Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:) - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-02, 14:05   #3931
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Mnie Kraków zachwyca, kocham mój Poznań a zupełnie nie rozumiem fenomenu Wrocławia. A do Bydgoszczy musieliby mnie siłą ciągnąć, okropnie tam jest Toruń bardzo ładny, Gdańsk też lubię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlaczego w Bydgoszczy jest okropnie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kasiunia788742
Czas edycji: 2020-07-02 o 14:07
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 14:08   #3932
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87972514]Co wy widzicie w Gdyni? [/QUOTE]

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87972526]Pracowałam w Gdyni i nie widzę żadnej różnicy między tym miastem a innymi. Mieszkańców znałam/znam sporo z racji mieszkania kilka lat w Trójmieście. No i nadal nie czaję co w Gdyni jest, czego nie ma w innych miastach [/QUOTE]

Bardzo lubie gdynskie plaze. To, ze ludzie sa w wiekszosci sympatyczni. To, ze miasto jest bardzo kameralne, ale ma wszystko to, czego mi trzeba: kina, restauracje, sklepy, knajpy. To, ze nie jest tak zatloczona jak Gdansk, ktory przez caly rok jest przepelniony turystami. To, ze nie jest nawet w polowie tak droga i przereklamowana, jak Sopot. No i mam wielki sentyment, bo dawno, dawno temu, bodajze w 2006 roku umawialam sie z facetem z Gdyni. Po latach nie mam pojecia, co ja w nim widzialam, ale wspomnienia mam fajne i jednak ta nostalgia gdzies tam we mnie siedzi.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 14:08   #3933
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Prawde mowiac, to jesli chodzi o bankowosc elektroniczna i mobilna, wifi i jakosc polaczenia internetowego, to ze wszystkich krajow, w jakich bylam Polska wypada chyba najlepiej. Zwlaszcza jesli chodzi o bankowosc mobilna, platnosci bezdotykowe, dostepnosc opcji placenia karta w sklepach i restauracjach.
Też tak uważam, Norwegia stoi wysoko, ale telefonem płacić nie można. Nie każdy fryzjer ma terminal do kart ! , co w Polsce by raczej budziło zdziwienie ( a w Polsce chodzę do osiedlowego fryzjera, tego samego od dzieciaka ).
Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ja też kocham Gdynię, gdybym już musiala mieszkac w Polsce, to tylko tam, ale ładna to ona na pewno nie jest
[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87972514]Co wy widzicie w Gdyni? [/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Najlepsze miasto do życia w Polsce, po prostu. Porozmawiaj z jakimkolwiek mieszkańcem No i morze, wiadomo.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja mieszkałam w Gdyni i kocham to miasto, tak samo jak moje rodzinne. Ma swój urok i chcę tam wrócić wcześniej czy później
Wszędzie blisko, dobra komunikacja, blisko do plaży, pogoda w sam raz
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 14:10   #3934
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Też tak uważam, Norwegia stoi wysoko, ale telefonem płacić nie można. Nie każdy fryzjer ma terminal do kart ! , co w Polsce by raczej budziło zdziwienie ( a w Polsce chodzę do osiedlowego fryzjera, tego samego od dzieciaka ).



Ja mieszkałam w Gdyni i kocham to miasto, tak samo jak moje rodzinne. Ma swój urok i chcę tam wrócić wcześniej czy później
Wszędzie blisko, dobra komunikacja, blisko do plaży, pogoda w sam raz
Australia tez jest zacofana pod tym wzgledem, moj bank (jeden z kilku najpopularniejszych w kraju) dopiero od poczatku 2020 roku wprowadzil mozliwosc dodawania kart do apple pay, a dluuugo na to czekalam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 14:15   #3935
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem zachwytu Krakowem. Znam to miasto doskonale, bo jeździłam do niego służbowo i prywatnie latami i jest dla mnie bardzo daleko za Wrocławiem, Gdańskiem, Poznaniem i wieloma jeszcze miastami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja Kraków nawet lubię, ale też wolę inne miasta.

Za to nie zachwyca mnie Warszawa. No nie wiem, dla mnie to miasto jakoś nie ma klimatu I zawsze jak tam byłam w okolicy starego miasta, to strasznie śmierdziało ze studzienek.
Albo weszłam sobie do jakiejś knajpy, a obsługa nie mówi po polsku.
Zabytki ładniejsze i ciekawsze w innych miastach.
Widać, że miasto na bogato, ale jakoś mnie nie bierze.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 14:18   #3936
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87972578]Ja Kraków nawet lubię, ale też wolę inne miasta.

