Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-08, 14:36   #1831
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Tak, warto (jak reszta jest równie dobra).
Nieszczególnie warto (jak ma przez długi czas pracować z 18-55VR).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 16:51   #1832
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

jak wyżej. Ten nikon jest strasznie fajnym aparatem (sama się na niego łaszę)
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 10:08   #1833
arema5
Rozeznanie
 
Avatar arema5
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 672
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Hallo

Wlasnie od paru dni mam Nikon D7100 - AF-S DX Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6G ED VR i moge potwierdzic ze jest to fajne cacko i jestem pod wrazeniem ale niestety tez i rozczarowana tym ze nie moge otworzyc Raw-ow w Ps bo sa niekompatibilne / napisalam juz do Nikona i czekam na odpowiedz .
Przyznaje ze musze sie jeszcze duzo nauczyc - bo do tej pory uzywalam tych malych aparatow przy ktorych nie trzeba bylo specjanie duzo wysilac sie zeby zrobic Zdjecie
__________________
Przerabiam tylko wtedy jezeli mam ochote i czas i przewaznie wysylam prace na priv. adres meilowy .
Slowo -- DZIEKUJE-- nic nie kosztuje !

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=429298

Edytowane przez arema5
Czas edycji: 2013-11-23 o 11:03
arema5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 11:11   #1834
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

niestety tez i rozczarowana tym ze nie moge otworzyc Raw-ow w Ps bo sa niekompatibilne
To nie wina Nikona, że masz program starszy niż Twój aparat
To, czy bez problemów otworzysz NEFy (RAWy) zależy od wersji Twojego Photoshopa. Jeśli masz CS6 lub Photoshop Elements 11, możesz ściągnąć ze strony Adobe aktualizację Adobe Camera Raw. Jak masz starszą wersję (CS5, Photoshop Elements 10), musisz ściągnąć darmowy Adobe DNG Converter: tym programem zamieniasz format NEF na DNG który daje takie możliwości jak RAW, ale jest "uniwersalny" (niezależny od rodzaju aparatu). Jak masz jeszcze starszy program, niestety musisz kupić aktualizację albo Adobe Lightroom, lub "polubić" program Nikona ewentualnie jakiś darmowy program do konwersji RAW.

Przyznaje ze musze sie jeszcze duzo nauczyc - bo do tej pory uzywalam tych malych aparatow przy ktorych nie trzeba bylo specjanie duzo wysilac sie zeby zrobic Zdjecie
Niby tak, ale przecież też masz tryb "zielony", tryby tematyczne, a wtedy największa różnica jest w wielkości i wadze aparatu i w tym, że zoomem trzeba kręcić a nie zmieniać przyciskami na aparacie, cała reszta działa podobnie
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 12:18   #1835
arema5
Rozeznanie
 
Avatar arema5
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 672
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

mam PS CS5 i jak narazie jestem bardzo zadowolona z niego - mialam Demo PS CS6 ale zaraz na drugi dzien odinstalowalam bo namieszal mi bardzo z innymi Progi jesli chodzi o kompatybilnosc.
Juz sciagnelam wczoraj darmowy Adobe DNG Converter ale jakos nie umialam sobie z nim rade dac - zeby na Karte go przeniesc - nie wiem czy cos zle zrozumialam instrukcje albo znowu Karta jest nie ta co powinna (ScanDisk Extreme Pro 32 GB...) wczoraj po kilku probach zrezygnowalam - moze dzisiaj sprobuje jeszcze raz.
No niby nie wina Nikona piszesz - a ja uwazam ze nie powinni tak wykorzystywac ludzi - bo juz i tak duzo pieniedzy trzeba wydac na Aparat to jeszcze zmuszaja zeby kupowac tez nowe wersje Adobe - ktorych ceny so duzoooo przsadzone i specjalnie co pare miesiecy wydaja znowu nowsze wersje - chociaz te ich udoskonalenia mogli juz wczesniej w poprzedniej wersji umiescic. Juz przestawilam sobie na JPG i te otwieram w Ps w Raw-ie ale szkoda ze tak jest.
Acha w zestawie oproch grubej Ksiazki-Instrukcji Obsugi jest CD z z jakim komicznym Progi WiewNx2 -i tam otwieraja sie Raw-y ale niestety nie mam tam wszystkich tych funkcji co przy Ps.
A jesli chodzi o ten Tryb Zielony to Ok. zgadzam sie ale nie po to wydalam kupe pieniedzy zeby isc na latwizne - pewnie ze na poczatek bede go czesto uzywala ale - chce sie czegos wiecej nauczyc


