Przyszłość w czarnych barwach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-18, 13:36   #1
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941

Przyszłość w czarnych barwach


http://finanse.wp.pl/kat,102634,titl...wiadomosc.html pracuję w fabryce ,czasami na paleciaku ciągam po 600kg,mam 36 lat i problemy z kręgosłupem ,to ciekawe jak mam pracowac tak do 67r!!!!!!! żyjemy w okrutnych czasach.
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 13:42   #2
Obsession blog
Raczkowanie
 
Avatar Obsession blog
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 195
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

mrożące te wiadomości! nic tylko pakować walizki i wyjeżdżać z tego chorego kraju. smutna prawda
__________________
www.obsessionblog.pl--->bloguję
Obsession blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 13:44   #3
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

spokojnie, to tylko jesienna depresja
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 13:50   #4
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Dokładnie o tym samym pomyślałam,tzn uciekać z tego kraju jak najdalej

Edytowane przez live
Czas edycji: 2011-11-18 o 13:51
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 14:07   #5
Pachnąca_trawą
Zadomowienie
 
Avatar Pachnąca_trawą
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Pewnie, pieniadze nam wyrosna na drzewie!
__________________
Wild child.
Pachnąca_trawą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 14:48   #6
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Opodatkowanie Kościoła gdzieś na szarym końcu, ale likwidacja KRUSU i podwyższenie wieku emerytalnego od razu Szkoda gadać, ktoś napisał smutną prawdę, że lepiej byłoby się spakować i zabierać stąd.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 15:52   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
Opodatkowanie Kościoła gdzieś na szarym końcu, ale likwidacja KRUSU i podwyższenie wieku emerytalnego od razu Szkoda gadać, ktoś napisał smutną prawdę, że lepiej byłoby się spakować i zabierać stąd.
Tylko dokąd skoro całe UE ma zamiar ujednolicić wiek emerytalny do 67 lat?
Naprawdę nie zuważyłyście že system emerytalny jest w agonii nie tylko w Polsce?
Trawa u sąsiada zawsze zieleńsza, nie? ;-)
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 15:54   #8
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Ciekawe czy policjantom podwyższą wiek emerytalny? Bo jak na razie mam kilku znajomych, 33letnich byłych policjantów, już na emeryturze, i to większej niż mój dziadek ma po 40 latach pracy Najśmieszniejsze jest to, że jeden z nich nawet nie był policjantem, a kucharzem w policyjnej stołówce
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:08   #9
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
Opodatkowanie Kościoła gdzieś na szarym końcu, ale likwidacja KRUSU i podwyższenie wieku emerytalnego od razu Szkoda gadać, ktoś napisał smutną prawdę, że lepiej byłoby się spakować i zabierać stąd.
Czy ty wiesz jak działa KRUS i dlaczego rolnicy go tak bronią? Wiesz ile wynosi miesięczna składka na KRUS, a ile miesięczna składka, kiedy prowadzisz działalność gospodarczą?

A co do wieku emerytalnego - zwiększyła się długość życia - jest to jedną z przyczyn starzenia się społeczeństw - więc SIŁĄ RZECZY wiek emerytalny też powinien zostać wydłużony.

Edytowane przez mushroomhunter
Czas edycji: 2011-11-18 o 16:10
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:09   #10
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Czy ty wiesz jak działa KRUS i dlaczego rolnicy go tak bronią? Wiesz ile wynosi miesięczna składka na KRUS, a ile miesięczna składka, kiedy prowadzisz działalność gospodarczą?
Dokładnie.
Ja jestem akurat za likwidacją KRUSU.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:19   #11
Patryla20
Raczkowanie
 
