Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-05, 09:41   #1441
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiejsze U


I - 3 kromki chleba żytniego z kurczakiem w galarecie, chrzanem i majonezem, pół czerwonej papryki


II - duszona wołowina z risotto i grillowanymi warzywami


III - kolacja imieninowa: zupa pomidorowa, trochę gulaszu z kaszą, sałatka, fondue czekoladowe
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 11:08   #1442
angelinee1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczorajsze P

Śniadanie : Owsianka na mleku z budyniem czekoladowym, masłem orzechowym i bananem

Przekąska : banan

Obiad : 7 kopytek z keczupem

Przekąska : 2 wafle ryżowe z bakaliami, suszone jabłka

Kolacja na mieście : Wizyta w KFC : Grander Cheeser i pół porcji frytek w sosie serowym z pieczarkami


Dzisiejsze P

Śniadanie : 2 grube kromki chleba żytniego ze słonecznikiem z keczupem: jedna z serem żółtym i pomidorem a druga z pasztetem z żurawinką <3

Przekąska: pomarańcza i herbatka owocowa

Obiad : 7 kopytek z keczupem, kabanos drobiowy( od jutra będą już normalne obiadki , ale co ja zrobie że kocham kopytka )

Podwieczorek : Serek Riso Karmelowy, cukierek, szklanka soku marchewkowo-jabłkowo-bananowego Karotka

Kolacja: płatki kukurydziane na mleku z suszoną żurawiną
angelinee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 11:57   #1443
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
Wczorajsze P

Śniadanie : Owsianka na mleku z budyniem czekoladowym, masłem orzechowym i bananem

Przekąska : banan

Obiad : 7 kopytek z keczupem

Przekąska : 2 wafle ryżowe z bakaliami, suszone jabłka

Kolacja na mieście : Wizyta w KFC : Grander Cheeser i pół porcji frytek w sosie serowym z pieczarkami


Dzisiejsze P

Śniadanie : 2 grube kromki chleba żytniego ze słonecznikiem z keczupem: jedna z serem żółtym i pomidorem a druga z pasztetem z żurawinką <3

Przekąska: pomarańcza i herbatka owocowa

Obiad : 7 kopytek z keczupem, kabanos drobiowy( od jutra będą już normalne obiadki , ale co ja zrobie że kocham kopytka )

Podwieczorek : Serek Riso Karmelowy, cukierek, szklanka soku marchewkowo-jabłkowo-bananowego Karotka

Kolacja: płatki kukurydziane na mleku z suszoną żurawiną
Bardzo mało nawet jak na U. Posiłki są bardzo skromne, porcje bardzo małe, brakuje drugich śniadań, sensownego obiadu a nie przegryzki. Nie chodzisz głodna? Dziecko w przedszkolu zjada więcej niż 7 kopytek i to jeszcze z masłem i twarogiem.... Nigdy na takim jedzeniu nie przytyjesz a moze i schudniesz.
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-02-06 o 13:16
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 12:54   #1444
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
Wczorajsze P

Śniadanie : Owsianka na mleku z budyniem czekoladowym, masłem orzechowym i bananem

Przekąska : banan

Obiad : 7 kopytek z keczupem

Przekąska : 2 wafle ryżowe z bakaliami, suszone jabłka

Kolacja na mieście : Wizyta w KFC : Grander Cheeser i pół porcji frytek w sosie serowym z pieczarkami


Dzisiejsze P

Śniadanie : 2 grube kromki chleba żytniego ze słonecznikiem z keczupem: jedna z serem żółtym i pomidorem a druga z pasztetem z żurawinką <3

Przekąska: pomarańcza i herbatka owocowa

Obiad : 7 kopytek z keczupem, kabanos drobiowy( od jutra będą już normalne obiadki , ale co ja zrobie że kocham kopytka )

Podwieczorek : Serek Riso Karmelowy, cukierek, szklanka soku marchewkowo-jabłkowo-bananowego Karotka

Kolacja: płatki kukurydziane na mleku z suszoną żurawiną
ten jadłospis jest słaby.
może ci się wydawać inaczej, ale nie przytyjesz na takich śmiesznych ilościach jedzenia, które powinny być tak naprawdę dodatkiem do jedzenia.

chcesz przytyć, to dlaczego zapychasz się produktami typu wafle ryżowe, suszone jabłka etc? brakuje jakiegoś sensownego białka. kabanos i pasztet nie wystarczą. tak samo z warzywami. chodzi o odżywienie organizmu, a to co jesz naprawdę nie ma dużo wartości odżywczych.
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 17:08   #1445
angelinee1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

No o dziwo najadam się Ale naprawde uwierz mi że cały czas sie staram stopniowo zwiększać. Niestety narazie muszę robić to małymi kroczkami bo jestem po operacji więc troche ograniczona jestem ;/

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Więc czego powinnam jeść np więcej ?

