Mamy z maja 2022 - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-11, 12:11   #2371
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
Ja byłam dzisiaj na wizycie i mały przytył w tydzien 100g i waży 577g za miesiąc pewnie już będzie ponad 1kg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej, jeden kilo to już powazna sprawa

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 12:11   #2372
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Mi płaci pracodawca i niestety muszę czekać do końca miesiąca bo wtedy są wyplacane wypłaty za styczeń. Czy dostane więcej czy tez nie a PIT 2 składałam napewno przy zatrudnianiu ale teraz dla pewności złożyłam jeszcze raz w kadrach bo i tak byłam na wizycie u lekarza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 12:16   #2373
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
A w internecie piszą tak - złożenie tego druku powoduje, że wypłata „na rękę” jest wyższa, nie dostajemy natomiast zwrotu podatku po rozliczeniu PIT.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Druku pit2 czy chodzi o ulgę dla klasy średniej? Ten filmik co udostępniłam naprawdę całkiem niezle to tłumaczy. Zwrot podatku po złożeniu PIT 36/37 dostajemy jak mamy nadpłacony podatek, albo wtedy kiedy nasz pracodawca odprowadzał podatek od naszej wypłaty i korzystamy z jakiejś ulgi w PIT (np. na internet, dzieci, darowizny itp). Jednak teraz jeśli zarobilibyśmy w ciągu roku < 30tys. to przynajmniej w teorii nie odprowadzamy podatku od naszej pensji (bo to kwota wolna od podatku w ciągu roku) i w związku z tym na koniec roku po rozliczeniu z US nie mają nam co zwracać. Ulgę na dzieci itp. tez dostaje się od podatku, wiec jeśli żaden nie był płacony to nie mamy od czego odliczyć ulgi. Wiem ze to masło maślane i dotychczas nikogo poza kadrami i księgowymi nie musiało to interesować, ale niestety ktoś chciał dla nas „dobrej zmiany i nowego ładu” i teraz musimy się w tym tyle o ile orientować żeby chociaż te przepisy były konkretne to by było dobrze, ale są niejasne i niedoprecyzowane niestety…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 13:36   #2374
Uleczka91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 106
Dot.: Mamy z maja 2022

Straszny burdel jest z tym nowym ładem. Współczuję i jednocześnie podziwiam wszystkie kadrowe, które muszą to ogarnąć.

U mnie np pensja jest bez zmian. Byłam w kadrach i wzięłam wniosek żeby zrezygnować z tej ulgi. Wtedy powinnam mieć pensje niższa o ileś tam dyszek. Kadrowa mi powiedziała, że macierzyński i tak nie podlega uldze, więc powinnam zrezygnować.
Niektórzy uważają, że w związku z inflacją lepiej nie rezygnowac i ewentualnie oddać na koniec roku. Jest straszne zamieszanie i jest wiele niejasności

Gratuluję kolejnych udanych wizyt ️ bardzo się cieszę, że wszystkie tak dobrze wypadają i wszystkie maluszki tak ładnie rosną

