Mamy z maja 2022 - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-05, 18:46   #2191
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Ja niestety już przytyłam 5 (20+4) nie powinnam tyle. Ale dr mnie uprzedzała, ze po odstawieniu glucophage moja waga nagle pójdzie w górę muszę się pilnować z jedzeniem :/

Poruszaliście temat komody malm, mam w domu 1 i stoi po prostu na podłodze, nie jest przykręcona do żadnej ściany. Planuje tez kupić 2 w niedługim czasie na ubrania 2 dziecka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja jestem w 20+ 1 hbd, też po odstawieniu metforminy, z cukrzycą ciążowa i też 5 kg na plusie. Jem niewiele jak na ciężarną, a waga rośnie. Ale przestałam się martwić, jak przeanalizowałam tabelę przyrostu masy ciała w zależności od BMI, którą mam od diabetolog, wg niej te 5 kg to idealnie w normie
Cytat:
Napisane przez caprisek Pokaż wiadomość
Będziemy składać pojutrze, ale chyba dla spokoju ducha przyczepimy do ściany .
Dziś kolejne zakupy wybrane.
Chyba najgorsze bo wózek i fotelik
Jakoś sprawnie nam to idzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje tak poważnych zakupów
Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Pixel avionaut, ale to tak wstępnie

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
My kupujemy Avionaut Pixel Pro, brat ma zwykłą wersję i jest zadowolony
Cytat:
Napisane przez ewelkaw Pokaż wiadomość
Hej, ja w poniedziałek byłam na USG połówkowym, będzie drugi chłopak 🤭 mamy ogromny problem z imieniem, ale na szczęście jeszcze trochę czasu.
Niestety potwierdziła się pępowina dwunaczyniowa, więc musimy zrobić echo serca żeby zobaczyć czy wszystko jest ok. Na USG lekarz powiedział, żeby nie martwić się na zapas, bo on nie widzi nic niepokojącego, a też wykonuje badania echa serca.

Ja przytyłam już 8 kg 🤦 w pierwszej ciąży przytyłam 24 kg i teraz też się zapowiada podobnie na szczęście po roku ważyłam już mniej niż przed ciążą więc mam nadzieję, że i teraz będzie podobnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratuluję synka
Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Też poproszę listę wyprawkową.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Znam ten ból. My mieszkamy na 4 piętrze i wdrapywanie się tam lekkie nie jest, zwłaszcza z zakupami. Teraz przez 6 dni mieszkam na parterze w wynajętym na booking mieszkaniu, ale żeby tak mieszkać na stałe, to bym nie chciała. Wieczorem trzeba mieć zasłonięte rolety, bo wszystko widać z ulicy. Dobrze, że mamy wózkarnię, to nie trzeba będzie dźwigać na 4 piętro karocy. Trzeba tylko z ludźmi pogadać, bo mąż mówił, że ktoś tam jakieś meble wstawił i jest mało miejsca, a teraz pod koniec stycznia rodzi sąsiadka z 1 piętra i też będzie potrzebowała miejsca. Pytałam ją, gdzie będzie rodzić, to mówiła, że w prywatnej klinice. Standard , salą dwuosobową po porodzie kosztuje 9 8000 zł, a premium z salą jednoosobową poporodową i posiłkiem dla osoby towarzyszącej 13 000 zł. Mi by było szkoda kasy, Grażyna ze mnie 🤣
Podoba mi się zestaw mebelków z allegro, Bellamy Ines White. Jest łóżeczko, komoda i szafa i zastanawiam się czy brać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podaj mi proszę maila Tylko proszę tej listy nie brać za pewniaka
Ten zestaw jest super Ja bym pewnie wzięła. My mamy w podobnym stylu zakupione już z myślą o dziecku drewniane meble z Katmandu, polecam Też szafa, komoda i witryna. Dokupimy tylko łóżeczko kiedyś, na razie będzie dostawka w naszej sypialni.
Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Wow, to bardzo szybko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Jak macie u siebie sklep 5-10-15 to polecam zajrzeć. Za 100 złotych kupiłam nawet sporo rzeczy, oczywiście nie wiedziałam jaki rozmiar brać to wzięłam w cały świat ale na prawdę fajne rzeczy, jedne spodenki mają taką małą metkę z przodu a tam napis "kocham cię", rozczulilo mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też polecam 5-10-15
Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki




