Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-25, 13:25   #1
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Thumbs up

Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie


Przegladajac forum zauwazylam ze wiekszosc dziewczyn ma bardzo negatywne nastawienie do wszelkich perfum z dolnej polki albo alternatyw czy podrobek. Niektore nawet wrecz sie bulwersuja slyszac, ze ktos ich uzywa

Ja sie przyznaje bez bicia, ze zdarza mi sie nabyc podrobke, i to taka tansza podrobke, uzywam rowniez zapachow typu Celebre. Ale tez oryginalnych D&G , Calvina czy Donny Karan.
Nie mam zadnej ideologii a propos perfum, po prostu nosze co mi sie podoba, niezaleznie czy to cos kosztuje 10zl czy 300zl...
Moja opinia jest taka, ze marka nie ma znaczenia, liczy sie subiektywne wrazenie i to, czy zapach nas 'kreci'.

Kiedys zdarzyla mi sie fajna 'przygoda' z podrobka z Allegro.
Zakupilam kilka zapachow alternatywnych, jako ze byly niesamowicie tanie. Kupilam kilka dla siebie i 2 dla faceta.
Wiekszosc pachniala normalnie, inaczej od oryginalow, ale ladnie. Niektore smierdzialy i je mam do dzisiaj gleboko w szafie...
Natomiast zasoczyl mnie zapach alternatywny dla moich ulubionych perfum nr 1 - czyli Dolce & Gabbana Light Blue. Pachnial inaczej niz oryginal, to fakt, ale zapach byl po prostu sliczny! Naprawde to bylo duze zaskoczenie. Co prawda utrzymywal sie na skorze jakies max 2 godziny, ale za ta cene nie wymagam wiecej.

W zwiazku z tym (poniewaz to zjawisko uwazam za dosc interesujace) postanowilam zalozyc watek.

Jaka jest wasza opinia, co myslicie o uzywaniu podrobek albo tanszych perfum np. z Avonu, Oriflame'u, albo tych zwyklych typu Coty?
Czy ich czasem uzywacie, czy w ogole. Czy wyznajecie zasade TYLKO oryginaly? I dlaczego.

Pozdrawiam!
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 13:27   #2
mamba
Zadomowienie
 
Avatar mamba
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 006
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Taki temat już był wałkowany i to nie raz ani nie dwa.

Edytowane przez mamba
Czas edycji: 2009-03-25 o 13:30
mamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 13:32   #3
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Przegladajac forum zauwazylam ze wiekszosc dziewczyn ma bardzo negatywne nastawienie do wszelkich perfum z dolnej polki albo alternatyw czy podrobek. Niektore nawet wrecz sie bulwersuja slyszac, ze ktos ich uzywa

Ja sie przyznaje bez bicia, ze zdarza mi sie nabyc podrobke, i to taka tansza podrobke, uzywam rowniez zapachow typu Celebre. Ale tez oryginalnych D&G , Calvina czy Donny Karan.
Nie mam zadnej ideologii a propos perfum, po prostu nosze co mi sie podoba, niezaleznie czy to cos kosztuje 10zl czy 300zl...
Moja opinia jest taka, ze marka nie ma znaczenia, liczy sie subiektywne wrazenie i to, czy zapach nas 'kreci'.

Kiedys zdarzyla mi sie fajna 'przygoda' z podrobka z Allegro.
Zakupilam kilka zapachow alternatywnych, jako ze byly niesamowicie tanie. Kupilam kilka dla siebie i 2 dla faceta.
Wiekszosc pachniala normalnie, inaczej od oryginalow, ale ladnie. Niektore smierdzialy i je mam do dzisiaj gleboko w szafie...
Natomiast zasoczyl mnie zapach alternatywny dla moich ulubionych perfum nr 1 - czyli Dolce & Gabbana Light Blue. Pachnial inaczej niz oryginal, to fakt, ale zapach byl po prostu sliczny! Naprawde to bylo duze zaskoczenie. Co prawda utrzymywal sie na skorze jakies max 2 godziny, ale za ta cene nie wymagam wiecej.

