Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-05, 11:40   #181
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez gorzkaczekoladaa Pokaż wiadomość
Ale pod wzlędem dostępności(jak pisały dziewczyny używanie kubeczka wymaga dostępu do umywalki, a nie w każdym miejscu takowy dostęp jest) nie jest już to taki fajny pomysł.
Kolejna która CZYTAĆ NIE POTRAFI nie masz w domu umywalki ojej to szkoda Bo nigdzie poza domem nie ma potrzeby wyciągania i mycia kubeczka! Nosi się go 12 godzin
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:07   #182
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Kolejna która CZYTAĆ NIE POTRAFI nie masz w domu umywalki ojej to szkoda Bo nigdzie poza domem nie ma potrzeby wyciągania i mycia kubeczka! Nosi się go 12 godzin
w mojej ubikacji nie ma umywalki,trzeba korytarzem przejść do łazienki
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:08   #183
201804171603
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Właśnie, jest napisane, że można nosic 12 godzin, ale jeśli ma się obfitą miesiączkę to zalecane jest częstsze zmienianie kubeczka- nawet 5 razy dziennie? Czyli nie takie oczywiste, że każda kobieta, która nie ma dostępu do umywalki przez 12 godzin może takiego cuda używac No chyba, że się mylę?
201804171603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:11   #184
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

mnie interesuje jeszcze jedna ważna kwestia.

pisałam,że mam problemy z wypadaniem tamponu przy sikaniu.zawsze musze popchnąc go palcem wgłąb.
czy taki kubeczek nie ześliźnie mi się w trakcie siusiu,przeciez ruszamy mięsniami w trakcie sikania?!
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:13   #185
Katarynka1
Raczkowanie
 
Avatar Katarynka1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 374
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Kolejna która CZYTAĆ NIE POTRAFI nie masz w domu umywalki ojej to szkoda Bo nigdzie poza domem nie ma potrzeby wyciągania i mycia kubeczka! Nosi się go 12 godzin
Tak sobie czytam i czytam, i idea tego kubeczka mnie nie przekonuje (za dużo roboty, i w sumie mniej higieniczne niż podpaski i tampony), a już takie komentarze to są zupełnie śmieszne

Ja nie chciałabym tego nosić non stop przez 12 godzin, szczególnie w pierwszych dniach okresu. Poza tym często bywam poza domem więcej niż 12 godzin.

Jeszcze chodzenie na siku - wiem, że przy tamponach nie trzeba ich za każdym razem zmieniać ale ja tak robię ze względów higienicznych (owszem sznurek można przytrzymać, ale to nie jedyna kwestia), więc pewnie kubeczek też bym chciała zmieniać (raczej umyć). Chociaż może to zależy na ile wystająca jest ta końcówka, bo widziałam różne modele.

I zostaje basen - któraś z was próbowała w tym pływać?
Katarynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:23   #186
ankaniehanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 87
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez akwem Pokaż wiadomość
Właśnie, jest napisane, że można nosic 12 godzin, ale jeśli ma się obfitą miesiączkę to zalecane jest częstsze zmienianie kubeczka- nawet 5 razy dziennie? Czyli nie takie oczywiste, że każda kobieta, która nie ma dostępu do umywalki przez 12 godzin może takiego cuda używac No chyba, że się mylę?
Ale przecież można tak samo wytrzeć ten kubeczek nawilżoną chusteczką albo można nosić małą buteleczkę z wodą, ja i tak zawsze mam ze sobą wodę mineralną niegazowaną więc zawsze mam jak umyć kubek Mam obfity 'okres' ale ten kubeczek mieści ok 30 ml cieczy. Więc to sporo.
Dla mnie bardziej obrzydliwe są zakrwawione podpaski i tampony, które nie dość, że wyglądają ohydnie to dodatkowo nie pachną pięknie. A kubeczek wyjmuję, raz dwa wylewam zawartość, płuczę lub wycieram i po problemie
ankaniehanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:23   #187
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Ok, Ty wiesz lepiej, co jest dla mnie bardziej obrzydliwe
Co do Twojego pytania, to sorry,chcesz mnie zbawic na siłę kubeczkiem>?
Jestem na nie poki co i to napisałam i naprawde nikomu nic do tego. Chcesz, to uzywaj, czy ja Ci cos mówie?Co mnie to wogole interesuje, co Ty tam sobie uzywasz:brzydal :
Nie chodzi tu o przekonywanie na siłę do kubeczka bo jeżeli ktoś próbował i nie lubi albo nie może z jakichś powodów to przecież jego osobista decyzja. Bardziej chodzi mi o samo podejście o to że nie wiesz o nim dużo nie próbowałaś a piszesz że to obrzydliwe. Skąd wiesz?
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 12:24   #188
ankaniehanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 87
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Kurcze, zdublowałam się. Sory.

