Randki przez Internet - Wasze doświadczenia - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-27, 18:50   #4981
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Cześć

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86545702]Ja kiedyś dostałam "Ale jesteś śliczna, od takiej dziewczyny to nawet w jaja przyjemnie by było dostać". Przynajmniej oryginalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ja ze mam serce jak ser szwajcarski cale podziurawione. Taki tekst na czesc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 11:48   #4982
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Ciągną do mnie 30-parolatkowie mieszkający z rodzicami.
Kasując konto na portalu, dałam paru osobom kontakt na komunikator i ugh. Muszę im podziękować.
Jeden pisał do mnie o mnie w trzeciej osobie
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 11:51   #4983
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ciągną do mnie 30-parolatkowie mieszkający z rodzicami.
Kasując konto na portalu, dałam paru osobom kontakt na komunikator i ugh. Muszę im podziękować.
Jeden pisał do mnie o mnie w trzeciej osobie
Lepiej, zeby mieszkali z rodzicami, niz z zonami i dziecmi
A tak na serio, to raz mi sie trafil kwiatek "wszystko w jednym", mieszkal z matka, zona i corka
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 11:53   #4984
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Lepiej, zeby mieszkali z rodzicami, niz z zonami i dziecmi
A tak na serio, to raz mi sie trafil kwiatek "wszystko w jednym", mieszkal z matka, zona i corka
Chyba wolę rozwodnika niż maminsynka. Chociaż faceta z dzieckiem to nie za bardzo.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 11:58   #4985
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Chyba wolę rozwodnika niż maminsynka. Chociaż faceta z dzieckiem to nie za bardzo.
Nie mam nic przeciwko rozwodnikom, ale za pana z obecna zona zamiast bylej podziekuje.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 14:13   #4986
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Bo mnie akurat bardziej interesują inne rzeczy niż wyglad. Oczywiście tez jest ważny, ale wyglad można zmienić, dostosować. Inteligencji, sposobu dyskusji, rozmowy, wnioskowania i charakteru - nie.
sposob dyskusji, rozmowy (w tym:pisemnej wypowiedzi) oraz niektore cechy charakteru, a nawet śmiem twierdzić, że w jakimś stopniu tez poziom inteligencji tez można zmienić. objerzyj se Green book'a bo nie będe tu się rozwijać z argumentacją

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Dla wiekszosci ludzi raczej wszystko jest wazne, charakter osobowosc jak i wyglad. Tak jakby patrzenie na wyglad oznaczalo, ze gosc moze odpowiadac polslowkiem, no tez nie. Brak zdjec na portalu wydaje mi sie podejrzany, albo facet jest mocno niewyjsciowy albo ma paranoje na punkcie prywatnosci.
dawno daaawno temu, w epocje gazet papierowych i rubryk towarzyskich jakoś się ludzie bez zdjęć - via pisanie listów potrafili zapoznać. poza tym w opisie profilu tez niezbyt bardzo jej jak POKAZAC charakter, mozna cos tam poopisywać (ale czy to prawda...). najbardziej to można chyba pokazać umiejętności pisania i inteligencje- taki jej intelektualno- werbalny wycinek. ale czy taka umiejętnośc jest jakaś znacząca w tworzeniu związku...?
Wnioskuje z odpowiedzi kobiet tutaj, że raczej żadna nie zaryzykowala nie wstawiania zdjęc na takie portal randkowy?

Cytat:
Napisane przez Anons Pokaż wiadomość
Witam wszystkich jestem tu nowy i być może nie jest to odpowiednie forum ale mam pytanie do kobiet 🤗 Więc tak chodzi mi o taki portal znany pewnie Badoo chodzi mi czemu jak mnie z kimś "sparuje" i napiszę coś w stylu "cześć oglądałaś jakiś film ostatnio" czy coś podobnego byle nie co tam to i tak nikt nie odpisuje? Mogłybyście pomóc mniej więcej jak rozpocząć taka rozmowę ale "inaczej" 🤔
zgodnie z zasadą savoir-vivre wypadałoby się przywitać i przedstawić np. cześć, jestem Romek, mieszkam w xxx (albo blisko Twojego miasta, jeśli to już zostalo gdzieś "wyzej opisane" , zaciekawiło mnie w Twoim profilu to i to (super lustrznaka na Twojej szyi , chcialabys moze ze mna porozmawiac i poznać mnie blizej? " o tym jaki ty film ostatnio ogladales i czy był słaby czy super tez mozesz napisac.
Ja osobiście preferowałam troche dłuzszę 'zaczepkę niż jedno zdanie - chociaz bez przesady- nie elaboraty.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ciągną do mnie 30-parolatkowie mieszkający z rodzicami.
Kasując konto na portalu, dałam paru osobom kontakt na komunikator i ugh. Muszę im podziękować.
Jeden pisał do mnie o mnie w trzeciej osobie
I z powodu takiej jednej niepasującej Ci cechy (a wiesz czemu konkretni osobnicy mieszkają z rodzicami?) skreślasz faceta?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 18:01   #4987
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;86549153]

