Protesty nauczycieli i innych grup społecznych. - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-20, 19:56   #2851
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[QUOTE=Finlora;86730560]
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak, pracowałam. I w porównaniu do banku czyli namawiania każdego klienta na kredyt, realizowania planów sprzedażowych, tłumaczenia się dlaczego go nie zrealizowałam, dlaczego nie namówiłam klienta na kredyt/konsolidację, dlaczego nie umawiam codziennie 5 spotkań z klientami, dlaczego klienci nie przychodzą, dlaczego nie chcą kredytu plus telemarketing co miesiąc do tych samych klientów, których przynajmniej raz w tygodniu podczas wizyty w oddziale namawiałam na super ekstra ofertę kredytu - to tak, praca w markecie byłaby dla mnie odpoczynkiem
Rozumiem Dla mnie ogromnym obciążeniem psychicznym był tak bezpośredni kontakt z klientem za klientem, praca w hali bez dostępu do światła dziennego 8h w jarzeniówkach, niemalże błaganie o pójście na przerwę 15-minutową jak w zegarku, wieczne kolejki, 99% ludzi wkurzonych cenami i kolejkami/brakiem drobnych/moją zbyt wolną pracą albo właśnie zbyt szybkim kasowaniem, tłumaczeniem się kierownictwu tego, dlaczego mam tak wysoki czas obsługi jednego klienta, stresowaniem się, że któryś klient będzie tajemniczym klientem, a ja nie spytam go o kartę i nie zaproponuję jej założenia. Ale największym stresem była chyba odpowiedzialność za pieniądze i to, że może się okazać, że siedziałam cały dzień za darmo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 20:28   #2852
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Przyszło mi obejrzeć wiadomości i o ile z TVP nie jest mi w ogóle po drodze, o tyle niestety nauczyciele podali się sami mediom na tacy tymi filmikami i wypowiedziami: "Jak wytrzymamy jeszcze tydzień, to zablokujemy ten kraj" i "Kto decyduje się na klasyfikowanie uczniów, ten odchodzi od strajku".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ten pokaz intelektu trzeba zobaczyć

https://www.youtube.com/watch?v=HcLEd3HiKp8
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 20:31   #2853
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 20:33   #2854
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;86727789]Nie wiem.
Serio.
Nigdy nie pracowałam i raczej nie będę pracować na tym poziomie, nie moja bajka w ogóle. Dlatego też tak - na "uczucia", to pewnie bym klasyfikowała.

Szczerze? Cholernie się cieszę, że nie stoję przed takim dylematem. Ja nawet nie mam problemu, że podstawa nie zostanie zrealizowana - bo w 1-3 jest ona napisana na całe 3 lata, więc mam masę czasu jeszcze.



[/QUOTE]Dziękuje za szczerość
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 20:49   #2855
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
Ten pokaz intelektu trzeba zobaczyć

https://www.youtube.com/watch?v=HcLEd3HiKp8

No, dalej to typowe nauczycielskie wysokie mniemanie o sobie. I jeszcze apele do pracodawców wszystkich innych branż

Czy oni w ogóle się zastanawiają, co będzie po przyszłym tygodniu? Zastanawiają się, co będzie, jeśli maturzyści zostaną jakoś sklasyfikowani i podejdą do matur, albo przeciwnie - jeśli to się nie stanie?
Przecież to jest oczywiste, że tego tysiaka nie dostaną. Ale chyba w ogóle nie biorą takiej opcji pod uwagę.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 22:32   #2856
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

widziałyscie to?
https://kobieta.onet.pl/zdrowie/poze...lioner/smwr6jm

w sumie to z tymi pensjami trafił w punkt.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 22:39   #2857
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
widziałyscie to?
https://kobieta.onet.pl/zdrowie/poze...lioner/smwr6jm

