Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-13, 13:31   #2701
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Dzięki. W sumie dobrze że w razie czego on się tym zajmie, wyręczy niezwiązanych z festiwalem pasażerów. Niech prawnicy sprawdzą czy takie ewentualne odwoływanie połączeń (jak rozumiem bez zapewnienia transportu zastępczego?) jest zgodne z prawem.
Oczywiscie ze proces wytoczy, w koncu to kasa fundacji a nie jego prywatna. Wliczy to sobie w koszta działalności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 13:33   #2702
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ależ proszę:
"Jeśli to, co ukazało się w artykule Oko Press jest prawdą, to - Szanowna Festiwalowa Publiczności - apeluję do Was, abyście byli wytrwali, ale ostrożni. Abyście dojechali do nas autostopem, rowerami, motocyklami, samochodami, autobusami, a nawet drogą wodną, ale przede wszystkim – bezpiecznie. Abyście byli w dobrych nastrojach, by bawić się na jedynym takim festiwalu na świecie. A resztą - jeśli taka decyzja istotnie zapadnie – zajmą się prawnicy."
Wprost, że pójdzie do sądu nie ma, ale jest jasne, że Owsiak w tym miejscu grozi pozwem.

A to już nie wolno się skonsultować z prawnikiem ani nawet nikogo pozwać, jeśli się człowiek czuje poszkodowany?


Bo myślałam, że do tego obywatel Polski ma jeszcze prawo.


Czy ma rację, czy mu się należy według prawa, czy zostanie wyśmiany i się ośmieszy - nie wiem, nie znam się.


Ale zatrudniać prawników jeszcze można.


Skoro państwo zachowało się zgodnie ze swoim prawem, to chyba nie ma się czego bać i takie groźby to sobie Owsiak może w buty wsadzić?

Mnie to naprawdę nie obchodzi jak oni się między sobą dogadywać. Tylko szkoda, że na tym cyrku ucierpią obywatele, bo państwo się postawiło, o!


Skoro te straty to taki straszny problem, to może dać Rydzykowi 16 zamiast 17 milionów i problem rozwiązany? Bo bez muzeum przeżyjemy, a spory dyskomfort wszystkich obywateli, którzy są skazani na transport publiczny przez parę dni wydaje mi się jednak nie na miejscu.


I rzecznik, dyrektor PKP, miłościwie nam panujący będą sobie jeździć samochodami, co ich to obchodzi?


Ja nie lubię Światowych Dni Młodzieży. I mogłabym się postawić, że jesteśmy świeckim państwem, dodatkowych kursów nie będzie i kropka, gdybym była decyzyjna. Ale rozgrywanie jakichś prywatnych animozji kosztem bogu (nomen omen) ducha winnych obywateli leży poniżej mojego kodeksu moralnego.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Oczywiscie ze proces wytoczy, w koncu to kasa fundacji a nie jego prywatna. Wliczy to sobie w koszta działalności.

I to sprawa fundacji, a nie jego prywatna. On sobie dojedzie bez problemu, pociągu nie potrzebuje.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 13:38   #2703
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A to już nie wolno się skonsultować z prawnikiem ani nawet nikogo pozwać, jeśli się człowiek czuje poszkodowany?


Bo myślałam, że do tego obywatel Polski ma jeszcze prawo.


Czy ma rację, czy mu się należy według prawa, czy zostanie wyśmiany i się ośmieszy - nie wiem, nie znam się.


Ale zatrudniać prawników jeszcze można.


Skoro państwo zachowało się zgodnie ze swoim prawem, to chyba nie ma się czego bać i takie groźby to sobie Owsiak może w buty wsadzić?

Mnie to naprawdę nie obchodzi jak oni się między sobą dogadywać. Tylko szkoda, że na tym cyrku ucierpią obywatele, bo państwo się postawiło, o!


Skoro te straty to taki straszny problem, to może dać Rydzykowi 16 zamiast 17 milionów i problem rozwiązany? Bo bez muzeum przeżyjemy, a spory dyskomfort wszystkich obywateli, którzy są skazani na transport publiczny przez parę dni wydaje mi się jednak nie na miejscu.


