Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-20, 23:15   #1531
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Upały. Przy takich temperaturach mam dni, że mogłabym żyć na melonie, arbuzie i truskawkach.
Właśnie dzisiaj było trochę mniej gorąco (28 stopni), ale w sumie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-20, 23:42   #1532
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Upały. Przy takich temperaturach mam dni, że mogłabym żyć na melonie, arbuzie i truskawkach.
Ale wam tego upału zazdroszczę. U mnie słońce nie wyszło dziś nawet na chwilę. Cały dzień mam włączone ogrzewanie.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 00:20   #1533
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Ale wam tego upału zazdroszczę. U mnie słońce nie wyszło dziś nawet na chwilę. Cały dzień mam włączone ogrzewanie.
Bardzo lubię ciepło, ale jest upał do przesady, 34 stopnie. Padało ostatnio w zeszłą sobotę tylko (w mój ślub ) , a tak to cały czas skwar bez odrobiny deszczu.

Brakuje mi wakacji, gdzie było gorąco, ale codziennie wieczorem lub w nocy padało. Jakoś tak bardziej do życia była taka pogoda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 01:50   #1534
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Dziwią mnie opisy na tinderze typu "toksyczny manipulant szybko nudzacy się ludźmi". Serio to kogoś przyciąga?
Pewnie jest cala grupa zwolenniczek teorii "lobuz kocha najmocniej " i do tego dochodzi jeszcze podejscie "on sie zmieni dla mnie". A potem mamy dramat za dramatem i ogolnie mega toksyczne relacje.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 07:30   #1535
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Upały. Przy takich temperaturach mam dni, że mogłabym żyć na melonie, arbuzie i truskawkach.
Zazdroszczę ludziom, którzy mają mniejszy apetyt w gorące dni. Ja tam zawsze jestem głodna i jem jak dzika, niezależnie od pogody i temperatury za oknem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 07:30   #1536
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Zazdroszczę ludziom, którzy mają mniejszy apetyt w gorące dni. Ja tam zawsze jestem głodna i jem jak dzika, niezależnie od pogody i temperatury za oknem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam tak samo, pogoda nie ma u mnie zadnego wplywu na apetyt badz jego brak.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 07:41   #1537
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Zazdroszczę ludziom, którzy mają mniejszy apetyt w gorące dni. Ja tam zawsze jestem głodna i jem jak dzika, niezależnie od pogody i temperatury za oknem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja żyje ostatnio na arbuzie, truskawkach, czereśnach i lodach. Nie nazwałabym tego jednak mniejszym apetytem, bo tych lodów potrafię zeżreć 5 dziennie, dałabym radę pewnie drugie tyle. Po prostu nie mam ochoty na ciepłe, gotowane posiłki jak jest gorąco i najadam się owocami, sałatkami i surówkami. Zimą za to muszę mieć gotowane obiady.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-21, 07:55   #1538
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Masz 100 najbliższych osób, z którymi regularnie się spotykasz na żywo?


Podziwiam.
Tak, tzn wiesz nie spotykamy się co weekend, ale regularnie tak. Z jednymi częściej, z innymi nie tak często, ale nadal tak.
Tzn wiesz, 50 osób, bo drugie 50 to rodzina TŻta. Mówimy o weselu. ale on też zaprasza tylko najbliższych, którymi ma stały kontakt


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
w sumie to nie widzę w tym nic dziwnego. Wystarczy, że obie strony mają po np. piątce rodzeństwa, które ma już swoją rodzinę, dzieci + do tego rodzice, chrzestni, dziadkowie, świadkowie i jakieś bliższe koleżanki/koledzy i setkę można zebrać
Nooo zbiera się, jak ma się dużą rodzinę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No moje ma paręnaście liter i pełno głosek wieloliterowych, typowo polskich.


Raczej bym nie zmieniła i raczej nie wyjdę za mąż. Ale jakby mi się trafił jakiś pan Nowak, Smith, Tanaka, Lee albo jakieś inne strasznie proste nazwisko, to bym się biła z myślami.


Ewentualnie naprawdę ładne, ale nie potrafię sobie przypomnieć, czy kiedyś widziałam takie, nawet u znajomych, aktorów itd. W sensie aż takie ładne, że chciałam je mieć.

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------




No ale to nie do końca najbliżsi znajomi.


