Dyskusja na temat psich karm, czym karmicie, sucha, mokra karma - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-12-13, 22:04   #1
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Arrow

Dyskusja na temat psich karm, czym karmicie, sucha, mokra karma - WĄTEK ZBIORCZY


Witajcie,

Szukam miłośniczek i milosnikow psów, a ze sama jestem zwariowana na punkcie psow, (mam czarnego ON-a) stwierdzilam, ze na zaliczenie z badan marketingowych zrobie ankiete dotyczaca psiej karmy Eukanuba - potrzebuje przynajmniej 15 ochotniczek/ochotnikow, ktorzy wzieliby udzial w mojej ankiecie

Ale za nim to zrobie potrzebowalabym informacji czy ta karma coś Wam mowi
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-13, 22:09   #2
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanuba?

Od wakacji mój beagle jest na karmie Royal Canin Medium Sensible, zauwazyłam duuużą zmianę

Eukanuby bym nie polecała, tak czytałam na innym forum.
Polecam za to Acanę, Purinę Pro Plan, Nutre Gold, Bento kronen...
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-13, 22:10   #3
pzs1
Zadomowienie
 
Avatar pzs1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 1 239
GG do pzs1
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanub

mówi, mówi, mój piesek wcina Eukanubę aż mu się uszy trzęsą
__________________
Ilo
pzs1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-13, 22:12   #4
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanuba?

Tez nie polecam Eukanuby, przynajmniej wsrod moich psow sie nie sprawdzila Karmilam nia poczatkowo moje yorki, jednak przeszlam na Royala i to byla zmiana zdecydowanie na plus
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-13, 22:29   #5
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanuba?

Moja jamniczka Beti
(niech szczeka w pokoju) [']
była dość odtyła. Weterynarz przepisał jej diete własnie z karmą Eukanuby i muszę stwierdzić, że pomogła i to dużo.
Poza tym, pies lepiej się czuł i był bardziej energiczny. No ale niestety kilka lat później nabawiła się raka macicy, przeszła operacje, która nie przebiegła pomyślnie i w 3 dni po zabiegu wymiotując całą noc krwią zdechła na moich rękach ;(;(;(

A to była moja kochana pupilka ;(
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 00:46   #6
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanuba?

Mój też zajada Eukanube
Droga ale czego się nie robi dla kochanego psiaka
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 07:13   #7
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanuba?

Hmm to komu moge przeslac ankiete do wypelnienia jest anonimowa - potrzebna do celow zaliczeniowych
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-14, 08:18   #8
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanuba?

Ja też kupowałam Eikanube, psiak był za gruby i wylatywała mu sierść, podobno to bardzo dobra karma, ale niestety dosyć droga, zwłaszcza jak ktoś ma większego psa
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 08:34   #9
karoska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: K-K
Wiadomości: 79
GG do karoska
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanub

Na moim psie ta karma sie nie sprawdziła, moja goldenica strasznie się drapała, sierść zrobiła się matowa...
karoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-14, 13:14   #10
Angie144
Zadomowienie
 
Avatar Angie144
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Wiadomości: 1 522
GG do Angie144 Send a message via Skype™ to Angie144
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanub

Ja polecam ACANĘ - moja 'podróbka amstaffka' (sunia) wcina ją namiętnie, o Eucanubie słyszałam różne opinie w sumie raczej te negatywne, ale to na prawdę dużo zależy od organizmu psiaczka i upodobań.
Angie144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-06, 19:08   #11
Stromanthe
Zadomowienie
 
Avatar Stromanthe
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 476
GG do Stromanthe
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanub

Moja suczka jadła prze zpierwsz emiesiąca życia Eukanubę. Wg. mnie baardzo dobra karma.
Moj kolega ma psa shar pei. Leon od zawsze miał problemy zdrowotne, a Ekuanuba mu pomogła w zwalczeniu tych chorób. Teraz musi lecieć na specjalnej dietce własnie z Eukanubą, jakimiś indyczkami i innymi cudami na kiju, ale karmę polecam
Stromanthe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-06, 19:22   #12
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanuba?

Mam szczeniaczka - suczkę Syberian Husky. Na ekuanubę raczej mnie nie stać bo moj pies je 5 kg karmy tygodniowo. Weterynarz polecil mi PURINE dla szczeniaków ras duzych , POLECAM, karma równie dobra jak te z górnych półek, cena też przystępna 3 kg ok 21 zł. Nie powinno się karmić zadnego psa pedigre, chapi czy darling, to jest śmietnik dla psa, najgorsze co moze byc ! Gdyby nie pan weterynarz i pani w sklepie nawet bym tego nie wiedziała, Firmy pakuja pieniadze w reklane a nie jakosc produktu,

pozdrawian
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-07, 10:22   #13
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 863
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanub

Czytałam jakiś czas temu na jednym z forum o zwierzętach, że producenci Eukanuby i Hillsa robią doswiadczenia na zwierzętach. Od tego momentu nikt nie zmusi mnie do zakupu tych produktów .
Kiedyś mojej kici kupiłam Hillsa - kotek uwielbiał tę karmę, ale po przeczytaniu ww. opowieści już Hillsa nigdy nie kupię. A kicia zajada inne smaczne karmy
aragosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-07, 11:22   #14
myszeńka_74
Raczkowanie
 
Avatar myszeńka_74
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 390
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanuba?