Avatar Patryla20
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 131
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Tylko że dochód przęciętnego rolnika jest niewielki i niepewny. Jedynie rolnicy mający wielohektarowe gospodarstwa i nastawieni na masową produkcję zarabiają jakieś pieniądze. A chyba większośc rolników w KRUSie to właściciele małych gospodarstw. Dla nich to ten wydatek na sładkę w KRUSie i tak jest duży.
Patryla20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 16:23   #12
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez Patryla20 Pokaż wiadomość
Tylko że dochód przęciętnego rolnika jest niewielki i niepewny. Jedynie rolnicy mający wielohektarowe gospodarstwa i nastawieni na masową produkcję zarabiają jakieś pieniądze. A chyba większośc rolników w KRUSie to właściciele małych gospodarstw. Dla nich to ten wydatek na sładkę w KRUSie i tak jest duży.
A właściciele jednoosobowych firm? W większości też kokosów nie zarabiają. Przejrzyj sobie tabelę składek KRUS i tabelę składek ZUS. Popatrz sobie jaka jest różnica w wysokości.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:27   #13
justysia8522
Raczkowanie
 
Avatar justysia8522
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Moje Małe Niebo....
Wiadomości: 140
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Dziewczyny czy wiecie jak wygląda sytuacja w małych gospodarstwach rolnych??? Jakie opłaty ciążą na rolnikach, jakie mają przychody???
Oczywiście, że mamy chory system emerytalny, bo normalne nie jest aby rolnik posiadający 6 hektarów płacił składkę w tej samej wysokości co rolnik posiadający 100. Tu powinny zajść ogromne zmiany, kwota jaką powinniśmy płacić powinna zależeć od wielkości gospodarstwa i jego faktycznych dochodów.
Wiem ile wynosi składka ubezpieczenia ale należy wziąć pod uwagę, że w KRUSIE np. nie ma czegoś takiego jak urlop macierzyński czy wychowawczy, nawet w tym szczególnym okresie trzeba płacić składki ubezpieczenia. Najśmieszniejsza jest stawka dzienna w okresie zwolnienia lekarskiego- całe 10 zł za dzień zwolnienia, w jego czasie również opłacamy składki ubezpieczenia.
Gdybyśmy zlikwidowali KRUS jego obowiązki miałby przejąć ZUS?? Myślicie, że podołał by takiemu przedsięwzięciu?
justysia8522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:35   #14
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez justysia8522 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wiecie jak wygląda sytuacja w małych gospodarstwach rolnych??? Jakie opłaty ciążą na rolnikach, jakie mają przychody???
Oczywiście, że mamy chory system emerytalny, bo normalne nie jest aby rolnik posiadający 6 hektarów płacił składkę w tej samej wysokości co rolnik posiadający 100. Tu powinny zajść ogromne zmiany, kwota jaką powinniśmy płacić powinna zależeć od wielkości gospodarstwa i jego faktycznych dochodów.
Wiem ile wynosi składka ubezpieczenia ale należy wziąć pod uwagę, że w KRUSIE np. nie ma czegoś takiego jak urlop macierzyński czy wychowawczy, nawet w tym szczególnym okresie trzeba płacić składki ubezpieczenia. Najśmieszniejsza jest stawka dzienna w okresie zwolnienia lekarskiego- całe 10 zł za dzień zwolnienia, w jego czasie również opłacamy składki ubezpieczenia.
Gdybyśmy zlikwidowali KRUS jego obowiązki miałby przejąć ZUS?? Myślicie, że podołał by takiemu przedsięwzięciu?
Mi tez jakoś specjalnie nie zależy na tym, żeby najbiedniejsi rolnicy płacili nie wiadomo jakie składki . Chodzi mi o dysproporcje pomiędzy składkami. Ja też muszę zapłacić ZUS, nawet jeśli firma ma bardzo niski dochód.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:38   #15
justysia8522
Raczkowanie
 