Za to nie zachwyca mnie Warszawa. No nie wiem, dla mnie to miasto jakoś nie ma klimatu I zawsze jak tam byłam w okolicy starego miasta, to strasznie śmierdziało ze studzienek.
Albo weszłam sobie do jakiejś knajpy, a obsługa nie mówi po polsku.
Zabytki ładniejsze i ciekawsze w innych miastach.
Widać, że miasto na bogato, ale jakoś mnie nie bierze.[/QUOTE]

Jesli chodzi o Warszawe, to w sumie nie mam opinii. Wiekszosc zycia w niej spedzilam, ale te wszystkie lata byly najmniej ciekawe z calego mojego zycia i w sumie nic dobrego mnie w Warszawie nie spotkalo.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 14:26   #3937
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Ja bardzo lubię Bydgoszcz, Ustkę, całe Trójmiasto a jakbym miała wybrać miejsce do mieszkania to byłaby to Gdynia - wydaje mi się spokojna, no i ma morze <3

Nie lubię Poznania - wydaje mi się tam tłoczno i to mnie zniechęca, Łodzi - nie urzekła mnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-02, 14:31   #3938
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87972578]Ja Kraków nawet lubię, ale też wolę inne miasta.

Za to nie zachwyca mnie Warszawa. No nie wiem, dla mnie to miasto jakoś nie ma klimatu I zawsze jak tam byłam w okolicy starego miasta, to strasznie śmierdziało ze studzienek.
Albo weszłam sobie do jakiejś knajpy, a obsługa nie mówi po polsku.
Zabytki ładniejsze i ciekawsze w innych miastach.
Widać, że miasto na bogato, ale jakoś mnie nie bierze.[/QUOTE]

W stolicy, obsługa, która nie mówi po polsku?
Z polskich miast dołączam do grupy nie rozumiejącej fenomenu Krakowa i znów jak w Paryżu, doceniam zabytki, ale klimatu nie lubię i zwykle trafiam na niezbyt miłych mieszkańców.
Nie lubię też Zakopanego za komercjalizm do bólu i wyciąganie pieniędzy na każdym kroku.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 14:31   #3939
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o Warszawe, to w sumie nie mam opinii. Wiekszosc zycia w niej spedzilam, ale te wszystkie lata byly najmniej ciekawe z calego mojego zycia i w sumie nic dobrego mnie w Warszawie nie spotkalo.

Warszawa jest po prostu bardzo różnorodna, bardzo niejednoznaczna. Ma swoje plusy i minusy. Ja tam lubię to miasto, fajnie się mieszka, dużo się dzieje, jest kolorowo


Również uwielbiam Gdynię. Za całokształt i szczegóły. Za kameralność. Za wzgórza, klify i morze. Za piękne lasy. Za portowy klimat.
Od kilku lat gorąco wielbię Szczecin. A także Świnoujście.
Kraków i Wrocław lubię, ale bez jakiegoś zachwytu.



Barcelona trochę przypomina mi zrośnięte trzy Trójmiasta i dwie Warszawy lubię to miasto za jego różnorodność. Podobnie Rzym, do którego mam sentyment. Natomiast rozczarował mnie Madryt. Do Budapesztu mam mieszane uczucia: z jednej strony piękne zabytki, parlament, wiele klimatycznych miejsc, a z drugiej ogromna ilość meneli i nieziemskie korki.
Moją ulubioną, europejską stolicą jest Wiedeń
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 14:33   #3940
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja znowu nienawidzę serdecznie Zakopanego. Ok, góry piękne, ale Zakopane jest ohydne. Skomercjalizowane, obrzydliwe, biedne męczone konie, "biały miś", paskudne i DROGIE jedzenie (kiedyś jeździłam co sezon z mamą na szkolenia, jadłam w wielu miejscach i wiecznie to jedzenie było po prostu niedobre, często wolałam jeść w McDonalds niż w tych "restauracjach"), wszędzie uliczni sprzedawcy z jakimś gunwem (nie chodzi mi o jakieś typowe owieczki itp. Tylko jakieś balony, chiński szmelc za gruby hajs.
No i jako jedyni nie wprowadzili konwencji antyptzemocowej od kilku lat, więc względy ideologiczne też mi nie pozwalają tam jeździc

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Jeju taaaak! Kiedyś jeździłam na jakieś wakacyjne weekendy, aktualnie nawet nie chcę o tym słyszeć. Na bardziej popularnych szlakach to są dosłownie korki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 14:34   #3941
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
W stolicy, obsługa, która nie mówi po polsku?
Tak.

