Protesty nauczycieli i innych grup społecznych. - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-18, 13:33   #2731
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Ahsoka Pokaż wiadomość
No wlasnie nie i o to jest cały problem. Dlatego częśc szkół zawiesila strajk i zaczela kwalifikacje, ale wiekszosc nadal idzie w zaparte i nie kwalifikuje mimo że oceny powinny byc juz wystawione.
Na pewno? Wydaje mi się, że według karty nauczyciela mają obowiązek wzięcia udziału w radzie klasyfikacyjnej.

https://www.experto24.pl/oswiata/org...gogicznej.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 13:36   #2732
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Heh. To tym bardziej życzę powodzenia tym, którzy pójdą w zaparte. Jeszcze, żeby była duża zgodność w tym temacie to może coś tam by im się udało ugrać, a tak to stawiam, że sami rodzice rozszarpią tych, przez których dzieci nie podejdą do matury i będą mieli w ręku żelazny argument, że inne szkoły zawiesiły strajk i wystawiły oceny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie zdziwi mnie jeśli dojdzie do linczu, bo zaciekły obrońca obecnego systemu edukacji trafi na bardzo ambitnego rodzica, który już widział od jesieni córkę na Oxfordzie. Albo na jakiejkolwiek innej uczelni, ale nie widział jej powtarzającej cały rok.
Paru takich jest, którym gul może skoczyć
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 13:42   #2733
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że znasz powód, dla którego każdy niestrajkujący nie strajkuje albo strajkować przestał? Strajk jest bez prawa do wynagrodzenia, nie brakuje par, gdzie oboje są nauczycielami i często mają dzieci - ja w tej sytuacji rozumiem, że niestety dla idei taki ktoś strajku się nie podejmie albo z niego zrezygnuje. Mówi się, że za misję z nauczania się nie wyżyje - i to jest racja, ale za wsparcie kolegów nauczycieli też nie. Ja obie strony rozumiem i żadnej nie oceniam, bo zwyczajnie nie ma dwóch identycznych przypadków. Ja dla żadnej idei nie mogłabym w mojej obecnej sytuacji pozwolić sobie na choćby tydzień pracy bez wynagrodzenia, a co dopiero do odwołania, a nauczycielem nie jestem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie znam i nie muszę
Groszek napisał, że nauczycielka nie strajkuje, bo "nigdy nie narzekala" czyli daje przeciwnika broń do ręki.
Do tego się odniosłam i o taka sytuacje mi chodzi.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Ale to są dorośli ludzie i jeśli ktoś nie chce strajkować, to ma ku temu powód. To Ty chyba nie zrozumiałaś postu.Chodzilo o słowo ŁAMISTRAJK. Kto to jest,wg Ciebie ?
No napisałaś jaki ma powód ta twoja koleżanka.
A jej koledzy tego nie kupili i też mają prawo sobie mówić co im się podoba, a czy slowo się zgadza z opisem sjp ma male znaczenie. Wiadomo o co chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 13:49   #2734
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Ale czy ten cytat sprawił, że czas się cofnął i ten żenujący mail, w którym dyrektorka straszy powtarzaniem klasy, nie został wysłany czy co?

Jedyną osobą, która teraz manipuluje jesteś ty. Dyrektorka wysłała tego maila, a dopiero dzień później zaczęła prostować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Weź mi powiedz gdzie w tym mailu pada wyrażenie "na razie" albo "będzie jutro w internetach artykuł prostujący"?

„W związku z brakiem możliwości zebrania odpowiedniej liczby nauczycieli, którzy podjęli akcję strajkową, wchodzących w skład Rady Pedagogicznej Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie, informuję Państwa, że nie zostały w dniu dzisiejszym zatwierdzone oceny końcowe w klasach maturalnych. Konsekwencją tej sytuacji jest brak otrzymania świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz powtórzenie klasy trzeciej LO bądź czwartej Technikum w roku szkolnym 2019/2020. Nadmieniam, że tym samym uczniowie nie będą mogli podejść do egzaminu dojrzałości w sesji maj 2019”

Odpowiadać w sumie nie musisz, bo ja już ten temat kończę.
Mail poszedł i kolejne mleko się rozlało. Proste.
Po maturach miała to pisać?
Nikogo nie postraszyła tylko stwierdziła fakt.
Dalej w artykule masz że nauczyciele zadeklarowali że do klasyfikacji dojdzie, ale ''kiedyś'' i dyrektorka ma nadzieję, jak wszyscy zresztą zainteresowani, że tak będzie.
Wg mnie słusznie zrobiła rozsyłając maila i trochę otrzeźwiając wszystkich że sytuacja błaha nie jest.