w sumie to z tymi pensjami trafił w punkt.
Jak dla mnie to debil.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-20, 23:26   #2858
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Wiesz co? Przyznam Ci rację. Mało tego to ty i limonka otworzyłyście mi oczy na sytuację. Faktycznie takie maile nie mają znaczenia jak są potem dobrze wyjaśnione. Przecież jakby nie było strajk rośnie w siłe, dołączają kolejne szkoły, rodzice solidarnie coraz bardziej popierają,
jesteś niepoważny i nie umiesz przyznać się do błędu że źle coś zrozumiałeś czy nie doczytałeś. Każdemu mogłoby się zdarzyć. Rodzice się nie dołączają bo mają to gdzieś, nie ich problem a raczej ich irytacja jak z dzieciakami kłopot i dodatkowy stres przed maturami. Zadna ameryka. Ani się ci ludzie też hurtem nie zwolnią bo świat nie jest aż taki prosty jak wmawia to Edan, ani nie będą strajkować nie wiadomo ile bo może ich być na to nie stać. A jeśli chcą pracować w zawodzie dalej to nienawiść społeczeństwa za przypuśćmy brak edukacji miesiącami w niczym by im nie pomogła. Natomiast nie uważam aby stracili bo zwrócili uwagę na problem. Zawsze to coś.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 23:26   #2859
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
widziałyscie to?
https://kobieta.onet.pl/zdrowie/poze...lioner/smwr6jm

w sumie to z tymi pensjami trafił w punkt.

Ciekawi mnie, co z tego wyniknie. Ale podejrzewam, że to bardziej takie gadanie dla samego gadania.
Coś mi mówi to nazwisko...
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 23:38   #2860
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to debil.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czemu? Obiektywnie gościu ma trochę racji. To jest skreślanie roku czy kilku lat pracy protestem. Ty sobie wyobrażasz pójśc na kurs prawa jazdy, odjeździć swoje a na koniec usłyszeć od egzaminatora albo pana z elki że możesz się pocałować?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 23:39   #2861
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
czemu? Obiektywnie gościu ma trochę racji. To jest skreślanie roku czy kilku lat pracy protestem. Ty sobie wyobrażasz pójśc na kurs prawa jazdy, odjeździć swoje a na koniec usłyszeć od egzaminatora albo pana z elki że możesz się pocałować?


Trochę? A gdzie nie ma?
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-20, 23:42   #2862
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mają prawo protestować, no nie da się raczej protestować i pracować normalnie. Jak sobie wyobrażasz protest, codziennie po 15?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 23:44   #2863
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Jeśli do matur gdzieś nie dojdzie społeczeństwo ich rozniesie.

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano o 00:42 ----------

Mają prawo protestować, no nie da się raczej protestować i pracować normalnie. Jak sobie wyobrażasz protest, codziennie po 15?


Na tej samej zasadzie może pozywać do sądu kogo zechce
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 23:47   #2864
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Może ale mam nadzieję że mu to nie przejdzie bo to by wypaczało ideę możliwości protestowania.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 23:48   #2865
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to debil.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
debil bo co? rozwin swoja wypowiedz prosze
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 23:50   #2866
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
debil bo co? rozwin swoja wypowiedz prosze


Bo chodziło Limonie o to, ze nauczyciele korzystają ze swojego prawa do strajku. I dlatego zią nie ma szans w sądzie.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 00:17   #2867
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86730730]I jeszcze apele do pracodawców wszystkich innych branż [/QUOTE]
No tak, przecież wszyscy, ale to absolutnie wszyscy mają pracę biurową przy komputerze, więc niby w czym problem, dziecko sobie usiądzie z boku, pokoloruje rysowankę i wszyscy będą zadowoleni. Nikt nie pracuje w fabrykach przy maszynach, z potencjalnie niebezpiecznymi substancjami chemicznymi, przy gorących piecach, albo w szpitalach na oddziałach zakaźnych. Nikt.


Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Jeśli do matur gdzieś nie dojdzie społeczeństwo ich rozniesie.
Nie potrafię sobie wyobrazić jakby to miało wyglądać. Przypuśćmy, że część maturzystów nie zostaje sklasyfikowana i musi powtarzać rok. Jak miałyby wyglądać zajęcia? Kto by je prowadził? Ci sami nauczyciele, którzy nie przeprowadzili klasyfikacji w tym roku? Przecież poziom frustracji, złości i innych negatywnych emocji wśród uczniów osiągnąłby poziom krytyczny, obawiam się, że mogłoby nawet dojść do aktów przemocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 00:30   #2868
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
czemu? Obiektywnie gościu ma trochę racji. To jest skreślanie roku czy kilku lat pracy protestem. Ty sobie wyobrażasz pójśc na kurs prawa jazdy, odjeździć swoje a na koniec usłyszeć od egzaminatora albo pana z elki że możesz się pocałować?
Bo umiejętności nabytych nie zwrócisz.

A już na pewno nie za paliwo na wożenie na korki, no proszę Cię.

