Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-12, 15:28   #4321
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Nowy dermatolog znaleziony Dostałam Zorac, jakiś robiony w aptece specyfik i Normatabs (suple). Poleciła mi też płyn micelarny Biodermy Sensibo (może się skuszę jak skończy się mój Yves Rocherowski) i Cetaphil DermaControl. Wszystko grzecznie kupiłam (Cetaphil upolowałam na Allegro) i dam znać jak działa.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on

Edytowane przez Melanchton
Czas edycji: 2016-08-12 o 15:29
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-14, 12:38   #4322
asia135
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 21
Dot.: bolące pryszcze

HEJ! Mam pytanie. Czy 16 lat to za mało na zabieg mikrodermabrazji? Jeśli mam kilka blizn i rozszerzone pory to ile zabiegów wystarczy? PROSZE O ODP )


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia135 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-16, 13:35   #4323
AbigailLKosmetolog
Raczkowanie
 
Avatar AbigailLKosmetolog
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez asia135 Pokaż wiadomość
HEJ! Mam pytanie. Czy 16 lat to za mało na zabieg mikrodermabrazji? Jeśli mam kilka blizn i rozszerzone pory to ile zabiegów wystarczy? PROSZE O ODP )


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To jest kwestia indywidualna, najpierw musisz iść na konsultację, aby dobrać odpowiednie zabiegi.
AbigailLKosmetolog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-17, 10:56   #4324
Amaranta16
Raczkowanie
 
Avatar Amaranta16
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 250
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Czy jest ktos kto leczył się za pomocą Benzacne? Jakie efekty to dało?
__________________
Niczego nie żałuję, czasem po prostu nie było warto...
Amaranta16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-17, 11:22   #4325
asia135
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 21
Dot.: bolące pryszcze

Tak ja kiedyś miałam dobrze wysusza pryszcze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia135 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-17, 11:55   #4326
Amaranta16
Raczkowanie
 
Avatar Amaranta16
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 250
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez asia135 Pokaż wiadomość
Tak ja kiedyś miałam dobrze wysusza pryszcze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A stosowałaś na pojedyncze zmiany czy na na taki bardziej nasilony tradzik?
__________________
Niczego nie żałuję, czasem po prostu nie było warto...
Amaranta16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-17, 13:50   #4327
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Mnie beznacne bardzo uczuliło.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 13:02   #4328
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: bolące pryszcze

Nigdy nie miałam większych przygód z trądzikiem, ale ostatnio moja twarz wygląda fatalnie. Dermatolog polecił: epiduo na noc, skinoren na dzień. Skinoren stosowałam już wcześniej, ale bez większej poprawy.
Mija dzisiaj tydzień i obawiam się, że to już jest koniec dla mnie. Zaczęłam się łuszczyć 3-4 dni temu. Od tej pory gdzieś w środku dnia nakładałam tłusty krem dla dzieci lub olejek na twarz. Nic nie piekło, nie szczypało. Aż do dzisiaj.
Dzisiaj moja skóra jest w takim stanie, że nałożenie porannego skinorenu piekło, zmyłam go prawie od razu. Skóra jest sucha, podrażniona, więc nałożyłam krem. Nałożyłam na jeden policzek i zmywałam. Ok, krem dla dzieci nie, mam jeszcze emulsję z ziaji dla skóry atopowej, na pewno będzie delikatniejsze i nawilży. Nope.
Chwilową ulgę przynosi zimna woda.
Czym się ratować? Co przyniesie ulgę i to złagodzi?

Wysłane przy użyciu Tapatalk.
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 13:10   #4329
sentimental_
Sens.
 
Avatar sentimental_
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 470
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cześć
Zaglądam tu pierwszy raz , ale czytając wpisy znam ból trądziku od podszewki ..
W swoim czasie próbowałam wszystkiego - chyba nie ma takiej rzeczy, której bym nie używała ... maści, antybiotyki, kremy, toniki, mydła, peelingi.. omg .. koszmar za koszmarem , a cera dalej fatalna.
Jakiś miesiąc temu czytałam różne fora i postanowiłam sobie kupić sok z aloesu , ku mojemu zdziwieniu jestem w szoku, w miesiąc moja twarz wygląda inaczej. Z kilkunastu pryszczy, mam dwa ..
Polecam do spróbowania
__________________
"Z próżnego nie nalejesz bez większego trudu,
Bez marzeń, wyobrażeń, działań, nie oczekuj cudu."
sentimental_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 13:29   #4330
Amaranta16
Raczkowanie
 
