Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy... - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-24, 20:35   #301
agex2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 28
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
No zależy gdzie chcesz aplikować.
Jak finanse to często jednak chcą studia z finansów lub jakieś certyfikaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Studia z finansów plus język? A jeśli chodzi o doświadczenie to najlepiej z jakiej pracy jeśli chodzi o finanse?

Z koleżanką rozglądamy się za pracą w korpo albo w banku albo w jakimś innym miejscu. Jeśli nie teraz to w przyszłości chcemy znaleźć pracę właśnie w korpo. Jesteśmy studentkami i chciałyśmy znaleźć pracę żeby mieć na życie i nie brać od rodziców kasy.

Naszym celem jest korpo i zastanawiamy się gdzie najlepiej byłoby się zatrudnić i gdzie najlepiej zdobyć doświadczenie żeby później to się liczyło i żeby chcieli nas przyjąć do korpo.

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
Akurat finanse to nie moja działka, ale pamiętam, że ktoś tu kiedyś chyba wspominał ACCA i CIMA jako certyfikaty, które warto mieć w korpo jak się idzie w stronę finansów.

Do prostej księgowości typu wprowadzanie faktur, mogą Cię zatrudnić z językami jeśli znasz dwa, ale pewnie na jakieś bardziej specjalistyczne stanowisko trzeba coś więcej.
Znajomość języków na poziomie jakim? Potrzebny jest język do rozmawiania tylko?
Jakie języki najlepiej umieć?

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka
agex2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 10:42   #302
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez agex2 Pokaż wiadomość
Studia z finansów plus język? A jeśli chodzi o doświadczenie to najlepiej z jakiej pracy jeśli chodzi o finanse?

Z koleżanką rozglądamy się za pracą w korpo albo w banku albo w jakimś innym miejscu. Jeśli nie teraz to w przyszłości chcemy znaleźć pracę właśnie w korpo. Jesteśmy studentkami i chciałyśmy znaleźć pracę żeby mieć na życie i nie brać od rodziców kasy.

Naszym celem jest korpo i zastanawiamy się gdzie najlepiej byłoby się zatrudnić i gdzie najlepiej zdobyć doświadczenie żeby później to się liczyło i żeby chcieli nas przyjąć do korpo.

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka

Znajomość języków na poziomie jakim? Potrzebny jest język do rozmawiania tylko?
Jakie języki najlepiej umieć?
no zależy co się chce robić.. w każdym korpo jest tak wiele stanowisk, że cieżko coś konkretnego poradzić.

Jak ktoś chce np iść do prostego wprowadzania faktur to wymogi są niskie ale na takie stanowiska też jest wielu chętnych więc może byc ciężko aby się dostać.
Najlepiej mieć doświadczenie w jakichś pracach biurowych właśnie.

A język jest potrzebny do czytanie i odpisywania na różne emaile oraz do rozmowy. Trzeba być w stanie dogadać sie przez telefon zarówno z hindusem jak i z nativem. REaczej certyfikatów nikt nie sprawdza ale podczas rekrutacji jest weryfikowana znajomość języka.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 15:10   #303
agex2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 28
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Wymienisz jakieś nazwy korporacji? Oraz to czym się zajmują? Albo same nawet nazwy to sobie zobaczymy już czym się zajmują. One są w każdym większym mieście? Z koleżanką rozglądamy się dopiero za jakąś pracą. Pewnie do korpo nas nie będą chcieli teraz i chciałybyśmy się gdzieś zatrudnić aby zdobyć jakieś cenne doświadczenie które będzie się liczyło w korpo żebyśmy miały jakąś szanse na pracę tam właśnie bo to jest nasz cel.

Jakieś rady podpowiedzi od bardziej doświadczonych są dla nas bardzo cenne.

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka
agex2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 17:25   #304
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez agex2 Pokaż wiadomość
Studia z finansów plus język? A jeśli chodzi o doświadczenie to najlepiej z jakiej pracy jeśli chodzi o finanse?

Z koleżanką rozglądamy się za pracą w korpo albo w banku albo w jakimś innym miejscu. Jeśli nie teraz to w przyszłości chcemy znaleźć pracę właśnie w korpo. Jesteśmy studentkami i chciałyśmy znaleźć pracę żeby mieć na życie i nie brać od rodziców kasy.