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Warszawa jest po prostu bardzo różnorodna, bardzo niejednoznaczna. Ma swoje plusy i minusy. Ja tam lubię to miasto, fajnie się mieszka, dużo się dzieje, jest kolorowo
Dla mnie po prostu bez charakteru. Ot, bogate i zadbane duże miasto, ale nijakie.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-02, 15:00   #3942
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87972645]Tak.



Dla mnie po prostu bez charakteru. Ot, bogate i zadbane duże miasto, ale nijakie.[/QUOTE]

To w jakim języku mówili, że tak zapytam z ciekawości?
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 15:06   #3943
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Prawde mowiac, to jesli chodzi o bankowosc elektroniczna i mobilna, wifi i jakosc polaczenia internetowego, to ze wszystkich krajow, w jakich bylam Polska wypada chyba najlepiej. Zwlaszcza jesli chodzi o bankowosc mobilna, platnosci bezdotykowe, dostepnosc opcji placenia karta w sklepach i restauracjach.
Bo Polska jestidealna do testowania nowych technologii.

Jest nie za duża, nie za mała, a do tego okrągła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 15:07   #3944
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Jesli chodzi o miasto, które mnie najbardziej rozczarowało, to Wenecja.

Ani to urokliwe, brudne ulice, brudne kanały i śmierdzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 15:35   #3945
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Dlaczego w Bydgoszczy jest okropnie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Byłam kilka lat temu i wydała mi się brzydka, nic tam nie ma ciekawego (tzn. może jest ale miałam wrażenie że nie ma tam nic), jakieś stare tramwaje, raczej zaniedbany krajobraz, no nie wiem. A taki Poznań czy Toruń jest bardzo zadbany, zielony i dla mnie są interesujące miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 16:10   #3946
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja znowu nienawidzę serdecznie Zakopanego. Ok, góry piękne, ale Zakopane jest ohydne. Skomercjalizowane, obrzydliwe, biedne męczone konie, "biały miś", paskudne i DROGIE jedzenie (kiedyś jeździłam co sezon z mamą na szkolenia, jadłam w wielu miejscach i wiecznie to jedzenie było po prostu niedobre, często wolałam jeść w McDonalds niż w tych "restauracjach"), wszędzie uliczni sprzedawcy z jakimś gunwem (nie chodzi mi o jakieś typowe owieczki itp. Tylko jakieś balony, chiński szmelc za gruby hajs.
No i jako jedyni nie wprowadzili konwencji antyptzemocowej od kilku lat, więc względy ideologiczne też mi nie pozwalają tam jeździc

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Jak nie lubię Zakopanego, to akurat jeść zajeżdżam z okolicy. Agent taki w stylu Ryśka Riedla, ma bar Marzanna vel Zięć zaprasza babcia gotuje pod nosalem. Domowo, tanio, do syta: kwaśnica, pierogi ruskie, placek z gulaszem. Na mały apetyt to porcja dla kobiety w sam raz, wiec się możecie domyślić jakie są normalne wielkości...
Nie byłam już kilka lat, wcześniej często, ciekawe jak im się wiedzie. Warto było jechać specjalnie i jeść coś pewnego i dobrego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez andra
Czas edycji: 2020-07-02 o 16:11
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 17:00   #3947
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Wielkim plusem duzych wloskich miast (porownujac do Paryza) jest to, ze przynajmniej ludzie sa mili. Jesli mialam problem z bariera jezykowa, to osoba, ktora mnie nie rozumiala szukala kogos, kto mowi po angielsku. I tak, zgadzam sie, jest brudno, tloczno i ludzie moga wydawac sie nachalni, ale nie mam z Wloch zadnych negatywnych doswiadczen, ludzie przemili, widoki piekne, a jedzenie i wina pyszne
W Mediolanie nie sa zbyt mili, a szkoda, bo miasto samo w sobie jest ok, mozna zawsze zrobic fajne zakupy i jedzenie jest smaczne. No i swietne miejsce wypadowe nad jeziora. Niestety, kilka razy mielismy nieprzyjemne sytuacje w malych kawiarenkach, czy pizzeriach. Jeden z wlascicieli nawet zaczal na nas krzyczec po wlosku, kiedy powiedzielismy, ze nie znamy wloskiego...

