Nasze Codzienne Jadłospisy XV - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-03, 07:30   #2971
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
no troszkę słodko



moje U na dzisiaj (pierwszy dzień studiów.... boję się) nie bój żaby, studia nie gryzą

1.3x wasa z margaryną i pomidorem, 2 parówki z keczupem, jabłko zamiast wasy fajnie gdyby tu wpadły jakieś dwie kromki żytniego chleba na przykład. Parówki też średnio, ale ja wychodzę z założenia, że na U na wszystko można sobie pozwolić (byle z umiarem )

2. grahamka ze schabowym i pomidorem (szkoda że nie mam sałaty) ok jeśli nie najmniejsza ta grahamka. masło jest?

3. grahamka, jogurt pitny żurawinowy duży ok

4. serek wiejski (jeśli będę bardzo głodna to z pieczywem) i pomidorem dorzuć kromkę lub dwie


na uczelni od 12 do 19 więc dlatego suchy obiad, wpadnie jakaś kawka na pewno
Brakuje mi jednego posiłku, szczególnie, że praktycznie cały dzień na uczelni więc jedzenie jest potrzebne. Dorzuciłabym trochę do tego jadłospisu.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 08:57   #2972
starss23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 163
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez starss23 Pokaż wiadomość
MOJE utrzymanie

ŚNIADANIE
-Duży kawał domowego ciasta ze śliwkami i jabłkami z cynamonem +kawa z mlekiem;
2ŚNIADANIE
-Sałatka z sera białego półtłustego z kukurydzą zalane sosem z kefiru i maślanki z ziolami i czosnkiem,+póltora wafla ryżowego z soja i sezamem;
OBIAD
-3 Ziemniaczki z wody,udko kurczaka we wlasnym sosie z ziolami,
-duuużo buraczków;
PODWIECZOREK
-jogurt naturalmy z jabłkiem i słonecznikiem;
KOLACJA
-3 chrupkie pieczywka graham z reszta sałatki jak z 2 śniadania,pomidor,oliwki;

i jak??? rano nie mogłam wcisnąć więcej,ponieważ wczoraj miałam rodzinnego grilla i wieczorkiem za bardzo sie objadłam,tzn(kiełbaska z grilla,miesko od szynki grillowane,ciasto 2 kawałki duze,2 piwka..)-troche nie zdrowego jedzonka było ale czasem nie zaszkodzi myślę

prosze o ocenkę i ślicznie dziekuję kochane

dziś zaliczone 100 odwróconych brzuszków i 100 super brzuszków tylko...
podbijam z wczoraj Ocenicie??
starss23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 09:25   #2973
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

idzie zima, kot więcej je a ja razem z nim...
w porę się ogarnęłam i wracam do lekkiej redukcji a oto plan na dziś :

śniadanie : jogurt naturalny, 4 łyżki mix płatków (owsiane, jęcznienne, pszenne, żytnie), kromka razowca z pieczonym schabem i pomidorem, jabłko, czerwona herbata

śniadanie2: szklanka świeżo wyciśniętego soku z marchewki i jabłka

obiad: grilowana pierś w kury, surówka pewnie z marchewki albo pomidory z jogurtem i ziołami, herbata zielona z cytryna

podwieczorek: homo, 4 suszone morele

kolacja: wieśniak z warzywami, zielona herbata z ananasem


jak to wygląda ?
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 09:43   #2974
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Kallla Pokaż wiadomość
idzie zima, kot więcej je a ja razem z nim...
w porę się ogarnęłam i wracam do lekkiej redukcji a oto plan na dziś :

śniadanie : jogurt naturalny, 4 łyżki mix płatków (owsiane, jęcznienne, pszenne, żytnie), kromka razowca z pieczonym schabem i pomidorem, jabłko, czerwona herbata ok

śniadanie2: szklanka świeżo wyciśniętego soku z marchewki i jabłka tutaj za mało jak dla mnie. Może jakaś garść orzechów? serek homo? sałatka?

obiad: grilowana pierś w kury, surówka pewnie z marchewki albo pomidory z jogurtem i ziołami, herbata zielona z cytryna nie ma węgli, a na pewno mała ich porcja do obiadu by nie zaszkodziła. Chyba, że Ci po prostu nie służą to ok.

