Joga - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-08, 19:38   #3061
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Szukam aktywności dla siebie, jestem bardzo słaba fizycznie od lat, przesiedzialam też sporo na kanapie. Rozciagniecie - zerowe (dla zobrazowania - przy zwykłym sklonie na prostych nogach nie dotknęła podłogi i sporo mi do tego brakuje). Czy jest sens pakować się w jogę?
Chce się wzmocnić, znaleźć aktywność która nie będzie katorga.

W sobotę chce się wybrać na drzwi otwarte studia jogi, ale mam mnóstwo wątpliwości i tak.
Idź zaczynałam tak w czerwcu i była to świetna decyzja. Jestem zbyt leniwa na intensywne podskakiwanie na zwykłym fitnesie, a tu na spokojnie, tyle ile mogę (coraz więcej!).

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi jeszcze - jaka jest różnica między zajęciami jogi w takim typowym studio jogi a w klubie fitness? Powinno to być to samo?
Studio jogi jeśli masz wybór W klubie fitness musisz mieć świadomość, że za ścianą obok może być akurat intensywna np zumba czy coś innego, gdy ty będziesz próbować się relaksować po ćwiczeniach. Ważne jest jeszcze kto będzie prowadzić zajęcia.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Dokładnie

Oj, ja w klubie mam cudowną instruktorkę, więc jakościowo nie ma różnicy. Ale przeszkadza to, że zajęcia trwają tylko godzinkę. Nie ma tego relaksu, leżenia, medytowania. Raz na ruski rok leżakujemy w pozycji trupa, ale to trwa max. 5 minut.
W szkole jogi, gdzie chodzę to grupa początkująca też trwa godzinę, czasem 1h15 jak się przeciągnie, ale relaks jest zawsze i krótka medytacja na początku też. Grupa zaawansowana ma 1,5h.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 09:07   #3062
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

Mnie denerwuje w klubach fitness, że często śmierdzą w nich maty. Ludzie przychodzą na intensywny wycisk bez ręczników, pocą się, a ja potem mam tam kłaść policzek...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 09:22   #3063
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

Mnie też obrzydzają maty pomimo, że chodzę do szkoły jogi i każdy dezynfekuje swoją matę po zajęciach. Dlatego już na drugie zajęcia przyszłam w własną matą. Piorę ją w pralce raz na jakiś czas.

No i zapach jest bardzo nieprzyjemny na sali. Spocone syrki wymieszane z zapachem gumy
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 09:31   #3064
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Mnie denerwuje w klubach fitness, że często śmierdzą w nich maty. Ludzie przychodzą na intensywny wycisk bez ręczników, pocą się, a ja potem mam tam kłaść policzek...
U mnie maty do jogi i do "wycisku" są inne Ale wiem, o co chodzi. W innych klubach była czasem masakra :/
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 09:53   #3065
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Mnie denerwuje w klubach fitness, że często śmierdzą w nich maty. Ludzie przychodzą na intensywny wycisk bez ręczników, pocą się, a ja potem mam tam kłaść policzek...
Faktycznie fuj.
Ja zawsze pomykam ze swoją matą, mimo, że można skorzystać ze szkolnych mat
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 10:52   #3066
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Faktycznie fuj.
Ja zawsze pomykam ze swoją matą, mimo, że można skorzystać ze szkolnych mat
Mi się podarła mata właśnie Jaką masz? Ktoś poleca coś, co jest w miarę dostępne, w miarę w ludzkiej cenie i w fajnych kolorach?
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 11:04   #3067
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Mi się podarła mata właśnie Jaką masz? Ktoś poleca coś, co jest w miarę dostępne, w miarę w ludzkiej cenie i w fajnych kolorach?
Lotus pro KLIK

Wg mnie spełnia oba założenia, niezbyt droga, fajne kolory. Jest fajnie miękka, sprężysta i nieślizgająca.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-09, 11:43   #3068
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Mnie też obrzydzają maty pomimo, że chodzę do szkoły jogi i każdy dezynfekuje swoją matę po zajęciach. Dlatego już na drugie zajęcia przyszłam w własną matą. Piorę ją w pralce raz na jakiś czas.

