Protesty nauczycieli i innych grup społecznych. - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-14, 13:38   #2341
głos zza ściany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 85
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość



Ogólnie jak jesteś taka mądra to nie kształć swoich dzieci wcale tylko wyślij je od razu do łopaty ale innym możliwości wyboru nie odbieraj. Zresztą sama możesz pracować fizycznie.

Kształcić w imię czego ? Samego kształcenia ? Moze nazwijmy rzecz po imieniu -zmarnowania kilku lat.
Byś wiedziała wolałabym by moje dzieci miały tzw zawód i zapewniony byt(od razu łopaty ) niż ąę wyższe i co ? i co?Wszyscy w urzedach sie nie zmieszczą i.... nauczycielami tez nie zostaną

Edytowane przez głos zza ściany
Czas edycji: 2019-04-14 o 13:39
głos zza ściany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 13:39   #2342
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jak to ubyło, przecież jest boom zdjęciowy od 500+. Trzeba te pińcetki kimś uczyć. Już to jest żłobkowo-przedszkolne, zaraz wejdzie do szkoły..:brzydal :



Co mnie obchodzą liczby nauczycieli w innych państwach, jak tu jest tak, ze dziecko miejskie idzie do szkoły na 7.15- 8, siedzi tam te 7-8 godzin mając cały czas lekcje i robi to w klasach nawet ponad 30 to osobowych?

I to w tej lepszej opcji, bo żeby moje dzieci za czasów podstawówki nie trafiły do szkoły 2 zmianowej( połowa klas zaczynała lekcje koło 12-14) musiałam dzieci zapisać poza region.



To ilu mniej ma być nauczycieli, żeby ile więcej dzieci w klasach było, albo ile dłużej w tych szkołach siedziały ?









Wypisujesz jakieś rzeczy nie wiem skąd wzięte. Bo raczej nie z praktyki.

Niby gdzie są ci nadmiarowi nauczyciele i co robią jak nauczycieli brakuje?

Nie ma ludzi na zastępstwa, jak kobieta od chemi w liceum o podstawowym profilu : biol- chem mojego dziecka uległa wypadkowi i była bardzo długo na zwolnieniu, to nie miał kto jej zadtapić. Lekcji chemi po prostu nie było.

Gdzie ten nadmiar nauczycieli ja się pytam?

Bo jakby taki nadmiar był, to by jakiś na zastępstwo się znalazł. Szkoła w mieście a nie gdzieś w Krowich Rowach.


A Ty ciągle używasz argumentów anegdotycznych.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Ja podaje twarde dane a Ty swoje.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 13:43   #2343
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez głos zza ściany Pokaż wiadomość
Dziś natomiast mamy powszechny dostęp do edukacji ,oj mamy,czego skutkiem są niezliczone rzesze magistrów od siedmiu boleści .Po skończeniu stódiuf następuje brutalne zderzenie z rzeczywistością gdzie 'nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem' zostaje kariera w przysłowiowym Maku za tysiącpińset ale zawsze 'można zmienic prace i wziąć kredyt' jak to jedni radzą
Takie czasy ze nie uswiadczysz 'prostego'robola.Wez zamów budowlańca z dnia na dzień? Słyszałam o rocznych terminach.Sama potrzebowałam tapicera 'na gwałt' -psze pani mam roboty na poł roku naprzód' Tak kształcmy wszystkich by potem mogli zasilać Unię Europejską i nie tylko swą wiedzą i umiejętnościami ....na zmywaku
Twój post potwierdza tylko, że pamięć zbiorowa jest krótka. I że nasze społeczeństwo już jest mocno rozwarstwione. Wielu młodych ludzi albo źle rozumie edukację (jako zdobywanie papierków), albo i dostaje produkt edukacjopodobny w słabych szkołach i nie najlepszych uczelniach. Również słabo wykształcona rodzina takiego młodego człowieka nie jest w stanie rozpoznać niskiego poziomu usług edukacyjnych, które dostaje dziecko, nie ma też środków ani na tyle szerokich horyzontów, żeby w to dziecko zainwestować. Dlatego młodzi ludzie często czują się oszukani, bo przecież "zrobili dyplom", a awansu społecznego nie ma. (Swoją drogą to nie jest tylko nasz problem, bo podobne zjawisko występuje choćby w chińskim społeczeństwie, w którym też jak grzyby po deszczu wyrastają szkoły wydające nic niewarte dyplomy i wyłudzające pieniądze od biednych rodzin marzących o awansie społecznym). I na bazie tego poczucia oszukania wysnuwają teorię, że "studia są bez sensu".

Zapominają przy tym, że mają i tak o niebo lepiej niż ich dziadkowie czy obecnie mieszkańcy krajów Trzeciego Świata, bo w ogóle mieli dostęp do jakiejś edukacji. (Tylko najprawdopodobniej albo ta edukacja nie była na odpowiednim poziomie, albo sami ci uczniowie/studenci nie potrafili z niej skorzystać, albo najpewniej jedno i drugie, i stąd ich niepowodzenia zawodowe). Są tacy, którzy z tej szansy nie skorzystali, ale są i tacy, uwierz, którzy skorzystali bardzo i jednak awansowali społecznie.

