Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy! - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-02, 20:51   #1201
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xXxKaSkAxXx Pokaż wiadomość
Witam. Jakie hormony odpowiedzialne są za trądzik?chce wykonać badania na własną ręke , tylko nie wiem na jakie hormony zrobić badanie.W ostatnim czasie baaardzo pogorszył się stan mojej skóry. (raczej policzków) na obu policzkach mam ropne gule okropnie to wygląda,lecze się już i dermatologa mam antybiotyk Damelium i żel duac na noc, ale bardzo powoli to idzie.. a nowe pryszcze ciagle się pojawiają. Może tak ma być na początku nie wiem.Pani dermatolog powiedziała ze mam nastawić się na 12 tygodni leczenia. Ale badania na hormony tez chciałam zrobić gdyby się okazało ze jednak z którym jest cos nie tak..
Sprawdź sobie androstendion i testosteron wolny
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 22:32   #1202
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że pomożecie...a więc. Byłam u ginekologa, bo całe życie mam nieregularne okresy (a mam ponad 20 lat), jednak ostatnio przechodze samą siebie. W 2013 roku okres miałam może z 4 razy, w tym raz po luteinie. Reszta to jakieś brązowe plamienia od czasu do czasu. Poszłam do ginekologa, wypisała luteinę ale zadziałało jednorazowo, więc poszłam znowu i...jako metodę leczenia zaproponowała mi ANTYKONCEPCJĘ Nie wiem, może ja się nie znam, ale chyba trzeba szukać przyczyny, a nie zapisywać mi antykoncepcję, ewentualnie luteinę co miesiąc. Zdołowałam się, bo liczyłam, że mi pomoże, a zaproponowane mi rozwiązanie raczej wprawiło mnie w osłupienie. Pytałam czy nie lepiej zbadać hormony, to mi powiedziała, że trzeba je badać w 3 dniu cyklu, potem koło 17 i potem koło 25 bodajże i że u mnie to nie ma sensu. Że jak będę starać się o dziecko, to wtedy można wyrównywać ewentualne huśtawki hormonów.


Dziewczyny, co mam robić? Ewentualnie jakie hormony zbadać? Bo antykoncepcja na brak okresów do mnie nie przemawia,
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 23:19   #1203
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że pomożecie...a więc. Byłam u ginekologa, bo całe życie mam nieregularne okresy (a mam ponad 20 lat), jednak ostatnio przechodze samą siebie. W 2013 roku okres miałam może z 4 razy, w tym raz po luteinie. Reszta to jakieś brązowe plamienia od czasu do czasu. Poszłam do ginekologa, wypisała luteinę ale zadziałało jednorazowo, więc poszłam znowu i...jako metodę leczenia zaproponowała mi ANTYKONCEPCJĘ Nie wiem, może ja się nie znam, ale chyba trzeba szukać przyczyny, a nie zapisywać mi antykoncepcję, ewentualnie luteinę co miesiąc. Zdołowałam się, bo liczyłam, że mi pomoże, a zaproponowane mi rozwiązanie raczej wprawiło mnie w osłupienie. Pytałam czy nie lepiej zbadać hormony, to mi powiedziała, że trzeba je badać w 3 dniu cyklu, potem koło 17 i potem koło 25 bodajże i że u mnie to nie ma sensu. Że jak będę starać się o dziecko, to wtedy można wyrównywać ewentualne huśtawki hormonów.


Dziewczyny, co mam robić? Ewentualnie jakie hormony zbadać? Bo antykoncepcja na brak okresów do mnie nie przemawia,
Ja bym się przeszla do innego ginekologa, bo tak jak piszesz- trzeba poszukać przyczyny. Masz może problem z trądzikiem, nadmiernym owlosieniem? Poza tym niestety często antykoncepcja jest jedynym sposobem na występowanie regularnych krwawień. Mnie tez dość dlugo faszerowano luteina, aż w końcu znaleziono przyczynę i okazalo sie, ze luteina i tak by nic nie pomogla, musialam przejść na anty.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 12:01   #1204
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ja bym się przeszla do innego ginekologa, bo tak jak piszesz- trzeba poszukać przyczyny. Masz może problem z trądzikiem, nadmiernym owlosieniem? Poza tym niestety często antykoncepcja jest jedynym sposobem na występowanie regularnych krwawień. Mnie tez dość dlugo faszerowano luteina, aż w końcu znaleziono przyczynę i okazalo sie, ze luteina i tak by nic nie pomogla, musialam przejść na anty.
Poszukam jakiegoś co ma dobre opinie w internecie, może taki zleci mi jakieś badania. Trądzik mam ale na plecach, nadmiernego owłosienia nie mam. Na twarzy jakieś tam zaskórniki, nie jest tragicznie.

