Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-27, 18:22   #1981
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Dziewczyny dobre wieści w Rossmanie jest już dostępna duo-maska Jantar (kupiłam i jestem pod wrażeniem , jak ładnie dociąża włosy), a w sklepie anwen pojawiły się jej maski w saszetkach także w końcu będę mogla bez obaw każdą spróbować i ocenić, która będzie najlepsza.
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 19:16   #1982
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

To w takim razie muszę wypróbować tego Jantara. Dzięki
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 07:58   #1983
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny dobre wieści w Rossmanie jest już dostępna duo-maska Jantar (kupiłam i jestem pod wrażeniem , jak ładnie dociąża włosy)
Też muszę spróbować.

Słuchajcie, a co polecacie na cieńkie włosy? Zazwyczaj używałam Marion Termoochrona + Volume Spray Dodający Obiętości. Byłam bardzo zadowolona ale ostatnio mam jakieś wrażenie, że włosy jakby się przyzwyczaiły do tego produktu i efektu już za bardzo nie ma. Teraz kupiłam Dwufazowy eliksir L'Oreal Paris, Elseve, Fibralogy (ekspresowa odżywka) ale szału nie ma.
Co polecacie na wzmocnienie objętości?
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 08:55   #1984
14fcb71dd2ad29d848b6ea77d463aca2a179b601
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 383
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Też muszę spróbować.

Słuchajcie, a co polecacie na cieńkie włosy? Zazwyczaj używałam Marion Termoochrona + Volume Spray Dodający Obiętości. Byłam bardzo zadowolona ale ostatnio mam jakieś wrażenie, że włosy jakby się przyzwyczaiły do tego produktu i efektu już za bardzo nie ma. Teraz kupiłam Dwufazowy eliksir L'Oreal Paris, Elseve, Fibralogy (ekspresowa odżywka) ale szału nie ma.
Co polecacie na wzmocnienie objętości?
Miód. Dobrze wyważona płukanka miodowa(na moje włosy łyżeczka na litr wody) lub miks-aloesowa maska NaturVital+miód+skrobia ziemniaczana(w równych częściach). Na moich ciężkich włosach był efekt wow, tak na nie działa ten słodki składnik, ale trzeba mieć do niego cierpliwość i wyczucie, bo łatwo można przedobrzyć(sklejone pasma) lub dać zbyt mało(brak efektów), z miodem trzeba próbować samemu i znaleźć swój złoty środek. Próbowałam wielokwiatowego, leśnego, gryczanego, akacjowego, lipowego i faceliowego, moje włosy pokochały każdy.
Dobry na objętość był też szampon żurawinowy Barwy, ale to raczej doraźnie, bo (przynajmniej moje) włosy się do niego przyzwyczajają-na początku efekt push up, a po kilku myciach kompletna odwrotność oczekiwań, czyli oklap. Ale moje włosy ogólnie są takie, że lubią żonglowanie szamponami, maskę i odżywkę mogę mieć jedną cały rok, ale szampony zmieniam często.
14fcb71dd2ad29d848b6ea77d463aca2a179b601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 13:06   #1985
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny dobre wieści w Rossmanie jest już dostępna duo-maska Jantar (kupiłam i jestem pod wrażeniem , jak ładnie dociąża włosy), a w sklepie anwen pojawiły się jej maski w saszetkach także w końcu będę mogla bez obaw każdą spróbować i ocenić, która będzie najlepsza.
Mozesz napisac cos wiecej o tej duo masce? U mnie w Rosmannie jakas bieda. Nic nie ma. Polikwidowali Alterre u Was tez?

Ja to w ogole nie w czas ze wszystkim. Wczoraj zamowilam pelny wymiar maski Anwen do wlsow wysokoporowatych.

Poza tymm tak ubolewam. Ostatnio uzylam maski z proteinami i tak mi zbrzydly wlosy, ze juz dawno nie mialam ich w takim stanie - sa suche na koncach, matowe, dziwnie sie wykrecaja i nie sa dociazone. Tak jakby ulecialo z nich zycie.

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Też muszę spróbować.