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Cytat:
Ale u nas to chyba wtedy wszyscy wyjątkowi byli, korepetycje to nawet nie pamiętam czy ktoś potrzebował. W podstawówce na pewno . I miało się i 4 i 5.

Teraz jest jakos inaczej. I watpie,ze to wina rodzicow, bo zadań dzieciom nie pilnują. No na kogoś trzeba zwalić słabe wyniki w klasie . A może ma ta pani akurat słaba klasę
Mnie to wydaje się całkiem proste, skutki kwestionowania autorytetu nauczyciela, jeszcze parenascie lat temu rodzic jakby usłyszał skargę od nauczyciela to by dziecko w domu usłyszało kazanie i burę, dzisiaj mamusia która sama szkołę wspomina jako nudę czepialstwo i dopust boży strofuje nauczyciela żeby nie czepiał się jej syneczka.

Dzieci głupie nie są, widzą jak jest i niepilnowane olewają.

Wszędzie w rozwijających się krajach są prace domowe, u nas też były i są, a teraz wow dzieci niech się uczą w szkole tylko do 13.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 13:50   #2735
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Po maturach miała to pisać?
Nikogo nie postraszyła tylko stwierdziła fakt.
Dalej w artykule masz że nauczyciele zadeklarowali że do klasyfikacji dojdzie, ale ''kiedyś'' i dyrektorka ma nadzieję, jak wszyscy zresztą zainteresowani, że tak będzie.
Wg mnie słusznie zrobiła rozsyłając maila i trochę otrzeźwiając wszystkich że sytuacja błaha nie jest.
Ja już ten temat skończyłem.
Niech jeszcze więcej takich maili "otrzeźwiających" wysyłają .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 13:53   #2736
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
I pewnie mnie ze znajomym tez policzyli
Bo tam więcej było ciekawskich niż osób zaintersowanych wsparciem nauczycieli
e tam. Na coś takiego z ciekawości to może polezie przewybitnie znudzona jednostka.

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Niech jeszcze więcej takich maili "otrzeźwiających" wysyłają .
ale czepiasz się na wyrost. Dyrektorka wyraziła się na poziomie i merytorycznie, no nie wiem, jakby np. Komunie z jakiegoś powodu nie odbywały się w maju czy czy czerwcu to też nie należałoby o tym mówić?


Nikt nikogo nie postraszył
na ten moment maturzyści tkwią w zawieszeniu a terminy lecą.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 13:56   #2737
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Na pewno? Wydaje mi się, że według karty nauczyciela mają obowiązek wzięcia udziału w radzie klasyfikacyjnej.

https://www.experto24.pl/oswiata/org...gogicznej.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież masz w tym artykule jak krowie na rowie, że rada jest liczona jako praca nauczyciela i nieobecnosc musi byc usprawiedliwiona. Jak rada ma sie odbyc kiedy nauczyciele zgodnie z prawem nie pracują w ramach strajku? Tylko dyrektor szkoly ma zakaz strajkowania.

Edytowane przez Midziak
Czas edycji: 2019-04-18 o 13:57
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-18, 13:59   #2738
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
No ciekawy, bo widac teraz co z ludzi wyłazi...

I co nagle po podwyżce ta pani się zrobi miła i będzie jak dawniej?

I bardzo dobrze, mam dosyć wycieczek, imprezek, tylko kasa na to i czas zabierają. Łaski bez . Obędzie się.