Edytowane przez ankaniehanka
Czas edycji: 2011-02-05 o 12:26
ankaniehanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:39   #189
201804171603
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez ankaniehanka Pokaż wiadomość
Ale przecież można tak samo wytrzeć ten kubeczek nawilżoną chusteczką albo można nosić małą buteleczkę z wodą, ja i tak zawsze mam ze sobą wodę mineralną niegazowaną więc zawsze mam jak umyć kubek Mam obfity 'okres' ale ten kubeczek mieści ok 30 ml cieczy. Więc to sporo.
Dla mnie bardziej obrzydliwe są zakrwawione podpaski i tampony, które nie dość, że wyglądają ohydnie to dodatkowo nie pachną pięknie. A kubeczek wyjmuję, raz dwa wylewam zawartość, płuczę lub wycieram i po problemie
Mnie akurat okres nigdy nie brzydził więc z tym problemu nie mam, zastanawiam się tylko czy to w ogóle wygodne jest? Twój post trochę mnie przekonał do tego wynalazku, bo widzę, że problemu z dezynfekcją tego raczej nie ma
201804171603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:50   #190
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Katarynka1 Pokaż wiadomość
(za dużo roboty, i w sumie mniej higieniczne niż podpaski i tampony)

Jeszcze chodzenie na siku - wiem, że przy tamponach nie trzeba ich za każdym razem zmieniać ale ja tak robię ze względów higienicznych (owszem sznurek można przytrzymać, ale to nie jedyna kwestia), więc pewnie kubeczek też bym chciała zmieniać (raczej umyć). Chociaż może to zależy na ile wystająca jest ta końcówka, bo widziałam różne modele.

I zostaje basen - któraś z was próbowała w tym pływać?
No i właśnie mylisz się że kubeczki są mniej higieniczne od tamponów i podpasek. Na prawdę, proponuję poczytać więcej informacji zanim się będziesz wypowiadać.
Widać że nic o nich nie czytałaś bo w przeciwnym razie wiedziałabyś że końcówka nie wystaje jak sznurek tamponu tylko jest w pełni schowana. Można ją skrócić w zależności od indywidualnej budowy tj. długości pochwy
Jeśli chodzi o pływanie z kubeczkiem to znowu gdybyś czytała na jego temat to wiedziałabyś że można z nim pływać i uprawiać każdy inny sport.

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
mnie interesuje jeszcze jedna ważna kwestia.