Czyli na ten moment mamy potwierdzone tylko dwie dziewczynki u Kat_wisz i Kolorowej ?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uleczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 13:56   #2375
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Ja mam identycznie i chyba na ten moment nawet nie jestem w stanie tego rozkminic szkoda moich nerwów, kompletnie nie wiem o co chodzi..z tymi pitami wnioskami.
Brak słów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
Ja byłam dzisiaj na wizycie i mały przytył w tydzien 100g i waży 577g za miesiąc pewnie już będzie ponad 1kg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super Który to tydzień? U nas dziś 21
Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Mi płaci pracodawca i niestety muszę czekać do końca miesiąca bo wtedy są wyplacane wypłaty za styczeń. Czy dostane więcej czy tez nie a PIT 2 składałam napewno przy zatrudnianiu ale teraz dla pewności złożyłam jeszcze raz w kadrach bo i tak byłam na wizycie u lekarza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie taka sama sytuacja, też płaci pracodawca i dowiem się na koniec miesiąca jak sytuacja, ale u nas też są zmienne premie, więc ciężko będzie ocenić dokladnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 14:00   #2376
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Jak czytam na grupach to tam gdzie wypłaca pracodawca zasiłek to jest większa wypłata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też dostałam ok. 400 zł więcej za grudzień. Mój szpital wypłacał wczoraj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
A Wy wszystkie składaliście ten pit 2 i dostałyście wieksza wypłatę? Czy w przypadku bycia na l4 to ma złożenie jakis sens czy nie ? Bo ja przyznam ze sie kompletnie tym nie interesowałam a w internecie to oczywiście nic sensownego nie ma
I w sumie nie wiem czy mam składać czy dopiero jak wrócę do pracy normalnie
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Składałam pit-2 do 3 stycznia, jak kazał mi szpital. Wypłatę dostałam 400 zł z kawałkiem wyższą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 16:21   #2377
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez Sasetka2609 Pokaż wiadomość
Druku pit2 czy chodzi o ulgę dla klasy średniej? Ten filmik co udostępniłam naprawdę całkiem niezle to tłumaczy. Zwrot podatku po złożeniu PIT 36/37 dostajemy jak mamy nadpłacony podatek, albo wtedy kiedy nasz pracodawca odprowadzał podatek od naszej wypłaty i korzystamy z jakiejś ulgi w PIT (np. na internet, dzieci, darowizny itp). Jednak teraz jeśli zarobilibyśmy w ciągu roku < 30tys. to przynajmniej w teorii nie odprowadzamy podatku od naszej pensji (bo to kwota wolna od podatku w ciągu roku) i w związku z tym na koniec roku po rozliczeniu z US nie mają nam co zwracać. Ulgę na dzieci itp. tez dostaje się od podatku, wiec jeśli żaden nie był płacony to nie mamy od czego odliczyć ulgi. Wiem ze to masło maślane i dotychczas nikogo poza kadrami i księgowymi nie musiało to interesować, ale niestety ktoś chciał dla nas „dobrej zmiany i nowego ładu” i teraz musimy się w tym tyle o ile orientować żeby chociaż te przepisy były konkretne to by było dobrze, ale są niejasne i niedoprecyzowane niestety…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak wpisałam w google pit 2 a zwrot podatku to takie coś wyskoczyło, ale ja jestem zielona także nie ogarniam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Olga771 Pokaż wiadomość
Chyba dość długo:p No do tygodnia taki słaby był mocno a później próbował walczyć więc łaził na przednich duże ciągnął. Najgorzej jak udało mu się wejść na łóżko co uwielbiał chował się pod pościelą że nie raz prawie go zgniotłam ale na dół już ja musiałam go dać i brałam go na przód a tył wisiał po prostu żeby nie dotykać. Ogólnie trochę czasu musi minąć do dobrego chodzenia ja tam się cieszyłam już jak widziałam po pyszku że mu po prostu lepiej a zrosło się w swoim czasie u mnie pewnie trochę dłużej bo za dużo się ruszał:p ale ciezko mi orkeslic czas po miesiacu bedzie sie czul duzo lepiej ale bedzie widac ze jest polamany dobrze ze koty maja tyle zyc. Ja musialam strzykawka dokarmiac i wode podawac wiec jak twoj sam je to jest super no i mojemu zbierala sie woda w plucach. Gdyby nie to ze mam kolege weterynarza i pojechalam do niego o 12 w nocy to mogloby sie to inaczej skonczyc, ogolnie kot nas wolal po wypadku bo nie doszedl do domu, ale jest duzo ostrozniejszy teraz.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
To cieszę się że to się tak skończyło no moja to by nie odpuściła jedzenia, zawsze była głodna to by się chyba zapłakała jakby nie mogła jeść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-11, 19:17   #2378
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy z maja 2022

Dziewczyny załamałam się, od kilku dni swedziala mnie skóra głównie wieczorem po kąpieli, nie było ulgi po olejowaniu czy balsamowaniu, powiedzialam to mojej gin wczoraj, od razu mi zleciła badania z krwi panelu wątrobowego, kwasów żółciowych i oczywiście dzis dostalam wyniki i sa 3 z 5 parametrów podwyższone...sie naczytalam o choleostazie w ciazy ale internety pisza ze to sie pojawia po 30 tyg a u mnie już tak wczesniej sie te swedzenie pojawiło...któraś z Was miala takie objawy i jakies problemy z watroba w ciazy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 19:34   #2379
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny załamałam się, od kilku dni swedziala mnie skóra głównie wieczorem po kąpieli, nie było ulgi po olejowaniu czy balsamowaniu, powiedzialam to mojej gin wczoraj, od razu mi zleciła badania z krwi panelu wątrobowego, kwasów żółciowych i oczywiście dzis dostalam wyniki i sa 3 z 5 parametrów podwyższone...sie naczytalam o choleostazie w ciazy ale internety pisza ze to sie pojawia po 30 tyg a u mnie już tak wczesniej sie te swedzenie pojawiło...któraś z Was miala takie objawy i jakies problemy z watroba w ciazy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja zawsze mam sucha skore na ziemie i nigdy sie tym nie przejmowałam, wczoraj mnie endo oglądała sama mówiła, ze powinnam używać balsamów albo olejków vo powiem szczerze, ze rzadko to robie
Warto to skonsultować zeby niczego nie przeoczyć.