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Pytania o P

Mam pytania do Was, wiem że jesteście o wiele bardziej doświadczone ode mnie i dobrze mi doradzicie :

1.Kiedy powinnam pić soki owocowe ? W trakcie czy pomiędzy posiłkami ?

2.: Możecie mi podrzucić pomysły co powinnam jeść i na jakie posiłki ? Nie wiem, np coś w formie jadłospisu takiego przykładowego (bardzo lubie owoce i słodycze )

3.: Narazie chyba nie powinnam ćwiczyć, prawda ?

4.: Czy któraś z Was już przytyła ? Czy "ładnie" przytyłyście, podobają się Wam wasze ciała? Akceptujecie siebie ?


Z góry przepraszam za kłopot i dziękuję za odpowiedzi.

Na koniec dodam, że jestem po operacji i raczej mniejsze objętościowo posiłki mogę jeść, żeby nie być ociężałą i napompowaną. Takie zalecenia...
angelinee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 17:54   #1446
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
No o dziwo najadam się Ale naprawde uwierz mi że cały czas sie staram stopniowo zwiększać. Niestety narazie muszę robić to małymi kroczkami bo jestem po operacji więc troche ograniczona jestem ;/


Więc czego powinnam jeść np więcej ?

Pytania o P

Mam pytania do Was, wiem że jesteście o wiele bardziej doświadczone ode mnie i dobrze mi doradzicie :

1.Kiedy powinnam pić soki owocowe ? W trakcie czy pomiędzy posiłkami ?

2.: Możecie mi podrzucić pomysły co powinnam jeść i na jakie posiłki ? Nie wiem, np coś w formie jadłospisu takiego przykładowego (bardzo lubie owoce i słodycze )

3.: Narazie chyba nie powinnam ćwiczyć, prawda ?

4.: Czy któraś z Was już przytyła ? Czy "ładnie" przytyłyście, podobają się Wam wasze ciała? Akceptujecie siebie ?


Z góry przepraszam za kłopot i dziękuję za odpowiedzi.

Na koniec dodam, że jestem po operacji i raczej mniejsze objętościowo posiłki mogę jeść, żeby nie być ociężałą i napompowaną. Takie zalecenia...
Chorowałaś na ED i czego miałaś operację, jakie dolegliwości?

Byłam na P. Czy ładnie przytyłam? Najpierw wszystko poszło tam gdzie idzie najczęściej czyli w brzuch, potem w uda... po odzyskaniu prawidłowej wagi trochę minęło czasu za nim wszystko ładnie się rozłożyło ale to normalne Nie ćwiczyłam bo nie mogę
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 22:21   #1447
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Śniadanie: trzy kromki chleba żytniego z serkiem grani, wędliną z piersi kurczaka i keczupem, dwie łyżeczki powideł śliwkowych

Drugie śniadanie: jajko na twardo, brokuły z sosem jogurtowo-musztardowym, dwie bułeczki cynamonki, jabłko

Obiad: makaron ryżowy z piersią z kurczaka, sosem sojowym i warzywami, kilka kostek czekolady

Kolacja: pół woreczka kaszy bulgur, makrela wędzona, sałatka: brokuły, pieczarki, papryka, pomidor, groszek z sosem jogurtowo-musztardowym

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2016-02-06 o 22:22
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-07, 05:43   #1448
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
No o dziwo najadam się Ale naprawde uwierz mi że cały czas sie staram stopniowo zwiększać. Niestety narazie muszę robić to małymi kroczkami bo jestem po operacji więc troche ograniczona jestem ;/

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Więc czego powinnam jeść np więcej ?