Ps . sorry pomieszalo mi sie z innym up. i sciagnelam sobie ten Adobe Converter - i jak narazie musze sie go nauczyc bo niestety nic nie chce robic tak jak chce
pozdrawiam
__________________
Przerabiam tylko wtedy jezeli mam ochote i czas i przewaznie wysylam prace na priv. adres meilowy .
Slowo -- DZIEKUJE-- nic nie kosztuje !

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=429298

Edytowane przez arema5
Czas edycji: 2013-11-23 o 12:54
arema5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 12:59   #1836
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Juz sciagnelam wczoraj darmowy Adobe DNG Converter ale jakos nie umialam sobie z nim rade dac - zeby na Karte go przeniesc - nie wiem czy cos zle zrozumialam instrukcje albo znowu Karta jest nie ta co powinna (ScanDisk Extreme Pro 32 GB...) wczoraj po kilku probach zrezygnowalam - moze dzisiaj sprobuje jeszcze raz.
Nie tak: to nie jest coś do aparatu, to jest program do zainstalowania na komputerze. Tym programem przetworzysz NEF na DNG, a DNG otworzysz w CS5.

No niby nie wina Nikona piszesz - a ja uwazam ze nie powinni tak wykorzystywac ludzi - bo juz i tak duzo pieniedzy trzeba wydac na Aparat to jeszcze zmuszaja zeby kupowac tez nowe wersje Adobe - ktorych ceny so duzoooo przsadzone i specjalnie co pare miesiecy wydaja znowu nowsze wersje - chociaz te ich udoskonalenia mogli juz wczesniej w poprzedniej wersji umiescic.
Nikon nikogo nie wykorzystuje (no, oprócz posiadaczy najtańszych lustrzanek zmuszonych do obiektywów AF-S), to jest postęp technologiczny. Narzekanie na koszty postępu wygląda tak samo, jakbyś np. narzekała na to, że musisz kupić komputer do zdjęc cyfrowych, bo jak miałaś aparat na filmy, to wystarczyło obejrzeć film pod światło, i było wiadomo, na którym zdjęciu jest pies, na którym ciotka, a na którym dzieci
To dotyczy formatu RAW, który (w teorii) jest "zapisaniem informacji prosto z matrycy", i ten zapis jest różny dla różnych aparatów.
Wspomniany DNG miał być takim "lekarstwem", nawet nazwa określa "Digital Negative" - tylko jakoś producenci aparatów nie chcieli go wprowadzić.
Masz format JPG, który jest zgodny ze wszystkim, ale jak potrzebujesz coś więcej - trzeba dokupić. Chyba wspominałem, że zakup samej lustrzanki to tylko początek, i to najczęściej najmniej kosztowny (patrząc w dłuższej perspektywie)?

A jesli chodzi o ten Tryb Zielony to Ok. zgadzam sie ale nie po to wydalam kupe pieniedzy zeby isc na latwizne
Myślę inaczej - wydałaś aby mieć większe możliwości, które możesz poznawać w wolnym czasie. A jak nie masz ochoty zastanawiać się co i jak zrobić, po prostu rób jak telefonem. Najgorsze efekty są wtedy, jak osoba posiadająca lustrzankę uważa, że musi zawsze i wszędzie samodzielnie ustawiać jak najwięcej opcji, mieliśmy takie wpisy na forum:
"- zdjęcia są niewyraźne, za ciemne, poruszone, ta lustrzanka jest do d... a była taka droga!
- pokaż przykład, z jakimi ustawieniami robisz?
- no oczywiście że na M, bo po to kupiłam lustrzankę żeby nie robić na automacie!"
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 13:40   #1837
arema5
Rozeznanie
 