Avatar justysia8522
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Moje Małe Niebo....
Wiadomości: 140
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
A właściciele jednoosobowych firm? W większości też kokosów nie zarabiają. Przejrzyj sobie tabelę składek KRUS i tabelę składek ZUS. Popatrz sobie jaka jest różnica w wysokości.
Masz świadomość jakie są opłaty przy prowadzeniu gospodarstwa??? Wiesz ile kosztują szczepienia trzody i bydła, jak jest cena paszy, mieszanek, nawozów czy zboża? Jakiej wysokości są rachunki za energię, wodę? Ile wynosi obowiązkowy podatek od gruntów, ubezpieczenie budynków?
Tego chyba nie ma w Twoich tabelkach??? Składki na ubezpieczenie to mała część tego co trzeba opłacić, więc niejednokrotnie spotkałam się z tym, że są takie okresy w których rolnicy posiadający małe gospodarstwa tylko "dokładają" pieniądze zarobione poza sektorem rolniczym. Więc tak różowo nie jest niestety A dochody.... czasami są większe czasami mniejsze, jedno jest pewne nie są stałe
justysia8522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:48   #16
Patryla20
Raczkowanie
 
Avatar Patryla20
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 131
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
A właściciele jednoosobowych firm? W większości też kokosów nie zarabiają. Przejrzyj sobie tabelę składek KRUS i tabelę składek ZUS. Popatrz sobie jaka jest różnica w wysokości.
Skoro tak rolnikom dobrze, to dlaczego ludzie prowadzący własna firmę nie nakupia ziemi i nie zaczną żyć z rolnictwa?
Głupotą jest dla mnie szukanie oszczędności na najbiedniejszych.
Patryla20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 16:48   #17
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez justysia8522 Pokaż wiadomość
Masz świadomość jakie są opłaty przy prowadzeniu gospodarstwa??? Wiesz ile kosztują szczepienia trzody i bydła, jak jest cena paszy, mieszanek, nawozów czy zboża? Jakiej wysokości są rachunki za energię, wodę? Ile wynosi obowiązkowy podatek od gruntów, ubezpieczenie budynków?
Tego chyba nie ma w Twoich tabelkach??? Składki na ubezpieczenie to mała część tego co trzeba opłacić, więc niejednokrotnie spotkałam się z tym, że są takie okresy w których rolnicy posiadający małe gospodarstwa tylko "dokładają" pieniądze zarobione poza sektorem rolniczym. Więc tak różowo nie jest niestety A dochody.... czasami są większe czasami mniejsze, jedno jest pewne nie są stałe
Ale jeżeli ktoś ma firmę to też nieraz musi do niej dolożyć pieniądze i wychodzi na minus... a ZUS trzeba zapłacić mimo wszystko.

Edytowane przez 201605020943
Czas edycji: 2011-11-18 o 16:49
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:06   #18
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez justysia8522 Pokaż wiadomość
Masz świadomość jakie są opłaty przy prowadzeniu gospodarstwa??? Wiesz ile kosztują szczepienia trzody i bydła, jak jest cena paszy, mieszanek, nawozów czy zboża? Jakiej wysokości są rachunki za energię, wodę? Ile wynosi obowiązkowy podatek od gruntów, ubezpieczenie budynków?
Tego chyba nie ma w Twoich tabelkach??? Składki na ubezpieczenie to mała część tego co trzeba opłacić, więc niejednokrotnie spotkałam się z tym, że są takie okresy w których rolnicy posiadający małe gospodarstwa tylko "dokładają" pieniądze zarobione poza sektorem rolniczym. Więc tak różowo nie jest niestety A dochody.... czasami są większe czasami mniejsze, jedno jest pewne nie są stałe
Dokładnie to miałam napisać. Wszyscy psy wieszają na KRUSIE nie wiedząc, jaki to ciężki kawałek chleba prowadzić i utrzymać gospodarstwo rolne. Przy obecnych wahaniach cen, za zboże chociażby, dochody są bardzo niestabilne i niepewne. A najbardziej wkurza mnie to, że ludzie nie mający z rolnictwem nic wspólnego trąbią na prawo i lewo jakie to polscy rolnicy mają kolorowe życie, zwłaszcza po wejściu do Unii, bo przecież niebotyczne dopłaty za darmo dostają Te pożal się Boże dopłaty, zresztą jedne z niższych w UE zwykle nie wystarczają nawet na nawóz, nie mówiąc już o uprawie i samych zbiorach.