podwieczorek: homo, 4 suszone morele ok

kolacja: wieśniak z warzywami, zielona herbata z ananasem chyba ok, typowo redukcyjnie. kromka razowca chyba też by tu nie zaszkodziła, ale może być i tak


jak to wygląda ?
jak wyżej
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 09:52   #2975
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
jak wyżej
węgli nie ma bo akurat wszystko mi się pokończyło ale z reguły wrzucam do tego ryż brązowy albo parboiled z warzywami np - dziś muszę obejść się bez

wieczorem wole nie jeść chleba bo mi później za ciężko jest - samo białko poprostu

szklanka soku będzie taka pół litrowa, jestem pełna po tym i nic już nie wcisnę

Dziękuję za opinię
__________________
Bóg stworzył kota, żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.














WYMIANA :

Kallla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 09:57   #2976
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Brakuje mi jednego posiłku, szczególnie, że praktycznie cały dzień na uczelni więc jedzenie jest potrzebne. Dorzuciłabym trochę do tego jadłospisu.
dziękuję za ocenę zobaczę jak będę głodna dzisiaj na tym to następnym razem wezmę więcej
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 10:12   #2977
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 440
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość


;>
__________________
feed me love


Rozsunąć suwak, by
Zdjąć skafander ciała
Zapomnieć
Wejść w nowe życie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-03, 10:21   #2978
monita01
Zakorzenienie
 
Avatar monita01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poludnie
Wiadomości: 10 949
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

U mnie dzisiaj taka dziwna troche Rka (z braku organizacji obiad rozlozony na dwa razy i robiacy juz za kolacje, ale coz... zapomnialam upiec kuraka wczoraj, bedzie sie piekl dzis po pracy):

1. sniadanie w domciu: kubek mleka 2%, 4 kopiaste lychy platkow owsianych, garsc bakalii, troche suszonej zurawiny, zielona herbata

Przegryzka w pracy: jablko i jogurt naturalny

2. lunch w pracy: salatka z jajka na twardo, ogorka swiezego, 3 plastrow wedzonego lososia, winegretu z octem jablkowym, natka pietruszki

3. zupa w domu: zupa-krem z pieczonej dyni (kilo pieczonej dynii, 3 pieczone marcherwki, kawalek podsmazonej na oliwie z oliwek cebulki, 3/4 litra bulionu warzywnego, przyprawy, wsio zmiksowane). Tu wiem, brak bialka, ale nie mam pomyslu, co by dodac do zupy? Warzywka tez zdrowe, i taki krem zaspokaja glod.

4. drugie danie-kolacja: 2 lub 3 palki pieczonego kuraka bez tluszczu, salatka z mieszanych salat, cebulki i tartej marchewki z oliwa z oliwek i octem balsamicznym.

Co myslicie?
__________________
"There is a crack in everything, that´s how the light gets in."
monita01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 10:45   #2979
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Erka! - chorobowe ciut, ale się trzymam nieźle.

1śn -
dwa kawałki pełnoziarnistego chlebka bananowego bez cukru, resztka twarogu z łyżką rodzynek. ( miała być owsianka, ale ją podpaliłam, więc powiedziałam owsiance papa. )
2śn - połowa wieśniaka, co mi została.
obiad - miseczka chili con carne - chuda wołowina, pomidory, papryka, cebula, czerwona fasolka, przyprawy.
1 h basen
kolacja - koktajl białkowy pół na pół mleko/woda

kakao gorzkie pół na pół mleko/woda łyżeczką miodu.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez monita01 Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj taka dziwna troche Rka (z braku organizacji obiad rozlozony na dwa razy i robiacy juz za kolacje, ale coz... zapomnialam upiec kuraka wczoraj, bedzie sie piekl dzis po pracy):

1. sniadanie w domciu: kubek mleka 2%, 4 kopiaste lychy platkow owsianych, garsc bakalii, troche suszonej zurawiny, zielona herbata Pysznie

Przegryzka w pracy: jablko i jogurt naturalny trochę mało, jakaś kanapka albo sałatka do tego? zamiast jogurtu weź wieśniaka.