I z powodu takiej jednej niepasującej Ci cechy (a wiesz czemu konkretni osobnicy mieszkają z rodzicami?) skreślasz faceta?[/QUOTE]

Tak, to dla mnie bardzo istotne, żeby uciąć pępowinę, kiedy jest na to czas (czyli najpóźniej po studiach, koło 25 roku życia), stać się samodzielnym, prać sobie gacie, nie jadać mamusinych obiadków i nie konsultować wszystkiego z rodzicielką.
Złamałam tę zasadę trzy lata temu, kiedy to związałam się z "synkiem mamusi". I to był z mojej strony błąd. Poznałam w międzyczasie też kilku nieogarów życiowych mieszkających z rodzicami. Wszyscy jak jeden mąż twierdzili, że mieszkają tam chwilowo, przypadkiem i znajdywali mnóstwo powodów by zracjonalizować ten stan rzeczy. Jeden mówił nawet, że ma przecież prywatność i mama mu nie wchodzi do pokoju, a drugi nie zamierzał się nigdy wyprowadzać, bo miał duży pokój na strychu.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 18:16   #4988
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Tak, to dla mnie bardzo istotne, żeby uciąć pępowinę, kiedy jest na to czas (czyli najpóźniej po studiach, koło 25 roku życia), stać się samodzielnym, prać sobie gacie, nie jadać mamusinych obiadków i nie konsultować wszystkiego z rodzicielką.

Złamałam tę zasadę trzy lata temu, kiedy to związałam się z "synkiem mamusi". I to był z mojej strony błąd. Poznałam w międzyczasie też kilku nieogarów życiowych mieszkających z rodzicami. Wszyscy jak jeden mąż twierdzili, że mieszkają tam chwilowo, przypadkiem i znajdywali mnóstwo powodów by zracjonalizować ten stan rzeczy. Jeden mówił nawet, że ma przecież prywatność i mama mu nie wchodzi do pokoju, a drugi nie zamierzał się nigdy wyprowadzać, bo miał duży pokój na strychu.
Ja bym się wstydził powiedzieć kobiecie, ze mieszkam z rodzicami i ze nie mam własnego kąta. A co dopiero mówić o prywatności w takim miejscu

Pani Robot i tak jest bardzo tolerancyjna, bo wg mnie granica mieszkania z rodzicami jest 18 lat - ponoć jest to granica dojrzałości, wiec warto by było pokazać, ze można samemu się ogarnąć.

Ja z rodzicami de facto nie mieszkałem od 14 roku życia - internat. I jakoś można tak zyc i ogarniać się w taki sposób zamiast chować się pod spódnica całe życie.
Gdybym sam miał dzieci, to tez bym wykopał zaraz po ukończeniu podstawówki by sam się sobą zajmował smarkacz.

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-02-28 o 18:18
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 18:31   #4989
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ja bym się wstydził powiedzieć kobiecie, ze mieszkam z rodzicami i ze nie mam własnego kąta. A co dopiero mówić o prywatności w takim miejscu

Pani Robot i tak jest bardzo tolerancyjna, bo wg mnie granica mieszkania z rodzicami jest 18 lat - ponoć jest to granica dojrzałości, wiec warto by było pokazać, ze można samemu się ogarnąć.

