Mamy Luty 2021 cz.II - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-07, 09:45   #781
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Dzień dobry!

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Trochę się podłamałam. To przedszkole do którego startuje ma również dzieci niepełnosprawne. Nie wiem czy podołam. Gdybym odkryła to wcześniej, to lepiej bym się przygotowała na jutrzejsze spotkanie...

Pisałam na marcóweczkach, ale wam też wstawię.

Rozmawialiśmy ostatnio z moim o trójkącie i oczywiście mamy zdanie, że to nie wchodzi w grę oraz czasem mi dogryza jak pewien facet zza granicy mnie podrywał w Pubie i według mojego nie protestowałam. Lubimy z tego pożartować.

Słuchajcie...

Mój chciał wczoraj na moim telefonie włączyć muzykę do spania. Wchodzi w google a tam w ostatnich wyszukiwaniach "Cybex" 🤣 Chyba pomylił z cyber...

A następnie był "Bebetto Holland 3w1" I on to chyba na początku zrozumiał jako szukanie trójkąta z Holendrem o imieniu Bebetto.

Nie mogłam powstrzymać łez śmiechu. I ta jego poważna mina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki i tak!

Trójkąt z Holendrem Bebetto

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Dzień dobry dzisiaj 19+0 leci ten czas jak szalony i jeszcze tylko półtora tygodnia i żegnaj praco 🥳🥳

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, to już bardzo blisko!

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Dzień dobry po urlopie!

Ja już w drodze do laboratorium. Jestem tak głodna, że już marzę o wkłuciu i będę wciągać kanapki. Wczorajsza trasa powrotna sprawiła, że w sumie cały dzień byłam na czczo, wymiotowałam nawet pod samym domem.

Niech to będzie łaskawy dzień na rozruch pourlopowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby w pracy było dziś spokojnie i bez nerwów na dzień dobry

Biedna z tą trasą i wymiotami

Ja wieczorem nie mogłam zasnąć, rano trzeba wstawać do pracy, myślałam, że może minimalnie odeśpię i chwilę się spóźnię, ale nie dało się już zasnąć, bo głód! A jak zjadłam nawet niewielką porcję, to od razu mdłości i torsje zwariować idzie.
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 09:45   #782
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Francesca, jak to wróci? Ja myślałam, że moje jak przyszło to zostanie ;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo zarzyganym lipcu wymioty mi w miarę ustąpiły. Przez tydzień były mdłości i potem było ok. Co prawda codziennie rano od sierpnia rzygam żółcią ale poza tym było w miarę. To od tygodnia jakoś mam znowu silne mdłości po jedzeniu, wieczorami, zdarza mi się wymiotować trochę którymś posiłkiem. Także czekam aż wszystko to minie.
Mojej mamie niby wszystko minęło w 5 miesiącu. Może jestem skazana na taki sam los
Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Hej

Ja tygodnie i tp mam liczony wg Om bo się zbiegły. Nawet gdyby się nie zbiegły to bym tak liczyła. Gdzieś czytałam że liczy się z Om chyba że różnica jest spora niby 2tyg ale czy piszący miał rację to nie wiem
U mnie jakąś depresja normalnie. Zaczęłam znowu jakieś czarnowidztwo. Nie wiem co jest. Adaś raz kopie a później dwa dni praktycznie nic. Chyba hormony znów szaleją.
Co do samopoczucia to ja znów się czuje jak w 7-8tc, przyszły mdłości codziennie wieczorem + wymioty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może jakiś etap na gorsze samopoczucie?
O jej... czarnowidztwo jest najgorsze. Będzie dobrze!🥰
Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
U mnie też to samo z ruchami są nieregularne. W sumie dzisiaj pierwszy raz czułam je rano.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Oj, biedna