2. lunch w pracy: salatka z jajka na twardo, ogorka swiezego, 3 plastrow wedzonego lososia, winegretu z octem jablkowym, natka pietruszki super.

3. zupa w domu: zupa-krem z pieczonej dyni (kilo pieczonej dynii, 3 pieczone marcherwki, kawalek podsmazonej na oliwie z oliwek cebulki, 3/4 litra bulionu warzywnego, przyprawy, wsio zmiksowane). Tu wiem, brak bialka, ale nie mam pomyslu, co by dodac do zupy? Warzywka tez zdrowe, i taki krem zaspokaja glod. nic się nie stanie jak w jednym posiłku nie będzie białka, zjedz ją spokojnie.

4. drugie danie-kolacja: 2 lub 3 palki pieczonego kuraka bez tluszczu, salatka z mieszanych salat, cebulki i tartej marchewki z oliwa z oliwek i octem balsamicznym. okey.

Co myslicie?
Bardzo fajna, zdrowa, urozmaicona erka.

Edytowane przez pozytywna-wariatka
Czas edycji: 2011-10-03 o 20:57
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 10:49   #2980
in my secret life
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 177
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Niedzielne U (miała być erka ale wyszło jak wyszło):

śniadanie - płatki owsiane i żytnie gotowane na wodzie z przyprawami, białkiem jajka, jabłkiem, płatkami migdałowymi i łyżeczką miodu, kawa zbożowa z cukrem trzcinowym i mlekiem

II śniadanie - 2 kanapki chleba razowego z masłem, sałatą, wędliną, pomidorem i zieloną papryką, herbata zielona

obiad - rosół z makaronem pełnoziarnistym i marchewką, kurczak duszony w pomidorach i zielonej papryce z cebulką i ziołami, 1/2 woreczka ryżu, zielona fasolka

podwieczorek - kakao, chleb żytni z masłem i dżemem brzoskwiniowym (i to niestety jest moja słabość - uwielbiam! a po południu czuję już zapotrzebowanie na coś słodkiego)

kolacja - kanapki z masłem, wędliną i pasztetem, sałatą, pomidorem i szczypiorkiem, herbata z cytryną i cukrem, garść orzechów włoskich
in my secret life jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 10:49   #2981
monita01
Zakorzenienie
 
Avatar monita01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poludnie
Wiadomości: 10 949
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Pozytywna, dziekuje za ocene! Twoja Rka jakas taka malutka mi sie wydaje... I brak warzyw, owocow.... nie lubisz? Moze dodaj do wiesniaka zodkiewke, pomidorka, ogorka? I do kolacji tez cos wrzuc. A w miedzyczasie podgryz jakis owoc
__________________
"There is a crack in everything, that´s how the light gets in."
monita01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-03, 12:55   #2982
starss23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 163
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

UTRZYMANIE

ŚNIADNIE;
-kromka ciemnego chleba z ziarnami i plasterkiem szynki,
-pól wieśniaka wymieszanego z łyżka jogurtu nat,oliwkami,garścia kukurydzy i pomidorem,1 chrupkie pieczywko wasa graham
,
-kawa z mlekiem[/I]
2 ŚNIADANIE
-1wafel ryzowy z soja i sezamem z łycha sałatki z sera białego z maślanka i ziołami,mały jogurt nat z orzechami laskowymi,garścią slonecznika i połowa jabłka,kawa;
OBIAD
-pół paczki warzyw na patelnię(w tym ziemniaczki w plasterkach) z kawałkiem z piersi kurczaka,
-maślanka,ogorek w kurkumie,plaster sra żóltego roztopionego;

PODWIECZOREK
[I]-4 małe herbatniki z zieloną cherbatą
KOLACJA
-tost(2 kromki ciemnego chleba z ziarnami) w środku plaster sera żółtego,szynki i ketchup,
-duuży pomidor,papryka czerwona tak1/4



