Mamy z maja 2022 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-13, 07:59   #2431
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja zobaczę czy mi wypisze ze zniżka, w końcu mam brać tylko tydzień wiec akurat 1 opakowanie chyba.
Mąż wrócił o 3 nad ranem z pracy bo miał nockę, a młody w brzuchu sobie wtedy imprezę zrobił chyba wyczuł ze tata wrócił. Oby to nie zwiastowało później imprez w nocy
Do przedszkola mamy kawałek idziemy z 10-15 minut a tak wymarzyłam jakbym była pare godzin na mrozie nigdzie dzisiaj nie idę poza odbiorem młodego z przedszkola


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 08:05   #2432
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Mi diabetolog na Enel-Med nie wypisała insuliny ostatnio na zniżkę ciążową bo dostała karę z NFZ. Ale na zniżke na ryczałt już może place pięć złotych i jeszcze mi jedna na te dwa tygodnie prawie starcza, ale śmiech na sali.


https://formommy.pl/product-pol-2067...granatowa.html chyba zamówię na próbę te koszule.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 08:10   #2433
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Mi diabetolog na Enel-Med nie wypisała insuliny ostatnio na zniżkę ciążową bo dostała karę z NFZ. Ale na zniżke na ryczałt już może place pięć złotych i jeszcze mi jedna na te dwa tygodnie prawie starcza, ale śmiech na sali.


https://formommy.pl/product-pol-2067...granatowa.html chyba zamówię na próbę te koszule.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Ja do tej pory nie dostałam żadnej recepty z kodem C czyli ciążowej… nie wiem o co chodzi, ani luteiny ale euthyroxu a te leki sa refundowane i darmowe dla ciężarnych. Ale moze tak jest tylko na papierze a faktycznie nikt nic nie wypisuje z kodem C.
Tez muszę usiąść i zamówić jakies koszule, ale chyba zamówię te z dolce sonno, jestem niska wiec pewnie do kolan spokojnie bedą


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 08:13   #2434
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja do tej pory miałam insulinę na c i luteine.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 08:18   #2435
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Ja do tej pory miałam insulinę na c i luteine.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

To dobrze Ci, mój super ginekolog nigdy nic nie rozpisał a mówiłam ze moge przecież dostać za darmo. Ale 7 zł za luteinę to nie majatek, która pewnie i tak niedługo odstawię. Ale we wtorek mam gina na NFZ i chce zeby mi euthyrox i neoparin dał ze znika bo czemu mam płacic 100% gdzie euthyrox biorę od lat i zawsze miałam z R.

A skąd będziecie zmawiać biustonosze do karmienia? Przyznam, ze nie chce kupować drogiego na początek ,bo nie wiem jak to z tym bedzie, gdyby sie okazało ze bedzie jakos z piersi ro kupie jakis droższy dajny a teraz chce ze 2 zwykle


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip

Edytowane przez gornek
Czas edycji: 2022-01-13 o 08:36
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 08:34   #2436
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Ja do tej pory nie dostałam żadnej recepty z kodem C czyli ciążowej… nie wiem o co chodzi, ani luteiny ale euthyroxu a te leki sa refundowane i darmowe dla ciężarnych. Ale moze tak jest tylko na papierze a faktycznie nikt nic nie wypisuje z kodem C.
Tez muszę usiąść i zamówić jakies koszule, ale chyba zamówię te z dolce sonno, jestem niska wiec pewnie do kolan spokojnie bedą


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Serio leki na tarczycę są darmowe dla ciężarnych? Dwa razy już byłam u endo i za każdym razem normalnie płaciłam. Co prawda grosze bo one są tanie ale nie wiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Chyba że to tylko ginekolog może wystawić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 08:38   #2437
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Serio leki na tarczycę są darmowe dla ciężarnych? Dwa razy już byłam u endo i za każdym razem normalnie płaciłam. Co prawda grosze bo one są tanie ale nie wiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Chyba że to tylko ginekolog może wystawić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Euthyrox jest darmowy w ciąży bo nawet pani w aptece mi mówiła, czemu nie przepisują mi z kodem C. Ale w sumie moze faktycznie moze tylko ginekolog, bo byłam u endo w pn i nie mogła mi nawet z R dać, podobno jakis błąd był bo nikomu tego dnia nie mogła wystawić

To jest na stronie rządowej „Receptę na leki refundowane (oznaczone jako leki „C”) będzie mógł wystawić lekarz lub położna posiadający kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia lub inny lekarz – na podstawie zaświadczenia potwierdzającego ciążę. „