Sent from my SM-G960F using Wizaz Forum mobile app
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 17:13   #3948
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Bawi mnie opinia Paryza jako najbardziej romantycznego miasta na swiecie.
Kompletnie nie ogarniam, co tam jest romantycznego Normalne duze miasto jak kazde inne.

Nawet bym nie powiedziała, że duże. Ma lekko ponad 100 km2.

Edytowane przez rukolka
Czas edycji: 2020-07-02 o 17:24
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-02, 18:57   #3949
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Jak nie lubię Zakopanego, to akurat jeść zajeżdżam z okolicy. Agent taki w stylu Ryśka Riedla, ma bar Marzanna vel Zięć zaprasza babcia gotuje pod nosalem. Domowo, tanio, do syta: kwaśnica, pierogi ruskie, placek z gulaszem. Na mały apetyt to porcja dla kobiety w sam raz, wiec się możecie domyślić jakie są normalne wielkości...
Nie byłam już kilka lat, wcześniej często, ciekawe jak im się wiedzie. Warto było jechać specjalnie i jeść coś pewnego i dobrego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O Boże o tym samym pomyślałam jak przeczytałam o złym jedzeniu w Zakopanem, że tinker chyba u Ryśka nie była. Ja byłam cały raz ( bo za drugim razem Rysiek z żoną sami się urlopowali, mało się nie popłakałam) i pomidorowa i kwaśnica będę wspominać do końca życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-03, 00:26   #3950
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Dla mnie takim anty zachwyceniem były Bieszczady.

Ojezu, jak mi się tam nie podobało

Wszyscy się zachwycają, że piękne góry, że dzika przyroda, jedź, bo to odludne miejsca.

No to tak sobie marzyłam o tych Bieszczadach całe życie.

I w zeszłym roku się wybrałam.

Na koniec września, więc już teoretycznie po sezonie.
Już na początku się wkurzałam, bo trudno było dostać nocleg, bo po sezonie, ceny też wysokie porównując ten sam standard do np. Szklarskiej Poręby.

No ale dobra. 9h jazdy samochodem i jestem. Ludzi od zayebania, człowiek na człowieku, byłam w szoku. Zadupie totalne, brak dostępu do głupiego spożywczaka- po bułki trzeba było jechać do wiosek obok i to z rana, bo inaczej wszystko wykupili i sobie wafle ryżowe można było kupić. Masakra. Człowiek zszedł ze szlaku umęczony i głodny, restauracje pozamykane bo po sezonie. Znowu trzeba było jeździć nawet kilkanaście km żeby zjeść ciepły obiad.

Wszędzie daleko. Góry takie same jak wszędzie. Ludzi tłumy jak wszędzie. Ceny wysokie. Bez auta ani rusz.

Masakra.

Już nigdy nie rzucę wszystkiego i NIE wyjadę w Bieszczady ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hahahahaha wybacz ale usmiałam się do łez!
opisałas to tak jakbys przeprowadziła sie na wies i miała zastrzezenia ze obok pole kombajnują po 22ej a cisza nocna jest:-P

Bieszczady sa najpiekniejsze na jesien ( dla wiekszosci)(dlatego tyle ludzi) i bynajmniej to nie jest koniec sezonu- to nie morze!!!natura , miejsca odludne sama tak piszesz ..zarazem narzekajac na brak sklepów- no cos za cos. Przypominasz mi pewna pare ktorej po znajomosci zalatwiłam kwatere w zabytkowej wsi gimnastykujac sie nieco, po czym przyjechali, obejrzeli kwatere podsumowali ze ok ale na pytanie gdzie jest najblizszy McDonald miny im zbrzydly i stwierdzili ze w takim razie jak nie ma blisko maca to jada gdzie indziej

Edytowane przez marianna144
Czas edycji: 2020-07-03 o 00:28 Powód: złe porównanie
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 00:42   #3951
Chailleach
Wcale nie wiedźma!
 
