Protesty nauczycieli i innych grup społecznych. - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-17, 07:32   #2611
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

no to zgadzamy się, że się nie zgadzamy. kropka.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 07:33   #2612
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Bo dyrektor jest na miejscu, w szkole?
Moim zdaniem dużo bardziej chore jest to, ze nauczyciel to święta krowa i nie jest poddawana jakiejkolwiek sumarycznej ocenie przez osoby, które go utrzymują i którym służy
Hamuj.

Nikt nauczycieli nie utrzymuje.

Oni zarabiają na siebie, a nie są na zasiłkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 08:17   #2613
jalouse
Wtajemniczenie
 
Avatar jalouse
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 729
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Obiektywna ocena pracy nauczycieli przez uczniów i rodziców U studentów sie nie sprawdza, teoretycznie dorosłych ludzi, a u dzieci sprawdzi Rodzicom, w dużej czesci, nie chce się chodzić na wywiadówki, wiedzę o szkole czerpią od swoich dzieci i tak będą głosować .

Edytowane przez jalouse
Czas edycji: 2019-04-17 o 08:20
jalouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 08:20   #2614
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Mhm, uczniowie nie są w stanie ocenić pracy nauczyciela, rodzice tez, dyrektor z tego co czytam to w ogóle nie ogarnia kogo ma w szkole.
Zatem nie da się ocenić nauczyciela i nauczyciel oceniany być nie może.

Przyznam szczerze - nie jestem zdziwiony taka postawa
Każdy woli być święta, nietykalna krowa
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 08:29   #2615
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Mhm, uczniowie nie są w stanie ocenić pracy nauczyciela, rodzice tez, dyrektor z tego co czytam to w ogóle nie ogarnia kogo ma w szkole.
Zatem nie da się ocenić nauczyciela i nauczyciel oceniany być nie może.
Ale domagać się 30% podwyżki już może.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 08:38   #2616
jalouse
Wtajemniczenie
 
Avatar jalouse
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 729
Post Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Ja zgadzam się z motyla. Podniesienie prestiżu zawodu, zmiana selekcji negatywnej na pozytywna przy wyborze studiów, to podstawa.

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Jak ocenić pracę nauczycieli przedszkolnych przez 3-latki?
jalouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 08:39   #2617
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez jalouse Pokaż wiadomość
Ja zgadzam się z motyla. Podniesienie prestiżu zawodu, zmiana selekcji negatywnej na pozytywna przy wyborze studiów, to podstawa.

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Jak ocenić pracę nauczycieli przedszkolnych przez 3-latki?

posadzić malca naprzeciwko kilku nauczycieli i zobaczyć, do kogo poraczkuje
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-17, 08:46   #2618
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez jalouse Pokaż wiadomość
Ja zgadzam się z motyla. Podniesienie prestiżu zawodu, zmiana selekcji negatywnej na pozytywna przy wyborze studiów, to podstawa.

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Jak ocenić pracę nauczycieli przedszkolnych przez 3-latki?


Pisałem, decydowałby dyrektor/szef placówki biorąc pod uwagę opinie rodziców
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 08:48   #2619
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
posadzić malca naprzeciwko kilku nauczycieli i zobaczyć, do kogo poraczkuje
A jak ocenić tych, co pracują z osobami niepełnosprawnymi? To też nauczyciele. Po efektach pracy też byłoby kiepsko gdy ma się do czynienia z osobami z niepełnosprawnością w stopniu głębokim.

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Pisałem, decydowałby dyrektor/szef placówki biorąc pod uwagę opinie rodziców
Pracowałam w Ośrodku dla dzieci niepełnosprawnych, które nie miały rodziców. Kto miałby mnie oceniać? Dzieci raczej nie, rodziców brak... Więc?

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 08:52   #2620
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez pannajoanna71 Pokaż wiadomość
A jak ocenić tych, co pracują z osobami niepełnosprawnymi? To też nauczyciele. Po efektach pracy też byłoby kiepsko gdy ma się do czynienia z osobami z niepełnosprawnością w stopniu głębokim.

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Pracowałam w Ośrodku dla dzieci niepełnosprawnych, które nie miały rodziców. Kto miałby mnie oceniać? Dzieci raczej nie, rodziców brak... Więc?