Avatar arema5
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 672
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

no i wreszcie mam

dziekuje Ci Magrad - z tym ze dopiero ten Adobe DNG Converter 7.4 zadzialal u mnie .
Nie wiem czemu piszesz ze narzekam na postep - nie wrecz przeciwnie zawsze bylam i bede za postepem - ale wiesz ja mam tutaj kontak z ludzmi ktorzy pracuja na Ps i wiem o co w tym wszystkim chodzi - no ale nie bede sie tutaj wywodzic na tematy takie jak ---- wyciaganie od ludzi jak najwiecej pieniedzy od roznych firm bo - nie o to chodzi.
i nastepna kwestia -nie wiem widocznie zle sie wyrazam po polsku - ale mnie nie obchodza co i jak inni robia ze swoimi aparatami Zdjecia- ja nie mam zadnych aspiracji do bycia zawodowym Fotografem bo to mi nie potrzebne i tez nie rajcuje - ja robie Fotki tylko dla siebie i rodziny i uwazam ze powinnam poznac Aparat ktorym sie posluguje zeby wiedziec jakie i przy jakich ustawieniach wychodza Zdjecia - jak sadzisz czy zle rozumuje - moim zdaniem napewno nie .Bo nie ma nic gorszego niz posiadac cos czego sie nie zna
Podsumowujac - jeszcze raz wielkie dzieki za podpowiedz z tym konverterem
__________________
Przerabiam tylko wtedy jezeli mam ochote i czas i przewaznie wysylam prace na priv. adres meilowy .
Slowo -- DZIEKUJE-- nic nie kosztuje !

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=429298

Edytowane przez arema5
Czas edycji: 2013-11-23 o 13:42
arema5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-23, 14:04   #1838
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

ja mam tutaj kontak z ludzmi ktorzy pracuja na Ps i wiem o co w tym wszystkim chodzi - no ale nie bede sie tutaj wywodzic na tematy takie jak ---- wyciaganie od ludzi jak najwiecej pieniedzy od roznych firm bo - nie o to chodzi.
Przecież (prawie zawsze) o to chodzi
Zupełnie dobrze spisywałby się np. d90, ale Nikon zrobił d7000, d7100, nie żeby fotografom było lepiej, ale aby zarobić. Polityka Adobe też jest podobna, wchodzą nowe aparaty-ale nowy Adobe Camera Raw działa tylko z nowym Photoshopem, w dodatku zauważyli, że ludzie za rzadko kupują aktualizacje bo mogli je kupować co 3 wersje (np. upgrade do CS5 był możliwy z CS2, 3, 4, ale już nie z CS), więc wymyślili stały abonament (CC)

ja robie Fotki tylko dla siebie i rodziny i uwazam ze powinnam poznac Aparat ktorym sie posluguje zeby wiedziec jakie i przy jakich ustawieniach wychodza Zdjecia - jak sadzisz czy zle rozumuje - moim zdaniem napewno nie .Bo nie ma nic gorszego niz posiadac cos czego sie nie zna
Racja, ale niektóre osoby uważają, że mając lustrzankę nie wypada robić z jakimkolwiek automatem (nawet na A albo S)
To dobrze, że Ty tak nie uważasz
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 17:24   #1839
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Hej chcialam siie was spytac o rade w wyborze obiektywuò
Oecnie mam Canon 600D i chcialam kupic obiektyw do krajobrazow zwlaszcza w gorach. Mozecie mi cos polecic? Przegladam rozne strony ale im wiecej czytam tym bardziej czuje sie zdezorientowana.
Nie jestem profesjonista wiec szukam czegos niedrogiego.
Dieki za rady
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 11:27   #1840
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Masz lustrzankę, tu nic nie jest tanie
- zoom o zakresie 10-20 (lub podobnym), nie musi być dużej jasności jak do krajobrazów
- "rybka" Samyang 8/3.5 (fisheye)
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 15:07   #1841
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

IMO fisheye to zabawka, do krajobrazów jako główny obiektyw się nie nadaje. Ja mam Tamrona 17-50 f/2.8 i jestem bardzo zadowolona. Co prawda nie jest to typowy szeroki kąt, ale nie wiem czy na start jest sens w taki inwestować, zwłaszcza że jak ma dobre opinie, to cenę zazwyczaj kosmiczną.
__________________
Blog podróżniczy: http://zurawinska.pl/

