Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-02, 17:13   #3691
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;87901237]Serio, dziwi was to, że Adam nie przyszedł wypacykowany na spotkanie? Dla niego to nie było żadne ważne wydarzenie, chciał to zaliczyć dla spokoju i miec z głowy, nie zależało mu na ładnej prezencji dla Asi, bo przecież olał ją całkowicie. Zresztą to nie typ co się ubiera w garnitury.

Asia przyszła wystrojona i umalowana i bardzo dobrze, bo chciała pokazać jak dobrze radzi sobie w tej sytuacji. Pokazała piękną, pewną siebie kobietę. Jednak nikt nie miał obowiązku strojenia sie na to spotkanie, to trochę przesada takie pisanie, że Adam wyglądał jakby wyszedł wyrzucać śmieci. Stąd się bierze faja hejtu: ludzie nie lubią danej osoby, bo coś tam zrobił i potem wszystko cokolwiek zrobi przekształcają negatywnie, czepiają się.

Hejt wcale nie jest dobry. To niepotrzebne. Ot przyszedł ubrany na sportowo, w czapce, tak jak się chodzi po parku. Czapka owszem może i wyglądała nieelegancko i można ją zdjąć na spotkaniu, ale samo spotkanie też miało charakter luźny na lawce w parku.[/QUOTE]+1 w samo sedno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-02, 17:30   #3692
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;87901237]Serio, dziwi was to, że Adam nie przyszedł wypacykowany na spotkanie? Dla niego to nie było żadne ważne wydarzenie, chciał to zaliczyć dla spokoju i miec z głowy, nie zależało mu na ładnej prezencji dla Asi, bo przecież olał ją całkowicie. Zresztą to nie typ co się ubiera w garnitury.

Asia przyszła wystrojona i umalowana i bardzo dobrze, bo chciała pokazać jak dobrze radzi sobie w tej sytuacji. Pokazała piękną, pewną siebie kobietę. Jednak nikt nie miał obowiązku strojenia sie na to spotkanie, to trochę przesada takie pisanie, że Adam wyglądał jakby wyszedł wyrzucać śmieci. Stąd się bierze faja hejtu: ludzie nie lubią danej osoby, bo coś tam zrobił i potem wszystko cokolwiek zrobi przekształcają negatywnie, czepiają się.

Hejt wcale nie jest dobry. To niepotrzebne. Ot przyszedł ubrany na sportowo, w czapce, tak jak się chodzi po parku. Czapka owszem może i wyglądała nieelegancko i można ją zdjąć na spotkaniu, ale samo spotkanie też miało charakter luźny na lawce w parku.[/QUOTE]
Ale co jest hejtem? Że nie podoba mi się jego styl ubierania się?
No nie podoba mi się i moim zdaniem nie pasuje dorosłemu facetowi. Ale gdyby jego zachowanie było ciut inne, to wówczas łatwiej byłoby przełknąć jego przywary fizyczne.

Nie chcę w sumie o nim już nawet dyskutować, ale sam fakt, że mu nie zależało na Asi, na tym spotkaniu, nie oznacza, że ma mówić do siebie, kląć i trzymać tę czapkę na głowie, a ona się pomalowała ciut inaczej niż wcześniej, jakaś odstrzelona niesamowicie nie była.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-02, 17:38   #3693
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ale co jest hejtem? Że nie podoba mi się jego styl ubierania się?
No nie podoba mi się i moim zdaniem nie pasuje dorosłemu facetowi. Ale gdyby jego zachowanie było ciut inne, to wówczas łatwiej byłoby przełknąć jego przywary fizyczne.