No i zapach jest bardzo nieprzyjemny na sali. Spocone syrki wymieszane z zapachem gumy
Co to sa syrki?
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 11:43   #3069
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Joga

Stopy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 11:47   #3070
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Co to sa syrki?
stopy
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 12:21   #3071
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

Mam swoją matę, bo chciałam mieć grubszą, poza tym "dom mój tam, gdzie mata moja"
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-09, 12:27   #3072
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Mam swoją matę, bo chciałam mieć grubszą, poza tym "dom mój tam, gdzie mata moja"
Hahaha dobre!
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 12:53   #3073
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Joga

Dziewczyny czy ból dolnej części pleców przy wstawaniu po relaksie jest normalny i przejdzie za jakiś czas?
Mam początkową dyskopadię ale ortopeda zalecił mi właśnie jogę zgłosiłam to swojej prowadzącej ale wszystkie ćwiczenia wykonuję jak reszta (nie chodzi mi o taryfe ulgową , ale wiem że niektóre ćwiczenia mozna z jakimś wspomaganiem wykonywane)
Joga mi się spodobała ale koniec jest dla mnie tak bolesny że czasem ciężko mi nawet zasnąć. Na drugi dzien jest lepiej -ogolnie widzę duża różnicę w tym jak mnie plecy bolały kiedys a jak jest teraz.
W środę to byt moje 9 zajęcia.
Czy miał ktoś podobnie ?
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 13:09   #3074
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ból dolnej części pleców przy wstawaniu po relaksie jest normalny i przejdzie za jakiś czas?
Mam początkową dyskopadię ale ortopeda zalecił mi właśnie jogę zgłosiłam to swojej prowadzącej ale wszystkie ćwiczenia wykonuję jak reszta (nie chodzi mi o taryfe ulgową , ale wiem że niektóre ćwiczenia mozna z jakimś wspomaganiem wykonywane)
Joga mi się spodobała ale koniec jest dla mnie tak bolesny że czasem ciężko mi nawet zasnąć. Na drugi dzien jest lepiej -ogolnie widzę duża różnicę w tym jak mnie plecy bolały kiedys a jak jest teraz.
W środę to byt moje 9 zajęcia.
Czy miał ktoś podobnie ?
Nie nie miałam tak.
Powiedz o tym nauczycielowi koniecznie.
Ewentualnie na relaks podkładaj sobie wałek pod kolana.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 19:35   #3075
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Joga

Zdecydowanie lepiej zapisac się do studia jogi. Wydaje mi się, że zajęcia tam są nastawione tylko na jogę a za tym idzie wyższy poziom i dbałośc o szczegóły. Ja np. chodzę do szkoły jogi, którą od kilkunastu lat prowadzi jeden nauczyciel. I ten człowiek dosłownie żyje jogą. To bardzo inspirujące.
Z kolei zajęcia w klubie fitness bardziej nastawione są na miłe spędzenie czasu i joga tam jest traktowana jak zwykła gimnastyka.
Ishikawa, a wyciągasz dobrze kośc ogonową w stronę pięt w relaksie?
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 21:08   #3076
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie lepiej zapisac się do studia jogi. Wydaje mi się, że zajęcia tam są nastawione tylko na jogę a za tym idzie wyższy poziom i dbałośc o szczegóły. Ja np. chodzę do szkoły jogi, którą od kilkunastu lat prowadzi jeden nauczyciel. I ten człowiek dosłownie żyje jogą. To bardzo inspirujące.
Z kolei zajęcia w klubie fitness bardziej nastawione są na miłe spędzenie czasu i joga tam jest traktowana jak zwykła gimnastyka.
Ishikawa, a wyciągasz dobrze kośc ogonową w stronę pięt w relaksie?
staram sie - na lekcjach są 2 osoby,nauczyciel i osoba która pomaga,dogląda,poprawia itp. (to tez robi nauczyciel,ale jak jest np. 2o osob na zajeciach to wiadomo, wszystkich błedów nie wychwyci)
Ale spytam o to na kolejnych zajęciach - może to to.
Teraz mam tydzień przerwy od jogi i poobserwuje się. Ale nie chciałabym rezygnować
dzięki za rady dziewczyny!
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 21:22   #3077
shani_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 136
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Hm. Powiem ci że mnie po zajęciach jogi na uniwerkowym wfie też wszystko boli, a jak widzę schody to płaczę Ale to jest taki "pozytywny" ból, zwykłe zmęczenie. Ale też czuję czasem ból kolan przy niektórych asanach, bo mam z nimi problemy - więc albo nie robię ich wcale, albo zmodyfikowaną wersję. Może nauczyciel cię nie poprawiał, ćwiczyłaś niepoprawnie i stąd ból?

