Wybory 2023 - na kogo głosujecie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-18, 22:01   #31
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-05-18 o 22:08
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-18, 22:53   #32
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89583388]No ale można być przez jedną władzę zmuszoną do rodzenia terminalnie albo nieuleczalnie chorego dziecka i patrzenia jak umiera, a można nie być do tego zmuszoną przez inną władzę.
Można mieć za Ministra Edukacji patentowanego chama i prostaka, a można nie mieć.
Można mieć hejt sączący się na mniejszości wszelakie i nagonki w koło macieju na grupę dowolnie wybraną przez władzę, a można nie mieć.
Można mieć miliardy euro z UE i brak milionowych kar za łamanie praworządności, a można nie mieć.
Można mieć kompletnie upolitycznioną prokuraturę, trybunał i najwyższe sądy podległe ministrowi i to na dodatek takiemu o najgorszej możliwej moralnej kwalifikacji, i skazanego w przeszłości za nadużycie władzy, a można nie mieć.
Można mieć ekspertów odpowiadających za ekonomię i finanse państwa, a można mieć przygłupich partyjnych apartczyków wymyślających jakieś nowe łady, które nadają się do kosza w momencie powstania w głowach tychże.
Można mieć za prezesa NBP oszołoma chodzącego na pasku prezesa partii rządzącej, stand-upera, z którego rwą łacha wszyscy, a można mieć lepszego.
Można mieć inflację, a można nie mieć.
Można mieć Pegasusa w telefonie i można nie mieć.
itd. itp.
Mniejsze zło to bardzo dobra opcja, kiedy staje w kontrze do kompletnego złajdaczenia i ogłupienia.
Trzeba korzystać z tego, że ten wybór JESZCZE jest. Bo są takie kraje, w których JUŻ go de facto nie ma (tylko pozornie). Na przykład u tych naszych przyjaciół od szabli i szklanki.[/QUOTE]Otóż to. Nie mogę wyjść ze zdumienia, że w takiej sytuacji jaka mamy, ktoś sobie planuje beztrosko "nie wybieram się". Acha.



Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 05:51   #33
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Otóż to. Nie mogę wyjść ze zdumienia, że w takiej sytuacji jaka mamy, ktoś sobie planuje beztrosko "nie wybieram się". Acha.



Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Myślę, że duża część ludzi ma gdzieś jaka partia rządzi i stąd to olewanie. Ja na wybory pojdę, ale w zmianę sytuacji nie wierzę. Nawet jeśli pis nie wygra to nadal będą te sale problemy co teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 06:27   #34
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:23
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 07:31   #35
Cudawianki_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 135
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Są kraje gdzie jest obowiązek głosowania. Na pewno w Belgi. Za nie oddanie głosu bez uzasadnionych przyczyn jest grrzywna. I ja to popieram.
Cudawianki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 08:03   #36
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Cudawianki_ Pokaż wiadomość
Są kraje gdzie jest obowiązek głosowania. Na pewno w Belgi. Za nie oddanie głosu bez uzasadnionych przyczyn jest grrzywna. I ja to popieram.
Znam ludzi, którzy nie znają nazwiska prezydenta. W jakim celu oni mają pójść na wybory?

Podejście "mam wszystko gdzieś" też jest wyborem. Całe życie zawsze chodziłam, a teraz mam ochotę olać, bo robię się zmęczona i nie wierzę w zmianę z żadnej strony.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 08:05   #37
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:22
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-19, 08:48   #38
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale co takiego pis dał emerytom czego nie mieli 8 lat wcześniej poza osłabieniem siły nabywczej ich comiesięcznych dochodów ?
Ktoś im wcześniej czegoś zabraniał, czegoś odmawiał ? W jakim sensie o nich się zapomina na opozycji ?

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-05-19 o 09:20
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 09:02   #39
Cudawianki_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 135
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89585002]Znam ludzi, którzy nie znają nazwiska prezydenta. W jakim celu oni mają pójść na wybory?

Podejście "mam wszystko gdzieś" też jest wyborem. Całe życie zawsze chodziłam, a teraz mam ochotę olać, bo robię się zmęczona i nie wierzę w zmianę z żadnej strony.[/QUOTE]

Bo bycie obywatelem to nie tylko prawa, ale i obowiązki. Np.obowiązek, żeby nie mieć wywalone, kto tym państwem steruje. Chociaż nie wiem jak by ktoś chciał to ominac, to korzysta na codzień z dobrodziejstw bycia obywatelem: ze służby zdrowia, szkolnictwa, dróg, chodników, oświetlenia, lini energetycznych, systemu prawnego...