Braku wartości edukacji nie potwierdzają też ani światowe, ani polskie statystyki. No bo niestety ten absolwent Harvardu bywa zwykle bardziej ogarnięty i lepiej ustawiony w życiu niż ten polski hydraulik. W Polsce mamy pod tym względem jedne z największych różnic w Europie. Mamy jeden z najwyższych wskaźników zatrudnienia wśród osób z wyższym wykształceniem, i jeden z najniższych wśród gorzej wykształconych. Ci z wyższym statystycznie też tak naprawdę zarabiają lepiej.

Bo przypominam, że edukacja zawodowa to też edukacja. A na niej już niestety w Polsce położono systemowo lachę dawno temu. Szkoły zawodowe traktuje się jak przechowalnie dla debili, a nie miejsce, w którym ktoś rzeczywiście uczy się zawodu i zostaje dobrym fachowcem. Wielu tych ludzi z niższym wykształceniem, którzy dziś najczęściej statystycznie siedzą na bezrobociu, mogłoby zostać pewnie dobrymi fachowcami, poprawić swoją sytuację i przysłużyć się społeczeństwu. Ale najczęściej nie mają gdzie się tego nauczyć, bo niestety zawodówka tego nie gwarantuje.

Wiem, że tekstów sprzed paru stron nikt nie czyta, więc powtórzę fragment artykułu ze statystykami:
Cytat:
Bez wyższego wykształcenia gorzej tylko w Grecji
W Polsce wskaźnik zatrudnienia osób z wyższym wykształceniem plasuje się w czołówce państw OECD i w przedziale wiekowym 25-74 lata wynosi 82,9 proc. Z takim wynikiem Polska przewyższa Niemcy, Szwajcarię, Holandię czy Norwegię. Problem polega na tym, że to wcale nie stanowi miary sukcesu. W Rumunii, na Litwie, w Portugalii czy na Łotwie ten wskaźnik jest wyższy od tego obserwowanego nad Wisłą.

Warto natomiast pamiętać, że w Polsce wyższe wykształcenie w tym przedziale wiekowym ma jedynie 30 proc. społeczeństwa, a statystki dla pozostałych 70 proc. wyglądają bardzo słabo.

Wskaźnik zatrudnienia do populacji w wieku 25-74 lata z wykształceniem na poziomie 3 i 4 (średnie ogólnokształcące, zasadnicze zawodowe oraz policealne) wynosi 59,9 proc. i jest najniższy w całej Unii z wyłączeniem Grecji (54,1 proc.). Dodatkowo przez ostatnie przez ostatnie dwa lata spadło o 0,5 pkt proc.

Dla porównania w Szwecji jest to 74,2 proc., a w Niemczech 71,1 proc. Również w graniczących z Polską Czechach ten wskaźnik wynosi 69,3 proc. Gdyby wskaźnik zatrudnienia osiągnął chociaż czeski poziom dla tej grupy osób, to zatrudnienie w Polsce wzrosłoby o półtora miliona osób, a to ponad dwa razy więcej niż wynosi obecnie całkowita liczba bezrobotnych (709 tys.).
źródło: https://businessinsider.com.pl/twoje...ne-gus/kvlwz5b

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-04-14 o 13:49
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 13:47   #2344
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Kształcić w imię czego ? Samego kształcenia ? Moze nazwijmy rzecz po imieniu -zmarnowania kilku lat.
Byś wiedziała wolałabym by moje dzieci miały tzw zawód i zapewniony byt(od razu łopaty ) niż ąę wyższe i co ? i co?Wszyscy w urzedach sie nie zmieszczą i.... nauczycielami tez nie zostaną
A czy ktoś ci tego zabrania?
Ty uważasz że wykształcenie determinuje konieczność pracy za biurkiem czy w ogóle w urzędzie. Są osoby które zdobywają wykształcenie a wolą zajmować się rękodziełem, fotografią, meblami czy podróżować po świecie (lub muszą jeśli rynek tak weryfikuje). Wg mnie na tym nie tracą w żaden sposób, tobie widać podoba się idea za przeproszeniem prostego robola który podpisuje się krzyżykiem i chciałabyś aby był głupszy od ciebie i żeby ci wierzył jak mu powiesz że słonce zachodzi bo co wieczór połyka go jakiś żuk .
Mylisz wykształcenie i rozwój osobisty z rzekomą przez ciebie koniecznością pracowania w jakimś sektorze.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 13:49   #2345
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez głos zza ściany Pokaż wiadomość
A ja uważam ze wszystkich wymienionych przez Ciebie czynników+darmowa nauka+ciśnienie ze jak wszyscy mają wyższe to ja też,nieważne ze później brak perspektyw
Brak perspektyw na co konkretnie.
Bo myślę od paru minut i nic nie wymyślam.