Słuchajcie, a co polecacie na cieńkie włosy? Zazwyczaj używałam Marion Termoochrona + Volume Spray Dodający Obiętości. Byłam bardzo zadowolona ale ostatnio mam jakieś wrażenie, że włosy jakby się przyzwyczaiły do tego produktu i efektu już za bardzo nie ma. Teraz kupiłam Dwufazowy eliksir L'Oreal Paris, Elseve, Fibralogy (ekspresowa odżywka) ale szału nie ma.
Co polecacie na wzmocnienie objętości?
Ja polecam dodac skrobie do maski/odzywki. Przepis , propocje znajdziesz w internecie. Ja zazwyczaj po takiej skrobiowej masce mialam bardzo ladnie uniesione wlosy u nasady , byly gladkie i dociazone, wieksza objetosc tez mialy, ale mi na objetosci nie zalezy, poniewaz mam bardzo geste wlosy, choc cienkie.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 20:58   #1986
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

[QUOTE=pseudofeministka;77 566181]Mozesz napisac cos wiecej o tej duo masce? U mnie w Rosmannie jakas bieda. Nic nie ma. Polikwidowali Alterre u Was tez?

Ja to w ogole nie w czas ze wszystkim. Wczoraj zamowilam pelny wymiar maski Anwen do wlsow wysokoporowatych.

Poza tymm tak ubolewam. Ostatnio uzylam maski z proteinami i tak mi zbrzydly wlosy, ze juz dawno nie mialam ich w takim stanie - sa suche na koncach, matowe, dziwnie sie wykrecaja i nie sa dociazone. Tak jakby ulecialo z nich zycie.[COLOR="Silver"]

Po umyciu (dwukrotnym według poleceń trychologa na bezpłatnych konsultacjach) włosów szamponem nałożyłam maskę na 20-30 minut. Później spłukałam. Włoy gładkie, błyszczące, dociążone, nieprzesuszone po użyciu suszarki. Nie musiałam już użyywać serum ilikonowego, bo by się przeciążyły. Innego dnia zastosowałam maskę na dosłownie ze 2-3 minuty i efekt podobny tylko włosy się tak szybko nie przetłuściły i drugiego dnia były b. ładne. Jeszcze spróbuje metodę OMO (według producenta).

Co do przeproteinowania to polecam mocne oczyszczenie i nałożenie czegoś emolientowego.
A jak Twoje wrażenia z maski do wysokoporowatych?
Osobiście zamówiłam po 2 sztuki saszetek wysokoporowatych i średnio plus jedną do nisko. Na długo nakłada się te maski?
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 22:47   #1987
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość

Po umyciu (dwukrotnym według poleceń trychologa na bezpłatnych konsultacjach) włosów szamponem nałożyłam maskę na 20-30 minut. Później spłukałam. Włoy gładkie, błyszczące, dociążone, nieprzesuszone po użyciu suszarki. Nie musiałam już użyywać serum ilikonowego, bo by się przeciążyły. Innego dnia zastosowałam maskę na dosłownie ze 2-3 minuty i efekt podobny tylko włosy się tak szybko nie przetłuściły i drugiego dnia były b. ładne. Jeszcze spróbuje metodę OMO (według producenta).

Co do przeproteinowania to polecam mocne oczyszczenie i nałożenie czegoś emolientowego.
A jak Twoje wrażenia z maski do wysokoporowatych?
Osobiście zamówiłam po 2 sztuki saszetek wysokoporowatych i średnio plus jedną do nisko. Na długo nakłada się te maski?
A jaki masz rodziaj wlosow? Cienkie? grube? I czy twoje wlosy lubia olej kokosowy?

Sorry, ze tak wypytuje, ale probuje zobaczyc czy ta maska moglaby mi podpasowac.

Co do maski Anwen to dopiero jest w drodze Wiec nic nie powiem. Podejrzewam, ze Ty predzej ja przetestujesz, bo ja w przyszlym tygoniu jade na urlop, wiec chyba nie bede eksperymentowac.