Jak ktoś ma wywalone to w naszym systemie prawnym niestety może mieć. Natomiast moim zdaniem taka osoba traci prawo do narzekania na cokolwiek w tym kraju.
Cudawianki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 09:16   #40
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Krawczykowa888 Pokaż wiadomość
Pisowi wystarczy zeby przekonac tylko okolo 30% wszystkich polakow zeby zapewnic sobie wygrana i samodzielnosc, a te 30% lekka reka znajdzie sie na bogobojnych gminach i wsiach, zakladach karnych,
W zakładach karnych to akurat z miażdżącą przewagą wygrywa PO. Zawsze.

Cytat:
Średnie wyniki z wymienionych poniżej Zakładów Karnych i Zakładach Śledczych w 2005 roku: Donald Tusk 95,29%, Jarosław Kaczyński 4,71%.

(...)
Wybory parlamentarne 2007:

76,2% osadzonych w aresztach i zakładach karnych w całym kraju zagłosowało na PO, a 7,6% na Lewicę i Demokratów. PiS z wynikiem 2,8% znalazło się pod progiem wyborczym.

Wybory parlamentarne 2011:

Wybory w więzieniach wygrała PO z wynikiem 35,6%. Drugi rezultat osiągnął Ruch Palikota – 32,2% głosujących. Trzeci wynik miał PiS – 7,5%.

Eurowybory 2014:

Platforma Obywatelska w więzieniach zdobyła 34,9%. głosów. Druga w kolejności koalicja Europa Plus Twój Ruch uzyskała wynik 18,6%. Na trzecim miejscu znalazła się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego z rezultatem 6,5%, tuż za nią komitet PiS – 6,4% oddanych głosów, a stawkę zamykała koalicja SLD-UP z wynikiem 5,5% głosów. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego.

Wybory prezydenckie 2015:

W zamkniętych obwodach wyborczych utworzonych w aresztach śledczych i zakładach karnych Bronisław Komorowski uzyskał 82,7% głosów, a Andrzej Duda – 14,8%. Informację tę podał Centralny Zarząd Służby Więziennej. Do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich uprawnionych było 76815 osadzonych w aresztach i zakładach karnych. Frekwencja wyniosła 56,6%. Głosów nieważnych oddano 2,6%. Najwyższe poparcie Komorowski uzyskał we wrocławskim okręgu więziennictwa (86,1%), a najniższe w okręgu rzeszowskim.
Wybory prezydenckie 2020
Cytat:
W zakładach karnych i aresztach śledczych w województwie kujawsko-pomorskim zdecydowanie wygrał popierany przez Platformę Obywatelską Rafał Trzaskowski. Zdobył tam 1033 głosy. Andrzeja Dudę poparło 551 osadzonych.
Cytat:
Wybory za kratkami. Jak w II turze głosowali osadzeni w areszcie i więźniowie z Wrocławia

W Areszcie Śledczym przy ul. Kleczkowskiej zdecydowana większość głosujących poparła Rafała Trzaskowskiego (72,12%). Andrzej Duda mógł liczyć jedynie na 27,88% głosów aresztowanych.

Jeszcze większe poparcie Trzaskowski osiągnął we wrocławskich zakładach karnych. W ZK nr 1 przy Kleczkowskiej 73,82%, a w ZK nr 2 przy Fiołkowej 73,07%. Prezydent Duda w tych obwodach uzyskał odpowiednio 26,18% oraz 26,93% głosów więźniów.
Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Otóż to. Nie mogę wyjść ze zdumienia, że w takiej sytuacji jaka mamy, ktoś sobie planuje beztrosko "nie wybieram się". Acha.
Wystarczy, że dla kogoś każda partia ma punkty/elementy, które są nie do przejścia.

Edytowane przez Norluka
Czas edycji: 2023-05-19 o 09:18
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 12:32   #41
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Nie wiem, to już pytanie do tych ludzi nie do mnie.



