Mamy LIPCOWE 2019 cz.2 - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-10, 08:18   #841
ewela2612
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 298
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

klamerka1987- mi gin. jak miałam słabą morfologię przepisał tafrdyferon- fol i na następnych badaniach miałam już o wiele lepszą. Odnośnie lekarzy niestety tak jest, że u jednego wizyta trwa 5-10min i nic nam nie mówi a drugiego 60 min i wychodzimy w pełni świadomi swojego zdrowia a cena ta sama.... :-/ Ja na swojej drodze spotkałam taką właśnie endokrynolog- wspaniała kobieta- wszystko dokładnie mi wytłumaczyła co, dlaczego z jakiego powodu itp.itd. wizyta u niej to godzina lekko licząc- podczas każdego badania oprócz tarczycy i jej usg sprawdza mi serce, ciśnienie a nawet zęby!!!! Od niej właśnie się dowiedziałam, że ludzie w Polsce są nieświadomi tego, jakie szkody w organizmie potrafi wyrządzić niedobór wit.D.... także dziewczyny polecam zaopatrzyć się w wit.D w dawce 2000 dla dorosłego lub 1000 dla dzieci (ale nie wiem jak z młodszymi, bo moje już sporawe ;-)). Ja zawsze w aptece proszę o taką, która nie wymaga zażywania z pożywieniem i dobrze się wchłaniała (zazwyczaj dają te z olejem ;-))
Ja też mam teraz lekki galimatias bo u jednego dziecka jest strajk w szkole i nie ma zajęć a u drugiego strajku nie ma i normalnie się uczą....

Z wyprawką jestem w szczerym polu (nie mam dosłownie NIC). Wczoraj miałam wizytę i młody waży 1030-26tc (25+4), pytałam o trzecie prenatalne to mi powiedział żeby sobie darować, że on mi zrobi takie dokładniejsze niż zawsze badanie, no chyba, że mi zależy to mogę oczywiście iść a robi się je ok.32tc
ewela2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 08:31   #842
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałam Was tylko ostrzec żebyście uważały gdzie dodajcie karty. Mojemu tzowi dzisiaj rano skradziono (na szczęście małą) kasę przez płatność w USA. Karty nie zgubił i ma ją zawsze przy sobie. Prawdopodobnie ktoś wkradł dane z aplikacji typu uber pod którą podpina się kartę. Być może właśnie chodzi o ubera, bo dziwnym trafem o 1 zamawiał koledze kurs, a o 5 była transakcja z USA
Dlatego gdzie sie da powinno sie podpinac paypal, a nie karte bezposrednio. I to polecam robic. Ja teraz wszedzie gdzie sie da place paypalem. Do ubera tez mam podpietego paypala.

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja bylam wczoraj w prywatnym szpitalu. Zdzierstwo na maksa. Potrzebowalam tylko 3 tanie badania krwi a musialam zaplacic 130f bo bez wizyty u lekarza nie robia badan a ich ogolny za wizyte bierze 79f.
Moj rodzinny nie daje skierowan, szpital gdzie prowadza ciaze tez ma gdzies a mnie bola nogi i lapia skurcze od stop az po uda. Kaza w ciemno brac suple i tyle, wiec poszlam sobie sprawdzic prywatnie magnez, wapn i wit D. Okazalo sie, ze magnez i wapn w normie a wit D masakra...
Jaki masz poziom? Mierzylas metabolit 25(OH)?
Ja w tamtym roku badalam w Pl i mialam wynik 11. Gdzie norma jest od 30 chyba. Bralam przez 3 miesiace 6000 jednostek i podskoczylo mi do 37. Teraz biore tyle, co w witaminach ciezarnych, czasem zarzuce 2000 jak maz bierze i akurat mi poda Ale no iedobor wit D podobno 90% spoleczenstwa ma, a tu w UK juz w ogole.
Jakbys szukala dobrego supla, to polecam Ci te z ostrovitu. Sa na ebay

https://www.ebay.co.uk/itm/OSTROVIT-...frcectupt=true


Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Mnie właśnie jakoś te drogie kocyki nie kręcą (na szczęście).