Ja kupiłam w grudniu Enel-Med, moja prowadząca współpracuje tam i lekarz od prenatalnych. A tu mi lekarz od prenatalnych wziął i się zmył do innej przychodni i trzeba będzie za połówkowe zapłacić, a nie chce zmieniać lekarza od tych głównych USG dziś musiałam jechać na awaryjna wizytę to zapłaciłam za wizytę z USG i posiewem 440 zł... no ale moja prowadząca ma urlop, a bardzo nie chciałam jechać do szpitala bo u nas nie ma czegoś takiego że sprawdza i do domu, na Izbie nic nie zrobią tylko z góry na oddział kładą. Już pal licho ten szpital, ale jak pomyślałam o moich cukrach na tej diecie... Na szczęście raczej wszystko jest ok, szyjka długa i zamknięta, ale cieszę się, że sprawdziłam. Oby posiew był czysty . Za dwa tygodnie będzie moja prowadząca i tak się cieszę, że mi odpisała na urlopie na smsa z pytaniem bo ja oczywiście nie wiedziałam czy nie panikuje.

A no i nareszcie potwierdzona płeć, SYN . Nie mam wątpliwości, zdążyłam sama powiedzieć zanim lekarka się wypowiedziała chociaż ciężko było sprawdzić bo siedzi w poprzek z głową przy szyjce, oby się maluch obrócił mi tam główką. Abstrakcja, że on tam siedzi



Ja znalazłam super na vinted z F&F. Za 25 zł jest długa i aż za ciepła.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
A nie ma u Was możliwości powiedzenia na Izbie, że tylko konsultacja? W szpitalu, w którym pracowałam też kładziono od razu na oddziale pacjentkę, chyba, że mówiła od razu, że konsultacja, wtedy kończyło się zwykle na badaniu gin.+ USG i do domu (nawet w nocy).
Gratuluję synka

Dziewczyny, jak u Was z ruchami? Ja faktycznie od 2 tyg już czuję, równo od Bożego Narodzenia, a ostatnie dni to już w ogóle mały daje porządne kopniaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-05, 18:51   #2192
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja ruchy czuję codziennie, ale nie mocne, nie często i nie długo. Zazwyczaj 3-4x dziennie po kilka szturchnięć tylko ale to zawsze mnie upewnia w przekonaniu, że jest ok wszystko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-05, 19:17   #2193
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
A nie ma u Was możliwości powiedzenia na Izbie, że tylko konsultacja? W szpitalu, w którym pracowałam też kładziono od razu na oddziale pacjentkę, chyba, że mówiła od razu, że konsultacja, wtedy kończyło się zwykle na badaniu gin.+ USG i do domu (nawet w nocy).
Raz tylko lezalam i wtedy mnie w ogóle nie chcieli wpuścić bez zgody na pobyt.
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-05, 19:31   #2194
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez Sasetka2609 Pokaż wiadomość
Ja ruchy czuję codziennie, ale nie mocne, nie często i nie długo. Zazwyczaj 3-4x dziennie po kilka szturchnięć tylko ale to zawsze mnie upewnia w przekonaniu, że jest ok wszystko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam tak samo

My zaczynamy robić górę w domu bo się wprowadziliśmy na sam dół, i też o tym teraz myślę a nie o dziecku szukam inspiracji na sypialnię i pokoje dziecięce jak już ta górę będę mieć to myślę że zacznę wszystko dla dziecka kupowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-05, 20:05   #2195
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja od niedawna czuję ruchy, od kilku dni regularnie. Takie delikatne smyranie w brzuchu, jeszcze przyjemne 🤣
Pamiętam jak syn pod koniec ciąży mi wkładał stopy pod żebra, to już nie było fajne 🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-05, 20:09   #2196
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Mamy z maja 2022

Ja już tez czuje wyraźnie ruchy, myślałam ze to jelita po akcji z żołądkiem ale codziennie by tak nie było ich czuc.
Wiec nie zawsze reguła działa, ze te co były juz raz w ciąży poczują szybciej ruchy w 2 ciąży a czuje je i rano i wieczorem. Tylko jeszcze nie wiem kto mi tam tak puka
Pózniej bedą mniej fajne kopniaki, najgorzej jak dostałam kiedyś w pełen pęcherz, dobrze ze byłam w domu

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip

Edytowane przez gornek
Czas edycji: 2022-01-05 o 20:11
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-05, 20:10   #2197
paula_ros
Raczkowanie
 