W zwiazku z tym (poniewaz to zjawisko uwazam za dosc interesujace) postanowilam zalozyc watek.

Jaka jest wasza opinia, co myslicie o uzywaniu podrobek albo tanszych perfum np. z Avonu, Oriflame'u, albo tych zwyklych typu Coty?
Czy ich czasem uzywacie, czy w ogole. Czy wyznajecie zasade TYLKO oryginaly? I dlaczego.

Pozdrawiam!
hmmm wlasnie dobry watek

ja oryginalne perfumy dostaję jedynie prezencie. Ale one kiedys sie koncza? nie pracuję, studiuje dziennie i raczej trudno mi uzbierac 200 zl na ukochane perfumy wole te pieniadze przenaczyc na spodnie.
podrobek nigdy nie kupowalam, fakt.. zawsze kradlam perfumy siostrze choc nie zawsze mi pasowaly co jest glupim wyjsciem
moj problem polega tez na tym, ze moje ukochane perfumy wycofano z produkcji- escada magnetism...
jesli znacie podobnie slodkie (landrynkowe) perfumy to z wielka checia je kupie nie za marke tylko wlasnie dla cudownego zapachu
wiec przy okazji poprosze o pomoc w znalezieniu super slodkich landrynkowych perfum
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 13:35   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Skoro przeglądając forum zauważyłaś co twierdzisz, to po co ten wątek? Odpowiedź masz już w zadanym przez siebie pytaniu. I to na samym początku. Błędną ale jest.

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Przegladajac forum zauwazylam ze wiekszosc dziewczyn ma bardzo negatywne nastawienie do wszelkich perfum z dolnej polki albo alternatyw czy podrobek. Niektore nawet wrecz sie bulwersuja slyszac, ze ktos ich uzywa
Nie prawda, nie prawda i jeszcze raz nie prawda.

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Nie mam zadnej ideologii a propos perfum, po prostu nosze co mi sie podoba, niezaleznie czy to cos kosztuje 10zl czy 300zl...
Moja opinia jest taka, ze marka nie ma znaczenia, liczy sie subiektywne wrazenie i to, czy zapach nas 'kreci'.
Jeśli wymyślisz świetny zapach, który zrobi furorę na świecie, a ja Ci go ukradnę i zmieniając nieco opakowanie czy nazwę puszczę w świat z bardzo podobnymi nutami, po czym rozejdzie się on jak woda, a Ty stracisz na tym kupę kasy i masę potencjalnych klientów, to też powiesz: "super, że tego używacie, nie ważna marka, ważne że Was kręci" ?!

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Jaka jest wasza opinia, co myslicie o uzywaniu podrobek albo tanszych perfum np. z Avonu, Oriflame'u, albo tych zwyklych typu Coty?
Czy ich czasem uzywacie, czy w ogole. Czy wyznajecie zasade TYLKO oryginaly? I dlaczego.

Pozdrawiam!
Bo to jest kradzież czyjejś ciężkiej pracy!

______________

Nie widzę powodu by powstał nowy taki sam jakich już było tysiące.
Może by to z czymś połączyć? - tu pytanie do Moderatorek.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2009-03-25 o 13:36
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 13:58   #5
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Przegladajac forum zauwazylam ze wiekszosc dziewczyn ma bardzo negatywne nastawienie do wszelkich perfum z dolnej polki albo alternatyw czy podrobek. Niektore nawet wrecz sie bulwersuja slyszac, ze ktos ich uzywa
prosilabym, zebys nie stawiala na rowni perfum z dolnej polki z podrobkami czy - jak to nazywasz inaczej - alternatywami, to po pierwsze. po drugie zas, pierwsze slysze, zeby ktos na tym forum byl negatywnie nastawiony do perfum z nizszej polki. zapach to zapach - jezeli oryginalny, to niechaj kazdy nosi, co lubi ja sama zreszta lubie niektore zapachy Avonu na przyklad - i nie widze nic zdroznego w ich uzywaniu.

