Pomóżcie!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-16, 00:04   #1
szkielko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Exclamation

Pomóżcie!!!


4 kwietnia skończyła mi się miesiączka, pare dni później okazało się, że w majówkę (dokłądnie wtedy, kiedy wypada mi następna miesiączka) wyjeżdżam na MŚ w tańcu sportowym. Wybrałąm się zatem do ginekologa z prośbą o pomoc w "przesunięciu miesiączki"(trochę dziwnie to brzmi, ale jednak). Lekarz przepisał mi Hermonet - nigdy wcześniej nie brałam tabletek antykoncepcyjnycj-, który zaczęłam brać 14 kwietnia, czyi 10 dni od ostatniego dnia miesiączki. Powiedział, żebym niczym się nie martwiła, ponieważ napewno nie dostanę "planowo" miesiączki. Zapytałam, czy bezpieczne jest rozpoczynanie przyjmowania tabletek ponad tydzień od zakończenia okresu, a ona powiedział, że nic mi się nie stanie. Wzięłam dzisiaj 3 tabletkę i jak narazie wszystko jest w poprządku, martwię się jednak, że nie trafiłam na kompetentnego lekarza i dostanę miesiączkę akurat na MŚ. Wypowiedźcie się proszę, a także jakie wg Was jest prawdopodobieństwo dostania miesiączki - bo od zmysłów odchodzę -mimo to umówiłam się na wizytę do innego ginekologa, ale dopiero w przyszły wtorek.
szkielko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 06:45   #2
MakeupGirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13
Dot.: Pomóżcie!!!

Naprawdę nie powinnas się martwic, Lekarz napewno wie co mówi.
MakeupGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 12:10   #3
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Pomóżcie!!!

tabletki powinno sie brac w czasie okresu ale nic sie nie stanie. pytanie czy bedziesz przyjmowac dalej pigulki. jesli przerwiesz branie po tym opakowaniu to pozniej moga ci sie cykle rozregulowac.
miesiaczki nie powinnas miec, jednak moga sie zdarzyc plamienia. skoro narazie jest dobrze to nie zapeszaj
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:46   #4
szkielko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Pomóżcie!!!

Chyba macie racje, moja panika może być na wyrost...ale jednak boję się, że dostanę miesiączkę, mimo, iż cały czas biorę hermonet, a to dlatego, że pierwszą tabletkę wzięłam 10 dni od ostatniego dnia okresu. Myślicie, że jest to możliwe, abym jednak ją dostała?((((
szkielko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:47   #5
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez szkielko Pokaż wiadomość
Chyba macie racje, moja panika może być na wyrost...ale jednak boję się, że dostanę miesiączkę, mimo, iż cały czas biorę hermonet, a to dlatego, że pierwszą tabletkę wzięłam 10 dni od ostatniego dnia okresu. Myślicie, że jest to możliwe, abym jednak ją dostała?((((
Na twoim miejscu bardziej bym się przejęła rozregulowaniem gospodarki hormonalnej w organizmie niż tym czy dostaniesz okres podczas mistrzostw czy nie.
Dla ciebie mistrzostwa są ważniejsze od własnego zdrowia???
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:54   #6
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Pomóżcie!!!

tamponów nie umiesz używać?
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:41   #7
szkielko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Pomóżcie!!!

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Na twoim miejscu bardziej bym się przejęła rozregulowaniem gospodarki hormonalnej w organizmie niż tym czy dostaniesz okres podczas mistrzostw czy nie.
Dla ciebie mistrzostwa są ważniejsze od własnego zdrowia???
Oczywiście, że nie są ważniejsze...ale bardzo mi zależy na tym, by jednak nie mieć miesiączki.

A co do tamponów -bardzo ciężko jest "z nimi" podczas 8 godz. codziennych ćwiczeń + zawody, tym bardziej, iż krwawienie podaczs wysiłku znacznie się nasila
szkielko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 22:49   #8
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Pomóżcie!!!

Jeśli nie bierzesz 1. dnia okresu, to po prostu by cię od początku nie zabezpieczało. Ale że nie chodzi o seks, to nie powinno być problemów. Choć nikt ci nie zagwarantuje, że nie wystąpią jakieś plamienia. U mnie takie plamienie raz bylo prawie jak 3 dzień zwyklego okresu. Ale mój organizm nigdy nie był skąpy
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.