A w ogóle to pani już chyba na emeryturę się szykuje to niech frustracje sobie na swoje wnuki przenosi. Tacy jej podobni też beda te jej wnuki uczyć

Moje córki pani też jest koło 50 albo po, bo na staż jakoś 25 lat i wudac,że ona już zmęczona tymi dzieciakami, sama mówi,że po raz enty taka wycieczka. Ale kogo to wina ? U nas rodzice nie wymagają tych wycieczek. Sama prosi o jakieś propozycje, to u nas cisza.
napisałaś jakby tym ludziom chodziło o jedną wycieczkę w roku czy czasem kino.
To nie ty masz chcieć jeździć ani nauczyciele ale dzieci.
I jeszcze januszyzm, kasę wołają. No z własnych mają bilety i kanapki dzieciom stawiać?
I nie zauważyłam aby ta kobieta była chamska czy niemiła za to ty robisz wielką łaskę że ktoś może twoją córkę uczyć .

Ogólnie system zorganizowany jest tak, że dzieci spędzają czas w szkołach czy przedszkolach, rodzice pracują i tym samym opieka jest organizowana sama przez się. Więc nie dziwne że ta kwestia jest drażliwa.
Ale te marudzenia że rodzice mają problem bo nie mają z kim dziecka zostawić - sorry ale to jest nauczyciel od uczenia i przekazywania wiedzy czy niańka od pilnowania bo to chyba nie jest to samo. Jak nauczyciel jest chory to się należy martwić że dziecko nie przyswaja wiedzy i będzie mieć braki, a nie że mama nie ma z kim dziecka zostawić.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-04-18 o 14:01
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 14:31   #2739
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Na pewno? Wydaje mi się, że według karty nauczyciela mają obowiązek wzięcia udziału w radzie klasyfikacyjnej.

https://www.experto24.pl/oswiata/org...gogicznej.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mają, jeśli legalnie strajkują.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
napisałaś jakby tym ludziom chodziło o jedną wycieczkę w roku czy czasem kino.
To nie ty masz chcieć jeździć ani nauczyciele ale dzieci.
I jeszcze januszyzm, kasę wołają. No z własnych mają bilety i kanapki dzieciom stawiać?
I nie zauważyłam aby ta kobieta była chamska czy niemiła za to ty robisz wielką łaskę że ktoś może twoją córkę uczyć .

Ogólnie system zorganizowany jest tak, że dzieci spędzają czas w szkołach czy przedszkolach, rodzice pracują i tym samym opieka jest organizowana sama przez się. Więc nie dziwne że ta kwestia jest drażliwa.
Ale te marudzenia że rodzice mają problem bo nie mają z kim dziecka zostawić - sorry ale to jest nauczyciel od uczenia i przekazywania wiedzy czy niańka od pilnowania bo to chyba nie jest to samo. Jak nauczyciel jest chory to się należy martwić że dziecko nie przyswaja wiedzy i będzie mieć braki, a nie że mama nie ma z kim dziecka zostawić.
Dziękuję

I jakoś tę ostatnią kwestię rozumieją Niemcy czy Holandia, a w PL z pyskiem bo nie ma kto opiekować się dzieckiem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 14:36   #2740
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Niestety obawiam się, że rząd coś wymyśli, aby w razie czego tych uczniów klasyfikować. Nie wiem co i trochę boję się zgadywać, ale jestem niestety pewna, że zrobią wszystko, żeby ich było na wierzchu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 15:11   #2741
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

A może nie, żeby ich było na wierzchu, tylko żeby młodzież nie stała się ofiarami strajku nauczycieli?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-18, 15:18   #2742
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 16:10   #2743
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Shady_Lady Pokaż wiadomość
Ok, załózmy że ZNP upiera sie przy swoim i nie klasyfikuje uczniów. Co dalej? Bo raczej żaden kraj nie może sobie pozwolic na kikadziesiat/ kilkaset tysiecy uczniow ktorzy z powodu politycznych spin beda musieli powtarzac ostatni rok klasy maturalnej w i tak przepelnionych szkolach.
Przecież szkoły nie są przepełnione. Co ty gadasz?

Eldorado.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 17:24   #2744
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
napisałaś jakby tym ludziom chodziło o jedną wycieczkę w roku czy czasem kino.
To nie ty masz chcieć jeździć ani nauczyciele ale dzieci.
I jeszcze januszyzm, kasę wołają. No z własnych mają bilety i kanapki dzieciom stawiać?
I nie zauważyłam aby ta kobieta była chamska czy niemiła za to ty robisz wielką łaskę że ktoś może twoją córkę uczyć .