No wlasnie dzisiaj umylam wlosy Joanna . nalozylam przed myciem olej migdalowy i jest o niebo lepiej
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-30, 10:04   #1988
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Mi fajnie daje objętość szampon Shauma męski z cynkiem przeciwłupieżowy(trzymany trochę na głowie)
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 16:30   #1989
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
A jaki masz rodziaj wlosow? Cienkie? grube? I czy twoje wlosy lubia olej kokosowy?

Sorry, ze tak wypytuje, ale probuje zobaczyc czy ta maska moglaby mi podpasowac.

Co do maski Anwen to dopiero jest w drodze Wiec nic nie powiem. Podejrzewam, ze Ty predzej ja przetestujesz, bo ja w przyszlym tygoniu jade na urlop, wiec chyba nie bede eksperymentowac.

No wlasnie dzisiaj umylam wlosy Joanna . nalozylam przed myciem olej migdalowy i jest o niebo lepiej
Cienkie i chyba wysokoporowate (przesadzałam ostatnio z farbowaniami włosów i niestety nadal nie doszłam do wymarzonnego koloru). Kokos je niestety puszy chyba, że jest gdzieś daleko w składzie to ok. Najbardziej służy im migdał, argan, lniany.
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 14:36   #1990
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Czesc Dziewczyny

Spiesze z recenzja maski Anwen. Kupilam te do wlosow wysokoporowatych , przed urlopem zaryzykowalam (ah ta ciekawosc) , nalozylam maske na doslownie kilka minut. Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona z efektu. Po masce wlosy sa geste, dociazone, ladnie odbijaja sie od nasady. Jednak jedna mala wada - szybciej przetluscil mi sie skalp.

Kolejny anwenowy lup to olej Mango. Po powrocie z urlopu nalozylam na 3o minut, bez czepka. Zmylam szamponem Joanny i tez efekt super - wlosy gladkie, leiste, dociazone, geste. Po prostu piekne

Oj cos czuje, ze to moj hitowy olej bedzie. Wiec naprawde polecam
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-07, 15:39   #1991
14fcb71dd2ad29d848b6ea77d463aca2a179b601
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 383
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny

Spiesze z recenzja maski Anwen. Kupilam te do wlosow wysokoporowatych , przed urlopem zaryzykowalam (ah ta ciekawosc) , nalozylam maske na doslownie kilka minut. Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona z efektu. Po masce wlosy sa geste, dociazone, ladnie odbijaja sie od nasady. Jednak jedna mala wada - szybciej przetluscil mi sie skalp.

Kolejny anwenowy lup to olej Mango. Po powrocie z urlopu nalozylam na 3o minut, bez czepka. Zmylam szamponem Joanny i tez efekt super - wlosy gladkie, leiste, dociazone, geste. Po prostu piekne

Oj cos czuje, ze to moj hitowy olej bedzie. Wiec naprawde polecam
Jaki jest skład tej maski i oleju?

Mi udało się w końcu uporać ze wściekłym pudlem pod napięciem przy końcach, które mnie męczyło jakiś czas-wystarczyło odstawić psikadło Mariona z olejkiem arganowym co mnie utwierdziło się w przekonaniu, że to całe płynne złoto Maroka potrafi zrobić z moich włosów jesień średniowiecza-tyle włosomaniaczych hitów z tym składnikiem albo nie robiło nic, albo szkodziło. Choć będę się smucić, bo arganowa seria Mariona pachnie cudoooownie
I przekonałam się, że moje włosy da się dociążyć bez przeciążenia, aż w szoku byłam
14fcb71dd2ad29d848b6ea77d463aca2a179b601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-08, 17:52   #1992
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

[1=14fcb71dd2ad29d848b6ea7 7d463aca2a179b601;7777860 1]Jaki jest skład tej maski i oleju?

