czy róż to wasz niezbędnik...? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-23, 23:23   #31
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: czy róż to wasz niezbędnik...?

Hej - ja mam pociągłą buzię - jak ją modelować różem? Dodam, że mam grzywkę, która sięga mi do oczu. Skracam brodę, ale co z policzkami?
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 09:28   #32
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: czy róż to wasz niezbędnik...?

Cytat:
Napisane przez joasiak1
dzięki za rady, ale z jednej nie skorzystam na pewno - tej dotyczącej pomocy pani w perfumerii...)) a już mówię dlaczego. wczoraj się wreszcie zdecydowałam i w nagrodę, że przeżyłam poprzedni tydzień w jednym kawałku i z całością układu nerwowego (miałam naprawde koszmarny tydzień - i psychicznie i fizycznie) kupiłam sobie Clinique Blended Face Powder. miałam na niego ochote już dawno i wreszcie stwierdziłam, ze lepszej okazji nie bedzie. otóż poszłam do Douglasa i poprosiłam panią o pomoc, jako że miałam problem z odcieniem: czy transparent o3, czy transparent neutral o8. jestem blada żółtawo i myślałam raczej o tej o3, bo 08 wydawała mi się zbyt jasna. pani bez patrzenia na mnie poradziła mi tę ciemniejszą 03. mówię jej, ze ja będę blada juz zawsze, nie opalę się, bo używam najwyższych mozliwych filtrów i nie mam w planach opalenizny.wtedy zadarła mi rękaw bluzki i posmarowała jednym i drugim odcieniem na wewnętrznej stronie przedramienia. i znowu wyszło jej, ze 03 jest mniej widoczna i ładnie się stapia. podziękowałam i kiedy wczoraj wybrałam się sfinalizować zakup, coś mnie jednak podkusiło i spróbowałam obu odcieni na twarzy, posmarowałam się na policzkach i wyszłam na ulicę zobaczyć się w świetle dziennym...i co się okazało? że ta zachwalana przez panią trójka zrobiła mi na policzku okropne żółte plamy - wyglądałam jak Chinka! a 08 pięknie się stopiła i stała niewidoczna. i kupiłam 08, przeklinając panią, dzieki której wywaliłabym w błoto 110pln...
to by było ku przestrodze przed paniami w perfumerii)))
Ech... powiem szczerze, że w perfumerii rzadko się uciekam do pomocy osób trzecich, raczej wybieram sama, maluję się już ładnych parę latek i wiem co dla mnie dobre. A co do pudru sypkiego - zawsze wybieraj te jaśniejsze, naprawdę. Wiele z nich i tak ma później pewne tendencje do utleniania się i ciemnienia - wybieram najjaśniejsze z możliwych odcieni, zawsze proszę o najjaśniejszy puder z całej palety.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 10:17   #33
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: czy róż to wasz niezbędnik...?

Najlatwiejszy w obsludze, niewypryszczajacy i swietnie zastepujacy roz, jest puder brazujacy Disque de Soleil (wieeelkie 30 g opakowanie z lusterkiem) Sephory. Kupilam go dwa lata temu razem z wielkim Sephorowym pedzlem (moim zdaniem pedzel do rozu nie moze byc sztywny jak koci ogon, tylko sie musi uginac na policzku, teraz maja takie sztywne do bronzerow specjalnie, ale chyba nie umialabym sie nim posluzyc). Jest dyskretny i bez drobinek - zastepuje mi taki morelowy roz, nie tworzy plam i smug (trzeba tylko pamietac o nakladaniu nie bezposrednio na podklad, tylko na buzie juz przypruszona sypkim pudrem) a czasem uzywam go nawet jako cienia do powiek.
Blush delice L'Oreala jest rzeczywiscie cudowny - mam ten najjasniejszy chlodnorozowy odcien - pieknie rozswietla jasna karnacje, dodaje buzi "zycia" bez teatralnego efektu. Teraz dokupilam tez odcien 07, morelowy, o ton ciemniejszy od bronzera Sephory, daje go odrobinke do rozswietlenia drobinkami ale musze bardzo uwazac, bo ten odcien daje b. mocny efekt.
Jesli ktos ma jasna karnacje i brak sklonnosci do wypryszczania piekny jest Dandelion Benefitu - uzywam go na specjalne okazje. Z zagranicznych wycieczek warto sobie tez przywiezc roze w plynie np z kolorowki Nivea (dostepna w Niemczech, Belgii, Francji) - kiedys byl taki roz Lancoma (limitowana kolekcja zimowa, gdzie pani miala koronki przyklejone do brwii - moze starsza Wizazanki jeszcze pomna te czasy teraz ma cos podobnego HR - taki nowoczesniejszy sok z buraka
Na podobnej zasadzie, tyle, ze jest w tubce dziala Pinch Your Cheeks Originsa
a moim ostatnim rozowym odkryciem jest Multi Blush Clarinsa - kolor malinowy z letniej kolekcji. Pieknie wyglada na policzkach, trzyma sie caly dzien, tylko trzeba go nalozyc sporo - jesli tak jak ja, nakladacie jeszcze na sam wierzch krem z wysokim filtrem (bezmakeupu) i skrobie/puder sypki.
Troche sie rozpisalam ale jestem pies na roze do policzkow, tylko, ze po Benefitowym nauczylam sie ze trzeba uwaznie czytac ich sklady, bo wypryszcza mnie zawarty w nich czesto np Magnesium Myristate.Bezpieczne pod tym wzgledem sa roze Bourjois i Blush Delice. Clarins tez jest jak na razie ok.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 10:56   #34
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: czy róż to wasz niezbędnik...?