Ogólnie system zorganizowany jest tak, że dzieci spędzają czas w szkołach czy przedszkolach, rodzice pracują i tym samym opieka jest organizowana sama przez się. Więc nie dziwne że ta kwestia jest drażliwa.
Ale te marudzenia że rodzice mają problem bo nie mają z kim dziecka zostawić - sorry ale to jest nauczyciel od uczenia i przekazywania wiedzy czy niańka od pilnowania bo to chyba nie jest to samo. Jak nauczyciel jest chory to się należy martwić że dziecko nie przyswaja wiedzy i będzie mieć braki, a nie że mama nie ma z kim dziecka zostawić.
Z tymi tekstami to wiesz pomyliłaś odbiorcę.

Akurat u mojej córki to co rusz panie na chorobowym i nikt nie pajacuje z kim dziecko zostawić.

To akurat ja nie byłam nigdy przez 25 lat pracy na l4 .

A pisanie my Wam pokażemy to taki sam poziom jak te janusze o których piszesz. Niech pani nauczycielka jak taka odważna powie to dzieciom w oczy jak już powróci ze strajkowania

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Nie znam i nie muszę
Groszek napisał, że nauczycielka nie strajkuje, bo "nigdy nie narzekala" czyli daje przeciwnika broń do ręki.
Do tego się odniosłam i o taka sytuacje mi chodzi.

No napisałaś jaki ma powód ta twoja koleżanka.
A jej koledzy tego nie kupili i też mają prawo sobie mówić co im się podoba, a czy slowo się zgadza z opisem sjp ma male znaczenie. Wiadomo o co chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Napisałam,że nigdy nie narzekają,bo zarabia dużo jako nauczyciel , to teraz dodaje

I pracuje z powołania, bo to kocha

Nie wylamala się, tylko nie przystąpiła, więc może co niektórzy się niech się dokucza znaczenia słów .

A w ogóle ten strajk to już śmiech na sali

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Dzis kobietka w sklepie mówiła mi ,że ma maturzyste i dostał wczoraj maila,że nie ma kwalifikacji...
I jak on tego nie przeżywa,tak jego koleżanka wiecznie płacze, nie je. Każdy inaczej to przeżywa i serdecznie im współczuję.

I jakie miłe święta się szykują
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 19:01   #2745
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Z tymi tekstami to wiesz pomyliłaś odbiorcę.
Akurat u mojej córki to co rusz panie na chorobowym i nikt nie pajacuje z kim dziecko zostawić.
To akurat ja nie byłam nigdy przez 25 lat pracy na l4 .
A pisanie my Wam pokażemy to taki sam poziom jak te janusze o których piszesz. Niech pani nauczycielka jak taka odważna powie to dzieciom w oczy jak już powróci ze strajkowania
Chwalisz się czy żalisz. Jakaś dziwna konkurencja.
Ale to jest protest i pani grzecznie ale stanowczo wyraziła, że skoro zarzuca jej się to i tamto to dostosuje się . A ty że groźna, niegrzeczna, łaski bez, nie strasz januszku bo obejdzie się. No chyba jednak się nie obchodzi bo problem dalej jest. Czy to rodziców którzy nie mają z kim zostawić dzieciaków, czy tych wnerwionych na matury.
Na logikę postawili się okoniem i dziwne jest zakładać wymaganie od kogoś żeby zaklasyfikował maturzystów. Dla takiego nauczyciela ważniejsze jest jego życie a nie czyjaś matura, no niestety. Ty się w tym strajku przejmujesz nimi czy swoją córką?
Trzymam kciuki aby sprawa rozwiązała się pomyślnie, niemniej to co tu się miejscami pojawia dziwnie brzmi.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Niestety obawiam się, że rząd coś wymyśli, aby w razie czego tych uczniów klasyfikować.
Uważam że powinno się ich zaklasyfikować bo trudno aby tysiące maturzystów nie przystąpiło do matury i dla idei kiblowali rok bo brakło im 2 tyg i jednego zebrania pedagogów. Większy problem to raczej kto te matury miałby przeprowadzić ale mam nadzieję, że w koncu się porozumieją.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 19:05   #2746
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

A ja powiem tak.