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A Ty ciągle używasz argumentów anegdotycznych.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Ja podaje twarde dane a Ty swoje.
Nie anegdotycznych, tylko praktycznych z życia wziętych.
Gdzie jest ten nadmiar nauczycieli, skoro rzeczywistość jest jaką opisałam. A opisuję to co jest teraz a nie było nie wiadomo kiedy?

Gdzie oni są?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 13:52   #2346
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
A Ty ciągle używasz argumentów anegdotycznych.
Cava poproś Edana żeby w ramach misji uczył twoje dzieci
nie będziesz musiała anegdotycznie wkurzać się na liczebność w klasie i będziesz mogła razem z Edanem pławić się w ''twardych danych''.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Twój post potwierdza tylko, że pamięć zbiorowa jest krótka. I że nasze społeczeństwo już jest mocno rozwarstwione. Wielu młodych ludzi albo źle rozumie edukację (jako zdobywanie papierków), albo i dostaje produkt edukacjopodobny w słabych szkołach i nie najlepszych uczelniach. Również słabo wykształcona rodzina takiego młodego człowieka nie jest w stanie rozpoznać niskiego poziomu usług edukacyjnych, które dostaje dziecko, nie ma też środków ani na tyle szerokich horyzontów, żeby w to dziecko zainwestować. Dlatego młodzi ludzie często czują się oszukani, bo przecież "zrobili dyplom", a awansu społecznego nie ma. (Swoją drogą to nie jest tylko nasz problem, bo podobne zjawisko występuje choćby w chińskim społeczeństwie, w którym też jak grzyby po deszczu wyrastają szkoły wydające nic niewarte dyplomy i wyłudzające pieniądze od biednych rodzin marzących o awansie społecznym). I na bazie tego poczucia oszukania wysnuwają teorię, że "studia są bez sensu".

Zapominają przy tym, że mają i tak o niebo lepiej niż ich dziadkowie czy obecnie mieszkańcy krajów Trzeciego Świata, bo w ogóle mieli dostęp do jakiejś edukacji. (Tylko najprawdopodobniej albo ta edukacja nie była na odpowiednim poziomie, albo sami ci uczniowie/studenci nie potrafili z niej skorzystać, albo najpewniej jedno i drugie, i stąd ich niepowodzenia zawodowe). Są tacy, którzy z tej szansy nie skorzystali, ale są i tacy, uwierz, którzy skorzystali bardzo i jednak awansowali społecznie.

Braku wartości edukacji nie potwierdzają też ani światowe, ani polskie statystyki. No bo niestety ten absolwent Harvardu bywa zwykle bardziej ogarnięty i lepiej ustawiony w życiu niż ten polski hydraulik. W Polsce mamy pod tym względem jedne z największych różnic w Europie. Mamy jeden z najwyższych wskaźników zatrudnienia wśród osób z wyższym wykształceniem, i jeden z najniższych wśród gorzej wykształconych. Ci z wyższym statystycznie też tak naprawdę zarabiają lepiej.

Bo przypominam, że edukacja zawodowa to też edukacja. A na niej już niestety w Polsce położono systemowo lachę dawno temu. Szkoły zawodowe traktuje się jak przechowalnie dla debili, a nie miejsce, w którym ktoś rzeczywiście uczy się zawodu i zostaje dobrym fachowcem. Wielu tych ludzi z niższym wykształceniem, którzy dziś najczęściej statystycznie siedzą na bezrobociu, mogłoby zostać pewnie dobrymi fachowcami, poprawić swoją sytuację i przysłużyć się społeczeństwu. Ale najczęściej nie mają gdzie się tego nauczyć, bo niestety zawodówka tego nie gwarantuje.

Wiem, że tekstów sprzed paru stron nikt nie czyta, więc powtórzę fragment artykułu ze statystykami:


źródło: https://businessinsider.com.pl/twoje...ne-gus/kvlwz5b
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 13:52   #2347
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Mylisz wykształcenie i rozwój osobisty z rzekomą przez ciebie koniecznością pracowania w jakimś sektorze.
To jest podstawowy problem. Mylenia wykształcenia jako takiego z przygotowaniem zawodowym. A to nie o to chodzi. Statystycznie osoby wykształcone mają mniejsze problemy ze znalezieniem pracy i zarabiają więcej nie dlatego, że wykonują konkretny zawód, bo zawody to akurat mogą wykonywać różne. Takie osoby są po prostu bardziej ogarnięte, mają szersze perspektywy, widzą więcej możliwości, są bardziej elastyczne i wyczuwają zmiany, przez co łatwiej im się przekwalifikować.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-14, 13:53   #2348
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
To jest podstawowy problem. Mylenia wykształcenia jako takiego z przygotowaniem zawodowym. A to nie o to chodzi. Statystycznie osoby wykształcone mają mniejsze problemy ze znalezieniem pracy i zarabiają więcej nie dlatego, że wykonują konkretny zawód, bo zawody to akurat mogą wykonywać różne. Takie osoby są po prostu bardziej ogarnięte, mają szersze perspektywy, widzą więcej możliwości, są bardziej elastyczne i wyczuwają zmiany, przez co łatwiej im się przekwalifikować.
I otóż to.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 13:54   #2349
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez głos zza ściany Pokaż wiadomość
Dziś natomiast mamy powszechny dostęp do edukacji ,oj mamy,czego skutkiem są niezliczone rzesze magistrów od siedmiu boleści .Po skończeniu stódiuf następuje brutalne zderzenie z rzeczywistością gdzie 'nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem' zostaje kariera w przysłowiowym Maku za tysiącpińset ale zawsze 'można zmienic prace i wziąć kredyt' jak to jedni radzą
Takie czasy ze nie uswiadczysz 'prostego'robola.Wez zamów budowlańca z dnia na dzień? Słyszałam o rocznych terminach.Sama potrzebowałam tapicera 'na gwałt' -psze pani mam roboty na poł roku naprzód' Tak kształcmy wszystkich by potem mogli zasilać Unię Europejską i nie tylko swą wiedzą i umiejętnościami ....na zmywaku
Po pierwsze to daruj sobie taką pogardę.
Po drugie - daruj sobie taką demagogię.
Z badań wychodzi, że posiadanie wyższego wykształcenia zawsze daje lepszą pozycję na rynku pracy i zawsze przekłada się na lepsze wynagrodzenie. Zawsze. Bardzo dobrze, że w społeczeństwie odsetek osób z wyższym wykształceniem rośnie, a w każdym razie - wyraźnie wzrósł od 1989 r.
Brak pracowników w budowlance, czy np. tapicerów nie bierze się z nadmiaru magistrów, skąd takie wnioski ? Nie można wyciągać tak prostych zależności.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 14:01   #2350
głos zza ściany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 85
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
To jest podstawowy problem. Mylenia wykształcenia jako takiego z przygotowaniem zawodowym. A to nie o to chodzi. Statystycznie osoby wykształcone mają mniejsze problemy ze znalezieniem pracy i zarabiają więcej nie dlatego, że wykonują konkretny zawód, bo zawody to akurat mogą wykonywać różne. Takie osoby są po prostu bardziej ogarnięte, mają szersze perspektywy, widzą więcej możliwości, są bardziej elastyczne i wyczuwają zmiany, przez co łatwiej im się przekwalifikować.
żartujesz?
W takim razie powiedz wykształconym nauczycielom by się przekwalifikowali.A przepraszam iles tu razy zostało powiedziane i ..echo....CHCĄ BYC DALEJ NAUCZYCIELAMI
,Widac za mało są elastyczni i sa za mało ogarnięci.To tak wracając do wątku

Nikt nikomu nie zabrania skonczyć 'marketingu' i potem zajmowac sie meblami.Ale to raczej hobbystycznie myślę.Raczej jednak nie słyszy się sie by zakłady stolarskie itp były powszechnie otwierane przez absolwentów studiów wyższych

Swoją drogą zawsze myslałam ze tzw konczenie szkół to słuzy przede wszyskim nauce zawodu.No ale skoro ktos lubi się kształcić w 10 fakultetach by potem robić coś całkiem innego to tez jego broszka.Pytanie tlyko czy to jego wybór czy raczej rynku ??


Niech sobie każdy w swoje mieście otworzy strone tzw pośredniaka,z 30 sek mu zajmie,i zobaczy kto jest poszukiwany ? To odnośn ie pytania o perspektywy

Edytowane przez głos zza ściany
Czas edycji: 2019-04-14 o 14:43
głos zza ściany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 14:07   #2351
jalouse
Wtajemniczenie
 
Avatar jalouse
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 729
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Brak perspektyw na co konkretnie.
Bo myślę od paru minut i nic nie wymyślam.

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------



Nie anegdotycznych, tylko praktycznych z życia wziętych.
Gdzie jest ten nadmiar nauczycieli, skoro rzeczywistość jest jaką opisałam. A opisuję to co jest teraz a nie było nie wiadomo kiedy?