Likwidacja KRUSU spowoduje upadek wielu mniejszych i średnich gospodarstw, już teraz, jak wspomniała justysia, trzeba dokładać do niektórych sektorów (znam wielu rolników, którzy zrezygnowali z hodowli trzody chlewnej w tym roku z powodu cen świń w roku ubiegłym, zdarzały się sytuacje, w których trzeba było dopłacać w skupie, żeby w ogóle chcieli kupić ). Dlatego jak słyszę te dyrdymały o wspieraniu polskiej gospodarki a potem o planach likwidacji KRUSU to śmiać mi się chce, a już w ogóle denerwują mnie ludzie wypowiadający się na temat polskiego rolnictwa, którzy krowę ostatni raz widzieli chyba na kartonie mleka.

I tak jak ktoś już przede mną napisal. Skoro tak Wam źle w ZUSie to rzućcie wszystko i zajmijcie się rolnictwem. Przecież to takie proste i przyjemne, kasa z nieba spada, składek prawie nie płacisz, Unia pieniądze na siłę wciska do kieszeni a ty tylko siedzisz pod jabłonią i krówki pasiesz

Nie wspominając już o tym ilu to naszych szanownych rodaków jest ubezpieczonych w KRUSIE, bardzo często całe rodziny, wyjeżdżają za granicę, niekiedy mają tam już ułożone nowe życie, mieszkają od wielu, wielu lat, gospodarstwa po rodzicach na oczy od dawien dawna nie widzieli, ale ziemia jest zapisana na nich, więc ją dzierżawią i płacą składkę w KRUSIE jako rolnicy z rolnictwem nie mają nic wspólnego. Wiem, że kryzys, że oszczędności, że cięcia bla bla bla... Wystarczy trochę pomyśleć i dojdzie się do wniosku, że problem nie leży w KRUSIE tylko w sposobie ściągania tych składek. Ale utrudniając sytuację tym, którzy i tak lekko nie mają niczego się nie rozwiąże. A potem zdziwienie, że młodzi ludzie nie chcą zostać w kraju tylko wyjeżdżają za granicę. Tylko po co zostawać jak na każdym kroku utrudnia się życie tym, którzy chcą do czegoś dojść (tutaj akurat nie mam na myśli tylko rolników, ale też tych, którzy chcieliby założyć własną działalność gospodarczą).

Edytowane przez Senija
Czas edycji: 2011-11-18 o 17:15
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:15   #19
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
Dokładnie to miałam napisać. Wszyscy psy wieszają na KRUSIE nie wiedząc, jaki to ciężki kawałek chleba prowadzić i utrzymać gospodarstwo rolne. Przy obecnych wahaniach cen, za zboże chociażby, dochody są bardzo niestabilne i niepewne. A najbardziej wkurza mnie to, że ludzie nie mający z rolnictwem nic wspólnego trąbią na prawo i lewo jakie to polscy rolnicy mają kolorowe życie, zwłaszcza po wejściu do Unii, bo przecież niebotyczne dopłaty za darmo dostają Te pożal się Boże dopłaty, zresztą jedne z niższych w UE zwykle nie wystarczają nawet na nawóz, nie mówiąc już o uprawie i samych zbiorach.

Likwidacja KRUSU spowoduje upadek wielu mniejszych i średnich gospodarstw, już teraz, jak wspomniała justysia, trzeba dokładać do niektórych sektorów (znam wielu rolników, którzy zrezygnowali z hodowli trzody chlewnej w tym roku z powodu cen świń w roku ubiegłym, zdarzały się sytuacje, w których trzeba było dopłacać w skupie, żeby w ogóle chcieli kupić ). Dlatego jak słyszę te dyrdymały o wspieraniu polskiej gospodarki a potem o planach likwidacji KRUSU to śmiać mi się chce, a już w ogóle denerwują mnie ludzie wypowiadający się na temat polskiego rolnictwa, którzy krowę ostatni raz widzieli chyba na kartonie mleka.