Liczy się z Om jeżeli różnica nie jest większa niż tydzień

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
U mnie już regularnie codziennie czuje małą. Jak się wierci czasami rano, czasami po obiedzie albo wieczorem.
Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Wiem że lanolina na pewno na sutki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Położna z zaufajpoloznej mówiła, że lanolina obowiązkowo i że najlepsze jest z firmy Lansinoh. Mówiła, że produkcja lanolina jest droga i te wszystkie lanoliny za kilka złoty to są beznadziejne.
Ewentualnie jak nie z tej firmy to jeszcze purelan z madeli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 09:50   #783
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny
Jak sobie zwymiotuje to mi lepiej może chociaż nie będę tak tyć
Niby wiem że tak jest ze są niereguralne ale wiecie jeszcze wczoraj czułam tak jakby brzuch się napinał, bez bólu tylko czułam takie napięcie i jak naciskałam to twardy był. Wyczytałam że szyjka może się skracać przez skurcze a wiem że mojej mamie się dużo skróciła i bardzo szybko miała rozwarcie i w 7mies urodziła więc sobie wkręciłam że po niej tak będę mieć wgl wczoraj leżałam i płakałam to już napewno hormony, martwi mnie sprawa z ubezpieczeniem bo go nie mam, jako ciężarna mogę chodzić na NFZ ale później nie wiem co zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz się dopisać do ubezpieczenia męża tak samo dziecko.

A to nie tak, że pracuje Ci po prostu macica wraca z pierwszymi skurczami? Podobno na tym etapie już może. Twardnienie to podobno jak czujesz, ze brakuje Ci aż skóry na brzuszku. A nie że jak jest twarde przy dotyku. Tak to i ja mam twarda. Teraz od 20 tyg lekarz już nam będzie monitorował długość szyjki.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Francesca z tą regularnością to chodziło mi o to, że za jakiś czas będziemy już dokładnie wiedzieć kiedy dziecko śpi, a kiedy się rusza. W sensie, że codziennie o tej samej godzinie
Bo z tego co czytałam to wlansie tak to będzie wyglądało.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 09:51   #784
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Myślę, że mnie przyjmą do tej pracy, ale teraz 4 miesiąc, niedługo 5... A to są też dzieci niepełnosprawne. Pytał czy miałabym problem z podniesieniem sześciolatka albo wejściem na drabinę. Teraz wydaje mi się, że nie. Idę w środę ja dzień próbny, cały dzień dziwne, normalnie biorą na godzinę/dwie/trzy. Ogólnie facet widać że jest strasznym bucem i to całe przedszkole dla hajsu. Ale dla mnie to cenne doświadczenie zawodowe. Bardzo się ucieszyłam, bo jak przyszłam, to maluchy wychodziły na spacer i był wsrod nich taki chłopczyk z afazją, który był również w żłobku w którym poprzednio pracowałam. Aż mi się ciepło na serduszku zrobiło 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 09:56   #785
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Możesz się dopisać do ubezpieczenia męża tak samo dziecko.

A to nie tak, że pracuje Ci po prostu macica wraca z pierwszymi skurczami? Podobno na tym etapie już może. Twardnienie to podobno jak czujesz, ze brakuje Ci aż skóry na brzuszku. A nie że jak jest twarde przy dotyku. Tak to i ja mam twarda. Teraz od 20 tyg lekarz już nam będzie monitorował długość szyjki.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Niestety moj nie mąż dlatego mam problem u niego w pracy mozna dopisać partnerkę ale to będzie raczej sporo płatne a po urodzeniu będę mieć aż 1500zl na miesiąc więc dopłacać ok. 300zl albo i więcej za to że ja i tak chodzę prywatnie do lekarzy (od paru lat nie byłam u lekarza na NFZ oprócz HSG w szpitalu) to mi się nie widzi. Mój ma się dowiedzieć w pracy jak to wygląda.. Już myślałam o szybkim ślubie ale ani kasy nie ma na to ani na takiego szaleńca nie chce. Mogę na bezrobocie się zapisać ale w tedy nie będę na l4 dostawać ponad 2tys jak teraz więc się nie opłaca no i gotowości do pracy to raczej nie mam, a po porodzie jak się zapisze to trzeba przyjąć ich pracę bo jak się odmówi to cie wypisują. U matki się dopisać nie mogę bo nie uczę się. Coś trzeba będzie wymyślić.