Naszym celem jest korpo i zastanawiamy się gdzie najlepiej byłoby się zatrudnić i gdzie najlepiej zdobyć doświadczenie żeby później to się liczyło i żeby chcieli nas przyjąć do korpo.

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Znajomość języków na poziomie jakim? Potrzebny jest język do rozmawiania tylko?
Jakie języki najlepiej umieć?

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka
kilka razy padła odpoowiedź, że min. poziom b2

Cytat:
Napisane przez agex2 Pokaż wiadomość
Wymienisz jakieś nazwy korporacji? Oraz to czym się zajmują? Albo same nawet nazwy to sobie zobaczymy już czym się zajmują. One są w każdym większym mieście? Z koleżanką rozglądamy się dopiero za jakąś pracą. Pewnie do korpo nas nie będą chcieli teraz i chciałybyśmy się gdzieś zatrudnić aby zdobyć jakieś cenne doświadczenie które będzie się liczyło w korpo żebyśmy miały jakąś szanse na pracę tam właśnie bo to jest nasz cel.

Jakieś rady podpowiedzi od bardziej doświadczonych są dla nas bardzo cenne.

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka
Więcej samodzielności.
Znalezienie nazw korpo w googlach to nie jakiś wyczyn.
W korpo będą wymagać samodzielności na tym poziomie

Czym innym jest dopytanie, jak wygląda praca w korpo, a czy innym takie podstawy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 17:35   #305
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

pracowałam w korpo sprzedażowym co prawda prawie 4 lata. To robota dla ludzi o mocnych nerwach i twardych tyłkach. Spychologia z góry i szukanie winnych w dole na porządku dziennym. Prezes zarządu, zastępca zarządu, asystent zarządu, przedstawiciel regionalny, dyrektor główny itp. Do tego co tygodniowe kołczingi o tym, jak być bardziej wydajnym, lepiej uśmiechniętym i realizować cel w 100%. Ta praca nauczyła mnie walki o swoje i realizowania przyjętych celów. Fajne doświadczenie mimo wszystko, ale tak jak wspomniałam trzeba mieć mocne poczucie własnej wartości, by się nie dać zjeść
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 20:53   #306
agex2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 28
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;89090168]kilka razy padła odpoowiedź, że min. poziom b2







Więcej samodzielności.

Znalezienie nazw korpo w googlach to nie jakiś wyczyn.

W korpo będą wymagać samodzielności na tym poziomie



Czym innym jest dopytanie, jak wygląda praca w korpo, a czy innym takie podstawy.[/QUOTE]

Już zapytać nie można? Nie znam nazw bo do tej pory nie interesowałam się pracą bo się uczyłam. Nie muszę wiedzieć wszystkiego i znać nazw. Teraz studiuje więc chcę czegoś poszukać i dowiedzieć się.

To może w takim razie napiszesz jak wygląda praca w korpo z Twojego punktu widzenia? Podzielisz się swoimi doświadczeniami?

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka
agex2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-25, 21:28   #307
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Może spokojnie. Dostałaś już sporo informacji i rad. Nikt Ci też nie każe wiedzieć wszystkiego i znać nazw każdego korpo, dostałaś radę, żeby je sobie wygooglać. Nikt nie ma w głowie list korpo w miastach Polski, więc musisz sobie sama poszukać. Popracuj teraz nad samodzielnością i temperamentem. Nie zrobisz dobrego wrażenia na współpracownikach jak będziesz przychodzić do nich z błahostkami, które można sobie łatwo wygooglać, i jeśli będziesz zachowywać się w taki roszczeniowy sposób. Umiejętności interpersonalne też są w pracy ważne.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-25, 21:51   #308
dieRaserei
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 461
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Przyjmą Cię bardzo chętnie bez doświadczenia, ale bez języka nie. Trudno mi sobie wyobrazić korpo, gdzie nie będzie potrzebna bardzo dobra znajomość angielskiego, bo zwyczajnie cała komunikacja wewnętrzna odbywa się po angielsku. Nie kojarzę ani jednego działu w korpo, które nie musiałoby znać angielskiego, bo są w nim zagraniczni klienci, współpracownicy i pracownicy na miejscu, a IT z reguły w Indiach, więc jak cokolwiek nie działa na kompie, to bez tego angielskiego ani rusz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zgadzam się. Ja zostałam zatrudniona do 1 pracy do AP totalnie bez znajomości księgowości, ale ze znajomością niemieckiego, bo według mojej ówczesnej TL "łatwiej nauczyć kogoś księgowości niż niemieckiego".
Angielski to podstawa (B2, żeby móc się komunikować i rozumieć coś na callach , u nas spotkania z corporate są po angielsku, spotkania z kontrolerami są po angielsku/niemiecku,spotkania z całym działem są po angielsku,bo są obcokrajowcy w firmie,ja często potrzebuję informacji od osób sprzedających nasze systemy - komunikacja po niemiecku/angielsku).