Paskudne, ale rząd obszedl egzaminy i pewnie matury też obejdzie.

Klasyfikacja maturzystów to ostatnie, co nauczycielom zostało jako karta przetargowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 19:18   #2747
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A ja powiem tak.

Paskudne, ale rząd obszedl egzaminy i pewnie matury też obejdzie.

Klasyfikacja maturzystów to ostatnie, co nauczycielom zostało jako karta przetargowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety myślę, że nauczyciele nie mają już żadnej karty przetargowej. Rząd zwyczajnie czeka aż strajk sam się rozpłynie. Matury i tak się odbędą, jestem pewna, a przez wakacje nauczyciele strajkować nie będą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 19:34   #2748
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Chwalisz się czy żalisz. Jakaś dziwna konkurencja.
Miałam o to samo zapytać. Czyli przez 25 lat ani razu nie byłaś chora? Pozazdrościć zdrowia.

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Napisałam,że nigdy nie narzekają,bo zarabia dużo jako nauczyciel , to teraz dodaje

I pracuje z powołania, bo to kocha
Skoro uważa, że dużo zarabia to nic dziwnego, że nie strajkuje. Inni uważają, że zarabiają mało i strajkują.
Powołaniem się rachunków nie zapłaci - było już tu mówione wielokrotnie.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 20:16   #2749
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Ale to była odpowiedź na pytanie dlaczego nie strajkuje.

No każdemu się nie dogodzi nigdzie

A ja się ani nie żale ani chwale tylko śmieszy mnie pisanie, że dla naszych dzieci chodzą chorzy do szkoły. Bo widzę jak nie biorą tych l4. Teraz nagle i tu tacy biedni. Wakacje nie pasują,bo woli w kwietniu , chorzy pracują, pensje glodowe , nazywani nierobami , w domu trzeba pracować. No prostu straszne to ,aż dziwi,że jeszcze w ogóle da się w szkole pracować
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-18, 20:16   #2750
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Uważam że powinno się ich zaklasyfikować bo trudno aby tysiące maturzystów nie przystąpiło do matury i dla idei kiblowali rok bo brakło im 2 tyg i jednego zebrania pedagogów. Większy problem to raczej kto te matury miałby przeprowadzić ale mam nadzieję, że w koncu się porozumieją.

Myślę, że to nie jest problem.
Pisemnych mogą pilnować ci, co ostatnio.
Ustne mało gdzie są potrzebne, nie wiem, czy w ogóle gdzieś oprócz filologii.
Z rzadszymi językami chyba mniejszy problem - uzbiera się z tych, co nie strajkują.
Polski, angielski, niemiecki - ustne i tak są w różnych terminach, najwyżej to zdawanie matur dłużej potrwa i tyle.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 20:52   #2751
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 05:05   #2752
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Myślę, że nie ma co panikować. Klasyfikacja, choć zapewne w wielu przypadkach z pewnym opóźnieniem, nastąpi.

Problem może być z przeprowadzeniem matur ustnych, ale przecież ustawą można je w ogóle znieść. Co za problem dla rządu? Według mnie żaden. Przez jedna noc zmienili uchwałę o Trybunale Konstytucyjnym, więc matura to mały rumcajs.

Kiedy się skończy to bezprawie i autokratyczne rządy oderwanego od rzeczywistości starca? Kiedy koniec kulawej retoryce przedstawicieli tego, pożal się Boże, rządu? Przecież tego się nie da słuchać.

Ten wiersz Herberta jest jednak ponadczasowy: https://www.youtube.com/watch?v=F3kq79QSYF0
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 06:08   #2753
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Z tymi tekstami to wiesz pomyliłaś odbiorcę.

Akurat u mojej córki to co rusz panie na chorobowym i nikt nie pajacuje z kim dziecko zostawić.

To akurat ja nie byłam nigdy przez 25 lat pracy na l4 .

A pisanie my Wam pokażemy to taki sam poziom jak te janusze o których piszesz. Niech pani nauczycielka jak taka odważna powie to dzieciom w oczy jak już powróci ze strajkowania

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------


Napisałam,że nigdy nie narzekają,bo zarabia dużo jako nauczyciel , to teraz dodaje

I pracuje z powołania, bo to kocha

Nie wylamala się, tylko nie przystąpiła, więc może co niektórzy się niech się dokucza znaczenia słów .