150 super brzuszków,150 odwróconych brzuszków,50 skośnych zaliczone

i jak dziś??oceni ktos??? jedzonko z wczoraj przeszło bez odzewu


Edytowane przez starss23
Czas edycji: 2011-10-03 o 12:57
starss23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 13:22   #2983
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

u
  1. grahamka z almette, pomidorem, sałata, szynką...kawa-ok.9
  2. 2 plastry szynki wiejskiej , wafelek kakaowy-ok.10
  3. miseczka rosołku z mnóstwem chili i makaronem, kromka jasnego chleba maźnięta homo+ 3 ząbki czosnku-ok.14-15
  4. 2 skrzydełka zapiekane w folii+ surówka z pekinki,itd.-ok.18-19


i jak?
Bardzo Was proszę o ocenki....
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 15:58   #2984
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez lovelykate Pokaż wiadomość
Generalnie ujdzie, jeżeli wstałaś późno i dlatego nie zmieściłaś 5 posiłku (chyba, że lepiej się czujesz na 4) Jedyne co bym zmieniła, to może dodałabym jakiś homo do posiłku 3.
dziękuję bardzo za ocenę! a z tym piątym posiłkiem to różnie bywa, często późno kończę lekcje i mi umyka, a wczoraj dużej pospałam

U/R
1. 5 łyżek domowej granoli (płatki owsiane + jęczmienne, suszona żurawina, skórka pomarańczowa, migdały i wiórki kokosowe) z 100g serka homogenizowanego. kawa z mlekiem.
2. składana ;p kanapka na kawałku pełnoziarnistej bagietki z masłem, sałatą lodową, polędwicą drobiową i korniszonem. 3 śliwki.
3. zupa pomidorowa gotowana na gęsto. (właśnie skończyłam jeśc)
kawa z mlekiem
4. serek wiejski z jakimiś warzywami. 2 wafle ryżowe z szynką.

standardowo skrzypokrzywa, napar z bratka i woda.
jakieś cwiczenia wpadną, o ile czas pozwoli... idę się uczyc historii i zastanawiac dalej, co ja robię na tym humanie
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 16:39   #2985
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
u
  1. grahamka z almette, pomidorem, sałata, szynką...kawa-ok.9
  2. 2 plastry szynki wiejskiej , wafelek kakaowy-ok.10
  3. miseczka rosołku z mnóstwem chili i makaronem, kromka jasnego chleba maźnięta homo+ 3 ząbki czosnku-ok.14-15
  4. 2 skrzydełka zapiekane w folii+ surówka z pekinki,itd.-ok.18-19


i jak?
Bardzo Was proszę o ocenki....
nie no nie wierzę.. wracam do tego wątku w zrywach, co pare miesięcy a Twoje jadłospisy jak były beznadziejne tak są, mimo tego nadal nie zniechęciłaś się do wstawiania ich
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 17:30   #2986
ewelajnek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 99
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Proszę bardzo o ocenę mojego P.

ŚNIAD:
-szklanka mleka 3,2%; dużo corn flakesów, łyżka zarodków pszennych
- kromka razowca z masłem i furą pasztetu, ogóras, pół pomidora, herbata niesłodzona

W SZKOLE:
-jabłko
-składana kromka z 2 razowców, 2 plasterki szynki, masło, sałata

OBIAD:
-duża porcja sałatki ( ful warzyw, łyżka słonecznika, plaster sera żółtego pokrojony, pierś z kurczaka w kawałkach smażona na oleju, sos vineget z łyżką oleju)

PODWIECZOREK:
-jogurt truskawkowy 150g z Lidla
-kilka migdałów, jabłko

KOLACJA(BĘDZIE)
-wieśniak 200g z miodem
-pajda chleba z miodem

Bardzo proszę o ocenkę. Wzięłam się za siebie ( właściwie to bardziej rodzice się wzięli). Czy to jest dobry jadłospis na P?
ewelajnek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 18:11   #2987
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

To i ja dołącze moje U, ale jak wyjdzie odrobina R to nie zaszkodzi

wczorajsze.
1. placki (3 łyżki otręb żytnich, jabłko, serek homo nataralny 80g, pol lyzeczki oliwy, 2 lyzki ziaren slonecznika)

2. 100g sera gorgonzola + 40g migdalow (sporo tego sera wyszlo i nie mialam juz sily na obiad ;p)

3. 80g jakiegos chudego schabu z pieczarkami, bazylia i czosnkiem, na teflonie + 2 lyzki smietany