I tak jak ktoś już przede mną napisal. Skoro tak Wam źle w ZUSie to rzućcie wszystko i zajmijcie się rolnictwem. Przecież to takie proste i przyjemne, kasa z nieba spada, składek prawie nie płacisz, Unia pieniądze na siłę wciska do kieszeni a ty tylko siedzisz pod jabłonią i krówki pasiesz
No tak, normalnie rolnicy mają za darmo wszystko, jabłek se pojda do sadu nazbierać ile ZECHCĄ ino, ziemniaka se wykopie, jeszcze rodzine obdzieli, toz to w końcu za darmo! i świnkę se wyhoduje na pomyjach, a potem utucze i znów ZA DAROSZKĘ se poje solidnie, a i jeszcze taki rolnik to ma tyle hektara ze i se mozę auto, ciągnik i kombajn umyć gdzie mu się podoba, no na prawdę sielankowe życie! Tak mówią ci miastowi, a ja im mówię: To wio, na wieś mieszczuchu! Skoro tak tu jest kolorowo, na co czekasz jeszcze...?
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-18, 17:18   #20
justysia8522
Raczkowanie
 
Avatar justysia8522
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Moje Małe Niebo....
Wiadomości: 140
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
Ale jeżeli ktoś ma firmę to też nieraz musi do niej dolożyć pieniądze i wychodzi na minus... a ZUS trzeba zapłacić mimo wszystko.
Oczywiście, że musi opłacić składki wszyscy to rozumieją tylko niepotrzebna jest nagonka osób, które nie mają pojęcia jak wygląda prawdziwe życie na wsi-są osoby które kupują 1 hektar ziemi tylko po to, żeby mieć ubezpieczenie w KRUS-ie i to powinno ulegać weryfikacji, bo rolnik z niego żaden i nijak to się ma do prowadzenia gospodarstwa, więc ubezp. moim zdaniem nie powinno go obejmować. Rolnicy bronią KRUS-u i to jest zrozumiałe, mówiąc a właściwie pisząc kolokwialnie nie kopie się leżącego, a tak od kilku lat jest z mniejszymi gospodarstwami rolnymi. Łatwiej jest rolnikom z większym areałem, dlatego składki płacone przez nich powinny być zwiększone
justysia8522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:21   #21
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
No tak, normalnie rolnicy mają za darmo wszystko, jabłek se pojda do sadu nazbierać ile ZECHCĄ ino, ziemniaka se wykopie, jeszcze rodzine obdzieli, toz to w końcu za darmo! i świnkę se wyhoduje na pomyjach, a potem utucze i znów ZA DAROSZKĘ se poje solidnie, a i jeszcze taki rolnik to ma tyle hektara ze i se mozę auto, ciągnik i kombajn umyć gdzie mu się podoba, no na prawdę sielankowe życie! Tak mówią ci miastowi, a ja im mówię: To wio, na wieś mieszczuchu! Skoro tak tu jest kolorowo, na co czekasz jeszcze...?
Ja kiedyś zostałam uświadomiona przez jednego z wykładowców jakie to rolnicy mają sielankowe życie, bo przecież w zimie nie pracują tylko leżą do góry brzuchem Odpowiedź na moją zdziwioną minę: przecież w zimie nic nie rośnie... Normalnie nie wiedziałam już, czy śmiać się z takiej głupoty czy płakać nad taką nieświadomością


Cytat:
Napisane przez justysia8522 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że musi opłacić składki wszyscy to rozumieją tylko niepotrzebna jest nagonka osób, które nie mają pojęcia jak wygląda prawdziwe życie na wsi-są osoby które kupują 1 hektar ziemi tylko po to, żeby mieć ubezpieczenie w KRUS-ie i to powinno ulegać weryfikacji, bo rolnik z niego żaden i nijak to się ma do prowadzenia gospodarstwa, więc ubezp. moim zdaniem nie powinno go obejmować. Rolnicy bronią KRUS-u i to jest zrozumiałe, mówiąc a właściwie pisząc kolokwialnie nie kopie się leżącego, a tak od kilku lat jest z mniejszymi gospodarstwami rolnymi. Łatwiej jest rolnikom z większym areałem, dlatego składki płacone przez nich powinny być zwiększone
Właśnie, tak jak już pisałam. Sam KRUS nie jest problemem, po prostu nikt nie kontroluje i nie sprawdza kto z ludzi ubezpieczonych w KRUSIE faktycznie prowadzi działalność rolniczą a kto fikcyjne gospodarstwo i komu się faktycznie te niższe składki należą.

