Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy! - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-07, 11:47   #1801
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pukahontass Pokaż wiadomość
Wychodzi na to, że to chyba jednak stres. Obecnie ważę 51-52kg i na szczęście nie spadam niżej. Apetyt baardzo średni;/
Przekroczony 17OH gin zignorował, bo nie jest to wysoka wartość, estradiol też niby w normie, jedynie progesteron stanowczo za mały- powinien być koło 16tki. Prawdopodobnie mam często cykle bezowulacyjne. Minął ponad rok, odkąd postanowiliśmy, że chcemy ,żeby w Naszym życiu pojawił się potomek (dokładnie od czerwca zeszłego roku) i nic. Teraz dostałam Duphaston na dwa cykle i jeśli do końca września nie będzie ciąży, to będę miała zrobić drożność jajowodów (wg. mojego ginekologa niedrożność podobno zdarza się bardzo rzadko) a mój mąż będzie musiał zbadać nasienie. Coś mi gin wspomniał o stymulacji owulacji, ale zaraz dodał, że nie da mi tak obciążającego leku jak Clostillbegyt bez potwierdzenia, czy jajowody drożne i czy nasienie w porządku.
Masakra, jak to jest, że jak się chce ciąży to jej nie ma, a ktoś kto ma to w d***e- to bach i już.
Na szczęście rodzice jedni i drudzy ostatnio trochę się zamknęli z naciskaniem na potomstwo. Może w końcu przyszło im do tych mądrych głów, że możemy mieć problem.

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------



Wychodzi na to, że to chyba jednak stres. Obecnie ważę 51-52kg i na szczęście nie spadam niżej. Apetyt baardzo średni;/
Przekroczony 17OH gin zignorował, bo nie jest to wysoka wartość, estradiol też niby w normie, jedynie progesteron stanowczo za mały- powinien być koło 16tki. Prawdopodobnie mam często cykle bezowulacyjne. Minął ponad rok, odkąd postanowiliśmy, że chcemy ,żeby w Naszym życiu pojawił się potomek (dokładnie od czerwca zeszłego roku) i nic. Teraz dostałam Duphaston na dwa cykle i jeśli do końca września nie będzie ciąży, to będę miała zrobić drożność jajowodów (wg. mojego ginekologa niedrożność podobno zdarza się bardzo rzadko) a mój mąż będzie musiał zbadać nasienie. Coś mi gin wspomniał o stymulacji owulacji, ale zaraz dodał, że nie da mi tak obciążającego leku jak Clostillbegyt bez potwierdzenia, czy jajowody drożne i czy nasienie w porządku.
Masakra, jak to jest, że jak się chce ciąży to jej nie ma, a ktoś kto ma to w d***e- to bach i już.
Na szczęście rodzice jedni i drudzy ostatnio trochę się zamknęli z naciskaniem na potomstwo. Może w końcu przyszło im do tych mądrych głów, że możemy mieć problem.
Ja bym nie lekcewazyla tego 17oh progesteronu. Zrobilabym dodatkowo androstendion, testosteron wolny, DHEAS w 3 dniu cyklu i poszla z tym do dobrego endokrynologa. Moze udaloby sie dostac skierowanie na pełną diagnostykę do szpitala.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 17:51   #1802
falka19
Raczkowanie
 
Avatar falka19
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 71
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez falka19 Pokaż wiadomość
Badania w 3 dc:
FSH - 6,74 mIU/ml (norma 3,5 - 12,5)
LH - 4,88 mIU/ml (norma 2,4 - 12,6)
Estradiol 92,16 pgm/ml (norma 12,4 - 233)

Badania 21 dc
Morfologia - wyniki ok.
glukoza - 87,10 mg/dl (norma 70 - 99)
TSH - 4,44 uIU/ml norma 0,270-4,200) - po badaniach dostałam Euthyrox
CRP 1,73 mg/l (norma 0 - 5)
Progesteron 27,51 ng/ml (norma 1.83 - 23,9)
Prolaktyna 16,67ng/ml (norma 4,79 - 23,30)

Badania w celu diagnozy plamień zamiast okresu. Mam regularne dwufazowe cykle (mierzę temperaturę bo ten praktycznie zanik miesiączki bardzo mnie martwi), które trwają 26 do 28 dni. Na wykresie temperatury w 13 lub 14 dniu najczęściej następuje wyraźny skok temperatury i utrzymują się one na poziomie ok 37 stopni. A potem skąpe i bolesne brązowe plamienia przez 4 dni (bardziej śluz z krwią)
Miałam badanie USG w 9 dniu cyklu - lekarz stwierdził że pęcherzyk dominujący 'chyba' jest i ma 14 mm. Ale że owulacji raczej nie będzie bo endometrium bardzo cienkie - 4 mm. Stwierdził też że badania są ok i nie widzi nieprawidłowości.
Do tego ostatnio strasznie zaczęła mi się skóra przetłuszczać i wystąpił trądzik... Włosy też masakra... Tego już wcale nie rozumiem bo z niedoczynnością tarczycy zawsze miałam skórę suchą jak wiór... Od czasu tego przetłuszczania się skóry z okresem jest jeszcze gorzej. Dodam że kiedyś maiłam normalne i raczej obfite krwawienia.

