Niekończący się temat byłej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-10, 22:39   #1
patka3010
Raczkowanie
 
Avatar patka3010
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 136

Niekończący się temat byłej


Cześć wszystkim! postanowiłam założyć ten wątek aby ktoś ocenił sytuacje "trzeźwym okiem'". Spotykam się z chłopakiem od roku, od niespełna 3 msc jesteśmy razem. Wszystko by było dobrze gdyby nie wracał temat byłej. Jeszcze jak nie byliśmy razem chciałam od niego wyjaśnień, dlaczego tak postępuje, dlaczego patrzy wstecz i nie może się od tego odciąć( ciągłe przeglądanie jej profilu, komentowanie zdjęć lubienie wszystkich postów). Przedstawił mi sytuacje w sposób następujący: Gdy byli razem to nie układało im się, ciągłe kłótnie awantury, wyzwiska, opowiadał że poniżała go, a nawet były sytuacje w których niejednokrotnie go uderzyła, wykazywał aktywność u niej na fb aby ją powkurzać. Odkąd jesteśmy razem, zablokował ją, usunąłą ze znajomych a na profilu nie widać żadnych śladów jego aktywności ( może to głupie i dziecinne ale sprawdziłam) Jednak niedawno temat wrócił, sam zaczął opowiadać jak między nimi było, dodam że zawsze wyraża się o niej w sposób negatywny. Mimo wszystko zdenerwowałam się bo ja mu obiad, ciasto a on zaczyna taki temat? Powiedziałam mu że czuje się jak jego pocieszenie, że mam tego dosyć i jeżeli tak za nią tęskni to może do niej wracać. Oczywiście przeprosił powiedział że żałuje że zaczął taki temat, że tylko mnie kocha i tylko ja się liczę, że boi się że od niego odejdę i że tamta dziewczyna zniszczyła go psychicznie. Przykro mi ponieważ jak wcześniej wspomniałam to nie pierwsza taka sytuacja. Nie rozumiem też dlaczego gdy jest nam dobrze, miło, on ma w głowie inna...
Co o tym myslicie? to ja się zafiksowałam czy to z nim jest coś nie tak?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
patka3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 22:44   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Niekończący się temat byłej

Może jesteś pierwszą osobą, z którą może pogadać o swojej poprzedniej toksycznej relacji i wyrzucić to z siebie?
Jak dla mnie to on chce odreagować. Możesz mu delikatnie zasugerować, że nie tędy droga i że to Cię rani i żeby może pogadał o tym z kumplem albo z jakimś psychologiem. Może mieć zespół stresu pourazowego po tamtym związku i dlatego tak ciągle o tym gada. Nie sądzę by za nią tęsknił. Myślę, że jest wprost przeciwnie.

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

Z opisu sądząc to on był ofiarą przemocy w poprzednim związku i stąd takie, a nie inne zachowania z jego strony.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 23:42   #3
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Niekończący się temat byłej

Myślę, że go do niej ciągnie.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 06:45   #4
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Niekończący się temat byłej

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;61596941]Myślę, że go do niej ciągnie.[/QUOTE]

Nie każdego zachowującego się jak on ciągnie do byłej, wiem to po swoim przykładzie.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 06:49   #5
drirrpl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 345
Dot.: Niekończący się temat byłej

Czasem facet też potrzebuje się wygadać, zwłaszcza jak jeszcze z nikim o tym nie rozmawiał.
drirrpl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 07:05   #6
tarkowska
Zadomowienie
 
Avatar tarkowska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 552
Dot.: Niekończący się temat byłej

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;61596941]Myślę, że go do niej ciągnie.[/QUOTE]

Popieram.

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Nie każdego zachowującego się jak on ciągnie do byłej, wiem to po swoim przykładzie.
Tak, wiesz, bo Ci o tym powiedział. Sory, ale jak faceta nie ciągnie do byłej to o niej nie gada, a tak to stara się zagłuszyć negatywnymi opiniami jakieś uczucia. Rozumiem raz na jakiś czas powiedzieć coś o związku byłym, ale nie non stop, widzisz różnicę?
tarkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 07:12   #7
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Niekończący się temat byłej

Cytat:
Napisane przez tarkowska Pokaż wiadomość
Tak, wiesz, bo Ci o tym powiedział. Sory, ale jak faceta nie ciągnie do byłej to o niej nie gada, a tak to stara się zagłuszyć negatywnymi opiniami jakieś uczucia. Rozumiem raz na jakiś czas powiedzieć coś o związku byłym, ale nie non stop, widzisz różnicę?
Też gadałam o byłym, a ani trochę nie chciałam wrócić, tylko było mi ciężko po niezbyt fajnym rozstaniu z jego winy.
Autorka nie napisała, że non stop, tylko że zablokował ją, był spokój, ale niedawno temat powrócił.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-11, 08:02   #8
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: Niekończący się temat byłej

Czasem ma się potrzebę "wygadania się", zwłaszcza gdy coś mocno leży na sercu. To takie oczyszczenie przez rozmowę. On wybrał do tego najbliższą osobę - ciebie. Otworzył się przed tobą, bo tak rozumie związek - mówimy sobie o tym co nas w środku gryzie.