Podkreślam, że na głosowanie pójdę, jak zawsze, ale wyleczyłam się z myślenia, że politycy zrobią cokolwiek dla mnie dobrego, ponieważ żaden rząd nie ma długofalowych planów na ochronę zdrowia, szkolnictwo, emerytury czy kryzys mieszkaniowy. Mogą sobie deklarować przed wyborami co chcą i obiecywać gruszki na wierzbie, ale wiadomo, że jak partia dorwie się do władzy (albo przedłuży obecną kadencję) to będą myśleć wyłącznie o sobie. Będą nowe afery, nowe przekręty, inne twarze będą kraść, bo z "publicznych" to wolno. Nie ma w naszej polityce stałości, stabilności i programów wprowadzanych na lata. Zamiast tego mamy kiełbasę wyborczą, reformy robione na kolanie i odpały światopoglądowe. Życzyłabym sobie, żeby pis został odsunięty od władzy, ale nie mam złudzeń, że jak to się stanie to znikną kolejki do lekarza, będzie mnie stać na kupno mieszkania albo będę miała zapewnioną godziwą emeryturę. I w świetle tego wszystkiego to nie chce mi się już zamartwiać polityką. Zakładam, że będzie źle i tyle.
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 12:41   #42
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Silje_ Pokaż wiadomość
Zakładam, że będzie źle i tyle.
Słusznie, lepiej nie mieć złudzeń.
Lepiej już było, chociaż trudno w to uwierzyć.
Osiem lat rządów populistów, aferzystów i zwykłych złodziei cofnęło ten nieszczęsny kraj pod względem gospodarczym o jakąś dekadę, a cywilizacyjnym - dobre dwie. Chociaż nawet więcej niż dwie. Nawet za komuny nie było takiego mentalnego gufna.
Żyjemy coraz krócej, dzieci rodzi się najmniej od czasów drugiej wojny, inflacja największa od ćwierćwiecza, spadek inwestycji w gospodarce ogromny, coraz wiecej firm pada na twarz powalona pisowskim ładem, bezrobocie nie rośnie chyba tylko dlatego, że coraz mniej ludzi po prostu garnie się do pracy, bo rozdmuchany ponad wszelkie normy socjal wielu zachęca do bimbania.
Nic, tylko śmiało patrzeć w przyszłość.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-05-19 o 13:12
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 16:34   #43
Krawczykowa888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 89
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Norluka, wszystko super ale wiekszosc z tego co przytoczylas to jest kompletna manipulacja statystyka, czesc z przytoczonych przez ciebie cytatow opisuje sytuacje na malym obszarze, na przyklad w danym wojewodztwie kujawsko pomorskim, badz we Wroclawiu, do tego twoje zrodla to TVP i jakies kompletnie bzdurne strony typu grzechy platformy albo tusk for deutschland...
Przykladowo:
Cytat:
Na razie w Areszcie Śledczym w Olsztynie, przy al. Piłsudskiego. Walka była zażarta, jednak ostatecznie szalę na swoją korzyść wśród przebywających za kratkami przechyliła partia Jarosława Kaczyńskiego.
To tez wyrykowa statystyka, mozemy sie tak przerzucac pojedynczymi obszarami.

Serio ciezko mi rozmawiac z kims, kto cytuje TVP, strony typu grzechy platformy obywatelskiej, podajac wybiorcza statystyke ze zrodel ktore sa albo aparatem panstwowym albo stronami typu PO-ZLO-GRZECHY-TUSKA. Zarowno PO i PiS wygyrwa w zakladach karnych w zaleznosci od regionu, we Wroclawiu to jest PO, w Olsztynie czy Bialymstoku to bedzie PiS.
To skad wzielas cytat (mi by w ogole bylo wstyd takie strony czytac) http://www.grzechy-platformy.org/pla...m-przestepcow/ to jest bardzo kreatywna matematyka:

Cytat:
Platforma Obywatelska w więzieniach zdobyła 34,9%. głosów. Druga w kolejności koalicja Europa Plus Twój Ruch uzyskała wynik 18,6%. Na trzecim miejscu znalazła się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego z rezultatem 6,5%, tuż za nią komitet PiS – 6,4% oddanych głosów, a stawkę zamykała koalicja SLD-UP z wynikiem 5,5% głosów.
To sie nawet nie sumuje do 100%, 34,9 +18,6+6,5+6,4+5,5 to 71,9, gdzie zaginione 28%?