Właśnie tz wylal mi garnek rosołu który specjalnie ugotowalam żeby zrobić jutro obiad dla gości. A jeszcze parę godzin wcześniej pytał czy może wylać z tego garnka to mu powiedziałam że oszalał i to jest rosół na obiad. Jak mógł po 3 h to zapomnieć do jasnej cholery i to wylać?! Powiedziałam mu ze w takim razie mam to gdzieś i niech sam sobie jutro gotuje.



Nie wiem czemu ale jestem na to naprawdę wściekła :/
Tez mnie drogie kocyki nie kreca, ale to juz z doswiadczenia. Nie ma sensu. Tym razem zamowilam taki sliczny ladny instagramowy ale to takie widzimisie :P bedzie tez jako mata bo gruby.

Cytat:
Napisane przez ewela2612 Pokaż wiadomość
klamerka1987- mi gin. jak miałam słabą morfologię przepisał tafrdyferon- fol i na następnych badaniach miałam już o wiele lepszą. Odnośnie lekarzy niestety tak jest, że u jednego wizyta trwa 5-10min i nic nam nie mówi a drugiego 60 min i wychodzimy w pełni świadomi swojego zdrowia a cena ta sama.... :-/ Ja na swojej drodze spotkałam taką właśnie endokrynolog- wspaniała kobieta- wszystko dokładnie mi wytłumaczyła co, dlaczego z jakiego powodu itp.itd. wizyta u niej to godzina lekko licząc- podczas każdego badania oprócz tarczycy i jej usg sprawdza mi serce, ciśnienie a nawet zęby!!!! Od niej właśnie się dowiedziałam, że ludzie w Polsce są nieświadomi tego, jakie szkody w organizmie potrafi wyrządzić niedobór wit.D.... także dziewczyny polecam zaopatrzyć się w wit.D w dawce 2000 dla dorosłego lub 1000 dla dzieci (ale nie wiem jak z młodszymi, bo moje już sporawe ;-)). Ja zawsze w aptece proszę o taką, która nie wymaga zażywania z pożywieniem i dobrze się wchłaniała (zazwyczaj dają te z olejem ;-))
Ja też mam teraz lekki galimatias bo u jednego dziecka jest strajk w szkole i nie ma zajęć a u drugiego strajku nie ma i normalnie się uczą....

Z wyprawką jestem w szczerym polu (nie mam dosłownie NIC). Wczoraj miałam wizytę i młody waży 1030-26tc (25+4), pytałam o trzecie prenatalne to mi powiedział żeby sobie darować, że on mi zrobi takie dokładniejsze niż zawsze badanie, no chyba, że mi zależy to mogę oczywiście iść a robi się je ok.32tc
USG 3 trymestru zawsze warto zrobic ehh...lekarze.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 08:58   #843
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

mala_biegaczka mam poziom 28 z norma laboratoryjna od 50. Lekarka powiedziala, ze od poziomu 25 (wg NHS 30) w dol lecza mega dawkami, wiec mi duzo nie brakuje. Pewnie mialam jeszcze nizszy zanim zaczelam brac witaminy.
Wiem, ze tu duzo osob ma niedobory, bo slonca jak na lekarstwo, ale az takiego wyniku sie nie spodziewalam. Z tym, ze sporo ludzi nie ma odczuwalnych problemow z tym zwiazanych.
Ja mam choroby autoimmuno i taki poziom tym bardziej nie jest wskazany a roznego rodzaju bole miesni, kosci itd, miewam od dlugiego czasu, jednak nie laczylam tego z niedoborami witamin a moze tak byc. Myslalam, ze podczas pobytow w szpitalu sprawdzali takie rzeczy bo np witamine b mialam sprawdzana a tu wychodzi na to, ze nie.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 10:57   #844
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Kupiłam dzisiaj w Biedronce zawieszkę sensoryczną do przypięcia do wózka, z takimi gadżetami to już w ogóle kompletnie w lesie jestem

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 11:17   #845
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Martynka89 niedobor wit D moze dawac naprawde rozne oznaki - niekoniecznie w postaci bolu konczyn i stawow, a wlasnie chociazby ze strony nastroju. Ja jak wyrownalam ten poziom od razu psychicznie czulam sie lepiej, lepiej mi sie wstaje itd. Warto zazywac ja cale zycie, codziennie - chociaz te 1000 jednostek. Osoby z nadwaga/otyle moga wiecej spokojnie.