4. 200g twarogu chudego (nie za duzo? ),

Dziś

1. 3 ciastka owsiane z jabłkiem, łyzka siemienia lnianego, kromka chlebka chrupkiego z serkiem almette (to w sumie bylo sniadanie i drugie sniadanie, bo jedno o 6:00 a ciastka o 9:00)

2. 200g brukselki, 200g szynki z piersi indyka w sosie koperkowym ze smietany (60g smietana 12% + lyzeczka maki)+ garsc ziarek ze slonecznika

3. 2 kostki czekolady, sok marchwiowy jednodniowy

4. serek homo 0% tluszczu (tylko 112 kcal ;d), kawałek makreli wedzonej dojdzie z pomidorkiem
4.

Edytowane przez summertime
Czas edycji: 2011-10-03 o 18:21
summertime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 18:29   #2988
M92
Raczkowanie
 
Avatar M92
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 129
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez ewelajnek Pokaż wiadomość
Proszę bardzo o ocenę mojego P.

ŚNIAD:
-szklanka mleka 3,2%; dużo corn flakesów, łyżka zarodków pszennych tu bym dokroiła banana, dorzuciła rodzynki, orzechy, inne suszone owoce
- kromka razowca z masłem i furą pasztetu, ogóras, pół pomidora, herbata niesłodzona 2 kromki, herbata może z miodem?

W SZKOLE:
-jabłko + jogurt do picia?
-składana kromka z 2 razowców, 2 plasterki szynki, masło, sałata

OBIAD:
-duża porcja sałatki ( ful warzyw, łyżka słonecznika, plaster sera żółtego pokrojony, pierś z kurczaka w kawałkach smażona na oleju, sos vineget z łyżką oleju) nie widzę węgli

PODWIECZOREK:
-jogurt truskawkowy 150g z Lidla
-kilka migdałów, jabłko migdałów GARŚĆ, może jakiś batonik zbożowy?

KOLACJA(BĘDZIE)
-wieśniak 200g z miodem
-pajda chleba z miodem

Bardzo proszę o ocenkę. Wzięłam się za siebie ( właściwie to bardziej rodzice się wzięli). Czy to jest dobry jadłospis na P?
kiepskie jak na P.
M92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 18:29   #2989
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

bardzo proszę o zerknięcie na moje R:

1śn: jajecznica z 2 jajek z pomidorem i cebulą, pół grahamki z olejem lnianym, pół z szynką i chrzanem

2śn: połówka jabłka ugotowana z cynamonem i odrobina cukru, serek naturalny 0% tłuszczu i cukru

o: jakies mięso pieczone z duszonymi warzywami, buraczkami, 2 łyżki ryżu
podwieczorek: grahamka z szynką i papryką konserwową

k:mała porcja galaretki z kawałkami kurczaka kawałkiem jajka
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-03, 18:50   #2990
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Utrzymanie:

śniadanie: owsianko-żytnianka gotowana na wodzie z kardamonem, cynamonem, sokiem z cytryny, szczyptą soli, białkiem jaja, połową banana i żółtkiem, z dwiema śliwkami, pestkami dyni i winogronem zielonym; kubek kawy zbożowej

ii śniadanie: 2 kromki chleba razowego z masłem, pieczenią wieprzową, sałatą, ogórkiem kiszonym i papryką czerwoną; nektarynka

obiad: miseczka zupy krem pomidorowo-paprykowej; kawałek pieczonego indyka w oliwie z oliwek, oregano itp.; ziemniaki posypane natką pietruszki; porcja surówki z kapusty pekińskiej, papryki czerwonej, rzodkiewek, ogórka, pomidora i oliwy z oliwek

kolacja: porcja sałatki z brązowego ryżu, gotowanego kurczaka, pieczonej dyni, marchewki, oliwy z oliwek i ziół

+ woda, napar z pokrzywy, woda z imbirem
spacer, szkoła, trening
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 18:53   #2991
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

U
  • grahamka z masłem, salami, sałatą, szczypiorkiem, banan, kakao
  • jajecznica z 3 jaj , na maśle, sucha kiełbasa krakowska, 2 kromki razowca z twarogiem, kilka rzodkiewek- to tak w czasie rozłożone, od 10-12...
  • 2 papryki zapiekane z mięskiem mielonym i serem, mizeria, 2 ziemniaki z grilla
  • serek wiejski 200g- wkrojone 2 pomidorki + karkówka z grilla + sos tzatziki
  • 1/2 makreli wędzonej, tost z masłem czosnkowym



urlopowy dzień, na działce...
może być?
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 18:55   #2992
orosier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