Wchodzę non stop w koszyk na Allegro i wychodzę, cały czas sie zastanawiam czy juz kupić czy poczekać


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 19:36   #2380
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Ja zawsze mam sucha skore na ziemie i nigdy sie tym nie przejmowałam, wczoraj mnie endo oglądała sama mówiła, ze powinnam używać balsamów albo olejków vo powiem szczerze, ze rzadko to robie
Warto to skonsultować zeby niczego nie przeoczyć.

Wchodzę non stop w koszyk na Allegro i wychodzę, cały czas sie zastanawiam czy juz kupić czy poczekać


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Jak masz gotowy i pewny i gdzie trzymać to kupuj będzie z głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 19:40   #2381
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Jak masz gotowy i pewny i gdzie trzymać to kupuj będzie z głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To nie sa gabarytowo duze rzeczy, pieluchy, prześcieradła, ręcznik, materacyk do wózka, rożek wiec wszytko sie zmieści do szafy w sumie racja, na co czekać i tak muszę kupić i tak.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-11, 19:44   #2382
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

za miesiąc będą droższe... Ja chyba też niedługo wyciągnę męża po fotelik



kolorowa, a kwasy żółciowe masz w normie?
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 19:57   #2383
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Dobra, zamówiłam tez pomyślałam ze zaraz ceny pójdą w gore i co chwile czegoś nie było w koszyku. Zostaną mi zakupy kosmetyczne, komoda i pewnie jakies drobiazgi z ubranek. No i koszule dla siebie muszę kupić, chce mieć walizkę gotowa na początku kwietnia i spakowane to co potrzeba. Nawet te miniaturowe kosmetyki


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 19:59   #2384
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny załamałam się, od kilku dni swedziala mnie skóra głównie wieczorem po kąpieli, nie było ulgi po olejowaniu czy balsamowaniu, powiedzialam to mojej gin wczoraj, od razu mi zleciła badania z krwi panelu wątrobowego, kwasów żółciowych i oczywiście dzis dostalam wyniki i sa 3 z 5 parametrów podwyższone...sie naczytalam o choleostazie w ciazy ale internety pisza ze to sie pojawia po 30 tyg a u mnie już tak wczesniej sie te swedzenie pojawiło...któraś z Was miala takie objawy i jakies problemy z watroba w ciazy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Koleżanka miała cholestazę w ciąży… swędziały ją głównie dłonie i stopy. I puchły jej stopy i w sumie nogi… ogólnie było to niewesołe podobno… myślę, że na spokojnie skonsultuj z lekarzem i nie martw się na zapas!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 20:07   #2385
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
za miesiąc będą droższe... Ja chyba też niedługo wyciągnę męża po fotelik



kolorowa, a kwasy żółciowe masz w normie?
Akurat kwasy żółciowe sa w normie, ale AST, ALT i LDH ponad :/
Mnie niestety swedzi cale ciało..i nie ma ulgi po niczym..masakra..
Tak jutro idę do gin skonsultować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Mozecie podpowiedzieć z jakich firm polecacie zamowic pajace i body kopertowe bede wdzieczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 20:11   #2386
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