Gdzie oni są?
Ci nauczyciele, których mamy, nie zaspokajają aktualnych potrzeb. Może i mamy nadmiar nauczycieli, ale nie ma ich tam gdzie są potrzebni. Przykladowo mamy wieczny niedobór nauczycieli przedszkolnych.
jalouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-14, 14:10   #2352
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Wyżej ktoś wkleił link do artykułu o tym, że co 10 nauczyciel ledwo sam zdał maturę. To tylko kolejny dowód na to, że cały system jest wadliwy i powinnien być zmieniony. W moim przekonaniu nauczycielami powinny zostawać osoby z pasją i powołaniem, najlepiej radzące sobie z nauką. Progi na specjalizację nauczycielską i kierunki pedagogiczne powinny być wysokie, tak jak na przykład na medycynę. Niestety często obserwuję, że na studia pedagogiczne idą osoby, które albo nie poradziły sobie na innych kierunkach i odpadły po pierwszym roku, albo słabo poszły im egzaminy maturalne. Za zwiększeniem wymagań na studiach powinno pójść zwiększenie pensji dla nauczycieli, tak aby ci najlepsi mieli motywację do wybrania tego zawodu. Całe społeczeństwo na tym skorzysta, jeżeli nauczycielami będą osoby najlepiej wyedukowane, osoby z pasją. Ten system, który jest teraz, tak naprawdę jest najbardziej szkodliwy i niesprawiedliwy dla tych najlepszych nauczycieli z powołaniem, którzy rzeczywiście przykładają się do swojej pracy i dbają o rozwój swoich uczniów. Odsiewanie tych najsłabszych byłoby z korzyścią dla wszystkich, i dla społeczeństwa, i dla samego zawodu nauczyciela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 14:12   #2353
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Nie wydaje mi się, żeby był nadmiar nauczycieli. Może i mamy więcej nauczycieli w przeliczeniu na liczbę dzieci w porównaniu z innymi krajami, ale nie zapominajmy, że u nas nauczyciele mają niższe pensum niż w innych krajach. Więc automatycznie potrzeba ich więcej.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 14:15   #2354
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Niech sobie każdy w swoje mieście otworzy strone tzw pośredniaka,z 30 sek mu zajmie,i zobaczy kto jest poszukiwany ? To odnośn ie pytania o perspektywy
Bardzo wszystko ładnie uprościłaś a wyraźnie twoim celem jest zmniejszanie tobie konkurencji, co nie dziwi.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 14:21   #2355
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez głos zza ściany Pokaż wiadomość
żartujesz?
W takim razie powiedz wykształconym nauczycielom by się przekwalifikowali.A przepraszam iles tu razy zostało powiedziane i ..echo....CHCĄ BYC DALEJ NAUCZYCIELAMI
,Widac za mało są elastyczni i sa za mało ogarnięci.To tak wracając do wątku

Nikt nikomu nie zabrania skonczyć 'marketingu' i potem zajmowac sie meblami.Ale to raczej hobbystycznie myślę.Raczej jednak nie słyszy się sie by zakłady stolarskie itp były powszechnie otwierane przez absolwentów studiów wyższych

Swoją drogą zawsze myslałam ze konczenie szkół to przede wszyskim nauka zawodu.No ale skoro ktos lubi się kształcić w 10 fakultetach by potem robić coś całkiem innego to tez jego broszka.Pytanie tlyko czy to jego wybór czy raczej rynku ??


Niech sobie każdy w swoje mieście otworzy strone tzw pośredniaka,z 30 sek mu zajmie,i zobaczy kto jest poszukiwany ? To odnośn ie pytania o perspektywy
Nauczyciele pewnie mogą się przekwalifikować, tylko że to my wtedy jako społeczeństwo będziemy mieli problem, bo nie będzie gdzie posłać dzieci (tzn. większość, bogaci sobie dadzą radę).

Właśnie tym się różni myślenie światowych elit od myślenia klasy tzw. robotniczej. Dla tych pierwszych edukacja dzieci to przede wszystkim zdobywanie wiedzy i poszerzanie horyzontów, a także przygotowanie do tego, żeby to dziecko mogło samo się w przyszłości całe życie douczać i rozwijać. Bo elity są świadome, że miejsce pracy to już inteligentny i ogarnięty człowiek sobie stworzy albo znajdzie na własną rękę. Dla klasy robotniczej edukacja polega właśnie na skończeniu szkoły i zdobyciu papierka, który ma zagwarantować zawód. Nie chcę tu snuć teorii spiskowych, ale mam wrażenie, że nie bez kozery próbuje się nam jak społeczeństwu wpajać tę drugą wersję.

Z tym pośredniakiem to nie wiem, czy żartujesz, czy mówisz serio, ale chyba zdajesz sobie sprawę, że do UP trafiają tylko niektóre oferty pracy? Najczęściej skierowane do konkretnej grupy potrzebującej pomocy w szukaniu pracy. Szukanie w UP specjalistów i kadry zarządzającej raczej nie miałoby prawa się udać, bo tacy kandydaci tam nie zaglądają, tylko szukają pracy sami.