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip

Edytowane przez gornek
Czas edycji: 2022-01-13 o 08:41
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-13, 08:45   #2438
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Czyli prywatnie też powinni moc?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Śmieszne jest też to że paski w cukrzycy ciążowej nie są na ryczałt. Więcej tego zużywam niż mój tata w cukrzycy, a mi się nie należą. I igły do insuliny, na początku dostałam jedna na miesiąc kupiłam sobie sama w końcu. Wiecie to są niby niedrogie rzeczy, ale jak sobie policzyłam diabetolog 220, igły z 30, paski wychodzą z 90 zł, do tego ja musze kupować grubsze nakluwacze to kolejne 80 i tak się zbiera

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 09:04   #2439
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
To dobrze Ci, mój super ginekolog nigdy nic nie rozpisał a mówiłam ze moge przecież dostać za darmo. Ale 7 zł za luteinę to nie majatek, która pewnie i tak niedługo odstawię. Ale we wtorek mam gina na NFZ i chce zeby mi euthyrox i neoparin dał ze znika bo czemu mam płacic 100% gdzie euthyrox biorę od lat i zawsze miałam z R.

A skąd będziecie zmawiać biustonosze do karmienia? Przyznam, ze nie chce kupować drogiego na początek ,bo nie wiem jak to z tym bedzie, gdyby sie okazało ze bedzie jakos z piersi ro kupie jakis droższy dajny a teraz chce ze 2 zwykle


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Ja kupiłam w c&a dwupak, bardzo fajne bawełniane. Po porodzie pewnie kupię też jakiś koronkowy z momtobe, dużo osób poleca.

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Serio leki na tarczycę są darmowe dla ciężarnych? Dwa razy już byłam u endo i za każdym razem normalnie płaciłam. Co prawda grosze bo one są tanie ale nie wiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Chyba że to tylko ginekolog może wystawić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi lekarz rodzinny wystawia receptę na Letrox i też płacę.

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Czyli prywatnie też powinni moc?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Śmieszne jest też to że paski w cukrzycy ciążowej nie są na ryczałt. Więcej tego zużywam niż mój tata w cukrzycy, a mi się nie należą. I igły do insuliny, na początku dostałam jedna na miesiąc kupiłam sobie sama w końcu. Wiecie to są niby niedrogie rzeczy, ale jak sobie policzyłam diabetolog 220, igły z 30, paski wychodzą z 90 zł, do tego ja musze kupować grubsze nakluwacze to kolejne 80 i tak się zbiera

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Diabollo, ale jak to, kupujesz paski na 100 %? Ja dostałam informację od diabetolog na papierze o leczeniu i że należy mi się zniżka 30% na paski do glukometru i Keto Diastix i z taką zniżką lekarz rodzinny za każdym razem wypisuje mi receptę na te paski. Spora oszczędność. Kupuję tylko sama lancety do glukometru na allegro.

Paula, gratuluję dobrych wieści po wizycie Współczuję zastrzyków, ale dasz radę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 09:11   #2440
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam w c&a dwupak, bardzo fajne bawełniane. Po porodzie pewnie kupię też jakiś koronkowy z momtobe, dużo osób poleca.



Mi lekarz rodzinny wystawia receptę na Letrox i też płacę.


Diabollo, ale jak to, kupujesz paski na 100 %? Ja dostałam informację od diabetolog na papierze o leczeniu i że należy mi się zniżka 30% na paski do glukometru i Keto Diastix i z taką zniżką lekarz rodzinny za każdym razem wypisuje mi receptę na te paski. Spora oszczędność. Kupuję tylko sama lancety do glukometru na allegro.

Paula, gratuluję dobrych wieści po wizycie Współczuję zastrzyków, ale dasz radę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, na 30 procent. Tata ma na ryczałt ro mu chyba po kilka zł wychodzą

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 09:27   #2441
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Serio leki na tarczycę są darmowe dla ciężarnych? Dwa razy już byłam u endo i za każdym razem normalnie płaciłam. Co prawda grosze bo one są tanie ale nie wiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Chyba że to tylko ginekolog może wystawić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi prywatny gin wystawil ostatnio receptę na euthyrox i jakie bylo moje zdziwnienie w aptece kiedy kobietka powiedziała, że nic nie place nie byłam świadoma, bo wcześniej na początku ciazy normalnie płaciłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-13, 09:31   #2442
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Nie, na 30 procent. Tata ma na ryczałt ro mu chyba po kilka zł wychodzą

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
A no to choć tyle, źle zrozumiałam