Avatar Amaranta16
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 250
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Nigdy nie miałam większych przygód z trądzikiem, ale ostatnio moja twarz wygląda fatalnie. Dermatolog polecił: epiduo na noc, skinoren na dzień. Skinoren stosowałam już wcześniej, ale bez większej poprawy.
Mija dzisiaj tydzień i obawiam się, że to już jest koniec dla mnie. Zaczęłam się łuszczyć 3-4 dni temu. Od tej pory gdzieś w środku dnia nakładałam tłusty krem dla dzieci lub olejek na twarz. Nic nie piekło, nie szczypało. Aż do dzisiaj.
Dzisiaj moja skóra jest w takim stanie, że nałożenie porannego skinorenu piekło, zmyłam go prawie od razu. Skóra jest sucha, podrażniona, więc nałożyłam krem. Nałożyłam na jeden policzek i zmywałam. Ok, krem dla dzieci nie, mam jeszcze emulsję z ziaji dla skóry atopowej, na pewno będzie delikatniejsze i nawilży. Nope.
Chwilową ulgę przynosi zimna woda.
Czym się ratować? Co przyniesie ulgę i to złagodzi?

Wysłane przy użyciu Tapatalk.
Ja sie ratuję Cicalfate z Avene. On jest zalecany dla skóry po różnych zabiegach kosmetycznych i dermatologicznych. Mnie pomaga, nie mam większych podrażnien a ostatnio od tygodnia dzień w dzień katuje skóre Benzacne.
Polecam robić przerwy. Jeden dzień złuszczania, jeden nawilżania.
__________________
Niczego nie żałuję, czasem po prostu nie było warto...
Amaranta16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 14:11   #4331
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Nigdy nie miałam większych przygód z trądzikiem, ale ostatnio moja twarz wygląda fatalnie. Dermatolog polecił: epiduo na noc, skinoren na dzień. Skinoren stosowałam już wcześniej, ale bez większej poprawy.
Mija dzisiaj tydzień i obawiam się, że to już jest koniec dla mnie. Zaczęłam się łuszczyć 3-4 dni temu. Od tej pory gdzieś w środku dnia nakładałam tłusty krem dla dzieci lub olejek na twarz. Nic nie piekło, nie szczypało. Aż do dzisiaj.
Dzisiaj moja skóra jest w takim stanie, że nałożenie porannego skinorenu piekło, zmyłam go prawie od razu. Skóra jest sucha, podrażniona, więc nałożyłam krem. Nałożyłam na jeden policzek i zmywałam. Ok, krem dla dzieci nie, mam jeszcze emulsję z ziaji dla skóry atopowej, na pewno będzie delikatniejsze i nawilży. Nope.
Chwilową ulgę przynosi zimna woda.
Czym się ratować? Co przyniesie ulgę i to złagodzi?

Wysłane przy użyciu Tapatalk.
Woda termalna i Alantandermoline powinny pomóc. Ograniczenia stosowanie Epiduo. Raz na 2-3 dni. I koniecznie odczekaj 30min po myciu zanim nałożysz Epi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 18:18   #4332
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Nigdy nie miałam większych przygód z trądzikiem, ale ostatnio moja twarz wygląda fatalnie. Dermatolog polecił: epiduo na noc, skinoren na dzień. Skinoren stosowałam już wcześniej, ale bez większej poprawy.
Mija dzisiaj tydzień i obawiam się, że to już jest koniec dla mnie. Zaczęłam się łuszczyć 3-4 dni temu. Od tej pory gdzieś w środku dnia nakładałam tłusty krem dla dzieci lub olejek na twarz. Nic nie piekło, nie szczypało. Aż do dzisiaj.
Dzisiaj moja skóra jest w takim stanie, że nałożenie porannego skinorenu piekło, zmyłam go prawie od razu. Skóra jest sucha, podrażniona, więc nałożyłam krem. Nałożyłam na jeden policzek i zmywałam. Ok, krem dla dzieci nie, mam jeszcze emulsję z ziaji dla skóry atopowej, na pewno będzie delikatniejsze i nawilży. Nope.
Chwilową ulgę przynosi zimna woda.
Czym się ratować? Co przyniesie ulgę i to złagodzi?