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Nie mam zadnej ideologii a propos perfum, po prostu nosze co mi sie podoba, niezaleznie czy to cos kosztuje 10zl czy 300zl...
Moja opinia jest taka, ze marka nie ma znaczenia, liczy sie subiektywne wrazenie i to, czy zapach nas 'kreci'.
no, litoscio jakiej ideologii Ty mowisz? masz na mysli fakt, ze Wizazanki nie popieraja przestepczej dzialalnosci podrobkarzy? przejrzyj moze watek ostrzegajacy przed podrobkami na Allegro - przeciez my tam nie pietnujemy pewnych sprzedawcow za to, ze sprzedaja towar po prostu taniej od tego, jaki my kupujemy...

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Kiedys zdarzyla mi sie fajna 'przygoda' z podrobka z Allegro.
Zakupilam kilka zapachow alternatywnych, jako ze byly niesamowicie tanie. Kupilam kilka dla siebie i 2 dla faceta.
Wiekszosc pachniala normalnie, inaczej od oryginalow, ale ladnie. Niektore smierdzialy i je mam do dzisiaj gleboko w szafie...
Natomiast zasoczyl mnie zapach alternatywny dla moich ulubionych perfum nr 1 - czyli Dolce & Gabbana Light Blue. Pachnial inaczej niz oryginal, to fakt, ale zapach byl po prostu sliczny! Naprawde to bylo duze zaskoczenie. Co prawda utrzymywal sie na skorze jakies max 2 godziny, ale za ta cene nie wymagam wiecej.
wiesz, ze pochwalasz w tym momencie dzialalnosc przestepcza?

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
W zwiazku z tym (poniewaz to zjawisko uwazam za dosc interesujace) postanowilam zalozyc watek.
warto sie zapoznac z wyszukiwarka wczesniej, jestem tu od niedawna, ale wertujac stare watki zdazylam zauwazyc, ze takich entuzjastek podrobek bylo juz pare

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Jaka jest wasza opinia, co myslicie o uzywaniu podrobek albo tanszych perfum np. z Avonu, Oriflame'u, albo tych zwyklych typu Coty?
Czy ich czasem uzywacie, czy w ogole. Czy wyznajecie zasade TYLKO oryginaly? I dlaczego.
yyy, zdaje sie, ze w pierwszej czesci swej wypowiedzi przesadzilas juz, ze tutaj panuje negatywny stosunek do: podrobek, alternatyw i perfum z dolnej polki
i tak, ja uzywam czasem perfum z nizszej polki. i tak - wyznaje zasade, ze TYLKO oryginaly.
zas podrobkom krzycze - ile sil w trzewiach - NIE.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2009-03-25 o 14:00
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 14:22   #6
GothicAristocrat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 765
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

kolejny wątek o podróbach... ileż można.... na prawdę nie mam siły już się na ten tamat wypowiadać
powiem tylko, że jestem na NIE!!!
GothicAristocrat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 14:43   #7
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

nie lubie podróbek ! jest ich za duzo na rynku .
przez taką fałszerską dzialalność strach kupowac znane marki w innych miejscach niz Douglas czy Sephora.
Co do tanich zapachów -podróbek znanych zapachów to tez jestem na nie! one ładnie pachna tylko na poczatku potem ten atrakcyjny jakby sie wydawało aromat zmienia sie w jakis meczący delikatnie to ujmujac zapach.
wolę zainwestowac w dobre perfumy ,które mimo wszystko dłuzej pachna i ładniej i są wydajniejsze.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1

Edytowane przez krolowaa
Czas edycji: 2009-03-25 o 15:08
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 15:02   #8
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Nie rozumiem sensu wątku.
Autorka sama widzi, jakie jest nastawienie tutejszych forumowiczek do podróbek, a mimo to zakłada taki wątek ze stwierdzeniem, że JEJ sie podróbki (przynajmniej niektóre) podobają.