Nie chcę w sumie o nim już nawet dyskutować, ale sam fakt, że mu nie zależało na Asi, na tym spotkaniu, nie oznacza, że ma mówić do siebie, kląć i trzymać tę czapkę na głowie, a ona się pomalowała ciut inaczej niż wcześniej, jakaś odstrzelona niesamowicie nie była.
Zawsze mnie to bawi. Jak dorosły to tylko pod krawatem. Bo na luzie to juz nie pasuje bo stary
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-02, 17:44   #3694
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87901348]Zawsze mnie to bawi. Jak dorosły to tylko pod krawatem. Bo na luzie to juz nie pasuje bo stary [/QUOTE]

Nie uważam po pierwsze, że by on był stary, bo chyba ma 30 lat, a po drugie może użyłam niefortunnego określenia. Nie lubię, jak mężczyzna chodzi w czapce z daszkiem w innych sytuacjach niż wycieczka/ wakacje, ale to moja osobista preferencja, do której mam prawo. Jednak zasady savoir-vivre nakazują zdejmowania okrycia z głowy u mężczyzn w pewnych sytuacjach.
W przeciwnym krańcu nie widzę natomiast krawata - Wojtek też się ubiera dosyć na luzie.

Zresztą akurat w przypadku tego uczestnika, to po prostu całokształt; jak mam o kimś złe zdanie, to tak naprawdę każdy element oceniam negatywnie.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-02, 18:00   #3695
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Nie uważam po pierwsze, że by on był stary, bo chyba ma 30 lat, a po drugie może użyłam niefortunnego określenia. Nie lubię, jak mężczyzna chodzi w czapce z daszkiem w innych sytuacjach niż wycieczka/ wakacje, ale to moja osobista preferencja, do której mam prawo. Jednak zasady savoir-vivre nakazują zdejmowania okrycia z głowy u mężczyzn w pewnych sytuacjach.
W przeciwnym krańcu nie widzę natomiast krawata - Wojtek też się ubiera dosyć na luzie.

Zresztą akurat w przypadku tego uczestnika, to po prostu całokształt; jak mam o kimś złe zdanie, to tak naprawdę każdy element oceniam negatywnie.

No to jest juz zupełnie co innego niz to co napisalas wcześniej
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-02, 19:09   #3696
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Ja się szczerzę dziwię, że ludzie krytykują Natalię czy Ewę.

Jeśli zostałabym sparowana z taką męską c..ką jak Darek, to zachowywałabym się gorzej niż Ewa. I tak jakoś dzielnie to znosiła. Mnie on brzydził fizycznie z samego oglądania, a co dopiero w realu. Nie wyobrażam sobie z nim żadnego bliższego kontaktu, i tak podziw dla Ewy, że się z nim "ciumkała"


Tak samo Natalia, no sorry ale jeśli dostaniesz kolesia który jest dla Ciebie aseksualny i niepociągający całkowicie, to chociażby nie wiem co, nie przekonasz się do niego.

I uważam ze nie jest to powód do hejtu.

Jestem pewna że jakby Jacek został sparowany z jakąś niezbyt urodziwą , niepociągającą go laską to zachowywałby się tak samo.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-02, 19:14   #3697
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Ja się szczerzę dziwię, że ludzie krytykują Natalię czy Ewę.

Jeśli zostałabym sparowana z taką męską c..ką jak Darek, to zachowywałabym się gorzej niż Ewa. I tak jakoś dzielnie to znosiła. Mnie on brzydził fizycznie z samego oglądania, a co dopiero w realu. Nie wyobrażam sobie z nim żadnego bliższego kontaktu, i tak podziw dla Ewy, że się z nim "ciumkała"


Tak samo Natalia, no sorry ale jeśli dostaniesz kolesia który jest dla Ciebie aseksualny i niepociągający całkowicie, to chociażby nie wiem co, nie przekonasz się do niego.

I uważam ze nie jest to powód do hejtu.