Inna sprawa, ze zastanawiam sie czy te stopy konsko-szpotawe u mojego syna to nie wynik mojego niedoboru wlasnie w poprzedniej ciazy... Ten moj poziom 11 to byl juz 'patoligiczny niedobor'. Tym razem przynajmniej to wiem, ze mialam i mam w normie + bralam ten metylowany kwas foliowy, co podobno zalecane przy tego typu wadach.

Ty masz pewnie podane w nmol/l ? Ja mialam z ng/ml.

http://www.sloncewpigulce.pl/badanie...d-w-organizmie

Tu jest fajna tabelka.

Moj syn np mial 72ng/ml ostatnio w badaniu wiec o niego sie nie martwie. Teraz podaje mu max 2 razy w tygodniu. Wit D ma to do siebie, ze jak uzupelnimy to dosc dlugo w organizmie sie utrzymuje. Stad u niego juz tak nie suplementuje.
W ogole nie suplementowalam, bo mial ja w probiotykach rok temu podczas tej probiotykoterapii.


Antonina zawieszki fajne, ale na poczatek zbedne. Tez trzeba uwazac, bo niektore dzieci lubie sie przebodzcowac takimi rzeczami i moze byc wiecej klopotu :P
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 11:33   #846
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Tak, wiem, kupiłam z myślą przypięcia tak nawet po 3cim m-cu mam dylemat czy karuzela do łóżeczka jest w ogóle potrzebna i jeśli tak, to od którego miesiąca życia

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 11:34   #847
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja tym razem nie kupuje. Przy synu mielismy, uzywalismy, ale uwazam, ze nie jest konieczna.
Jesli juz to warto szukac takiej, ktora sie latwo odpina, zeby dzieko nie musialo jej miec na stale zamontowanej.
Teraz mamy takie cos wiszace w lezaczku TinyLove stad nie inwestuje w karuzele.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-10, 12:34   #848
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Martynka89 niedobor wit D moze dawac naprawde rozne oznaki - niekoniecznie w postaci bolu konczyn i stawow, a wlasnie chociazby ze strony nastroju. Ja jak wyrownalam ten poziom od razu psychicznie czulam sie lepiej, lepiej mi sie wstaje itd. Warto zazywac ja cale zycie, codziennie - chociaz te 1000 jednostek. Osoby z nadwaga/otyle moga wiecej spokojnie.

Inna sprawa, ze zastanawiam sie czy te stopy konsko-szpotawe u mojego syna to nie wynik mojego niedoboru wlasnie w poprzedniej ciazy... Ten moj poziom 11 to byl juz 'patoligiczny niedobor'. Tym razem przynajmniej to wiem, ze mialam i mam w normie + bralam ten metylowany kwas foliowy, co podobno zalecane przy tego typu wadach.

Ty masz pewnie podane w nmol/l ? Ja mialam z ng/ml.

http://www.sloncewpigulce.pl/badanie...d-w-organizmie

Tu jest fajna tabelka.

Moj syn np mial 72ng/ml ostatnio w badaniu wiec o niego sie nie martwie. Teraz podaje mu max 2 razy w tygodniu. Wit D ma to do siebie, ze jak uzupelnimy to dosc dlugo w organizmie sie utrzymuje. Stad u niego juz tak nie suplementuje.
W ogole nie suplementowalam, bo mial ja w probiotykach rok temu podczas tej probiotykoterapii.