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Pytania o P

Mam pytania do Was, wiem że jesteście o wiele bardziej doświadczone ode mnie i dobrze mi doradzicie :

1.Kiedy powinnam pić soki owocowe ? W trakcie czy pomiędzy posiłkami ?

2.: Możecie mi podrzucić pomysły co powinnam jeść i na jakie posiłki ? Nie wiem, np coś w formie jadłospisu takiego przykładowego (bardzo lubie owoce i słodycze )

3.: Narazie chyba nie powinnam ćwiczyć, prawda ?

4.: Czy któraś z Was już przytyła ? Czy "ładnie" przytyłyście, podobają się Wam wasze ciała? Akceptujecie siebie ?


Z góry przepraszam za kłopot i dziękuję za odpowiedzi.

Na koniec dodam, że jestem po operacji i raczej mniejsze objętościowo posiłki mogę jeść, żeby nie być ociężałą i napompowaną. Takie zalecenia...
Przykładowych i bardzo ładnych jadlospisów jest tu multum więc poszukaj a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ja podobnie mam jak Ervisha. Na początku odkladało mi się wszystko w brzuch, ale teraz już nie jest tak źle. Ostatnio nawet zrobiłam sobie zdjęcie jak wyglądam teraz i wzięłam takie z tamtego roku i zestawiłam je ze sobą i dopiero dzięki temu zdjęciu widzę jak dużo osiągnęłam i jestem mega dumna z siebie. Rodzice jak zobaczyli to zdjęcie to nie mogli uwierzyć. A ja chyba sobie wydrukuje i powieszę na ścianie
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 06:29   #1449
angelinee1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Chorowałaś na ED i czego miałaś operację, jakie dolegliwości?

Byłam na P. Czy ładnie przytyłam? Najpierw wszystko poszło tam gdzie idzie najczęściej czyli w brzuch, potem w uda... po odzyskaniu prawidłowej wagi trochę minęło czasu za nim wszystko ładnie się rozłożyło ale to normalne Nie ćwiczyłam bo nie mogę


Miałam operację "przypalenia" pękniętej śledziony po wypadku samochodowym. Nie mogę dużo chodzic, przemęczać się i właśnie rozpychać brzucha dużymi ilościami bo to duże obciążenie dla niego. Ale moge już jeść kaloryczne rzeczy.

A to doobrze :-* Bo troche się bałam że wszystko pójdzie mi tylko w brzuch
__________________
Najszczęśliwsza na świecie PPM
angelinee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 09:28   #1450
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
Miałam operację "przypalenia" pękniętej śledziony po wypadku samochodowym. Nie mogę dużo chodzic, przemęczać się i właśnie rozpychać brzucha dużymi ilościami bo to duże obciążenie dla niego. Ale moge już jeść kaloryczne rzeczy.

A to doobrze :-* Bo troche się bałam że wszystko pójdzie mi tylko w brzuch
Potem się rozkłada A nawet gdyby poszło w brzuszek to tam też musi być trochę by chronić narządy Nie popadajmy w paranoję

Miałaś tak poważną operację i pytasz czy możesz ćwiczyć??? Przecież wszystko jest jeszcze świeże - zapomnij o ćwiczeniach bo sobie zaszkodzisz. Jeśli nie mozesz na raz jeść dużo to jedz o wiele częściej - to co jesz to za mało by przytyć a możesz jeszcze schudnąć.
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 14:03   #1451
angelinee1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Potem się rozkłada A nawet gdyby poszło w brzuszek to tam też musi być trochę by chronić narządy Nie popadajmy w paranoję

Miałaś tak poważną operację i pytasz czy możesz ćwiczyć??? Przecież wszystko jest jeszcze świeże - zapomnij o ćwiczeniach bo sobie zaszkodzisz. Jeśli nie mozesz na raz jeść dużo to jedz o wiele częściej - to co jesz to za mało by przytyć a możesz jeszcze schudnąć.