I rzecznik, dyrektor PKP, miłościwie nam panujący będą sobie jeździć samochodami, co ich to obchodzi?


Ja nie lubię Światowych Dni Młodzieży. I mogłabym się postawić, że jesteśmy świeckim państwem, dodatkowych kursów nie będzie i kropka, gdybym była decyzyjna. Ale rozgrywanie jakichś prywatnych animozji kosztem bogu (nomen omen) ducha winnych obywateli leży poniżej mojego kodeksu moralnego.

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------




I to sprawa fundacji, a nie jego prywatna. On sobie dojedzie bez problemu, pociągu nie potrzebuje.
Pojecia nie mam jakie wnioski i domumenty nalezy przedstawić aby w ogole PR pochylilo sie nad problemem pana Owsiaka.
Byc może Owsiak bije znowu piane bez sensu, bo myslal ze to PR powinno poprosic Owsiaka aby mogli podstawic dodatkowe składy.

Państwo tu nic nie ma do rzeczy. Po prostu - niech Owsiak zachowuje sie jak kazdy obywatel a nie jak gwiazda, któremu z tej racji cos ekstra sie nalezy.
Do pracy, panie Jurku. Otrzyj lzy i pisz podanie. Glowa do gory, moze pozytywnie rozpatrza o ile czas na odpowiedz nie jest dłuższy niż poltora m-ca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 13:44   #2704
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Pojecia nie mam jakie wnioski i domumenty nalezy przedstawić aby w ogole PR pochylilo sie nad problemem pana Owsiaka.
Byc może Owsiak bije znowu piane bez sensu, bo myslal ze to PR powinno poprosic Owsiaka aby mogli podstawic dodatkowe składy.

Państwo tu nic nie ma do rzeczy. Po prostu - niech Owsiak zachowuje sie jak kazdy obywatel a nie jak gwiazda, któremu z tej racji cos ekstra sie nalezy.
Do pracy, panie Jurku. Otrzyj lzy i pisz podanie. Glowa do gory, moze pozytywnie rozpatrza o ile czas na odpowiedz nie jest dłuższy niż poltora m-ca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaaa, tu Cię boli.

Przecież ty też betoniarką nie jeździsz.

Nie wiem, kto ma rację. Na pewno sąd to ustali, bo zna obowiązujące prawo i ma dostęp do wszelkiej dokumentacji.

Natomiast twój ból odwłoka jest żenujący, przecież nikt ci nie zabroni założenia fundacji, siedzenia na tyłku i zarabiania kokosów za nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 13:47   #2705
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Byc może Owsiak bije znowu piane bez sensu, bo myslal ze to PR powinno poprosic Owsiaka aby mogli podstawic dodatkowe składy.
Być może. Być może to Ty znowu bijesz pianę bez sensu.
Być może to także perfumy.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 14:00   #2706
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Rozwalają mnie te teorie spiskowa i mania prześladowcza co poniektórych. Ktoś się cieszy z gola, jest antysemitą. Komuś nie podstawiają specjalnie pociągów, bo organizuje festiwal, jest prześladowany.
A kto to ciesząc się z gola był nazwany antysemitą? Bo nie przypominam sobie by coś takiego miało miejsce.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 14:33   #2707
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

oho, ktoś tu jest niezdrowo przewrażliwiony na punkcie Owsiaka
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-13, 14:36   #2708
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2019-06-13 o 14:37
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 14:44   #2709
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

oni ogólnie nie mają umiaru i przeludniają pociągi, a potem im te pociągi wysiadają i trzeba je wozić nie wiadomo gdzie do naprawy, bo są problemy z naprawami na miejscu. w te wakacje akurat mają duży problem z taborem, bo im się wszystko sypie właśnie z powodu przeludniania wagonów.