Edytowane przez Senija
Czas edycji: 2011-11-18 o 17:24
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:31   #22
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez justysia8522 Pokaż wiadomość
- całe 10 zł za dzień zwolnienia, w jego czasie również opłacamy składki ubezpieczenia.
oo to podwyazka. Kiedys bylo 5zl i to pod warunkiem, ze zwolnienie trwa dluzej niz 30 dni ;0
jak dla mnie prownanie zus do krus jest jednak troche na wyrost. Skladki krusowskie sa oczywiscie duzo nizsze niz zusowskie, ale i swiadczenia nie te.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:40   #23
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Teraz nadal musi być ciągłość zwolnienia czyli min. 30 lub 31 dni-nie chcę skłamać . Ja również jestem przeciwna nagonce na KRUS, bo nikt prócz rolników nie wie jaki to ciężki kawałek chleba. Inna sprawa (mam takiego sąsiada) gdy ktoś kupuje ,tak jak koleżanka wcześniej wspomniała 1ha ziemi żeby tylko być na KRUS-ie. Taki proceder powinien być moim zdaniem zaniechany.
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:42   #24
Obsession blog
Raczkowanie
 
Avatar Obsession blog
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 195
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tylko dokąd skoro całe UE ma zamiar ujednolicić wiek emerytalny do 67 lat?
Naprawdę nie zuważyłyście že system emerytalny jest w agonii nie tylko w Polsce?
Trawa u sąsiada zawsze zieleńsza, nie? ;-)
Dobrze, z tym wiekiem emerytalnym chcemy równoważyć się z UE.
Ale pozostaje jeszcze kwestia płaca, poziom życia i koszta z nim związane. Tam zarobisz 3tys ale Euro, chleb kosztuje 1Euro, u nas średnia krajowa to chyba 3tys zł brutto, chleb 4zł :/

Polska to najdrozszy kraj w Europie a drogi dalej dziurawe, ludzie sie nie uśmiechają, policja skorumpowana czyli w sumie taniocha.....
__________________
www.obsessionblog.pl--->bloguję
Obsession blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:44   #25
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez Patryla20 Pokaż wiadomość
Skoro tak rolnikom dobrze, to dlaczego ludzie prowadzący własna firmę nie nakupia ziemi i nie zaczną żyć z rolnictwa?
Głupotą jest dla mnie szukanie oszczędności na najbiedniejszych.
Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
I tak jak ktoś już przede mną napisal. Skoro tak Wam źle w ZUSie to rzućcie wszystko i zajmijcie się rolnictwem. Przecież to takie proste i przyjemne, kasa z nieba spada, składek prawie nie płacisz, Unia pieniądze na siłę wciska do kieszeni a ty tylko siedzisz pod jabłonią i krówki pasiesz
Ponieważ ziemię mogą kupować tylko rolnicy. Co jest paranoją
W świetle prawa rolnik musi posiadać ziemię z przeznaczeniem rolniczym, a jednocześnie aby taką ziemię kupić trzeba być rolnikiem. Jest to związane z nadużyciami w sferze ubezpieczeń społecznych i niemal uniemożliwia zakup ziemi przez osoby nieposiadające odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:53   #26
justysia8522
Raczkowanie
 