Ja z rodzicami de facto nie mieszkałem od 14 roku życia - internat. I jakoś można tak zyc i ogarniać się w taki sposób zamiast chować się pod spódnica całe życie.
Gdybym sam miał dzieci, to tez bym wykopał zaraz po ukończeniu podstawówki by sam się sobą zajmował smarkacz.
Nie przesadzasz trochę?
Jak 18 letnie dziecko ma się wyprowadzić, podczas gdy jeszcze uczy się w szkole średniej? Ma kończyć szkołę i jednocześnie wynajmować mieszkanie oraz zarabiać na własne utrzymanie?
Ja osobiście też nie lubię maminsynków i stronię od takich. Jak również każdemu dorosłemu człowiekowi radzę wyprowadzkę od rodziców i życie na własny rachunek, z odciętą pępowiną. No ale żeby dziecko wyganiać z domu?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 18:42   #4990
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Tak, to dla mnie bardzo istotne, żeby uciąć pępowinę, kiedy jest na to czas (czyli najpóźniej po studiach, koło 25 roku życia), stać się samodzielnym, prać sobie gacie, nie jadać mamusinych obiadków i nie konsultować wszystkiego z rodzicielką.
Złamałam tę zasadę trzy lata temu, kiedy to związałam się z "synkiem mamusi". I to był z mojej strony błąd. Poznałam w międzyczasie też kilku nieogarów życiowych mieszkających z rodzicami. Wszyscy jak jeden mąż twierdzili, że mieszkają tam chwilowo, przypadkiem i znajdywali mnóstwo powodów by zracjonalizować ten stan rzeczy. Jeden mówił nawet, że ma przecież prywatność i mama mu nie wchodzi do pokoju, a drugi nie zamierzał się nigdy wyprowadzać, bo miał duży pokój na strychu.
Zauważyłam właśnie, że większość facetów z portali mieszka z rodzicami. Nawet Ci, którzy mają już stałą pracę od kilku lat. Właśnie uświadomiłam sobie, że nie mogę sobie przypomnieć faceta, który mieszka sam. Nie liczę tych, którzy pracują za granicą. Wygodne mamy społeczeństwo.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 18:49   #4991
ButWCzapce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 187
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ciągną do mnie 30-parolatkowie mieszkający z rodzicami.
Kasując konto na portalu, dałam paru osobom kontakt na komunikator i ugh. Muszę im podziękować.
Jeden pisał do mnie o mnie w trzeciej osobie

Jej, może jeszcze nie mam jeszcze 30 lat ale właśnie wylądowałem na garnuszku rodziców
(trochę inna bajka że tylko na niecały miesiąc, a to bank zaliczył poślizg - ale to się nie liczy xD).


Skoro tak to działa... umówisz się ze mną?



Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ja bym się wstydził powiedzieć kobiecie, ze mieszkam z rodzicami i ze nie mam własnego kąta. A co dopiero mówić o prywatności w takim miejscu
Bo to wstyd jak choloera... ale z drugiej strony się nie dziwie temu zjawisku. Jeżeli żyjemy w świecie gdzie kupując chociaż trochę przyzwoite mieszkanie "do wejścia" w dużym mieście (Kraków lub Warszawa) trzeba na stół wyłożyć kwotę rzędu 0,5 mln pln to nie mam pytań...

Edytowane przez ButWCzapce
Czas edycji: 2019-02-28 o 18:50
ButWCzapce jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 18:55   #4992
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Nie trzeba od razu kupować, można wynajmować.
Wiadomo, czasami zdarzają się różne sytuacje w życiu i na chwilę można wrócić do rodziców. No ale nie żyć sobie na stałe wygodnie w pokoiku w domu rodzinnym, gdy mamusia wypierze, posprząta i ugotuje.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 19:05   #4993
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Gdybym sam miał dzieci, to tez bym wykopał zaraz po ukończeniu podstawówki by sam się sobą zajmował smarkacz.
Jesteś całkiem zabawny
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 19:10   #4994
ButWCzapce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 187
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Nie trzeba od razu kupować, można wynajmować.
Wiadomo, czasami zdarzają się różne sytuacje w życiu i na chwilę można wrócić do rodziców. No ale nie żyć sobie na stałe wygodnie w pokoiku w domu rodzinnym, gdy mamusia wypierze, posprząta i ugotuje.
Oczywiście zgadzam się. Uderzam tylko w ten poplątany porządek świata
(czysta irytacja że coś co 5 lat temu kupowałbym za 300 k pln teraz płaci się 0,5 mln pln i do tego 3 banki przy wkładzie własnym rzędu 70% potrafią mieć w du.pie ustawowe terminy)