Wysłane przy użyciu Tapatalk.

ja sam skinoren uzywam tylko na noc co 2 dzien a reszta to nawilżanie, a razem z epiduo to musi byc masakra jakas, ja bym nie stosowała razem tych kosmetyków bez nawilżania, bo przy takiej częstotliwosci uzywania to nie dziwne ze sie tak wszystko piecze.

Ja polecam z avy emulsję przeciwzmarszczkową ma bogatą konsystencje ( i mnie nie zapchała nie wiem jak było by u ciebie) i krem z firmy dla na noc z krwawnikiem, ładnie nawilża i nie zapycha
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 19:08   #4333
chopsuey93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hej dziewczyny! Mam problem z cerą, opiszę w skrócie jak on wygląda.
Pierwsze wypryski zaczęły pojawiać się u mnie pod koniec gimnazjum, wcześniej cera była wręcz nieskazitelna. W liceum męczyło mnie to trochę, ale delikatny make up był w stanie to przykryć, bo trądzik nie był duzy. Na dzien dzisiejszy mam 23 lata i cerę w kiepskiej kondycji, generalnie są okresy kiedy jest okej, wyprysków prawie nie ma, ale są też takie dni gdzie wręcz okropnie mnie wysypuje (teraz tak jest, ale to prawdopodobnie przez żel, który stosuję, podobno pomaga, ale początkowo właśnie wysypuje całą twarz)
Moja cera jest dosc problemowa, to nie tak, że wyskakują mi pryszcze, ja po prostu mam taką cerę cały czas, ten stan się utrzymuje. Przejawia się to w czerwonych miejscach w okolicy policzków i takich jakby "gładkich" pryszczach lub delikatnych bliznach potrądzikowych. Głównie mam to na policzkach, teraz też wysypało mi okolice brody, choć zwykle jest tam okej. Czoło zwykle jest gładkie, rzadko kiedy cokolwiek mi tam wyskoczy. Proszę o pomoc! Czy któraś z Was miała/ma podobny problem i wie jak z tym walczyć? Co stosować? Próbowałam już wielu rzeczy (kremy, żele, specjalne mydła) i powoli się załamuję, bo efektów brak... HELP!
chopsuey93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 21:23   #4334
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Nigdy nie miałam większych przygód z trądzikiem, ale ostatnio moja twarz wygląda fatalnie. Dermatolog polecił: epiduo na noc, skinoren na dzień. Skinoren stosowałam już wcześniej, ale bez większej poprawy.
Mija dzisiaj tydzień i obawiam się, że to już jest koniec dla mnie. Zaczęłam się łuszczyć 3-4 dni temu. Od tej pory gdzieś w środku dnia nakładałam tłusty krem dla dzieci lub olejek na twarz. Nic nie piekło, nie szczypało. Aż do dzisiaj.
Dzisiaj moja skóra jest w takim stanie, że nałożenie porannego skinorenu piekło, zmyłam go prawie od razu. Skóra jest sucha, podrażniona, więc nałożyłam krem. Nałożyłam na jeden policzek i zmywałam. Ok, krem dla dzieci nie, mam jeszcze emulsję z ziaji dla skóry atopowej, na pewno będzie delikatniejsze i nawilży. Nope.
Chwilową ulgę przynosi zimna woda.
Czym się ratować? Co przyniesie ulgę i to złagodzi?

Wysłane przy użyciu Tapatalk.
Skinoren na dzień w lecie?! :O
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-19, 08:50   #4335
asia135
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 21
Dot.: bolące pryszcze

Pojedyncze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia135 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-19, 09:24   #4336
Wiaruska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 15
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Ja mam już dosyć, zdecydowałam się ostatecznie, jadę na Słowację, niech się dzieje co chce. Dostałam kiedyś namiar - xxx Robi się to szybko, jest coraz popularniejsze, tylko u nas robi się z tego dramat. Będę miała spokój z trądzikiem , miesiączką i obawą przed rakiem.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-08-22 o 11:32 Powód: Link.
Wiaruska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-19, 09:29   #4337
asia135
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 21
Dot.: bolące pryszcze