z tego co wiem, najwazniejsze, zeby kwasy żółciowe były w normie. daj znać co powie lekarz
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 20:19   #2387
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny załamałam się, od kilku dni swedziala mnie skóra głównie wieczorem po kąpieli, nie było ulgi po olejowaniu czy balsamowaniu, powiedzialam to mojej gin wczoraj, od razu mi zleciła badania z krwi panelu wątrobowego, kwasów żółciowych i oczywiście dzis dostalam wyniki i sa 3 z 5 parametrów podwyższone...sie naczytalam o choleostazie w ciazy ale internety pisza ze to sie pojawia po 30 tyg a u mnie już tak wczesniej sie te swedzenie pojawiło...któraś z Was miala takie objawy i jakies problemy z watroba w ciazy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam okropne swędzenie skóry w pierwszej ciąży. Też robiłam cały ten panel badań, ale mi wyszły w normie. Jak kwasy masz ok to nie jest źle a tamte dużo masz poza normą? Skonsultuj jutro z ginem to będziesz wiedziała co robić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 20:33   #2388
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Aż się wzięłam i zamówiłam pieluszki, dwa kocyki i ręcznik. Na razie tak skromnie, chce zobaczyć czy mi jakość podpasuje. Brałam ze świata dziecka na allegro. Szybko poszło, 10 minut wybierania
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 20:47   #2389
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez amarela Pokaż wiadomość
Ja miałam okropne swędzenie skóry w pierwszej ciąży. Też robiłam cały ten panel badań, ale mi wyszły w normie. Jak kwasy masz ok to nie jest źle a tamte dużo masz poza normą? Skonsultuj jutro z ginem to będziesz wiedziała co robić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
3 razy ponad normę wiec sporo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-11, 20:49   #2390
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
To nie sa gabarytowo duze rzeczy, pieluchy, prześcieradła, ręcznik, materacyk do wózka, rożek wiec wszytko sie zmieści do szafy w sumie racja, na co czekać i tak muszę kupić i tak.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Dokładnie i tak trzeba kupić
Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Dobra, zamówiłam tez pomyślałam ze zaraz ceny pójdą w gore i co chwile czegoś nie było w koszyku. Zostaną mi zakupy kosmetyczne, komoda i pewnie jakies drobiazgi z ubranek. No i koszule dla siebie muszę kupić, chce mieć walizkę gotowa na początku kwietnia i spakowane to co potrzeba. Nawet te miniaturowe kosmetyki


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
To piątka, mam taki sam plan Na początku kwietnia chcę mieć wszystko gotowe, ewentualnie potem będę dokupywać jakieś dekoracje do pokoju synka i rzeczy mniej pilne.
Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Akurat kwasy żółciowe sa w normie, ale AST, ALT i LDH ponad :/
Mnie niestety swedzi cale ciało..i nie ma ulgi po niczym..masakra..
Tak jutro idę do gin skonsultować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Mozecie podpowiedzieć z jakich firm polecacie zamowic pajace i body kopertowe bede wdzieczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Body kopertowe mam z c&a, Smyka, Colorstories i resztę polskich producentów (Pinokio, Ewa Klucze itp) zamówione w sklepie szykownamama. Pajacyki głównie Smyk, h&m, Pinokio, c&a. Pamiętaj, że w h&m rozmiarówka jest inna i trzeba tam kupować rozmiar mniejsze, np. jak na 56 to w h&m 50.
Jak kwasy żółciowe są w normie, to spokojnie Z resztą to dość wcześnie na cholestazę.
Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Aż się wzięłam i zamówiłam pieluszki, dwa kocyki i ręcznik. Na razie tak skromnie, chce zobaczyć czy mi jakość podpasuje. Brałam ze świata dziecka na allegro. Szybko poszło, 10 minut wybierania


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 21:05   #2391
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Niestety doświadczona 1 ciaza wiem, ze muszę mieć wszystko uszykowane wcześniej. Liczę, ze tym razem obejdzie sie bez patologii ciąży ale tego nie jestem w stanie przewidzieć wiec wole być uszykowana na dłuższy pobyt ( nie chce nawet o tym myślec, ze będę musiała synka zostawić ). Dokupie jedynie nowy przedłużacz, bo wszystkie mam w domu w użyciu bo w szpitalu bez przedłużaczy ro masakra a gniazdka tak wysoko albo daleko xd papier nawilżany toaletowy tez bo po ich papier to jak ścierny


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 21:14   #2392
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja też chcę mieć wszystko szybciej gotowe właśnie myślę o tym żeby zacząć robić zakupy, na koniec zostawię rzeczy kosmetyczne. Teraz kliknę prześcieradła do wózka, jakieś pieluszki itp.
A wybrałyście jakieś poduszki do karmienia? Ja się waham

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 21:38   #2393
paula_ros
Raczkowanie
 
Avatar paula_ros
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 181
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Mozecie podpowiedzieć z jakich firm polecacie zamowic pajace i body kopertowe bede wdzieczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie mnie głównie Next, Hm, George i przeróżni polscy producenci z pobliskiego sklepu dziecięcego


Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Dokupie jedynie nowy przedłużacz, bo wszystkie mam w domu w użyciu bo w szpitalu bez przedłużaczy ro masakra a gniazdka tak wysoko albo daleko xd papier nawilżany toaletowy tez bo po ich papier to jak ścierny