Mnie joga nie tyle wycisza, co jakoś tak... oczyszcza umysł. Po wstaniu z maty mam lżejszą głowę, jestem (odrobinę) bardziej uśmiechnięta, mam trochę więcej energii do działania - przynajmniej dopóki nie usiądę do laptopa :P
Jest tylko jeden przypadek kiedy nie czuję się psychicznie lepiej - kiedy zajmę na sali takie miejsce, że widzę się w lustrze. Wtedy automatycznie porównuję się do otaczających mnie szczuplutkich dziewczyn i mogiła. Może ciebie rozpraszał widok tych zaawansowanych i lepiej byś się czuła po zajęciach dla początkujących?

Edytowane przez shani_
Czas edycji: 2016-12-09 o 21:23
shani_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 22:54   #3078
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Do tego bólu idzie się przyzwyczaić i go polubić (mówię o zakwasach, nie o jakichś urazach)
Mnie często bolą boki, tylna górna część ud i między łopatkami

A, co do wcześniejszej dyskusji "co lepsze: klub czy szkoła jogi", doszłam do wniosku, że w sumie nie powinnam się udzielać. Ktoś mi odpowiadał, że nigdy nie wiesz, czy obok nie ma zumby lub coś. Ja chodzę do małego klubu. Wszyscy się znają, są dwie sale i siłownia, ale szczelnie oddzielone. Poza tym zajęcia są głównie na jednej sali tylko.
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 09:46   #3079
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Joga

Ja bym sprawdziła, jakie uprawnienia ma taki instruktor. Czy joga nie jest tylko z nazwy.

Chodziłam na vinyasę do klubu fitness w Krakowie. Fajnie było, tylko te śmierdzące maty...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-13, 23:06   #3080
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Joga

Nigdy mnie nic nie bolało na jodze, wręcz przeciwnie miewam często wrażenie, że jestem wyższa po konkretnych ćwiczeniach
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 07:12   #3081
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Mnie dziś bardzo boli. Choć już jest trochę lepiej. W poniedziałek byłam na sztangach, wczoraj na jodze. Chyba złe połączenie, bo po jodze zaczęły mi umierać ramiona Ale to nie taki ból jak przy zakwasach, do tego jestem przyzwyczajona i je nawet lubię
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 08:01   #3082
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Mnie dziś bardzo boli. Choć już jest trochę lepiej. W poniedziałek byłam na sztangach, wczoraj na jodze. Chyba złe połączenie, bo po jodze zaczęły mi umierać ramiona Ale to nie taki ból jak przy zakwasach, do tego jestem przyzwyczajona i je nawet lubię
A może to posztangowe z opóźnieniem? To się zdarza
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 08:21   #3083
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

Mnie zawsze boli ale ja jestem początkująca, to pewnie dlatego.