Chcesz wyciąć macice?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia135 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-19, 17:17   #4338
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Przecież to najprawdopodobniej spowoduje menopauzę. Zamiast trądziku i bolesnych miesiączek dużo wcześniej czekają Cię zmarszczki i obwisła skóra, nie mówiąc o takich sprawach jak słabsze kości czy stawy.
Przepraszam, ale nie wierzę w tę wypowiedź.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-21, 08:06   #4339
23unicorn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez chopsuey93 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam problem z cerą, opiszę w skrócie jak on wygląda.
Pierwsze wypryski zaczęły pojawiać się u mnie pod koniec gimnazjum, wcześniej cera była wręcz nieskazitelna. W liceum męczyło mnie to trochę, ale delikatny make up był w stanie to przykryć, bo trądzik nie był duzy. Na dzien dzisiejszy mam 23 lata i cerę w kiepskiej kondycji, generalnie są okresy kiedy jest okej, wyprysków prawie nie ma, ale są też takie dni gdzie wręcz okropnie mnie wysypuje (teraz tak jest, ale to prawdopodobnie przez żel, który stosuję, podobno pomaga, ale początkowo właśnie wysypuje całą twarz)
Moja cera jest dosc problemowa, to nie tak, że wyskakują mi pryszcze, ja po prostu mam taką cerę cały czas, ten stan się utrzymuje. Przejawia się to w czerwonych miejscach w okolicy policzków i takich jakby "gładkich" pryszczach lub delikatnych bliznach potrądzikowych. Głównie mam to na policzkach, teraz też wysypało mi okolice brody, choć zwykle jest tam okej. Czoło zwykle jest gładkie, rzadko kiedy cokolwiek mi tam wyskoczy. Proszę o pomoc! Czy któraś z Was miała/ma podobny problem i wie jak z tym walczyć? Co stosować? Próbowałam już wielu rzeczy (kremy, żele, specjalne mydła) i powoli się załamuję, bo efektów brak... HELP!
Ja mam to samo,mam 21 lat i tez chcialabym wiedziec,jak temu zaradzic.
23unicorn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-23, 16:10   #4340
Aishinette
Zadomowienie
 
Avatar Aishinette
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 646
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Witam wszystkie walczące z tym paskudztwem!
Mam 22 lata, trądzik nieprzerwanie od 11 lat (przyczyną najprawdopodobniej były/są androgeny, mam zdiagnozowane również łysienie na tym tle, ale nie o tym temat). Aktualnie nie ma tragedii (ale cudu też nie), głównie zaskórniki otwarte i zamknięte i pryszcze, jak łapki mi pójdą tam gdzie nie trzeba, ew. zapcha mnie krem, a o to łatwo. Bardzo pomagały mi zabiegi kwasami (na które, niestety, nie będzie mnie na jesień stać) i atrederm. Stąd moje pytanie- lepiej próbować jesienią kwasów na własną rękę w domu (o niebo taniej wychodzi, ale, nie ukrywam, boję się, że popalę sobie twarz) czy przejść do dermatologa po atrederm? Znacie jakiegoś dobrego dermatologa w W-wie?
A, po atredermie stosowanym zimą bardzo ściemniał mi kolor cery, prawdopodobnie po złuszczaniu szybko się opaliła i baardzo odróżnia się to od szyi, wyglądam jak w za ciemnym podkładzie, miała któraś z Was podobny problem?
__________________
"Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych lub złych.
Ludzie są albo czarujący, albo nudni."
Aishinette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 22:04   #4341
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Aishinette Pokaż wiadomość
Witam wszystkie walczące z tym paskudztwem!
Mam 22 lata, trądzik nieprzerwanie od 11 lat (przyczyną najprawdopodobniej były/są androgeny, mam zdiagnozowane również łysienie na tym tle, ale nie o tym temat). Aktualnie nie ma tragedii (ale cudu też nie), głównie zaskórniki otwarte i zamknięte i pryszcze, jak łapki mi pójdą tam gdzie nie trzeba, ew. zapcha mnie krem, a o to łatwo. Bardzo pomagały mi zabiegi kwasami (na które, niestety, nie będzie mnie na jesień stać) i atrederm. Stąd moje pytanie- lepiej próbować jesienią kwasów na własną rękę w domu (o niebo taniej wychodzi, ale, nie ukrywam, boję się, że popalę sobie twarz) czy przejść do dermatologa po atrederm? Znacie jakiegoś dobrego dermatologa w W-wie?
A, po atredermie stosowanym zimą bardzo ściemniał mi kolor cery, prawdopodobnie po złuszczaniu szybko się opaliła i baardzo odróżnia się to od szyi, wyglądam jak w za ciemnym podkładzie, miała któraś z Was podobny problem?
ja stosuje w domu 1000 razy taniej takiego kwasu starcza na wiele zabiegów/ toników więc ja polecam w domu