Znajomość dodatkowego języka zależy od działu i zakresu obowiązków według mnie, bo np inny poziom wystarczy w AP czy AR a inny w dziale, w którym jestem teraz i czytam dokumenty po niemiecku i angielsku i muszę wyszukiwać konkretne informacje a potem np audytowi muszę palcem pokazać na podstawie którego zapisu zrobiłam tak a nie inaczej.
__________________
...co było, nie zniknie, nie przeminie z wiatrem,
zakotwiczyło w sercu, stało się teatrem,
teatrem wspomnień, których nie da się zapomnieć..
dieRaserei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 17:42   #309
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
Może spokojnie. Dostałaś już sporo informacji i rad. Nikt Ci też nie każe wiedzieć wszystkiego i znać nazw każdego korpo, dostałaś radę, żeby je sobie wygooglać. Nikt nie ma w głowie list korpo w miastach Polski, więc musisz sobie sama poszukać. Popracuj teraz nad samodzielnością i temperamentem. Nie zrobisz dobrego wrażenia na współpracownikach jak będziesz przychodzić do nich z błahostkami, które można sobie łatwo wygooglać, i jeśli będziesz zachowywać się w taki roszczeniowy sposób. Umiejętności interpersonalne też są w pracy ważne.
Dziękuję

Studentka, no to już dorosła osoba, powinna umieć korzystać w tak prostych sprawach z google. Rozumiesz, że tego i dużo więcej - będą w korpo wymagać? Śmiechem was zabiją, jeśli z każdą pierdołą będziecie komuś głowę zawracać.

Zapytać o trudną rzecz, o doświadczenia - jak najbardziej. Ale prosić o wskazanie konkretów, które można w 5s wyszukać... No, nie.

Po wpisaniu w google wyskakuje od razu lista 100 korpo

Edytowane przez 0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Czas edycji: 2022-01-26 o 17:57
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 18:52   #310
mistress_of_light
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 61
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez agex2 Pokaż wiadomość
Śledzę wątek od jakiegoś czasu bo sama chciałabym podjąć pracę w korpo ale trudno coś znaleźć bez doświadczenia w innym korpo. Jest to możliwe żeby bez doświadczenia coś znaleźć? No i bez jakiejś większej znajomości języka? Ewentualnie gdzie szukać w jakich działach? Jak zaczynaliście swoją drogę zawodową? Podzielicie się swoimi doświadczeniami? Jakieś wskazówki?


Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka
Jeśli nie możesz znaleźć to nie mieszałabym w to braku doświadczenia z innego korpo. Co studiowałaś? Na jakiejś chociaż trochę znanej uczelni czy uczelni krzak? Język też musisz raczej znać przynajmniej dobrze.