A w ogóle ten strajk to już śmiech na sali

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Dzis kobietka w sklepie mówiła mi ,że ma maturzyste i dostał wczoraj maila,że nie ma kwalifikacji...
I jak on tego nie przeżywa,tak jego koleżanka wiecznie płacze, nie je. Każdy inaczej to przeżywa i serdecznie im współczuję.

I jakie miłe święta się szykują
No i potwierdzilas moje słowa

A tak ogólnie to podziwiam, jak systematycznie wyrywasz sobie włosy z głowy jacy to ludzie są podli i świat schodzi na psy, a zarazem okazujesz innym zero empatii tylko dlatego, że coś ci nie przypasuje.

Wyobraź sobie, że znam nauczycielki, które też nigdy nie biorą chorobowego. Nawet nie z powodu dzieci, ale dlatego, że nie stać ich na odpuszczenie tych nedznych 20% wypłaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 06:26   #2754
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
A może nie, żeby ich było na wierzchu, tylko żeby młodzież nie stała się ofiarami strajku nauczycieli?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Popierałam strajk nauczycieli, ale to zagrożenie nieklasyfikacją mi się nie podoba. Gdybym była tegoroczną maturzystką to rwałabym włosy z głowy czy nie z mojej winy nie będę miała straconego roku. Nie wiem jak sobie to nauczyciele wyobrażają. Nie dopuszczą do matury całej klasy i we wrześniu będą mieć podwójne klasy trzecie? A może i we wrześniu szkoły nie będzie?
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 06:39   #2755
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Popierałam strajk nauczycieli, ale to zagrożenie nieklasyfikacją mi się nie podoba. Gdybym była tegoroczną maturzystką to rwałabym włosy z głowy czy nie z mojej winy nie będę miała straconego roku. Nie wiem jak sobie to nauczyciele wyobrażają. Nie dopuszczą do matury całej klasy i we wrześniu będą mieć podwójne klasy trzecie? A może i we wrześniu szkoły nie będzie?


Pff, myślisz ze to jakiś problem nauczycieli czy Ty byś sobie taka maturę zrobiła czy nie?
Od początku samego mówili ze zrobią wszystko by nie przeprowadzić egzaminów. Próbuja to zrobić za wszelka cenę co zapowiadali, aby tylko przed wyborami zrobić chaos.
PO obiecało 1000 złotych, wiec nauczyciele robią wszystko aby ta ekipa wygrała. Tylko robią to tak nieudolnie, ze jest to pocałunek śmierci dla Grzegorza

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-04-19 o 06:41
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 07:02   #2756
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Pff, myślisz ze to jakiś problem nauczycieli czy Ty byś sobie taka maturę zrobiła czy nie?
Od początku samego mówili ze zrobią wszystko by nie przeprowadzić egzaminów. Próbuja to zrobić za wszelka cenę co zapowiadali, aby tylko przed wyborami zrobić chaos.
PO obiecało 1000 złotych, wiec nauczyciele robią wszystko aby ta ekipa wygrała. Tylko robią to tak nieudolnie, ze jest to pocałunek śmierci dla Grzegorza

No myślę, że jednak powinien to być problem. Jak oni to sobie wyobrażają? Jak miałaby przebiegać praca z młodzieżą, którą uwalili na rok? Popierałam nauczycieli i nadal uważam, że powinni mieć podwyżkę, ale taka forma strajku mi się nie podoba. Nie lepiej byłoby strajk wznowić od września, w takim sensie, że nie rozpocznie się rok szkolny dopóki nie dogadają się z rządem? Bo tak jak jest teraz to jakaś parodia się robi. Słyszałam, że nauczyciele dzisiaj i jutro też mają strajkować. Po co iść do szkoły w dni, które zawsze były wolne? Z tego robi się jakiś chory łańcuch, nauczyciele strajkują=nie ma matur= nie ma studentów na pierwszy rok= wykłądowcy dostają mniejsze pensje? Też będą strajkować?
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 07:35   #2757
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

W tej chwili, tylko pojedyncze szkoły nie wystawiły ocen końcowych maturzystom.
W obrębie 3Miasta słyszałam tylko ze w Redzie jakaś szkoła tego nie zrobiła. Nie wiem jaka jest ogólna skala.
Oceny tym którzy nie byli jeszcze klasyfikowani, były wystawiane w ostatnich dobach przez dyrektorów szkół, bez odbycia się rady.
Rady mają się ewentualnie odbyć później i skorygować oceny dyskusyjne.