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka


Organ prowadzący Osrodek(?)
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 08:54   #2621
jalouse
Wtajemniczenie
 
Avatar jalouse
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 729
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Pisałem, decydowałby dyrektor/szef placówki biorąc pod uwagę opinie rodziców
Ktoś tu pisał, że w jego szkole nagrody od dyrektora szkoły, są rotacyjne. Podejrzewam, że w tym wypadku byłoby podobnie, zero obiektywnej oceny.
jalouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-17, 09:01   #2622
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Dyrektor nie wie jakich ma nauczycieli? To nie powinien być dyrektorem, matka mojego kolegi, była dyrektorem dużej szkoły (teraz już na emeryturze) i zaręczam że wiedziała z kim współpracuje.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 09:01   #2623
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez jalouse Pokaż wiadomość
Ktoś tu pisał, że w jego szkole nagrody od dyrektora szkoły, są rotacyjne. Podejrzewam, że w tym wypadku byłoby podobnie, zero obiektywnej oceny.


Ekstra, wiec jeśli jakiś nauczyciel w takim systemie czułby sie niesprawiedliwie potraktowany, bo uważałby ze należy mu się więcej, to by poszedł do szkoły gdzie dyrektor inaczej rozdziela nagrody.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 09:01   #2624
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Ale dobra - w takim razie w jaki sposób studia miałyby weryfikować, czy ktoś będzie dobrym pedagogiem? Wysokie progi przyjęcia to nie wszystko, bo można wspaniale napisać maturę, nie mając podejścia do dzieci. Praktyki czy hospitacje dające uprawnienia - jak miałyby to weryfikować, skoro teoretycznie pracy nauczyciela też zmierzyć się miarodajnie nie da, bo różne są klasy i różni uczniowie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 09:25   #2625
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Chyba dobrze naświetlony problem, brzmi rozsądnie zasady rynkowe, dobrzy nauczyciele=dobra szkola=dużo uczniów=dużo kasy.
https://www.money.pl/gospodarka/stra...52509825a.html
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 09:34   #2626
jalouse
Wtajemniczenie
 
Avatar jalouse
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 729
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ekstra, wiec jeśli jakiś nauczyciel w takim systemie czułby sie niesprawiedliwie potraktowany, bo uważałby ze należy mu się więcej, to by poszedł do szkoły gdzie dyrektor inaczej rozdziela nagrody.
Ale mamy system jaki mamy. I również uważam, że jest do głębokiej reformy. Różnica jest taka, że jestem za tym, żeby dać podwyżki już teraz. W przeciwnym wypadku nie będzie miał kto uczyć w tej zreformowane szkole. Chociaż szczerze wątpię w jakąkolwiek reformę.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale dobra - w takim razie w jaki sposób studia miałyby weryfikować, czy ktoś będzie dobrym pedagogiem? Wysokie progi przyjęcia to nie wszystko, bo można wspaniale napisać maturę, nie mając podejścia do dzieci. Praktyki czy hospitacje dające uprawnienia - jak miałyby to weryfikować, skoro teoretycznie pracy nauczyciela też zmierzyć się miarodajnie nie da, bo różne są klasy i różni uczniowie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale o czym Ty mówisz? W tym momencie, na studia nauczycielskie idzie miernota. Nawet jak przez system, prześlizgnie się uczeń bez podejscia, no to co? Nigdy, na żadnych studiach nie jest tak, że wszyscy są super.
jalouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 09:40   #2627
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

A dawno dawno temu to chyba taki nauczyciel konczył studium pedagogiczne ? I po tym juz mogl uczyć ? U nas pamietam była taka szkola i kiedys przerobili na kolejne LO. Tak samo pielęgniarki też chyba coś podobnego konczyly tylko w nazwie bylo co innego . To tak z ciekawości się pytam w sumie Może ktoś coś wie ?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2019-04-17 o 09:41
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 09:43   #2628
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez jalouse Pokaż wiadomość
Ale mamy system jaki mamy. I również uważam, że jest do głębokiej reformy. Różnica jest taka, że jestem za tym, żeby dać podwyżki już teraz. W przeciwnym wypadku nie będzie miał kto uczyć w tej zreformowane szkole. Chociaż szczerze wątpię w jakąkolwiek reformę.