Jestem pewna że jakby Jacek został sparowany z jakąś niezbyt urodziwą , niepociągającą go laską to zachowywałby się tak samo.
Co do Darka racja, a Natalia Jacek - wydaje mi się, że on jej się podobał, sama o tym mówiła na weselu, całowali się. Mnie się on nie podoba, ale ogólnie w sumie z wyglądu nie jest obiektywnie zły, całkiem przystojny z niego mężczyzna. Wydaje mi się, że chodziło o jego podejście do życia i brak adoracji z jego strony.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-02, 19:23   #3698
annav22
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3 221
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Co do Darka racja, a Natalia Jacek - wydaje mi się, że on jej się podobał, sama o tym mówiła na weselu, całowali się. Mnie się on nie podoba, ale ogólnie w sumie z wyglądu nie jest obiektywnie zły, całkiem przystojny z niego mężczyzna. Wydaje mi się, że chodziło o jego podejście do życia i brak adoracji z jego strony.
Jacek zaczał irytować Natalię swoją postawą i zachowaniem. Bo czasem bywa i tak ze facet który sie nie podoba na poczatku, z czasem zyskuje poprzez inne cechy, tu było odwrotnie/ Ona chyba go nawet tak źle na początku nie odebrała, tu jego zachowanie chyba było głownym powodem. Nie zabiegał o nią co bardzo podkreślała a wszystko zbywał glupim śmiechem . To bardziej potrafi odstraszyć. No i oczywiscie kwestie materialne.
W sumie jaka róznica między facetem wynajmujacym tanie obskurne mieszkanie a gosciem z akademika> ?

Edytowane przez annav22
Czas edycji: 2020-06-02 o 19:24
annav22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-02, 19:56   #3699
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

A to mi się wydawało że Jacek się jej nie podobał, no ale w sumie to dawno temu oglądałam, może źle pamiętałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-02, 20:02   #3700
Markowianka
Rozeznanie
 
Avatar Markowianka
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 912
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Cytat:
Napisane przez schaboszczak Pokaż wiadomość
Ciekawe czy do sądu też założy swoją kaszkietówkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No teraz z rozwodami to porażkowo
Markowianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 04:45   #3701
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-03, 05:58   #3702
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Cytat:
Napisane przez annav22 Pokaż wiadomość
Jacek zaczał irytować Natalię swoją postawą i zachowaniem. Bo czasem bywa i tak ze facet który sie nie podoba na poczatku, z czasem zyskuje poprzez inne cechy, tu było odwrotnie/ Ona chyba go nawet tak źle na początku nie odebrała, tu jego zachowanie chyba było głownym powodem. Nie zabiegał o nią co bardzo podkreślała a wszystko zbywał glupim śmiechem . To bardziej potrafi odstraszyć. No i oczywiscie kwestie materialne.
W sumie jaka róznica między facetem wynajmujacym tanie obskurne mieszkanie a gosciem z akademika> ?
No tak, ale lepsze tanie, obskurne mieszkanie (duzo moich znajomych tak mieszka gdy zbieraja na zakup swojego mieszkania) niz mieszkanie z matka jak Darek i to jeszcze w jakiej klitce

Padlam jak Darek pochwalil sie matce, ze idzie brac slub do programu a matka na to: 'Ciekawe gdzie bedziecie razem mieszkac skoro Ty nawet mieszkania nie masz, bo na pewno nie tutaj bo u mnie na was dwoje nie ma miejsca' ��

Edytowane przez sunshinebutterfly
Czas edycji: 2020-06-03 o 06:01
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 07:57   #3703
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Cytat:
Napisane przez annav22 Pokaż wiadomość
Jacek zaczał irytować Natalię swoją postawą i zachowaniem. Bo czasem bywa i tak ze facet który sie nie podoba na poczatku, z czasem zyskuje poprzez inne cechy, tu było odwrotnie/ Ona chyba go nawet tak źle na początku nie odebrała, tu jego zachowanie chyba było głownym powodem. Nie zabiegał o nią co bardzo podkreślała a wszystko zbywał glupim śmiechem . To bardziej potrafi odstraszyć. No i oczywiscie kwestie materialne.
W sumie jaka róznica między facetem wynajmujacym tanie obskurne mieszkanie a gosciem z akademika> ?
Też mnie się wydaje, że jego zachowanie ją zniechęciło. A on się zachowuje, jakby nadal przeżywał, że ona mu dała kosza.