Proszę o pomoc w interpretacji - skąd te cienkie endometrium i tłusta skóra? Jakie badania jeszcze mogę wykonać? Przychodzą mi do głowy jedynie androgeny ale czytałam, że nie mają one wpływu na endometrium.
Może ten estradiol za mały? Do tego jak to możliwe że progesteron jest tak wysoko i nie ma owulacji?

Będę wdzięczna za każde informacje.
Nikt nie pomoże? Żadnych pomysłów o co chodzi z tym moim okresem?
Mam nowe wyniki, które znowu mówią że nie ma co leczyć:

TSH - 1,32 uIU/ml (norma 0,270-4,200) (Euthyrox 50)
FT3 - 3,2 (norma 2 - 4,4)
FT4 - 1,49 (norma 0,93 - 1,71)
Anty-TPP - 11,58 (norma 00-34)
Anty-TG - 17,51 (norma 00-115)
DHEA S04 - 140,07 (norma 98-470)
Anrostendion - 3,06 (norma 0,3 - 3,30)
Ginekolog tym razem stwierdził na USG że wszystko wygląda dobrze - pęcherzyk 15 mm w 11 dniu cyklu. Ale endometrium znowu cienkie - tym razem 5,5 mm. No i okres przyszedł taki sam jak poprzednio - same plamienia - jedna plamka śluzu z krwią na cały dzień. Endokrynolog też zachwycony wynikami - to dlaczego tego okresu nie ma takiego jak powinien być? Coś musi być nie tak... Chyba że to, że nie muszę wcale używać podpasek a zwykła wkładka wystarcza na cały dzień jest normalne...
falka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-18, 21:38   #1803
leciastko
Przyczajenie
 
Avatar leciastko
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Hej dziewczyny! Pomożecie we wstępnej interpretacji wyników zanim się dostanę do lekarza? Zrobiłam taki pakiet w związku z nasilonym od roku trądzikiem i wypadaniem włosów. I teraz jestem lekko przerażona

Badania robiłam w 3 lub 4 dniu cyklu.
Testosteron, testosteron wolny, andriostendion, DHEA-S, kortyzol w bezpiecznej normie. Progesteron będę badać w 21 dc.

Wyszedł mi mega niski estriadol 8,11 pg/ml (norma w fazie folikularnej 12,5 - 166),
Podwyższona prolaktyna 27,13 ng/ml (norma 4,78 — 23,30),
Podwyższony 17 - OH progesteron 2,29 ng/ml (norma 0,2 - 1,3 ng/ml),
Stosunek LH do FSH 0,57 - LH 4,44 mIU/ml (norma 1,9 - 12,5), FSH 7,67 mIU/ml (norma 2,5 - 10,2).

Czy moje problemy z cerą i włosami mogą mieć związek z tymi nieprawidłowościami? I co te wyniki mogą znaczyć?
leciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 12:00   #1804
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez leciastko Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Pomożecie we wstępnej interpretacji wyników zanim się dostanę do lekarza? Zrobiłam taki pakiet w związku z nasilonym od roku trądzikiem i wypadaniem włosów. I teraz jestem lekko przerażona

Badania robiłam w 3 lub 4 dniu cyklu.
Testosteron, testosteron wolny, andriostendion, DHEA-S, kortyzol w bezpiecznej normie. Progesteron będę badać w 21 dc.

Wyszedł mi mega niski estriadol 8,11 pg/ml (norma w fazie folikularnej 12,5 - 166),
Podwyższona prolaktyna 27,13 ng/ml (norma 4,78 — 23,30),
Podwyższony 17 - OH progesteron 2,29 ng/ml (norma 0,2 - 1,3 ng/ml),
Stosunek LH do FSH 0,57 - LH 4,44 mIU/ml (norma 1,9 - 12,5), FSH 7,67 mIU/ml (norma 2,5 - 10,2).