Avatar paula_ros
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 181
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak u Was z ruchami? Ja faktycznie od 2 tyg już czuję, równo od Bożego Narodzenia, a ostatnie dni to już w ogóle mały daje porządne kopniaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to już teraz dostaję mega kopniaki. Już się przyzwyczaiłam i jak dłużej go nie czuję to zaraz sprawdzam metodą cukrową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paula_ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-05, 21:07   #2198
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja też już czuję regularnie ruchy. W sylwestra to tak mały skakał że poszłam sprawdzić czy ten szampan na pewno był 0% 🤣 ale był 0 więc to pewnie metoda cukrowa zadziałała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-05, 22:09   #2199
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Mamy z maja 2022

Moja mała też szaleje, czasami potrafi calymi dniami aż brzuch faluje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-05, 22:10   #2200
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Dziewczyny a do polecacie do kąpieli ? Młodego na początku kapalam w zwykłym płynie pózniej w emolium, ale teraz tak czytam skład emolium i jest bardzo kiepski. A pomału chce zrobic jakas konkretna listę i złożyć niedługo zamowienie w aptece. Jest tyle nowych produktów, ze nawet nie wiem na do patrzeć. Położne w większości odradzają emolienty znajoma kapie tylko w olejku ze słodkich migdałów


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-05, 22:29   #2201
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Dziewczyny a do polecacie do kąpieli ? Młodego na początku kapalam w zwykłym płynie pózniej w emolium, ale teraz tak czytam skład emolium i jest bardzo kiepski. A pomału chce zrobic jakas konkretna listę i złożyć niedługo zamowienie w aptece. Jest tyle nowych produktów, ze nawet nie wiem na do patrzeć. Położne w większości odradzają emolienty znajoma kapie tylko w olejku ze słodkich migdałów


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Na jakiejś grupie dzieciowej polecali Hip pielęgnacyjny płyn do kąpieli od 1. dnia życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-05, 22:37   #2202
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Na jakiejś grupie dzieciowej polecali Hip pielęgnacyjny płyn do kąpieli od 1. dnia życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mhm w sumie teraz mojego młodego kapie na zmianę babydream i hipp. Fajnie delikatnie pachnie i nigdy nic mu po tym nie było


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-05, 22:57   #2203
paula_ros
Raczkowanie
 
Avatar paula_ros
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 181
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Dziewczyny a do polecacie do kąpieli ? Młodego na początku kapalam w zwykłym płynie pózniej w emolium, ale teraz tak czytam skład emolium i jest bardzo kiepski. A pomału chce zrobic jakas konkretna listę i złożyć niedługo zamowienie w aptece. Jest tyle nowych produktów, ze nawet nie wiem na do patrzeć. Położne w większości odradzają emolienty znajoma kapie tylko w olejku ze słodkich migdałów


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Ja od początku starszaka kąpie w Hippie i bobasa też planuję. Kosmetyki mają dobry skład, są delikatne i nie mają takiego mocnego zapachu jak niektóre. Przez chwilę był epizod alergii i z polecenia dermatologa przeszliśmy na serię Latopic i też była super. No ale to są emolienty a emolienty polecane są tylko jeżeli dzieje się coś ze skórą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paula_ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-05, 22:58   #2204
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Dziewczyny a do polecacie do kąpieli ? Młodego na początku kapalam w zwykłym płynie pózniej w emolium, ale teraz tak czytam skład emolium i jest bardzo kiepski. A pomału chce zrobic jakas konkretna listę i złożyć niedługo zamowienie w aptece. Jest tyle nowych produktów, ze nawet nie wiem na do patrzeć. Położne w większości odradzają emolienty znajoma kapie tylko w olejku ze słodkich migdałów


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ja kąpałam w moim mleku (znaczy się trochę do wody) i skora była super. Dalej do wody dodaję mrożonki moje poza tym do włosów (bo po mleku tluste) używamy Bentley Organic. Fajny teraz kupiłam żel dla dzieci z Lullalove i jak się ten Bentley skończy to będziemy używać tego dla córki i synka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 00:00   #2205
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja też stosuję metodę cukrową, jak się nie odzywa cały dzień dziecko. Ale u mnie musi starczyć banan, słodycze odpadają

Ja jeszcze nie myślałam o tym, muszę się zagłębić w analizy sroki. Na pewno emolienty odpadają. Pewnie kupię jakiś łagodny płyn do mycia ciała i włosów, chyba babydream sroka poleca. Olejek ze słodkich migdałów będę stosować jako balsam po kąpieli na przesuszone miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 06:27   #2206
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Powiem Wam, że jako osoba z branży jak słyszę o blogu sroka o to mną telepie. ja jeszcze przejrzę składy, teraz dostałam baby dream lawendowy i on ma jak dla mnie już dużo alergenów żeby na początek używać. Emolienty też kupie dopiero jeśli w ogóle taka potrzeba będzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DiabolloPomidorro
Czas edycji: 2022-01-06 o 07:14
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 06:48   #2207
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja chyba na ten płyn Hip się zdecyduję i do tego parę kropli oleju migdałowego do wanienki będę wlewać.