Antonina zawieszki fajne, ale na poczatek zbedne. Tez trzeba uwazac, bo niektore dzieci lubie sie przebodzcowac takimi rzeczami i moze byc wiecej klopotu :P
Tak, ja mialam w nmol/l.
Glupia corke oczywiscie suplementuje a o sobie zapomnialam
Wiesz, ja ciagle jestem zmeczona, czytalam, ze to tez moze byc spowodowane brakiem, tylko, ze jak mi GP od lat wmawial depresje badz nerwice, to myslalam, ze faktycznie to moze byc problem. Czasem mi sie nie chce kompletnie nic a fakt jest taki, ze jak pada i jest pochmurno, to te moje fatalne samopoczucie osiaga apogeum. Dopiero pozniej zaczelam kojarzyc fakty. Wole nie wiedziec ile osob w tym kraju czuje sie depresyjnie i bierze antydepresanty a brakuje im witaminy D. Oczywiscie nie twierdze, ze mi sie na bank poprawi jak poziom wyrownam (bo cisnienie i puls tez robia swoje), ale jest takie prawdopodobienstwo.

Dzis slonecznie, wiec piore pieluchy wielorazowe. Musza przejsc 3 prania przed uzyciem wiec trzeba korzystac z pogody.

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Ja mam karuzele Fisher price rainforest po corce. Sama karuzela srednio ja interesowala ale po zdjeciu karuzeli, zostawilam to pudlo z melodyjkami i dzwiekami przykrecone do lozeczka (ma tez funkcje lampki nocnej) i tym dlugo sie bawila.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 12:56   #849
Klaudi0494
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Na jakim etapie wasze wyprawki? Ja się w końcu odważyłam coś kupić. Co polecacie??
Klaudi0494 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 14:13   #850
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Klaudia moja wyprawka jest na żadnym poziomie nie mam Nic! Do lipca jeszcze czaaaaas😁 to moje motto😁
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 14:20   #851
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez ewka1368 Pokaż wiadomość
Klaudia moja wyprawka jest na żadnym poziomie nie mam Nic! Do lipca jeszcze czaaaaas😁 to moje motto😁
Moja wyprawka też leży i kwiczy. Skupiamy się na remoncie, żeby do majówki skończyć.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-10, 14:24   #852
himbeere
Rozeznanie
 
Avatar himbeere
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 769
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

W dobie internetu to wystarczy mieć pieniądze a cała wyprawkę można mieć w domu już następnego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
himbeere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 14:40   #853
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Klaudi0494 Pokaż wiadomość
Na jakim etapie wasze wyprawki? Ja się w końcu odważyłam coś kupić. Co polecacie??
Mi brakuje glownie srodkow higienicznych (pieluchy, podklady do przewijania, podklady poporodowe itd), oraz butelek, laktatora, sterylizatora czy smoczkow. Reszte mam.
Cytat:
Napisane przez himbeere Pokaż wiadomość
W dobie internetu to wystarczy mieć pieniądze a cała wyprawkę można mieć w domu już następnego dnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie, ze mozna, ale wtedy ciezko trafic na kilka promocji.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 15:41   #854
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

mi brakuje kardiganu na 62 i dwóch kocyków. Całą reszte mam już albo po córce albo kupioną. Teraz pozosraje kwestia spakowania torby i prania.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 15:51   #855
Iwonexx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Klaudi0494 Pokaż wiadomość
Na jakim etapie wasze wyprawki? Ja się w końcu odważyłam coś kupić. Co polecacie??
Ja wczoraj zamowilam wozek i fotelik z baza.. mam kilka ciuszkow.. reszte musze jeszcze ogarnac.xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"WSTAŃ, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach żyj wyprostowany"
Jan Paweł II