Czy moje problemy z cerą i włosami mogą mieć związek z tymi nieprawidłowościami? I co te wyniki mogą znaczyć?
Moze byc coś z przysadką i nadnerczami, ale nie jestem lekarzem. Co do wlosow mozesz sprawdzic jeszcze poziom ferrytyny we krwi no i TSH/FT4/FT3. Daj znac co powiedzial endokrynolog.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-02, 14:02   #1805
pukahontass
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 55
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Ja bym nie lekcewazyla tego 17oh progesteronu. Zrobilabym dodatkowo androstendion, testosteron wolny, DHEAS w 3 dniu cyklu i poszla z tym do dobrego endokrynologa. Moze udaloby sie dostac skierowanie na pełną diagnostykę do szpitala.
No i powtórzyłam 17OH. Drugim razem wyszedł 1,59ng/ml, prawie identycznie. Przestaję się nim przejmować.
Ale zastanawiam się jeszcze nad powtórzeniem wszystkich estradioli LH itd.
Kupiłam sobie ostatnio Apetizer, bo całkiem straciłam apetyt. Nie byłam przekonana, ale chyba coś jednak pomógł, bo jem więcej.
Do jutra, zgodnie z zaleceniami, biorę Duphaston. I już czuję, że w tym cyklu też lipa. Biust stał się nadwrażliwy, spuchł. To zawsze u mnie oznacza, że okres za około tydzień. A swoją drogą, to w zeszłym miesiącu chyba miałam jakieś skutki uboczne jak narkoman, bo jak odstawiłam progesteron to myślałam, że zejdę. Było mi niedobrze, trzepało mnie z zimna na drugi dzień, o bólu głowy nie wspomnę, a jak już dostałam okres, to dziękowałam że jest sobota i że mogę cały weekend zdychać w łóżku, a nie w pracy.
W tym miesiącu staraliśmy się z mężem od drugiego dnia po zakończeniu miesiączki, co drugi dzień. Zaczynam myśleć, że chyba naprawdę coś jest nie tak:/
__________________
26.03.2008r
30.10.2014r
21.08.2015r
pukahontass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 06:10   #1806
kaska552
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

mam dość czekania w tych kolejkach terminy dalekie wiec postanowiłam zapisać się do ginekologa prywatnie terminu krótkie pani doktor Wanda Uchman z warszawskiego Szpitala Św. Elżbiety bardzo sympatyczna kobieta nie wiesz kiedy a to już
kaska552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-17, 10:29   #1807
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kaska552 Pokaż wiadomość
mam dość czekania w tych kolejkach terminy dalekie wiec postanowiłam zapisać się do ginekologa prywatnie terminu krótkie pani doktor Wanda Uchman z warszawskiego Szpitala Św. Elżbiety bardzo sympatyczna kobieta nie wiesz kiedy a to już
Nie jestem z warszawy ale z ciekawości wygooglowałam. Mogę zapytać czym się kierujesz przy wyborze lekarza? Bo jak patrzę na opinie to szkoda by mi było kasy na takiego lekarza...

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2017-09-17 o 10:31
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-09, 13:44   #1808
SylaD
Raczkowanie
 
Avatar SylaD
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 33
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Nie jestem z warszawy ale z ciekawości wygooglowałam. Mogę zapytać czym się kierujesz przy wyborze lekarza? Bo jak patrzę na opinie to szkoda by mi było kasy na takiego lekarza...
Endokrynologów jak na lekarstwo w naszym kraju
Mam inne pytanko i skoro mi włosy nie wypadają, a wręcz odwrotnie - mam wrażenie, że ostatnio się jakoś wzmocniły (te na kończynach też) to czy powinnam zrobić jakieś badania hormonalne?
SylaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-09, 23:40   #1809
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SylaD Pokaż wiadomość
Endokrynologów jak na lekarstwo w naszym kraju
Mam inne pytanko i skoro mi włosy nie wypadają, a wręcz odwrotnie - mam wrażenie, że ostatnio się jakoś wzmocniły (te na kończynach też) to czy powinnam zrobić jakieś badania hormonalne?
chcesz szukac przyczyny wzmocnienia się włosów?
Jeśli w miejsca gdzie ich nie chcesz to postawiłabym na androgeny.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 13:40   #1810
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
chcesz szukac przyczyny wzmocnienia się włosów?
Jeśli w miejsca gdzie ich nie chcesz to postawiłabym na androgeny.
Ja mam androgeny w normie a wlosy sie wzmocnily i jest ich coraz wiecej.. Wszystkie oprocz tych na glowie.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 19:43   #1811
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