Znaczy nie wiem, no nie liczyłabym małych dzieci jako gości.


Ale ok, nie wypowiadam się.

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------




Ponoć jazda jest w niektórych urzędach, jak ludzie trans idą zmienić imię.


Jest spis urzędów "normalnych" i takich, w których nie dadzą ci imienia, bo za mało męskie i pani w okienku się nie podoba. (Wiadomo, usłyszane od znajomego, ale jestem w stanie w to uwierzyć.)
Robimy wesele z dziećmi, więc tak liczymy ich jako gości.
No i nie wiem jak mam nazwać siostrzeńca mojego TŻta? Najbliższa rodzina to dla mnie jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 08:02   #1539
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
w paszporcie dziecka nie ma danych rodziców? tak żeby się dało obejść bez aktu urodzenia?

bo w sumie samo nazwisko to słabe zabezpieczanie. równie dobrze mogłabyś porywać córkę brata, albo wnuczkę. albo w ogóle zbieżność nazwisk mogłaby być przypadkowa
nie ma wlasnie, co jest glupopta totalna bo wlasnie zbieznosc nazwisk by wystarczyla i moge zabrac dziecko czyjekolwiek chyba. No chyba ze jest zapisane gdzies w chipie bo przeciez podawalismy akt urodzenia Mlodej przy wyrabianiu jej paszportu, no ale wydrukowanych w paszporcie danych rodzicow nie ma.


Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Mam dziecko z obcokrajowcem za granica i niemal wszedzie musze nosic akt urodzenia (gp, szpital, inne instytucje), bo mlody ma nazwisko po ojcu. Albo od razu jestem ‘mrs Smith’. Na granicy to juz niemal pewne, ze akt i zgoda ojca bedzie wymagany. Takze z mojego doswiadczenia byloby latwiej miec przynajmniej czesc nazwiska (czyli ja dwuczlonowe, dziecko jedno z dwoch).
Mieszkam w UK i tylko przy zapisywaniui do szkoly musialam pokazywac akt urodzenia Mlodej (ale to standard jest) tak to ani razu nie byl mi potrzebny. W systemie sluzby zdrowia przeciez dane rodzicow sa (dziecko urodzone tutaj)...
a nie przy wyrabianiu pozwolenia na pobyt staly po brexicie tez musielismy chyba przedstawiac jej akt urodzenia. Ale to tyle.
A jak dzwonia w sprawie Mlodej to zawsze jest pytanie czy dodzwonili sie do mamy Mlodej, bez nazwiska.


U nas dzis 18st i pochmurnie bardzo, lubie taka pogode, upalow wam nie zazdroszcze
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 08:26   #1540
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Nie, moje polskie nazwisko ma 10 liter imie dziecka 11, nie chcialam mu tego robic. Owszem, irytujace, ale do przezycia. Juz predzej dla siebie widze podwojne.

Mnie to w sumie dziwi, ten argument, że długie imię i nazwisko to jakiś problem. Moje pełne imię i nazwisko ma 26 liter i nie odczuwam żadnych niedogodności z tym związanych.



Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Ale wam tego upału zazdroszczę. U mnie słońce nie wyszło dziś nawet na chwilę. Cały dzień mam włączone ogrzewanie.

Nie ma czego zazdrościć. U mnie w tym miesiącu padał deszcz tylko raz. Wszystko jest wyschnięte na wiór i po wiosennej bujnej roślinności nie ma śladu. Na dodatek dom nagrzany i już nawet rano nie ma odpoczynku od gorąca


Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Zazdroszczę ludziom, którzy mają mniejszy apetyt w gorące dni. Ja tam zawsze jestem głodna i jem jak dzika, niezależnie od pogody i temperatury za oknem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja tak samo. Mogę jeść zawsze i wszędzie
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 08:43   #1541
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A mnie to dziwi.
To naturalne ze w centrach duzych miast kwitnie zycie nocne, bo niby gdzie?
Rozumiem ludzi ktorzy kupuja mieszkanie na cichym osiedlu a ktos by im chcial np postawic tam stadion zuzlowy. Ze prostestuja.