Wczoraj pisałam smsa (dodzwonić się ciężko) do polecanego na necie ginekologa w sprawie USG III trymestru i dzisiaj rano mi odpisał. Mam wizytę 15.02 (28+1 tc). Dziewczyny piszą, że byli z mężem bardzo zadowoleni z wizyty, dr bardzo dokładny i jak coś jest nie tak na USG, to sam dzwoni do znajomych specjalistów i umawia na wizytę. Z tego można chyba wywnioskować, że męża też wpuści. Super by było. Trzeba wziąć podobno pendrive'a, to nagrywa całe USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2022-01-06 o 07:04
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 06:57   #2208
caprisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 125
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja myślałam kąpac na początku w olejku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
caprisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 07:17   #2209
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Mamy z maja 2022

Synka kąpałam w hipp albo baby dream. Teraz też tak planuję, emolienty wejdą dopiero jakby się okazały jakieś problemy ze skórą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-06, 10:46   #2210
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że jako osoba z branży jak słyszę o blogu sroka o to mną telepie. ja jeszcze przejrzę składy, teraz dostałam baby dream lawendowy i on ma jak dla mnie już dużo alergenów żeby na początek używać. Emolienty też kupie dopiero jeśli w ogóle taka potrzeba będzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
A można wiedzieć czemu? Pytam z ciekawości, bo jednak nie słyszałam o tej stronie negatywnych opinii, ale nie znam się aż tak na składach. Ja dużo dobrego słyszałam też o kosmetykach Mustela, ale nie wiem jak ze składami.
Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Ja chyba na ten płyn Hip się zdecyduję i do tego parę kropli oleju migdałowego do wanienki będę wlewać.

Wczoraj pisałam smsa (dodzwonić się ciężko) do polecanego na necie ginekologa w sprawie USG III trymestru i dzisiaj rano mi odpisał. Mam wizytę 15.02 (28+1 tc). Dziewczyny piszą, że byli z mężem bardzo zadowoleni z wizyty, dr bardzo dokładny i jak coś jest nie tak na USG, to sam dzwoni do znajomych specjalistów i umawia na wizytę. Z tego można chyba wywnioskować, że męża też wpuści. Super by było. Trzeba wziąć podobno pendrive'a, to nagrywa całe USG.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajna opcja U mnie nie ma nagrywania i 3D też wyjątkowo, ale z ostatniego USG dostałam powiększone 3 zdjęcia małego na twardej kliszy, jak wywołane, super pamiątka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 12:14   #2211
Agunia1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 14
Dot.: Mamy z maja 2022

A co myślicie o kosmetykach z linii dla dzieci LINOMAG?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Agunia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 12:22   #2212
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez Agunia1989 Pokaż wiadomość
A co myślicie o kosmetykach z linii dla dzieci LINOMAG?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W szpitalach używają na potęgę, zwłaszcza w przypadku OIOMu noworodków. Różowy wydaje się być fajny do codziennej pielęgnacji pośladków, ale znowu- pojawiają się negatywne opinie na temat składu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 12:41   #2213
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja używałam tylko zielonego linomagu, zreszta do tej pory go mam i czasem smaruje buźkę synkowi jak ma sucha na brodzie czy pod nosem. Tez mam w planie używać tylko tej. Przy większych odparzeniach będę myśleć o innych smarowidlach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 13:28   #2214
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Ja używałam tylko zielonego linomagu, zreszta do tej pory go mam i czasem smaruje buźkę synkowi jak ma sucha na brodzie czy pod nosem. Tez mam w planie używać tylko tej. Przy większych odparzeniach będę myśleć o innych smarowidlach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tez używam zielonego jak ewentualnie pupa podrażniona. Jak nie pomaga to awaryjnie bepanthen, ale to tylko kilka razy się zdarzyło. Ogólnie córki niczym nie smaruję, raczej stawiam na minimalizm. Nie ma zazwyczaj żadnych problemów ze skórą więc nie ma konieczności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 14:57   #2215
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy z maja 2022

