Suche, czerwone plamy na twarzy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-16, 19:05   #1
snuff_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Exclamation

Suche, czerwone plamy na twarzy!


Witajcie wizażanki!
Moja skóra od pewnego czasu jest moim największym koszmarem. Mam 15 lat, od pewnego czasu na policzkach pojawiają mi się czerwone i suche plamy. Najczęściej pojawiają się bez przyczyny, ot tak, na początku myślałam, że jest to spowodowane temperaturami ujemnymi, jednak, nawet teraz, gdy nie jest zimno, one ciągle wracają.
Do pielęgnacji mojej twarzy używam tylko i wyłącznie wody, masła kakaowego z ziaji, od pewnego czasu kremu nagietkowego z tej samej firmy, ponieważ WSZYSTKO inne powoduje bardzo podrażnioną skórę. Nie wiem, co robić :/ Próbuję to zakryć kremami matującymi, pudrem w kamieniu, korektorem, ale jest tylko gorzej. Nawet, gdy choć trochę to zamaskuję, po pewnym czasie one znów wyłażą.
Pojawiają mi się co pewien czas. Używam na nie maści tormentiol, ale i to mało daje.
Liczę na waszą pomoc dziewczyny!
snuff_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 19:16   #2
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Suche, czerwone plamy na twarzy!

Po 1. musisz używać nawilżającego kremu. Możesz też poszukać jakiegoś kremu łagodzącego podrażnienia. Jeśli chodzi o kosmetyki dobrze nawilżające, które nie powodują uczulenia ani podrażnienia, to polecam kremy dla dzieci, np. bardzo tani krem Babydream do twarzy i ciała w niebieskiej tubce z żółtą zakrętką albo krem Nivea w dużym jasnoniebieskim słoiczku.
Po 2. uważaj na wodę, bo ona może powodować przesuszenie. Lepiej myć twarz płynem micelarnym. Polecam płyny Bourjois lub Ziaji, które są niedrogie, a skuteczne.
Po 3. kremy matujące, pudry, korektory mogą jeszcze bardziej podrażniać wysuszone miejsca, więc staraj się ich nie używać, dopóki nie zaleczysz skóry.
Po 4. nie stosuj non stop Tormentiolu, bo na dłuższą metę ma on działanie wysuszające.
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 19:58   #3
snuff_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: Suche, czerwone plamy na twarzy!

Znalazłam ten płyn micelarny z Ziaji Sopot Spa, tyle że pisze, że jest on od 30 roku życia, mogę go używać czy nie bardzo?
Dzisiaj kupiłam też krem bambino ochronny, potem postaram się kupić też Babydream. Dziękuję bardzo za radę
snuff_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 20:20   #4
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Suche, czerwone plamy na twarzy!

Płyn micelarny Ziaja może podrażniać, nie polecam. Kup sobie żel do mycia dla dzieci babydream (taka 500 ml butla za ok. 8-9 zł) - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=13945&next=1
Ja takim płynem myję całe ciało i twarz też i bardzo mi służy - nie wysusza, ma prosty i krótki skład i nie ma substancji które mogą uczulać, czy wysuszać.

Do pielęgnacji twarzy polecam:
- krem dermosan N+R (ok. 7-8 zł) - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=16479&next=1
- krem Alantan Plus (ok. 8 zł) - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=32735&next=1

Oba kremy kupisz w każdej aptece, są niedrogie, a bardzo dobre. Nie zapychają, mają przyjazny skład. Ja teraz stosuję oba i bardzo dobrze się sprawdzają. Smaruję buzię najpierw alantanem, a po 10-15 minutach dermosanem. Twarz jest matowa, mięciutka i dobrze nawilżona.

Masło kakaowe Ziaji ma z tego co pamiętam parafinę - ona tylko sprawia wrażenie, że nawilża.... Przy dłuższym stosowaniu właśnie mocno przesusza!!!!

Krem ochronny Bambino ma parafinę wysoko w składzie, czyli składa się głównie z parafiny.... Jeśli to ona Ci wysuszyła cerę, to krem nie sprawdzi się... Parafiny naprawdę dobrze jest unikać

Edytowane przez Agamtb
Czas edycji: 2011-01-16 o 20:24
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 22:09   #5
snuff_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: Suche, czerwone plamy na twarzy!

O, dziękuję bardzo! Jutro biegnę do apteki
snuff_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 13:14   #6
zamiana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: Suche, czerwone plamy na twarzy!

Albo spróbuj kremów dla alergików. Do mycia twarzy emolium, a później smaruj twarz np. dexerylem. Ja dexeryl używam przez cały rok. Do nabycia obydwa kremy w aptece.
zamiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 14:30   #7
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Suche, czerwone plamy na twarzy!