Avatar Chailleach
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 270
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Bardzo lubie gdynskie plaze. To, ze ludzie sa w wiekszosci sympatyczni. To, ze miasto jest bardzo kameralne, ale ma wszystko to, czego mi trzeba: kina, restauracje, sklepy, knajpy. To, ze nie jest tak zatloczona jak Gdansk, ktory przez caly rok jest przepelniony turystami. To, ze nie jest nawet w polowie tak droga i przereklamowana, jak Sopot.
Gdynia jest absolutnie cudowna, co prawda poruszałam się najwiecej w pobliżu centrum i dworca, ale jak po raz pierwszy wysiadłam z skmki i zobaczyłam te lasy, pagórki, a w końcu morze... No z miejsca się zakochałam! Nawet dworzec pkp mają tam ładny i wychodzisz, a nad głową śpiewają ci mewy I pogoda jest tam prawie idealna (gdyby tylko padało tam więcej śniegu i były porządne minusowe temperatury...)
[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87972578]Za to nie zachwyca mnie Warszawa. No nie wiem, dla mnie to miasto jakoś nie ma klimatu I zawsze jak tam byłam w okolicy starego miasta, to strasznie śmierdziało ze studzienek.
Albo weszłam sobie do jakiejś knajpy, a obsługa nie mówi po polsku.
Zabytki ładniejsze i ciekawsze w innych miastach.
Widać, że miasto na bogato, ale jakoś mnie nie bierze.[/QUOTE]
Ja nie znoszę Warszawy, dosyć często tam bywam i za każdym razem moje samopoczucie spada o -10. Co zabawne, wiele dzielnic i miejsc mi się podoba, często staram się właśnie coś pozwiedzać, bo a nuż się przekonam do tego miasta, ale nie da rady. Pamiętam jak jakieś 7 lat temu przyjechałam do Warszawy po długiej przerwie (wcześniej byłam tam tylko na wycieczce szkolnej), ot tak pozwiedzać. I od razu dopadły mnie myśli: jakie brzydkie, smutne i ponure miasto... I po tylu latach to wrażenie się nie zmieniło. Centrum to paskudna, betonowa dżungla, jest brudno i wszędzie łażą żule i inny podejrzany element. Poza centrum jest znacznie lepiej, ale i tak, jak myśle o Warszawie, to na myśl przychodzą mi tylko wielkie szklane budynki i obskurne, szare, obdrapane kamiennice. Zdaję sobie sprawę, dlaczego to miasto wygląda, jak wygląda, ale jak porównam je do innych miast...

Są miejsca, które od razu się "czuje", a są takie, których się nie znosi, nawet jeśli ktoś przedstawi 100 plusów i dla mnie takim miejscem jest Warszawa. Choć jej ofertę kulturalną bardzo doceniam
Poznań też mnie nie zachwycił, ładne miasto, ale też go nie czułam.
__________________
Through all the tumult and the strife
I hear it's music ringing
It ever echoes in my life
How can I keep from singing?
Chailleach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 09:27   #3952
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Byłam kilka lat temu i wydała mi się brzydka, nic tam nie ma ciekawego (tzn. może jest ale miałam wrażenie że nie ma tam nic), jakieś stare tramwaje, raczej zaniedbany krajobraz, no nie wiem. A taki Poznań czy Toruń jest bardzo zadbany, zielony i dla mnie są interesujące miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aa. No to się wiele zmieniło i dalej zmienia Bydgoszcz robi się coraz ładniejsza i zadbana

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 10:38   #3953
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o miasto, które mnie najbardziej rozczarowało, to Wenecja.

Ani to urokliwe, brudne ulice, brudne kanały i śmierdzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O Jezu tak, ten smrod jest nie do zniesienia.

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Warszawa jest po prostu bardzo różnorodna, bardzo niejednoznaczna. Ma swoje plusy i minusy. Ja tam lubię to miasto, fajnie się mieszka, dużo się dzieje, jest kolorowo


Również uwielbiam Gdynię. Za całokształt i szczegóły. Za kameralność. Za wzgórza, klify i morze. Za piękne lasy. Za portowy klimat.
Od kilku lat gorąco wielbię Szczecin. A także Świnoujście.
Kraków i Wrocław lubię, ale bez jakiegoś zachwytu.