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;86707577]Wyżej ktoś wkleił link do artykułu o tym, że co 10 nauczyciel ledwo sam zdał maturę. To tylko kolejny dowód na to, że cały system jest wadliwy i powinnien być zmieniony. W moim przekonaniu nauczycielami powinny zostawać osoby z pasją i powołaniem, najlepiej radzące sobie z nauką. Progi na specjalizację nauczycielską i kierunki pedagogiczne powinny być wysokie, tak jak na przykład na medycynę. Niestety często obserwuję, że na studia pedagogiczne idą osoby, które albo nie poradziły sobie na innych kierunkach i odpadły po pierwszym roku, albo słabo poszły im egzaminy maturalne. Za zwiększeniem wymagań na studiach powinno pójść zwiększenie pensji dla nauczycieli, tak aby ci najlepsi mieli motywację do wybrania tego zawodu. Całe społeczeństwo na tym skorzysta, jeżeli nauczycielami będą osoby najlepiej wyedukowane, osoby z pasją. Ten system, który jest teraz, tak naprawdę jest najbardziej szkodliwy i niesprawiedliwy dla tych najlepszych nauczycieli z powołaniem, którzy rzeczywiście przykładają się do swojej pracy i dbają o rozwój swoich uczniów. Odsiewanie tych najsłabszych byłoby z korzyścią dla wszystkich, i dla społeczeństwa, i dla samego zawodu nauczyciela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Tak jest na przykład w Singapurze, nauczycielom płaci się dobrze, więc na kierunki pedagogiczne trudno się tam dostać. Mają też, o dziwo, jeden z najlepszych systemów edukacji na świecie. No ale władze wydają na edukację 20% budżetu. U nas no cóż.

Btw to ja mam znajomą, która jest nauczycielką i matury nie zdała, tylko mój rocznik objęła tzw. amnestia Giertycha (z jednym niezdanym przedmiotem można było wtedy iść na studia). Poszła więc na studia nauczycielskie, bo tam były niskie progi i przyjęli ją z tak marnymi wynikami. O czym to świadczy? Ano o tym, że nie są to studia najczęściej wybierane przez zdolne osoby i raczej nie będą, skoro praca nauczyciela wygląda, jak wygląda.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-04-14 o 14:38
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 14:40   #2356
głos zza ściany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 85
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Bardzo wszystko ładnie uprościłaś a wyraźnie twoim celem jest zmniejszanie tobie konkurencji, co nie dziwi.
Schlebiasz mi ale wątpię w moją siłę rażenia

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nauczyciele pewnie mogą się przekwalifikować, tylko że to my wtedy jako społeczeństwo będziemy mieli problem, bo nie będzie gdzie posłać dzieci (tzn. większość, bogaci sobie dadzą radę).

Właśnie tym się różni myślenie światowych elit od myślenia klasy tzw. robotniczej. Dla tych pierwszych edukacja dzieci to przede wszystkim zdobywanie wiedzy i poszerzanie horyzontów, a także przygotowanie do tego, żeby to dziecko mogło samo się w przyszłości całe życie douczać i rozwijać. Bo elity są świadome, że miejsce pracy to już inteligentny i ogarnięty człowiek sobie stworzy albo znajdzie na własną rękę. Dla klasy robotniczej edukacja polega właśnie na skończeniu szkoły i zdobyciu papierka, który ma zagwarantować zawód. Nie chcę tu snuć teorii spiskowych, ale mam wrażenie, że nie bez kozery próbuje się nam jak społeczeństwu wpajać tę drugą wersję.

Z tym pośredniakiem to nie wiem, czy żartujesz, czy mówisz serio, ale chyba zdajesz sobie sprawę, że do UP trafiają tylko niektóre oferty pracy? Najczęściej skierowane do konkretnej grupy potrzebującej pomocy w szukaniu pracy. Szukanie w UP specjalistów i kadry zarządzającej raczej nie miałoby prawa się udać, bo tacy kandydaci tam nie zaglądają, tylko szukają pracy sami.

Ku jasności ...nie jestem za tym by nauczyciele sie przekwalifikowywali.O dziwo rozumiem ze są bardzo potrzebni,(jestem za zwiększeniu pensum ,zmniejszeniu przywilejów i wtedy podwyżkom)
Tylko nie uwazam za zasadne łykać takie gładkie gadki jak to osoby wykszałcone są takie otwarte i chętne do tych wspomnianych zmian.
Bo nie są.
I wytłumacz mi czym są dla Ciebie elity ?Elity w Polsce?


Co do poszukiwań pracy...wierz czy nie Twoja sprawa ale moja BARDZO bliska osoba w rodzinie w takim prywatnym pośredniaku co wysyłają ludzi do pracy m.in do Holandii .Do prac fizycznych
Juz nie mówiwąc za jakie stawki poszukiwani są fachowcy 'od łopaty' typu spawacz to nie uwierzysz kto sie zgłasza do zwykłych prac typu taśma?No nie uwierzysz -najwięcej to jest ..prawników.Elity?
głos zza ściany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 14:50   #2357
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez ratuszewski Pokaż wiadomość
Mam pytanie: czy nauczyciele mają wolne na cały czas uczniowskich wakacji?
Nie.
Mam w rodzinie wielu nauczycieli i z tego, co mi wiadomo po zakończeniu roku mają jakieś rady a później do 20 lipca siedzą w komisjach rekrutacyjnych. Od 20 sierpnia już mają rady, posiedzenia zespołów, opracowują plany dydaktyczne i jeszcze sto innych na nastepny rok szkolny. Czyli mają 30 lub 30 kilka dni wolnych.