Problem w tym, że ty masz inną wizję związku: "nasi byli to tematy tabu, uśmiechajmy się do siebie i jedzmy ciasto, a jak masz jakiś problem to idź z tym do psychologa albo pogadaj z kolegami".
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 08:21   #9
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Niekończący się temat byłej

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
Czasem ma się potrzebę "wygadania się", zwłaszcza gdy coś mocno leży na sercu. To takie oczyszczenie przez rozmowę. On wybrał do tego najbliższą osobę - ciebie. Otworzył się przed tobą, bo tak rozumie związek - mówimy sobie o tym co nas w środku gryzie.

Problem w tym, że ty masz inną wizję związku: "nasi byli to tematy tabu, uśmiechajmy się do siebie i jedzmy ciasto, a jak masz jakiś problem to idź z tym do psychologa albo pogadaj z kolegami".
Też tak sądzę. Może musi to z siebie wyrzucić, a kumplom o tym nie opowiadał. Jak piszesz w poprzednim związku był poniżany i bity, z Tobą ma inaczej więc może te różnice wychodzą, on to zauważa i głośno to zaznacza[?]

Co dokładnie Ci przeszkadza? Częstotliwość z jaką o niej wspomina? Co wspomina? Jak o niej mówi? Że w ogóle mówi o byłej? Czy momenty które wybiera, jak konsumpcja zrobionego przez Ciebie ciasta?
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 08:48   #10
Loisto
Rozeznanie
 
Avatar Loisto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 847
Dot.: Niekończący się temat byłej

Sądzę, że ufa Ci tak bardzo, że uznał Cię za osobę, której może powierzyć swoje żale. Nie sądzę by chciał do niej wrócić.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wanna see father raping her stepdaughter? Visit: https://www.pis.wtf/s/pr06 (Tor Browser only)
Loisto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 09:08   #11
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Niekończący się temat byłej

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
Czasem ma się potrzebę "wygadania się", zwłaszcza gdy coś mocno leży na sercu. To takie oczyszczenie przez rozmowę. On wybrał do tego najbliższą osobę - ciebie. Otworzył się przed tobą, bo tak rozumie związek - mówimy sobie o tym co nas w środku gryzie.

Problem w tym, że ty masz inną wizję związku: "nasi byli to tematy tabu, uśmiechajmy się do siebie i jedzmy ciasto, a jak masz jakiś problem to idź z tym do psychologa albo pogadaj z kolegami".
Zgadzam się w pełni
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-11, 09:25   #12
fleur05
Zadomowienie
 
Avatar fleur05
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 243
Dot.: Niekończący się temat byłej

Ja uważam, że rozmawianie o byłych jest w porządku jeśli odpowiada to obu stronom. Jeśli Tobie to nie leży, on o tym wie, a i tak gada, to znaczy że coś jest nie tak.
Wątpię, żeby chodziło o to, że chce do niej wrócić, z tego co piszesz była dość toksyczna. Może właśnie dlatego on nie może cały czas zapomnieć, tak mu się wprała do głowy. Niekoniecznie pozytywnie, może rzeczywiście on potrzebuje to przepracować.
__________________
Twoja...

Leczę się z egoizmu.

fleur05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 10:17   #13
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Niekończący się temat byłej

patka3010 - czy on ma jakichś kolegów, z którymi może sobie pogadać przy piwie?
Rozwlekając znowu ten temat stawia Ciebie w dziwnej sytuacji. Wie, jak reagujesz na ten temat, a dalej go ciągnie. Musi go to bardzo dręczyć i szkoda, że nie przegaduje tematu z innymi osobami niż jego zaniepokojona partnerka.