Avatar justysia8522
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Moje Małe Niebo....
Wiadomości: 140
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Ponieważ ziemię mogą kupować tylko rolnicy. Co jest paranoją
W świetle prawa rolnik musi posiadać ziemię z przeznaczeniem rolniczym, a jednocześnie aby taką ziemię kupić trzeba być rolnikiem. Jest to związane z nadużyciami w sferze ubezpieczeń społecznych i niemal uniemożliwia zakup ziemi przez osoby nieposiadające odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia.
Wykształcenie rolnicze jest faktycznie konieczne ale dla chcącego nic trudnego wystarczy papierek ze szkoły policealnej i po kłopocie. Jeżeli się nie mylę wystarczy rok "nauki" i to w dodatku w systemie zaocznym...
Uwierz mi są tacy co i to obejdą bo ubezpieczą się np jako "pracownik lub domownik" a faktycznie w gospodarstwie nie pracują. Takie sytuacje nie są rzadkością
justysia8522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:57   #27
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez justysia8522 Pokaż wiadomość
Wykształcenie rolnicze jest faktycznie konieczne ale dla chcącego nic trudnego wystarczy papierek ze szkoły policealnej i po kłopocie. Jeżeli się nie mylę wystarczy rok "nauki" i to w dodatku w systemie zaocznym...
Uwierz mi są tacy co i to obejdą bo ubezpieczą się np jako "pracownik lub domownik" a faktycznie w gospodarstwie nie pracują. Takie sytuacje nie są rzadkością
A co z doświadczeniem?

Cytat:
Uważa się, że osoba fizyczna posiada kwalifikacje rolnicze, jeżeli:
1) uzyskała wykształcenie rolnicze co najmniej zasadnicze lub wykształcenie średnie lub wyższe, lub
2) osobiście prowadziła gospodarstwo rolne lub pracowała w gospodarstwie rolnym przez okres co najmniej 5 lat.
Źródło: http://www.zawodowe.com/Rolnik_-_jak_zostac_548
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 17:58   #28
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Ponieważ ziemię mogą kupować tylko rolnicy. Co jest paranoją
W świetle prawa rolnik musi posiadać ziemię z przeznaczeniem rolniczym, a jednocześnie aby taką ziemię kupić trzeba być rolnikiem. Jest to związane z nadużyciami w sferze ubezpieczeń społecznych i niemal uniemożliwia zakup ziemi przez osoby nieposiadające odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia.
Ale te nadużycia są i będą, dziewczyny wyżej już wspominały o ludziach kupujących po jednym hektarze, żeby tylko 'załapać się' na KRUS, jest mnóstwo osób mających i dzierżawiących ziemię, będących w KRUSIE, a nic z rolnictwem nie mających wspólnego.
A abstrahując od tego założenie, że trzeba posiadać odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w rolnictwie, aby kupić ziemię wydaje mi się jak najbardziej logiczne. Znakomita większość ludzi krytykujących rolników i KRUS NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA o życiu na wsi i tym, jak wygląda prowadzenie własnego gospodarstwa. Nie wspominając już o tym, że w tym przypadku wykształcenie (choćby i stanowisko rektora uczelni rolniczej) o niczym nie świadczy.

Tak jak już pisałam - KRUS tak, ale tylko dla tych, którzy naprawdę zajmują się rolnictwem, a nie jakichś pseudogospodpodarzy, którzy chcą się załapać na niższą składkę.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 18:02   #29
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
A co z doświadczeniem?

nie trzeba doswiadczenia, starczy papier ze szkoly.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa

Edytowane przez mad86
Czas edycji: 2011-11-18 o 18:06
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 18:05   #30
justysia8522
Raczkowanie
 
Avatar justysia8522
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Moje Małe Niebo....
Wiadomości: 140
Dot.: Przyszłość w czarnych barwach

Cytat:
Uważa się, że osoba fizyczna posiada kwalifikacje rolnicze, jeżeli:
1) uzyskała wykształcenie rolnicze co najmniej zasadnicze lub wykształcenie średnie lub wyższe, lub
2) osobiście prowadziła gospodarstwo rolne lub pracowała w gospodarstwie rolnym przez okres co najmniej 5 lat.
Źródło: http://www.zawodowe.com/Rolnik_-_jak_zostac_548
__________________

trzy proste literki LUB i wszystko jasne, można obejść wszystko jeżeli tylko się chce
justysia8522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:45.