W połowie stycznia mam wizytę u endokrynologa, może jej powiem o problemie? Ale i tak mnie pewnie spławi i nie zechce dać żadnych badań. To chociaż zapytam co zbadać i co proponuje i prywatnie zrobie
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 14:15   #1205
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
W połowie stycznia mam wizytę u endokrynologa, może jej powiem o problemie? Ale i tak mnie pewnie spławi i nie zechce dać żadnych badań. To chociaż zapytam co zbadać i co proponuje i prywatnie zrobie
Jak najbardziej Ja właśnie najpierw z podobnymi problemami poszłam do endo. Poszukaj może lekarza (endokrynologa bądź ginekologa pracującego na oddziale endokrynologii ginekologicznej lub innym podobnym) pracującego w szpitalu, wtedy w razie konieczności mógłby Cię skierować na bezpłatne badania.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 14:24   #1206
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
Poszukam jakiegoś co ma dobre opinie w internecie, może taki zleci mi jakieś badania. Trądzik mam ale na plecach, nadmiernego owłosienia nie mam. Na twarzy jakieś tam zaskórniki, nie jest tragicznie.
Też miałam trądzik na plecach tylko i okazało się ,że problemy hormonalne.
Dlatego jak piszę gwiazdka szukać lepszego lekarza i zrobić badania hormonów - bez nich nie ma leczenia,nawet tabletkami anty
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 09:35   #1207
janka765
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 27
Dot.: Morfologia w czasie miesiączki

Ja mam trochę inne pytanie. Koniecznie muszę zrobić morfologię, a nie wiem gdzie. Zależy mi na tym, żeby wyniki były szybko, więc wolałabym iść prywatnie. Wiecie może gdzie jest takie laboratorium w Łodzi?
janka765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 10:31   #1208
karinka876
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 73
Dot.: Morfologia w czasie miesiączki

Mój mąż zawsze robi morfologię tu: http://www.apc-analizy.pl/ . Wyniki zawsze są dokładne i na czas.
karinka876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 10:40   #1209
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Morfologia w czasie miesiączki

Jaki wpływ ma miesiączka na mocz?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 15:40   #1210
umami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 47
Dot.: Morfologia w czasie miesiączki

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Jaki wpływ ma miesiączka na mocz?
Jeśli nie jest to pytanie podchwytliwe, to wpływ ma oczywisty. Mocz jest badany m.in. na obecnośc krwinek czerwonych
umami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 20:31   #1211
pestka0101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 8
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