Ja również mam bardzo wrażliwą cerę - i jeśli coś jej nie odpowiada z miejsca dostaję podrażnień... Do zmywania twarzy, w zasadzie makijażu - używam wody i zwykłego mydła dla dzieci - bambino, kajtek, co się tam trafi - byle by było mydło dziecinne. Potem przemywam wypróbowanym tonikiem, mleczkiem...Twarz smaruję tylko i wyłącznie kremami dla dzieci - Bambino, Cleanic Kindii, Babydream - i obowiązkowo przy wyjściu z domu - nawet jeśli jest dodatnia temperatura - to krem chroni przed zimnem, wiatrem i wilgocią (bez tego zaraz mam czerwone liszaje). Nie używam pudrów, korektorów.
__________________
"Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los." (Paulo Coelho)
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 15:38   #8
snuff_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: Suche, czerwone plamy na twarzy!

Tak, też używałam mydła bambino przez jakiś czas, myślałam, że jest na tyle delikatne, że nie wysuszy mi skóry, a jednak :/ Na razie je odstawiłam, będę testowała nowe rzeczy
snuff_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 10:20   #9
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Czerwona twarz

Mam 17 lat, od 14 roku zycia borykam się z trądzikiem. Ale zawsze to były tylko pojedyncze krostki, zresztą teraz już (odpukać) mi przeszlo, czasami mam "wysyp", ale szybko potworki znikają.
Ale od nie pamiętam kiedy moja cera jest przesuszona. To chyba po kremie benzacne, uzywalam jakies 1,5 roku temu i nie wiedzialam jak dbac o cerę itp, nie nawilżałam.
Ale teraz już jest lepiej, na czole czasami mnie swędzi, ale stosuję kremy i jest coraz lepiej. Mój problem jednak polega na tym, że mam całe policzki w plamach czerwonych i skóra wokoło am nosa się łuszczy, ale raczej w tych okolicach nie jest wysuszona, nawet bym powiedziała, że przetluszczona, bo tam najczęściej wyskakuja niespodzianki!
Zawsze po nocy. Wstaje rano, patrzę w lustro a moja cera to koszmar - cała czerwona na policzkach, wszystkie plamy bordowe, na czole tylko troszeczkę (na czole nie mam plam, chociaż tam też mialam trądzik)... i łuszczy się jeszcze koło nosa. W ciągu dnia, o dziwo przechodzi i jest lepiej. Ale jak przyjdę z dworu, to tak samo... calutka czerwona.
Ale nie zawsze tak mam... są okresy, że mam idealnie gładką i bez zaczerwień, np: przez ostatnie 2 tygodnie tak mialam, a teraz znowu wróciło :/

Sama nie wiem . Nie mam jakiejs wrazliwej cery, bo już przeszła i alkohole, kwasy i nic jej było.
Myślałam,żeby iść na kwasy AHA do kosmetyczki, podobno to pomaga? Co o tym myslicie?

Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2011-01-30 o 10:30
tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 14:20   #10
Wanilia13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
GG do Wanilia13
Dot.: Czerwona twarz

Mam dokladnie ten sam problem... :/
to jest jakaś masakra... ogólnie skóre mam strasznie suchą...
na calym ciele, ale na twarzy zwlaszcza... :/ z czoła i noska strasznie schodzi...
w lecie jeszcze ok ale zimą jest znacznie gorzej...
a do tego mam okropnie czerwone policzki... (tłumacze to tym że niestety mam wrażliwą cere:/) Moja dermatolog powiedziała mi że taka moja uroda i nic z tym sie nie da zrobić... :/ może ma ktoś jednak jakiś sposób?
Wanilia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 20:25   #11
zielonomi_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 136
Dot.: Czerwona twarz

Mam to samo... niestety moje czerwoności tuszuję tylko podkładem, nie ma cudów... dermatolog powiedziała mi to samo, że taka moja uroda, przepisała jakieś leki łagodzące, ale u mnie w mieście, w żadnej aptece tego nie było, więc sobie odpuściłam.
zielonomi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 19:19   #12
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: Czerwona twarz

Idź z tym do dermatologa, a do tego czasu stosuj peeleing enzymatyczny.
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 14:59   #13
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
sucha skóra - marmurkowy nosek

Dziewczyny mam taki problem. Mam ogólnie suchą cerę ale mój nos chyba pobija rekordy. Jeśli rano zrobię makijaż, podkład, puder to koło południa mój nos ma taką marmurkowatą teksturę bardzo widać te kosmetyki, są nierówno nałożone. Takie kreski jakby się robią, które jakby otaczały suchsze płaty. Mam nadzieję, że wiecie o co chodzi.