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez głos zza ściany Pokaż wiadomość
żartujesz?
W takim razie powiedz wykształconym nauczycielom by się przekwalifikowali.A przepraszam iles tu razy zostało powiedziane i ..echo....CHCĄ BYC DALEJ NAUCZYCIELAMI
,Widac za mało są elastyczni i sa za mało ogarnięci.To tak wracając do wątku
No a nie przyszło C do głowy, że ci ludzie kochają swoją pracę, chcą ją wykonywać z pasją, są dobrzy w tym, co robią? Po co więc mają się przekwalifikować? Nie trzeba tylko na tej pasji żerować płacąc głodowe pensje. Ja się i tak dziwię temu ich entuzjazmowi za psie pieniądze.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 14:53   #2358
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie.

Mam w rodzinie wielu nauczycieli i z tego, co mi wiadomo po zakończeniu roku mają jakieś rady a później do 20 lipca siedzą w komisjach rekrutacyjnych. Od 20 sierpnia już mają rady, posiedzenia zespołów, opracowują plany dydaktyczne i jeszcze sto innych na nastepny rok szkolny. Czyli mają 30 lub 30 kilka dni wolnych.

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------





No a nie przyszło C do głowy, że ci ludzie kochają swoją pracę, chcą ją wykonywać z pasją, są dobrzy w tym, co robią? Po co więc mają się przekwalifikować? Nie trzeba tylko na tej pasji żerować płacąc głodowe pensje. Ja się i tak dziwię temu ich entuzjazmowi za psie pieniądze.


Jestem pewien ze wiele osób wykonuje zamiatanie ulic z wielka pasją. Im wszystkim w związku z tym tez należy się podwyżka? Bo po co wtedy maja się przekwalifikowywac
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 15:07   #2359
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez głos zza ściany Pokaż wiadomość
I wytłumacz mi czym są dla Ciebie elity ?Elity w Polsce?
Służę definicją:
Cytat:
Każdy, kto zajmuje wyższą pozycję w hierarchii społecznej, jest lepiej wyedukowany, wpływowy, bogatszy lub sprawuje odpowiednią władzę (jakiś wysoki urząd) zaliczany jest ex definitione do elity.
Elitą są więc przedstawiciele władzy i osoby pełniące wysokie funkcje publiczne (np. minister, sędzia - nie mylić z randomowym absolwentem prawa), odnoszący sukcesy przedsiębiorcy, kadra zarządzająca, wysoko wykwalifikowani specjaliści, znani artyści i pisarze, osoby wyróżniające się na tle innych wiedzą, w tym profesorowie i naukowcy.

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez głos zza ściany Pokaż wiadomość
Tylko nie uwazam za zasadne łykać takie gładkie gadki jak to osoby wykszałcone są takie otwarte i chętne do tych wspomnianych zmian.
Bo nie są.
Moje "gadki", jakby osoby wykształcone lepiej radziły sobie na rynku pracy podparłam akurat twardą statystyką. Czy Ty masz coś na podparcie zdania przeciwnego poza widzimisię?

Tak jeszcze w formie graficznej:

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-04-14 o 15:10
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-14, 15:15   #2360
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Skoro coś się podpisuje, to jest to wiążące porozumienie

https://www.gov.pl/web/edukacja/poro...-solidarnoscia
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 15:19   #2361
głos zza ściany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 85
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Służę definicją:


Elitą są więc przedstawiciele władzy i osoby pełniące wysokie funkcje publiczne (np. minister, sędzia - nie mylić z randomowym absolwentem prawa), odnoszący sukcesy przedsiębiorcy, kadra zarządzająca, wysoko wykwalifikowani specjaliści, znani artyści i pisarze, osoby wyróżniające się na tle innych wiedzą, w tym profesorowie i naukowcy.

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------



Moje "gadki", jakby osoby wykształcone lepiej radziły sobie na rynku pracy podparłam akurat twardą statystyką. Czy Ty masz coś na podparcie zdania przeciwnego poza widzimisię?

Tak jeszcze w formie graficznej:
No to Ci powiem ze spawacz by nie splunał na takie zarobkiGugl czeka na Twoje klkniecie ,ma tam kilka twardych danych.


Co do elit ,wiedziałam ze zasłonisz się regułką .Elity?Może pani minister Zalewska ?



Z mojej strony koniec.Dziekuję za uwagę
głos zza ściany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 15:25   #2362
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A Ty ciągle używasz argumentów anegdotycznych.

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

Ja podaje twarde dane a Ty swoje.
Ale jakich argumentów?

No tyle dzieci się rodzi dzięki 500+, ktoś je musi uczyć.

Do tego żaden nauczyciel nie stracił pracy podczas likwidacji gimnazjów i reformy edukacji. Czyli widocznie byli potrzebni.