25.07.2018 (6tc)
Iwonexx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 18:34   #856
milllusia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

wyprawke jutro zaczne coś kupować, troche już mam łóżeczko po synu bujak po synu pare ubranek wanienke, wózek kupiony huśtawka hybrydowa siostra dała nosidełko i karuzele otulacz bambusowy mam 2 sztuki dla każdego malucha pare ciuszków kupionych reszta jutro w necie poszukam

byłam dziś na krzywej cukrowej i wyszło tragicznie 96 , 187,167 ;( a miałam sie najeść na święta eh wczoraj byłam u lekarza dopiero zlecił krzywa bom w szpitalu była i szybko dziś zrobiłam. A tak wczorajsza wizyta ok szyjka stoi w miejscu maluchy zdrowe ida równo oby tyle. Dieta pojecie abstrakcyjne a trzeba bedzie wprowadzić
__________________
http://fajnamama.pl/suwaczki/zt875xa.png


https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e5eegywedjr.png



Aniołek 24.05.2016r. 9tc[*]
Aniołek 02.07.2018r. 7tc[*]
milllusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 20:00   #857
ewela2612
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 298
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Iwonexx Pokaż wiadomość
Ja wczoraj zamowilam wozek i fotelik z baza.. mam kilka ciuszkow.. reszte musze jeszcze ogarnac.xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pochwalisz się???? Ja nadal zdecydować się nie potrafię....

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez milllusia88 Pokaż wiadomość
wyprawke jutro zaczne coś kupować, troche już mam łóżeczko po synu bujak po synu pare ubranek wanienke, wózek kupiony huśtawka hybrydowa siostra dała nosidełko i karuzele otulacz bambusowy mam 2 sztuki dla każdego malucha pare ciuszków kupionych reszta jutro w necie poszukam

byłam dziś na krzywej cukrowej i wyszło tragicznie 96 , 187,167 ;( a miałam sie najeść na święta eh wczoraj byłam u lekarza dopiero zlecił krzywa bom w szpitalu była i szybko dziś zrobiłam. A tak wczorajsza wizyta ok szyjka stoi w miejscu maluchy zdrowe ida równo oby tyle. Dieta pojecie abstrakcyjne a trzeba bedzie wprowadzić

Też miałam teraz robioną. U mnie 91/217/90 ale liczy się wynik pierwszy i ostatni u mojego lekarza.

Może niekoniecznie dieta? Moja bratowa np. dostała leki (nie powiem czy insulinę bo nie wiem) ale wiem, że nie miała jakiejś specjalnej diety a lekami właśnie była prowadzona. A Tobie zalecił dietę?
ewela2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 20:24   #858
Iwonexx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 728
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez ewela2612 Pokaż wiadomość
Pochwalisz się???? Ja nadal zdecydować się nie potrafię....

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------




Też miałam teraz robioną. U mnie 91/217/90 ale liczy się wynik pierwszy i ostatni u mojego lekarza.

Może niekoniecznie dieta? Moja bratowa np. dostała leki (nie powiem czy insulinę bo nie wiem) ale wiem, że nie miała jakiejś specjalnej diety a lekami właśnie była prowadzona. A Tobie zalecił dietę?
No pewnie wozek zamowilismy espiro next manhattan a fotelik cybex aton m bo baze wzielismy juz tez na ten kolejny fotelik.xD hmm a nad jakimi wozkami albo fotelikami sie zastanawiasz.?manhattan-217_2w1.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"WSTAŃ, nie skupiaj się na swoich słabościach i wątpliwościach żyj wyprostowany"
Jan Paweł II

25.07.2018 (6tc)
Iwonexx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-10, 20:29   #859
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez ewela2612 Pokaż wiadomość
Też miałam teraz robioną. U mnie 91/217/90 ale liczy się wynik pierwszy i ostatni u mojego lekarza.

Może niekoniecznie dieta? Moja bratowa np. dostała leki (nie powiem czy insulinę bo nie wiem) ale wiem, że nie miała jakiejś specjalnej diety a lekami właśnie była prowadzona. A Tobie zalecił dietę?
Dziwny lekarz

Dieta jest lepsza niz leki wiec lepiej wyrownac cukrzyce dieta. Zdrowiej.

Co do wyprawki - ja mam praktycznie wszystko - brakuje mi tez gownie srodkow higienicznych dla mnie do szpitala. Z wiekszych to dostawka do wozka dla starszaka i laktator. Nic poza tym.