Firmy zajmujące się BPO (outsourcingiem) są zwykle najłatwiejsze, ale język trzeba znać dobrze, praca jest mniej rozwijająca i pensja jest niższa niż np. w dużych korpo retailowych, telekomach, bankach albo w consultingu.[COLOR="Silver"]

Edytowane przez mistress_of_light
Czas edycji: 2022-01-26 o 20:42
mistress_of_light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 19:15   #311
agex2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 28
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Dopiero co skończyłam liceum i rozpoczęłam studia więc nie wiem wszystkiego. Oczekiwałam trochę więcej info uzyskać od osób bardziej doświadczonych żeby wiedzieć co i jak. Jak to widzi osoba która tam pracowała. W internecie nie znajdę takich informacji chyba że na innym forum. A zaglądam zazwyczaj tylko na to forum. Korpo na stronach nie napisze tego co pracownik który tam pracował tylko opisze jaka to fajna jest praca u nich.
Piszecie o projektach a dla mnie i koleżanki to jakaś nowość bo nie mamy pojęcia jak taka praca nad projektami wygląda co trzeba robić itd. Skąd niby mamy to wiedzieć? Raczej nas nie zatrudnią teraz nawet na staż bo nie potrzebują. Nie znamy tak dobrze języka angielskiego żeby się komunikować tylko tyle co nas w szkole nauczyli. A to raczej nie ten poziom i wiele mamy do nauki widzę.

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka
agex2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-26, 19:24   #312
mistress_of_light
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 61
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez agex2 Pokaż wiadomość
Dopiero co skończyłam liceum i rozpoczęłam studia więc nie wiem wszystkiego. Oczekiwałam trochę więcej info uzyskać od osób bardziej doświadczonych żeby wiedzieć co i jak. Jak to widzi osoba która tam pracowała. W internecie nie znajdę takich informacji chyba że na innym forum. A zaglądam zazwyczaj tylko na to forum. Korpo na stronach nie napisze tego co pracownik który tam pracował tylko opisze jaka to fajna jest praca u nich.
Piszecie o projektach a dla mnie i koleżanki to jakaś nowość bo nie mamy pojęcia jak taka praca nad projektami wygląda co trzeba robić itd. Skąd niby mamy to wiedzieć? Raczej nas nie zatrudnią teraz nawet na staż bo nie potrzebują. Nie znamy tak dobrze języka angielskiego żeby się komunikować tylko tyle co nas w szkole nauczyli. A to raczej nie ten poziom i wiele mamy do nauki widzę.

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka
Inwestuj w naukę: swoich przedmiotów i języków. Zadbaj o wiedzę ogólną - dla siebie, nie dla pracy. Plus pewnie jakiś wyjazd przynajmniej na erazmusa (czy to jeszcze istnieje?). Z taką wiedzą korpo Cię przyjmie.

Natomiast nie przywiązuj się do pomysłu pracy w korpo. W korpo jesteś tylko cyferką. I praca w większości też nie jest jakoś super rozwijająca. Myśl o własnym biznesie, zostań następnym Billem Gates'em czy coś. Korpo to naprawdę nie jest jakieś cudo. Wykorzysta Cię o ile dasz się wykorzystać, wypluje jak nie będziesz potrzebna. Coś takiego sama chciałabym usłyszeć, gdybym była 15 lat młodsza.

Myślałam, że jesteś sporo po studiach.

Edytowane przez mistress_of_light
Czas edycji: 2022-01-26 o 19:37
mistress_of_light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 19:52   #313
agex2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 28
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez mistress_of_light Pokaż wiadomość
Inwestuj w naukę: swoich przedmiotów i języków. Zadbaj o wiedzę ogólną - dla siebie, nie dla pracy. Plus pewnie jakiś wyjazd przynajmniej na erazmusa (czy to jeszcze istnieje?). Z taką wiedzą korpo Cię przyjmie.

Natomiast nie przywiązuj się do pomysłu pracy w korpo. W korpo jesteś tylko cyferką. I praca w większości też nie jest jakoś super rozwijająca. Myśl o własnym biznesie, zostań następnym Billem Gates'em czy coś. Korpo to naprawdę nie jest jakieś cudo. Wykorzysta Cię o ile dasz się wykorzystać, wypluje jak nie będziesz potrzebna. Coś takiego sama chciałabym usłyszeć, gdybym była 15 lat młodsza.

Myślałam, że jesteś sporo po studiach.
Odradzasz pracę w korpo? Dobrze rozumiem?
Teraz wszędzie chyba jest ciężko zarówno w korpo jak i we własnej firmie. Nigdzie nie jest kolorowo. Ale gdzieś pracować trzeba.