pisałam,że mam problemy z wypadaniem tamponu przy sikaniu.zawsze musze popchnąc go palcem wgłąb.
czy taki kubeczek nie ześliźnie mi się w trakcie siusiu,przeciez ruszamy mięsniami w trakcie sikania?!
Nie, bo kubeczek przysysa się do ścianek pochwy i sam nie wypadnie.
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2011-02-05 o 12:52
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 12:50   #191
ankaniehanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 87
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez akwem Pokaż wiadomość
Mnie akurat okres nigdy nie brzydził więc z tym problemu nie mam, zastanawiam się tylko czy to w ogóle wygodne jest? Twój post trochę mnie przekonał do tego wynalazku, bo widzę, że problemu z dezynfekcją tego raczej nie ma
Wygodne, wygodne. Można zapomnieć, że ma się okres Ja z tym wynalazkiem ćwiczę, chodzę na basen i nie stresuję się, że np. zaraz mi jakiś sznurek zacznie wystawać Uchwyt kubeczka można sobie skrócić w zależności od potrzeb.
ankaniehanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 13:02   #192
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Nie chodzi tu o przekonywanie na siłę do kubeczka bo jeżeli ktoś próbował i nie lubi albo nie może z jakichś powodów to przecież jego osobista decyzja. Bardziej chodzi mi o samo podejście o to że nie wiesz o nim dużo nie próbowałaś a piszesz że to obrzydliwe. Skąd wiesz?
No, ale czy ja musze cos probowac, zeby wiedziec, ze nie chce tego probować?Jest jakis przymus? No nie podoba mi sie taka opcja i tyle. Qrcze zebym musiała takie rzeczy tłumaczyc
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 13:14   #193
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Czytałam o tym. Przekonuje mnie zmniejszenie ilości swoich śmieci, czyli argument ekologiczny (jak przy pieluszkach wielorazowych, które znowu wchodzą na rynek i ludzie proekologiczni ich używają), bo to się robi na tony przez całe życie. Ale jestem zbyt wygodna, nie chce mi się zmieniać przyzwyczajeń (tampony) więc mimo słuszności myślenia proekologicznego, chyba się nie zdecyduję.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 13:35   #194
ankaniehanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 87
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
No, ale czy ja musze cos probowac, zeby wiedziec, ze nie chce tego probować?Jest jakis przymus? No nie podoba mi sie taka opcja i tyle. Qrcze zebym musiała takie rzeczy tłumaczyc
Przecież pappaya napisała, że nie chodzi jej o przekonywanie do kubeczka ani nie namawia Cię do wypróbowywania go. Mówi tylko, że krytykujesz coś o czym nie wiesz za dużo Wyluzuj kobito.
ankaniehanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 13:49   #195
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Katarynka1 Pokaż wiadomość
Tak sobie czytam i czytam, i idea tego kubeczka mnie nie przekonuje (za dużo roboty, i w sumie mniej higieniczne niż podpaski i tampony), a już takie komentarze to są zupełnie śmieszne

Ja nie chciałabym tego nosić non stop przez 12 godzin, szczególnie w pierwszych dniach okresu. Poza tym często bywam poza domem więcej niż 12 godzin.

Jeszcze chodzenie na siku - wiem, że przy tamponach nie trzeba ich za każdym razem zmieniać ale ja tak robię ze względów higienicznych (owszem sznurek można przytrzymać, ale to nie jedyna kwestia), więc pewnie kubeczek też bym chciała zmieniać (raczej umyć). Chociaż może to zależy na ile wystająca jest ta końcówka, bo widziałam różne modele.

