Awersja seksualna - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-23, 22:52   #31
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Awersja seksualna

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Bo podjęliśmy świadomie taką decyzję, wiedząc doskonale o problemach. O.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

W pierwszym poscie pytasz co zrobic - odpowiedz jest jasna, wstrzymac sie ze slubem. Czego oczekujesz od tego watku? Przeciez seks jest jedna z fundamentalnych kwestii w zwiazku, mnostwo par rozstalo sie z powodu niesatysfakcjonujacego pozycia, to jak najbardziej moze rozwalic dobrana pare. 1.5 to jest kupa czasu, a z tego co piszesz nie zrobilas nic w tym temacie. Poza tym oboje zakladacie, ze zaczniesz sie leczyc i problem zniknie, a co jesli nie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 20:41   #32
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Awersja seksualna

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Tabletki biorę ponad 10 lat, w dodatku ciągle te same. W zeszłym roku miałam badania krwi i próby wątrobowe, wszystko wyszło ok.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Spadek albo zanik libido może się pojawić dopiero po latach przyjmowania tabletek i to jak wychodzą próby wątrobowe nie ma dla tematu znaczenia. Odstawienie tabsów to by był dla mnie pierwszy krok w szukaniu rozwiązania. Zwłaszcza że o ile pamiętam mieszkasz w kraju, gdzie spirala dla nieródek jest bardzo powszechnym rozwiązaniem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-01, 00:05   #33
kokietka_net
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 3
Dot.: Awersja seksualna

Skoro wcześniej odczuwałaś pociąg seksualny to mało prawdopodobne, aby taka była Twoja natura i nastawienie do seksu. W partnerze też raczej nie leży bezpośredni problem skoro wcześniej uprawiałaś też seks solo, a teraz nie masz potrzeby masturbacji. Z pewnością będzie konieczność konsultacji ze specjalistą.

Przyczyna może albo mieć związek z przebytą traumą albo mieć podłoże hormonalne. Osobiście ja mam libido bardzo duże, ale po porodzie zanim hormony się nie uregulowały miałam bardzo podobnie jak opisujesz. Zero podniecenia, dotyk męża czułam jakby przez papier. Jednak u Ciebie nie ma mowy o takiej przyczynie (bo nie masz dzieci?) także nie ma też co liczyć, że minie samo i trzeba działać.

Co do ślubu - to Wasza decyzja. Jednak musicie wziąć pod uwagę to, że seks w związku jest ważny. Nie najważniejszy, ale ważny. To istotne, aby partnerzy byli dopasowani do siebie pod względem seksualnym, a Twój partner tak właściwie nie wie jak to u Ciebie wygląda. Może on lubi sporadyczny seks, a Tobie chyba jednak średnio to odpowiada skoro nie akceptujesz tego co dzieje się z Tobą? Co jeśli uda Ci się z tym uporać i Twój temperament jednak nie będzie odpowiadał przyszłemu mężowi? Decyzja oczywiście należy do Was, ale musicie wszystkie scenariusze brać pod uwagę.
kokietka_net jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 19:54   #34
Ethereal27
Przyczajenie
 
Avatar Ethereal27
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 14
Dot.: Awersja seksualna

Autorko, czy terapia DDA w jakimś stopniu Ci pomogła? Wybieram się na taką za kilka dni i mam podobne problemy do Ciebie (założyłam wątek), jednak ja nigdy nie byłam demonem seksu i od urodzenia go nie lubię, że tak powiem. Miałam również depresję w przeszłości.
Ethereal27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 13:09   #35
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Awersja seksualna

Cytat:
Napisane przez Ethereal27 Pokaż wiadomość
Autorko, czy terapia DDA w jakimś stopniu Ci pomogła? Wybieram się na taką za kilka dni i mam podobne problemy do Ciebie (założyłam wątek), jednak ja nigdy nie byłam demonem seksu i od urodzenia go nie lubię, że tak powiem. Miałam również depresję w przeszłości.
Średnio. Właściwie musiałam zrezygnować z terapii w połowie, bo wyjechałam za granicę.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-13 14:09:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.