Fotografie psów: https://www.facebook.com/SnapDogPL/

Muffin: https://www.facebook.com/muffinbordercollie
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-25, 15:20   #1842
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Yavanna84 Pokaż wiadomość
IMO fisheye to zabawka, do krajobrazów jako główny obiektyw się nie nadaje. Ja mam Tamrona 17-50 f/2.8 i jestem bardzo zadowolona. Co prawda nie jest to typowy szeroki kąt, ale nie wiem czy na start jest sens w taki inwestować, zwłaszcza że jak ma dobre opinie, to cenę zazwyczaj kosmiczną.
Bez sensu jak dla mnie jest kupowanie 17-50 w tym wypadku raczej Też mam tego Tamrona, ale jakbym chciała czegoś typowo do krajobrazów to bym celowała w jakiś UWA, używana Sigma 10-20mm będzie kosztowała tyle samo co nowy T17-50
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 17:27   #1843
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ruby Invicta Pokaż wiadomość
Bez sensu jak dla mnie jest kupowanie 17-50 w tym wypadku raczej Też mam tego Tamrona, ale jakbym chciała czegoś typowo do krajobrazów to bym celowała w jakiś UWA, używana Sigma 10-20mm będzie kosztowała tyle samo co nowy T17-50
Jeśli tylko do krajobrazów to tak. Ale po tym fragmencie: "Nie jestem profesjonista wiec szukam czegos niedrogiego." wydawało mi się, że może warto rozważyć bardziej uniwersalną opcję, zwłaszcza że ta Sigma kosztuje 2800zł. Choć pojęcie "niedrogo" w fotografii mocno względne.

BTW masz tę Sigmę?

I kolejne pytanie, miała któraś z Was tego Samyanga? http://www.optyczne.pl/189.1-Test_ob...st%C4%99p.html
__________________
Blog podróżniczy: http://zurawinska.pl/

Fotografie psów: https://www.facebook.com/SnapDogPL/

Muffin: https://www.facebook.com/muffinbordercollie

Edytowane przez Yavanna84
Czas edycji: 2013-11-25 o 17:39
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 17:38   #1844
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Yavanna84 Pokaż wiadomość
IMO fisheye to zabawka, do krajobrazów jako główny obiektyw się nie nadaje. Ja mam Tamrona 17-50 f/2.8 i jestem bardzo zadowolona. Co prawda nie jest to typowy szeroki kąt
Nie jestem pewien, czy myślimy o takim samym fisheye - Samyang nie daje "okrągłego" obrazka, tylko zwykły, od rogu do rogu klatki.
Zakładam, że w zestawie z aparatem jest jakiś 18-55, 18-135, więc kupowanie "do krajobrazu" 17-50 nie ma większego sensu (tak ogólnie to ma sens, bo 17-50/2.8 Tamrona i Sigmy to całkiem udane szkła). Napisałem "do krajobrazu", bo wtedy zazwyczaj się mocno przymyka obiektyw, a przy 8 albo 11 nawet 18-55 "robi się lepszy".
Aha, jest jeszcze najprostsza i najtańsza możliwość - panorama. Chodzi o zrobienie np 6 zdjęć "na zakładkę" (dwa pasy po 3 zdjęcia) i poskładanie na komputerze. Oczywiście tryb M, ustawienie ostrości i przełączenie obiektywu na MF, wtedy mamy tak samo naświetlone zdjęcia i łatwiej je złączyć.

Są dwie szerokie Sigmy, jedna ma jasność 3.5, a druga 4-5.6, przeznaczone do różnych celów, ta ciemniejsza właśnie do krajobrazu.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 17:52   #1845
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Yavanna84 Pokaż wiadomość
Jeśli tylko do krajobrazów to tak. Ale po tym fragmencie: "Nie jestem profesjonista wiec szukam czegos niedrogiego." wydawało mi się, że może warto rozważyć bardziej uniwersalną opcję, zwłaszcza że ta Sigma kosztuje 2800zł. Choć pojęcie "niedrogo" w fotografii mocno względne.