A co byś poleciła?
Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka
agex2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-27, 09:47   #314
paziiiak
Raczkowanie
 
Avatar paziiiak
 
Zarejestrowany: 2022-01
Lokalizacja: Ulnowo
Wiadomości: 169
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Każde korpo też jest inne, dlatego warto czytać co piszą o danym na goworku byli czy oceni pracownicy firmy.
__________________
Doświadczenie młodości jest cenniejsze niż srebro...
paziiiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-01, 14:00   #315
LenkaB1988
Raczkowanie
 
Avatar LenkaB1988
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 57
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez mistress_of_light Pokaż wiadomość
Inwestuj w naukę: swoich przedmiotów i języków. Zadbaj o wiedzę ogólną - dla siebie, nie dla pracy. Plus pewnie jakiś wyjazd przynajmniej na erazmusa (czy to jeszcze istnieje?). Z taką wiedzą korpo Cię przyjmie.

Natomiast nie przywiązuj się do pomysłu pracy w korpo. W korpo jesteś tylko cyferką. I praca w większości też nie jest jakoś super rozwijająca. Myśl o własnym biznesie, zostań następnym Billem Gates'em czy coś. Korpo to naprawdę nie jest jakieś cudo. Wykorzysta Cię o ile dasz się wykorzystać, wypluje jak nie będziesz potrzebna. Coś takiego sama chciałabym usłyszeć, gdybym była 15 lat młodsza.

Myślałam, że jesteś sporo po studiach.
Billem Gatesem albo Elonem Muskiem hehe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LenkaB1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 01:26   #316
agnieszka_kak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 608
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Czy wam sie korporacje kojarza jedynie z jakimis centrami it-ksiegowymi, gdzie sie obsluguje zagranicznych klientow?

Korpo to po prostu duza firma, zazwyczaj zagraniczna, z mnostwem zasad i procesow. Jest tam mnostwo dzialow, jezyk angielski jest wymagany albo nie. Mozesz byc ksiegowa, ale mozesz chocby w dziale sprzedazy w terenie, i wtedy wcale nie trzeba znac jezykow obcych.

Idealne miejsce dla matek/ojcow, urlopy macierzynskie nie sa problemem. Mozliwosci rozwoju, bo jest duzo dzialow do ktorych mozna przejsc, szkolen, ocen.

Nie wiem za to czy zatrudnia kogos bez studiow, u mnie zatrudnilismy raz, jako asystentke teamu. Dziewczyna miala 19 lat. Potem odeszla, skupic sie na studiowaniu i znalezc droge zycia.


Sent from my SM-G781B using Tapatalk
agnieszka_kak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-09, 06:48   #317
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

U mnie co roku zatrudniamy studentów na staż i potem mogą ns stałe zostać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-04, 16:17   #318
51f6ed57aebe3e499217a3bfee5b09c1f3d4382d_6417a2027cbf2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 44
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

...

Edytowane przez 51f6ed57aebe3e499217a3bfee5b09c1f3d4382d_6417a2027cbf2
Czas edycji: 2022-03-27 o 09:16
51f6ed57aebe3e499217a3bfee5b09c1f3d4382d_6417a2027cbf2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 06:03   #319
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

A gowork same negatywne opinie o każdym korpo jakie mnie interesuje, strach się bać.

Zależy mi na pracy w tym korpo w którym ja chcę ale same złe opinie ma ta firma. Pewnie zależy od działu do jakiego się trafi i z kim się będzie pracować.
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-08, 08:13   #320
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
A gowork same negatywne opinie o każdym korpo jakie mnie interesuje, strach się bać.

Zależy mi na pracy w tym korpo w którym ja chcę ale same złe opinie ma ta firma. Pewnie zależy od działu do jakiego się trafi i z kim się będzie pracować.
Ile ludzi, tyle opinii
Z doświadczenia powiem Ci, ze osoby zadowolone z pracy czy z pracodawcy nie piszą o firmie pozytywnych opinii, tylko jak cos pójdzie nie tak, to wtedy lecą negatywy. Nie sugerowałabym sie tak do końca wszystkimi opiniami, traktowałabym je z przemrożeniem oka...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 09:18   #321
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
A gowork same negatywne opinie o każdym korpo jakie mnie interesuje, strach się bać.