Mi udało się w końcu uporać ze wściekłym pudlem pod napięciem przy końcach, które mnie męczyło jakiś czas-wystarczyło odstawić psikadło Mariona z olejkiem arganowym co mnie utwierdziło się w przekonaniu, że to całe płynne złoto Maroka potrafi zrobić z moich włosów jesień średniowiecza-tyle włosomaniaczych hitów z tym składnikiem albo nie robiło nic, albo szkodziło. Choć będę się smucić, bo arganowa seria Mariona pachnie cudoooownie
I przekonałam się, że moje włosy da się dociążyć bez przeciążenia, aż w szoku byłam [/QUOTE]

Sklady sa w internecie : wystarczy tylko wpisac to co Cie interesuje. Ale wlosy sa naprawde ladne po tych kosmetykach
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 09:42   #1993
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Dziś mam w planach robić wcierkę z kozieradki i stosować codziennie Ale ogólnie ile czasu powinno się używać wcierek ? Nawet tych bezalkoholowych?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 15:55   #1994
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Hej wszystkim zgłaszam się i ja. Olejuję kilka lat, ale teraz postanowiłam zacząć prawdzie pielęgnacje (a moje włosie strasznie niewdzięczne )

Zaczęłam na początek olejowanie na wodę z miodem. Wcierka lady banfi, tonik revalid, odżywka kevin murphy. Ogólnie musze zakupić jakies maski i szampony

Zaraz powsadzam jakies foty

Edit: oczywiscie należy wspomnieć, ze moje włosy przeżyły wszystkie możliwe kolory, odcienie i rozjaśniania

Stan włosów kiedyś i na dzien dzisiejszy. Na dzien dzisiejszy oczywiscie nie farbuję ich. Długo schodziłam z koloru.

IMG_1507562983.498429.jpgIMG_1507563103.084612.jpg

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2017-10-09 o 16:31
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 17:55   #1995
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Hej wszystkim zgłaszam się i ja. Olejuję kilka lat, ale teraz postanowiłam zacząć prawdzie pielęgnacje (a moje włosie strasznie niewdzięczne )

Zaczęłam na początek olejowanie na wodę z miodem. Wcierka lady banfi, tonik revalid, odżywka kevin murphy. Ogólnie musze zakupić jakies maski i szampony

Zaraz powsadzam jakies foty

Edit: oczywiscie należy wspomnieć, ze moje włosy przeżyły wszystkie możliwe kolory, odcienie i rozjaśniania

Stan włosów kiedyś i na dzien dzisiejszy. Na dzien dzisiejszy oczywiscie nie farbuję ich. Długo schodziłam z koloru.

Załącznik 7268506Załącznik 7268511
Zacny masz kolor. Propsuję taką czekoladę
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 18:10   #1996
14fcb71dd2ad29d848b6ea77d463aca2a179b601
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 383
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Sklady sa w internecie : wystarczy tylko wpisac to co Cie interesuje. Ale wlosy sa naprawde ladne po tych kosmetykach
Najbardziej by im służyły maska dla wysokoporowatych i olej dla średnioporowatych. Dołuje mnie kokos w kosmetykach dla mojego typu włosó

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Dziś mam w planach robić wcierkę z kozieradki i stosować codziennie Ale ogólnie ile czasu powinno się używać wcierek ? Nawet tych bezalkoholowych?
Ja wcieram swoją autorską wcierkę jakiś miesiąc(włosy rosną jak szalone po niej, a to tylko krople żołądkowe rozcieńczone mocną czarną herbatą, będę pewnie jeszcze kombinować, aby dodać do niej trochę Amolu i naparu z pokrzywy ), a potem tydzień-dwa przerwy.

Teraz mam ambitny plan zejść do mycia co drugi dzień, bo coś mi się zdaje, że moje włosy przed wieczornym myciem nie są tłuste. Zobaczymy

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Hej wszystkim zgłaszam się i ja. Olejuję kilka lat, ale teraz postanowiłam zacząć prawdzie pielęgnacje (a moje włosie strasznie niewdzięczne )

Zaczęłam na początek olejowanie na wodę z miodem. Wcierka lady banfi, tonik revalid, odżywka kevin murphy. Ogólnie musze zakupić jakies maski i szampony

Zaraz powsadzam jakies foty

Edit: oczywiscie należy wspomnieć, ze moje włosy przeżyły wszystkie możliwe kolory, odcienie i rozjaśniania

Stan włosów kiedyś i na dzien dzisiejszy. Na dzien dzisiejszy oczywiscie nie farbuję ich. Długo schodziłam z koloru.

