Ciuchy i dodatki od projektantów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-02, 07:39   #1
Marystocztery1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 11

Ciuchy i dodatki od projektantów


Hej,

przeczytałam dzisiaj na wizażu wątpliwie fajny artykuł o iluś tam torebkach, które nigdy nie wyjdą z mody. A tam m.in Gucci i Chanel. I tak się zastanawiam, w jakim my świecie żyjemy. Czemu lansuje się w nas chęć posiadania takich produktów? Która dziewczyna zarabiająca minimum pensji krajowej może sobie pozwolić na zakup dodatku za 5 tys.

Czy któraś z Was ma torebkę od projektanta? Albo jakiś ciuch? Jak oceniacie ich jakość? Zapraszam do dyskusji!
Marystocztery1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 07:49   #2
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Ciuchy i dodatki od projektantów

Cytat:
Napisane przez Marystocztery1 Pokaż wiadomość
Hej,

przeczytałam dzisiaj na wizażu wątpliwie fajny artykuł o iluś tam torebkach, które nigdy nie wyjdą z mody. A tam m.in Gucci i Chanel. I tak się zastanawiam, w jakim my świecie żyjemy. Czemu lansuje się w nas chęć posiadania takich produktów?
Bo to ponadczasowa klasyka, to rzecz przekazywana z pokolenia na pokolenie. Bo można to traktować jako lokatę... Ale nierzadko i sztucznie napędzany kult przedmiotu - polecam książkę "W pogoni za torebką" M. Tonello

Cytat:
Która dziewczyna zarabiająca minimum pensji krajowej może sobie pozwolić na zakup dodatku za 5 tys.
1) Marzyć można, a nawet trzeba!
2) Ile osób czytających takie wątki i marzących o chanelce zarabia minimalną?

Cytat:
Czy któraś z Was ma torebkę od projektanta? Albo jakiś ciuch? Jak oceniacie ich jakość? Zapraszam do dyskusji!
Każda rzecz ma jakiegoś projektanta
Nie mam i raczej nie będę mieć torebki sygnowanej znanym nazwiskiem, bo lubię zmiany w torebkach (więc mam równowartość jednej w kilkunastu), bo wolę duże pieniądze wydawać na książki i podróże. I wreszcie nie zawsze w parze z Wielkim Nazwiskiem i Wysoką Ceną idzie jakość - nie zapomnę widoku zacieków z kleju nad podeszwą balerinek Jimmy'ego Choo

Mam koktailowo-wieczorową sukienkę jedwabną od polskiego projektanta, kosztowała sporo, ale to klasyka i elegancja, która posłuży mi lata

Edytowane przez wie-wiórka
Czas edycji: 2016-02-02 o 07:52
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 10:24   #3
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Ciuchy i dodatki od projektantów

po pierwsze - nie zaglądaj ludziom do portfela i nie wyliczaj, bo to nie ładnie. wysokie zarobki czy zasobny portfel to nie powód do wstydu, tym bardziej umiejętność oszczędzania. jednych na coś stać, innych nie - tak jest świat zorganizowany i tego nie zmienisz.
natomiast statystycznie obliczona "średnia krajowa" nie powoduje, że obiektem westchnień dla kogokolwiek stanie się dostępna dla większości torebka z h&m występująca w 2mld egzemplarzy na całym świecie i spotykana na co drugim ramieniu.

kupując produkt luksusowy chcę, aby poza dobrą jakością itd., czyli właściwościami produktu, był niepowtarzalny i wyjątkowy. jak coś jest powszechne przestaje być luksusowe (patrz: torebki mk, których na ulicach jak mrówek (choć w usa mk zawsze był sieciówką, tylko nieco lepszą...))

wszystkie moje torebki są markowe i są to znane projektanckie nazwiska. podobnie buty. jeśli chodzi o ciuchy, tu nie jestem aż tak konsekwentna, ale wciąż wolę kupić jeden ciuch od projektanta niż 4 z sieciówki, co nie oznacza, że w sieciówkach nie robię zakupów.
dostrzegam różnicę wykonania i wyższą jakość skór użytych do ich produkcji markowych butów czy torebek. plus te rzeczy ładnie się starzeją (torebki i buty regularnie oddaję do kuśnierza i szewca celem konserwacji).

moja najbardziej cenna torebka ma 10 lat i poza nieznacznymi śladami użytkowania wygląda jak nówka. noszę ją niemal codziennie i raczej wypchaną dokumentami, a nie tylko "portfel, okulary, klucze".
przypuszczam, że w tym czasie zużyłabym z 6-7 torebek z zary za 300-400 zł każda... czyli w sumie jakieś 2000-3000 zł... pozorna oszczędność, czyż nie?
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2016-02-02 o 10:26
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 17:00   #4
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Ciuchy i dodatki od projektantów

nie posiadam żadnej torebki ani butów od znanych projektantów.
Zarabiam mniej niż statystyczna średnia krajowa, więc mnie zwyczajnie nie stać. Ale nie czuje się z tego powodu bardzo nieszczęśliwa. W małych sklepikach często można kupić ładne torebki za cenę jak w popularnych sieciówkach, a nie są tak oklepane.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-02 18:00:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.