Zależy mi na pracy w tym korpo w którym ja chcę ale same złe opinie ma ta firma. Pewnie zależy od działu do jakiego się trafi i z kim się będzie pracować.
Na GoWork to ogólnie każda firma ma większość negatywnych opinii druga rzecz, zależy do jakiego działu i pod jakiego szefa trafisz - jak są duże firmy i mają pracowników na stanowiskach robotniczych - typu produkcja - to najwięcej negatywów (z resztą słusznych) leci od nich. A nie ma to żadnego pokrycia w innym dziale, typu księgowość

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 09:46   #322
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
A gowork same negatywne opinie o każdym korpo jakie mnie interesuje, strach się bać.

Zależy mi na pracy w tym korpo w którym ja chcę ale same złe opinie ma ta firma. Pewnie zależy od działu do jakiego się trafi i z kim się będzie pracować.
To jeszcze zależy jak dla mnie jakiego charakteru te opinie i jak duża firma. Jak mniejsza, a ludzie skarżą się na mobbing to raczej dałabym sobie spokój, bo szkoda nerwów. Jak większa i problemem są zarobki albo duża rotacja to można mimo wszystko spróbować, bo może coś się zmieniło i akurat lepiej trafisz.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 09:46   #323
Patka_Natka
Raczkowanie
 
Avatar Patka_Natka
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 115
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Na GoWork to ogólnie każda firma ma większość negatywnych opinii druga rzecz, zależy do jakiego działu i pod jakiego szefa trafisz - jak są duże firmy i mają pracowników na stanowiskach robotniczych - typu produkcja - to najwięcej negatywów (z resztą słusznych) leci od nich. A nie ma to żadnego pokrycia w innym dziale, typu księgowość

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
To nie były opinie o stanowiskach robotniczych tylko o biurze. Np. czytałam o kilku bankach to same negatywne opinie o pracy w biurze. Ktoś opisywał że w sprzedaży telefonicznej pracuje i szef ma pretensje po 2 minutach jego pracy że za mało tel wykonał itd. Też są opinie osób które nie pracują w tej firmie ale korzystają z ich usług i niezadowoleni klienci dodają negatywne opinie.


Ale z tego co piszecie nie ma co się tymi opiniami przejmować trzeba iść i samemu sprawdzić.
Patka_Natka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 11:34   #324
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
To nie były opinie o stanowiskach robotniczych tylko o biurze. Np. czytałam o kilku bankach to same negatywne opinie o pracy w biurze. Ktoś opisywał że w sprzedaży telefonicznej pracuje i szef ma pretensje po 2 minutach jego pracy że za mało tel wykonał itd. Też są opinie osób które nie pracują w tej firmie ale korzystają z ich usług i niezadowoleni klienci dodają negatywne opinie.


Ale z tego co piszecie nie ma co się tymi opiniami przejmować trzeba iść i samemu sprawdzić.
Z tą produkcją to był przykład. Jeśli chcesz pracować w sprzedaży - taka opinia jest dla Ciebie wazna. Natomiast jeśli inny dział to co ona wnosi? Nic.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 20:41   #325
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Cytat:
Napisane przez Patka_Natka Pokaż wiadomość
A gowork same negatywne opinie o każdym korpo jakie mnie interesuje, strach się bać.

Zależy mi na pracy w tym korpo w którym ja chcę ale same złe opinie ma ta firma. Pewnie zależy od działu do jakiego się trafi i z kim się będzie pracować.
Nie ma pracy idealnej, ale opinie z gowork zazwyczaj mi się sprawdzały.

Właśnie wczoraj z ciekawości sprawdziłam co pisze się o mojej firmie i opinie są bardzo mocno oparte na faktach - pisze się m.in. o bardzo niskich podwyżkach rocznych, ogromnej ilości bezpłatnych nadgodzin, inteligentnych współpracownikach i kilku innych rzeczach, które są na tyle specyficzne, że ich nie wymienię. To jest wszystko prawda i nawet wartości podwyżek, które ktoś wpisał są realistyczne, co wiem bazując na doświadczeniach moich i znajomych.