RRR 1 dzien:

Waga 53 kg przy 156

SnI: owsianka( 3 ł pl owsianych+ gruszka mała+ twarozek 80 g chudy)
SnII: marchew+ 2 kromki pieczywa z 2 plastrami szynki pomidorem i ogorkiem

43 minuty joggingu + 20 min cwiczen silowych

Ob: bułka mała grahamka+ jogurt naturalny 250 g
Kol: pol makreli wędzonej

Wygląda to tak smętnie bo cały dzien byłam na zajeciach.
orosier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 19:35   #2993
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Moje dzisiejsze R:

szklanka wody z miodem

Iśn:
Jajecznica z:
1 jaja kurzego i 4 jaj przepiórczych,trochę cebulki i 2 plastry szynki drobiowej,
miseczka malin z 1/2 opakowania wieśniaka

IIśn:
sałatka z :
twaróg zmieszany z jogo naturalnym,pomidor,rzodki ewki,sałata,zielony groszek

Przekąska:
przed bieganiem - jogo śliwkowy 0% z koktajlem wysokobłonnikowym
Herbata rumiankowo brzoskwiniowa z miodem

30 minut truchtu

Obiad:
(dość późny)
bardzo duża miska szpinaku z 2 ząbkami czosnku,wymieszana z połową opakowania wieśniaka,
makrela wędzona

Kolacja:
(za chwilę)
z racji późnej pory i niebawego pójścia spać:
miseczka kapusty kwaszonej,
serek homo naturalny z błonnikiem ananasowym i łyżeczką orzechów sojowych

abs na brzuch i ćwiczenia z hantelkami,rozciąganie i może na pupę jakieś ćwiczenia



---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez orosier Pokaż wiadomość
RRR 1 dzien:

Waga 53 kg przy 156

SnI: owsianka( 3 ł pl owsianych+ gruszka mała+ twarozek 80 g chudy)ładnie
SnII: marchew+ 2 kromki pieczywa z 2 plastrami szynki pomidorem i ogorkiemjakie pieczywo?jak ciemne to ok

43 minuty joggingu + 20 min cwiczen silowych

Ob: bułka mała grahamka+ jogurt naturalny 250 gto nie jest obiad!!
Kol: pol makreli wędzonejbrak warzywa

Wygląda to tak smętnie bo cały dzien byłam na zajeciach.
j.w.
__________________

Edytowane przez karola11
Czas edycji: 2011-10-03 o 19:52
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 19:43   #2994
ewelajnek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 99
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez ewelajnek Pokaż wiadomość
Proszę bardzo o ocenę mojego P.

ŚNIAD:
-szklanka mleka 3,2%; dużo corn flakesów, łyżka zarodków pszennych
- kromka razowca z masłem i furą pasztetu, ogóras, pół pomidora, herbata niesłodzona

W SZKOLE:
-jabłko
-składana kromka z 2 razowców, 2 plasterki szynki, masło, sałata

OBIAD:
-duża porcja sałatki ( ful warzyw, łyżka słonecznika, plaster sera żółtego pokrojony, pierś z kurczaka w kawałkach smażona na oleju, sos vineget z łyżką oleju)

PODWIECZOREK:
-jogurt truskawkowy 150g z Lidla
-kilka migdałów, jabłko

KOLACJA(BĘDZIE)
-wieśniak 200g z miodem
-pajda chleba z miodem

Bardzo proszę o ocenkę. Wzięłam się za siebie ( właściwie to bardziej rodzice się wzięli). Czy to jest dobry jadłospis na P?
Podbijam o ocenę Do kolacji doszła druga pajda chleba z maslem, szynką i musztardą oraz ogromniaste jabłucho Wasze opinie są dla mnie ważne, proszę o ocenę.
ewelajnek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 19:52   #2995
starss23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 163
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez starss23 Pokaż wiadomość
UTRZYMANIE