Chodziło mi bardziej o ćwiczenia po tym wszystkim typu pływanie np
Dziękuję
Postaram się zwiększać kaloryczność przynajmniej
Mam nadzieję, że mi pomożecie

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Ginarella Pokaż wiadomość
Przykładowych i bardzo ładnych jadlospisów jest tu multum więc poszukaj a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ja podobnie mam jak Ervisha. Na początku odkladało mi się wszystko w brzuch, ale teraz już nie jest tak źle. Ostatnio nawet zrobiłam sobie zdjęcie jak wyglądam teraz i wzięłam takie z tamtego roku i zestawiłam je ze sobą i dopiero dzięki temu zdjęciu widzę jak dużo osiągnęłam i jestem mega dumna z siebie. Rodzice jak zobaczyli to zdjęcie to nie mogli uwierzyć. A ja chyba sobie wydrukuje i powieszę na ścianie

To wspaniale ! <3
Tak sie ciesze <3
Mam nadzieje że i mi się powiedzie.
__________________
Najszczęśliwsza na świecie PPM
angelinee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-07, 14:11   #1452
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
Chodziło mi bardziej o ćwiczenia po tym wszystkim typu pływanie np
Dziękuję
Postaram się zwiększać kaloryczność przynajmniej
Mam nadzieję, że mi pomożecie

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------




To wspaniale ! <3
Tak sie ciesze <3
Mam nadzieje że i mi się powiedzie.
Na razie o tym nie myśl... skup się na tym by wszystko się zagoiło. Nie wiem jakie masz wskazana co do diety - czego nie możesz jeść ale z tych produktów które możesz wybieraj bardziej kaloryczne No i w miarę możliwości zwiększaj jedzenie... może jedz więcej posiłków niż 5 ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 15:45   #1453
angelinee1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Na razie o tym nie myśl... skup się na tym by wszystko się zagoiło. Nie wiem jakie masz wskazana co do diety - czego nie możesz jeść ale z tych produktów które możesz wybieraj bardziej kaloryczne No i w miarę możliwości zwiększaj jedzenie... może jedz więcej posiłków niż 5 ?

Aktualnie nie mam żadnych przeciwskazań, ponieważ zakończyłam już diete lekkostrawną, tylko nie moge właśni tych dużych ilości żeby nic tam w brzuchu nie rozpychać


Moje dzisiejsze starania o P w miarę możliwości ( trochę starałam się zastosować do waszych rad )


Śniadanie : Jajecznica z 2 jajek, połowy parówki, połowy pomidora, smażona na łyżce masełka + grubaśna kromka chleba żytniego ze słonecznikiem również z masełkiem + sok marchewkowo-bananowo-jabłkowy

Drugie śniadanie :
Mus z banana, mleka, mielonego lnu + orzechy włoskie

Sok ten co na śniadanie

Obiad : 4 ogromniaste ( wielkości wnętrza dłoni ) pierogi na grubym cieście z bogatym farszem mięsnym [uwierzcie, moja mama naprawdę robi je ogromne ] + 2 kopytka dojadłam

słodka przekąska : 12 Trufli (każdy z nich ma 55 kcal w jednym{tak z ciekawości zobaczyłam ale są małe więc nie czuję się zapchana} ) + sok (znów ten sam)

Kolacja : Dwie kromki chleba wieloziarnistego z masłem + serek Riso pistacjowy
__________________
Najszczęśliwsza na świecie PPM
angelinee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 16:04   #1454
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
Aktualnie nie mam żadnych przeciwskazań, ponieważ zakończyłam już diete lekkostrawną, tylko nie moge właśni tych dużych ilości żeby nic tam w brzuchu nie rozpychać


Moje dzisiejsze starania o P w miarę możliwości ( trochę starałam się zastosować do waszych rad )


Śniadanie : Jajecznica z 2 jajek, połowy parówki, połowy pomidora, smażona na łyżce masełka + grubaśna kromka chleba żytniego ze słonecznikiem również z masełkiem + sok marchewkowo-bananowo-jabłkowy

Drugie śniadanie :
Mus z banana, mleka, mielonego lnu + orzechy włoskie

Sok ten co na śniadanie

Obiad : 4 ogromniaste ( wielkości wnętrza dłoni ) pierogi na grubym cieście z bogatym farszem mięsnym [uwierzcie, moja mama naprawdę robi je ogromne ] + 2 kopytka dojadłam

słodka przekąska : 12 Trufli (każdy z nich ma 55 kcal w jednym{tak z ciekawości zobaczyłam ale są małe więc nie czuję się zapchana} ) + sok (znów ten sam)