Na tej świetnej grupie na FB było, że kobiety to materialistki czy coś takiego, bo jak facet miał własne mieszkanie, to związek się udawał, a jak nie to nie. Rzeczywiście, trzeba być niesamowitą materialistką, żeby mieć takie oczekiwania .

Do tego coś innego zupełnie, jak ktoś zbiera na wkład własny, mówi, że chce się wyprowadzić, zmienić, a nie jak "akademik jest super, jest tu całe moje życie", "super mieszkać z mamą, umyje kubek i pokroi pizzę" czy "czego chcesz od tych ścian, dziesięć lat tak stoją, masz tu browara z butli".
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 08:40   #3704
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Ja mam wrazenie, ze duzo facetów nie potrzebuje wiele do szczęścia w kwestii wykończenia mieszkania Oczywiscie zachwyt akademikiem w tym wieku to juz skrajność, ale obskurne mieszkanie mozna zamienić na lepsze i wspólne. W moim otoczeniu to kobiety czesto dbają o wykończenie domu i zeby bylo ladnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 16:48   #3705
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ale co jest hejtem? Że nie podoba mi się jego styl ubierania się?
No nie podoba mi się i moim zdaniem nie pasuje dorosłemu facetowi. Ale gdyby jego zachowanie było ciut inne, to wówczas łatwiej byłoby przełknąć jego przywary fizyczne.

Nie chcę w sumie o nim już nawet dyskutować, ale sam fakt, że mu nie zależało na Asi, na tym spotkaniu, nie oznacza, że ma mówić do siebie, kląć i trzymać tę czapkę na głowie, a ona się pomalowała ciut inaczej niż wcześniej, jakaś odstrzelona niesamowicie nie była.
Nie, hejt polega na tym, że zalewa się kogoś ogromną falą krytyki (nawet za coś, za co nie powinien obrywać). Często są to zwroty przesadzone czy mocno emocjonalne, nacechowane takim negatywnym akcentem, np. zamiast powiedzieć "Nie podoba mi się jego sportowy styl, wolę inny" - to wlasnie tutaj padło "Wygląda jakby poszedł wyrzucać śmieci". Przyznaj, jest różnica...

Poza tym chodzi mi o to, że hejt zaczyna dotykać całego jego życia, wszystkich sfer i rozlewa się na zbyt szeroką skalę. Czyli ok rozumiem, facet podpadł, zle się zachował wobec Asi, przeklinał, mógł wszystko rozegrać lepiej. Ale co ma do sprawy np. jego wygląd? Może się ubierać jak chce, malo jest ludzi o młodzieżym stylu?

A jednak wystarczy jego strój (który sam w sobie nie jest ani szokujący ani jakiś mocno niestosowny) aby płynnie przejść do tematu hejtu i przypisywać do jego wyglądu/ubioru bardzo negatywne cechy osobowe... Pojawiają się jakieś konkluzje wzięte z kosmosu, takie słowa padały już na tym wątku przecież, że on wygląda tak, jakby miał jakieś problemy zdrowotne, czy uchybienia... Jak to nie jest hejt, to ja jestem królową Anglii. Z samego tego wątku wylewa się fala hejtu, a to tylko jeden wątek na jednym forum w całym Internecie.

To naprawdę może się wymknac spod kontroli. Ostatnio czytałam, że Netflix wstrzymał produkcję jakiegoś reality show, po tym jak bohaterka popełniła samobójstwo po fali hejtu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 19:52   #3706
d53db55d5c43372a6959256a3eb4d32370068980_60a59871e0e92
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 080
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Oliwia i Łukasz na instagramie powiedzieli, że można zrezygnować w dowolnym momencie, nawet przed samym ślubem. Niby nie ma za to żadnej kary

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
d53db55d5c43372a6959256a3eb4d32370068980_60a59871e0e92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 19:56   #3707
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

[1=d53db55d5c43372a6959256 a3eb4d32370068980_60a5987 1e0e92;87904095]Oliwia i Łukasz na instagramie powiedzieli, że można zrezygnować w dowolnym momencie, nawet przed samym ślubem. Niby nie ma za to żadnej kary

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Może nie ma kary, ale trzeba zwrócić stacji poniesione przez nią koszta na ślub, wesele itd, a te idą zapewne w grubych tysiącach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-03, 20:05   #3708
nervusX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 73
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Hej! Obejrzałam wszystkie edycje, podczytuję ten wątek i pozwolę sobie dołączyć.