Jednak decydowanie sie na mieszkanie przy rynku a potem walczenie o cisze kojarzy mi sie z ludzmi, ktorzy kupuja dom na wsi, a potem maja pretensje ze kogut pieje i obora zaciaga.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
tylko zauważ, że mieszkania w centrach miast to nie są nowe bloki z 2-letnimi mieszkaniami a zwykle stare kamienice i mieszkania 'z pokolenia na pokolenie'. sporo tych ludzi był tam pierwszych, przed turystycznym szałem i airbnb

babcia mojej koleżanki ma mieszkanie (jeszcze po rodzicach i dziadkach) w centrum miasta. w samym rynku. ma sprzedać i się wyprowadzić, bo ludzie chcą mieć prawo chlać i zachowywać się jak bydło w każdy wieczór tygodnia w sezonie?


jak sobie ktoś kupił mieszkanie przy istniejącym lotnisku czy fermie kurzej to nie powinien narzekać. jak ktoś sobie kupił rok temu mieszkanie w centrum to powinien się spodziewać hałasu. a co z tymi co mieszkają w centrum od lat?

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-06-21 o 08:46
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-21, 08:52   #1542
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
myślę, że każdy ma coś takiego, co jest niby normalne ale zupełnie nie rozumie się po co inni to robią

ja zupełnie nie rozumiem zakładania mediów społecznościowych swoim zwierzętom domowym.

jeszcze ok jak profil ma tysiące obserwujących i się na tym zarabia

ale np. pewna osoba z mojej rodziny na założonego ig dla kota. i wrzuca tam zdjęcia i pisze opisy z perspektywy kota. obserwujących kilkadziesiąt. zdjęcia i relacje wrzucane są codziennie. i takich kont widzę mnóstwo

no po co to

Mnie też to dziwi, ale są konta ze zwierzętami, które mają kilkadziesiąt tysięcy followersów i na tym zarabiają, więc może ta osoba też na to liczy


Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
To ja po ślubie zostawiłam swoje nazwisko i baaaaardzo często słyszę komentarze. W naszym najbliższym otoczeniu ludzie już się przyzwyczaili (albo od początku byli obojętni), ale w pracy niektórzy do tej pory nie potrafią tego przeżyć.

Kolega wprost mi powiedział, ze w życiu by nie mógł wziąć ślubu z kobieta, która by nie chciała przyjąć jego nazwiska I ze prędzej by się rozstał niż „pozwolił na takie coś”

Już nie wspominam o sytuacji u np.: weterynarza, gdzie lekarz wiedząc, ze mam inne nazwisko niż mąż uparcie zapisuje mnie w systemie pod tym „mężowskim”…Bo mu tak łatwiej psy wyszukać w systemie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mnie w ogóle dziwi, że kogoś to interesuje. Ja nigdy nie pytałam swoich koleżanek czy zmieniają nazwisko czy nie. Dla mnie jest to bardzo mało istotna kwestia, więc nie wiem jak ktoś może to aż tak roztrząsać


Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Są, są. Mozna miec tez brokat na scianie. Może byc subtelny lub w takiej wersji
Załącznik 7751328

Jak u cyganów


Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
w paszporcie dziecka nie ma danych rodziców? tak żeby się dało obejść bez aktu urodzenia?

bo w sumie samo nazwisko to słabe zabezpieczanie. równie dobrze mogłabyś porywać córkę brata, albo wnuczkę. albo w ogóle zbieżność nazwisk mogłaby być przypadkowa

Dokładnie. Uważam, że powinien być taki wpis, a nie że można zabrać kogokolwiek o tym samym nazwisku. Głupie to.


Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Masz 100 najbliższych osób, z którymi regularnie się spotykasz na żywo?


Podziwiam.

No, ale w tych 100 osobach zwykle są pary czyli jakieś 50 osób. W tym rodzice, dziadkowie, chrzestni i znajomi, więc to nie jest jakaś nie wiadomo jak wielka liczba osób. I ja z takimi osobami spotykam się w miarę regularnie. Gdyby to nie byli moi bliscy znajomi i bliska rodzina to nie widziałabym sensu zapraszania ich na wesele.



Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A mnie to dziwi.
To naturalne ze w centrach duzych miast kwitnie zycie nocne, bo niby gdzie?
Rozumiem ludzi ktorzy kupuja mieszkanie na cichym osiedlu a ktos by im chcial np postawic tam stadion zuzlowy. Ze prostestuja.