Właśnie czytałam też że macica poprostu ćwiczy i to jest normalne. Dlatego aż tak nie sieje paniki, mówię w sumie tylko wam no i będę się obserwować wizyta za 1,5tyg i zobacze jak tam szyjka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 10:03   #786
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny
Jak sobie zwymiotuje to mi lepiej może chociaż nie będę tak tyć
Niby wiem że tak jest ze są niereguralne ale wiecie jeszcze wczoraj czułam tak jakby brzuch się napinał, bez bólu tylko czułam takie napięcie i jak naciskałam to twardy był. Wyczytałam że szyjka może się skracać przez skurcze a wiem że mojej mamie się dużo skróciła i bardzo szybko miała rozwarcie i w 7mies urodziła więc sobie wkręciłam że po niej tak będę mieć wgl wczoraj leżałam i płakałam to już napewno hormony, martwi mnie sprawa z ubezpieczeniem bo go nie mam, jako ciężarna mogę chodzić na NFZ ale później nie wiem co zrobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chciałam Ci napisać że do mamy możesz się podłączyć, ale widzę że niżej napisałaś że nie możesz bo się nie uczysz. Kurczę ja w czerwcu skończyłam studia i póki co jestem cały czas zgłoszona u mamy.
Moj tż to też nie mąż, ale prowadzi własną działalność i chyba będzie się musiał zapytać księgowego jak to wygląda.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 10:10   #787
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Chciałam Ci napisać że do mamy możesz się podłączyć, ale widzę że niżej napisałaś że nie możesz bo się nie uczysz. Kurczę ja w czerwcu skończyłam studia i póki co jestem cały czas zgłoszona u mamy.
Moj tż to też nie mąż, ale prowadzi własną działalność i chyba będzie się musiał zapytać księgowego jak to wygląda.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie mój się będzie dowiadywać ile by to kosztowało tylko kiedy on mi to załatwi to nie wiem narazie mam w enelmedzie pakiet na cały rok do placówek prywatnych, no i z racji ciąży że szpitala mogę w razie w. korzystać. Martwię się o okres w sumie od kwietnia do grudnia przyszłego roku. Bo po roku zapisze się na bezrobocie albo pójdę do pracy, zależy czy będzie miał się kto zająć dzieckiem.
Wkurzam się bo te wszystkie problemy wyszły przez wirusa, pracowałam dwa lata na czas nieokreślony na umowę o pracę i starałam się przez rok o ciążę. A zaszłam miesiąc po tym jak mnie szefowa zwolniła bo zamknęli galerie handlowe. I najlepsze że gdybym nie była w ciąży to by mnie wzięła spowrotem do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-07, 10:11   #788
Inqognito
Raczkowanie
 
Avatar Inqognito
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 38
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Wczoraj cały dzień w łóżku z migreną. Dziś dzień bardzo produktywny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak udało Ci się ogarnąć w jeden dzień? Ja właśnie dopiero dochodzę do siebie po TRZYDNIOWEJ migrenie... już naprawdę nie wiem jak żyć jak przychodzi migrena Pierwsza doba to tylko wymiotuję z bólu samą żółcią, druga lezę/śpię w ciemnicy a trzecia zaczynam jeść i chodzić... Okropnie się boję że się powtórzy, od początku ciąży to już moja druga migrena.

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Trochę się podłamałam. To przedszkole do którego startuje ma również dzieci niepełnosprawne. Nie wiem czy podołam. Gdybym odkryła to wcześniej, to lepiej bym się przygotowała na jutrzejsze spotkanie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia, twarda jesteś Ja pracuję w szkole z niepełnosprawnymi dziećmi ale poszłam już na L4 bo miałam duże dzieciaki, 13 letnie (też agresywne itd) i ryzyko za duże.

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Dzień dobry po urlopie!

Ja już w drodze do laboratorium. Jestem tak głodna, że już marzę o wkłuciu i będę wciągać kanapki. Wczorajsza trasa powrotna sprawiła, że w sumie cały dzień byłam na czczo, wymiotowałam nawet pod samym domem.