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2019-06-13 o 14:45
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 15:38   #2710
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No nie wiem, ja bym nie była zbyt szczęśliwa gdyby raptem ni z tego ni z owego pociąg którym np. dojeżdżam do pracy puszczono na parę dni inną trasą "bo tak".
Pomijam już to, że taka zmiana w rozkładzie musi kosztować - ciekawe kto za to zapłaci
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 16:21   #2711
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Rozwalają mnie te teorie spiskowa i mania prześladowcza co poniektórych. Ktoś się cieszy z gola, jest antysemitą. Komuś nie podstawiają specjalnie pociągów, bo organizuje festiwal, jest prześladowany.
Historia z Piątkiem i PZPN, to prosty przykład jak z normalnych zachowań, przy "odrobinie"złej woli można samemu założyć sobie kaganiec w imie żle pojętej poprawności. Jest to preludium tego co mamy w Niemczech gdzie pewne tematy są tabu i ludzie z obawy przed ocena społeczną czy tez prawną, boją się wypowiadać w sprawach majacych wplyw na ich przyszlość.

Co się tyczy pociągów to jestem skłonny uwierzyc ze jest to nie opłacalne przez wzgląd na zniszczenia, swego czasu czytałem informację ile kosztuje siedzenie do tramwaju i była to dość spora suma i choć nie przepadam za Owsiakiem bo uważam że to już nie ten sam człowiek(a pamiętam pierwszą orkiestrę)
uważam jednak że pomimo strat powinny te pociagi pojechać dla ludzi i tu PIS robi błąd, choć trzeba przyznać że są konsekwentni w swojej niechęci.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-13, 19:30   #2712
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Oglądałyście dziś może "Uwagę"? Aż mnie coś trzepnęło! Obrzydliwość, gwałciciel, synalek komisarza, za taką zbrodnię, przy takich dowodach już siedem miesięcy bezkarny...
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 05:53   #2713
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No właśnie tak jak zauważyłeś, Polska to już jest Królestwo Kabuto
Taaa. Zaraz tam Królestwo Kabuto.
Republika Kartoflana raczej

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 06:50 ----------

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Być może. Być może to Ty znowu bijesz pianę bez sensu.
Być może to także perfumy.
Taa. Zaraz tam perfumy.
Puree ziemniaczane
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 13:53   #2714
Mazzu
Przyczajenie
 
Avatar Mazzu
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 27
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
Co się tyczy pociągów to jestem skłonny uwierzyc ze jest to nie opłacalne przez wzgląd na zniszczenia, swego czasu czytałem informację ile kosztuje siedzenie do tramwaju i była to dość spora suma i choć nie przepadam za Owsiakiem bo uważam że to już nie ten sam człowiek(a pamiętam pierwszą orkiestrę)
uważam jednak że pomimo strat powinny te pociagi pojechać dla ludzi i tu PIS robi błąd, choć trzeba przyznać że są konsekwentni w swojej niechęci.
Wszystko fajnie - tyle, że music regio to byly niemal zawsze zajechane składy, które były tak czy inaczej o krok od zezłomowania wiec PKP raczej niespecjalnie tracilo na ewentualnej dewastacji. Średnio chce mi sie wierzyc, że prawie 30 lat udostępniano je z sympatii i nagle w 2019 przestały się opłacać.
Mazzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 13:45   #2715
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Temat umarł a tyle ciekawych spraw.
Rzecznik praw obywatelskich kontra Rzecznik praw dziecka i ich dość kontrowesyjne wypowiedzi,oraz chyba najbardziej kuriozalny wyrok ostatnich czasów w sprawie Najsztuba.

Ostatnio Ziemkiewicz żartował ze Kaczyński powinien sam stworzyć sobie opozycje, bo nie ma z kim przegrać, może plan już od dawna w realizacji?
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 14:23   #2716
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Ach boziu, ten Ziemkiewicz martwiący się o opozycję...

Kaczyńskiego pokona pewna bezwzględna dama, o imieniu gospodarka. Razem z synem kryzysem wywiozą go na taczkach.
Szczerze mu życzę dużej wygranej w najbliższych wyborach.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 09:43   #2717
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Co sądzicie o pomyśle o radnego Krakowa o wprowadzeniu zakazu rozdawania żywności bezdomnym, chyba że ci wykażą się dokumentem potwierdzającym wykonaną pracę na rzecz miasta Krakowa?
Organizacje, które mimo to nadal będą karmić bezdomnych, którzy nie są uprawnieni do otrzymania takiego posiłku będą pozbawione miejskich dotacji co będzie równoznaczne z upadkiem takiej fundacji.