Wczoraj przyszła moja mata manduka Piękna jest ale twarda. W piątek test na zajęciach. Już się nie mogę doczekać
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 09:08   #3084
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
A może to posztangowe z opóźnieniem? To się zdarza
Nie no, myślę, że jednak sztangi + joga. Bo serio zaczęło się dziwnie dziać już na zajęciach przy rozciąganiu. A w ogóle to mamy we wtorki instruktorkę na zastępstwo - jakoś nie przemawia do mnie.
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 09:27   #3085
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Mnie zawsze boli ale ja jestem początkująca, to pewnie dlatego.

Wczoraj przyszła moja mata manduka Piękna jest ale twarda. W piątek test na zajęciach. Już się nie mogę doczekać
Mnie też często, a praktykuję dość długo.
Myślę, że to może być kwestia rodzaju/intensywności praktyki
Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Nie no, myślę, że jednak sztangi + joga. Bo serio zaczęło się dziwnie dziać już na zajęciach przy rozciąganiu. A w ogóle to mamy we wtorki instruktorkę na zastępstwo - jakoś nie przemawia do mnie.
A jak jest dziś?
U... Niefajnie... Jedna z moich nauczycielek jedzie na 2 mce do Indii (min Pune) więc czekają nas też zastępstwa.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 09:55   #3086
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
A jak jest dziś?
U... Niefajnie... Jedna z moich nauczycielek jedzie na 2 mce do Indii (min Pune) więc czekają nas też zastępstwa.
Lepiej. Jedno ramię tylko czuję już. Trzymam kciuki, żebyś dostała dobre zastępstwo Jednak człowiek się przyzwyczaja do osoby i sposobu prowadzenia zajęć.
Ta nasza "nowa" jest dziwna. Niby dobra, ale jakaś taka zimna. No i nie mówi, że nie robić czegoś, jak nie możesz, że możesz zostać w takiej a takiej pozycji. Instruktorka, z którą mam na stałe, wie, że ten ma problem z kolanem, ten z biodrami - dopasowuje wszystko pod grupę. Ta chyba nie słucha. Miałam ponad pół roku temu skręcone kostki, u niej mnie znowu bolą.
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 10:16   #3087
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Lepiej. Jedno ramię tylko czuję już. Trzymam kciuki, żebyś dostała dobre zastępstwo Jednak człowiek się przyzwyczaja do osoby i sposobu prowadzenia zajęć.
Ta nasza "nowa" jest dziwna. Niby dobra, ale jakaś taka zimna. No i nie mówi, że nie robić czegoś, jak nie możesz, że możesz zostać w takiej a takiej pozycji. Instruktorka, z którą mam na stałe, wie, że ten ma problem z kolanem, ten z biodrami - dopasowuje wszystko pod grupę. Ta chyba nie słucha. Miałam ponad pół roku temu skręcone kostki, u niej mnie znowu bolą.
To dobrze.
Dzięki.

O kurcze... to faktycznie nie bardzo... To co mówisz, to wg mnie raczej ją dyskwalifikuje nieco jako dobrego nauczyciela, bo jeśli po sesji coś Cię bardziej boli, to możesz mieć więcej szkody niż pożytku...
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 07:58   #3088
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Czołem joginki

Agacik, w Gdańsku Wrzeszczu od poniedziałku rusza dwumiesięczny kurs wstępny w Joga Park. Zapisałam się z ciekawości bo nigdy wcześniej nie praktykowałam jogi.