a badałaś po tym jak Ci się wzmocniły te włosy?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-10, 20:50   #1812
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
a badałaś po tym jak Ci się wzmocniły te włosy?
No badalam wlasnie dlatego ze jest ich coraz wiecej i sa coraz mocniejsze.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 21:07   #1813
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez SylaD Pokaż wiadomość
Endokrynologów jak na lekarstwo w naszym kraju
Mam inne pytanko i skoro mi włosy nie wypadają, a wręcz odwrotnie - mam wrażenie, że ostatnio się jakoś wzmocniły (te na kończynach też) to czy powinnam zrobić jakieś badania hormonalne?
Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
No badalam wlasnie dlatego ze jest ich coraz wiecej i sa coraz mocniejsze.
ee nie rozumiem. Piszesz z dwóch kont?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 13:30   #1814
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
ee nie rozumiem. Piszesz z dwóch kont?
Odpowiedzialam na Twoja wiadomosc, bo napisalas ze skoro tamta dziewczyna ma wzmocnione wlosy to na pewno cos z androgenami. Ja mam taki sam problem a androgeny w normie.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 16:15   #1815
ada2807
Przyczajenie
 
Avatar ada2807
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 27
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cześć, odebrałam wyniki badań FSH i LH. Obie wartości są identyczne (5,70 mIU/ml). Czy to możliwe, żeby oba wynosiły dokładnie tyle samo czy może to jakiś błąd laboratoryjny? Dodam, że 3 lata temu podczas diagnozowania PCOS stosunek LH do FSH wynosił 2:1, a teraz nagle 1..
__________________
CG od 5.05.2012

Nie prostuję włosów od czerwca 2011!
ada2807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-12, 16:44   #1816
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Odpowiedzialam na Twoja wiadomosc, bo napisalas ze skoro tamta dziewczyna ma wzmocnione wlosy to na pewno cos z androgenami. Ja mam taki sam problem a androgeny w normie.
No ale ta odpowiedź nic nie wnosi
Dziewczyna najprawdopodobniej ich nie bała skoro pytała jakie hormony ma zbadać więc nie wiem co ma do tego fakt, że ty masz ciemniejsze wlosy a a androgeny w normie. Ja też mam ciemniejssze i mocniejsze włosy i androgeny mam podwyższone. Trzeba zbadać a nie sugerować się cudzymi wynikami badań.

Poza tym nigdzie nie napisałam że to na pewno coś z androgenami, tylko, że ja postawiłabym na androgeny

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2017-10-12 o 16:46
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 13:02   #1817
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
No ale ta odpowiedź nic nie wnosi
Dziewczyna najprawdopodobniej ich nie bała skoro pytała jakie hormony ma zbadać więc nie wiem co ma do tego fakt, że ty masz ciemniejsze wlosy a a androgeny w normie. Ja też mam ciemniejssze i mocniejsze włosy i androgeny mam podwyższone. Trzeba zbadać a nie sugerować się cudzymi wynikami badań.

Poza tym nigdzie nie napisałam że to na pewno coś z androgenami, tylko, że ja postawiłabym na androgeny
Hmm moze liczylam, ze ktos bedzie wiedzial czym moze to byc spowodowane? Moze nie tylko ja mam taki problem ze wyniki ok a wlosow coraz wiecej.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 22:51   #1818
SylaD
Raczkowanie
 
Avatar SylaD
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 33
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
No ale ta odpowiedź nic nie wnosi
Dziewczyna najprawdopodobniej ich nie bała skoro pytała jakie hormony ma zbadać więc nie wiem co ma do tego fakt, że ty masz ciemniejsze wlosy a a androgeny w normie. Ja też mam ciemniejssze i mocniejsze włosy i androgeny mam podwyższone. Trzeba zbadać a nie sugerować się cudzymi wynikami badań.

Poza tym nigdzie nie napisałam że to na pewno coś z androgenami, tylko, że ja postawiłabym na androgeny
Nic nie badałam, dlatego pytam. Od ponad pół roku mam mocniejsze owłosienie na całym ciele i teraz (od ok 2 miesięcy) zaczęły mi się pojawiać pojedyncze włosy na brodzie Czuprynę fakt, mam bujniejszą, ale za to na brodzie co 2 dzień haratam włosy pęsetą, a to zaczyna być męczące! chciałabym wiedzieć, czy to coś nie tak z gospodarką hormonalną, czy się po prostu starzeję

Androgeny - czyli ten wcześniej wspominany androestadiol czy coś jeszcze?
SylaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 12:13   #1819
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

zbadałabym jeszcze testosteron wolny i dhea-s
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-17, 07:15   #1820
SylaD
Raczkowanie
 
Avatar SylaD
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 33
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
zbadałabym jeszcze testosteron wolny i dhea-s
Dziękuję
SylaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 13:32   #1821
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