witam może zacznę od tego że od 1,5 roku staramy się z mężem o dziecko do dziś nie udało się nam . Mój lekarz zlecił mi badania w 22-23 dniu cyklu progesteron (dodam że mój cykl wacha się między 35-38a 40 dni). następnie w 2 dniu @ testosteron , prolaktyna, fsh, lh ,estradiol,tsh .W dniu dzisiejszym odebrałam wynik progesteronu wyszedł 0,58ng/ml dalej w badaniu mam tabelę
faza folikularna 0,15-1,4ng/ml
srodek cyklu-4,44-28,03ng/ml
faza lutealna -3,34-25,56ng/ml
po menopauzie -<0,0-0,73ng/ml
oczywiscie dalej były normy dla kobiet w ciązy ale mnie to nie dotyczy dla tego też nie wpisuje tutaj. A teraz do sedna sprawy wystraszył mnie fakt że mam 26 lat i zobaczyłam siebię w opcji po menopauzie ale fakt faktem w fazie folikularnej też się mieszczę ....... I teraz która wersja jest prawidłowa .... Bardzo proszę o pomoc bo mam mega stresa a do gienia dopiero po reszcie badań .... Pozdrawiam ((
pestka0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 20:37   #1212
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pestka0101 Pokaż wiadomość
witam może zacznę od tego że od 1,5 roku staramy się z mężem o dziecko do dziś nie udało się nam . Mój lekarz zlecił mi badania w 22-23 dniu cyklu progesteron (dodam że mój cykl wacha się między 35-38a 40 dni). następnie w 2 dniu @ testosteron , prolaktyna, fsh, lh ,estradiol,tsh .W dniu dzisiejszym odebrałam wynik progesteronu wyszedł 0,58ng/ml dalej w badaniu mam tabelę
faza folikularna 0,15-1,4ng/ml
srodek cyklu-4,44-28,03ng/ml
faza lutealna -3,34-25,56ng/ml
po menopauzie -<0,0-0,73ng/ml
oczywiscie dalej były normy dla kobiet w ciązy ale mnie to nie dotyczy dla tego też nie wpisuje tutaj. A teraz do sedna sprawy wystraszył mnie fakt że mam 26 lat i zobaczyłam siebię w opcji po menopauzie ale fakt faktem w fazie folikularnej też się mieszczę ....... I teraz która wersja jest prawidłowa .... Bardzo proszę o pomoc bo mam mega stresa a do gienia dopiero po reszcie badań .... Pozdrawiam ((
Niestety, nikt z nas nie jest w stanie ocenić Twojego stanu zdrowia, i to po wynikach jednego badania. Na to pytanie najlepiej odpowie Ci ginekolog, gdy przyjdziesz już ze wszystkimi wynikami.

Czy robiłaś już pozostałe badania?

No i oczywiście nie martw się Pozytywne myślenie jest najważniejsze. Różne zawirowania hormonalne są współcześnie bardzo częste, ale też i często udaje się je pokonać
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 20:42   #1213
pestka0101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 8
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Wiem że najlepiej udac się do lekarza ale miałam nadzieję że może któraś z Pań miała podobny wynik. Resztę badań mam zrobic w 2badz 3 dniu @ zobaczymy co będzie dalej ale jednak nerwy i pragnienie dziecka jest ogromne
pestka0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 20:22   #1214
aguska_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 12
Dot.: Androstendion - pytanie.

A ja juz sama nie wiem co mam myslec o moich wynikach.. dzis odebrałam wynik androstendionu i wynik wyszedł 4,01 a norma jest0,75-3,89. ale jak czytam wasze objawy to ja takich nie mam... jestem szczupła nie mam trądziku nie mam nadmiernego owłosienia mam zaburzenia miesiączkowania ale myslałam ze to jest od tabletek anty.. i mam 22 lata chyba ze to jest początek tego wszystkiego..lekarz podejrzewa pcos..a ja juz nie mam nerw na to..;(
aguska_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 16:40   #1215
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Androstendion - pytanie.

Witam, mam problem z hormonami. Zaczęło się od zdiagnozowania u mnie hiperprolaktynemii, obecnie biorę bromergon i PRL jest w normie. Oprócz tego zażywam tabletki antykoncepcyjne, z powodu złych wyników poniższych hormonów:

FSH: 6,63 (4-12)
LH: 9,88 (4-12)
Estradiol: 520,6 (46-607)
Testosteron: 2,86 (0,22-2,9)
SHBG: 37,95 (26,1-110)

DHEA-S: 7,96 (1,65-9,15)
17-OH Progesteron: 3,4 (0,2-0,9)

Pytanie mam w związku z dwoma ostatnimi hormonami. Wskazują one na przerost kory nadnerczy. Od lekarza wiem, że na takie wyniki wystarczą tabletki anty, ale kazał mi się zastanowić co do dalszej diagnostyki u endokrynologa. Czy jeśli nie planuję w najbliższym czasie ciąży, to czy jest sens dalszego diagnozowania tych dwóch hormonów, czy wystarczy w tym momencie samo zażywanie antykoncepcji?
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 11:36   #1216
justinemarie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 85
Dot.: Jaka antykoncepcja przy d dimmerach

Cytat:
Napisane przez LilyMunster123 Pokaż wiadomość
Hej!
Ja miałam podobnie. Zaczęło się od potwornego bólu nóg, potem wylazły mi żyły na nogach, więc pognałam do lekarza zapytać się o co chodzi. Przez tabsy miałam podwyższone d-dimery i ryzyko zakrzepicy.