Co do ubrania Adama to faktycznie, z jednej strony nie ma co się czepiać, ale z drugiej - Adam zachował się nieelegancko w stosunku do Asi, na spotkaniu po miesiącu, w czasie którego (zgodnie z jego zapewnieniami) miał się z nią kontaktować, coś tam burczał pod nosem i ogólnie zachowywał się jak obrażone dziecko, które jest do czegoś zmuszane. Mógł to zupełnie inaczej rozegrać, przeprosić Asię, albo chociaż (ogólnikowo!) wyjaśnić jej, dlaczego ją tak ignorował. Pewnie sama nie zwróciłabym uwagi na jego ubranie, ale przy takim zachowaniu to stało się taką kropką nad i jego lekceważącego podejścia.


A co do hejtu na Adama ogólnie - ludzie przesadzają i to bardzo. Ale wstrzymywanie się przed jakąkolwiek negatywną oceną jego zachowania też już popada w skrajną "poprawność polityczną". To, jak zachował się w stosunku do Asi, jest poniżej krytyki i tylko mam nadzieję, że ta jej obecna pewność siebie, to prawda, a nie próba maskowania, jak bardzo ją ta sytuacja zabolała.
nervusX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-04, 06:26   #3709
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;87903687]Nie, hejt polega na tym, że zalewa się kogoś ogromną falą krytyki (nawet za coś, za co nie powinien obrywać). Często są to zwroty przesadzone czy mocno emocjonalne, nacechowane takim negatywnym akcentem, np. zamiast powiedzieć "Nie podoba mi się jego sportowy styl, wolę inny" - to wlasnie tutaj padło "Wygląda jakby poszedł wyrzucać śmieci". Przyznaj, jest różnica...

Poza tym chodzi mi o to, że hejt zaczyna dotykać całego jego życia, wszystkich sfer i rozlewa się na zbyt szeroką skalę. Czyli ok rozumiem, facet podpadł, zle się zachował wobec Asi, przeklinał, mógł wszystko rozegrać lepiej. Ale co ma do sprawy np. jego wygląd? Może się ubierać jak chce, malo jest ludzi o młodzieżym stylu?

A jednak wystarczy jego strój (który sam w sobie nie jest ani szokujący ani jakiś mocno niestosowny) aby płynnie przejść do tematu hejtu i przypisywać do jego wyglądu/ubioru bardzo negatywne cechy osobowe... Pojawiają się jakieś konkluzje wzięte z kosmosu, takie słowa padały już na tym wątku przecież, że on wygląda tak, jakby miał jakieś problemy zdrowotne, czy uchybienia... Jak to nie jest hejt, to ja jestem królową Anglii. Z samego tego wątku wylewa się fala hejtu, a to tylko jeden wątek na jednym forum w całym Internecie.

To naprawdę może się wymknac spod kontroli. Ostatnio czytałam, że Netflix wstrzymał produkcję jakiegoś reality show, po tym jak bohaterka popełniła samobójstwo po fali hejtu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Powtórzę dziesiąty raz, ze nie czepiam sie jego stylu, tylko tego, jak lekcewazaco podszedl do ostatniej rozmowy z Asią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-04, 09:44   #3710
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;87903687]Nie, hejt polega na tym, że zalewa się kogoś ogromną falą krytyki (nawet za coś, za co nie powinien obrywać). Często są to zwroty przesadzone czy mocno emocjonalne, nacechowane takim negatywnym akcentem, np. zamiast powiedzieć "Nie podoba mi się jego sportowy styl, wolę inny" - to wlasnie tutaj padło "Wygląda jakby poszedł wyrzucać śmieci". Przyznaj, jest różnica...