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89585034]Zadajesz dzecinne pytania. Włącz dotowaną z Twoich podatków (miliardami złotych rocznie) rządową telewizję (zważ, że są takie rejony w kraju, gdzie tylko taka telewizja jest dotępna dla zwykłego, zwłaszcza biednego obywatela), poczytaj przejęte przez Obajtka regionalne dzienniki, posłuchaj np. radiowej pisowskiej Trójki, a dowiesz się dlaczego niektórzy mają totalnie zabetonowane głowy i dlaczego jest w stanie to odwrócić najwyżej totalny upadek tego państwa. To się nazywa propaganda. Dodaj do tego pomocników obecnej władzy w postaci zaangażowanego po jej stronie kleru, który oczywiście opłacany też z Twoich podatków, bo przecież umiłowany prezes nie ma swoich pieniędzy - ma swoją propagandę do wykonania i wykonuje namiętnie.
Jak do tego dołożysz milionowe dotacje dla partii płynące z 'dobrowolnych składek' opłacanych przez wdzięcznych działaczy wsadzonych przez partię do spółek skarbu państwa, to zobaczysz, że jest jak i czym betonować ludziom głowy i że opozycja nie ma do takiej kasy i możliwości najmniejszego podjazdu.
Sukces pisu polega na tym, że ci ludzie są bardziej cyniczni i mają znacznie mniej skrupułów niż reszta.
Kaczyński wleciał do władzy rozwalonym pod Smoleńskiem samolotem, siedząc na trumnie swojego brata, oraz na inspirowanych przez ruską agenturę podsłuchach w knajpie o wdzięcznej nazwie 'Sowa i Przyjaciele'.
Wmówił ludziom brednie o wstawaniu z kolan (zupełnie tak samo jak Putin u siebie - przypadek ? nie sądzę), połechtał brunatnych bojowników - kiboli, zbrutalizował do szczętu życie publiczne, majstruje przy ordynacji wyborczej, instaluje politycznym przeciwnikom podsłuchy, i pewnie aż mu zajady pękają ze śmiechu kiedy czyta/słucha jak któryś pięknoduch z kręconymi włosami zadaje pytanie: a czemu opozcja sobie z tym nie radzi ?
To niech spróbuje np. grać w szachy z kimś, kto na dzień dobry rozwala wszystkie pionki i daje mu z liścia w twarz. A jeszcze zgromadzona wokół gawiedź twierdzi, że trzeba było tego szachowego bojownika nie denerwować albo zblazowana odwraca głowę i mówi 'właśnie dlatego ja w to nie gram, to takie brzydkie'. Powodzenia.




Ale co takiego pis dał emerytom czego nie mieli 8 lat wcześniej poza osłabieniem siły nabywczej ich comiesięcznych dochodów ?
Ktoś im wcześniej czegoś zabraniał, czegoś odmawiał ? W jakim sensie o nich się zapomina na opozycji ?[/QUOTE]

Najbardziej mnie dziwi ze Polacy tak smieja sie z Rosjan, placza ze smiechu jak widza propagandowa telewizje Kremla i czuja sie lepsi "ha ha, co za durnie, kto by wierzyl w takie bzdury". Pukaja sie w glowe jak widza sondy uliczne z Moskwy gdzie lubie mowia "wojna? jaka wojna, Rosja broni kraju przed najadem nazistow", ale nikt nie widzi ze u nas w panstwowej telewizji jest to samo, retoryka identyczna, te same prymitywne techniki psychomanipulacji na ktore panstwo ma monopol i nieograniczone srodki z podatkow. Zawsze fajnie jest sie czuc lepiej od kogos i byc slepym na to ze u nas jest to samo. Walka z wyimaginowanym wrogiem to jest kolejna z bardziej prymitywnych technik manipulacji - u nas strasza mitycznym zachodem, LGBT. Ten zachod zly i te gendery, te gendery i elgiebety przyjda i nam zle zrobia, jeszcze bedziemy plakac. W Rosji tez strasza zachodem, ostatnio nazistami, Rosjanie nas bawia ze w to wierza, a u nas robi sie to samo i niektorzy za zszokowani skad to poparcie spoleczenstwa dla partii rzadzacej.

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89585295]Słusznie, lepiej nie mieć złudzeń.
Lepiej już było, chociaż trudno w to uwierzyć.
Osiem lat rządów populistów, aferzystów i zwykłych złodziei cofnęło ten nieszczęsny kraj pod względem gospodarczym o jakąś dekadę, a cywilizacyjnym - dobre dwie. Chociaż nawet więcej niż dwie. Nawet za komuny nie było takiego mentalnego gufna.
Żyjemy coraz krócej, dzieci rodzi się najmniej od czasów drugiej wojny, inflacja największa od ćwierćwiecza, spadek inwestycji w gospodarce ogromny, coraz wiecej firm pada na twarz powalona pisowskim ładem, bezrobocie nie rośnie chyba tylko dlatego, że coraz mniej ludzi po prostu garnie się do pracy, bo rozdmuchany ponad wszelkie normy socjal wielu zachęca do bimbania.
Nic, tylko śmiało patrzeć w przyszłość.[/QUOTE]

Bezrobocie nie rosnie dlatego bo to kolejna kreatywna statystyka, wskazniki bezrobocia sa rzekomo imponujace bo sa zliczane na podstawie bezrobotnych zarejestrowanych w urzedzie pracy.