>> Więcej <<
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 09:58   #2718
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o pomyśle o radnego Krakowa o wprowadzeniu zakazu rozdawania żywności bezdomnym, chyba że ci wykażą się dokumentem potwierdzającym wykonaną pracę na rzecz miasta Krakowa?
Organizacje, które mimo to nadal będą karmić bezdomnych, którzy nie są uprawnieni do otrzymania takiego posiłku będą pozbawione miejskich dotacji co będzie równoznaczne z upadkiem takiej fundacji.

>> Więcej <<
Zależy o jakich pracach mowa.

Ale zgadzam się ogólnie.

Trzeba zainwestować w wyciąganie tych ludzi. A jeśli wyciąganie im nie pasuje, to muszą sobie radzić na własną rękę.

Tylko nie wiem, jak wygląda proces wyciągania z bezdomności, czy ktoś się tym tam zajmuje etc.

Więc zgadzam się z pomysłem, ale nie wiem, czy egzekucja będzie odpowiednia.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 15:15   #2719
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Jeśli kogoś to interesuje (bo pisałam o tym tutaj, ale przeszło bez echa), to marszałek woj. śląskiego przywrócił dzisiaj do pracy odwołaną dyrektor Teatru Rozrywki, całkowicie niesłusznie odwołaną
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-24, 17:06   #2720
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

A ona coś nie teges zrobiła czy coś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 18:57   #2721
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
A ona coś nie teges zrobiła czy coś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Opisywałam to dość dokładnie parę postów temu, możesz sobie też poszukać w necie, wpisz Aleksandra Gajewska Jerzy Bończak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 07:10   #2722
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86932547]Jeśli kogoś to interesuje (bo pisałam o tym tutaj, ale przeszło bez echa), to marszałek woj. śląskiego przywrócił dzisiaj do pracy odwołaną dyrektor Teatru Rozrywki, całkowicie niesłusznie odwołaną [/QUOTE]Widziałam, widziałam. Stare metody - zwolnić, przeczołgać, poklepać po plecach i przywrócić. I pozostawić w strachu przed tym co się będzie mówić, nawet we własnym domu.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 07:14   #2723
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Widziałam, widziałam. Stare metody - zwolnić, przeczołgać, poklepać po plecach i przywrócić. I pozostawić w strachu przed tym co się będzie mówić, nawet we własnym domu.
O tym samym pomyślałam. W takich sytuacjach to na serio można się mocno zastanowić czy to przywrócenie jest na pewno powodem do radości.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 07:17   #2724
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
O tym samym pomyślałam. W takich sytuacjach to na serio można się mocno zastanowić czy to przywrócenie jest na pewno powodem do radości.
Dla mnie mimo wszystko tak.
Jeśli mieliby w jej miejsce postawić jakiegoś Morawskiego 2 i rozpieprzyć ten piękny teatr w pył, to już wolę taki scenariusz, naprawdę.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 07:26   #2725
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
O tym samym pomyślałam. W takich sytuacjach to na serio można się mocno zastanowić czy to przywrócenie jest na pewno powodem do radości.
Może to teoria spiskowa (i nie chcę sugerować, że dyrektorka Gajewska jest na takie naciski podatna i ugnie się pod nimi) ale w takich sytuacjach kiedyś werbowało się współpracowników, którzy potem sami składali władzom raporty. Tak jak w starym kawale: na oddziale więźniów politycznych osadzeni mówią za co siedzą. Jeden za rozrzucanie ulotek, inny za drukowanie bibuły, kolejny za próbę organizacji związków zawodowych. Ostatni mówi: a ja siedzę za lenistwo. Jak to za lenistwo? - pytają inni. No tak, piłem wczoraj z kolegą wódkę i opowiadaliśmy sobie dowcipy o rządzie. Jak się rozstaliśmy to on zaraz poszedł do służb i doniósł. Ja byłem zmęczony i chciałem donieść na niego dopiero rano..