Cytat:
Napisane przez mo0oniczka
ja sobei poczytalam )) bo ama nie mam rozu przymierzam sie do jego kupienia jednak nei wiem jaki odciecn czy zimny czy cieply mnie sie wydaje ze cieply i teraz nie wiem czy taki rozowy czy brzoskwiniowy )) chcialabym takze taki w kremie ale to moze potem Czasami zamaist rozu delikatnie susne sie brazowym cieniem z avonu bardzo fajnie to wychodzi a tutaj dolaczam moje zdjecie moze mi doradzicie jaki kolor rozu powinnam uzywac Z gory dziekuje i pozdrawiam I powiem wam kobitki ze jak sie czytata o tych wszystkich kosmetykach to w kosmetyczce coraz mniej sie miejsca robi ))
ja bym doradzila morelkowy lub jakis taki brazowy róz
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 14:45   #35
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: czy róż to wasz niezbędnik...?

Ja nie używam różu. Nie umiem i chyba nigdy się nie nauczę. Mimo wielu prób. Nawet pudrem brązującym nie umiem wymodelować twarzy. Jakieś straszne antytalencie ze mnie.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 15:48   #36
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: czy róż to wasz niezbędnik...?

Ja tez niestety naleze do osob, ktore namietnie stosuja roz. Zazwyczaj wybieram jakis w chlodnym odcieniu jasniutkiego rozu. Czasem decyduje sie na jakis mocniejszy odcien, wtedy siegam po odcien koralowy. Mam okragly ksztalt twarzy i nakladajac roz skosnie od skroni w kierunku ku czubkowi nosa udaje mi sie ja nieco wyszczuplic. 'Brazowym rozem' mozna wg wizazystow mozna modelowac ksztalt nosa, szczeki.
Na poczatek polecam roze w kremie. Swietnie sprawdzaja sie nakladane na fluid i daja transparentne, delikatne wykonczenie.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 19:33   #37
gosiqa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 593
GG do gosiqa
Dot.: czy róż to wasz niezbędnik...?

No cóż, szkoda, że się nasza Joasia na doradczyni zawiodła ( Ja mam swoją ulubioną perfumerię, w której jest super fachowa obsługa i panie zawsze mi dobrze doradzą- szczególnie ulubiona pani Ania Ostatnio poleciła mi do makijażu ślubnego nie oklepany róż, ale cienie bordo. Nieufnie podeszłam do porad w kwestii akurat tego koloru, ale pani jak zwykle wiedziała co mówi. Wyszło suuuuuuuuper i pasi
gosiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-24, 20:08   #38
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: czy róż to wasz niezbędnik...?

nic, tylko cieszyć się, że nie wszystkie panie sprzedawczynie są niekompetentne)) napawa mnie to otuchą, bo moze i mnie kiedyś spotka to szczęście i spotkam takową na swojej kosmetycznej drodze...? swoją drogą, i tak najlepsze są takie, które kiedy pytam o coś, jakiś konkretny produkt danej firmy, mówią, że ta firma nie ma tego w swojej ofercie, a dobrze wiem, że ma!!! no. wtedy mnie dopiero wkurzają! tak sobie myślę, ze pewnie o wiele lepiej doradziłyby mi wizażanki , niz ta niby siła fachowa w sklepie...
a to było tylko tak, tytułem dygresji))
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 08:53   #39
agatakomsa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 593
Dot.: czy róż to wasz niezbędnik...?

moniko--> lato to właśnie zimny typ, a wiosna- ciepły.
agatakomsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-25, 09:15   #40
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: czy róż to wasz niezbędnik...?

Cytat:
Napisane przez agatakomsa
moniko--> lato to właśnie zimny typ, a wiosna- ciepły.
a ja myslam ze lato jest cieple )) agatkokomsa dzekuje za wujasnienie ))
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.