I zostaje basen - któraś z was próbowała w tym pływać?
Jak to mówią jak nie urok to sra**ka.. Jeśli ktoś ma zbyt obfite krwawienia albo zbyt długo jest poza domem to używa sobie dalej podpasek albo tamponów a nie robi wielkiego halo, nie pasuje to nie kupuj i nie używaj - proste
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 14:00   #196
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Nie dziękuje nie skorzystam.Brzydziłoby mnie to gdyby ktoś wyszedł z ubikacji i wylewał swoją krew do umywalki.Ble
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 14:08   #197
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
No, ale czy ja musze cos probowac, zeby wiedziec, ze nie chce tego probować?Jest jakis przymus? No nie podoba mi sie taka opcja i tyle. Qrcze zebym musiała takie rzeczy tłumaczyc
Nie, nie musisz tłumaczyć poza tym tytuł wątku to "czy UŻYWA ktos..." nie rozumiem po co więc tyle postów o tym jak Cię to brzydzi itp itd skoro to nie wnosi nic do tematu i nie jest odpowiedzią na wątek.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 14:11   #198
ankaniehanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 87
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Nie dziękuje nie skorzystam.Brzydziłoby mnie to gdyby ktoś wyszedł z ubikacji i wylewał swoją krew do umywalki.Ble
Hm czy Ty gdybyś używała kubeczka (zakładając hipotetycznie) wylewałabyś zawartość do umywalki?
Ja to wylewam do toalety...
ankaniehanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 14:47   #199
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez ankaniehanka Pokaż wiadomość
Przecież pappaya napisała, że nie chodzi jej o przekonywanie do kubeczka ani nie namawia Cię do wypróbowywania go. Mówi tylko, że krytykujesz coś o czym nie wiesz za dużo Wyluzuj kobito.
Nie krytykuje, zwyczajnie MI to nie pasuje.
Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Nie, nie musisz tłumaczyć poza tym tytuł wątku to "czy UŻYWA ktos..." nie rozumiem po co więc tyle postów o tym jak Cię to brzydzi itp itd skoro to nie wnosi nic do tematu i nie jest odpowiedzią na wątek.
Wiec odpowiedziałam wyraznie, ze nie i dlaczego. Nie podoba mi sie, ze komus od razu nie pasuje, to, ze mi sie cos nie podoba, lub powody tego. Nie lubie ludzi, którzy wcinaja sie nie proszeni. Nie interesuje mnie ich zdanie.
Naprawde ludzie nie macie, co robic, tylko interesowac sie co kto sobie i gdzie wkłada i dlaczego? Odpowiadam jednej wscibskiej osobie, to sie właczaja inne, koniecznie chcace wtracic swoje 3 grosze. Tyle mam do dodania w sprawie kubeczka.
Tak jakby kto pytał, czemu nie uzywam papieru toaletowego w serduszka, przeciez nie probowałam... Nie, bo nie, tyle. Ani sie nie pytam o zdanie nikogo, ani nie prosze o rade...Wiec darujcie sobie i zajmijcie sie sobą.

Edytowane przez Gwiazdeczka1978
Czas edycji: 2011-02-05 o 15:01
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 14:55   #200
ankaniehanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 87
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Nie podoba mi sie, ze komus od razu nie pasuje, to, ze mi sie cos nie podoba,
Hehe, sory że zwracam na to uwagę ale śmiesznie brzmi to zdanie.

Cytat:
Nie lubie ludzi, którzy wcinaja sie nie proszeni. Nie interesuje mnie ich zdanie.
Czyli wypowiadasz się tu nie po to, żeby ktoś odpowiadał na Twoje posty?
W sumie... jeśli lubisz mówić tak sobie w eter. Ok.

Strasznie się dziewczyna nam tu napuszyła
Bo "moja prawda jest mojsza niż twojsza"

Cytat:
Naprawde ludzie nie macie, co robic, tylko interesowac sie co kto sobie i gdzie wkłada i dlaczego? Odpowiadam jednej wscibskiej osobie, to sie właczaja inne, koniecznie chcace wtracic swoje 3 grosze. Tyle mam do dodania w sprawie kubeczka.
Bo to jest FORUM. A temat dotyczy wkładania sobie i najwyraźniej my chcemy sobie o tym poopowiadać, proste nie? A jak ty nie chcesz to nie pisz w tym temacie.

Edytowane przez ankaniehanka
Czas edycji: 2011-02-05 o 14:57
ankaniehanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:04   #201
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Nie, nie musisz tłumaczyć poza tym tytuł wątku to "czy UŻYWA ktos..." nie rozumiem po co więc tyle postów o tym jak Cię to brzydzi itp itd skoro to nie wnosi nic do tematu i nie jest odpowiedzią na wątek.
Za to twoj post jest bardzo w temacie,zwłaszcza, ze nie ma sie nijak do zacytowanego.

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

Cytat:
Napisane przez ankaniehanka Pokaż wiadomość
Hehe, sory że zwracam na to uwagę ale śmiesznie brzmi to zdanie.

Czyli wypowiadasz się tu nie po to, żeby ktoś odpowiadał na Twoje posty?
W sumie... jeśli lubisz mówić tak sobie w eter. Ok.