A fakt faktem jest taki ze 40% polakow w wieku produkcyjnym nie pracuje wcale, z czego nie pracuje 50-60% kobiet (w zaleznosci od roku badania, 50% na 2022). Tutaj statystyki z Glownego Urzedu Statystycznego: https://www.prawo.pl/kadry/aktywnosc...us,516486.html
Czy to jest wynik jakim nalezy sie szczycic? Powaznie? To nie sa imponujace wyniki patrzac na dane historyczne, spadek bezrobocia w stosunku do lat 90 i okresu sprzed wejscia do Unii musial nastapic, a aktualne wyniki sa niewiele lepsze od tego co bylo w 2009-2010 roku patrzac na wykresy GUS.

Dodajmy do tego od 1 do 2 milionow Ukraincow ktorzy przyjechali do Polski po Marcu 2022 i tez sa aktywni zawodowo.
Krawczykowa888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 16:43   #44
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Krawczykowa888 Pokaż wiadomość
Norluka, wszystko super ale wiekszosc z tego co przytoczylas to jest kompletna manipulacja statystyka, czesc z przytoczonych przez ciebie cytatow opisuje sytuacje na malym obszarze, na przyklad w danym wojewodztwie kujawsko pomorskim, badz we Wroclawiu, do tego twoje zrodla to TVP i jakies kompletnie bzdurne strony typu grzechy platformy albo tusk for deutschland...
Przykladowo:

To tez wyrykowa statystyka, mozemy sie tak przerzucac pojedynczymi obszarami.

Serio ciezko mi rozmawiac z kims, kto cytuje TVP, strony typu grzechy platformy obywatelskiej, podajac wybiorcza statystyke ze zrodel ktore sa albo aparatem panstwowym albo stronami typu PO-ZLO-GRZECHY-TUSKA. Zarowno PO i PiS wygyrwa w zakladach karnych w zaleznosci od regionu, we Wroclawiu to jest PO, w Olsztynie czy Bialymstoku to bedzie PiS.
To skad wzielas cytat (mi by w ogole bylo wstyd takie strony czytac) http://www.grzechy-platformy.org/pla...m-przestepcow/ to jest bardzo kreatywna matematyka:


To sie nawet nie sumuje do 100%, 34,9 +18,6+6,5+6,4+5,5 to 71,9, gdzie zaginione 28%?

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------





Najbardziej mnie dziwi ze Polacy tak smieja sie z Rosjan, placza ze smiechu jak widza propagandowa telewizje Kremla i czuja sie lepsi "ha ha, co za durnie, kto by wierzyl w takie bzdury". Pukaja sie w glowe jak widza sondy uliczne z Moskwy gdzie lubie mowia "wojna? jaka wojna, Rosja broni kraju przed najadem nazistow", ale nikt nie widzi ze u nas w panstwowej telewizji jest to samo, retoryka identyczna, te same prymitywne techniki psychomanipulacji na ktore panstwo ma monopol i nieograniczone srodki z podatkow. Zawsze fajnie jest sie czuc lepiej od kogos i byc slepym na to ze u nas jest to samo. Walka z wyimaginowanym wrogiem to jest kolejna z bardziej prymitywnych technik manipulacji - u nas strasza mitycznym zachodem, LGBT. Ten zachod zly i te gendery, te gendery i elgiebety przyjda i nam zle zrobia, jeszcze bedziemy plakac. W Rosji tez strasza zachodem, ostatnio nazistami, Rosjanie nas bawia ze w to wierza, a u nas robi sie to samo i niektorzy za zszokowani skad to poparcie spoleczenstwa dla partii rzadzacej.

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------





Bezrobocie nie rosnie dlatego bo to kolejna kreatywna statystyka, wskazniki bezrobocia sa rzekomo imponujace bo sa zliczane na podstawie bezrobotnych zarejestrowanych w urzedzie pracy.



A fakt faktem jest taki ze 40% polakow w wieku produkcyjnym nie pracuje wcale, z czego nie pracuje 50-60% kobiet (w zaleznosci od roku badania, 50% na 2022). Tutaj statystyki z Glownego Urzedu Statystycznego: https://www.prawo.pl/kadry/aktywnosc...us,516486.html

Czy to jest wynik jakim nalezy sie szczycic? Powaznie? To nie sa imponujace wyniki patrzac na dane historyczne, spadek bezrobocia w stosunku do lat 90 i okresu sprzed wejscia do Unii musial nastapic, a aktualne wyniki sa niewiele lepsze od tego co bylo w 2009-2010 roku patrzac na wykresy GUS.