Przecież panu z Elki płacę za uczenie mnie a nie za egzamin. I naukę otrzymałam.

W przypadku egzaminu mogę mieć pretensje do WORDu.

Tak samo tutaj. To OKE przeprowadza egzamin, nie konkretny nauczyciel.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:28 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Trochę? A gdzie nie ma?
Wszędzie.

Nauczyciele mają przygotować do matury. A nie zagwarantować jej zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:30 ---------- Poprzedni post napisano o 01:29 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Bo chodziło Limonie o to, ze nauczyciele korzystają ze swojego prawa do strajku. I dlatego zią nie ma szans w sądzie.
O, czuję się zrozumiana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 01:28   #2869
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Bo umiejętności nabytych nie zwrócisz.
A już na pewno nie za paliwo na wożenie na korki, no proszę Cię.
Przecież panu z Elki płacę za uczenie mnie a nie za egzamin. I naukę otrzymałam.
W przypadku egzaminu mogę mieć pretensje do WORDu.
Tak samo tutaj. To OKE przeprowadza egzamin, nie konkretny nauczyciel.
klasyfikacji to akurat dokonują ci sami nauczyciele którzy od września uczyli maturzystów a może nawet od początku liceum.
Maro akurat słusznie zauważa że gdyby dodatkowo rok mieli spędzić w szkole z tymi samymi nauczycielami którzy teraz nie puścili ich dalej to empatia raczej za tym by nie szła. Po 2 wspomniałam ci już wcześniej że 1 semestr uczniowie mają zaliczony, drugi właściwie też, i tak jakby należałoby wrócić do sprawy 8 kwietnia przyszłego roku. Poziom abstraktu +20 by to był.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-21, 07:36   #2870
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
klasyfikacji to akurat dokonują ci sami nauczyciele którzy od września uczyli maturzystów a może nawet od początku liceum.
Maro akurat słusznie zauważa że gdyby dodatkowo rok mieli spędzić w szkole z tymi samymi nauczycielami którzy teraz nie puścili ich dalej to empatia raczej za tym by nie szła. Po 2 wspomniałam ci już wcześniej że 1 semestr uczniowie mają zaliczony, drugi właściwie też, i tak jakby należałoby wrócić do sprawy 8 kwietnia przyszłego roku. Poziom abstraktu +20 by to był.
A chodzenie do liceum gwarantuje Ci klasyfikację do matury?

Nauczyciele zupełnie legalnie odeszli od wykonywania obowiązków. Może im skoczyć.

(Tak, jestem za klasyfikacją, ale ten koleś od pozwu to idiota.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 08:31   #2871
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A chodzenie do liceum gwarantuje Ci klasyfikację do matury?

Nauczyciele zupełnie legalnie odeszli od wykonywania obowiązków. Może im skoczyć.

(Tak, jestem za klasyfikacją, ale ten koleś od pozwu to idiota.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydawałoby się, że pozytywna ocena gwarantuje klasyfikację do matury i jeśli ktoś taką uzyskał, to ma prawo oczekiwać, że do tej matury podejdzie.

Idiota czy nie idiota, jeśli pozew złoży jeden, to pójdą za nim inni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 09:56   #2872
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Wydawałoby się, że pozytywna ocena gwarantuje klasyfikację do matury i jeśli ktoś taką uzyskał, to ma prawo oczekiwać, że do tej matury podejdzie.

Idiota czy nie idiota, jeśli pozew złoży jeden, to pójdą za nim inni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i życzę mu powodzenia, bo według prawa nic nie ugra.

Nawet gdyby ugrał i miał podstawę prawną, to raczej odszkodowanie a nie zwracanie pensji i za paliwo. Stąd mówię - debil.

Ale może sobie pozywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 14:19   #2873
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No i życzę mu powodzenia, bo według prawa nic nie ugra.

Nawet gdyby ugrał i miał podstawę prawną, to raczej odszkodowanie a nie zwracanie pensji i za paliwo. Stąd mówię - debil.