Co robię obecnie ? Od czasu do czasu prezerwatywy, a jak jestem na sto % pewna, że mogę (dni niepłodne) to stosunek przerywany. Uwaga! Badam szyjkę macicy, śluz i temperaturę od 3 lat, więc wiem jak to u mnie z płodnością.
stosunek przerywany to głupota!!!!!!!!
justinemarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 00:05   #1217
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Jaka antykoncepcja przy d dimmerach

Cytat:
Napisane przez justinemarie Pokaż wiadomość
stosunek przerywany to głupota!!!!!!!!
Przecież wyraźnie podkreśliła że stosuje się do npr więc się hamuj z obraźliwymi komentarzami.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 23:45   #1218
anez00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ZS :):):)
Wiadomości: 63
Dot.: Jaka antykoncepcja przy d dimmerach

Hej wizażanki, dawno nie zaglądałam na forum. Mam dylemat... Zrobiłam betesiedem dni po przytulankach i wyszła ujemna, ale czujemy z małżem że coś się dzieje i że być może test zrobiłam za szybko...
anez00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 06:19   #1219
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jaka antykoncepcja przy d dimmerach

Cytat:
Napisane przez anez00 Pokaż wiadomość
Hej wizażanki, dawno nie zaglądałam na forum. Mam dylemat... Zrobiłam betesiedem dni po przytulankach i wyszła ujemna, ale czujemy z małżem że coś się dzieje i że być może test zrobiłam za szybko...
Spokojnie, od przytulanek ciazy nie bedzie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-07, 16:22   #1220
anez00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ZS :):):)
Wiadomości: 63
Dot.: Jaka antykoncepcja przy d dimmerach

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Spokojnie, od przytulanek ciazy nie bedzie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


Hahaha tyż prawda
anez00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 13:00   #1221
kamkaz85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 34
Dot.: Odp: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Witam Was dziewczyny. Bardzo proszę o Waszą pomoc, gdyż nie mogę sobie poradzić z interpretacją wyniku beta hcg. Jestem w 6 tc. W 4tc zrobiłam betę, aby potwierdzić ciążę, gdyż na usg nie było jednoznacznie tego widać i wynik był 1401,00. W dniu wczorajszym zrobiłam progesteron i betę, aby sprawdzić czy ciąża się dobrze rozwija i wynik mam 21 845,00. Czy możecie mi odpowiedzieć czy ciążą rozwija sie prawidłowo? Dodam , że niestety do lekarza idę dopiero 5 sierpnia bo jest na urlopie i niestety bardzo się martwię. Bardzo proszę Was o pomoc
kamkaz85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 15:47   #1222
kiti131
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 39
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

witam !
Wiecie może co oznaczają wyniki.
tsh przy normie 0,270-4,200 mam 4,950
ft3 przy normie 2,00- 4,40 mam 3.89
ft4 przy normie 0,93-1,70 mam 1,24
anty-tpo prz nomie do 34,00 mam 7,43
anty-tg przy normie do 115 mam 24,63
acth przy normie 5,0 -46,00 mam 95,50
kortyzol przy normie od 6,2 do 19.00 mam 24,25
Endokrynolog zlecił mi te badania i wizyte mam dopiero za 2 miesiące i nie wytrzymam martwiąc sie co jest grane jeżeli wied
kiti131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 17:43   #1223
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kiti131 Pokaż wiadomość
witam !
Wiecie może co oznaczają wyniki.
tsh przy normie 0,270-4,200 mam 4,950
ft3 przy normie 2,00- 4,40 mam 3.89
ft4 przy normie 0,93-1,70 mam 1,24
anty-tpo prz nomie do 34,00 mam 7,43
anty-tg przy normie do 115 mam 24,63
acth przy normie 5,0 -46,00 mam 95,50
kortyzol przy normie od 6,2 do 19.00 mam 24,25
Endokrynolog zlecił mi te badania i wizyte mam dopiero za 2 miesiące i nie wytrzymam martwiąc sie co jest grane jeżeli wied
Chyba niedoczynnosc tarczycy. Masz jakies objawy?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 08:48   #1224
Merlin_mo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 27
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