Poza tym chodzi mi o to, że hejt zaczyna dotykać całego jego życia, wszystkich sfer i rozlewa się na zbyt szeroką skalę. Czyli ok rozumiem, facet podpadł, zle się zachował wobec Asi, przeklinał, mógł wszystko rozegrać lepiej. Ale co ma do sprawy np. jego wygląd? Może się ubierać jak chce, malo jest ludzi o młodzieżym stylu?

A jednak wystarczy jego strój (który sam w sobie nie jest ani szokujący ani jakiś mocno niestosowny) aby płynnie przejść do tematu hejtu i przypisywać do jego wyglądu/ubioru bardzo negatywne cechy osobowe... Pojawiają się jakieś konkluzje wzięte z kosmosu, takie słowa padały już na tym wątku przecież, że on wygląda tak, jakby miał jakieś problemy zdrowotne, czy uchybienia... Jak to nie jest hejt, to ja jestem królową Anglii. Z samego tego wątku wylewa się fala hejtu, a to tylko jeden wątek na jednym forum w całym Internecie.

To naprawdę może się wymknac spod kontroli. Ostatnio czytałam, że Netflix wstrzymał produkcję jakiegoś reality show, po tym jak bohaterka popełniła samobójstwo po fali hejtu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Serio widzisz największy hejt w tym wątku na Adama (pomijam, co się dzieje poza forum)? Nie pamiętam wszystkich postów, ale ile razy komentowano - prawie każdą uczestniczkę - że jest za gruba i powinna schudnąć ? Na Anię nie było hejtu, na Grzesixa? Na Paulinę, Natalię, Agatę, Martynę, Przemka?
Nie tylko na Adama jest hejt. A teraz już minął czas od emisji i ludziom minęły emocje, każdy ma już to gdzieś, podejrzewam, że łącznie z Asią. A nagle na Adama nie można powiedzieć złego słowa.

Żal mi go za wrogość ludzi, natomiast jest dorosłą osobą, która powinna odpowiadać za swoje zachowanie i liczyć się z konsekwencjami. Mógł wyjść z twarzą, a wyszedł bez.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 10:41   #3711
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Serio widzisz największy hejt w tym wątku na Adama (pomijam, co się dzieje poza forum)? Nie pamiętam wszystkich postów, ale ile razy komentowano - prawie każdą uczestniczkę - że jest za gruba i powinna schudnąć ? Na Anię nie było hejtu, na Grzesixa? Na Paulinę, Natalię, Agatę, Martynę, Przemka?
Nie tylko na Adama jest hejt. A teraz już minął czas od emisji i ludziom minęły emocje, każdy ma już to gdzieś, podejrzewam, że łącznie z Asią. A nagle na Adama nie można powiedzieć złego słowa.

Żal mi go za wrogość ludzi, natomiast jest dorosłą osobą, która powinna odpowiadać za swoje zachowanie i liczyć się z konsekwencjami. Mógł wyjść z twarzą, a wyszedł bez.
Ale czy ja mówię, że tylko na niego jest hejt?

Rozmawiamy teraz o Adamie a nie o innych uczestnikach. Ale nie martw się, zawsze widziałam te tony komentarzy krytykujace grube tyłki uczestników albo sugerujące, że ktoś jest gejem (nie znając tej osoby i widząc tylko w TV). Nigdy mi się to nie podobało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-05, 10:55   #3712
nervusX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 73
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;87907828]Ale czy ja mówię, że tylko na niego jest hejt?

Rozmawiamy teraz o Adamie a nie o innych uczestnikach. Ale nie martw się, zawsze widziałam te tony komentarzy krytykujace grube tyłki uczestników albo sugerujące, że ktoś jest gejem (nie znając tej osoby i widząc tylko w TV). Nigdy mi się to nie podobało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]




Jak ktoś idzie do programu, który opiera się na ocenie danej osoby pod względem wyglądu i charakteru i dopasowaniu jej do drugiej osoby, to bardzo bym się zdziwiła, gdyby komentarzy na temat cech charakteru czy wyglądu nie było. Tak samo orientacji seksualnej. Ludzie oglądają i komentują, to normalne. A że niektórzy nie przebierają w słowach to już inna sprawa.