Hej dziewczyny !
U mnie na razie od pierwotnej wagi +2kg. Ruchow żadnych w dalszym ciągu nie czuje więc tym bardziej nie mogę się doczekać jutrzejszej wizyty, żeby sprawdzić czy wszystko jest okej.
Mam do Was pytanko jak to jest z tą położną z przychodni? Wy zgłaszaliście się do lekarza rodzinnego i tam wybierałyście ? Czy jeśli sobie nie życzymy tych wizyt to nigdzie sie nie zgłaszać, bo w niektórych źródłach podają ze do 20tyg ciąży trzeba się zadeklarować...powiedzcie jak to u Was wyglądało z doświadczenia. Jeśli o mnie chodzi to chyba wole pójść po porodzie prywatnie do jakiejś zeby sprawdziła czy wszystko się rozwija, a nie 6 wizyt do domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 15:02   #2216
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !
U mnie na razie od pierwotnej wagi +2kg. Ruchow żadnych w dalszym ciągu nie czuje więc tym bardziej nie mogę się doczekać jutrzejszej wizyty, żeby sprawdzić czy wszystko jest okej.
Mam do Was pytanko jak to jest z tą położną z przychodni? Wy zgłaszaliście się do lekarza rodzinnego i tam wybierałyście ? Czy jeśli sobie nie życzymy tych wizyt to nigdzie sie nie zgłaszać, bo w niektórych źródłach podają ze do 20tyg ciąży trzeba się zadeklarować...powiedzcie jak to u Was wyglądało z doświadczenia. Jeśli o mnie chodzi to chyba wole pójść po porodzie prywatnie do jakiejś zeby sprawdziła czy wszystko się rozwija, a nie 6 wizyt do domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Musisz się dowiedzieć jak jest u Ciebie w przychodni, albo sprawdzić na IKP deklaracje. Często przy złożeniu deklaracji do lekarza rodzinnego, przychodnie, w której jest położna, automatycznie podsuwają do niej deklaracje. Oczywiście nie musisz wybierać położnej z przychodni, możesz znaleźć inną i do niej złożyć deklaracje. Przysługuje 4- 6 wizyt, można na własną prośbę zrezygnować z nich po podpisaniu dokumentów. Sama pracowałam jako położna środowiskowo- rodzinna i nie zdarzyło mi się, by mama odmawiała wizyty, mimo, że informowałam o takiej możliwości. Znajdź położną, która ma dobre opinie, złóż deklarację i zobaczysz jak będzie po pierwszej wizycie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 15:07   #2217
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Mamy z maja 2022

A ja się nie mogę doczekać tych wizyt, mam nadzieję że coś fajnego powie i doradzi. Ale ja to w ogóle zmieniłam miasto, więc muszę chyba tutaj jakaś przychodnie znaleźć bo nie sądzę że będzie jeździła z mojej starej przychodni 15km.

Mój tz z gorączką :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 15:08   #2218
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy z maja 2022

Problem w tym, że ja nawet nie mam lekarza rodzinnego bo jak coś trzeba to umawiam się prywatnie na teleporadę. Z tego co zdążyłam się zorientować to POZ w okolicy ma bardzo kiepskie opinie, a położne to jakies starsze kobiety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 15:45   #2219
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
A ja się nie mogę doczekać tych wizyt, mam nadzieję że coś fajnego powie i doradzi. Ale ja to w ogóle zmieniłam miasto, więc muszę chyba tutaj jakaś przychodnie znaleźć bo nie sądzę że będzie jeździła z mojej starej przychodni 15km.

Mój tz z gorączką :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj to uważaj na siebie Ja znowu z bólem gardła od wczoraj, mam nadzieję, że uniknę antybiotyku.

My mamy kolejny zakup za sobą Udało mi się znaleźć na olx używany kosz Mojżesza shnuggle w idealnym stanie za połowę ceny nowego Za 2 tyg przy okazji wizyty u gin. go odbierzemy Czasem znajdą się perełki. Aczkolwiek jak widziałam ceny używanych dostawek to zaczęłam wątpić w używki, nową kupiłam prawie za tyle co chcieli za używane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2022-01-06 o 15:46
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-06, 16:17   #2220
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Mamy z maja 2022

U nas jest na ośrodku jedna położna i była u mnie poprzednio 2 razy ale po porodzie, z tego co rozmawiałam z koleżankami to u każdej była tyle razy.

Mnie też gardło boli, pije herbatę z cytryną i w aptece mi dała na gardło Fiorde więc też biorę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-18 10:17:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.