Kolacja : Dwie kromki chleba wieloziarnistego z masłem + serek Riso pistacjowy
Jest lepiej
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 16:30   #1455
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
Aktualnie nie mam żadnych przeciwskazań, ponieważ zakończyłam już diete lekkostrawną, tylko nie moge właśni tych dużych ilości żeby nic tam w brzuchu nie rozpychać


Moje dzisiejsze starania o P w miarę możliwości ( trochę starałam się zastosować do waszych rad )


Śniadanie : Jajecznica z 2 jajek, połowy parówki, połowy pomidora, smażona na łyżce masełka + grubaśna kromka chleba żytniego ze słonecznikiem również z masełkiem + sok marchewkowo-bananowo-jabłkowy

Drugie śniadanie :
Mus z banana, mleka, mielonego lnu + orzechy włoskie

Sok ten co na śniadanie

Obiad : 4 ogromniaste ( wielkości wnętrza dłoni ) pierogi na grubym cieście z bogatym farszem mięsnym [uwierzcie, moja mama naprawdę robi je ogromne ] + 2 kopytka dojadłam

słodka przekąska : 12 Trufli (każdy z nich ma 55 kcal w jednym{tak z ciekawości zobaczyłam ale są małe więc nie czuję się zapchana} ) + sok (znów ten sam)

Kolacja : Dwie kromki chleba wieloziarnistego z masłem + serek Riso pistacjowy
Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
Jest lepiej
Zgadzam się, ze jest lepiej
Postaraj się dorzucać coś jeszcze do II śniadań i podwieczorków... może i coś przed snem przekąś jeśli będziesz w stanie (chodzi mi o upychanie kalorii )
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 17:30   #1456
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Niedziela U

8.00
- płatki owsiane, ryzowe, jęczmienne+ nasiona słonecznika i wiórki kokosowe + wiśnie, pół mango, banan.

13.00
- porcja pomidorowej z ryżem i piersią kurczaka

16.30
- naleśniki gryczane z farszem mięsno-warzynym
- sos pomidorowy z oliwą, czosnkiem i bazylią
- sałata: roszponka + lodowa, cebulka, pomidory, oliwa z miodem i octem balsamicznym

po 19.00
- pomarańcza
- jabłko
- migdały, nerkowce
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 21:58   #1457
antenn087
Raczkowanie
 
Avatar antenn087
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 336
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

może ja dodam

P: I: jajecznica na oliwie z cebulką 2 jajka, grahamka z masłem , szynką, sałatą, pomidorem, rzodkiewką i szczypiorkiem,herbata z cytryną

II: 200g jogurtu greckiego z truskawkami i dwoma łyżkami otrębów śliwkowych

III:
Zupa pomidorowa z makaronem
Duszone mięso z kurczaka z farszem ważywnym w śrdku, ziemniaki , surówka

IV: 1/2 mullera ciasteczkowego , paczuszka herbatników, jabłko

V: 3 kromki graham z masłem , słatka z wszystkiego co byłko m.in.jajka, kurczak , marcheka, seler itp kukurydza szpinak i sos majonezowo ziołowy < mama to robiła więc nie wiem co tam
było

przed snem kubek mleka
antenn087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 07:16   #1458
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U

I 2 kromki chleba (włoskiego z lidla) z masłem, żółtym serem i dużą ilością kiełków rzodkiewki, serek grani z łyżką miodu

II bułka z pestkami dyni z masłem, wędzonym kurczakiem i sałatą

jabłko

III zupa pomidorowa z mięsem mielonym z szynki, marchewką i pieczoną papryką + podpieczona tortilla do pochrupania

crossfit

IV porządny kawałek fit ciasta (ciasto z czerwonej fasoli z kremem, składniki: fasola, jajka, ksylitol, odrobina mąki gryczanej, twaróg, śmietanka kokosowa, gorzka czekolada)
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 08:19   #1459
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

wczorajsze U


I - 2 jajka sadzone, 5 plasterków boczku, papryka, pół bułki jęczmiennej


II - 2 kromki chleba, jedna z pastą makrelową, druga z szynką wołową


trochę owoców


III - pieczony kurczak zagrodowy (! wow udało się dorwać) faszerowany wątróbką, pomidorami suszonymi, nerkowcami, piersią mieloną i kaszą jęczmienną, pieczone ziemniaki, surówka z pekinki z vinegretem


nieduży kawałek tortu śmietankowo-owocowego




dzisiejsze U


I - galaretka drobiowa z chrzanem, parówka, trochę keczupu i majonezu, bułka jęczmienna