Niech to będzie łaskawy dzień na rozruch pourlopowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby byl laskawy
Inqognito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 10:19   #789
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
U mnie mój się będzie dowiadywać ile by to kosztowało tylko kiedy on mi to załatwi to nie wiem narazie mam w enelmedzie pakiet na cały rok do placówek prywatnych, no i z racji ciąży że szpitala mogę w razie w. korzystać. Martwię się o okres w sumie od kwietnia do grudnia przyszłego roku. Bo po roku zapisze się na bezrobocie albo pójdę do pracy, zależy czy będzie miał się kto zająć dzieckiem.
Wkurzam się bo te wszystkie problemy wyszły przez wirusa, pracowałam dwa lata na czas nieokreślony na umowę o pracę i starałam się przez rok o ciążę. A zaszłam miesiąc po tym jak mnie szefowa zwolniła bo zamknęli galerie handlowe. I najlepsze że gdybym nie była w ciąży to by mnie wzięła spowrotem do pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Same problemy z tym zusem. A u Ciebie to już wgl sytuacja z tym zwolnieniem...
Dobrze, że w ogóle o tym napisałaś, bo ja cały czas byłabym w błogiej nieświadomości, że do mamy już pociągnięta być nie mogę.
Kurde martwi mnie okres po ciąży, bo na pewno kilka pierwszych miesięcy z dzieckiem trzeba będzie siedzieć w domu, więc do pracy nie wiem kiedy 🤦🏻☠♀️
Jestem ciekawa ile będzie kosztować to podpięcie pod tż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 10:49   #790
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Jakie macie plany jeśli chodzi o sen maleństwa? My cały czas zastanawiamy się nad kwestią czy kupić dostawkę do łóżka i np. korzystać też z niej w salonie jako takie dodatkowe łóżeczko w ciągu dnia. Czy może kosz mojżesza i aby też był mobilny coś w stylu używamy w sypialni w nocy i w salonie w dzień. I wtedy normalne łóżeczko byłoby w pokoiku dziecka najzwyklejsze drewniane. Sama już nie wiem jakie macie rozwiązania bądź swoje plany?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 10:55   #791
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Jakie macie plany jeśli chodzi o sen maleństwa? My cały czas zastanawiamy się nad kwestią czy kupić dostawkę do łóżka i np. korzystać też z niej w salonie jako takie dodatkowe łóżeczko w ciągu dnia. Czy może kosz mojżesza i aby też był mobilny coś w stylu używamy w sypialni w nocy i w salonie w dzień. I wtedy normalne łóżeczko byłoby w pokoiku dziecka najzwyklejsze drewniane. Sama już nie wiem jakie macie rozwiązania bądź swoje plany?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My dostawimy lozeczko obok naszego łóżka i zamienimy się stronami na łóżku żebym ja byłam obok małego. Ale my będziemy w jednym pokoju z nim więc inaczej niż u ciebie. No i kokon będę mieć żeby na łóżku kłaść jak będę coś np w kuchni robić to żeby widzieć małego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-07, 11:09   #792
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Jakie macie plany jeśli chodzi o sen maleństwa? My cały czas zastanawiamy się nad kwestią czy kupić dostawkę do łóżka i np. korzystać też z niej w salonie jako takie dodatkowe łóżeczko w ciągu dnia. Czy może kosz mojżesza i aby też był mobilny coś w stylu używamy w sypialni w nocy i w salonie w dzień. I wtedy normalne łóżeczko byłoby w pokoiku dziecka najzwyklejsze drewniane. Sama już nie wiem jakie macie rozwiązania bądź swoje plany?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
my planujemy tylko łóżeczko do pokoiku i mamy zamiar być twardzi i nie brać dziecka do swojego łóżka i kokon w ciągu dnia niestety na nic więcej nie mogę sobie pozwolić w moim mieszkanku
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 11:28   #793
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

U mnie łóżeczka w jego przyszłym pokoju i kosz Mojżesza na początku w sypialni.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 12:28   #794
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Bo zarzyganym lipcu wymioty mi w miarę ustąpiły. Przez tydzień były mdłości i potem było ok. Co prawda codziennie rano od sierpnia rzygam żółcią ale poza tym było w miarę. To od tygodnia jakoś mam znowu silne mdłości po jedzeniu, wieczorami, zdarza mi się wymiotować trochę którymś posiłkiem. Także czekam aż wszystko to minie.
Mojej mamie niby wszystko minęło w 5 miesiącu. Może jestem skazana na taki sam los To może jakiś etap na gorsze samopoczucie?
O jej... czarnowidztwo jest najgorsze. Będzie dobrze!🥰U mnie już regularnie codziennie czuje małą. Jak się wierci czasami rano, czasami po obiedzie albo wieczorem. Położna z zaufajpoloznej mówiła, że lanolina obowiązkowo i że najlepsze jest z firmy Lansinoh. Mówiła, że produkcja lanolina jest droga i te wszystkie lanoliny za kilka złoty to są beznadziejne.
Ewentualnie jak nie z tej firmy to jeszcze purelan z madeli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany widzę, że u nas podobnie z tymi wymiotami... Choć ja CHYBA zaczynam widzieć światełko w tunelu, bo są jakby rzadziej... Mam nadzieję, że u Ciebie też to się unormuje bardzo niedługo, bo strasznie to dokuczliwe.