Czy dobrze pamiętam, że miałaś wizytę u diabetolog? Co powiedziała na pomiary sensoru? Pytam z ciekawości, bo widzę właśnie, że na grupie na fb są mieszane opinie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 09:48   #2443
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Ogólnie powiedziała mi, że mam wyluzować. Dziecko jest jak to lekarz określił długie i chude Trzymać dietę rygorystycznie, wiadomo, ale nie mierzyć częściej cukru. Pokazałam jej że wybija mi wcześniej, ale mówiła że takie skoki to nie skoki. Problem jest jak wybije do np 180 i trzyma się długo taki cukier. Mogę wyrywkowo sprawdzać wcześniej, ale na codzień mierzyć normalnie po godzinie. I więcej oddychać A mi się sensor popsuł, już go nawet nie reklamuje bo jednak za dużo kontroli u mnie doprowadza do większego stresu . Czasemy mi wybiło wyżej, ale faktycznie po godzinie się trzymało, raz był to kefir na śniadanie . Także trzymam się glukometru Ogólnie gdyby nie sensor nie wyłapalabym nocnych hipoglikemii (jakoś glukometrem nie trafiałam w te godziny) więc na coś się przydał. No i wygoda duża, na spacerze tylko pyk telefon do rękawa i z glowy pomiar.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Zamówiłam dla mamy książkę " Mamy dla babci i dziadka" Spytałam czy przeczyta i doradzi czy się nada dla teściowej kupić żeby się nie obraziła.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DiabolloPomidorro
Czas edycji: 2022-01-13 o 09:46
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 09:57   #2444
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Ogólnie powiedziała mi, że mam wyluzować. Dziecko jest jak to lekarz określił długie i chude Trzymać dietę rygorystycznie, wiadomo, ale nie mierzyć częściej cukru. Pokazałam jej że wybija mi wcześniej, ale mówiła że takie skoki to nie skoki. Problem jest jak wybije do np 180 i trzyma się długo taki cukier. Mogę wyrywkowo sprawdzać wcześniej, ale na codzień mierzyć normalnie po godzinie. I więcej oddychać A mi się sensor popsuł, już go nawet nie reklamuje bo jednak za dużo kontroli u mnie doprowadza do większego stresu . Czasemy mi wybiło wyżej, ale faktycznie po godzinie się trzymało, raz był to kefir na śniadanie . Także trzymam się glukometru Ogólnie gdyby nie sensor nie wyłapalabym nocnych hipoglikemii (jakoś glukometrem nie trafiałam w te godziny) więc na coś się przydał. No i wygoda duża, na spacerze tylko pyk telefon do rękawa i z glowy pomiar.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Zamówiłam dla mamy książkę " Mamy dla babci i dziadka" Spytałam czy przeczyta i doradzi czy się nada dla teściowej kupić żeby się nie obraziła.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Ok, dzięki za odpowiedź Pewnie trochę racji w tym jest. Mi po nabiale na pierwsze śniadanie też mocno wywala cukier. U nas synek podobno ma też być drobny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 10:18   #2445
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Mnie dobijają te leki na 100%… sam neoparine to prawie 600 miesięcznie, do tego utrogestan 200, ale to akurat nie wiem czy tez noże mieć zniżkę… jak doliczę witaminy i wizyty to się ledwo w 1500 mieszczę, a jak jakieś badania dochodzą to zazwyczaj się nie mieszczę już


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 10:44   #2446
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez Sasetka2609 Pokaż wiadomość
Mnie dobijają te leki na 100%… sam neoparine to prawie 600 miesięcznie, do tego utrogestan 200, ale to akurat nie wiem czy tez noże mieć zniżkę… jak doliczę witaminy i wizyty to się ledwo w 1500 mieszczę, a jak jakieś badania dochodzą to zazwyczaj się nie mieszczę już


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeżeli mój ginekolog łaskawie przepisze mi neoparin na R lub C ( mam przepisany 0,4 -10 ampulkostrzykawek) a na koniec miesiąca moja ginekolog uzna ze jednak tego nie potrzebuje to oddam Ci moja receptę jeseli używasz dokładnie tych mam nadzieje, ze wypisze e receptę bo teraz mam zwykła drukowana


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 10:53   #2447
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Jeżeli mój ginekolog łaskawie przepisze mi neoparin na R lub C ( mam przepisany 0,4 -10 ampulkostrzykawek) a na koniec miesiąca moja ginekolog uzna ze jednak tego nie potrzebuje to oddam Ci moja receptę jeseli używasz dokładnie tych mam nadzieje, ze wypisze e receptę bo teraz mam zwykła drukowana