Po co zakładac taki wątek? Przeciez to logiczne, jakiej odpowiedzi udziela inne Wizażanki (i kilka już ich udzieliło)...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 15:21   #9
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Proponuje polaczyc watek z tym starym o podrobkach Bo przeciez temat jest identyczny .
Ja tam nie mam nic do nizszej polki zapachowej. Kazdy niech uzywa, co mu sie podoba, ja np. ostatnio napalilam sie na Absynthe Avonu, a kupuje ostatnio glownie niszowce.
Nie toleruje jedynie podrobek. I mam tez troche awersje do zapachow "gwiazd", chociaz niektore sa udane, ale czasami nazwisko troche zle na mnie dziala, np. Kylie
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 16:45   #10
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Proponuje polaczyc watek z tym starym o podrobkach Bo przeciez temat jest identyczny .
Ja tam nie mam nic do nizszej polki zapachowej. Kazdy niech uzywa, co mu sie podoba, ja np. ostatnio napalilam sie na Absynthe Avonu, a kupuje ostatnio glownie niszowce.
Nie toleruje jedynie podrobek. I mam tez troche awersje do zapachow "gwiazd", chociaz niektore sa udane, ale czasami nazwisko troche zle na mnie dziala, np. Kylie
ja też mam awersję....tańsze zapachy owszem ,bo czasami są ładne ale "alternatywne" czy podróbki.......zdecydowan ie NIE.
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 17:05   #11
marmota
Raczkowanie
 
Avatar marmota
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 426
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Zgadzam się z przedmówczyniami. Nawet wśród niedrogich perfum można znaleźć coś ładnego. Kategorycznie nie toleruję natomiast tzw odpowiedników (przed kilkunastu laty dałam się namówić i ... pozostała trauma - wstręt do oryginałów tych dwóch zapachów- początek podobny ale rozwijały się ohydnie.) Na a podróby nie dość, że nie pachną tak jak trzeba to jeszcze są oszustwem
marmota jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 17:10   #12
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Normalnie Déjà vu
Kopiowanie płyt to kradzież, podobnie jak produkcja ciuchów "chanel" nie przez Chanel, więc dlaczego miało by być inaczej z perfumami?
Niestety ten temat chyba będzie wracał jak bumerang, bo zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie uświadamiał resztę, że podróbki to wszechobecne dobro z którego My, perfumomaniaczki nie korzystamy.
A jak już dziewczyny napisały - nie wiem skąd porównanie tańszych perfum z podróbkami? Tych pierwszych w przeciwieństwie do tych drugich nikt tu nie potępia.
Na przyszłość - warto czytać ze zrozumieniem.
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 17:13   #13
GothicAristocrat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 765
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez KroofkaNeonoofka Pokaż wiadomość
Normalnie Déjà vu
Kopiowanie płyt to kradzież, podobnie jak produkcja ciuchów "chanel" nie przez Chanel, więc dlaczego miało by być inaczej z perfumami?
Niestety ten temat chyba będzie wracał jak bumerang, bo zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie uświadamiał resztę, że podróbki to wszechobecne dobro z którego My, perfumomaniaczki nie korzystamy.
A jak już dziewczyny napisały - nie wiem skąd porównanie tańszych perfum z podróbkami? Tych pierwszych w przeciwieństwie do tych drugich nikt tu nie potępia.
Na przyszłość - warto czytać ze zrozumieniem.
kochana, również mam już dosyc tego tematu, tym bardziej, że ciągle on powraca, tak jak piszesz... ciągłe wałkowanie tych podrób. To chyba oczywiste, że w tak zacnym gronie, jak my dziewczyny, tudzież rodzynki, pasjonatki niewiele jest osób używających podrób.
ja już lepiej nic nie piszę, bo jakoś dziwnie mi ten wątek ciśnienie podnosi