Ale o czym Ty mówisz? W tym momencie, na studia nauczycielskie idzie miernota. Nawet jak przez system, prześlizgnie się uczeń bez podejscia, no to co? Nigdy, na żadnych studiach nie jest tak, że wszyscy są super.
Ale o to mi właśnie chodzi. Jeśli uznamy, że próg na studia pedagogiczne powinien być bardzo wysoki, żeby nauczycielami zostawali najlepsi, to w jaki sposób to niby osiągniemy? Jak sprawdzimy, czy ktoś będzie/jest dobrym nauczycielem? Na podstawie wyników ze studiów?

I może daruj sobie słowa "miernota" w odniesieniu do kogokolwiek. Ja kończyłam studia skrajnie inne od pedagogicznych, ale taka pogarda chyba nie jest wskazana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 09:53   #2629
jalouse
Wtajemniczenie
 
Avatar jalouse
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 729
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A dawno dawno temu to chyba taki nauczyciel konczył studium pedagogiczne ? I po tym juz mogl uczyć ? U nas pamietam była taka szkola i kiedys przerobili na kolejne LO. Tak samo pielęgniarki też chyba coś podobnego konczyly tylko w nazwie bylo co innego . To tak z ciekawości się pytam w sumie Może ktoś coś wie ?
Kuzynki chodziły do technikum pielęgniarskiego i potem mogły normalnie pracować w szpitalu. Pamiętam jak przez mgłę, więc może nazywało się inaczej.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale o to mi właśnie chodzi. Jeśli uznamy, że próg na studia pedagogiczne powinien być bardzo wysoki, żeby nauczycielami zostawali najlepsi, to w jaki sposób to niby osiągniemy? Jak sprawdzimy, czy ktoś będzie/jest dobrym nauczycielem? Na podstawie wyników ze studiów?

I może daruj sobie słowa "miernota" w odniesieniu do kogokolwiek. Ja kończyłam studia skrajnie inne od pedagogicznych, ale taka pogarda chyba nie jest wskazana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak.
Masz rację, przepraszam.
jalouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-17, 10:08   #2630
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Przecież pomysł oceniania nauczycieli przez uczniów jest kompletnie poroniony. To tak jakby osadzeni oceniali sędziów
Sama pamiętam z czasów nawet studenckich, że lubilo się najbardziej mniej wymagających i napewno bym nie oceniła nisko takiego pedagoga.
Zresztą tu dochodzi jeszcze taki aspekt psychologiczny, jaki z takiego nauczyciela autorytet, jeśli jego premia zależy od podopiecznych. To by była dopiero kpina.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 10:32   #2631
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

ale dziwne teorie tu tworzycie...
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Żeby nie było - ja w szkole nie pracuję, ale z tego, co tu czytam, to wychodziłoby, że dyrektor kompletnie nie ma pojęcia, jakich nauczycieli ma w swojej szkole i czy wykonują swoją pracę dobrze, a to chyba nieprawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście, ze dyrektor ma pojęcie jakich ma nauczycieli w szkole i jak pracują, ma z nimi stały kontakt. Ma obowiązek im wystawiać oceny. w duzych jednostkach ma zwykle wicedyrektorow- wiec stąd też spływają opinie. Ba- dyrektor tż rozmawia z rodzicami, którzy przychodzą się poskarżyc na nauczyciela.


Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość

Pozostawisz wynagrodzenie w gestii dyrektorów? To dopiero zacząłby się cyrk. Zamiast współpracy- wyścig szczurów, wzajemne kopanie pod sobą dołków i przypisywanie sobie cudzych zasług. Nie, nie jest to typowe dla środowiska. Raczej dla każdej zbiorowości ludzkiej, gdy w grę wchodzi osiągnięcie wymiernej korzyści.
pardon, że się wetnę - jakaś (wg mnie zbyt mała) część wynagrodzenia jest w gestii dyrektorów- tzw. dodatek motywacyjny (czyli chyba te, które obecnie prezydenci Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania) chcą dać jako "wyrównanie strat za strajk") - wysokość zależy od gminy/Prezydenta, burmistrza/ no i raz do roku fundusz nagród.
nie wiem jak z tym przypisywaniem sobie cudzych zasług w przypadku nauczyciela- czy dobre oceny, wyniki na olimpiadach z j.polskiego mógłby sobie taki szczurowaty matematyk czy wuefista przypisać...



Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale naprawdę jest tak, że dyrektor szkoły nie jest w stanie realnie ocenić, który nauczyciel zasługuje na podwyżkę a który nie?
Ja myślę, że jest- jeśli jest w miarę uczciwy i sprawiedliwy. Jeśli podatny na wpływy lizydupów- to mniej, ale to tak jak i w firmach prywatnych bywa (tak uogólniając).
Takie ankiety rodziców nt. pracy nauczyciela całkiem niegłupi pomysł.
ha!- ja taką ankietę na początku przedszkola mojej córki wypełniałam- anonimową- nt. tego czy podobało mi sie i co wg mnie powinno być zmienione w tzw. dniach adaptacyjnych do przedszkola (przy okazji- 28-29 sierpień czyli wakacje- nauczycielki musiały przyjść na te 3 h i sie z nowymi dziećmi "użerać" - i kolejne godziny nie w pensum, a jednak przepracowane)

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
ale jak dyrektor mający pod sobą 60 dajmy na to nauczycieli będzie potrafił na koniec roku ogarnąć, kto się przykłada, a kto nie? ma poinstalować kamery w klasach i nocami oglądać nagrania? ma słuchać opinii uczniów i rodziców, którzy w wielu przypadkach będą oceniać po złośliwości?

poza tym jaką będziemy mieli gwarancję, że dyrektor sam z siebie nie uwali jakiegoś dobrego nauczyciela, tylko dlatego, że go nie lubi? mało jest takich dyrektorów?

ja nie wiem, system oceny nauczycieli przez uczniów i rodziców ma tyle wad i tak łatwo w nim bezkarnie oszukiwać, że aż mnie dziwi, że ktoś rozumny może za nim optować.
gwarancji w życiu to nie ma żadnych (no - poza śmiercią i podatkami ) ale jakieś narzędzia do oceny pracowników każdy szef powinien mieć. a w takim systemie oceniania, że ocenia tylko jedna osoba (szef) to nie me łatwo w nim oszukiwać?

Co do tego pomysłu selekcji na studia pedagogiczne - żeby był "ostrzejszy" to jakoś wątpie w sens. Co z tego że studia by były takie 'ekskluzywne' jak potem praca w zawodzie marnie opłacana? To raczej odwrotnie by trzeba wg mojej logiki.
Przy okazji- jakie obecnie kierunki studiów są najbardziej oblegane- i najtrudniej się dostać? Prawnicze? Architetura? Wydziały elektroniki, telekomunikacji?

Groszek75 - dawno temu były tzw. Studium Nauczycielskie (po szkole średniej), te niedobitki aktualnych starszych nauczycieli, które nie mają mgr , tylko takie wykształcenie mają wg widełek niższe płace. ale to bylow czasach kiedy studia były rzadkością, tuż po 89r. podobno 87% polaków mialo wyższe wykształcenie.

Edytowane przez 71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Czas edycji: 2019-04-17 o 10:39
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 10:37   #2632
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Poprzez ankiety dla rodziców, ankiety dla uczniów, do ktorych wyników sumarycznych wgląd miałby nauczyciel na podst których decyzje podejmowałby dyrektor. Od decyzji dyrektora możnaby się odwołać do np. organu samorządowego
Już to widzę oczami wyobraźni.