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Jejku, dzięki, używam dokładnie tych, biorę dwa dziennie dlatego koszt taki duży. Ogólnie miałam nadzieje ze lekarz rodzinny mi będzie zapisywał bo załatwiłam sobie zaświadczenie od gina, ale od dwóch miesięcy czekam na przepisanie do lekarza którego wybrałam i nic się tam nie rusza w mojej sprawie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:24   #2448
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Po co ma sie zmarnować jeżeli nie będę potrzebowała liczę, ze ten mój cudowny ginekolog przepisze mi te recepty na zniżkę
A pytanie z innej beczki, bo przed chwila rozmawiałam z pediatra mojego syna i pytała, czy lekarz wspominał mi o szczepieniu przeciw krztuścowi po 27 tygodniu. Ona ma niewiele starszego syna niż ja wiec jest na bieżąco, mi mój ginekolog to o niczym nie mówi. Ale jak będę prywatnie to mam tylko receptę zabrać na krztusiec i mnie zaszczepia na pediatrii ( pracuje z nimi 3 lata wiec chociaż oni mi idą na rękę ze wszystkim)
Wy będziecie sie szczepić ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:31   #2449
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Po co ma sie zmarnować jeżeli nie będę potrzebowała liczę, ze ten mój cudowny ginekolog przepisze mi te recepty na zniżkę
A pytanie z innej beczki, bo przed chwila rozmawiałam z pediatra mojego syna i pytała, czy lekarz wspominał mi o szczepieniu przeciw krztuścowi po 27 tygodniu. Ona ma niewiele starszego syna niż ja wiec jest na bieżąco, mi mój ginekolog to o niczym nie mówi. Ale jak będę prywatnie to mam tylko receptę zabrać na krztusiec i mnie zaszczepia na pediatrii ( pracuje z nimi 3 lata wiec chociaż oni mi idą na rękę ze wszystkim)
Wy będziecie sie szczepić ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Co do szczepienia, to właśnie dziś bylam na pierwszym spotkaniu z polozna srodowiskowa i byl temat szczepionek dla dzieci. Poruszyli tez temat krztuśca dla kobiet w ciazy i akurat ona była zdania ze miedzy covidowa szczepionka na krztusiec powinno być ok 3 miesięcy roznicy i ze względu na obecny uwarunkowania srodowiskowe doradzala by jednak wybor covidowej. Ja o tym nie myslalam jeszcze, no ale wychodzi na to ze wybiorę covidową jednak. Bo podobno dwie to juz za duże obciążenie dla organizmu a ja przyjęłam 2 miesiace temu szczepienie na tężec dodatkowo. Ale może jeszcze jakiś mądry lekarz sie wypowie w tej kwestii i bedzie latwiej podjąć decyzje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-13, 11:44   #2450
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

To nic na ten temat nie wiedziałam, ze musi być odstęp ale skoro grypę i na COVID można podać nawet tego samego dnia dopytam o to będąc na wizycie, bo teraz to juz sama nie wiem. W 1 ciąży napewno nie byłam szczepiona na krztusiec po 27 tygodniu.
A na covid chce sie zaszczepić bo mi certyfikat sie kończy w marcu, a wole mieć spokój w szpitalu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:06   #2451
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Też nie słyszałam o takich zaleceniach.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Mam jeden baton proteinowy z biedronki, chyba zjem pół na podwieczorek bez cukru, chociaż zdrowym składem bym go nie nazwała ile pijecie KAW dziennie? Jak rano wypiłam z jeden łyżeczki sypaną mogę sobie trzasnąć drugą ?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:17   #2452
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy z maja 2022

Moja położna jest anty szczepieniom w ciąży wiec nie podpytam, ske zapytam ginekologa na NFZ i prywatnie jakie jest ich zdanie na temat krztuśca i covida w podobnym czasie.
Ja pije tylko zbożowa, bo mi zwykła przestała smakować ale pisali w rożnych artykułach ze do 2-3 dziennie chyba można spokojnie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:21   #2453
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja się szczepiłam w poprzedniej ciąży na krztusiec. Gin zalecał wiec poszłam. Teraz niewienność będzie bo drugą dawkę covida mam 31.01 wiec jeśli faktycznie trzeba odczekać 3 miesiące to nie wiem czy nie będzie za późno…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Też nie słyszałam o takich zaleceniach.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Mam jeden baton proteinowy z biedronki, chyba zjem pół na podwieczorek bez cukru, chociaż zdrowym składem bym go nie nazwała ile pijecie KAW dziennie? Jak rano wypiłam z jeden łyżeczki sypaną mogę sobie trzasnąć drugą ?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Różnie piję, czasem żadnej, czasem 3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Ale rozpuszczane i z mlekiem wiec niektórzy by tego kawą nie nazwali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:23   #2454
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja zwykłej kawy nie pije, odrzuciło mnie, kupiłam sobie Inkę mleczna jest pyszna 🤩