Edytowane przez patiasym
Czas edycji: 2019-06-25 o 07:27
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 07:44   #2726
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86933976]Dla mnie mimo wszystko tak.
Jeśli mieliby w jej miejsce postawić jakiegoś Morawskiego 2 i rozpieprzyć ten piękny teatr w pył, to już wolę taki scenariusz, naprawdę.[/QUOTE] Tutaj mamy strach o człowieka zestawiony ze strachem o teatr - moim zdaniem ciężka przeprawa dla mózgu.


Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Może to teoria spiskowa(...)
Pewnie tak ale jednak podejrzewam, że atmosfera patrzenia na ręce będzie. I trzeba mieć naprawdę mocną konstrukcję psychiczną żeby to udźwignąć.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 07:46   #2727
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Teatr był prowadzony we dwójkę - obok Gajewskiej dyrektorem artystycznym był Jacek Bończyk, który mam nadzieję również wróci na stanowisko. To chyba robi trochę lepiej transparentności takiej instytucji.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 13:22   #2728
Dominino
Raczkowanie
 
Avatar Dominino
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 37
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o pomyśle o radnego Krakowa o wprowadzeniu zakazu rozdawania żywności bezdomnym, chyba że ci wykażą się dokumentem potwierdzającym wykonaną pracę na rzecz miasta Krakowa?
Organizacje, które mimo to nadal będą karmić bezdomnych, którzy nie są uprawnieni do otrzymania takiego posiłku będą pozbawione miejskich dotacji co będzie równoznaczne z upadkiem takiej fundacji.

>> Więcej <<
Idea fajna, pytanie czy nie padłaby jak zwykle ofiarą typowego cwaniactwa.
Dominino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-25, 17:46   #2729
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Ach ci dyrektorzy teatrów polskich!
Pan Mieszkowski właśnie się wsławił swoim głosem w Strasburgu aby przedzielić Rosji pełny głos w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Dodajmy, że jako jedyny dzielny z polskiej delegacji zagłosował za. Wiadomo, aby Europa widziała, że pan Mieszkowski nie poddaje się pisowskiemu terrorowi! A Rosja swoje odcierpiała, Krym i wschodnia Ukraina - wiadomo - odwiecznie rosyjskie, Putin - miłujący pokój demokrata.

Wiadomo tez, ze facet z branży pana Mieszkowskiego - Dewotczenko - sam się zabił, wcale ale to wcale nie system panujący w Rosji utopił tego znanego artystę w jego własnej krwi.
Starowojtowa zapewne się nieszczęśliwie potknęła na schodach, która działała na rzecz praw człowieka w Rosji.

Pan Mieszkowski obecnie się mętnie tłumaczy ze dwa przyciski mu się pomyliły, ze ciężko spamiętać który jest „za” a który „przeciw”. Trzeba zrozumieć człowieka - taki ciezki fach. Ze każdemu może się zdarzyć, ale równocześnie dobrze, ze w świat idzie wieść, ze w Polsce nie ma pozwolenia na pisowska jednomyślność.
Jestem tylko ciekaw kto wsadza kartę panu Mieszkowskiemu do czytnika? Jak tu się nie pomylić i nie wsadzić do dziurki od klucza, do pisuaru, albo do zupy.

Więcej artystów-buntowników głosujących wbrew interesowi państwa! Jeszcze więcej! Niech świat o nas usłyszy!

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-06-25 o 17:49
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 07:30   #2730
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

A ja pamiętam jak pewien blondwłosy dżentelmen (zasłużony dla teatru telewizji, bo dzielnie bronił by na ekranach nie pojawiły się już nigdy spektakle z z Julią Wyszyńską), nie tylko urodą przypominający chłopaka śpiewającego "Jutro należy do mnie" w filmie "Kabaret", jako jedyny eurodeputowany zagłosował przeciw rezolucji, w której Parlament Europejski stanął w obronie Iranki skazanej na ukamienowanie za cudzołóstwo. Pewnie uznał, że sądy w Iranie działają demokratycznie, a ówczesny prezydent Ahmadineżad to miłujący pokój demokrata.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.