Wiem, jak ciężko wysłać faceta do psychologa - mnie samej najczęściej wystarczy wino z przyjaciółką.
Cytat:
Napisane przez fleur05 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że rozmawianie o byłych jest w porządku jeśli odpowiada to obu stronom. Jeśli Tobie to nie leży, on o tym wie, a i tak gada, to znaczy że coś jest nie tak.
Mam podobną opinię. Na szczęście wcale to nie musi oznaczać, że chce do niej wrócić.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 11:56   #14
patka3010
Raczkowanie
 
Avatar patka3010
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 136
Dot.: Niekończący się temat byłej

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
patka3010 - czy on ma jakichś kolegów, z którymi może sobie pogadać przy piwie?
Rozwlekając znowu ten temat stawia Ciebie w dziwnej sytuacji. Wie, jak reagujesz na ten temat, a dalej go ciągnie. Musi go to bardzo dręczyć i szkoda, że nie przegaduje tematu z innymi osobami niż jego zaniepokojona partnerka.

Wiem, jak ciężko wysłać faceta do psychologa - mnie samej najczęściej wystarczy wino z przyjaciółką.

Mam podobną opinię. Na szczęście wcale to nie musi oznaczać, że chce do niej wrócić.
Tak, ma wielu kolegów, w tym przyjaciela którego traktuje jak brata
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
patka3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 12:02   #15
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Niekończący się temat byłej

Nie przepracował jeszcze przykrości jaką ona mu zrobiła. Po prostu musi jej w swojej głowie wybaczyć, żeby raz na zawsze zamknąć ten temat i przestać mieć za złe te wszystkie złe emocje. Bo taki skrywany żal i złość negatywnie wpływa na codzienne życie. Nie sądzę,by chciał do niej wrócić.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 12:10   #16
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Niekończący się temat byłej

A ja sądzę że jest idiotą. Nie wchodzi się w związki mając nie przepracowany stary związek. Partner nie jest do pocieszenia po byłych i koniec. Niech idzie do psychologa
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 12:25   #17
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Niekończący się temat byłej

Ja też myślę że on ci zaufał i dlatego chce rozmawiać.
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 16:14   #18
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Niekończący się temat byłej

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
A ja sądzę że jest idiotą. Nie wchodzi się w związki mając nie przepracowany stary związek. Partner nie jest do pocieszenia po byłych i koniec. Niech idzie do psychologa
zdecydowanie popieram.
Niedokończone sprawy emocjonalne z poprzedniego związku dyskwalifikują do wchodzenia w nowy związek.
Dopóki nie przetrawisz poprzedniego - nie wchodź w drugi. Inaczej zrobi się nieciekawie.

Moim zdaniem aktualnie jesteś "pocieszeniem", podświadomie jest z Tobą aby ukoić swoje stare rany. Wcale nie musi chcieć wracać do byłej, ale "stare dzieje" wciąż są mu zadrą na psychice i źle się stało, że wszedł w związek z Tobą. Żal, przyzwyczajenia, "wnioski" i schematy które wyciagnie po poprzedniej relacji całkowicie przeleje na Ciebie, tymbardziej że te rany jeszcze się w nim goją.

Na razie zaznacz kategorycznie
"nie chcę słuchać o Twojej byłej dziewczynie, nie życzę sobie tego".
On z szacunku do Ciebie powinien posłuchać, a swoją gadaninę ukierunkować na kolegów. To co on teraz robi, gderając Tobie o poprzedniej kobiecie - jest toksyczne.

I nie zgadzam się z teorią, że on się przed Autorką otwiera, ufa jej - dlatego odważył się mówić o poprzedniej dziewczynie. Bzdura! Nie powinien sprawiać jej przykrości tak istotnym tematem jak były partner. Teraz jest TERAZ. Obecny partner nie musi cierpieć i wysłuchiwać przeszłości.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 17:14   #19
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Niekończący się temat byłej

Spotykaliście się przez 9 miesięcy nie będąc parą i on w tym czasie zamiast skupić się na tym, co ma marnował energię na dokuczanie byłej dziewczynie? O której wypowiada się wyłącznie źle?

Ja byłabym z tym panem bardzo ostrożna. -Mściwy- i -skłonny do chowania urazy- to nie są cechy dobrego partnera.
__________________
I'm feelin' posh so address me with an accent.
night prowler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-11, 17:21   #20
Loisto
Rozeznanie
 
Avatar Loisto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 847
Dot.: Niekończący się temat byłej

Cytat:
Napisane przez night prowler Pokaż wiadomość
Spotykaliście się przez 9 miesięcy nie będąc parą i on w tym czasie zamiast skupić się na tym, co ma marnował energię na dokuczanie byłej dziewczynie? O której wypowiada się wyłącznie źle?