Dodajmy do tego od 1 do 2 milionow Ukraincow ktorzy przyjechali do Polski po Marcu 2022 i tez sa aktywni zawodowo.
To nie ma znaczenia, z jakieś strony jest cytat w tym przypadku. To są dane łatwo sprawdzalne, a te źródła były pierwsze z brzegu. Niemniej wspominały o tym w taki albo inny sposób różne media.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 16:47   #45
Krawczykowa888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 89
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
To nie ma znaczenia, z jakieś strony jest cytat w tym przypadku. To są dane łatwo sprawdzalne, a te źródła były pierwsze z brzegu. Niemniej wspominały o tym w taki albo inny sposób różne media.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Mysle ze mozemy skonczyc rozmowe, bo jesli ktos uwaza ze to nie ma znaczenia skad sie bierze statystyke i dane zrodlowe, kto te statystyke opracowuje i w jaki sposob, to nie ma o czym rozmawiac.

Pozdrawiam, ogladaj dalej TVP i czytaj strony typu potozlodzieje.pl, tam sa najprawdziwsze dane, kompletnie niezmanipulowane.
Krawczykowa888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 22:16   #46
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

A poza tym to co z tego, że osadzeni częściej głosują na partie demokratyczne (jeżeli przyjąć, że tak jest)? Może właśnie im szczególnie zależy na przywróceniu praworządności w tym kraju i prawa do uczciwego procesu

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Krawczykowa888 Pokaż wiadomość
Najbardziej mnie dziwi ze Polacy tak smieja sie z Rosjan, placza ze smiechu jak widza propagandowa telewizje Kremla i czuja sie lepsi "ha ha, co za durnie, kto by wierzyl w takie bzdury".
Jest to żałosne.
Tu jest po prostu wschód, a demokracja pasuje Polakom jak świni siodło.
Eksperyment wykonany, lecz niestety nieudany - jak mówił poeta Staszewski Kazimierz.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-05-20 o 12:15
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-20, 08:26   #47
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość

Wystarczy, że dla kogoś każda partia ma punkty/elementy, które są nie do przejścia.
No pewnie każda takie ma, bo program jest układany chyba tak, żeby jak największa ilość wyborców znalazła coś dla siebie. Dla mnie też w wyborach nie ma kandydata od wielu lat, ale chodzę na każde. Przytłacza mnie to co się dzieje w polityce, ale mam świadomość że teraz to nie będą zwykłe wybory. Stoimy w miejscu, w którym nasi dziadkowie byli po wojnie - u progu zmiany systemu i przejęcia rządów na dobre przez nieuczciwych, nie szanujących ludzi oszołomów. Komedie Barei już nas dotyczą a to wersja light poprzedniego ustroju. Nie będziemy żyć spokojnie , w dobrobycie i poszanowaniu praw obywatelskich. Jeśli ktoś ma nadzieję że się zwyczajnie przyczai i przeczeka to sądzę, że się grubo zdziwi. To co teraz mamy to dopiero początek.Warto przypomnieć sobie jak wyglądały początki PRL.Kilkadziesiąt lat takich rządów, na osi czasu wygląda spoko, bo to mgnienie powieki w skali historii świata, ale czy każdy człowiek ma kilkadziesiąt lat na stratę, na czekanie aż będzie lepiej,? Nie sądzę. A straciliśmy już prawie dekadę.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2023-05-20 o 08:27
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-20, 08:58   #48
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Przytłacza mnie to co się dzieje w polityce, ale mam świadomość że teraz to nie będą zwykłe wybory. Stoimy w miejscu, w którym nasi dziadkowie byli po wojnie - u progu zmiany systemu i przejęcia rządów na dobre przez nieuczciwych, nie szanujących ludzi oszołomów. Komedie Barei już nas dotyczą a to wersja light poprzedniego ustroju. Nie będziemy żyć spokojnie , w dobrobycie i poszanowaniu praw obywatelskich. Jeśli ktoś ma nadzieję że się zwyczajnie przyczai i przeczeka to sądzę, że się grubo zdziwi. To co teraz mamy to dopiero początek.Warto przypomnieć sobie jak wyglądały początki PRL.Kilkadziesiąt lat takich rządów, na osi czasu wygląda spoko, bo to mgnienie powieki w skali historii świata, ale czy każdy człowiek ma kilkadziesiąt lat na stratę, na czekanie aż będzie lepiej,? Nie sądzę. A straciliśmy już prawie dekadę.