A ja chciałam zadbać o zdrowie swojej suni i postanowiłam ją karmić Eukanubą (bo tyle słyszałam opinii o świetnej jakości tejże karmy), sunia po długim czasie w końcu (niechętnie) zjadła kilka chrupek i po kilku godzin...zwymiotowała wszystko...a zaznaczam, że ona bardzo rzadko wymiotuje...Potem dowiedziałam się, że Eukanuba jest mocno przereklamowana i wcale nie jest taka dobrą karmą...
myszeńka_74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-07, 11:35   #15
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanuba?

A moje psy Eukanuby nie chcą nawet powąchać
__________________
A/78/83 173cm/62kg
20.11 mentor 350cc hp
J&J 07r i J 09r
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-07, 11:45   #16
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 863
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanub

Eukaneba uwazana jest za b. dobra karmę, ale i tak wszystko zależy od indywidualnej tolerancji czy też ochoty zwierzaka.
Specjalnie dla kici sprowadzaliśmy Acanę (wiele kotów ją uwielbia), a on co?? Nawet nie był nią zainteresowany - teraz trzeba ją mieszać z Royal Caninem żeby kotka troszkę oszukać
Jesli jednak są skutki ubocznej jakiejkolwiek karmy należy ją szybko odstawić.
aragosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-07, 19:24   #17
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanuba?

ja nie polecam Eukanuby, bo tak samo jak Iams (to chyba ten sam koncern) jest testowana na zwierzetach w niehumanitarny sposób http://www.iamscruelty.com/index.asp
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-08, 09:15   #18
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanuba?

U nas w domu - to mąż zajmuje się dobieraniem karmy dla naszych ( i obcych) psów, zajmuje się tym od dobrych kilkunastu lat (praktycznie wprowadzał Eukanubę na polski rynek), więc wie co nieco na ten temat. Możesz przesłać ankietę - a ja ja przekażę mężowi. Może być taki układ?
A pomijając wszystko - nasze obecnie jedzą Bento Kronen - Eukanuba bardzo się ponoć pogorszyła i to już nie jest ta karma, która była jeszcze kilka lat temu. W sumie dość dobra karma, ale nie za te pieniądze
aferka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-06, 08:33   #19
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Dwa dni temu pojawił sie w domu nowy członek rodziny,mały MaltańczykPrzez hodowce był karmiony Bosh-em jednak radził zebym przeszła na Royal Canin( karmił Boshem bo hoduje takze owczarki niemieckie i by zbankrutował ) według niego jest to najlepsza karma,odradzal Eukanube,bo podobno odkad zaczela byc produkowana w Polsce jest znacznie gorszej jakosci(jesli na kodzie kreskowym jest cyfra 5 na poczatku to znaczy ze produkcja Polska).Pani w zoologicznym natomiast twierdzi ze Bosh jest lepszy od Royala.Dlatego chciałabym poznac waszą opinie na ten temat
domininia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 08:50   #20
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Eukanuby też nie polecam, bo faktycznie bardzo sie pogorszyła (nie za te pieniądze). Royal jest dobry, ale można karmić na tym samym (lub zbliżonym) poziomie a taniej. Ja karmię Bento Kronen i nie narzekam. Mają chyba najlepszą karmę dla szczeniąt - szczeniaki rosną powoli, ale bardzo proporcjonalnie (nie ma bardzo szybkiego wzrostu, który powoduje czasem - zwłaszcza u dużych ras - że stawy nie wytrzymują - "nie nadążaja" za resztą - tak jest właśnie w Royalu). Można też dawać Purinę Pro Plan lub Bosha właśnie. Obecnie jest tyle karm, że trudno coś polecić jednoznacznie - każdy ma co innego sprawdzone i co innego będzie polecał. Byle to nie były "marketówki" w stylu Pedigree (chociaż kiedyś mieli jedną linię całkiem niezłą - Advance - ale jej już nie ma), Chapi, czy Pupil - bo to już jest tragedia a nie karma.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-06, 12:41   #21
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Przepraszam za OT, czy ktoś mi wyjaśni, czemu karmy produkowane w Polsce mają gorszą jakość? Bo to samo zauważyłam w kocich karmach Czy ktoś to narzuca "odgórnie", czy też produkcja macza w tym palce? (Trochę łyknęłam "zasad produkcyjnych" w innych firmach, nie zwierzęcych, czasem woła to o pomstę do nieba.)