WItam serdecznie

Nie wiem czy dobrze trafiłam, ale może któraś z Was pomoże mi zinterpretować wyniki badania nasienia, zanim udam się do lekarza:

objętość - 2,6
pH - 9
lepkość- prawidłowa
barwa - prawidłowa
całkowita ilość plemników - 336,375
żywotność - ok. 60%
ruch postępowy szybki -ok. 50%
ruch postępowy wolny - ok. 30%
nieruchome - ok. 20%
liczba plemników ml 129,375
morfologia plemników >30% o prawidłowej budowie
mikroskopowo
nabłonki - poj wpw
leuko - liczne wpw
ery św - niel wpw
czas upłynnienia - po 30
stan zmętnienia prawidłowy
Merlin_mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 12:07   #1225
Deenz
Raczkowanie
 
Avatar Deenz
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 30
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

hej, nie jestem lekarzem ale wyniki wyglądają ok
obok powinnaś mieć normy

żywotność i ruch postępowy jest dobry więc wszystko raczej w porządku
Deenz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 21:17   #1226
Deenz
Raczkowanie
 
Avatar Deenz
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 30
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

dziewczyny czy wiadomo na jakim poziomie powinna być prolaktyna dla starających się o ciążę?

odebrałam dzisiaj wyniki
i mam tak:
PRL (Prolaktyna)
451,5 mlU/l norma: 127 - 637

niby w normie ale 2 miesiące temu miałam 198 mlU/l przy tej samej normie
Deenz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 21:50   #1227
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

dziewczyny mogę Was prosić?
ft3 2,96 pg/mL (norma 1,71-3,71)
ft4 1,00 ng/dL (norma 0,70-1,48)
anti TPO 0,77 IU/mL (norma 0,00-5,61)
TSH 2,57 uIU/mL (norma 0,35-4,94)

wszystko mieści się w normach, ale słyszałam, że przy tych hormonach wszystko też zależy od wieku (mam 22 lata) i już sama nie wiem, czy jest ok czy nie
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 01:03   #1228
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Oto moje wyniki:

FSH 4,92 (w fazie folikularnej powinno się mieć 2,8-14,4 IU/L)
LH 4,48 (w fazie folikularnej powinno się mieć 1,1-11,6 IU/L
Estradiol <73,4 (w fazie folikularnej powinno się mieć 73-587 pmol/L)

Wizytę u lekarza mam dopiero za 1,5 tyg. i nie wiem, czy mam się czymś niepokoić. A przyznam się, że trochę obawiam się estradiolu
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 15:36   #1229
oczarowana
Zadomowienie
 
Avatar oczarowana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Keczupowo
Wiadomości: 1 512
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Proszę doświadczone osoby o pomoc w interpretacji,wizytę mam 15 wrzesnia dopiero u gina i nie wytrzymam do tego czasu. Badania zrobione w 3 dc. Staramy się o dzidzię od prawie roku i nic

TSH 3 generacja 1,622 ulU/ml

FSH 9,38 mlU/ml

LH 3,43 mlU/ml

estradiol (Uwaga zmiana norm*) 43,24 pg/ml

* faza folikularna 27-122
środek cyklu 95-433
faza lutealna 49-291
menopauza 20-40

Dodam,że mierzę od roku temp. Cykle regularne 28dniowe,wykresy książkowe itp,a ciąży brak. Prolaktyna w normie.
oczarowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 10:15   #1230
Deenz
Raczkowanie
 
Avatar Deenz
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 30
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Oczarowana,
TSH masz w normie
z resztą nie wiem.

A mąż się badał? czasami żylaki na jądrach obniżają płodność.
Deenz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 08:37:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:04.