Dokładnie, rozwala mnie jak wielu ludzi nie uświadamia sobie wagi tych najbliższych wyborów. Najbardziej ze wszystkiego zadziwia mnie głupota niektórych polityków jak Hołownia i obrotowiec Kosiniak, co to będą wytyczać 'trzecią drogę'. Już wam Kaczyński wytyczy drogę, głupie misie.

Ale pewnie są też tacy, którzy mają to w pompie, byle kicha była napchana a kto będzie po pysku prał i że w ogóle będzie, to już bez znaczenia, bo obrywają ci co zasługują.

Albo jeszcze lepsza opcja - wyjadę.
No niestety wszyscy nie wyjedziemy.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-20, 12:44   #49
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Krawczykowa888 Pokaż wiadomość
No chyba, ze to jest czyjas taktyka - byc za PiS poprzez zaniechanie glosowania, zeby mogli spokojnie dochodzic sobie do wladzy, bo komus glupio przyznac oficjalnie ze jest za pisem.
Myślę, że są i tacy.
A co do tego, że taka osoba nie będzie mogła narzekać. Ależ będzie to robić, bo nikt jej tego nie zabroni. Mało tego, będzie narzekać w najlepsze, nie widząc winy partii rządzącej. Tak się dzieje cały czas. I nie wiem co by tych ludzi miało przekonać, że jednak warto iść głosować, naprawdę nie wiem.
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-20, 13:07   #50
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Nigdy nie chodziłam na wybory i jestem niewierząca, ale odkąd pisiory się dorwały do władzy to chodzę i modlę się, żeby przegrali.
Na polityce się nie znam, więc posłucham się mądrzejszych i zagłosuję na KO tak jak quantum. Chociaż jestem świadoma, że tak naprawdę nie ma na kogo głosować i trzeba wybrać mniejsze zło.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-20, 14:31   #51
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
Nigdy nie chodziłam na wybory i jestem niewierząca, ale odkąd pisiory się dorwały do władzy to chodzę i modlę się, żeby przegrali.
Na polityce się nie znam, więc posłucham się mądrzejszych i zagłosuję na KO tak jak quantum. Chociaż jestem świadoma, że tak naprawdę nie ma na kogo głosować i trzeba wybrać mniejsze zło.
Dzięki, ja się od zawsze interesuję życiem publicznym i od zawsze bardzo, a że swoje lata już mam, to też niełatwo mnie nabrać Wyznaję zasadę w stylu - zainteresuj się polityką, zanim polityka zainteresuje się tobą.

Też mam sporo zastrzeżeń do tych, których popieram, ale trzeba wyważyć, jakie zagrożenia istnieją na jakich polach w zależności od tego, kto będzie rządził. Trzeba przede wszystkim ustalić czego się nie chce.

Ja np. nie chcę zamordyzmu, szabrownictwa, dyzmów na najwyższych urzędach, spychania Polski na wschód, szukania wszędzie wrogów, pompowania faszystów i tej okropnej atomosfery w życiu publicznym...dusznej, paskudnej.

Pozbycie się tego jest możliwe tylko wtedy, kiedy pozbędziemy się obecnej władzy, po prostu.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-05-20 o 14:50
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-20, 17:17   #52
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
N
Na polityce się nie znam, więc posłucham się mądrzejszych i zagłosuję na KO tak jak quantum. Chociaż jestem świadoma, że tak naprawdę nie ma na kogo głosować i trzeba wybrać mniejsze zło.
Podobnie (zdaje sobie sprawę, że powinnam bardziej), więc w sumie fajnie, że powstał taki wątek i można się zapoznać z różnymi opiniami
Jak byłam młodym studenciakiem, to też miałam okres, kiedy nie chciałam głosować "bo nie ma na kogo", na szczęście wyrosłam z tego z czasem i dotarło do mnie, że brak oddania głosu to naprawdę nie jest najlepszy wybór
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 09:13   #53
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Krawczykowa888 Pokaż wiadomość
Mysle ze mozemy skonczyc rozmowe, bo jesli ktos uwaza ze to nie ma znaczenia skad sie bierze statystyke i dane zrodlowe, kto te statystyke opracowuje i w jaki sposob, to nie ma o czym rozmawiac.

