Światło do makijażu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-16, 17:39   #1
pannajoannaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 51
Exclamation

Światło do makijażu.


Teraz akurat tego problemu nie mam, ale zaczyna się on, gdy dzień jest coraz krótszy - a mianowicie:

Gdy wstaję wczesnym rankiem i maluję się w świetle żarówki nie widzę prawidłowo kolorów, światło zwykłej żarówki jest żółte, nie jest takie jak światło dzienne. Chciałabym zakupić najlepiej dwie małe żaróweczki, żeby je zamontować przy toaletce, by móc się malować 'równo' bez względu na porę dnia i jasność - podejrzewam, że musiałoby być to światło o temperaturze barwowej 5500k - czyli identyczne jak światło dzienne. Szukam już od dawna takich żarówek, ale są tylko te używane przez fotografów o równowartości 80/400W najmniejsze - obawiam się, że rano nie byłabym w stanie katować siebie tak silnym światłem, a po chwili pewnie przegrzałaby mi się twarz I tu nasuwa się moje pytanie - gdzie mogę kupić odpowiednie oświetlenie? Będę zadowolona nawet z jakichś małych podpowiedzi, wszystko może się przydać
Postanowiłam tutaj spytać, gdyż podejrzewam, że wizażystki zapewne używają jakiegoś specjalnego światła

Pozdrawiam Wizażanki!
__________________
"Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane."
[Coco Chanel]
pannajoannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 19:56   #2
johimbina
Raczkowanie
 
Avatar johimbina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 70
GG do johimbina
Dot.: Światło do makijażu.

Podpisuję się pod pytaniem, ja też makijaż robię w świetle dziennym (na parapecie okna) a zimą jestem zmuszona robić go przy żarówce i tym samym podkład nie jest już tak starannie rozprowadzony. Jednak nie wpadłam na tak zaawansowany pomysł jak żarówki z białym światłem. Nie mam gdzie ich wkręcić ale jakby co to pomyślę.
__________________
pozdrowionka
johimbina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 08:37   #3
Miriam19
Raczkowanie
 
Avatar Miriam19
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 389
GG do Miriam19
Dot.: Światło do makijażu.

Oj ja też czekam niecierpliwie na odpowiedź Bo marzę o tym, żeby sobie świecić po buzi światłem dziennym w zimie o 6 rano i w końcu nie mieć smług i mazów fluidowych To bywa denerwujące jak nie wiem co
Miriam19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 11:57   #4
Niki1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Światło do makijażu.

` Maluje się przy oknie .

bO kiedy robię make-up np. w łazience to potem wychodze na ulicę i mam nie takii efekt jak chciaałam .
Niki1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 15:34   #5
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Światło do makijażu.

Moja koleżanka bardzo zachwala takie specjalne lusterka (Babyliss chyba ma), gdzie są 3 rodzaje oświetlenia - dziennie, żółte i jesio jakieś. Ale wydatek spory, koło 300 zł.
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.