Łóżeczko muszę odmalować, o :P Tyle

Poprane mam praktycznie wszystko - dzis prasowalam i poszlo do workow prozniowych. Mam jeszcze karton ubranek wiekszych, ale ich nie ruszam, az nie beda potrzebne :P

Martynka takie samopoczucie to raz ze niedobor wit D, a dwa ze zaburzenia flory jelit - od dawna wiadomo, ze nieprawidlowa flora jelit ma ogromny wplyw na stany depresyjne. Ty, jesli przyjmujesz od lat antybiotyki, mozesz sie czuc tak, a nie inaczej wlasnie z tego wzgledu też.

Millusia przykro mi...że też gnida i Ciebie dopadła...
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-11, 07:47   #860
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Hej ho co tu tak cicho ?
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 07:49   #861
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja robię w poniedziałek krzywa i przyznaje, że bardzo się tego boje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 07:57   #862
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Ja robię w poniedziałek krzywa i przyznaje, że bardzo się tego boje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Boisz sie ewentualnej cukrzycy czy przbiegu badania?
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 07:59   #863
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Boisz sie ewentualnej cukrzycy czy przbiegu badania?
I jedno i drugie. Bo już straszą, że dziecko za duże, choć jak sprawdzałam w innych rozpiskach, to mieści się w normie. Na czczo wynik idealny miałam, ale teraz to nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 08:00   #864
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Mała cicho, więc pewnie wszystko dobrze i nikt się niczym nie martwi.



Miss mam nadzieję że przejdziesz krzywą na takim lajcie jak ja, mogłabym ją robić codziennie





Nie wiem co z przewijakiem. Wcześniej chciałam szafkę malm z Ikei i na to kupić nakładkę przewijaka. Tylko ona ma 78 cm wysokości i tylko 3 szuflady, więc mało żeby wszystko zmieścić. 4 szufladowa ma już 100 cm, więc za wysoka do przewijania.



Teraz wpadłam na to żeby kupić komode 4 szuladową, a obok postawić wolnostojący przewijak. Wtedy powinnam się ze wszystkim bez problemu zmieścić.

Wydaje mi się to dobrym pomysłem, ale boję się że okaże się niepraktyczne, albo niewygodne w użytkowaniu. Co myślicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20190411-085514.jpg (45,6 KB, 41 załadowań)
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 08:10   #865
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

kevscha - a na łóżeczko?
Ja mam na łóżeczko, sprawdzał się świetnie. Teraz chce zrobić z łóżeczka dostawke i nie wiem jak rozwiązać problem z przewijakiem a nie wyobrazam sie nie miec
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 08:12   #866
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez ewela2612 Pokaż wiadomość
Pochwalisz się???? Ja nadal zdecydować się nie potrafię....

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------




Też miałam teraz robioną. U mnie 91/217/90 ale liczy się wynik pierwszy i ostatni u mojego lekarza.

Może niekoniecznie dieta? Moja bratowa np. dostała leki (nie powiem czy insulinę bo nie wiem) ale wiem, że nie miała jakiejś specjalnej diety a lekami właśnie była prowadzona. A Tobie zalecił dietę?
Cytat:
Napisane przez milllusia88 Pokaż wiadomość
wyprawke jutro zaczne coś kupować, troche już mam łóżeczko po synu bujak po synu pare ubranek wanienke, wózek kupiony huśtawka hybrydowa siostra dała nosidełko i karuzele otulacz bambusowy mam 2 sztuki dla każdego malucha pare ciuszków kupionych reszta jutro w necie poszukam

byłam dziś na krzywej cukrowej i wyszło tragicznie 96 , 187,167 ;( a miałam sie najeść na święta eh wczoraj byłam u lekarza dopiero zlecił krzywa bom w szpitalu była i szybko dziś zrobiłam. A tak wczorajsza wizyta ok szyjka stoi w miejscu maluchy zdrowe ida równo oby tyle. Dieta pojecie abstrakcyjne a trzeba bedzie wprowadzić
U mnie póki co dieta, a dwa wyniki mocno podwyższone. Na początku załamka, ale z czasem wszystko wchodzi w nawyk. Teraz widzę, ze nie jest bardzo rygorystyczna, tylko trzeba mieć trochę samozaparcia i kontroli. Tak naprawdę tą dietę móglby zastosować każdy, dla samego siebie.
Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Mała cicho, więc pewnie wszystko dobrze i nikt się niczym nie martwi.