Załącznik 7268506Załącznik 7268511
Cudowny kolor włosów masz teraz Naturalnie ci tak falują?
Podziwiam twoją determinację, efekty są cudowne

Mój kolor to wielka zagadka(efekt zależy od światła i tła na jakim się znajdują), latem pojaśniał na wierzchu do takiego sraczkowatego homoniewiadomo, spód i odrost od nasady są zaś bardzo ciemnym i raczej chłodnym brązem. Jednak nic nie przebije tego kurczakowatego(blond!) pasma z prawej strony mojej twarzy-zrobiłam riszercz w rodzinnym albumie i od dziecka często się on pojawiał na moich włosach-zawsze w tym samym miejscu-po prawej stronie grzywki
14fcb71dd2ad29d848b6ea77d463aca2a179b601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 20:00   #1997
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny

Spiesze z recenzja maski Anwen. Kupilam te do wlosow wysokoporowatych , przed urlopem zaryzykowalam (ah ta ciekawosc) , nalozylam maske na doslownie kilka minut. Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona z efektu. Po masce wlosy sa geste, dociazone, ladnie odbijaja sie od nasady. Jednak jedna mala wada - szybciej przetluscil mi sie skalp.

Kolejny anwenowy lup to olej Mango. Po powrocie z urlopu nalozylam na 3o minut, bez czepka. Zmylam szamponem Joanny i tez efekt super - wlosy gladkie, leiste, dociazone, geste. Po prostu piekne

Oj cos czuje, ze to moj hitowy olej bedzie. Wiec naprawde polecam
Dopiero dziś udało mi się przetestować maskę do wysokoporowatych. Zapach baaardzo intensywnego kakao (ja osobiście go uwielbiam). Zostawiłam maskę na 20 minut. Włosy po lekko podeschły naturalnie (20 min), a później podsuszyłam. Efekt błyszczące, gładkie, pachnące fantastycznie, lekko dociążone, teraz pod wieczór trochę oklapły przy skalpie, ale tłuste nie są. Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo myślałam, że raczej takie efekty to tylko po silikonach, a tu taka niespodzianka. Jutro zrobię test maski do średnioporowatcych, pojutrze nisko no i w końcu zadecyduję, którą kupię w pełnym wymiarze. Od razu zastanawiam się jaki olej przy okazji zamówić.
Pseudofeministko a ile oleju nakładasz na włosy? Jakiej masz długości, proste i czy dajesz im wyschnąć samodzielnie?
Żałuję, że u mnie nie ma stacjonarnie jej produktów, bo tak to raczej przy większym zamowieniu internetowym się zaopatruję.
Ze swojej strony teraz testuję Insight (kupiłam kilka miniatur). Anti Frizz słabe, Dry Hair hmmm ciężko mi teraz powiedzieć, Daily Use fajne zarówno szampon, jak i odżywka .
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 22:29   #1998
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
Dopiero dziś udało mi się przetestować maskę do wysokoporowatych. Zapach baaardzo intensywnego kakao (ja osobiście go uwielbiam). Zostawiłam maskę na 20 minut. Włosy po lekko podeschły naturalnie (20 min), a później podsuszyłam. Efekt błyszczące, gładkie, pachnące fantastycznie, lekko dociążone, teraz pod wieczór trochę oklapły przy skalpie, ale tłuste nie są. Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo myślałam, że raczej takie efekty to tylko po silikonach, a tu taka niespodzianka. Jutro zrobię test maski do średnioporowatcych, pojutrze nisko no i w końcu zadecyduję, którą kupię w pełnym wymiarze. Od razu zastanawiam się jaki olej przy okazji zamówić.
Pseudofeministko a ile oleju nakładasz na włosy? Jakiej masz długości, proste i czy dajesz im wyschnąć samodzielnie?
.
W takim razie czekam na recenzje Choc mi sie wydaje, ze ja jezeli chodzi o Anwenowe kosmetyki, to zatrzymam sie przy masce dla wysokoporowatych i oleju dla srednio. Moje wlosy nie lubia w ogole protein, a dla nisko jest kokos, ktory mi wydelikaca wlosy. I chyba na szczescie to wszystko, bo pewnie kusilyby mnie testy

