Marzenie - Spedytor - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-15, 16:33   #1
gosia5803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2

Marzenie - Spedytor


Witam Was dziewczyny Z racji tego, że jestem nowa na forum prosze o wyrozumiałość. Znalazłam się w kropce... Bardzo pragnę zostać spedytorem, na razie nie posiadam ani doświadczenia ani wykształcenia kierunkowego. Mam 25 lat, pewien czas temu rzuciłam studia (sytuacja mnie do tego zmusiła), nie posiadam praktycznie żadnego doświadczenia zawodowego (nie licząc krótkich epizodów w sprzedaży, itd). W tej chwili mam ochotę walić głową o ścianę, że tak zmarnowałam ten okres czasu, nie wiem od czego zacząć, do czego najpierw włożyć ręce... Mam wrażenie, że przekreśliłam swoje życie... że jestem za stara by zaczynać swa przygodę w branży logistycznej... Bardzo proszę was o radę, co powinnam robić...
gosia5803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 19:27   #2
mlodafinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: Marzenie - Spedytor

wziąć się za naukę to że wiesz co chcesz robic to już naprawdę połowa sukcesu...internet jest kopalnia pomyslów...poszukaj szkół, kursów...w zależności na co Cię stać finansowo...masz dopiero 25 lat!!! zresztą na naukę czy zmianę kwalifikacji nigdy nie jest za pozno!!! uwierz w siebie

Edytowane przez mlodafinka
Czas edycji: 2013-04-15 o 19:29
mlodafinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 07:16   #3
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: Marzenie - Spedytor

a jakie studia ci potrzebne? Prywatne firmy na to nie patrza, wazne zebys znala jezyki i orientowala sie w temacie. Ja mialam przygode z logistyka i to byl najgorszy miesiac w moim zyciu. to jest praca 24/h, sam stres, przynajmniej dla mnie nikomu nie polecam, gdy zaczynalam to bylam przeszczesliwa, ze mam taka fajna prace, ale nigdy sie czlowiek nie dowie poki nie spróbuje
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 07:39   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Marzenie - Spedytor

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 16:25   #5
gosia5803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Marzenie - Spedytor

Bardzo dziękuję wam za odpowiedź i słowa wsparcia Zmotywowało mnie to do dalszego działania. Szukam, cały czas szukam pracy w tej branży, czegokolwiek - jak na razie z marnym skutkiem... Stąd też był mój apel. Gdy widzę kolejne zamykane drzwi przede mną, powoli zaczynam wątpić czy to ma sens...
gosia5803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 11:04   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Marzenie - Spedytor

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 11:36   #7
moya07
Zakorzenienie
 
Avatar moya07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 326
Dot.: Marzenie - Spedytor

aby pracowac jako spedytor musisz miec pojecie o tym jakie auta maja ładowność, znac wiekszosc przepisów, i prawa jakie rządzą w tym zawodzie.
Ja np., mimo, że wiem mniej wiecej o co w tym chodzi i czesto pomagam tacie w firmie to i tak idę do szkoły zrobic kurs na spedytora, bo jednak duzo ma się obowiązkow, gdzie zła decyzja moze spowodowac duze straty pieniędzy. Dlatego nie oczekuj, że ktoś cie przyjmie bez doświadczenia, bo to jest jednak ryzyko ze strony tej osoby. Poszukaj szkół, bardzo dużo ejst możliwości by zdobyc zawód
__________________
Hold your head up high.
Life is full of small, perfect moments.
moya07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 10:48   #8
Molinara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Lightbulb Dot.: Marzenie - Spedytor

Spedytor to ciężki i odpowiedzialny zawód. Jakieś przygotowanie trzeba zrobić, kurs czy technikum, a studia to logistyka albo transport - opis kierunku transport

Tyle że tutaj ważne jest żeby znać języki obce, a poza tym dobry spedytor to taki, który sam kiedyś był np. kierowcą TIR.