SylaD znajomy ostatnio mówił ze w ostatnim naborze na specjalizacje na endokrynologie bylo jedno miejsce na cały kraj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 16:47   #1822
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
SylaD znajomy ostatnio mówił ze w ostatnim naborze na specjalizacje na endokrynologie bylo jedno miejsce na cały kraj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 16:53   #1823
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

http://www.mz.gov.pl/system-ochrony-...-marca-2017-r/ - oficjalne dane ministerstwa. Równie ZERO miejsc na endokrynologi w tym roku
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 22:29   #1824
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Sa jeszcze miejsca pozarezydenckie i tych jest ciut wiecej chociaz tez bez szalu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 18:57   #1825
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Witam dziewczyny. Już dosyć dawno temu pisałam na tym wątku o moich dolegliwościach. Jestem po szpitalu na oddziale ginekologii endykronologicznej. Wszystkie hormony mam ok. Moja diagnoza to hiperinsulinemia. Dodatkowo tsh idzie w w stronę nadczynność. Jestem niemal w progu normy. Czy to może być powód wypadania włosów? Niestety przy wizycie gdzie dawali diagnozę nie zdążyli tematu i kazali się udać do lekarza swojego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Dodam że włosy.mi wypadają masakrycznie mam strasznie przetluszcAja się skórę głowy. Myje co drugi dzień. Jak są już trochę przetłumaczone to wtedy zaczyna się ich masakrycznie wypadanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 13:48   #1826
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Witam czy prawidłowe mam wyniki?

TESTOSTERON 0.837 nmol/l wart. ref.: 0.29 - 1.67 nmol/l
Test Wynik Flagi Jednostka Wartość odniesienia
TSH 1.890 uIU/ml wart.ref.: 0.27 - 4.20 uIU/ml
Kob.ciężarne: I trym 0.33-4.59 uIU/ml
Kob.ciężarne: II trym 0.35-4.10 uIU/ml
Kob.ciężarne: III trym 0.21-3.15 uIU/ml
FT4 13.58 pmol/l wart. ref.: 12.0 - 22.0 pmol/l
Kob.ciężarne: I trym 12.1 - 19.6 pmol/l
Kob.ciężarne: II trym 9.63 - 17.0 pmol/l
Kob.ciężarne: III trym 8.39 - 15.6 pmol/
FT3 4.96 pmol/l wart. ref.: 3.1 - 6.8 pmol/l
Kob.ciężarne: I trym 3.78 - 5.97 pmol/l
Kob.ciężarne: II trym 3.21 - 5.45 pmol/l
Kob.ciężarne:III trym 3.09 - 5.03 pmol/l
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 21:40   #1827
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Czy na NFZ da mi ktoś skierowanie? Bo okres to już mi prawie zanika całkiem,mam niby PCOS ale nie każdy lekarz to widzi,hormony badane 5 lat temu były w normie no i co mam dalej robić?Nie stać mnie na te badania hormonów obecnie
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 23:01   #1828
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Czy na NFZ da mi ktoś skierowanie? Bo okres to już mi prawie zanika całkiem,mam niby PCOS ale nie każdy lekarz to widzi,hormony badane 5 lat temu były w normie no i co mam dalej robić?Nie stać mnie na te badania hormonów obecnie
To dlaczego ginekolog Cie nie leczy? Przepisuja badania na nfz, pewnie nie wszystkie, ale cos powinni.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 07:53   #1829
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
To dlaczego ginekolog Cie nie leczy? Przepisuja badania na nfz, pewnie nie wszystkie, ale cos powinni.

Oczywiście,że chce mnie leczyć tabletkami anty koleżanki po takim leczeniu to nie miałby okresu ponad rok a ja nie zamierzam tabletek brać bo to żadne leczenie.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 17:22   #1830
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Badania hormonów, hormony, interpretacja wyników- zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
To dlaczego ginekolog Cie nie leczy? Przepisuja badania na nfz, pewnie nie wszystkie, ale cos powinni.
Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Oczywiście,że chce mnie leczyć tabletkami anty koleżanki po takim leczeniu to nie miałby okresu ponad rok a ja nie zamierzam tabletek brać bo to żadne leczenie.
ale to co ci dadzą badania hormonalne? PCOS jest nieuleczalne jeśli będziesz chciała mieć dzieci to lekarz da Ci leki na wspomaganie owulacji, jak nie chcesz to trzeba niwelowac skutki PCOS tak żebyś nie miała torbieli na jajnikach bo to może być groźne.
Jak inaczej chcesz się leczyć?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 08:37:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.