Matury są zapowiadane planowo na 6 maja. Osobiście myślę ze się odbędą jakimś trybem, nawet jeśli strajk nie wygaśnie.
Podejrzewam, słuchając nastrojów znajomych nauczycieli ( wcześniej sobie nie zdawałam sprawy ze tylu ich mam wśród dalszych znajomych) ze nie wygaśnie i będzie jak z poprzednimi egzaminami. Jakoś.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 07:37   #2758
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Pff, myślisz ze to jakiś problem nauczycieli czy Ty byś sobie taka maturę zrobiła czy nie?
Od początku samego mówili ze zrobią wszystko by nie przeprowadzić egzaminów. Próbuja to zrobić za wszelka cenę co zapowiadali, aby tylko przed wyborami zrobić chaos.
PO obiecało 1000 złotych, wiec nauczyciele robią wszystko aby ta ekipa wygrała. Tylko robią to tak nieudolnie, ze jest to pocałunek śmierci dla Grzegorza
Zdecydowanie tak jest, poparcie dla pis rośnie, albo co najmniej utrzymuje się na stałym poziomie, natomiast dla koalicji znacznie spada.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
No myślę, że jednak powinien to być problem. Jak oni to sobie wyobrażają? Jak miałaby przebiegać praca z młodzieżą, którą uwalili na rok? Popierałam nauczycieli i nadal uważam, że powinni mieć podwyżkę, ale taka forma strajku mi się nie podoba. Nie lepiej byłoby strajk wznowić od września, w takim sensie, że nie rozpocznie się rok szkolny dopóki nie dogadają się z rządem? Bo tak jak jest teraz to jakaś parodia się robi. Słyszałam, że nauczyciele dzisiaj i jutro też mają strajkować. Po co iść do szkoły w dni, które zawsze były wolne? Z tego robi się jakiś chory łańcuch, nauczyciele strajkują=nie ma matur= nie ma studentów na pierwszy rok= wykłądowcy dostają mniejsze pensje? Też będą strajkować?
Wznowienie od września to zły pomysł. We wrześniu pójdą do szkoły skumulowanie roczniki z likwidowanego gimnazjum i kończące szkołę podstawową. Jeżeli dołączą do tego nauczyciele ze strajkiem, to odpowiedzialność za cały bałagan spadnie na nich, a nie na minister Zalewską.
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 08:34   #2759
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

I to mnie najbardziej dziwi, skoro wiadomo że i tak będą prowadzone matury, bo muszą,to czemu Broniarz występuje i z żalem stwierdza że jednak najprawdopodobniej te matury się odbędą, czemu ta retoryka sluży? Nie lepiej bylo zawiesić strajk na czas matur.. dla dobra uczniów, wzbudzić sympatię? tym bardziej że jakieś panie jak czytałem przerywają strajk i jada sobie do SPA, bo mialy wcześniej zaplanowany wyjazd.
https://wiadomosci.wp.pl/burza-wokol...9544548517505a
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 08:49   #2760
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
No i potwierdzilas moje słowa

A tak ogólnie to podziwiam, jak systematycznie wyrywasz sobie włosy z głowy jacy to ludzie są podli i świat schodzi na psy, a zarazem okazujesz innym zero empatii tylko dlatego, że coś ci nie przypasuje.

Wyobraź sobie, że znam nauczycielki, które też nigdy nie biorą chorobowego. Nawet nie z powodu dzieci, ale dlatego, że nie stać ich na odpuszczenie tych nedznych 20% wypłaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz jakby świat schodził na psy, to ja byłabym w skowronkach , niektórych ludzi to wstydziłabym się nawet do psów porównywać

Zero empatii komuś na tym wątku teraz wypominać przy tym co robią akuratnie nauczyciele
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-09 12:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.