Ale może sobie pozywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alez jak najbardziej moze wystapic z powodztwem cywilnym.chodzi o utrudnianie obowiazku szkolnego.w tamtym tygodniu rozmawiałam luzno z prawnikiem i własnie mowił ze trzeby jakos przeliczyc ten rok w plecy na pieniadze (chodzi o koszty poniesione przez rodziców ) i mozna sie sądzic. Ten facet z Łodzi miałby duze szanse bo raz ze go stac pewnie na prawników , pisma itd.

a teraz wracajac do urlopow- nie wiem czy wiecie ale w niektorych zakładach pracy , ktore pracują 24h/7 dni w tygodniu urlopy planuje sie na poczatku stycznia. Po to ze nie moze byc tak ze wszyscy sobie wezmą lipiec/sierpien bo nie ktorych zakładów nie da sie zamknąc.I nie ma tak ze ja teraz wyskocze a za mna 80% pracowników prosze mi teraz dac urlop bo nie mam co z dzieckiem zrobic.Zreszta wezme teraz a co zrobie z wakacjami? w koncu to 2 miesiace. ludzie biora na zakładkę ale wybierajac teraz (jak sie uda) znowu zostanie mi czas nieobstawiony. urlop na żadanie? ok ale to tylko pare dni a u nas w szkole mowili z dnia na dzien ze jutro dalej lekcji nie bedzie...
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:06   #2874
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
alez jak najbardziej moze wystapic z powodztwem cywilnym.chodzi o utrudnianie obowiazku szkolnego.w tamtym tygodniu rozmawiałam luzno z prawnikiem i własnie mowił ze trzeby jakos przeliczyc ten rok w plecy na pieniadze (chodzi o koszty poniesione przez rodziców ) i mozna sie sądzic. Ten facet z Łodzi miałby duze szanse bo raz ze go stac pewnie na prawników , pisma itd.

a teraz wracajac do urlopow- nie wiem czy wiecie ale w niektorych zakładach pracy , ktore pracują 24h/7 dni w tygodniu urlopy planuje sie na poczatku stycznia. Po to ze nie moze byc tak ze wszyscy sobie wezmą lipiec/sierpien bo nie ktorych zakładów nie da sie zamknąc.I nie ma tak ze ja teraz wyskocze a za mna 80% pracowników prosze mi teraz dac urlop bo nie mam co z dzieckiem zrobic.Zreszta wezme teraz a co zrobie z wakacjami? w koncu to 2 miesiace. ludzie biora na zakładkę ale wybierajac teraz (jak sie uda) znowu zostanie mi czas nieobstawiony. urlop na żadanie? ok ale to tylko pare dni a u nas w szkole mowili z dnia na dzien ze jutro dalej lekcji nie bedzie...

W autobusie podsłuchałam, że niektóre kobiety biorą opiekę.
Tyle, że to oszustwo tak naprawdę. No i nie rozwiązuje problemu braku znacznej liczby pracowników w takich firmach.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:21   #2875
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86732632]W autobusie podsłuchałam, że niektóre kobiety biorą opiekę.
Tyle, że to oszustwo tak naprawdę. No i nie rozwiązuje problemu braku znacznej liczby pracowników w takich firmach.[/QUOTE]
Zasilek opiekunczy - na opiekę nad zdrowym dzieckiem do lat 8- przysługuje w przypadku zamknięcia zlobka, przedszkola, szkoly.
Jak się dziecko lub pracownik rozchoruje to też nagle brakuje pracownika firmie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:29   #2876
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:31   #2877
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;86732653]Zasilek opiekunczy - na opiekę nad zdrowym dzieckiem do lat 8- przysługuje w przypadku zamknięcia zlobka, przedszkola, szkoly.
[/QUOTE]


Nie wiedziałam
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 15:36   #2878
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zresztą nie każdy rodzic pracuje na zasadach stałej pensji - gro z nich prowadzi własną działalność, pracuje na prowizję albo na umowie zlecenie/o dzieło i zwyczajnie bardzo traci na wzięciu wolnego dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 18:54   #2879
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;86730730]No, dalej to typowe nauczycielskie wysokie mniemanie o sobie. I jeszcze apele do pracodawców wszystkich innych branż

[/QUOTE]No nie ma to jak dążyć do zablokowania gospodarki i prosić pracodawców o pomoc
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 19:15   #2880
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
A chodzenie do liceum gwarantuje Ci klasyfikację do matury?
no raczej żeby zaliczyć 6 czy 8 semestr trzeba mieć najpierw po drodze zaliczonych 5 lub 7. Akurat klasyfikacja polegająca na tym że nauczyciel musi usiąść na naradzie i klepnąć podpis lub nie (miglantowi co np. wagarował) to już nie jest żaden wysiłek związany z działalnością ucznia.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-09 12:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.