Do tego jak spojrzę w przeszłość należy zaznaczyć że wynajem jest skrajnością która nie opłaca się w sposób radykalny. Lepiej żeby przeznaczone pieniądze szły na spłatę kredytu... (czysta ekonomia)
Przy tym olbrzymim niedoborze mieszkań w Polsce zauważam że sam popyt na wynajem wpływa na ceny mieszkań... (zamknięte koło)

Teraz zupełnie nie dziwię się że taki człowiek chce pomieszkać chwilę z rodzicami (zaznaczam że powinno odbywać się to na zdrowych zasadach - bez żadnego "matkowania"). W ten sposób zyskać mogą trochę rodzice tego człowieka (coś zawsze się dorzuci do rachunku), a ten młody człowiek odłoży jakąś namiastkę funduszy na swoje mieszkanko.

Ale to tylko takie moje przemyślenia jak patrzę w przeszłość...

---
btw. dlaczego kobieta mieszkająca z rodzicami nie jest czymś dziwnym? (ja w chwili obecnej wstydzę się jak cholera, chociaż mój przypadek jest krótkotrwały... a nie przypominam sobie bym kiedykolwiek umawiał się z kobietami które byłyby w sytuacji gdzie mieszkałyby na zupełnie własny rachunek )

Edytowane przez ButWCzapce
Czas edycji: 2019-02-28 o 19:15
ButWCzapce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 19:10   #4995
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Zauważyłam właśnie, że większość facetów z portali mieszka z rodzicami. Nawet Ci, którzy mają już stałą pracę od kilku lat. Właśnie uświadomiłam sobie, że nie mogę sobie przypomnieć faceta, który mieszka sam. Nie liczę tych, którzy pracują za granicą. Wygodne mamy społeczeństwo.
Zaczynam mieć wrażenie, że z 99% facetów z Tindera, Badoo, Sympatii itp jest coś mocno nie tak, dlatego są sami. Pozostały 1% jest tam przypadkowo i na chwilę.
O kobietach się nie wypowiem, bo nie mam danych.

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Nie trzeba od razu kupować, można wynajmować.
Wiadomo, czasami zdarzają się różne sytuacje w życiu i na chwilę można wrócić do rodziców. No ale nie żyć sobie na stałe wygodnie w pokoiku w domu rodzinnym, gdy mamusia wypierze, posprząta i ugotuje.

Nawet zacząć od mieszkania wynajmowanego na pokoje, byle już sobie te majty samemu prać i żyć poza wzrokiem czujnego, rodzicielskiego oka.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 19:12   #4996
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez ButWCzapce Pokaż wiadomość
Oczywiście zgadzam się. Uderzam tylko w ten poplątany porządek świata
(czysta irytacja że coś co 5 lat temu kupowałbym za 300 k pln teraz płaci się 0,5 mln pln i do tego 3 banki przy wkładzie własnym rzędu 70% potrafią mieć w du.pie ustawowe terminy)


Do tego jak spojrzę w przeszłość należy zaznaczyć że wynajem jest skrajnością która nie opłaca się w sposób radykalny. Lepiej żeby przeznaczone pieniądze szły na spłatę kredytu... (czysta ekonomia)


Teraz zupełnie nie dziwię się że taki człowiek chce pomieszkać chwilę z rodzicami (zaznaczam że powinno odbywać się to na zdrowych zasadach - bez żadnego "matkowania"). W ten sposób zyskać mogą trochę rodzice tego człowieka (coś zawsze się dorzuci do rachunku), a ten młody człowiek odłoży jakąś namiastkę funduszy na swoje mieszkanko.



Ale to tylko takie moje przemyślenia jak patrzę w przeszłość...



---
btw. dlaczego kobieta mieszkająca z rodzicami nie jest czymś dziwnym? (ja w chwili obecnej wstydzę się jak cholera... a nie przypominam sobie bym kiedykolwiek umawiał się z kobietami które byłyby w sytuacji gdzie mieszkałyby na zupełnie własny rachunek )
I to jest ta racjonalizacja, o której wspominałam.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 19:57   #4997
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez ButWCzapce Pokaż wiadomość
Oczywiście zgadzam się. Uderzam tylko w ten poplątany porządek świata
(czysta irytacja że coś co 5 lat temu kupowałbym za 300 k pln teraz płaci się 0,5 mln pln i do tego 3 banki przy wkładzie własnym rzędu 70% potrafią mieć w du.pie ustawowe terminy)