Jednak decydowanie sie na mieszkanie przy rynku a potem walczenie o cisze kojarzy mi sie z ludzmi, ktorzy kupuja dom na wsi, a potem maja pretensje ze kogut pieje i obora zaciaga.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Zgadzam się. Jak ktoś kupuje mieszkanie w centrum dużego miasta to musi liczyć się z hałasem. Tym bardziej, że już przy kupnie widzi, że jest mnóstwo knajp.


Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Mnie to w sumie dziwi, ten argument, że długie imię i nazwisko to jakiś problem. Moje pełne imię i nazwisko ma 26 liter i nie odczuwam żadnych niedogodności z tym związanych.

Ja mam długie imię i nazwisko i problem polega tylko na tym, że często w różnych formularzach jest na to za mało miejsca
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 09:00   #1543
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88768363]Tak naprawdę wpisywanie dziecka gdziekolwiek też niczego nie gwarantuje. W przypadku większych dzieci, kumatych i mówiących może trochę pomaga. Ale gdybyś chciała polecieć gdzieś z rocznym dzieckiem, to skąd będzie wiadomo, że to jest ten Staś Kowalski wpisany do dowodu czy paszportu, a nie jakieś inne przypadkowe dziecko?
[/QUOTE]
Ale dziecko musi mieć swój paszport albo dowód osobisty. Nie jestem tylko pewna, czy tak łatwo zweryfikować, że dziecko ze zdjęcia to akurat to, które ma się przed sobą, dokument jest ważny 5 lat...
Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Zazdroszczę ludziom, którzy mają mniejszy apetyt w gorące dni. Ja tam zawsze jestem głodna i jem jak dzika, niezależnie od pogody i temperatury za oknem
Ja tak samo.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 09:00   #1544
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Mnie to w sumie dziwi, ten argument, że długie imię i nazwisko to jakiś problem. Moje pełne imię i nazwisko ma 26 liter i nie odczuwam żadnych niedogodności z tym związanych.
Moze ja po prostu jestem leniwa, bo wkurza mnie pisanie tych wszystkich literek w formularzach itp. Tak samo literowanie nazwiska.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 09:26   #1545
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88768592]Moze ja po prostu jestem leniwa, bo wkurza mnie pisanie tych wszystkich literek w formularzach itp. Tak samo literowanie nazwiska.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]




Zmieniłam 6 literowe nazwisko na 4 literowe i nawet te 2 literki robią różnicę na +.



Jakbym miała wpisywać za każdym razem 20-30 liter + imię to:
No ale często się podpisuję na dokumentach wymagających pełnej formy a nie tylko parafki. Jak ktoś się podpisuje raz na ruski rok pełnymi danymi, to mu faktycznie może być wsio rawno.




Przywiązania do nazwiska mało rozumiem.

W sumie imię też jest, jakie jest, niespecjalnie jestem przywiązana do niego. Jego jedyna zaleta IMO, to że nie jest zbyt popularne i ludzie mają problem z moim imieniem, nie trzyma się pamięci i nazywają mnie innymi, jestem najczęściej: Elżbietą, Beatą, Agatą, Iloną, Ewą itp..