Edytowane przez GothicAristocrat
Czas edycji: 2009-03-25 o 17:15
GothicAristocrat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 17:19   #14
pachniej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Co do podróbek - mówie zdecydowane NIE. Raz dalem sie nabrac na podrabiane Aqua Di Gio na Allegro, a ze to byl moj pierwszy zakup perfum przez aukcje, nigdy wiecej tego nie powtorzylem. Nie bardzo rozumiem tolerancje dla podrobek - ktos robi cie w balona a ty sie cieszysz, ze to i tak za niewielkie pieniadze. Co do zapachow alternatywnych - tutaj jest troche inaczej. Sam nigdy nie korzystalem, ale przynajmniej nikt nie wciska kitu, ze to oryginal. Ale to dziwna branza - istnieje tylko dlatego, ze nie ma prawnej mozliwosci opatentowania zapachu... O wiele bardziej cenie firmy, ktore oferuja tansze perfumy pod wlasna marka. Jesli maja dobry zapach i odpowiedni marketing maja szanse stac sie uznanym graczem na rynku.
pachniej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 17:31   #15
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
Jaka jest wasza opinia, co myslicie o uzywaniu podrobek albo tanszych perfum np. z Avonu, Oriflame'u, albo tych zwyklych typu Coty?
Czy ich czasem uzywacie, czy w ogole. Czy wyznajecie zasade TYLKO oryginaly? I dlaczego.
Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
prosilabym, zebys nie stawiala na rowni perfum z dolnej polki z podrobkami czy - jak to nazywasz inaczej - alternatywami(...)
i tak, ja uzywam czasem perfum z nizszej polki. i tak - wyznaje zasade, ze TYLKO oryginaly.
zas podrobkom krzycze - ile sil w trzewiach - NIE.
Pod tymi stwierdzeniami mogę się tylko podpisać

Zapach Avon, Oriflame, Coty TO CO INNEGO NIŻ PODRÓBKA, bo nie udaje zapachu który kto inny stworzył, tylko jest wymyślony przez firmę Avon, Oriflame czy Coty.
Podróbka udaje coś czym nie jest, to kradzież pomysłu (np. FM), a czasem jeszcze bardziej wyrafinowane oszustwo (podróbki we flakonach szczegółami jedynie różniącymi się od oryginału).

Tylko oryginały, ale marka jaką kto lubi

Edit:
Pachniej - naprawdę nie spotkałeś się z tym, że ktoś wciska kit, że zapach alternatywny: jest produkowany w tej samej fabryce co Dior, Chanel itd., to te same komponenty co oryginały, w ogóle sam płyn jest identyko, a taki tani bo nie sprzedawany w ładnym opakowaniu, bez kosztów reklamy i rozbudowanej sieci dystrybucji? Ja słyszałam te wykręty wielokrotnie.
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2009-03-25 o 17:36
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 17:39   #16
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Nie napiszę nic oryginalnego.
Nie używam imitacji. Nie leżą mi zwyczajnie. Są wstrętne i nie widzę tu porównania.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 19:16   #17
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
wiesz, ze pochwalasz w tym momencie dzialalnosc przestepcza?
Bez przesady, te zapachy "alternatywne" można zakupić w kioskach i hipermarketach, więc nie są nielegalne... Nie udają oryginalnego produktu (to by było przestępstwo), tylko są "odpowiednikiem" - i o takie zapachy autorce chodziło.
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 19:30   #18
Estell
Rozeznanie
 
Avatar Estell
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Każdej podróbie mówię NIE
I to nie ze względu na jakość zapachu, każdy ma swój gust i coś co dla jednego będzie kiczem, dla drugiego może być zapachem stulecia (to się tyczy też perfum markowych żeby nie było)
Też nie ze względu na trwałość, bo i czasem markowe perfumy są nietrwałe.