BTW masz tę Sigmę?
Przecież napisałam, że ta Sigma używana kosztuje tyle co Tamron 17-50 2.8, czyli 1300zł Założyłam, może niesłusznie, że autorka pytania ma obiektyw kitowy w zakresie co najmniej 18-55, więc będzie jej potrzebne coś szerszego

Sigmy 10-20mm nie mam, ale planuję sobie kiedyś coś w tym zakresie sprawić

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

O, Magrad napisał dokładnie to o co mi chodziło
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 18:03   #1846
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Nie jestem pewien, czy myślimy o takim samym fisheye - Samyang nie daje "okrągłego" obrazka, tylko zwykły, od rogu do rogu klatki.
Zakładam, że w zestawie z aparatem jest jakiś 18-55, 18-135, więc kupowanie "do krajobrazu" 17-50 nie ma większego sensu (tak ogólnie to ma sens, bo 17-50/2.8 Tamrona i Sigmy to całkiem udane szkła). Napisałem "do krajobrazu", bo wtedy zazwyczaj się mocno przymyka obiektyw, a przy 8 albo 11 nawet 18-55 "robi się lepszy".
Aha, jest jeszcze najprostsza i najtańsza możliwość - panorama. Chodzi o zrobienie np 6 zdjęć "na zakładkę" (dwa pasy po 3 zdjęcia) i poskładanie na komputerze. Oczywiście tryb M, ustawienie ostrości i przełączenie obiektywu na MF, wtedy mamy tak samo naświetlone zdjęcia i łatwiej je złączyć.

Są dwie szerokie Sigmy, jedna ma jasność 3.5, a druga 4-5.6, przeznaczone do różnych celów, ta ciemniejsza właśnie do krajobrazu.
Pisałam o tym: http://www.optyczne.pl/161.1-Test_ob...st%C4%99p.html Faktycznie źle się wyraziłam z tą zabawką, ale chodziło mi o to, że jako jedyny obiektyw do pejzaży nadaje się średnio. Miałam go, skuszona niską ceną i poszedł w świat dość szybko.

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Ruby Invicta Pokaż wiadomość
Przecież napisałam, że ta Sigma używana kosztuje tyle co Tamron 17-50 2.8, czyli 1300zł Założyłam, może niesłusznie, że autorka pytania ma obiektyw kitowy w zakresie co najmniej 18-55, więc będzie jej potrzebne coś szerszego

Sigmy 10-20mm nie mam, ale planuję sobie kiedyś coś w tym zakresie sprawić

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

O, Magrad napisał dokładnie to o co mi chodziło
Ale używana. Używany Tamron będzie nadal połowę tańszy.

Ja za to założyłam, że autorka chce pogonić kitowy obiektyw I szuka nowego, który by się sprawdził też przy pejzażach. Patrząc na Wasz odbiór, to pewnie założyłam źle.
__________________
Blog podróżniczy: http://zurawinska.pl/

Fotografie psów: https://www.facebook.com/SnapDogPL/

Muffin: https://www.facebook.com/muffinbordercollie

Edytowane przez Yavanna84
Czas edycji: 2013-11-25 o 18:09
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 18:35   #1847
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Yavanna84 Pokaż wiadomość
Ale używana. Używany Tamron będzie nadal połowę tańszy.

Ja za to założyłam, że autorka chce pogonić kitowy obiektyw I szuka nowego, który by się sprawdził też przy pejzażach. Patrząc na Wasz odbiór, to pewnie założyłam źle.
Ale wymieniając kita 18-55 na Tamrona nie będzie praktycznie w ogóle bliżej "obiektywu do krajobrazów", a kupując Sigmę - owszem

Nie mam pojęcia jak to wywnioskowałaś szczerze mówiąc. W "mam obiektyw zbyt wąski do krajobrazów, więc wymienię go na lepszy i jaśniejszy o zbliżonym zakresie ogniskowych i nadal będę mieć obiektyw zbyt wąski do krajobrazów" nie ma jak dla mnie logiki

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Yavanna84 Pokaż wiadomość
Pisałam o tym: http://www.optyczne.pl/161.1-Test_ob...st%C4%99p.html Faktycznie źle się wyraziłam z tą zabawką, ale chodziło mi o to, że jako jedyny obiektyw do pejzaży nadaje się średnio. Miałam go, skuszona niską ceną i poszedł w świat dość szybko.
No ale w takim razie Samyang 8mm jako jedyny do krajobrazów jest średni, ale Tamron 17-50mm już jest okej? Z dwojga złego do takich zastosowań chyba lepszy byłby zestaw kit + Samyang niż sam Tamron
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 18:44   #1848
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ruby Invicta Pokaż wiadomość
Ale wymieniając kita 18-55 na Tamrona nie będzie praktycznie w ogóle bliżej "obiektywu do krajobrazów", a kupując Sigmę - owszem