ŚNIADNIE;
-kromka ciemnego chleba z ziarnami i plasterkiem szynki,
-pól wieśniaka wymieszanego z łyżka jogurtu nat,oliwkami,garścia kukurydzy i pomidorem,1 chrupkie pieczywko wasa graham
,
-kawa z mlekiem[/I]
2 ŚNIADANIE
-1wafel ryzowy z soja i sezamem z łycha sałatki z sera białego z maślanka i ziołami,mały jogurt nat z orzechami laskowymi,garścią slonecznika i połowa jabłka,kawa;
OBIAD
-pół paczki warzyw na patelnię(w tym ziemniaczki w plasterkach) z kawałkiem z piersi kurczaka,
-maślanka,ogorek w kurkumie,plaster sra żóltego roztopionego;

PODWIECZOREK
[I]-4 małe herbatniki z zieloną cherbatą
KOLACJA
[I]-2 chrupkie pieczywa z białym serempółtłustym,pomidor,p apryka 1/4
(wpadło 1 piwo koleżanka wpadła i nie mogłam jej odmówić ) edytowałam kolacje...

150 super brzuszków,150 odwróconych brzuszków,50 skośnych zaliczone

i jak dziś??oceni ktos??? jedzonko z wczoraj przeszło bez odzewu

prosze o ocenke kochane wizażianki
starss23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 19:57   #2996
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez starss23 Pokaż wiadomość
prosze o ocenke kochane wizażianki
Iśniadanie - ok,a na chlebek dałaś masło?
II śniadanie - co to jest jedna łycha sałatki?śmiało możesz ją wcinać, mam nadzieję,że orechów sporo było
Obiad-ok,ale czemu bez ryżu/makaronu?Chyba,że nie służą Ci węgle to ok
Podwieczorek:takie 4 herbatniki to malutko ale jako przekąska to ok
Kolacja:na U takie chrupkie pieczywa i tylko 2 to mało,możesz śmiało zjeść je z4-5 albo zamiast tego 2 skibki chleba lub bułkę,poza tym ok
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 20:00   #2997
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cóż, wczorajszy został pominięty to może dzisiaj? Nie ma 2 śniadania, bo byłam trochę zaaferowana zawodami no i nie miałam jak zjeść Nie jem pieczywa ze względów zdrowotnych.

Ocet jabłkowy z wodą i miodem

I. 2 jajka na miękko, cała micha sałatki warzywnej z oliwą z oliwek, wafel ryżowy, kubek yerba mate

II. pseudo 2 śniadanie - jabłko, przed zawodami odżywka carbo

Bieg na 1km przełajem - 3:35 (a mogło być lepiej...)

III. Zupa kalafiorowa, makaron z sosem mięsno - warzywnym i plastrem żółtego sera na wierzchu.

IV. Serek wiejski z domowym dżemem śliwkowym i pestkami słonecznika, pasek czekolady mlecznej

Ocet jabłkowy z wodą i miodem.

V.3 wafle ryżowe: 1 z masłem, serem żółtym i rzodkiewką, 2 z pasztetem, serem żółtym i papryką, kubek sypanej, owocowej herbaty.

Edytowane przez 97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Czas edycji: 2011-10-03 o 20:59
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 20:35   #2998
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Utrzymanie

Śniadanie:
* kasza manna z kakao i otrębami, na mleku 0,5%, z miąższem granata
* herbata zielona z grejpfrutem

Na uczelni:
* serek homogenizowany naturalny 150 g z garścią mieszanki tropikalnej (orzechy arachidowe, rodzynki, suszone banany, kiwi, papaja, ananas, kokos)
* sałatka z tofu i wędzonego łososia, z papryką, suszonymi pomidorami w oleju, cebulą, czosnkiem, ziołami (ok. 200 g) + 3 wafle ryżowe
* małe jabłko

Obiadokolacja:
* zupa rybna z głów pstrągów, z jajecznymi kluskami, marchwią, pietruszką i koperkiem
* melisa
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 20:55   #2999
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
No i Ciebie dorwało choróbsko,ostatnio widzę,że na każdego trafia po kolei.Nie powinnaś iść na siłownię w takim razie chociaż wiem,jak ciężko jest zrezygnować z treningu Ogólnie brakuje mi tutaj stanowczo warzyw i owoców.Przynajmniej w tych posiłkach gdzie masz sam nabiał lub białko.