Do tego jak spojrzę w przeszłość należy zaznaczyć że wynajem jest skrajnością która nie opłaca się w sposób radykalny. Lepiej żeby przeznaczone pieniądze szły na spłatę kredytu... (czysta ekonomia)
Przy tym olbrzymim niedoborze mieszkań w Polsce zauważam że sam popyt na wynajem wpływa na ceny mieszkań... (zamknięte koło)

Teraz zupełnie nie dziwię się że taki człowiek chce pomieszkać chwilę z rodzicami (zaznaczam że powinno odbywać się to na zdrowych zasadach - bez żadnego "matkowania"). W ten sposób zyskać mogą trochę rodzice tego człowieka (coś zawsze się dorzuci do rachunku), a ten młody człowiek odłoży jakąś namiastkę funduszy na swoje mieszkanko.

Ale to tylko takie moje przemyślenia jak patrzę w przeszłość...

---
btw. dlaczego kobieta mieszkająca z rodzicami nie jest czymś dziwnym? (ja w chwili obecnej wstydzę się jak cholera, chociaż mój przypadek jest krótkotrwały... a nie przypominam sobie bym kiedykolwiek umawiał się z kobietami które byłyby w sytuacji gdzie mieszkałyby na zupełnie własny rachunek )
Ale po co brać pol banki na kupno mieszkania? Za Odrą ludzie w przygniatającej większości mieszkania wynajmują a nie kupują.
Większość ludzi zarabia ile zarabia i zanim spłaca wymarzoną kawalerkę która kupili za kredyt na 30 lat, to będą na emeryturze. I będą gnić na 20 metrach wykończonych w najtańszych materiałach z leroya byle nie płacić wyzyskujacemu kamienicznikowi.
Jak ktoś lubi uwiązać się kredytem na 30 lat do jednego miejsca to spoko opcja. I liczyć ze będzie pracował przez 30 lat ciagle w tym samym miejscu. Powodzenia.
Jednak gdybym ja robił za ta przeciętna pensje to bym wynajmował co jakiś czas coś nowego, fajnego, przeprowadzal sie bliżej do nowej pracy i żył jak człowiek, a nie do końca życia oglądał każda złotówkę z 5 stron, bo mi na ratę kredytu może nie starczyć.

Kupno mieszkania obecnie ma tylko sens inwestycyjny a nie konsumpcyjny. Nie rozumiem tego pędu Januszy za własnymi metrami, choćby gdzieś na zadupiu, choćby ciasne, przy torach, lotnisku. Ale by było. Przegięcie w druga stronę.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 20:10   #4998
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 991
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Edan, te twoje skrajności
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 20:22   #4999
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Zaczynam mieć wrażenie, że z 99% facetów z Tindera, Badoo, Sympatii itp jest coś mocno nie tak, dlatego są sami. Pozostały 1% jest tam przypadkowo i na chwilę.
O kobietach się nie wypowiem, bo nie mam danych.
Ja właśnie najfajniejszych facetów jakich poznałam to byli tacy przypadkowi co niedawno się zarejestrowali.


Powiem wam, że ja nie trafiłam jeszcze ani razu na faceta mieszkającego z rodzicami a celuje w takich powyżej 28 lat. Ciekawe
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 20:23   #5000
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Ja właśnie najfajniejszych facetów jakich poznałam to byli tacy przypadkowi co niedawno się zarejestrowali.





Powiem wam, że ja nie trafiłam jeszcze ani razu na faceta mieszkającego z rodzicami a celuje w takich powyżej 28 lat. Ciekawe
A ja ani razu na dziewczyne/kobietę która by mieszkała z rodzicami.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 20:24   #5001
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Gdzie są 20 metrowe kawalerki za pół bańki
Chyba w innej Polsce żyjemy,....
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 20:26   #5002
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Gdzie są 20 metrowe kawalerki za pół bańki
Chyba w innej Polsce żyjemy,....
Widziałem całkiem fajna na starówce w Wawie, z ładnym widokiem, pod inwestycje, nie wymagająca żadnego wkładu. Od razu mogłaby iść na booking albo airbnb.
Ale kosztowała blisko pol banki.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 20:30   #5003
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Pyk!
Zaraz zakładam nową częsć wątku.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 20:30   #5004
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