"Pani za dużo zadaje"
"A mój Jaś dostał dopuszczającą z kartkówki a przecież jest tak genialny"
" Jakim prawem pani postawiła jedynkę za brak pracy domowej?' (nieważne, że zadana dwa tygodnie temu i było o niej przypominane sto razy, przyp. aut.)
' A ja nie chcę by pani nasze dzieci uczyła pierwiastkowania i geometrii"
' Dlaczego pani zmusza dzieci do czytania "Lalki"? Przecież to tyle stron i nikomu niepotrzebny ramot'
'A tak w ogóle to pani za często robi klasówki i w dodatku pyta a moje dziecko jest delikatne i się denerwuje"

Edan, lektura obowiązkowa na dziś: 'The clergyman's daughter"(w polskim przekładzie "Córka proboszcza") by G.Orwell. Polecam serdecznie, zwłaszcza rozdziały, w których główna bohaterka pracuje w szkole pani Creevy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 10:57   #2633
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez jalouse Pokaż wiadomość
Ja zgadzam się z motyla. Podniesienie prestiżu zawodu, zmiana selekcji negatywnej na pozytywna przy wyborze studiów, to podstawa.

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Jak ocenić pracę nauczycieli przedszkolnych przez 3-latki?
Ja jako mama 3latki miałam okazje ocenic prace nauczyciela - w ankiecie A same 3latki jakby w większej ilości po kilku tygodniach nie dało sie zaadoptować - (czyli wchodzi dyr. do sali, a tam jeden wielki ryk i chaos) też by tak pośrednio by można z tego wysnuć ocenę. Nie że w ankiecie dosłownie. Ale to w zasadzie sie dzieje bez waszych teorii. Tyle że dyrektor jak zwolni taką kiepska nauczycielke to nie ma czym zanęcić do pracy lepszej- nie wynagrodzeniem w każdym razie.

Tez sie zgadzam z tym co pisze tu motyla - podnieść prestiż zawodu- przez podniesienie prestiżu finansowego zawodu - a wtedy na studia sie będą pchać zdolniejsi- tacy, ktorzy chcą wiecej zarabiać

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Już to widzę oczami wyobraźni.

"Pani za dużo zadaje"
"A mój Jaś dostał dopuszczającą z kartkówki a przecież jest tak genialny"
" Jakim prawem pani postawiła jedynkę za brak pracy domowej?' (nieważne, że zadana dwa tygodnie temu i było o niej przypominane sto razy, przyp. aut.)
' A ja nie chcę by pani nasze dzieci uczyła pierwiastkowania i geometrii"
' Dlaczego pani zmusza dzieci do czytania "Lalki"? Przecież to tyle stron i nikomu niepotrzebny ramot'
'A tak w ogóle to pani za często robi klasówki i w dodatku pyta a moje dziecko jest delikatne i się denerwuje"

Edan, lektura obowiązkowa na dziś: 'The clergyman's daughter"(w polskim przekładzie "Córka proboszcza") by G.Orwell. Polecam serdecznie, zwłaszcza rozdziały, w których główna bohaterka pracuje w szkole pani Creevy.
Tak to jest i bez ankiet, czyli w sumie mniej papierologii (kasy na ksero a efekt podobny. Chyba, że ktoś zaprogramuje jakieś fejsbukowe ankiety? (ale to chyba oświaty nie stac na zaplacenie programistom ;P) Chociaż (!) w ankietach miałyby sie tez okazje wypowiedziec ci nieprzewrazliwieni, nie zbyt roszczeniowi i egocentryczni rodzice - wiec taki plus. Bo oni to raczej rzadko przyjda pochwalić kogos za pracę.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 11:01   #2634
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Kolega spod Wawy pokazał mi zdjęcia co na grupie jego miasta się wyprawia pod lokalna szkoła.
Strajkujący nauczyciele rozrzucili przed wejściem do szkoły kości i inne części krowy. Pewnie z jakiegoś mięsnego lub masarni.

No brawo, brawo. Tylko tak dalej
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 11:37   #2635
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
zdziwiłabyś się, co szefowie biorą pod uwagę przy dawaniu premii, w wielu firmach liczba godzin spędzonych w pracy jest bardzo popularnym kryterium. jak ktoś się poświęca i robi 10h dziennie, przy czym nie opitala się, to jest to jakiś sygnał, że premia mu się należy.
nie musisz pisać tego tutaj, ale odpowiedz sobie, czy dyrektor w szkole ma taki sam kontakt z nauczycielami, co Twój szef ze swoimi pracownikami? czy tyle samo czasu spędzają razem?