A skoro byli potrzebni, a liczba dzieci rośnie, to niedługo będzie deficyt.

Przecież to dane rządowe, nie czytasz ich oświadczeń?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 15:27   #2363
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Bzdury te statystyki, idźcie do zakładu produkcyjnego i zobaczcie ile ma tokarz, spawacz frezer wynagrodzenia i mają często zawodowe albo nawet tylko podstawowe

Ślusarz chyba ma najmniej
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 15:28   #2364
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez głos zza ściany Pokaż wiadomość
No to Ci powiem ze spawacz by nie splunał na takie zarobkiGugl czeka na Twoje klkniecie ,ma tam kilka twardych danych.


Dobrze wiesz, że nie ma danych, które potwierdziłyby Twoje zdanie. A ciężar szukania dowodów spoczywa raczej na tym, który próbuje coś udowodnić.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 15:29   #2365
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość


Ja się zastanawiam, ile kosztują te negocjacje/mediacje. Bo ze strony rządu pewnie też mają dodatkowo płacone za to, że pośredniczą w rozmowach? I chyba był jakiś mediator, więc jemu też płacili? Plus to zatrudnienie ludzi do pilnowania egzaminów. Ciekawe, ile to w sumie kosztowało.
Nie wiem jak z negocjatorem ale z pewnością nie jest to charytatywna praca, generalnie egzaminatorzy maja płacone na podstawie jakiś tam danych, chyba według średniej płacy kogoś??? Czy w tym wypadku tak było, pamietam że coś koło paru stówek wychodziło 300 lub 400 zł ale nie mam pewności.
Generalnie dla mnie to niech i tysiaka płacą, ważne że dzieci miały egzamin.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 15:33   #2366
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Bzdury te statystyki, idźcie do zakładu produkcyjnego i zobaczcie ile ma tokarz, spawacz frezer wynagrodzenia i mają często zawodowe albo nawet tylko podstawowe

Ślusarz chyba ma najmniej
Na życzenie, mediana wynagrodzeń w przemyśle ciężkim:


i lekkim:


Choć niewątpliwie na tle szkół przemysł i tak wypada dobrze:

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-04-14 o 15:42
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 15:40   #2367
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Spawacze zarabiają na godzinę od 25 do nawet 40 zł, więc przelicz to sobie za 160 h , a co dopiero z narodzinami. U nas mają 31 zł na godzinę .

A statystyki są najczęściej naciągane, bo robią do Gus sprawozdanie często trzeba tu dodać tu odjąć by im pasowało w systemie. Wiec ja w to nie wierzę, a w to ile tak naprawdę zarabiają
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 15:49   #2368
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Na życzenie, mediana wynagrodzeń w przemyśle ciężkim:


i lekkim:


Choć niewątpliwie na tle szkół przemysł i tak wypada dobrze:


To jest netto czy brutto? I z którego roku?
Ze w IT dostaje się najczęściej 7 tys?? Gdzie? W urzędzie w Pcimiu prowadząc stronę w pajączku?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 15:53   #2369
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

To akurat nie GUS, tylko wymagrodzenia.pl. GUS aż tak szczegółowych statystyk zarobków na poszczególnych stanowiskach nie robi.

Ale ok, ja rozumiem, że choćbym wrzuciła tu cały GUS, Eurostat i jeszcze wszystkie prywatne firmy badawcze, to nikogo nie przekona. Jak ktoś woli wierzyć, że ziemia jest płaska, zamiast posłuchać tych, którzy policzyli, że nie jest, to jego sprawa.

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
To jest netto czy brutto? I z którego roku?
Ze w IT dostaje się najczęściej 7 tys?? Gdzie? W urzędzie w Pcimiu prowadząc stronę w pajączku?
Na drugiej grafice masz napisane, z którego roku i że brutto. I tak, to są mediany. Jak policzysz wielkie firmy i urząd w Pcimiu, to pośrodku wychodzi tak.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 15:53   #2370
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Spawacze zarabiają na godzinę od 25 do nawet 40 zł, więc przelicz to sobie za 160 h , a co dopiero z narodzinami. U nas mają 31 zł na godzinę .

A statystyki są najczęściej naciągane, bo robią do Gus sprawozdanie często trzeba tu dodać tu odjąć by im pasowało w systemie. Wiec ja w to nie wierzę, a w to ile tak naprawdę zarabiają
Tu wlaśnie jest problem bo rozbieżnosci mogą siegać do 80% procent. Są zakłady i to wcale nie małe, gdzie płacą słabiutko. Sam myślałem że przemysł cieżki to kokosy.... no i miałem krótki epizod Generalnie rożnica jeszcze wynika ze stażu, po tych 7 ,10 latach no to jest jakaś kasa, tylko przerób tyle na takiej odlewni. Jedni zarobią 3>3,5 a rudzy 7 tys.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-09 12:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.