Za to wspaniale, że czujesz małą, troszkę, zazdro, też już bym chciała poczuć jakieś ruchy... no i do wiedzieć się, czy mała, czy mały

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Myślę, że mnie przyjmą do tej pracy, ale teraz 4 miesiąc, niedługo 5... A to są też dzieci niepełnosprawne. Pytał czy miałabym problem z podniesieniem sześciolatka albo wejściem na drabinę. Teraz wydaje mi się, że nie. Idę w środę ja dzień próbny, cały dzień dziwne, normalnie biorą na godzinę/dwie/trzy. Ogólnie facet widać że jest strasznym bucem i to całe przedszkole dla hajsu. Ale dla mnie to cenne doświadczenie zawodowe. Bardzo się ucieszyłam, bo jak przyszłam, to maluchy wychodziły na spacer i był wsrod nich taki chłopczyk z afazją, który był również w żłobku w którym poprzednio pracowałam. Aż mi się ciepło na serduszku zrobiło 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę, myślisz, że dasz radę? Żeby tylko się nie przeciążyć i sobie kuku nie zrobić
Ale skoro myślisz, że będzie OK i że to cenne doświadczenie, to trzymam kciuki za dzień próbny i żeby Cię wzięli. Choć ten facet buc tak megaoptymistycznie nie nastraja, ale może nie będzie miało to na Ciebie bardzo dużego wpływu

Paulina1671, ja niestety w tych sprawach ubezpieczeniowych nie podpowiem, ale wysyłam tulaski w walce z czarnowidztwem

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Jakie macie plany jeśli chodzi o sen maleństwa? My cały czas zastanawiamy się nad kwestią czy kupić dostawkę do łóżka i np. korzystać też z niej w salonie jako takie dodatkowe łóżeczko w ciągu dnia. Czy może kosz mojżesza i aby też był mobilny coś w stylu używamy w sypialni w nocy i w salonie w dzień. I wtedy normalne łóżeczko byłoby w pokoiku dziecka najzwyklejsze drewniane. Sama już nie wiem jakie macie rozwiązania bądź swoje plany?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wczoraj właśnie rozmawialiśmy z tż o tym, bo mamy to nieustalone, stanęło na tym, że zobaczymy, jak się przeprowadzimy, ile gdzie jest miejsca i jak tym zarządzić. Na pewno chcemy łóżeczko w pokoju dziecka, ale do niego z naszej sypialni jest ładny kawałek i trochę się obawiam, jak to będzie... Na razie dumamy nad dostawką, którą można też zabrać do teściów jednych czy drugich w razie wyjazdu. Ale czekamy z ostateczną decyzją czekamy, aż się przeniesiemy i zobaczymy, jak wypadają te dystanse.
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 12:50   #795
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Dziewczyny, jak miałyście ostatnio wizytę to usg było przez brzuch czy dowcipne? Nie wiem jak się dziś ubrać do lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 12:51   #796
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak miałyście ostatnio wizytę to usg było przez brzuch czy dowcipne? Nie wiem jak się dziś ubrać do lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przez brzuch, ale jeżeli będzie mierzył już szyjkę to zrobi to dopochwowo.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 12:53   #797
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Jakie macie plany jeśli chodzi o sen maleństwa? My cały czas zastanawiamy się nad kwestią czy kupić dostawkę do łóżka i np. korzystać też z niej w salonie jako takie dodatkowe łóżeczko w ciągu dnia. Czy może kosz mojżesza i aby też był mobilny coś w stylu używamy w sypialni w nocy i w salonie w dzień. I wtedy normalne łóżeczko byłoby w pokoiku dziecka najzwyklejsze drewniane. Sama już nie wiem jakie macie rozwiązania bądź swoje plany?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

My planujemy kupić używana dostawkę chicco next2me i do tego łóżeczko w pokoju córki z woodies.