Barcelona trochę przypomina mi zrośnięte trzy Trójmiasta i dwie Warszawy lubię to miasto za jego różnorodność. Podobnie Rzym, do którego mam sentyment. Natomiast rozczarował mnie Madryt. Do Budapesztu mam mieszane uczucia: z jednej strony piękne zabytki, parlament, wiele klimatycznych miejsc, a z drugiej ogromna ilość meneli i nieziemskie korki.
Moją ulubioną, europejską stolicą jest Wiedeń
Za roznorodnosc najbardziej na swiecie kocham Sydney. Chinska dzielnica jest zaraz kolo arabskiej, a dalej jest koreanska, wietnamska, hinduska i grecka, rozni ludzie, akcenty, jedzenie, cos pieknego.
I mimo sporej ludnosci i duzej powierzchni w ogole nie czuje sie, jakbym byla w duzym miescie, jest tu raczej kameralnie, nie ma blokowisk takich jak np. w Warszawie ani nic z tego typu rzeczy.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Bo Polska jestidealna do testowania nowych technologii.

Jest nie za duża, nie za mała, a do tego okrągła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
"a do tego okragla" zrobilo mi dzien

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
W Mediolanie nie sa zbyt mili, a szkoda, bo miasto samo w sobie jest ok, mozna zawsze zrobic fajne zakupy i jedzenie jest smaczne. No i swietne miejsce wypadowe nad jeziora. Niestety, kilka razy mielismy nieprzyjemne sytuacje w malych kawiarenkach, czy pizzeriach. Jeden z wlascicieli nawet zaczal na nas krzyczec po wlosku, kiedy powiedzielismy, ze nie znamy wloskiego...

Sent from my SM-G960F using Wizaz Forum mobile app
Wspolczuje takich doswiadczen, bylam we Wloszech co najmniej z 15-16 razy w zyciu i nigdy nie zdarzylo mi sie nic podobnego, ale tez zawsze jadac gdzies staram sie nauczyc podstawowych zwrotow w lokalnym jezyku, z naciskiem na powiedzenie, ze nie mowie w tym jezyku dobrze i bede wdzieczna za przejscie na angielski.

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Nawet bym nie powiedziała, że duże. Ma lekko ponad 100 km2.
Wiesz, powierzchnia moze i mala, ale miasto jest rozwiniete. Sydney ma ponad 12 tysiecy km2, a jest jak trzeci swiat, metra nie ma i ogolnie poza scislym centrum (czyli moze z 4-5 km2) wszedzie jest tak kameralnie jak w pierwszym lepszym malym miasteczku, Warszawa to w porownaniu z Sydney metropolia

Cytat:
Napisane przez Chailleach Pokaż wiadomość
Gdynia jest absolutnie cudowna, co prawda poruszałam się najwiecej w pobliżu centrum i dworca, ale jak po raz pierwszy wysiadłam z skmki i zobaczyłam te lasy, pagórki, a w końcu morze... No z miejsca się zakochałam! Nawet dworzec pkp mają tam ładny i wychodzisz, a nad głową śpiewają ci mewy I pogoda jest tam prawie idealna (gdyby tylko padało tam więcej śniegu i były porządne minusowe temperatury...)
Lepiej bym tego nie ujela Poza tym sniegiem, nie znosze zimy i sniegu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 10:59   #3954
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
W stolicy, obsługa, która nie mówi po polsku?
Z polskich miast dołączam do grupy nie rozumiejącej fenomenu Krakowa i znów jak w Paryżu, doceniam zabytki, ale klimatu nie lubię i zwykle trafiam na niezbyt miłych mieszkańców.
Nie lubię też Zakopanego za komercjalizm do bólu i wyciąganie pieniędzy na każdym kroku.
W Poznaniu obsluga niemowiaca po polsku (kelnerzy, obsluga sprzatajaca w hotelu) to tez norma
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 11:05   #3955
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
W Poznaniu obsluga niemowiaca po polsku (kelnerzy, obsluga sprzatajaca w hotelu) to tez norma
Jakiej sa te osoby narodowosci?
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 11:09   #3956
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Kilkukrotnie oszukano nas w knajpach, nie ma ogólnodostępnego Wifi ( w ogóle uważam, że są zacofani jeśli chodzi o technologie, budki telefoniczne tylko u nich się chyba ostały ), ale hitem i tak jest tam komunikacja tramwajowa. Nie spodziewałam się takiego szmelcu na ulicy. W Polsce to jest bardzo nowocześnie przy Rzymie, zabytki nie jeżdżą przynajmniej jako regularne linie

W Grecji budki telefoniczne też się doskonale mają


Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o miasto, które mnie najbardziej rozczarowało, to Wenecja.