II - kotleciki z kaszy jęczmiennej z mieloną piesią kurczaka i wątróbką, nerkowce, pekinka z vinegret


muffin z mąki orkiszowej z czekoladą gorzką


III - pieczony kurczak faszerowany (jak wczoraj), ryż, surówka


trening trx


IV -kawałki owoców (ananas świeży, pomarańcza, kiwi, winogrona)
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-08, 10:45   #1460
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Niedziela U

8.00
- 2 jajka na miękko
- 2 kromki chleba żytniego z masłem
- sałatka z pomidorów, sałaty, awokado, oliwy
- trochę suchej kiełbasy

Trening funkcjonalny 1 godzina
Stretching 30 min.

13.00
- szejk 300 ml: brokuły, jabłka, banan, siemię, imbir, algi
- zupa curry (bataty, dynia, por, czosnek, cukinia, pomidory, groszek, soczewica czerwona, mleko kokosowe)

Marsz około 8 km

16.00
- krewetki królewskie na ostro w mleku kokosowym
- ryż paraboiled
- sałata masłowa z pomidorami, cebulką, koprem, szczypiorem, bazylią, kolendrą + sos na bazie oliwy z oliwek
- kieliszek białego wina
-porcja ciasta typu miodownik z orzechami

20.00
- nerkowce, migdały
- sałatka z pomarańczy, jabłek, marchwi, jogurtu, miodu+cynamon
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 15:02   #1461
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczoraj

- bułka żytnia na zakwasie z makrelą wędzoną, serek wiejski, papryka

- jabłko, drożdżówka z makiem, snickers

- pierogi z serem i jagodami (10 ) jogurt naturalny

-kasza gryczana z tuńczykiem, jajkiem i warzywami, drożdżówka z serem, kawałek ciasta drożdżowego, popcorn kinowy

Bardzo nieidalnie, ale niedziele rządzą się u mnie własnymi prawami
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 17:38   #1462
clementine_
Raczkowanie
 
Avatar clementine_
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

(przed)wiosenne lekkie R

śniadanie: paluch pełnoziarnisty z masłem, sałatą, szynką, pomidorem i ogórkiem
lunch: smoothie - dwie garście jarmużu, zielony ogórek (bez skórki), duży banan, świeży imbir, sok z połówki cytryny, garstka nasion chia, olej lniany (łyżka)
obiadokolacja: duża porcja sałatki - 2 jajka na półmiękko, sałata rzymska, rukola, żółta papryka, pomidor, zielony ogórek, rzodkiewka, awokado, olej lniany, pestki: czarny sezam, pestki dynii, słonecznik
2 lampki białego wytrawnego wina
clementine_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 19:58   #1463
angelinee1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Ale się cieszę że jest już lepiej !

Dzisiejsze P

Z racji badań na czczo śniadanie było póóóźno i w biegu między kolejnymi lekarzami

Śniadanie: Kupna bagietka żytnia z sałatą, pomidorem, ogrórkiem, masłem, majonezowym, delikatnym sosem, kurczakiem i serem

Obiad : Sałatka z sosem czosnkowym i kurczaczek w panierce w Felix Chicken

Podwieczorek : Bułeczka z Lidla z budyniem i dżemem malinowym + herbata

Kolacja : Precel z Lidla + serek Riso waniliowy
__________________
Najszczęśliwsza na świecie PPM
angelinee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 20:22   #1464
mozgrrl
Rozeznanie
 
Avatar mozgrrl
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 600
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Lekkie R
- Kasza jaglana na mleku kokosowym z jabłkami duszonymi z odbrobiną syropu daktylowego i cynamonu
- Mała porcja zupy warzywnej z pęczakiem i ciecierzycą
- Wege stroganoff, duża porcja surówek - z czerwonej kapusty i tarta marchewka z jabłkiem, kasza gryczana
- Banan i pół pomarańczy po treningu na siłowni
- Wafle jaglano-kukurydziane z awokado i pomidorem
mozgrrl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 20:32   #1465
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

u mnie dzisiaj:

I- omlet z 2 jaj z łyżeczka kakao. Na to swojski twaróg z odrobinka śmietany i miodu, pol banana, inka z odrobina mleka