Strasznie się dziewczyna nam tu napuszyła
Bo "moja prawda jest mojsza niż twojsza"



Bo to jest FORUM. A temat dotyczy wkładania sobie i najwyraźniej my chcemy sobie o tym poopowiadać, proste nie? A jak ty nie chcesz to nie pisz w tym temacie.
Wiesz, odpowiadam na pytanieczy prosze o rady co mam uzywac w toalecie?
Forum jest po to, zeby sie dopytywac o takie rzeczy? Nie rozsmieszaj mnie
I jaka moja prawda? Napisałam, ze mi ta opcja nie odpowiada. Wiec poleciały głosy... no jak mnie to moze brzydzic? No takie dziwne? Trudno, mam to gdzies. Co chcesz osiagnac piszac do mnie dalej w temacie?

Edytowane przez Gwiazdeczka1978
Czas edycji: 2011-02-05 o 15:06
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:10   #202
ankaniehanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 87
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Wiesz, odpowiadam na pytanieczy prosze o rady co mam uzywac w toalecie?
Forum jest po to, zeby sie dopytywac o takie rzeczy? Nie rozsmieszaj mnie
To po co odpowiadasz na takie pytania, które Ci nie leżą?
I czy ktoś Ci radzi czego masz używać? Czy któraś z nas napisała "używaj kubeczka, używaj, bo tylko kubeczek jest tru, tampony są dla dzieci" ??
Tak, forum jest po ty by dopytywać się o takie rzeczy. Temat dotyczy przedmiotu a idąc dalej także jego zastosowania. Nie pasuje Ci temat - nie wchodź i nie pisz. To jest bardzo proste.
Jeszcze jakieś wątpliwości?

Cytat:
Trudno, mam to gdzies. Co chcesz osiagnac piszac do mnie dalej w temacie?
Nie masz tego gdzieś kochana, bo dajesz się cały czas, z każdym postem prowokować Gdybyś miała gdzieś to co tu piszę nie odpowiadałabyś na posty. A osiągnąć? Chciałam zobaczyć jak bardzo się zacietrzewisz. Pa.

Edytowane przez ankaniehanka
Czas edycji: 2011-02-05 o 15:13
ankaniehanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:12   #203
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

ja bym chetnie wyprobowala,ale jakby mi ktos sprezentowal, bo na razie jak dla mnie to za drogie to.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:16   #204
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez ankaniehanka Pokaż wiadomość
To po co odpowiadasz na takie pytania, które Ci nie leżą?
I czy ktoś Ci radzi czego masz używać? Czy któraś z nas napisała "używaj kubeczka, używaj, bo tylko kubeczek jest tru, tampony są dla dzieci" ??
Tak, forum jest po ty by dopytywać się o takie rzeczy. Temat dotyczy przedmiotu a idąc dalej także jego zastosowania. Nie pasuje Ci temat - nie wchodź i nie pisz. To jest bardzo proste.
Jeszcze jakieś wątpliwości?
To po co do mnie piszesz? Czy ja pisałam do ciebie? Dobra spadam stad, nie interesuje mnie ta dyskusja
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:17   #205
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

a ja nawet bym wypróbowała rozejrzę się po okolicznych aptekach, słyszałam, że można już kupić kubek od 50-60 zł. Ciekawe tylko czy rzeczywiście nic nie przecieka, jak twierdzi producent?
i na stronie producenta
Obfite krwawienie.