W ogóle jak się budzę rano albo w nocy z pełnym pęcherzem to mam taki strasznie napiety nabrzmiały brzuch. Tez tak macie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 12:54   #798
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
My planujemy kupić używana dostawkę chicco next2me i do tego łóżeczko w pokoju córki z woodies.

W ogóle jak się budzę rano albo w nocy z pełnym pęcherzem to mam taki strasznie napiety nabrzmiały brzuch. Tez tak macie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. W dzień jak gdzieś wyjdę i nie mam możliwości skorzystać z WC to samo.


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 13:01   #799
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak miałyście ostatnio wizytę to usg było przez brzuch czy dowcipne? Nie wiem jak się dziś ubrać do lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przez brzuch i dopochwowo (bo ginka sprawdzała szyjkę). Ale miałam też badanie na samolocie..

Co do łóżeczka. To my jeszcze nie wiemy jak z miejscem w nowym lokum, ale planuje wstępnie dostawkę przy łóżku naszym i łóżeczko w pokoju dziecka. Kosz Mojżesza wydaje mi się za mały - w sensie, że długo z tego dzidzia korzystać nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-07, 13:06   #800
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Nairobi zmienisz mi termin wizyty? Z 21. 09 na 17.09 na 9.20.
Musialam trochę namieszać i jeszcze będę miała teleporade 21 bo zwolnienie będę przedluzac

W ogóle to zmieniłam termin bo 20 wypadła mi komunia bratanka. I stwierdzilam, że to żadna impreza dla mnie jak będę się martwiła poniedziałkową wizyta. Poza tym mam kawałek do przejechania i wole żeby sprawdził czy wszystko gra

Przez tą całą pandemie dopiero tydzień temu poznalam termin komunii. Po 5 dzieci do niej przystępuje. Dziwne czasy..

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 13:14   #801
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
My planujemy kupić używana dostawkę chicco next2me i do tego łóżeczko w pokoju córki z woodies.

W ogóle jak się budzę rano albo w nocy z pełnym pęcherzem to mam taki strasznie napiety nabrzmiały brzuch. Tez tak macie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też chcę next2me

Z brzuchem w nocy mam tak samo, w dodatku nawet jak ten pęcherz nie jest na maksa pełny, to i tak mam poczucie, że jak zaraz nie pójdę do łazienki, to umrę

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak miałyście ostatnio wizytę to usg było przez brzuch czy dowcipne? Nie wiem jak się dziś ubrać do lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przygotuj się na obie opcje na wszelki
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 13:17   #802
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Nairobi zmienisz mi termin wizyty? Z 21. 09 na 17.09 na 9.20.
Musialam trochę namieszać i jeszcze będę miała teleporade 21 bo zwolnienie będę przedluzac

W ogóle to zmieniłam termin bo 20 wypadła mi komunia bratanka. I stwierdzilam, że to żadna impreza dla mnie jak będę się martwiła poniedziałkową wizyta. Poza tym mam kawałek do przejechania i wole żeby sprawdził czy wszystko gra

Przez tą całą pandemie dopiero tydzień temu poznalam termin komunii. Po 5 dzieci do niej przystępuje. Dziwne czasy..

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
poprawione
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 13:32   #803
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Trochę się podłamałam. To przedszkole do którego startuje ma również dzieci niepełnosprawne. Nie wiem czy podołam. Gdybym odkryła to wcześniej, to lepiej bym się przygotowała na jutrzejsze spotkanie...

Pisałam na marcóweczkach, ale wam też wstawię.

Rozmawialiśmy ostatnio z moim o trójkącie i oczywiście mamy zdanie, że to nie wchodzi w grę oraz czasem mi dogryza jak pewien facet zza granicy mnie podrywał w Pubie i według mojego nie protestowałam. Lubimy z tego pożartować.

Słuchajcie...

Mój chciał wczoraj na moim telefonie włączyć muzykę do spania. Wchodzi w google a tam w ostatnich wyszukiwaniach "Cybex" 🤣 Chyba pomylił z cyber...

A następnie był "Bebetto Holland 3w1" I on to chyba na początku zrozumiał jako szukanie trójkąta z Holendrem o imieniu Bebetto.