Widziałam w H&M(bo tam niby mają taki sportowy dział) fajnego polara za chyba 99 zl, do tego można skompletować też spodnie,ale na razie zastanawiam się nad tym polarem,muszę mu się dokładniej przyjżeć,zmierzyć itp. i może się na niego skuszę.Bo spodnie jak na razie jeszcze są ok.Napewno jak będzie chłodniej to czapkę na głowę będę zakładać, bo jak na razie przy tym ochłodzeniu to zakładałam czapkę z daszkiem,dorzucę jeszcze jakiś szalik albo coś na szyję,żeby mi znowu nie wpadło jakieś zapalenie dróg oddechowych.No i o butach bym musiała też pomyśleć.
Co do pogrubionego, to ja dzisiaj właśnie miałam takie szaleństwo,aż się sama sobie dziwię.Od jutra przechodzę na tymczasowe R, bo po całym tygodniu naprawdę źle się czuję, nie chodzi mi o to,żeby jakoś wielce schudnąć,ale żeby wrócić do swojej formy. No to wstawiam moje szaleństwo dzisiejsze i nazwę to U:

I:
jajecznica z 1 jaja kurzego i 4 przepiórczych z 1/3 mozzarelli light i plastrem szynki drobiowej - smażona na maśle,
miseczka malin kiedyś jadłam przepiórcze jaja i fuj... nie mogę.

II:
Duża garść mieszanki studenckiej(orzechy ziemne,migdały,laskowe,wł oskie,rodzynki) z opakowaniem serka homo i świeżą figą mniam.

III: duża miska lodów z bitą śmietaną i polewą jakich lodów?

IV:
kotlety sojowe(7), szpinak i trochę makaronu ciemnego posypanego przyprawami fajnie.

V:
po kawałku:
jabłecznika, sernika i jakiegoś owocowego ciasta z kruszonką (łącznie tych słodkości ok 200g) najbardziej stąd lubię jabłecznik

3 kostki gorzkiej czekolady

VI:
tutaj miał być podwieczorek i sałatka z twarogu i jogurtu z warzywami wcześniej zrobiona,ale będzie na jutro,za to wpadła:
duuuuża bułka włoska(czyli typowe białe pieczywo) i grahamka - suche,byłam obok piekarni i była dostawa ciepłego pieczywa i nie mogłam się powstrzymać

VII:
duuuuuuuuużo lodów z polewami

pierwszy bieg po chorobowy - trucht ok 25 minut (o niebo lepiej się czułam jak mogłam wkońcu się poruszać)

Dzisiaj kalorycznie to zjadłam tyle,ile normalnie w ciągy 3 dni!

więc dzisiaj poszalałam ostro jak na siebie, po tym wszystkim po prostu myślałam,że się po...gam,aż mnie zemdliło:P ale,że była okazja do "świętowania" to sobie nie odmawiałam. Tak jak wcześniej pisałam, od jutra tymczasowe R a potem już U i basta
faktycznie poszalałaś, ale taki jeden dzień się przyda.
na siłowni wczoraj robiłam biceps + klatka piersiowa + brzuch.
a z warzywami to jest tak - mam strasznie wzdęcia i bóle brzucha, nie wiem co jest. odstawiłam pieczywo bo myślałam, że to to. Myślałam też o mleku, ale wypiłam właśnie gorzkie kakao i zawsze po mleku czuję się świetnie. Jak zjem sałatkę z surowych warzyw to mnie po prostu zabija. a bardzo lubię warzywa. po przetworzonych nic mi nie jest, więc staram się tak, już nie wiem o co chodzi.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 21:35   #3000
debr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 13
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

pozytywna-wariatka - na wzdęcia spróbuj herbatkę z kopru włoskiego (można kupić w aptece). Na opakowaniu napisane było aby pić ją 3 razy dziennie, ja robiłam to bezpośrednio po posiłku.. Mi pomogła, ale wiadomo - każdy organizm jest inny.

Edytowane przez debr
Czas edycji: 2011-10-03 o 21:37
debr jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.