W przypadku obfitego krwawienia LadyCup® należy opróżniać częściej niż podano w instrukcji. Zaleca się wymienne używanie LadyCup® i podpasek.


to niefajnie, bo chyba głównym celem jest ochrona środowiska i oszczędność. A jak ktoś ma obfite krwawienia, to zalecają stosowanie podpasek.


doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:17   #206
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez ankaniehanka Pokaż wiadomość
Nie masz tego gdzieś kochana, bo dajesz się cały czas, z każdym postem prowokować Gdybyś miała gdzieś to co tu piszę nie odpowiadałabyś na posty. A osiągnąć? Chciałam zobaczyć jak bardzo się zacietrzewisz. Pa.
Mam gdzies, uwierz mi. Trollujesz moja droga.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:30   #207
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
To po co do mnie piszesz? Czy ja pisałam do ciebie? Dobra spadam stad, nie interesuje mnie ta dyskusja
Miałaś się już nie udzielać

*Nas nie interesuje, że Ciebie ten temat nie interesuje wiec się nie interesuj hehe a tak poważnie to serio już się nie udzielaj bo wątek zaczął bardzo zbaczać z tematu

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez ankaniehanka Pokaż wiadomość
Nie masz tego gdzieś kochana, bo dajesz się cały czas, z każdym postem prowokować Gdybyś miała gdzieś to co tu piszę nie odpowiadałabyś na posty. A osiągnąć? Chciałam zobaczyć jak bardzo się zacietrzewisz. Pa.
Dobrze mówi polać jej

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Za to twoj post jest bardzo w temacie,zwłaszcza, ze nie ma sie nijak do zacytowanego.
Mój nie miał się tyczyć zacytowanego tylko Twojej odpowiedzi
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:32   #208
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez ankaniehanka Pokaż wiadomość
Hm czy Ty gdybyś używała kubeczka (zakładając hipotetycznie) wylewałabyś zawartość do umywalki?
Ja to wylewam do toalety...
No ja rzecz jasna wylewalabym do toalety.No,ale rożne syfiary chodza po globie Noi sam fakt mycia w umywalce kubka od smrodlwej krwi jest dla mnie obleśne.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:41   #209
ankaniehanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 87
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
No,ale rożne syfiary chodza po globie
No to fakt, to się zgodzę. Jakbym zobaczyła kogoś wlewającego krew do umywalki to bym się przewróciła.
Cytat:
No i sam fakt mycia w umywalce kubka od smrodlwej krwi jest dla mnie obleśne.
No jeśli brzydzi Cię krew.
Tylko jest taka różnica, że ta krew po wylaniu do toalety praktycznie nie zostaje w tym kubku. On jest w środku śliski. A i ta krew nie jest w stanie rozkładu dlatego nie śmierdzi. Na podpaskach czy tamponach ma kontakt z powietrzem i z watą. A ta z kubka jest szczelnie izolowana od zewnątrz i po wyjęciu kubka jest świeża (tak więc jak znacie jakiegoś wampira fetyszystę to... no :P)

Cytat:
rozejrzę się po okolicznych aptekach, słyszałam, że można już kupić kubek od 50-60 zł. Ciekawe tylko czy rzeczywiście nic nie przecieka, jak twierdzi producent?
50-60 zł???? W takim razie ja sporo przepłaciłam.
I nie przecieka, serio!

Edytowane przez ankaniehanka
Czas edycji: 2011-02-05 o 15:45
ankaniehanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 15:49   #210
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez ankaniehanka Pokaż wiadomość
No to fakt, to się zgodzę. Jakbym zobaczyła kogoś wlewającego krew do umywalki to bym się przewróciła.
No jeśli brzydzi Cię krew.
Tylko jest taka różnica, że ta krew po wylaniu do toalety praktycznie nie zostaje w tym kubku. On jest w środku śliski. A i ta krew nie jest w stanie rozkładu dlatego nie śmierdzi. Na podpaskach czy tamponach ma kontakt z powietrzem i z watą. A ta z kubka jest szczelnie izolowana od zewnątrz i po wyjęciu kubka jest świeża (tak więc jak znacie jakiegoś wampira fetyszystę to... no :P)

50-60 zł???? W takim razie ja sporo przepłaciłam.
I nie przecieka, serio!
no właśnie na wątku na ginekologii przeczytałam, że niektóre dziewczyny za tyle kupiły swoje kubeczki jeżeli istnieją w takiej cenie to chyba się skuszę
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-31 07:09:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.