Oczywiście sugeruj się tylko opiniami o pracy podobnej do tej, o którą zabiegasz. Na przykład to oczywiste, że osoby pracujące na taśmie są niezadowolone - bo porównują się z pracownikami biurowymi, którzy zarabiają wielokrotność ich wynagrodzenia.

To bzdura, że każda firma ma negatywne opinie. Pracowałam kiedyś w takiej, która zupełnie nie wymagała nadgodzin i faktycznie nikt na gowork nie skarżył się, że trzeba pracować po godzinach. Opinie były wyważone i odpowiadały rzeczywistości. Poważne opinie łatwo odróżnić od opinii frustratów.

Edytowane przez 08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Czas edycji: 2022-06-08 o 20:45
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-11, 14:13   #326
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Gowork to ostatnia strona, której opiniami należy się sugerować. Czasem ktoś napisze prawdziwą opinię, ale to tonie w masie wymyślonych negatywów pisanych nie wiem przez kogo, konkurencję albo jednego malkontenta. Pracowałam w firmach, które w internecie miały ekstremalne opinie z ciężkimi zarzutami typu że firma się spóźnia z wypłatami, a kompletnie się to mijało z prawdą.
Mignela mi teraz jakas strona z opiniami Absolvent. Wyglada jakby tam byly bardziej wiarygodne opinie.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 07:45   #327
Olciaaa92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1
Zarobki w korpo

Cześć,
Jakie macie zarobki w korpo? Ja obecnie zarabiam 4 tyś netto jako specjalista ds logistyki i nie jestem zbytnio zadowolona biorąc pod uwagę inflację. Podwyżką 4%...
Olciaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-16, 05:06   #328
AdiAdrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 28
Dot.: Zarobki w korpo

Cytat:
Napisane przez Olciaaa92 Pokaż wiadomość
Cześć,
Jakie macie zarobki w korpo? Ja obecnie zarabiam 4 tyś netto jako specjalista ds logistyki i nie jestem zbytnio zadowolona biorąc pod uwagę inflację. Podwyżką 4%...

Zależy od miasta i firmy oraz od zakresu obowiązków. Im większe miasto i im większa firma tym wyższe zarobki. Mój kolega jest specjalistą ds logistyki w niedużej firmie w mniejszym mieście i zarabia mniej niż 4000 netto ale też nie ma zbyt dużo pracy, nie musi zostawać po godzinach a w pracy siedzi na portalach społecznościowych bo nie ma co robić.
AdiAdrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-16, 05:15   #329
AdiAdrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 28
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Zawsze jakieś ziarnko prawdy jest w tych opiniach tak mi się wydaje. Pracowałam w jednej firmie produkcyjnej w biurze i wiem jak było na produkcji i jakie były wypowiedzi innych pracowników.

Osoby które tam pracowały pisały o mobbingu o brygadzistach i wszystkie te opinie to sama prawda.

Uważam że skoro więcej osób pisze o złym traktowaniu pracowników przez szefostwo to musi coś w tym być. Po ktoś miały źle pisać o firmie w której pracował? Może kilka osób by się znalazło takich co ich z pracy zwolnili z jakiś powodów i napisali złą opinię. Ale jak tych opinie jest kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt to coś w tym musi być.
AdiAdrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-16, 06:40   #330
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Praca w korporacji- zarobki, staż, problemy...

Może ziarno prawdy być w tych opiniach, jednak trudno mi je mimo wszystko brać pod uwagę, gdy nie idę do tego działu/na to stanowisko i do tego typu pracy. Problemy z grafikiem, wymogami kontaktu z klientem czy niską stawką (którą się przecież zna przed startem pracy) nie mają pokrycia na stanowisku w centrali firmy, w konkretnym dziale, dla specjalisty od tego czy owego itd.

Praca fizyczna rządzi się też swoimi prawami i przyciąga też dość określony typ osób/pracowników, co później przekłada się na niepochlebne opinie na dość niskim poziomie merytoryczności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-03 22:04:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.