A już najbardziej mnie rozbawiła kiedyś znajoma, która się piekliła że ona to by nie mogła przyjąć nazwiska jakiegoś "przypadkowego obcego faceta". No ale helou, sama ma nazwisko po "jakimś przypadkowym obcym facecie", którego nazwisko przyjęła jej matka przy ślubie.
A najlepsze, że niespecjalnie lubiła i poważała swojego ojca, bo rzeczywiście, niefajny był z niego ogólnie człowiek i ojciec. Wiec święty upór o pozostanie przy jego nazwisku w ogóle była jakaś bez sensu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 09:42   #1546
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mnie mega dziwi, jak ludzie w dużych miastach mieszkają w okolicy rynku. Byłam we Wrocławiu teraz na jeden nocleg i był w "apartamencie", czyli w kawalerce w budynku mieszkalnym. Rzut beretem od rynku, więc super, ale hałas jednak był. Na samym rynku masa osób, pijańskie śpiewy, jakieś losowe występy machaczy ogniem. I jak sobie popijaliśmy drinki na leżaczkach to nas naszło - jakim cudem mieszkańcy śpią? Aż tak dźwiękoszczelne są te stare kamienice, czy to kwestia przyzwyczajenia?
Przez jakiś czas mieszkałam i pracowałam przy imprezowym centrum dużego miasta. W tych kamienicach, które znam, po prostu mało kto mieszka na stałe. Część mieszkań to wynajem krótkoterminowy, część długoterminowy, ale raczej skierowany pod studentów. I mega dużo biur, kancelarii, pomieszczenia uniwersytetu, sporo szkół językowych, tańca, jakichkolwiek innych kursów, studia jogi, tatuażu etc. etc. etc. W mojej byłej kamienicy - dość dużej, "pałacowej" - zaledwie dwa mieszkania miały stałych mieszkańców. W jednym mieszkała pani 90+, od urodzenia w tym samym mieszkaniu. A w drugim dozorca z rodziną. W kamienicy, w której pracowałam (też duża), było tylko jedno mieszkanie ze stałymi mieszkańcami.
Druga kwestia, to jak znam ludzi, którzy na jakiś czas decydują się wynająć mieszkanie w ścisłym centrum, zwłaszcza w wieku młodym, żeby mieć blisko do rozrywek, tak nie znam nikogo, kto zdecydowałby się na zakup takiego mieszkania po to, by rzeczywiście w nim mieszkać. W celach inwestycyjnych owszem. Już pomijam, że dostępność dość niewielka i ceny z kosmosu, ale ci, którzy takiego mieszkania szukali, to tylko z założeniem, że będzie na najem.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 09:46   #1547
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Oj tak, aż się odechciewa pisać.

Mnie mega dziwi, jak ludzie w dużych miastach mieszkają w okolicy rynku. Byłam we Wrocławiu teraz na jeden nocleg i był w "apartamencie", czyli w kawalerce w budynku mieszkalnym. Rzut beretem od rynku, więc super, ale hałas jednak był. Na samym rynku masa osób, pijańskie śpiewy, jakieś losowe występy machaczy ogniem. I jak sobie popijaliśmy drinki na leżaczkach to nas naszło - jakim cudem mieszkańcy śpią? Aż tak dźwiękoszczelne są te stare kamienice, czy to kwestia przyzwyczajenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na samym rynku już niewielu mieszkańców się ostało. W wielu kamienicach są jakieś biura, hostele itp., a mieszkania są podnajmowane studentom.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 10:00   #1548
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

dziwi mnie, że komus się takie zarośnięte brwi u kobiety mogą podobać
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 10:19   #1549
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
dziwi mnie, że komus się takie zarośnięte brwi u kobiety mogą podobać
Dla mnie i tak są dużo lepsze niż cieniutkie brwi z okolic 2002 roku
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-21, 10:23   #1550
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88768592]Moze ja po prostu jestem leniwa, bo wkurza mnie pisanie tych wszystkich literek w formularzach itp. Tak samo literowanie nazwiska.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Każdy ma swoje odczucia Mnie to nie robi różnicy, zwłaszcza że większość formularzy czy dokumentów wypisuję online, więc kilka literek więcej to żaden problem.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 10:27   #1551
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zmieniłam 6 literowe nazwisko na 4 literowe i nawet te 2 literki robią różnicę na +.



Jakbym miała wpisywać za każdym razem 20-30 liter + imię to:
No ale często się podpisuję na dokumentach wymagających pełnej formy a nie tylko parafki. Jak ktoś się podpisuje raz na ruski rok pełnymi danymi, to mu faktycznie może być wsio rawno.




Przywiązania do nazwiska mało rozumiem.

W sumie imię też jest, jakie jest, niespecjalnie jestem przywiązana do niego. Jego jedyna zaleta IMO, to że nie jest zbyt popularne i ludzie mają problem z moim imieniem, nie trzyma się pamięci i nazywają mnie innymi, jestem najczęściej: Elżbietą, Beatą, Agatą, Iloną, Ewą itp..