No ale to po co dawać przykład kupna własnego kąta dając przykład kawalerki na starówce....
Ja właśnie będę brała kredyt na mieszkanie rata mi wyjdzie tyle co płacę za wynajem więc ja nie wiem po co tyle hejtu.
Gniję w najtańszych materiałach wynajmując bo dla januszy biznesu szafa z ikei już się liczy jako wysoki standard.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 20:30   #5005
ButWCzapce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 187
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ale po co brać pol banki na kupno mieszkania? Za Odrą ludzie w przygniatającej większości mieszkania wynajmują a nie kupują.
Większość ludzi zarabia ile zarabia i zanim spłaca wymarzoną kawalerkę która kupili za kredyt na 30 lat, to będą na emeryturze. I będą gnić na 20 metrach wykończonych w najtańszych materiałach z leroya byle nie płacić wyzyskujacemu kamienicznikowi.
Jak ktoś lubi uwiązać się kredytem na 30 lat do jednego miejsca to spoko opcja. I liczyć ze będzie pracował przez 30 lat ciagle w tym samym miejscu. Powodzenia.
Jednak gdybym ja robił za ta przeciętna pensje to bym wynajmował co jakiś czas coś nowego, fajnego, przeprowadzal sie bliżej do nowej pracy i żył jak człowiek, a nie do końca życia oglądał każda złotówkę z 5 stron, bo mi na ratę kredytu może nie starczyć.

Kupno mieszkania obecnie ma tylko sens inwestycyjny a nie konsumpcyjny. Nie rozumiem tego pędu Januszy za własnymi metrami, choćby gdzieś na zadupiu, choćby ciasne, przy torach, lotnisku. Ale by było. Przegięcie w druga stronę.

Nie chcę się sprzeczać ale wiele zależy od tzw. "punktu widzenia".
btw. absurdem jest wynajmować mieszkanie skoro można spłacać własne.


Jeżeli chodzi o mnie, wkład duży (kredyt niewielki - przy złych wiatrach do spłaty w kilka lat).
Mieszkanie w Niemczech? (niezbyt chcę zmieniać swoje życie). btw za te pieniądze mógłbym mieć przyzwoity dom kilkanaście kilometrów poza granicami miasta - ale niestety cenniejszą walutą jest dla mnie czas (tracić codziennie 1,5h na przebijanie się przez korki jest olbrzymim absurdem - ten czas można zagospodarować zdecydowanie lepiej).
Nadal temat Niemiec? Biorąc pod uwagę globalizację i kwestie zarobkowe... sory ale na tle Polski nie zawsze jest to atrakcyjny kierunek migracji. xD


Jak widzisz, życie jest naprawdę czymś względnym. Nie można tak po prostu generalizować...
---
btw. za Odrą jest nieco inna mentalność. Pan który wynajmuje Ci mieszkanie za Odrą traktuje prywatność jak świętość. W Polsce niestety jest z tym naprawdę słabo..

Edytowane przez ButWCzapce
Czas edycji: 2019-02-28 o 20:33
ButWCzapce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 20:33   #5006
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

I już zapraszam do drugiej części watku
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 20:33   #5007
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

Cytat:
Napisane przez ButWCzapce Pokaż wiadomość
Nie chcę się sprzeczać ale wiele zależy od tzw. "punktu widzenia".
btw. absurdem jest wynajmować mieszkanie skoro można spłacać własne.


Jeżeli chodzi o mnie, wkład duży (kredyt niewielki - przy złych wiatrach do spłaty w kilka lat).
Mieszkanie w Niemczech? (niezbyt chcę zmieniać swoje życie). btw za te pieniądze mógłbym mieć przyzwoity dom kilkanaście kilometrów poza granicami miasta - ale niestety cenniejszą walutą jest dla mnie czas (tracić codziennie 1,5h na przebijanie się przez korki jest olbrzymim absurdem - ten czas można zagospodarować zdecydowanie lepiej).
Nadal temat Niemiec? Biorąc pod uwagę globalizację i kwestie zarobkowe... sory ale na tle Polski nie zawsze jest to atrakcyjny kierunek migracji. xD


Jak widzisz, życie jest naprawdę czymś względnym. Nie można tak po prostu generalizować...
Jestem już trochę zmęczona i nie w temacie. Znaczy, że w Niemczech gorzej niż u nas? Pod jakim, urwał, względem? O_o
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-28, 20:33   #5008
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Randki przez Internet - Wasze doświadczenia

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post86550721
Link do drugiej części. Zapraszam.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-28 21:33:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.