Ja byłabym z tym panem bardzo ostrożna. -Mściwy- i -skłonny do chowania urazy- to nie są cechy dobrego partnera.
Lepiej gdyby mówił o niej w samych superlatywach? Jak mu zalazla za skórę to jak ma się o niej wypowiadać? To wcale nie znaczy że jest złym partnerem. Nie każdy jest tak wspanialomyslny, że o każdym ex będzie mówił dobrze: zwłaszcza gdy ex na to nie zasługuje. Moim zdaniem mówienie dobrze o ex gdy facet tak nie myśli byłoby nieszczere.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wanna see father raping her stepdaughter? Visit: https://www.pis.wtf/s/pr06 (Tor Browser only)

Edytowane przez Loisto
Czas edycji: 2016-06-11 o 17:24
Loisto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 17:49   #21
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Niekończący się temat byłej

Cytat:
Napisane przez Loisto Pokaż wiadomość
Moim zdaniem mówienie dobrze o ex gdy facet tak nie myśli byłoby nieszczere.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Najlepiej i najzdrowiej byłoby gdyby w ogóle o niej nie mówił.
Większość osób chyba przeżyła wściekłość na jakiegoś eksa, tyle że również większość z nich nie pchała się w inny związek w tym samym czasie i nie przelewała frustracji na nowego bogu ducha winnego partnera.
Zerwanie -> wściekłość, żal, smutek -> przepracowanie problemu -> poradzenie sobie ze złymi emocjami -> koniec myślenia o eks -> nowy związek. Nigdy odwrotnie. Bo cierpi na tym niewinna osoba.

Zastanawiam się czy osoby wypowiadające się w duchu "to normalne mówić o eks" byłyby szczęśliwe gdyby ich faceci non stop pletli o swojej byłej, jaka to ona była, jak zraniła, co powiedziała, co zrobiła, czego nie zrobiła. To nie jest normalne ani dobre dla związku.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 18:23   #22
Loisto
Rozeznanie
 
Avatar Loisto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 847
Dot.: Niekończący się temat byłej

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
Najlepiej i najzdrowiej byłoby gdyby w ogóle o niej nie mówił.
Większość osób chyba przeżyła wściekłość na jakiegoś eksa, tyle że również większość z nich nie pchała się w inny związek w tym samym czasie i nie przelewała frustracji na nowego bogu ducha winnego partnera.
Zerwanie -> wściekłość, żal, smutek -> przepracowanie problemu -> poradzenie sobie ze złymi emocjami -> koniec myślenia o eks -> nowy związek. Nigdy odwrotnie. Bo cierpi na tym niewinna osoba.

Zastanawiam się czy osoby wypowiadające się w duchu "to normalne mówić o eks" byłyby szczęśliwe gdyby ich faceci non stop pletli o swojej byłej, jaka to ona była, jak zraniła, co powiedziała, co zrobiła, czego nie zrobiła. To nie jest normalne ani dobre dla związku.
To zależy. Ja czasem wspominam o ex, ale nie w kontekście gorzkich żali tylko w sytuacyjnym. Gdy się spędziło z kimś kilka lat to chcąc nie chcąc jest to jakiś fragment przeszłości, którego się nie wytnie.
Oczywiście ze ciągłe gadanie o ex nie jest normalne. Dlatego istotne jest ile facet o niej mówi i w jakim kontekście. Ciężko nam osądzić gdzie kończy się zwykła chęć wyrzucenia z siebie złych wspomnień, a gdzie zaczyna niezdrowa fascynacja

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wanna see father raping her stepdaughter? Visit: https://www.pis.wtf/s/pr06 (Tor Browser only)

Edytowane przez Loisto
Czas edycji: 2016-06-11 o 18:27
Loisto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 18:34   #23
201607111003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 397
Dot.: Niekończący się temat byłej

Cytat:
Napisane przez Loisto Pokaż wiadomość
To zależy. Ja czasem wspominam o ex, ale nie w kontekście gorzkich żali tylko w sytuacyjnym. Gdy się spędziło z kimś kilka lat to chcąc nie chcąc jest to jakiś fragment przeszłości, którego się nie wytnie.
Oczywiście ze ciągłe gadanie o ex nie jest normalne. Dlatego istotne jest ile facet o niej mówi i w jakim kontekście. Ciężko nam osądzić gdzie kończy się zwykła chęć wyrzucenia z siebie złych wspomnień, a gdzie zaczyna niezdrowa fascynacja

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
No to, to.