Tydzień temu poszłam na bezpłatne zajęcia i dostałam mocno w kość hehe. Aż się zdziwiłam, bo myślałam, że jak jestem aktywna fizycznie na codzień to będzie luzik a tu niespodzianka i zakwasy przez 4 dni.
Wiem, że sto lat mnie nie było, ale właśnie zdecydowałam się na kurs wstępny, który rozpoczyna się w styczniu (taki prezent urodzinowy sobie robię ). Możesz coś więcej poopowiadać? czy warto, fajnie? To będzie moje zupełnie pierwsze spotkanie z jogą.
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 08:22   #3089
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez Agacik Pokaż wiadomość
Wiem, że sto lat mnie nie było, ale właśnie zdecydowałam się na kurs wstępny, który rozpoczyna się w styczniu (taki prezent urodzinowy sobie robię ). Możesz coś więcej poopowiadać? czy warto, fajnie? To będzie moje zupełnie pierwsze spotkanie z jogą.
Agacik, super prezent sobie zrobisz Mój kurs prowadziła Edyta i trwał dwa miesiące. Zajęcia były super rozplanowane co drugi dzień - pn, śr, pt. W sumie mieliśmy 24 spotkania. Bardzo to było mobilizujące bo wiesz, że grupa idzie dalej i starasz się nie opuszczać zajęć. Zdarzyło mi się 3 razy nie przyjść ale nic nie przepadło - zajęcia można było odrobić u innego nauczyciela w grupie otwartej 0

Wcześniej z jogą nie miałam do czynienia wcale. Przed kursem skorzystałam z pierwszej, darmowej lekcji, żeby zobaczyć jak to wygląda. Lekcje były fajnie rozplanowane - na początku trochę teorii, po kolei Edyta wprowadzała nam nowe asany, przeplatane to było ćwiczeniami oddechowymi i relaksacyjnymi, nawet wiszenie na linach było. Postępy widać było gołym okiem - na ostatnich zajęciach 3/4 grupy potrafiła stanąć na głowie oczywiście z jej pomocą ale na pierwszych zajęciach nikt o tym nawet nie marzył.

Ja poszłam z założeniem, że spróbuję czy taka forma aktywności mi się w ogóle spodoba. Na jesieni jeszcze trochę biegałam i joga świetnie mi zrobiła w tym czasie. Po kursie kupiłam kolejny karnet - tym razem open wiec chodzę sobie 2-3 razy w tygodniu do różnych nauczycieli i szukam co dla mnie najlepsze.
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 08:46   #3090
Agacik
Raczkowanie
 
Avatar Agacik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 144
Dot.: Joga

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Agacik, super prezent sobie zrobisz Mój kurs prowadziła Edyta i trwał dwa miesiące. Zajęcia były super rozplanowane co drugi dzień - pn, śr, pt. W sumie mieliśmy 24 spotkania. Bardzo to było mobilizujące bo wiesz, że grupa idzie dalej i starasz się nie opuszczać zajęć. Zdarzyło mi się 3 razy nie przyjść ale nic nie przepadło - zajęcia można było odrobić u innego nauczyciela w grupie otwartej 0

Wcześniej z jogą nie miałam do czynienia wcale. Przed kursem skorzystałam z pierwszej, darmowej lekcji, żeby zobaczyć jak to wygląda. Lekcje były fajnie rozplanowane - na początku trochę teorii, po kolei Edyta wprowadzała nam nowe asany, przeplatane to było ćwiczeniami oddechowymi i relaksacyjnymi, nawet wiszenie na linach było. Postępy widać było gołym okiem - na ostatnich zajęciach 3/4 grupy potrafiła stanąć na głowie oczywiście z jej pomocą ale na pierwszych zajęciach nikt o tym nawet nie marzył.

Ja poszłam z założeniem, że spróbuję czy taka forma aktywności mi się w ogóle spodoba. Na jesieni jeszcze trochę biegałam i joga świetnie mi zrobiła w tym czasie. Po kursie kupiłam kolejny karnet - tym razem open wiec chodzę sobie 2-3 razy w tygodniu do różnych nauczycieli i szukam co dla mnie najlepsze.

O, dzięki Mój kurs ma być dwa razy w tygodni, 20 zajęć, prowadzić będzie Katarzyna Gałąska. Dużo słyszałam fajnych rzeczy o samym miejscu, więc już jestem podekscytowana stanie na głowie! wow
Agacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-05 14:52:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.