II- pomarańcza, kilka małych ciasteczek francuskich domowych z jabłkiem i cynamonem

III- wieprzowina duszona z warzywami z patelni, ziemniaki z wody

IV- banan

Trening indoor cycling

V- trzy naleśniki- 2 z serem, 1 z dżemem, polane odrobina śmietany :p
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 08:01   #1466
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
u mnie dzisiaj:

I- omlet z 2 jaj z łyżeczka kakao. Na to swojski twaróg z odrobinka śmietany i miodu, pol banana, inka z odrobina mleka

II- pomarańcza, kilka małych ciasteczek francuskich domowych z jabłkiem i cynamonem

III- wieprzowina duszona z warzywami z patelni, ziemniaki z wody

IV- banan

Trening indoor cycling

V- trzy naleśniki- 2 z serem, 1 z dżemem, polane odrobina śmietany :p

Fajnie, fajnie Choć taki zielony kolega i spółka , w dowolnym kolorze i na surowo, by się przydali w choć 1 posiłku.
Ale i tak bez porównania do wcześniejszych jadłospisów.


****

Poniedziałek U

7.00
- płatki owsiane, ryżowe, jęczmienne, nasiona dyni , słonecznika, sezamu, żurawina suszona + wiórki kokosowe + wiśnie+ pół mango i pół banana

11.00
- 2 naleśniki gryczane z jogurtem, powidłami, nerkowcami
- jabłko

15.30
- 2 naleśniki gryczane z farszem z mięsa kaczki i warzyw
- sos pomidorowy z czosnkiem, bazylią i oliwą
- sałata masłowa z pomidorami, koprem, szczypiorem, bazylią, czerwoną cebulką , oliwą

1 godzina trening wytrzymałościowo-siłowy ze sztangą

19.30
- 2 porcje zupy curry (bataty, dynia, por, czosnek, cukinia, pomidory, groszek, soczewica czerwona, mleko kokosowe) + kolendra i szczypior
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 11:01   #1467
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Fajnie, fajnie Choć taki zielony kolega i spółka , w dowolnym kolorze i na surowo, by się przydali w choć 1 posiłku.
Ale i tak bez porównania do wcześniejszych
Dziękuje
Cały czas mam wrażenie ze sie przejadam :p moze to dlatego ze @ mi sie zbliża... Dorzucę sobie warzyw jak radzisz
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 12:00   #1468
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U

I płatki jaglane (40g) z chia, miodem, cynamonem, kakao, mlekiem i malinami

II bułka ziarnista z masłem, serem, wędzonym kurczakiem, pomidorem i kiełkami

jabłko

III burger (bułka niestety słodka burgerowa, kotlet z indyka, kawałek wędzonego sera, domowa żurawina, sałata, suszony pomidor), surówka z pora i sałaty z oliwą

trx

IV zamierzam kupić i zjeść jakieś śledzie
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 12:45   #1469
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

- trzy kromki żytnie z domową pastą jajeczną, wędliną z indyka, kubek barszczu czerwonego, ogórki kiszone

- jogurt naturalny gęsty duży z łyżką domowych powideł śliwkowych

- zapiekanka z kaszy bulgur, pomidorów, brokułów, makreli wędzonej zapieczona z sosem napoli i mozzarellą, jabłko

- sałatka gyros: pierś kurczaka w przyprawach, kukurydza, ogórki kiszone, keczup, sos czosnkowo-musztardowy, sałata, pomidory plus bułka żytnia na zakwasie zapiekana z mozzarellą i pieczarkami, pasek dużej czekolady z żurawiną

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2016-02-09 o 12:47
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 20:58   #1470
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wtorek U

7.00
- ryż paraboiled z wiórkami kokosowymi, śliwkami, cynamonem, mango

11.00
- sałatka: brokuły, jajka, awokado, pomidory, oliwki, majonez
- jabłko

16.00
- klasyczny schabowy z cebulka
- ziemniaki
- surówka z marchwi, cebulki, jabłka, chrzanu i smietany

- łyzka masła orzechowego
- banan

20.00
- porcja zupy curry (bataty, dynia, por, czosnek, cukinia, pomidory, groszek, soczewica czerwona, mleko kokosowe) + kolendra i szczypior
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.