Jak z tym walczyć? W stronę pillingów częstszych aby pozbyć się tej suchej skóry czy raczej jakiś krem mega, hiper mocno nawilżający. Maść z witaminą A? Co mi pomoże?
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 15:09   #14
Marblesoul96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: sucha skóra - marmurkowy nosek

Myśle że narazie na noc posmaruj sobie maścią z witaminą A to ci powinno pomóc , Po jakichś 3,4 dniachJest fajna i dobrze natłuszcza.I kosztuje niewiele.Ja zawsze kiedy mam suchą skóre to na noc smaruję się maścią z witaminą A
Marblesoul96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 15:15   #15
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: sucha skóra - marmurkowy nosek

Mam maść Jest świetna jeśli idzie o skórki wokół paznokci. Jednak się bałam trochę ją stosować na twarz. Ale spróbuję na ten nosek Dzięki

Edytowane przez pocokomunazwa
Czas edycji: 2011-02-01 o 15:18
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 15:32   #16
trzecia3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 236
Dot.: sucha skóra - marmurkowy nosek

Maść z witaminą A lub A+E
Peeling enzymatyczny 1-2 w tygodniu
A no i kup jakiś dobry krem nawilżający na dzień ja polecam aqalia thermal vichy!!!
trzecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 20:18   #17
Marblesoul96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: sucha skóra - marmurkowy nosek

Cytat:
Napisane przez pocokomunazwa Pokaż wiadomość
Mam maść Jest świetna jeśli idzie o skórki wokół paznokci. Jednak się bałam trochę ją stosować na twarz. Ale spróbuję na ten nosek Dzięki
Nie ma czego się bać... jeśli masz nawet suche pięty to możesz sobie posmarować tą maścią.Jest do stosowania na każde miejsce
Pozdrawiam
Marblesoul96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 14:33   #18
Wanilia13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
GG do Wanilia13
Dot.: Czerwona twarz

Po moich wizytach u dermatologa zwatpiłam...
Same drogie lekarstwa a efektów brak :/ Byłam wczoraj u kosmetyczki... juz kiedyś mi pomogła w innej sprawie więc postanowiłam zaryzykować i dowiedziałam się paru rzeczy. Po pierwsze. Nie używać lekarstw zawierających w składzie pochodne sterydów ani antybiotyków. Na krótszą mete może pomóc ale po dłuższym stosowaniu dolegliwości tylko się nasilą (na własnym przykładzie moge stwierdzić że niestety tak było :/) Po drugie peeling tylko enzymatyczny, absolutnie żaden inny. I bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja twarzy. Tzn przy demakijazu używać specjalnych żelów i płynów, nigdy mleczka (nie bardzo wiem czemu mleczko nie ale tak mówiła) Na końcu koniecznie tonik ale łagodny bezalkoholowy. Rano nie wolno myć twarzy żelem ani niczym innym bo to obniża ph skóry a tym samym niszczy jej bariere ochronną, wystarczy odpowiedni tonik. No i chyba najważniejsze. Odpowiednio dobrane kremy. Mamy chyba wszystkie tutaj skórę wrażliwą z tego co widzę krem musi być dobrany odpowiednio do wieku tego chyba nie muszę tłumaczyć, każdy wie o co chodzi No i tak: Na noc krem powinien być odżywczy lub regenerujący, a na dzień intensywnie nawilżający. Tylko broń Boże nie tłusty ani nawet nie półtłusty wbrew pozorom nie nawilżają dobrze tylko dodatkowo obciążaja skórę i zatykają pory co prowadzi tylko do różnych wyprysków :/ skład też nie jest obojętny... Kremy powinny być jak najbardziej naturalne, powinny zawierać przede wszystkim witaminy A, E, F, C, PROWITAMINA B5 (D-PANTHENOL), olejki np, z kasztanowca... Skóra wrażliwa często jest zaczerwieniona dlatego kremy te dodatkowo powinny być przeznaczone do osób o cerze naczyńkowej, to powinno zmniejszyc rumień. Ja stosowałam kiedyś firmy Iwostin. Kolor kremu był lekko zielonkawy co dodatkowo maskowało czerwone policzki
...ale się rozpisałam
Mam nadzieje że komuś to pomoże
Tylko nie spodziewajcie się natychmastowej poprawy, tutaj ważna jest systematyczność, na efekty trzeba poczekać.
Wanilia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.