Wracając do tematu, czytałam, że Nutro i Biomill mają dobry skład, prawie wcale chemii, ale przyznam, że w praktyce nie wiem, jak to wygląda, nie miałam jeszcze z nimi "do czynienia"
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-06, 16:52   #22
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Laura mozliwe ,ze poprostu polskim dystrybutorom zalezy na zysku a nie na kontynuowaniu zamierzen producenta zagranicznego,jesli marka ma dobra opinie to zawsze mozna pogorszyc jakosc produktu i zarabiac na nim wiecej(bo cena jak byla wysoka tak dalej jest).Mnie przeraza Pedigree,patrzcie na reklamy-powalajace,na wystawach probki za darmo wszystko zeby przekupic konsumenta,a jakosc?Jakies resztki!
domininia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-07, 21:54   #23
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

nawet pasta do zębów tej samej marki, produkowana na rynek polski, jest gorsza od tej z anglii np.
najwyraźniej nie opłaca sie wysyłac dobrej karmy na nasz rynek :/
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-07, 23:02   #24
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Pod wzgledem skladu swietna (!) jest tez karma Best Choice- cena podobna do royala, 16-18 zl za kg. Ja bylam nia zachwycona (zero wzdec, male kupy itd) tyle ze mojej psinie po miesiacu sie znudzila Karma ta nie zawiera zadnych sztucznych srodkow barwiacych, zapachowych, smakowych i wabiacych, w odroznieniu od royala (komercyjnego i bardzo przereklamowanego).

Ja karmie Acana, Wega b. dobrze sie po niej czuje i bardzo chetnie ja zjada. Cena bardziej przystepna, bo 15 kg- 160 zl.

Jezeli piesek dobrze sie czuje po Boshu ( nie ma wzdec, kupy sa odpowiedniej konsystencji i wielkosci, odpowiednio przybiera na wadze, ma ladna siersc i zdrowa skore) to ja bym przy nim zostala. Znam psiaki, ktore od lat jedza tylko bosha i sa w swietnej formie.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-08, 09:12   #25
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Co do best choice to kupilam ja na samym poczatku,ale hodowca stwierdzil zebym mu ja dala jak troche podrosnie w celu urozmaicenia.Piesek nie jest wybredny raczej zje wszystko co mu sie daMoze poprostu zmieniac mu co jakis czas karme?Czy lepeij zeby jeszcze jako szczeniak,kiedy sie rozwija jadl jedna karme?
domininia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-07-08, 15:58   #26
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Dopoki chetnie dana karme je i dobrze ja toleruje, nie powinno sie jej zmieniac.
Zbyt czeste zmiany psom nie sluza.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-23, 21:05   #27
kamila017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Tychy :D
Wiadomości: 136
GG do kamila017
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

moim zdniem co do karmy to doradzalabym Ci Royala, jest nobrynie alergizuje, tylko cena tez jest dosc dobra
__________________
Nie ma takiej przeszkody, której miłość nie mogłaby pokonać.

Masz siłę, masz wiarę - raz jeszcze pozbieraj się.

Nie żyjesz za karę
kamila017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-23, 21:09   #28
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Wybór dobrej karmy dla maltańczyka:)

Moje psy jedzą poza gotowanym jedzonkiem Eagle Pack i Royal Canin- jedzenie w puszkach kupuję w Niemczech-w Penny MArkecie-nazywa się Artus.
Eukanuby nigdy im nie podam, po tym jak zobaczyłam jak firma IAMS testuje karmy dla psów na zwierzętach...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-23, 21:36   #29
kamila017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Tychy :D
Wiadomości: 136
GG do kamila017
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanub

Z tego co wiem to Eukanuba byla dobra karma kiedys, teraz sie pogorszyla, ja nie polecam Eukanuby.
__________________
Nie ma takiej przeszkody, której miłość nie mogłaby pokonać.

Masz siłę, masz wiarę - raz jeszcze pozbieraj się.

Nie żyjesz za karę
kamila017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-23, 22:09   #30
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Czy są tu miłośniczki i miłośnicy psów i znają się na psich karmach jak Eukanuba?

IAMS jest producentem Eukanuby i swoje produkty testuje na psach i nie tylko- przeczytajcie: http://www.z-palacu-cesarza.j.com.pl..._przemyslu.htm

jeśłi macie czas - zajrzyjcie tutaj: http://www.iamscruelty.com/photos.asp
http://www.iamscruelty.com/
Na stronie głównej jest film o testach, jakie wykonują na zwierzakach - pt. Iams: "A Recipe for Cruelty" jest tam mnostwo Beagli Biedne psiaki

a to wypowiedź terra alite-z zaprzyjaźnionego forum:
"Eucanuba odpadła u nas w przedbiegach całe lata temu...moja znajoma na moją prośbę zbadała ze swoimi studentami jej skład...nie zgadzał się w 87%!!! To nam zupełnie wystarczyło...Pewnie badając inne karmy też byśmy wpadli w paranoję , tylko,że jak się nie zawsze ma czas na gotowanie to czymś trzeba te "dzieciaki" karmić."
http://www.forumterieryblackandwhite...=254&highlight=
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-21 11:17:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:33.