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Ooo tak, muszę też pamiętać o przedłużaczu i papierze nawilżanym. To jest tak samo ważne jak walizka do porodu 🤣🤣


Cytat:
Napisane przez amarela Pokaż wiadomość
A wybrałyście jakieś poduszki do karmienia? Ja się waham

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam z Motherhood i bardzo polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paula_ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 21:56   #2394
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez amarela Pokaż wiadomość
Ja też chcę mieć wszystko szybciej gotowe właśnie myślę o tym żeby zacząć robić zakupy, na koniec zostawię rzeczy kosmetyczne. Teraz kliknę prześcieradła do wózka, jakieś pieluszki itp.
A wybrałyście jakieś poduszki do karmienia? Ja się waham

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupuję fasolkę z motherhood, z tego, co czytałam, ma najlepsze opinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 21:58   #2395
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja będę się wspomagać moim rogalem ciążowym. Jak będzie potrzebna to szybko kupie inna.


Ja zamawiam z vinted głównie na razie mam newbie, f&f, h&m, Pinokio.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 21:58   #2396
caprisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 125
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez paula_ros Pokaż wiadomość
U mnie mnie głównie Next, Hm, George i przeróżni polscy producenci z pobliskiego sklepu dziecięcego




Ooo tak, muszę też pamiętać o przedłużaczu i papierze nawilżanym. To jest tak samo ważne jak walizka do porodu 🤣🤣




Ja mam z Motherhood i bardzo polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O jaki przedłużacz chodzi? O taki tradycyjny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
caprisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 22:00   #2397
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Ja będę się wspomagać moim rogalem ciążowym. Jak będzie potrzebna to szybko kupie inna.


Ja zamawiam z vinted głównie na razie mam newbie, f&f, h&m, Pinokio.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Ja zamierzam użyć mojej ciążowej jako kokonu jak będzie konieczność
O właśnie, newbie też polecam, kupiłam trochę na wyprzedaży, jakość wydaje się super, tylko mam wrażenie, że ich rozmiarówka jest nieco większa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 22:07   #2398
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez caprisek Pokaż wiadomość
O jaki przedłużacz chodzi? O taki tradycyjny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak, zwykły przedłużacz. Niestety gniazdka sa daleko a kabel od ładowarki krotki wiec wolałam mieć przy sobie. Juz przed 1 pobytem poczytałam co sie komu sprawdziło w szpitalu i co 2 osoba pisała o przedłużaczu xd pózniej o jedzeniu itp.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 22:48   #2399
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja o papierze nawilżanym też myślalam, tak samo butelka filtrująca koniecznie, ale na przedłużacz bym nie wpadła żeby brać Coś polecacie jeszcze z takich nieoczywistych rzeczy? Ja zastanawiam się nad klapkami, kupiłam specjalnie gumowe, żeby były też pod prysznic i tam, gdzie chcę rodzić, proszą o jedną parę, ale jeśli zmieszczę, to nie wiem czy nie wziąć jakichś starszych gumowych pod prysznic tylko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 23:39   #2400
paula_ros
Raczkowanie
 
Avatar paula_ros
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 181
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez caprisek Pokaż wiadomość
O jaki przedłużacz chodzi? O taki tradycyjny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak właśnie taki zwykły, tradycyjny
Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ja o papierze nawilżanym też myślalam, tak samo butelka filtrująca koniecznie, ale na przedłużacz bym nie wpadła żeby brać Coś polecacie jeszcze z takich nieoczywistych rzeczy? Ja zastanawiam się nad klapkami, kupiłam specjalnie gumowe, żeby były też pod prysznic i tam, gdzie chcę rodzić, proszą o jedną parę, ale jeśli zmieszczę, to nie wiem czy nie wziąć jakichś starszych gumowych pod prysznic tylko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdecydowanie 2 pary klapek pod prysznic muszą być inne, bo później niezbyt miło chodzi się po oddziale w mokrych i skrzypiących, wiem z autopsji i jeszcze Panie sprzątające też nie są zadowolone jeszcze z takich rzeczy mogę polecić słuchawki i książkę. Nie wiadomo ile się będzie leżeć przed (oby nie) i ile po. Mój syn po porodzie przez cały pobyt w szpitalu spał, a ja się nudziłam. Budziłam go tylko na karmienie, więc poza przyglądaniem się mu, nie miałam za bardzo co robić. Książka i słuchawki były zbawieniem. No ale to też zależy jak będzie z bobasem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paula_ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-18 10:17:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.