a artrederm u mnie bardziej rozjaśnił cerę, a że stosuję filtry cały rok to się nie opaliłam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-23, 23:49   #4342
Aishinette
Zadomowienie
 
Avatar Aishinette
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 646
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Dziękuję za odpowiedź, to najwyżej będę tylko na oxybrazję dalej chodzić do kosmetyczki, a reszta w ramach oszczędności w domku jesienią.
A z jakiej strony kupujesz kwasy? Bo znalazłam ich tyle, że zgłupiałam.
Właśnie najlepsze jest, że ani jednego dnia nie odpuściłam nakładania pod podkład filtra vichy 50, naczytałam się o foto starzeniu i się lekkiej obsesji na tym punkcie nabawiłam, plus wiadomo, żeby uniknąć przebarwień. Ale nic, może po kwasach to jakoś zjaśnieje. :/
__________________
"Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych lub złych.
Ludzie są albo czarujący, albo nudni."
Aishinette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-24, 15:43   #4343
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

^
Czasami filtry chemiczne mogą tak działać.U niektórych powodują zwiekszone ryzyko powstania przebarwien,ze wzgledu na sposob w jaki działaja,pozatym ze wzgledu na reakcje cieplna która wtedy powstaje,co niektore wrażliwsze cery mogą tak na nie reagować,przez podraznienie. M.in z tego powodu ja przestałam używać filtrów chemicznych i przerzuciłam się na mineralne.

Nie doczytałam,że stosowałas atrederm,kiedy go odstawiłas i jakie stężenie stosowałaś?Czasem po zbyt agresywnym złuszczaniu pojawia się taki skutek uboczny ,w postaci ciemniejszej skóry.Powinno minąć po kilku miesiącach od jego odstawienia

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2016-08-24 o 15:46
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-24, 16:10   #4344
Aishinette
Zadomowienie
 
Avatar Aishinette
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 646
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
^
Czasami filtry chemiczne mogą tak działać.U niektórych powodują zwiekszone ryzyko powstania przebarwien,ze wzgledu na sposob w jaki działaja,pozatym ze wzgledu na reakcje cieplna która wtedy powstaje,co niektore wrażliwsze cery mogą tak na nie reagować,przez podraznienie. M.in z tego powodu ja przestałam używać filtrów chemicznych i przerzuciłam się na mineralne.

Nie doczytałam,że stosowałas atrederm,kiedy go odstawiłas i jakie stężenie stosowałaś?Czasem po zbyt agresywnym złuszczaniu pojawia się taki skutek uboczny ,w postaci ciemniejszej skóry.Powinno minąć po kilku miesiącach od jego odstawienia
Niedobrze, polubiłam się już z tym filtrem matującym Vichy, pierwszy filtr, który mnie nie uczulał i nie zapychał, plus nie powodował efektu świecenia.

Atrederm stosowałam o najsłabszej mocy, czyli 0,025, ale łuszczenie miałam ogromne. Stosowałam z tego co pamiętam od grudnia do marca/kwietnia mniej więcej. Mam nadzieję, że to stopniowo poschodzi w takim razie.
__________________
"Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych lub złych.
Ludzie są albo czarujący, albo nudni."
Aishinette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-24, 16:55   #4345
justyna1250
Przyczajenie
 