Ja mam wlosy prawie do pasa, mozna napisac, ze lekko falowane srednipory. Oleju nakladam tyle, by pokryl wlosy, ale tez nie za duzo. W sumie u mnie wychodza dwie pompki. Wlosy schna mi same, nie uzywam suszarek.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 19:16   #1999
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Zdecydowałam się na keratynę. Jestem 4h po
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-11, 19:26   #2000
14fcb71dd2ad29d848b6ea77d463aca2a179b601
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 383
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
W takim razie czekam na recenzje Choc mi sie wydaje, ze ja jezeli chodzi o Anwenowe kosmetyki, to zatrzymam sie przy masce dla wysokoporowatych i oleju dla srednio. Moje wlosy nie lubia w ogole protein, a dla nisko jest kokos, ktory mi wydelikaca wlosy. I chyba na szczescie to wszystko, bo pewnie kusilyby mnie testy

Ja mam wlosy prawie do pasa, mozna napisac, ze lekko falowane srednipory. Oleju nakladam tyle, by pokryl wlosy, ale tez nie za duzo. W sumie u mnie wychodza dwie pompki. Wlosy schna mi same, nie uzywam suszarek.
Możesz to rozwinąć? Bo to mnie zainteresowało
Z kokosem mam burzliwe przygody, a wydelikacanie włosów kojarzy mi się z tym co mam po proteinach mlecznych(bez odpowiedniego zapchania włosów emolientami i silikonami jednocześnie)-lekkie, naelektryzowane piórka.

W piątek mam wizytę u fryzjera, ścinam te denerwujące końce(ogólnie planuję trochę przed ramiona ściąć) i mam zamiar zrobić ostatnie podejście do ich zapuszczania
14fcb71dd2ad29d848b6ea77d463aca2a179b601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 20:32   #2001
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

[1=14fcb71dd2ad29d848b6ea7 7d463aca2a179b601;7789858 6]Możesz to rozwinąć? Bo to mnie zainteresowało
Z kokosem mam burzliwe przygody, a wydelikacanie włosów kojarzy mi się z tym co mam po proteinach mlecznych(bez odpowiedniego zapchania włosów emolientami i silikonami jednocześnie)-lekkie, naelektryzowane piórka.

W piątek mam wizytę u fryzjera, ścinam te denerwujące końce(ogólnie planuję trochę przed ramiona ściąć) i mam zamiar zrobić ostatnie podejście do ich zapuszczania [/QUOTE]

Wydelikacenie wlosow to w moim przypadku przeciwienstwo dociazenia. Wtedy wlosy sa takie lekkie, piorkowate, jakby rzadsze. Ciezko mi to ujac, ale generalnie po proteinach mam podobny efekt wizualny. Wiec kokosowi i proteinom mowie NIE

A jak i Tobie nie sluzy kokos i proteiny to naprawde nic na sile, lepiej odstawic , niz sie meczyc i kombinowac pozniej.