Miss mam nadzieję że przejdziesz krzywą na takim lajcie jak ja, mogłabym ją robić codziennie





Nie wiem co z przewijakiem. Wcześniej chciałam szafkę malm z Ikei i na to kupić nakładkę przewijaka. Tylko ona ma 78 cm wysokości i tylko 3 szuflady, więc mało żeby wszystko zmieścić. 4 szufladowa ma już 100 cm, więc za wysoka do przewijania.



Teraz wpadłam na to żeby kupić komode 4 szuladową, a obok postawić wolnostojący przewijak. Wtedy powinnam się ze wszystkim bez problemu zmieścić.

Wydaje mi się to dobrym pomysłem, ale boję się że okaże się niepraktyczne, albo niewygodne w użytkowaniu. Co myślicie?
Ja myślałam, żeby kupić dwie Malm te mniejsze. Ew. komodę z przewijakiem i małą szafę.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 08:13   #867
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Miss oby poszlo sprawnie i wyniki dobre wiesz dzieci w dzisiejszych czasach moga byc wieksze z wielu wzgledow. Nawet witaminy ciazowe maja podobno wplyw. Sprobuj nie martwic sie na zapas
Inna sprawa taka, ze granica bledu pomiarowego tutaj jest duza wiec dziecko moze byc rownie dobrze 300 gram lzejsze
Do samego konca masz +/- 500gram bledu i niejednokrotnie sie to sprawdza - doslowmni tydzien temu znajoma urodzila coreczke 3600 a wg usg do konca mowili ze bedzie miala max 3000 wiec ogromny blad.

Kevshaa ja nie polecam tej z 3 szufladami - ta gorna szuflada jest plytsza niz 2 dolne - na kosmetyki i jakies takie male akcesoria ok, ale ciuszki juz ciezej tam trzymac. Sama ja mam i mysle, czy by nie kupic tej na 4 szuflady. Tyle ze ja przewijak na lozeczko nakladany - uwazam, ze to super wygodne rozwiazanie + zajmuje malo miejsca bo mozna postawic miedzy lozeczkiem a sciana np.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 08:17   #868
himbeere
Rozeznanie
 
Avatar himbeere
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 769
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Duże dziecko nie jest wynikiem cukrzycy, moja koleżanka mając cukrzycę urodziła chłopaka 3080 a ja nie mając cukrzycy urodziłam dziewczynkę 4100


Wczoraj dałam sobie czadu 7 razy wchodziłam na 4 piętro w tym nie raz dźwiganie młodej i nie raz jej roweru a wieczorem bolało mnie krocze :/ ja jutro się wybieram na krzywą a w sobotę jedziemy po wózek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
himbeere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 08:30   #869
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

No właśnie na łóżeczko chyba odpada, bo będę miała dostawne chicco. Nawet jakbym znalazła na niego nakładkę, a nie wiem czy są to odległość między komoda a łóżeczkiem byłaby za duża żeby wygodnie z tego korzystać.



W takim wolnostojącym plus taki ze pod spodem mogłabym mieć koszyczki z kosmetykami i pieluchami, a stałoby niedaleko komody na której mogłabym szykować ubranka do przebrania .



No a komoda malm 4 szufladowa ma 100 cm, więc to chyba za wysoko żeby jeszcze położyć przewijak i żeby było wygodnie.



Tylko nie wiem czy teraz nie wybiorę jakiegoś rozwiązania, a później nie okaże się że kompletnie się nie sprawdza.



Już wystarczy że zrobiłam szare ściany w sypialni i wyglądają beznadziejnie z brązowym komandorem
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-11, 08:39   #870
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Moja corka chyba ma ospe a ja juz zdazylam sie naczytac, ze niektorzy ludzie moga sie zarazic ospa drugi raz
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-15 20:17:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.