Avatar justyna1250
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 13
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Mi ostatnio "dobrze robi" mycie twarzy olejem kokosowym. Skóra po jego użyciu staje się oczyszczona, a jednocześnie nawilżona. Jestem także w trakcie testów 2 produktów do twarzy. Pierwszym z nich jest olej tamanu, który działa antybakteryjnie, regeneruje skórę oraz zwalcza blizny. Kolejnym zaś preparatem są kapsułki twist off Dermogal z wit A+E. Oba produkty rozsmarowuję na twarzy na noc, dzięki czemu mają okazje się dobrze wchłonąć i przyswoić przez cerę. Jedynym ich minusem jest niezbyt przyjemny zapach, który można przeżyć zważając jakie korzyści zyskuje moja skóra Gorąco polecam
justyna1250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-24, 19:24   #4346
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez justyna1250 Pokaż wiadomość
Mi ostatnio "dobrze robi" mycie twarzy olejem kokosowym. Skóra po jego użyciu staje się oczyszczona, a jednocześnie nawilżona. Jestem także w trakcie testów 2 produktów do twarzy. Pierwszym z nich jest olej tamanu, który działa antybakteryjnie, regeneruje skórę oraz zwalcza blizny. Kolejnym zaś preparatem są kapsułki twist off Dermogal z wit A+E. Oba produkty rozsmarowuję na twarzy na noc, dzięki czemu mają okazje się dobrze wchłonąć i przyswoić przez cerę. Jedynym ich minusem jest niezbyt przyjemny zapach, który można przeżyć zważając jakie korzyści zyskuje moja skóra Gorąco polecam
oo ja uwielbiam dermogal

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Aishinette Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź, to najwyżej będę tylko na oxybrazję dalej chodzić do kosmetyczki, a reszta w ramach oszczędności w domku jesienią.
A z jakiej strony kupujesz kwasy? Bo znalazłam ich tyle, że zgłupiałam.
Właśnie najlepsze jest, że ani jednego dnia nie odpuściłam nakładania pod podkład filtra vichy 50, naczytałam się o foto starzeniu i się lekkiej obsesji na tym punkcie nabawiłam, plus wiadomo, żeby uniknąć przebarwień. Ale nic, może po kwasach to jakoś zjaśnieje. :/
ja uzywałam migdałowego zamówiłam z mazideł ma konsystencje proszku, miałam też mlekowy ale ten za to był o płynnej konsystencji jak już go kupiłam

jeszcze na rozjaśnienia polecam glukonolakton też w formie proszu teraz własnie uzywam tonik z nim
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 08:27   #4347
asia135
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 21
Dot.: bolące pryszcze

Cześć! Znacie moze jakies sposoby na skuteczne zwężenie porów? (Domowe i zabiegi) proszę o odp


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia135 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 10:44   #4348
Aishinette
Zadomowienie
 
Avatar Aishinette
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 646
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
oo ja uwielbiam dermogal

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------



ja uzywałam migdałowego zamówiłam z mazideł ma konsystencje proszku, miałam też mlekowy ale ten za to był o płynnej konsystencji jak już go kupiłam

jeszcze na rozjaśnienia polecam glukonolakton też w formie proszu teraz własnie uzywam tonik z nim
Dziękuję za odpowiedź! I ten z mazideł to już ma dobre ph czy trzeba z tym kombinować? Wybacz taki deszcz pytań, ale naczytałam się na wizażu na wątku o kwasach, że to nie zawsze taka prosta sprawa jest.
To szykują mi się zakupy w takim razie, jesień niedługo.



---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:
Napisane przez asia135 Pokaż wiadomość
Cześć! Znacie moze jakies sposoby na skuteczne zwężenie porów? (Domowe i zabiegi) proszę o odp


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi na pory pomógł Atrederm i w mniejszym stopniu peeling kawitacyjny, ale ja mimo sporego trądziku jakoś bardzo rozszerzonych nie miałam.
__________________
"Absurdem jest dzielić ludzi na dobrych lub złych.
Ludzie są albo czarujący, albo nudni."
Aishinette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 18:36   #4349
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Moja kuracja Tetralysalem dobiegła końca.
Dostałam teraz żel Akneroxid 10. Stosował go ktoś?
__________________
Książki 2024: 6

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 21:24   #4350
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez a ga ta Pokaż wiadomość
Moja kuracja Tetralysalem dobiegła końca.
Dostałam teraz żel Akneroxid 10. Stosował go ktoś?
Mam Akneroxid 5. Mocny, wysusza bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:38.