Ostatnio uzylam protein po ponad ponad pol roku ich nie uzywania i wlosy mialam po prostu brzydkie. Wczesniej tez mialam to samo, wiec uznalam, ze moim wlosom proteiny nie sa po prostu potrzebne.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 20:35   #2002
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Melduję użycie pozostałych masek Anwen. Maska do włosów średnioporowatych sprawiła, że są gładsze, pogrubione, ale jednocześnie sztywniejsze (nie są lejące, rownież przy spłukiwaniu nie czułam takiej gładkości, jak przy masce Kakao). Ogólnie efekty w miarę, ok, ale bez szału, nie dociąża włosów, końce później na wietrze mocno się plątały. Zapach kompletnie mi nie odpowiada, również bardzo intensywny.
Maska do włosów niskoporowatych wypadła całkiem nieźle, mimo że moje włosy średnio tolerują kokos. Maska jest mniej zbita, jak ta kakao więc nałożyłam ją przede wszystkim na skalp i tylko lekko przeciągnęłam po długości. Zapach bardzo mi przypomina jakiś aromat kosmetyku, kórego niedawno używałam, ale nie pamiętam co to było. Cytrusowy ogólnie rzecz biorąc. Efekt: wygładzenie, blask i mocne odbicie od nasady utrzymujące się parę godzin.
Podsumowując czekam na jakąś internetową dużą promocję i wtedy zakupie maskę kakao oraz jakiś olej . Ewentualnie wezmę jeszcze kokosa. Jak na składy kosmetyki są godne uwagi. Jestem bardzo ciekawa olei.
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 09:43   #2003
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Ja bede dziś nakładać maskę ziaje kakaowa
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 12:28   #2004
14fcb71dd2ad29d848b6ea77d463aca2a179b601
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 383
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Wydelikacenie wlosow to w moim przypadku przeciwienstwo dociazenia. Wtedy wlosy sa takie lekkie, piorkowate, jakby rzadsze. Ciezko mi to ujac, ale generalnie po proteinach mam podobny efekt wizualny. Wiec kokosowi i proteinom mowie NIE

A jak i Tobie nie sluzy kokos i proteiny to naprawde nic na sile, lepiej odstawic , niz sie meczyc i kombinowac pozniej.

Ostatnio uzylam protein po ponad ponad pol roku ich nie uzywania i wlosy mialam po prostu brzydkie. Wczesniej tez mialam to samo, wiec uznalam, ze moim wlosom proteiny nie sa po prostu potrzebne.
Z opisu wynika, że mamy dosyć podobne włosy, ale moje akurat proteiny lubią, głównie keratynę.

Obcięłam włosy Najpierw miały być tylko końcówki, potem zdecydowałam, że będą do ramion, a skończyłam z bobem do brody Ale jestem zadowolona, lekko i wygodnie, tylko zastanawiam się jak będzie z używaniem odżywek na tak krótkich(dla mnie, bo takie miałam ostatnio 7 lat temu) włosach
Po podcięciu grzywki i zrobieniu przedziałka wyszło, że grzywki mam dwie-jedna właściwa, a druga z bejbiszonów, po wczorajszej wizycie u fryzjera okazało się, że mam ich mnóstwo i zrozumiałam, że pojęcie aureola z bejbików to wcale nie jest sci-fi

Trochę podrasowałam wcierkę i zastanawiam się czy nie za dużo z nią kombinuję
14fcb71dd2ad29d848b6ea77d463aca2a179b601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 21:14   #2005
firstaste
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 25
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Dziewczyny, a jakie szampony polecacie na używanie ich zamiennie z Vichy Dercos (na łupież)? Delikatne, naturalne, oczyszczające? Nie chcę sobie zniszczyć skalpu, traktuję swoje włoski Vichy co drugi dzień.
firstaste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 21:55   #2006
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez firstaste Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jakie szampony polecacie na używanie ich zamiennie z Vichy Dercos (na łupież)? Delikatne, naturalne, oczyszczające? Nie chcę sobie zniszczyć skalpu, traktuję swoje włoski Vichy co drugi dzień.
Jezeli masz problem z lupiezem, to ja polecam tak w ogole Pirolam. Nie dosc, ze skuteczenie liwkiduje lupiez, to jeszcze ma lagodny sklad jezeli chodzi o skore glowy. Ja bym mimo wszystko polecala szampony delikatne, bez SLSU w skladzie.

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

[1=14fcb71dd2ad29d848b6ea7 7d463aca2a179b601;7796939 6]Z opisu wynika, że mamy dosyć podobne włosy, ale moje akurat proteiny lubią, głównie keratynę.