no na moje oko gdyby podnieść wymogi w przyjmowaniu na studia pedagogiczne, to tak, odpadłoby wiele osób, którzy nie nadają się do tego zawodu i szły tam z braku laku. dlatego np. na medycynę są takie wysokie progi. nie, nie gwarantują, że studia wypuszczą na koniec świetnych lekarzy, ale przynajmniej wypuszczą ludzi z jakimś tam pojęciem o temacie.
Z twojego posta wynika, że wysokie progi na medycynę są po to, żeby odsiać potencjalnych słabych studentów. Tylko to idzie w drugą stronę - progi są tak wysokie, bo jest tak duża konkurencja.
Patrząc po moich znajomych ze szkolnych lat, w szkołach uczą ci, którzy ledwie zdawali z klasy do klasy już w gimnazjum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 11:53   #2636
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Z twojego posta wynika, że wysokie progi na medycynę są po to, żeby odsiać potencjalnych słabych studentów. Tylko to idzie w drugą stronę - progi są tak wysokie, bo jest tak duża konkurencja.
Patrząc po moich znajomych ze szkolnych lat, w szkołach uczą ci, którzy ledwie zdawali z klasy do klasy już w gimnazjum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

zgadzam się. ale czy to nie oznacza, że jednocześnie takie progi odsiewają kiepskich studentów? jedno nie wyklucza drugiego.




-----

a nauczycieli mamy obecnie jakich mamy, bo dlaczego niby osoby ambitne i zdolne miałyby iść na nauczycieli? ani z tego kasy, ani szacunku do zawodu. minusy przeważają nad plusami. szczerze - mnie już jest obojętne, jak rząd tę sytuację zmieni. ale jakoś trzeba ją zmienić. bo jest źle i będzie coraz gorzej. a jakoś nikt się nie wyrywa do reformy tego systemu.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 11:55   #2637
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
zgadzam się. ale czy to nie oznacza, że jednocześnie takie progi odsiewają kiepskich studentów?




-----

a nauczycieli mamy obecnie jakich mamy, bo dlaczego niby osoby ambitne i zdolne miałyby iść na nauczycieli? ani z tego kasy, ani szacunku do zawodu. minusy przeważają nad plusami. szczerze - mnie już jest obojętne, jak rząd tę sytuację zmieni. ale jakoś trzeba ją zmienić. bo jest źle i będzie coraz gorzej. a jakoś nikt się nie wyrywa do reformy tego systemu.


A masz jakieś pojęcie ile tacy fachowcy zarabiają? Chcesz równać pensje nauczycieli do pensji fachowców/specjalistów z sektora prywatnego? Czy ja dobrze słyszę?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 11:57   #2638
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A masz jakieś pojęcie ile tacy fachowcy zarabiają? Chcesz równać pensje nauczycieli do pensji fachowców/specjalistów z sektora prywatnego? Czy ja dobrze słyszę?

szczerze mówiąc, to ja nie wiem, co Ty słyszysz, że takie wnioski wyciągasz z moich postów, ale jestem pod wrażeniem.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 11:57   #2639
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Nikt się nie wyrywa do reformy sektora edukacji, bo wiąże się to znowu ze strajkami nauczycieli.
Tak było i w 1999, tak jest i teraz.
I tak będzie zawsze póki ktoś się nie przejmie zalegającymi i przyspawanymi ludźmi schowanymi za karta nauczyciela.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 11:57   #2640
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Z twojego posta wynika, że wysokie progi na medycynę są po to, żeby odsiać potencjalnych słabych studentów. Tylko to idzie w drugą stronę - progi są tak wysokie, bo jest tak duża konkurencja.
Patrząc po moich znajomych ze szkolnych lat, w szkołach uczą ci, którzy ledwie zdawali z klasy do klasy już w gimnazjum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z moich znajomych chyba nikt nie został nauczycielem. Jedna dziewczyna o tym marzyła, totalna patola, nawet zaczela studia w tym kierunku ale dała się zaplodnic bezzebnemu menelowi i się skończyła kariera. Z rodziny bardzo biednej, alkoholowej, dla niej to by chyba były wysokie zarobki jakby mogła chleb kupić.

Druga została przedszkolanka, ona się dobrze uczyła i miała super charakter. Nigdy nie byla jakas lasa na pieniądze, chyba stad ten wybor. Nie ma reguły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-09 12:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.