Nie mam pojęcia jak to wywnioskowałaś szczerze mówiąc. W "mam obiektyw zbyt wąski do krajobrazów, więc wymienię go na lepszy i jaśniejszy o zbliżonym zakresie ogniskowych i nadal będę mieć obiektyw zbyt wąski do krajobrazów" nie ma jak dla mnie logiki
Pisałam już skąd taki wniosek. I jak dla mnie 17-50 da się zrobić fajne foty krajobrazów, ale to moja opinia, dla Ciebie może być za wąski.

Poza tym nie bardzo rozumiem w czym problem, skoro przyznałam że zapewne źle zrozumiałam intencję autorki, a finalny wybór i tak nie należy do nas. Nic nie zaszkodzi, jak sobie obejrzy tego Tamrona i przykładowe foty, podobnie jak Sigmy czy Samyanga.

A tu można oblookać przykładowe foty robione poszczególnymi obiektywami: http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?lens=3

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Ruby Invicta Pokaż wiadomość

No ale w takim razie Samyang 8mm jako jedyny do krajobrazów jest średni, ale Tamron 17-50mm już jest okej? Z dwojga złego do takich zastosowań chyba lepszy byłby zestaw kit + Samyang niż sam Tamron
Tak, DLA mnie posiadanie kita i fisheya było kiepskim wyborem. A taki duecik na starcie miałam. Dzięki temu miałam słaby obiektyw uniwersalny i drugi obiektyw do bardzo specyficznych zastosowań.

A Samyanga masz/miałaś? Sprawdza Ci się jako jedyny obiektyw do krajobrazów?
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 18:52   #1849
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Yavanna84 Pokaż wiadomość
Pisałam już skąd taki wniosek. I jak dla mnie 17-50 da się zrobić fajne foty krajobrazów, ale to moja opinia, dla Ciebie może być za wąski.

Poza tym nie bardzo rozumiem w czym problem, skoro przyznałam że zapewne źle zrozumiałam intencję autorki, a finalny wybór i tak nie należy do nas. Nic nie zaszkodzi, jak sobie obejrzy tego Tamrona i przykładowe foty, podobnie jak Sigmy czy Samyanga.


Tak, DLA mnie posiadanie kita i fisheya było kiepskim wyborem. A taki duecik na starcie miałam. Dzięki temu miałam słaby obiektyw uniwersalny i drugi obiektyw do bardzo specyficznych zastosowań.

A Samyanga masz/miałaś? Sprawdza Ci się jako jedyny obiektyw do krajobrazów?
Nie robię krajobrazów Natomiast miałam okazję robić tym obiektywem zdjęcia, tak samo miałam okazję zobaczyć robione nim krajobrazy: http://flickriver.com/search/samyang+8mm+landscape/

Naprawdę nie wiem w czym masz problem, dziewczyna spytała konkretnie o obiektyw do krajobrazów, z Magradem doradziliśmy inaczej niż Ty, bo typowo pod kątem krajobrazów właśnie, a teraz na siłę bronisz swojego punktu widzenia omijając istotę pytania
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-25, 19:00   #1850
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ruby Invicta Pokaż wiadomość
Nie robię krajobrazów Natomiast miałam okazję robić tym obiektywem zdjęcia, tak samo miałam okazję zobaczyć robione nim krajobrazy: http://flickriver.com/search/samyang+8mm+landscape/