A już najbardziej mnie rozbawiła kiedyś znajoma, która się piekliła że ona to by nie mogła przyjąć nazwiska jakiegoś "przypadkowego obcego faceta". No ale helou, sama ma nazwisko po "jakimś przypadkowym obcym facecie", którego nazwisko przyjęła jej matka przy ślubie.
A najlepsze, że niespecjalnie lubiła i poważała swojego ojca, bo rzeczywiście, niefajny był z niego ogólnie człowiek i ojciec. Wiec święty upór o pozostanie przy jego nazwisku w ogóle była jakaś bez sensu.
ja jestem bardzo przywiązana do swojego nazwiska i imienia. Nie wyobrażam sobie zmienic na inne. Definiuję się poprzez imie i nazwisko, to część mojej tożsamości.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 10:28   #1552
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

A propos ubrań to mnie dziwi, że tak dużo kobiet nie zwraca uwagi (albo ma to gdzieś), że mają cały tył stanika widoczny znad bluzki Rozumiem ramiączka, ale mieć np sukienkę czy bluzkę na ramiączkach, z dość dużym wycięciem na plecach i żeby nad tą sukienką widać było cały stanik? One tego nie widzą, nie czują? Czy widzą, ale mają gdzieś? Nie mówiąc już o tym, że ten stanik tak się podnosi, bo jest po prostu za duży.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 10:29   #1553
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A propos ubrań to mnie dziwi, że tak dużo kobiet nie zwraca uwagi (albo ma to gdzieś), że mają cały tył stanika widoczny znad bluzki Rozumiem ramiączka, ale mieć np sukienkę czy bluzkę na ramiączkach, z dość dużym wycięciem na plecach i żeby nad tą sukienką widać było cały stanik? One tego nie widzą, nie czują? Czy widzą, ale mają gdzieś? Nie mówiąc już o tym, że ten stanik tak się podnosi, bo jest po prostu za duży.
Jeśli to taki fason bluzki, to spoko. Ale jeśli biustonosz podjeżdża na kark, to słabo.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 10:31   #1554
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Do ramiączek nic nie mam. Nie lubię chodzić bez stanika, bo nie mam tak małych piersi i nie czuję się bez stanika komfortowo,ale jak mam sukienkę z odkrytymi plecami to raczej robię tak żeby zapięcia nie było widać ale u kogoś w sumie mnie to nie razi, nie mam z tym problemu, raczej nie zwróciłabym większej uwagi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 10:35   #1555
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Jeśli to taki fason bluzki, to spoko. Ale jeśli biustonosz podjeżdża na kark, to słabo.
Ja mówię o zwykłej bluzce albo sukience na ramiączkach, która z tyłu jest tak nisko, że widać cały stanik. Bez żadnych wycięć, fantazyjnych dektów na plecach itd. Dla mnie to nigdy nie wygląda spoko.

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Do ramiączek nic nie mam. Nie lubię chodzić bez stanika, bo nie mam tak małych piersi i nie czuję się bez stanika komfortowo,ale jak mam sukienkę z odkrytymi plecami to raczej robię tak żeby zapięcia nie było widać ale u kogoś w sumie mnie to nie razi, nie mam z tym problemu, raczej nie zwróciłabym większej uwagi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja nie mówię o zapięciu, tylko o całym staniku, który jest nad bluzką.
Niestety nie mam zdjęcia, żeby pokazać o vo mi chodzi.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 10:36   #1556
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja mówię o zwykłej bluzce albo sukience na ramiączkach, która z tyłu jest tak nisko, że widać cały stanik. Bez żadnych wycięć, fantazyjnych dektów na plecach itd. Dla mnie to nigdy nie wygląda spoko.

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------


Ale ja nie mówię o zapięciu, tylko o całym staniku, który jest nad bluzką.
Niestety nie mam zdjęcia, żeby pokazać o vo mi chodzi.
Tzn? Cały ten pasek z tyłu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 10:37   #1557
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

O, już mam. Coś w tym stylu

Załącznik 7751465
Załącznik 7751466

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-12-18 o 23:06
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 10:40   #1558
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
O, już mam. Coś w tym stylu

Załącznik 7751465
Załącznik 7751466



U tej pani w panterkę, to w ogóle dzieje się dużo wręcz zastraszających rzeczy w ubraniach na plecach.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 10:40   #1559
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
O, już mam. Coś w tym stylu

Załącznik 7751465
Załącznik 7751466
ten stanik zapiet na jedną haftkę...
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 10:41   #1560
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 69

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
O, już mam. Coś w tym stylu

Załącznik 7751465
Załącznik 7751466
Pani z pierwszego zdjęcia ma wy***ongo na wszystko. Nie dość że wystaje, to zapięty na jedną haftkę, metki widać spod materiału... Pełen luz.
A, no i panterka na bluzce, wąż na torebce...

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2021-06-21 o 10:43
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-25 07:45:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.