Ani to urokliwe, brudne ulice, brudne kanały i śmierdzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A kiedy byłaś? Ja byłam na przełomie sierpnia/września i nie śmierdziało.
Za to stwierdzam że jeśli ktoś ma problemy z poruszaniem/dziecko w wieku wózkowym/sam jeździ na wózku, to niech go Bóg broni do Wenecji jechać. Same schody, ani jednej pochylni nie widziałam... I te tłumy zgrzanych turystów ciągnących walizy po schodach


Cytat:
Napisane przez Chailleach Pokaż wiadomość
Gdynia jest absolutnie cudowna, co prawda poruszałam się najwiecej w pobliżu centrum i dworca, ale jak po raz pierwszy wysiadłam z skmki i zobaczyłam te lasy, pagórki, a w końcu morze... No z miejsca się zakochałam! Nawet dworzec pkp mają tam ładny i wychodzisz, a nad głową śpiewają ci mewy I pogoda jest tam prawie idealna (gdyby tylko padało tam więcej śniegu i były porządne minusowe temperatury...)

Ja nie znoszę Warszawy, dosyć często tam bywam i za każdym razem moje samopoczucie spada o -10. Co zabawne, wiele dzielnic i miejsc mi się podoba, często staram się właśnie coś pozwiedzać, bo a nuż się przekonam do tego miasta, ale nie da rady. Pamiętam jak jakieś 7 lat temu przyjechałam do Warszawy po długiej przerwie (wcześniej byłam tam tylko na wycieczce szkolnej), ot tak pozwiedzać. I od razu dopadły mnie myśli: jakie brzydkie, smutne i ponure miasto... I po tylu latach to wrażenie się nie zmieniło. Centrum to paskudna, betonowa dżungla, jest brudno i wszędzie łażą żule i inny podejrzany element. Poza centrum jest znacznie lepiej, ale i tak, jak myśle o Warszawie, to na myśl przychodzą mi tylko wielkie szklane budynki i obskurne, szare, obdrapane kamiennice. Zdaję sobie sprawę, dlaczego to miasto wygląda, jak wygląda, ale jak porównam je do innych miast...

Są miejsca, które od razu się "czuje", a są takie, których się nie znosi, nawet jeśli ktoś przedstawi 100 plusów i dla mnie takim miejscem jest Warszawa. Choć jej ofertę kulturalną bardzo doceniam
Poznań też mnie nie zachwycił, ładne miasto, ale też go nie czułam.



Mewy nie śpiewają, mewy drą mordę i srają


Mnie w Gdyni brakuje zieleni, uważam że powinni trochę więcej parków, skwerów czy zieleńców zrobić




Za Warszawą też nie przepadam, charakter i atmosferę zgubiła przez wojnę, a teraz jest tam taki nijaki miszmasz z przewagą korków, pośpiechu i bylejakości jak dla mnie.
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 11:16   #3957
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jakiej sa te osoby narodowosci?
Po statystykach i ich akcencie wnioskuje, ze Ukraincy
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 11:20   #3958
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Po statystykach i ich akcencie wnioskuje, ze Ukraincy
To za wiele sie pod tym wzgledem nie zmienilo odkad sie wyprowadzilam z Warszawy 3 lata temu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 13:29   #3959
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

ja uwielbiam Poznań w którym mieszkałam 5 lat, a uczę sie doceniać Warszawę gdzie mieszkam teraz i... zaczyna mi sie podobać

Kompletnie za to nie rozumiem fenomenu Krakowa, co prawda byłam tylko 2 razy, teraz mam nadzieję, niedługo odwiedzić znowu, jednak nie wiem czy zmienię zdanie.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 15:28   #3960
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Rzeczy, które zachwycają wszystkich poza Wami + offtopy, część 2.:)

Ja uwielbiam Warszawę i ciężko mi sobie wyobrazić, że mogłabym mieszkać gdzieś indziej. Jest specyficzna, albo się ją uwielbia albo nienawidzi.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-12 15:07:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.