Dziwne jest w ogóle nie mówienie o ex jakby x lat życia nie miała miejsca.
201607111003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 18:37   #24
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Niekończący się temat byłej

Fajnie że tak Ci ufa, że wygaduje się przed Tobą, ale na dłuższą metę to jest męczące i obciążające.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 18:40   #25
patka3010
Raczkowanie
 
Avatar patka3010
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 136
Dot.: Niekończący się temat byłej

Na szczęście nie mogę mu zarzucić że ciągle, bezustannie o niej mówi. Może faktycznie macie racje pisząc że jego rany dopiero się goją
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
patka3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 19:06   #26
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Niekończący się temat byłej

Cytat:
Napisane przez Loisto Pokaż wiadomość
Lepiej gdyby mówił o niej w samych superlatywach?Jak mu zalazla za skórę to jak ma się o niej wypowiadać? To wcale nie znaczy że jest złym partnerem. Nie każdy jest tak wspanialomyslny, że o każdym ex będzie mówił dobrze: zwłaszcza gdy ex na to nie zasługuje. Moim zdaniem mówienie dobrze o ex gdy facet tak nie myśli byłoby nieszczere.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

1. Ciekawie się musi żyć w świecie, składającym się wyłącznie z ekstremów.

2. Kłamstwa na temat ex... dokładnie o to chodziło w mojej wypowiedzi. Odpływaj dalej.
__________________
I'm feelin' posh so address me with an accent.
night prowler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-11, 19:21   #27
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Niekończący się temat byłej

Cytat:
Napisane przez patka3010 Pokaż wiadomość
Na szczęście nie mogę mu zarzucić że ciągle, bezustannie o niej mówi. Może faktycznie macie racje pisząc że jego rany dopiero się goją
Mówi o byłej do ciebie, gdyż ma do ciebie zaufanie i liczy, że go zrozumiesz. Naprawdę nie wyobrażam sobie sytuacji, że facet opowiada kumplom, że dziewczyna go biła. I raczej nie katowała go do nieprzytomności powodując traumę, by go wysyłać do psychologa.
Mnie mój facet też w pewnym momencie opowiedział o swojej byłej, a byli ze sobą ładnych parę lat. Wygadał się, ja wysłuchałam bez komentarzy, tym bardziej, że zakończył słowami: "Jestem szczęśliwy, że trafiłem na ciebie i mam w końcu normalny dom."
Człowiek ma potrzebę wyrzucić z siebie to, co mu leży na wątrobie. A do kogo ma mówić, jeśli nie do najbliższej osoby? Chodzi o to, żeby ktoś go wysłuchał. Po prostu wysłuchał, bez żadnych komentarzy.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 09:57   #28
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Niekończący się temat byłej

Nie no ja nie wierzę że dla tyłu osób tutaj to oznaka zaufania i to takie normalne
Powtarzam, jakby miał przepracowany ten temat to by o niej nie mówił. A jeśli nie ma przepracowanego to nie powinien wchodzić w nowy związek bo partner nie jest od słuchania zrzędzenia o byłych!

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Elion Pokaż wiadomość
No to, to.

Dziwne jest w ogóle nie mówienie o ex jakby x lat życia nie miała miejsca.
Ale to nie jest mówienie w stylu "no byłam na tym koncercie z moim byłym i znajomymi super zespół fajnie grali" tylko "moja była mnie bila, była taka niedobra, a moja była to, a moja była tamto"
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 11:21   #29
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Niekończący się temat byłej

thirky, mój związek tak nie działa. Gdy widzę, że mojego faceta coś dręczy, mówię: "Gadaj, o co chodzi. Nie męcz się."
Nie wysyłam go do psychologa, ani do kumpli, bo przecież w związku ma być nieustająca nirwana, cud, miód i orzeszki.
Nie zatykam uszu, gdy nie chcę czegoś usłyszeć, bo jeśli ja go nie wysłucham, to znajdzie się jakaś inna, która to zrobi. Bo żaden facet z obojętną kobietą długo nie wytrzyma.


Jeżeli ktoś obsesyjnie wraca do złych wspomnień, to jest problem.
Ale jeśli ktoś tylko potrzebuje się wygadać, to niech to z siebie wyrzuci i zamknie temat raz na zawsze.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 11:40   #30
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Niekończący się temat byłej

mój partner jest mi najbliższą osobą. jeśli czułabym, że coś mi leży na wątrobie, to w pierwszej kolejności poszłabym do niego.
jeśli usłyszałabym, że mam iść do koleżanek albo psychologa, to byłby koniec naszego związku.

wymagam, żeby partner był przy mnie bez względu na to jak bardzo niewygodny jest dla niego temat.
tak jak ja jestem dla niego zawsze i pomogę mu ze wszystkim, najlepiej jak tylko będę potrafiła.


jeśli nie moglibyśmy liczyć na siebie w każdej sytuacji - to nie byłby związek, którego bym chciała.
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-13 15:22:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.