Nie mogłam powstrzymać łez śmiechu. I ta jego poważna mina

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Padłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 13:53   #804
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak miałyście ostatnio wizytę to usg było przez brzuch czy dowcipne? Nie wiem jak się dziś ubrać do lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie zawsze jest samolot + dopochwowo + przez brzuch

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 13:57   #805
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
My planujemy kupić używana dostawkę chicco next2me i do tego łóżeczko w pokoju córki z woodies.

W ogóle jak się budzę rano albo w nocy z pełnym pęcherzem to mam taki strasznie napiety nabrzmiały brzuch. Tez tak macie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak mam z brzuchem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Dzień dobry
Dzisiaj mam teleporadę z endo, zobaczymy co mi powie
A jutro jedziemy z Tż na tydzień nad morze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 14:26   #806
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Dzięki za rady, już wiem żeby się ubrać uniwersalnie.

Mam wyniki z krwi, morfologia książkowa, hemoglobina taka jak na pierwszej morfologii na początku ciąży. Super. Czekam jeszcze na wyniki z moczu i TSH.


My planujemy urządzić kącik dla dziecka u nas w sypialni. Pokój dziecięcy póki co jest biurem TŻ, więc nie będziemy tam nic ruszać. Możliwe, że jeden regał przereorganizujemy i przeznaczymy na ubranka.
Myślimy do sypialni nad dostawką Next2me, kinderkraft albo Lionelo Theo - musimy je zobaczyć na żywo. Pewnie jakaś komoda z przewijakiem jeszcze się pojawi. W każdym razie będziemy na początek szykowali sypialnię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 15:38   #807
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Paulina1671 - dzwoniłam do zusu. Niestety tylko małżonka można podpiąć pod swoje ubezpieczenie.
Pozostaje albo podpisać indywidualną umowę z NFZ i opłacać składkę zdrowotną co miesiąc - niecałe 500zl albo zarejestrować się w Urzędzie Pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 15:41   #808
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Paulina1671 - dzwoniłam do zusu. Niestety tylko małżonka można podpiąć pod swoje ubezpieczenie.
Pozostaje albo podpisać indywidualną umowę z NFZ i opłacać składkę zdrowotną co miesiąc - niecałe 500zl albo zarejestrować się w Urzędzie Pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za informację czyli lipa, tyle kasy dawać za to że się nigdy nie pójdzie do lekarza na NFZ (przynajmniej ja). Chciałabym mieć to tylko wrazie czego gdybym do szpitala trafiła bo nigdy nic nie wiadomo..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 15:46   #809
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Dzięki za informację czyli lipa, tyle kasy dawać za to że się nigdy nie pójdzie do lekarza na NFZ (przynajmniej ja). Chciałabym mieć to tylko wrazie czego gdybym do szpitala trafiła bo nigdy nic nie wiadomo..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam to samo. Na czas ciąży jest opieka, ale w razie wypadku? Kurczę nigdy nic nie wiadomo. A znając złośliwość losu, wtedy trafi się jakieś cholerstwo i jest się w dupie.
Ty masz pakiet w enel med tak? I w tym pakiecie najszerszym nie ma leczenia szpitalnego?
Chyba pozostaje opłacać składki do NFZ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-07, 15:52   #810
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Mam to samo. Na czas ciąży jest opieka, ale w razie wypadku? Kurczę nigdy nic nie wiadomo. A znając złośliwość losu, wtedy trafi się jakieś cholerstwo i jest się w dupie.
Ty masz pakiet w enel med tak? I w tym pakiecie najszerszym nie ma leczenia szpitalnego?
Chyba pozostaje opłacać składki do NFZ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szukam właśnie jakiegoś pakietu medycznego który by miał leczenie szpitalne ale nie znam się na tym za bardzo i nie widzę żeby coś takiego istniało 🤷☠♀️ mój enel med daje mi możliwość leczenia w dwóch przychodniach prywatnych, które mam blisko siebie. Wrazie choroby itp to nie ma problemu boję się tylko trafienia do szpitala, bo koszty w tedy są ogromne. Chociaż te 500zl to nie jest mało za takie usługi jakie nam NFZ oferuje całą ciążę i później 6tyg pologu to o to się nie martwię, dopiero tak od marca byłoby potrzebne ubezpieczenie. Ahh nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-04 16:24:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.