Pozdrawiam, ogladaj dalej TVP i czytaj strony typu potozlodzieje.pl, tam sa najprawdziwsze dane, kompletnie niezmanipulowane.
Te same dane masz na Onecie, Newsweeku i całej reszcie xD

Edytowane przez Norluka
Czas edycji: 2023-05-22 o 09:16
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 10:16   #54
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

a w końcu ile będzie tych list wyborczych? KO z lewicą na jednej? HOłownia+psl na własnej?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 10:51   #55
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
a w końcu ile będzie tych list wyborczych? KO z lewicą na jednej? HOłownia+psl na własnej?

Ile będzie nie wiadomo, póki co są trzy: KO, Lewica, Hołownia+Kosiniak.
Niestety.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 11:09   #56
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89587384]Ile będzie nie wiadomo, póki co są trzy: KO, Lewica, Hołownia+Kosiniak.
Niestety.[/QUOTE]

Jeszcze:
PiS
Konfederacja

- Wolnościowcy nie wiem, chyba o tym myśleli, ale przestałam śledzić temat
- pytanie co z tymi od Gowina, tam się różne rzeczy mogą zdarzyć
Osobno to żadne z nich nie przekroczy progu.

Ogólnie często było tak, że przed wyborami pojawiała się nowa kolorowa opcja, ostatnio Hołownia, wcześniej Kukiz, Palikot, Tanajno, itd. Teraz trochę dziwne, że nie ma. Jest końcówka maja, więc na ewentualne nowe objawienie polityki trochę już późno.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 11:12   #57
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Jeszcze:
PiS
Konfederacja

Pytanie było o partie opozycji demokratycznej. Tak to zrozumiałam w każdym razie.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 11:13   #58
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89587398]Pytanie było o partie opozycji demokratycznej. Tak to zrozumiałam w każdym razie.[/QUOTE]

Ok, może nie doczytałam, bo weszłam z doskoku.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 11:30   #59
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Ok, może nie doczytałam, bo weszłam z doskoku.
Luz

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość

- Wolnościowcy nie wiem, chyba o tym myśleli, ale przestałam śledzić temat
Chodzi Ci o te wszystkie rozłamy w ramach Konfederacji ? Ja też się w tym gubię.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
- pytanie co z tymi od Gowina, tam się różne rzeczy mogą zdarzyć
Może będą chcieli do KO. Ale raczej nie mają szans, Gowin i sieroty po nim są okropnie hejtowani w elektoracie KO i słusznie zresztą.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Ogólnie często było tak, że przed wyborami pojawiała się nowa kolorowa opcja, ostatnio Hołownia, wcześniej Kukiz, Palikot, Tanajno, itd. Teraz trochę dziwne, że nie ma. Jest końcówka maja, więc na ewentualne nowe objawienie polityki trochę już późno.
No właśnie Hołownia chciał być taką opcją, ale zbyt szybko wystartował i się zgrał jak stare karty.

Czymś w rodzaju nowości jest nowe wcielenie Konfederacji, chociaż starzy to jak nowość na scenie politycznej. Zmienili styl i fason, wypchnęli na front Mentzena i udają świeżość.

Moim zdaniem nic więcej się nie pojawi.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-05-22 o 11:32
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 11:42   #60
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wybory 2023 - na kogo głosujecie?

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89587413]Chodzi Ci o te wszystkie rozłamy w ramach Konfederacji ? Ja też się w tym gubię.



Może będą chcieli do KO. Ale raczej nie mają szans, Gowin i sieroty po nim są okropnie hejtowani w elektoracie KO i słusznie zresztą.



No właśnie Hołownia chciał być taką opcją, ale zbyt szybko wystartował i się zgrał jak stare karty.

Czymś w rodzaju nowości jest nowe wcielenie Konfederacji, chociaż starzy to jak nowość na scenie politycznej. Zmienili styl i fason, wypchnęli na front Mentzena i udają świeżość.

Moim zdaniem nic więcej się nie pojawi.[/QUOTE]

Tak, o te rozłamy. Wydaje mi się, że Wolnościowcy chyba wcale nie wystartują, ale zobaczymy.

Właśnie szukałam dzisiaj i ktoś tam u Gowinowców mówił, że z list PO nie chcą.
Z kolei w PiSie strzelam, że pewnie są spaleni.
Hołownia i PSL się już ugadali, Kukiz z PiSem chyba też. To co, z Konfą będą startować Bo że nie wystartują, to nie wierzę.

Może faktycznie Konfederacja, jeśli Mentzena uznać za kolorowego ptaka tych wyborów. Chociaż ja go już od kilku lat kojarzę, więc w moim odczuciu to taka nie bardzo nowość.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-29 10:59:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.