Jakby ktoś nie poszedł do programu "ślubnego" tylko do debaty na temat środowiska czy polityki, to tak, czepianie się charakteru czy wyglądu nie byłoby fair. A w ślubach? co innego można powiedzieć o uczestnikach? Oni sami się wystawiają na ocenę.
nervusX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 04:58   #3713
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Dla mnie pojęcie hejtu nie istnieje. To, że ktoś powie że jestem krzesłem, wcale mnie tym krzesłem nie czyni. Jeśli ktoś idzie do tv to powinien liczyć się z tym że będzie oceniany w brutalny sposób, bo tacy są ludzie - mało kto umie konstruktywnie krytykować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 08:01   #3714
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Cytat:
Napisane przez malypeszek Pokaż wiadomość
Dla mnie pojęcie hejtu nie istnieje. To, że ktoś powie że jestem krzesłem, wcale mnie tym krzesłem nie czyni. Jeśli ktoś idzie do tv to powinien liczyć się z tym że będzie oceniany w brutalny sposób, bo tacy są ludzie - mało kto umie konstruktywnie krytykować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Hejt istnieje, to nie jest kwestia poglądów, tylko fakt. Jednak widze różnice w nazwaniu kogoś krzesełem, a brutalnej ocenie drugiej osoby. Ludzie maja czule punkty, kompleksy i sa tacy, ktorzy lubią to wykorzystać. Jasne, idąc do tv trzeba sie z tym liczyć, ale to nie oznacza ze to nie boli, albo ze uczestnicy programów przestali miec uczucia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 18:07   #3715
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Hejt istnieje, to nie jest kwestia poglądów, tylko fakt. Jednak widze różnice w nazwaniu kogoś krzesełem, a brutalnej ocenie drugiej osoby. Ludzie maja czule punkty, kompleksy i sa tacy, ktorzy lubią to wykorzystać. Jasne, idąc do tv trzeba sie z tym liczyć, ale to nie oznacza ze to nie boli, albo ze uczestnicy programów przestali miec uczucia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Absolutnie żaden fakt. Sztucznie wykreowane pojęcie żeby można było zamknąć niewygodnym ludziom usta - teraz czasem nawet zwykła krytykę nazywa się hejtem. Inna forma cenzury.
Skoro się zgłaszają to chyba wiedzą na co się piszą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 20:51   #3716
annav22
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3 221
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Widzieliscie kogo Aga z Wojtkiem dziś odwiedzili? To właśnie będzie gość następnego ich odcinka na youtube
Swoja drogą wczoraj był nowy 3 odcinek i kurcze no jakby bez pomysłu.
annav22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 21:57   #3717
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2020-06-06 o 22:00
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-06, 22:25   #3718
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ania startowała do Bale off ale ciacho. Odpadła w sumie przed wyborem głównych kandydatów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-07, 07:51   #3719
annav22
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3 221
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Anita była w 2 programach, tzn do dwóch próbowała sie dostać i się nie udało, no w TVN, ale też do jakieś tanecznego w Polsacie (Liszowska był w jury nie pamietam nazwy już ) tyle że tam ze swoja grupą była, ale też bez sukcesu
annav22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-07, 09:38   #3720
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Ślub od pierwszego wejrzenia - program TVN - cześć II

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Może nie ma kary, ale trzeba zwrócić stacji poniesione przez nią koszta na ślub, wesele itd, a te idą zapewne w grubych tysiącach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie przesadzajmy z tymi grubymi tysiącami, tam mi się wydaje wszystko jest po najniższej linii oporu Chociaż jakby to podliczyć to trochę by mogło wyjść. Jeszcze bilety i hotel na podróż poślubna bo to wcześniej opłacone na pewno.
A za stroje chyba sami płacą coś mi się obiło o uszy?

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-23 20:10:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.