Obcięłam włosy Najpierw miały być tylko końcówki, potem zdecydowałam, że będą do ramion, a skończyłam z bobem do brody Ale jestem zadowolona, lekko i wygodnie, tylko zastanawiam się jak będzie z używaniem odżywek na tak krótkich(dla mnie, bo takie miałam ostatnio 7 lat temu) włosach
Po podcięciu grzywki i zrobieniu przedziałka wyszło, że grzywki mam dwie-jedna właściwa, a druga z bejbiszonów, po wczorajszej wizycie u fryzjera okazało się, że mam ich mnóstwo i zrozumiałam, że pojęcie aureola z bejbików to wcale nie jest sci-fi

Trochę podrasowałam wcierkę i zastanawiam się czy nie za dużo z nią kombinuję [/QUOTE]

Chyba tak Choc moje wlosy nie toleruja zadnych protein.

Ja tez dzisiaj w koncu podcielam wlosy, bo juz brzydko wygladaly. Jak nowe wygladaja

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:51 ----------

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
Melduję użycie pozostałych masek Anwen. Maska do włosów średnioporowatych sprawiła, że są gładsze, pogrubione, ale jednocześnie sztywniejsze (nie są lejące, rownież przy spłukiwaniu nie czułam takiej gładkości, jak przy masce Kakao). Ogólnie efekty w miarę, ok, ale bez szału, nie dociąża włosów, końce później na wietrze mocno się plątały. Zapach kompletnie mi nie odpowiada, również bardzo intensywny.
Maska do włosów niskoporowatych wypadła całkiem nieźle, mimo że moje włosy średnio tolerują kokos. Maska jest mniej zbita, jak ta kakao więc nałożyłam ją przede wszystkim na skalp i tylko lekko przeciągnęłam po długości. Zapach bardzo mi przypomina jakiś aromat kosmetyku, kórego niedawno używałam, ale nie pamiętam co to było. Cytrusowy ogólnie rzecz biorąc. Efekt: wygładzenie, blask i mocne odbicie od nasady utrzymujące się parę godzin.
Podsumowując czekam na jakąś internetową dużą promocję i wtedy zakupie maskę kakao oraz jakiś olej . Ewentualnie wezmę jeszcze kokosa. Jak na składy kosmetyki są godne uwagi. Jestem bardzo ciekawa olei.
Kurde, zaintrygowalas mnie ta maska do niskoporowatych. Jezeli Twoje wlosy lubia migdala to ja polecam olej do sredniporowatych. Wlosy mialam po nim takie, ze hej.

Ale zauwazylam, ze ostatnio przesadzilam z iloscia odzywczych masek i olejowaniem, bo szybciej mi sie sklap przetluszczal.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-15, 22:07   #2007
xslovenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 253
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez firstaste Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jakie szampony polecacie na używanie ich zamiennie z Vichy Dercos (na łupież)? Delikatne, naturalne, oczyszczające? Nie chcę sobie zniszczyć skalpu, traktuję swoje włoski Vichy co drugi dzień.
Unikać szamponów z solą i sls, sles. Trochę ich jest na rynkum, zwłaszcza dla włosów po keratynowym prostowaniu (z tańszych to np. Kativa).
Ja obecnie używam Dermedic przeciw wypadaniu zamiennie z Insight Daily Use (bez parabenów itp.), choć teraz wypuścili coś do wrażliwych skalpów.
xslovenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 04:35   #2008
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

A jakie dwa szampony polecilybyscie dla wysokoporowatych?
Na pewno musza zmyć olej, jednocześnie będąc delikatne... teraz używam jakiegoś szitu Joanny z keratyna ale średnio podobają mi sie włosy po nim, a na dodatek skład chyba nie jest oszałamiający
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 21:11   #2009
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Tak Was czytam i zazdroszczę mocno. Już się nie mogę doczekać, aż zetnę włosie i będzie bobik. Ale póki co bujam się ze źle zrobionymi szkłami (cholerny astygmatyzm), a to w moim przypadku prawie 700 złociszy w plecki. Jak już widzieć będę wyraźnie, to w listopadzie odetchnę z lekkością w sercu i na głowie.
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 13:08   #2010
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Też Wam teraz tak włosy lecą ? Jeszcze miesiąc temu tak nie miałam xd
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-12 14:05:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.