Mnie na kupowanie podrób nie pozwala zwykłe poczucie uczciwości.
Estell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 20:20   #19
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Estell Pokaż wiadomość
Mnie na kupowanie podrób nie pozwala zwykłe poczucie uczciwości.
A ja czuję, że podróbki zwyczajnie śmierdzą. Kiedyś kiedy jeszcze nie bardzo znałam się na perfumach nie wyczuwałam tego, ale teraz od razu wyczuwam tą płaską, metaliczną nutę w podróbkach.

A Absynthe Avonu chętnie bym poznała
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 20:25   #20
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Bez przesady, te zapachy "alternatywne" można zakupić w kioskach i hipermarketach, więc nie są nielegalne... Nie udają oryginalnego produktu (to by było przestępstwo), tylko są "odpowiednikiem" - i o takie zapachy autorce chodziło.
ok, "przestepcze" bylo uzyte zdecydowanie potocznie, bo alternatywne zapachy mozna zwalczac wprawdzie na drodze cywilnej, niemniej jednak budza rowniez moja odraze.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2009-03-25 o 20:27
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 20:27   #21
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

A może nie ciągnijmy już tego wątku i tego tematu po raz kolejny? Po co?
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 20:30   #22
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
A może nie ciągnijmy już tego wątku i tego tematu po raz kolejny? Po co?
Widać budzi emocje
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 20:32   #23
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Zawsze będzie budził. A wnioski po raz n-ty będą te same...
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 20:32   #24
wredziulek
Zadomowienie
 
Avatar wredziulek
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 035
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
A Absynthe Avonu chętnie bym poznała
Całkiem przyjemny jest, i wcale nie taki super-ekstra-mega tani.
__________________
kosmetyki
książki
wredziulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 20:34   #25
GothicAristocrat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 765
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Widać budzi emocje
he, he... aj, tam... po prostu ileż można gadac o tym samym? każdy ma swoje racja. jak ktoś używa podrób to jego sprawa i nie mamy na to wpływu. a tłumaczyc takiemu, że to nie w porządku jest na prawdę wyczerpujące jak ktoś używa podrób to ok, ale niech nie przekonuje innych, że to takie super i po co wydawać tyle kasiory na oryginał... niestety takie "aparaty" się zdażają
GothicAristocrat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 20:34   #26
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Nie wiem, czy można wysnuć taką prostą tezę, że każdy kupiony flakon-podróba przekłada się tak bezpośrednio na jeden niekupiony flakon-oryginał tejże. W końcu potrzeba kosmetyczna osoby X nie zawsze przekłada się na jej popyt kosmetyczny, tzn. ta potrzeba nie zawsze podparta jest środkami finansowymi.

Ale kradzież pomysłu pozostaje kradzieżą, a obciach pozostaje obciachem. Ja wstydziłabym się wyjąć z torebki flaszkę F.Mahory czy innej Szaneli Madmłazeli. A choćby i olać ww. powody - wg mnie Tesori, Yves Rocher, Avon, Oriflame, Adidas itp - zwyczajnie pachną lepiej, niż wszelkie podróby.
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 20:39   #27
GothicAristocrat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 765
Dot.: Podrobki, alternatywy, tanie perumy - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość

Ale kradzież pomysłu pozostaje kradzieżą, a obciach pozostaje obciachem. Ja wstydziłabym się wyjąć z torebki flaszkę F.Mahory czy innej Szaneli Madmłazeli. A choćby i olać ww. powody - wg mnie Tesori, Yves Rocher, Avon, Oriflame, Adidas itp - zwyczajnie pachną lepiej, niż wszelkie podróby.
jasne, że tak co prawda Avonu nie lubie ale niektóre zapachy z Oriflame'a nawet mi odpowiadają, np Enigma, czy Amethyst Fatale, albo chociażby Giordani... wswzystkie one są bardzo ciekawe i na pewno bardziej wyjątkowe od jakiś podrób
GothicAristocrat jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.