Tutaj macie solidną opinie kolesia, dużo szczegółów:
http://www.sprawdzprace.pl/praca/opi...tor/opinia-60/

Ale nie zniechęcam i powodzenia!
Molinara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 09:26   #9
karola_fasola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: Marzenie - Spedytor

Ja mysle, ze dobrze byłoby gdybys zapisala sie na jakis kurs w tym kierunku. Ja ucze sie w Omedze na kosmetyce, ale interesowałam sie też kursami kwalifikacyjnymi i wiem, że tak jest m.in. spedycja. Uczysz sie zaocznie, wiec jest czas na szukanie pracy. A ze w takich szkolach jest duzo praktyk, zawsze zlapiesz troche doswiadczenia, przekonasz sie czy to na pewno zawod dla Ciebie. A poza tym czesto jest tak, ze najlepszych praktykantow czy stazystow firmy chetnie zatrudniaja jesli maja jakis wolny etat, wola kogos kogo znaja zamiasttotalnie obcego czlowieka
karola_fasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 17:13   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Marzenie - Spedytor

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 11:14   #11
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie
 
Avatar facilmente_irritabile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 610
Dot.: Marzenie - Spedytor

Ja też mam 25 lat i podobnie jak Ty zamarzyłam o pracy w branży TSL. Robie technika spedycji a dodatkowo kurs na agenta celnego, do tego nauka języków- bez tego ani rusz Tutaj masz liste szkół, gdzie możesz kształcić się na kierunku technik spedytor http://www.szkolnictwo.pl/szukaj,technik%20spedytor
__________________
Człowiek się nie zmienia, człowiek czasem - po prostu - daje się tylko poznać z innej strony.



WYMIANA
facilmente_irritabile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 14:11   #12
karola_fasola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: Marzenie - Spedytor

mm444 - tu zaczyna się dyskusja nad wyzszoscia studiow nad policealkami czy kursami tak jak wspominalam, zaleta kursow kwalifikacyjnych jest ilosc zajec praktycznych - a z drugiej strony jest tytul technika a nie tylko jakis nic nie znaczacy certyfikat. Poza tym kursy sa podzielone na etapy i juz po pierwszym masz tytul specjalisty, wiec nawet jesli w trakcie zrezygnujesz to nie zostajesz bez niczego. Wiec mozna sie przekonacz czy ten zawod jest dla Ciebie wlasnie.
karola_fasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 00:40   #13
blue_dress
Rozeznanie
 
Avatar blue_dress
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 580
Dot.: Marzenie - Spedytor

Ja studiuję logistykę, z racji tego, że większość facetów w mojej rodzinie jest kierowcami tirów - bardzo chcę pracować w tej branży i mam styczność z wieloma szefami,właścicielami firm transportowych oraz ich spedytorami, dlatego pocieszam - nie musisz mieć ukończonych studiów, ważne żebyś znała perfekcyjnie przynajmniej angielski i jeszcze jeden język, i żebyś szybko się uczyła.
__________________
będzie się działo,
i znowu nocy będzie mało,
będzie głośno, będzie radośnie,
znów przetańczymy razem całą noc!

odchudzam się! z 63 kg do 55 kg! TRZYMAĆ KCIUKI BO CHOLERA ZNÓW SKOŃCZY SIĘ FIASKIEM!

blue_dress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 11:03   #14
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Marzenie - Spedytor

Może jakieś roczne lub dwuletnie zaoczne studium, kierunek logistyka lub spedycja?

Osobiście studiuje logistykę, ale myślę, że żeby pracować w tej branży nie trzeba mieć studiów kierunkowych. Ważny jest język i "ogarnięcie", bo to praca na wysokich obrotach .
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 13:59   #15
KasiaK811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1
Dot.: Marzenie - Spedytor

Według mnie dobrym wyborem będzie kierunek logistyka, transport i spedycja. Ja ukończyłam ten kierunek na WSKZ i byłam bardzo zadowolona. Studia prowadzone są online, więc mega wygodna forma nauki przynajmniej dla mnie
KasiaK811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-19 14:59:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.