Ciężka noc za nami, mały wczoraj trochę w dzień wymiotowal a w nocy od 22 do 3 płakał że go bolą nogi, chyba ma te bóle wzrostowe.. dałam mu ibufen i spał do 10 biedny już nie wiedzieliśmy co robić w dodatku czuwałam czy nie będzie wymiotowal..
Dzisiaj poki co wporzadku, bawi się, je.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 12:33   #2455
DiabolloPomidorro
Raczkowanie
 
Avatar DiabolloPomidorro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy z maja 2022

Mąż mi ostatnio inka zamahal pod nosem, nie ukrywam że pachniała pięknie i dzieciństwo mi stanęło przed oczami. No ale po porodzie

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
DiabolloPomidorro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 14:53   #2456
paula_ros
Raczkowanie
 
Avatar paula_ros
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 181
Dot.: Mamy z maja 2022

Ja Euthyrox, luteinę i teraz ten neoparin mam na recepty ciążowe. Jak wczoraj podejrzałam 100% cenę neoparinu to aż mi się ciepło zrobiło.

Zrobiłam wczoraj ten zastrzyk, ale ledwo ledwo jednak nie lubię igieł.

Ja zazwyczaj piję 3 kawy dziennie. Z mlekiem. Jestem strasznym kawoszem i uwielbiam kawę. Nie umiem funkcjonować bez niej

Kat_wisz biedny ten Twój synek. Najpierw wymioty, teraz nóżki. Ale dobrze, że mu przeszło i bawi się w ciągu dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paula_ros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 14:56   #2457
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez paula_ros Pokaż wiadomość
Ja Euthyrox, luteinę i teraz ten neoparin mam na recepty ciążowe. Jak wczoraj podejrzałam 100% cenę neoparinu to aż mi się ciepło zrobiło.

Zrobiłam wczoraj ten zastrzyk, ale ledwo ledwo jednak nie lubię igieł.

Ja zazwyczaj piję 3 kawy dziennie. Z mlekiem. Jestem strasznym kawoszem i uwielbiam kawę. Nie umiem funkcjonować bez niej

Kat_wisz biedny ten Twój synek. Najpierw wymioty, teraz nóżki. Ale dobrze, że mu przeszło i bawi się w ciągu dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tez nie lubię igieł jak ktoś robi zastrzyk albo krew mi pobiera to ok, ale samemu robić sobie „krzywdę” jest ciężko ja się zawsze z 5-10 minut zbieram z tym zastrzykiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 14:59   #2458
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez paula_ros Pokaż wiadomość
Właśnie Neoparin. Nie wiem nawet jak się do tego zabrać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dwa palce od pępka chwytasz fałd i wbijasz igłę pod kątem prostym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 15:03   #2459
Sasetka2609
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Chojnice
Wiadomości: 200
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Dwa palce od pępka chwytasz fałd i wbijasz igłę pod kątem prostym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja te fałdy to jedynie na boczkach mogę zrobic… reszta jest ciężko… a dwa razy dziennie to gdzieś trzeba kłuć, cały brzuch w siniakach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sasetka2609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 15:10   #2460
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Mamy z maja 2022

Cytat:
Napisane przez gornek Pokaż wiadomość
Ja do tej pory nie dostałam żadnej recepty z kodem C czyli ciążowej… nie wiem o co chodzi, ani luteiny ale euthyroxu a te leki sa refundowane i darmowe dla ciężarnych. Ale moze tak jest tylko na papierze a faktycznie nikt nic nie wypisuje z kodem C.
Tez muszę usiąść i zamówić jakies koszule, ale chyba zamówię te z dolce sonno, jestem niska wiec pewnie do kolan spokojnie bedą


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Nie wypisują, bo nie wiedzą. Jak spytałam o to alergologa we wrześniu, to mówił, że nic nie wie. Dopiero jak pokazałam mu receptę od rodzinnego na steryd wziewny z kodem C, to też mi wypisał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
Ja zwykłej kawy nie pije, odrzuciło mnie, kupiłam sobie Inkę mleczna jest pyszna 🤩


Ciężka noc za nami, mały wczoraj trochę w dzień wymiotowal a w nocy od 22 do 3 płakał że go bolą nogi, chyba ma te bóle wzrostowe.. dałam mu ibufen i spał do 10 biedny już nie wiedzieliśmy co robić w dodatku czuwałam czy nie będzie wymiotowal..
Dzisiaj poki co wporzadku, bawi się, je.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak nie przejdzie mu z nogami, to idźcie z nim do pediatry. Lepiej sprawdzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-18 10:17:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.