Naprawdę nie wiem w czym masz problem, dziewczyna spytała konkretnie o obiektyw do krajobrazów, z Magradem doradziliśmy inaczej niż Ty, bo typowo pod kątem krajobrazów właśnie, a teraz na siłę bronisz swojego punktu widzenia omijając istotę pytania
Jakbyś przeczytała to co zacytowałaś, to zobaczyłabyś że nie mam problemu żadnego. Dla mnie EOT, bo do niczego ta dyskusja nie prowadzi.
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 19:02   #1851
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Yavanna84 Pokaż wiadomość
Jakbyś przeczytała to co zacytowałaś, to zobaczyłabyś że nie mam problemu żadnego. Dla mnie EOT, bo do niczego ta dyskusja nie prowadzi.
O rany Faktycznie lepiej dyskusję skończyć
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 22:42   #1852
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Masz lustrzankę, tu nic nie jest tanie
- zoom o zakresie 10-20 (lub podobnym), nie musi być dużej jasności jak do krajobrazów
- "rybka" Samyang 8/3.5 (fisheye)
dzieki, 1000zl jest dobra cena...wczesniej na fotograficznym forum byly ceny okolo 3000zl.

Cytat:
Napisane przez Yavanna84 Pokaż wiadomość
IMO fisheye to zabawka, do krajobrazów jako główny obiektyw się nie nadaje. Ja mam Tamrona 17-50 f/2.8 i jestem bardzo zadowolona. Co prawda nie jest to typowy szeroki kąt, ale nie wiem czy na start jest sens w taki inwestować, zwłaszcza że jak ma dobre opinie, to cenę zazwyczaj kosmiczną.
wlasnie jeden z moich kolegow (co w sumie profesjonalista nie jest) tez mi polecal ten obiektyw


Tak, kitowy obiektyw mam 18-55

Cytat:
Napisane przez Yavanna84 Pokaż wiadomość
Ja za to założyłam, że autorka chce pogonić kitowy obiektyw I szuka nowego, który by się sprawdził też przy pejzażach. Patrząc na Wasz odbiór, to pewnie założyłam źle.
dokladnie...mieszkam w alpach wiec glownie byl by to krajobraz gorski


Cytat:
Napisane przez Yavanna84 Pokaż wiadomość

Dzięki temu miałam słaby obiektyw uniwersalny i drugi obiektyw do bardzo specyficznych zastosowań.
no wlasnie

Dieki za dyskusje duzo sie dowiedzialam
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 23:26   #1853
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Już ustaliliśmy, że 1000zł to dobra cena
Jak jeszcze się okaże, że wchodzą w grę używane, to pewnie znajdziesz Sigmę 10-20/4-5.6 w zbliżonej cenie.
"Niestandardowe" obiektywy używane przez "standardowych" fotografów mają dość lekkie życie. Np. typowe ogniskowe dla popularnych lustrzanek to 17-50, i obiektywy 17-50, 18-50 są najczęściej na aparatach, są najmocniej używane. Jeśli zwykły fotoamator kupi sobie zoom 70-200 lub 70-300 to nie będzie nim codziennie pstrykał, najwyżej co weekend Podobnie z innymi np. ultraszerokimi zoomami, jak 10-20. Tylko uwaga: jeśli to zaawansowany amator, i specjalizuje się w krajobrazach, to 10-20 może być jego podstawowym obiektywem, najczęściej używanym.
Fisheye jest specyficznym obiektywem, daje bardzo fajne możliwości, ale nie każdemu może się spodobać obraz z niego. Najlepiej byłoby pożyczyć jakieś 10-20 i tego Samyanga, i osobiście porównać. Jest też sprzedawany z innymi nazwami, np. Falcon, także Walimex i na pewno kilka innych, cecha wspólna to "8/3.5 fisheye", więc można szukać według tego warunku
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 07:48   #1854
vainilla
Zakorzenienie
 
Avatar vainilla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: miasto bandyckiej miłości
Wiadomości: 3 291
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez arema5 Pokaż wiadomość
Hallo

Wlasnie od paru dni mam Nikon D7100 - AF-S DX Nikkor 18-105 mm f/3.5-5.6G ED VR i moge potwierdzic ze jest to fajne cacko i jestem pod wrazeniem ale niestety tez i rozczarowana tym ze nie moge otworzyc Raw-ow w Ps bo sa niekompatibilne / napisalam juz do Nikona i czekam na odpowiedz .
Przyznaje ze musze sie jeszcze duzo nauczyc - bo do tej pory uzywalam tych malych aparatow przy ktorych nie trzeba bylo specjanie duzo wysilac sie zeby zrobic Zdjecie
Rawów się nie otwiera w Ps-ie tylko w specjalnych programach do wywoływania Rawów tam sobie wszystko ustawiasz i zapisujesz już jako jpg albo png, co chcesz
A Raw w moim Nikonie nazywa sięNEF
__________________


Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa


vainilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 08:48   #1855
arema5
Rozeznanie
 
Avatar arema5
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 672
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vainilla Pokaż wiadomość
Rawów się nie otwiera w Ps-ie tylko w specjalnych programach do wywoływania Rawów tam sobie wszystko ustawiasz i zapisujesz już jako jpg albo png, co chcesz
A Raw w moim Nikonie nazywa sięNEF
No to dobrze ze mnie uswiadomilas i ze dopiero teraz sie obudzilas - ale jak sie chce na siebe zwrocic uwage za wszelka cene to wypisuje sie glupoty bez wzgledu na to czy sie ma dostateczna wiedze czy tez nie -wiec wybacz ale nie bede wiecej na ten temat wymieniac sie z toba literami Alfabetu - bo po pierwsze nie mam ochoty a po drugie moj czas jest niezwykle cenny
Zycze milego i owocnego dnia.
__________________
Przerabiam tylko wtedy jezeli mam ochote i czas i przewaznie wysylam prace na priv. adres meilowy .
Slowo -- DZIEKUJE-- nic nie kosztuje !

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=429298
arema5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 10:09   #1856
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vainilla Pokaż wiadomość
Rawów się nie otwiera w Ps-ie tylko w specjalnych programach do wywoływania Rawów tam sobie wszystko ustawiasz i zapisujesz już jako jpg albo png, co chcesz
A Raw w moim Nikonie nazywa sięNEF
Bzdura Photoshop powyżej wersji 7 ma obsługę RAWów dzięki wtyczce Camera Raw, dostępne korekty są takie same jak w odpowiadającym mu wersją Lightroomie
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 14:59   #1857
vainilla
Zakorzenienie
 
Avatar vainilla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: miasto bandyckiej miłości
Wiadomości: 3 291
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ruby Invicta Pokaż wiadomość
Bzdura Photoshop powyżej wersji 7 ma obsługę RAWów dzięki wtyczce Camera Raw, dostępne korekty są takie same jak w odpowiadającym mu wersją Lightroomie
Dobrze wiedzieć Mam tylko CS4 ale jak będę kupować nowy to na pewno zaopatrzę w cudo które już to ma!

arema, czytam Twój post i nie bardzo ogarniam o co chodzi
Akurat jeśli chodzi o wiedzę to i owszem sporo mi brak do na przykład marada ale powiedziałabym że przez lata doświadczeń zebrałam jej dośc sporo
__________________


Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa


vainilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 16:00   #1858
Ruby Invicta
Zadomowienie
 
Avatar Ruby Invicta
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 139
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vainilla Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć Mam tylko CS4 ale jak będę kupować nowy to na pewno zaopatrzę w cudo które już to ma!
Przecież CS4 ma CameraRaw...
__________________
Blog 6 kątów - o budżetowym przemetamorfozowaniu brzydkiego pokoju w ładny

Ostatni notek: Pięć kątów i jeden róg
Ruby Invicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 17:38   #1859
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ruby Invicta Pokaż wiadomość
Przecież CS4 ma CameraRaw...
Tylko może być znowu problem wersji - jak aparat który ma vainilla pojawił się sporo później niż CS4, to nawet po aktualizacji AdobeCameraRaw (moduł do obróbki RAWów w Photoshopie) nie da się bezpośrednio w nim otworzyć zdjęć z aparatu. Jeśli to ten przypadek, jest na to sposób: ściągnąć ze strony Adobe ostatnią wersję darmowego programu "Adobe DNG Converter", zainstalować, uruchomić dla wybranego folderu - przetworzy RAWy na pliki DNG, które można będzie otworzyć w ACR. Pliki DNG to tak jakby "standardowy RAW", zawierający wszystkie informacje zarejestrowane przez matrycę (w odróżnieniu od JPG), ale zapisane w jeden, wspólny sposób niezależnie od producenta i modelu aparatu.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 21:02   #1860
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Co sądzicie o obiektywie Sigma 55-200?
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.