Mamy LIPCOWE 2019 cz.2 - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-26, 04:19   #4291
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Nie zapeszjąc u mnie noc wyjątkowo dobra, nawet ja sama się przespałam z 4 godziny pewnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 06:21   #4292
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Aptamil profutura.
Wlasnie hv oddzwonila, bo zostawilam jej wiadomosc i ona twierdzi, ze to nie zaparcia, tylko pewnie ma gazy po mm i nie robi kupy bo wolniej trawi po mleku w proszku.

Jeszcze nie uzywam wielo bo otulacze nb sa na malego za duze. Uzywamy nadal jednorazowek w rozm 0.

W dzien karmie moim mlekiem. Tylko na noc daje mm.
Myślałaś o zmianie tego mleka? Kilka moich znajomych tu właśnie albo z Aptamilu albo z Cow&Gate przechodziło na Hipp i pomagało na te kupy. Tylko zmiana mleka też się równa możliwe przeżycia, wiadomo.

Ja zamówiłam wczoraj na próbę 1 kieszonkę i 1 ochraniacz ale rozmiar 2 miosolo + te jednorazowe wkłady z myślą o starszym w końcu, bo zwykłe pampki robią się na niego za ciasne, a nie widzę nadziei na odpieluchowanie pełne go i zaczyna mnie to przerażać. A pampersy jednorazowe są na niego już ciasnawe.
Muszę chyba zasięgnąć jakiejś mądrej literatury, jak to zrobić, żeby go odpieluchować w końcu i przekonać do dwójki w nocniku...

Cytat:
Napisane przez pelnoletnia Pokaż wiadomość
Sut, to tak jak u mnie. my dziś ostatni dzień w szpitalu i też dzisiaj spała i jadła, zero płaczu aż zaczęłam się zastanawiać czy wszystko ok. a teraz od godziny NIECH ZYJE BAL, placze, kupy, stekanie, na rekach zle, lezec zle, spac nie, cycek nie... w domu jakos bym ogarnela a tutaj co chwila jakas polozna przylatuje i mam wrazenie ze mysla: boze jak ta dziewczyna sobie nie radzi z wlasnym dzieckiem..
A po co one przylatują? Pomocne chyba nie są, a tylko stresu dokładają...

U mnie tym razem była tylko raz położna, bo akurat przechodziła, a mała zdzierała gardło i akurat fajnie pomogła - jakaś Hiszpanka. Ogólnie mam super doświadczenie w tym kraju z personelem medycznym z Hiszpanii Mogłabym tam mieszkać, jeśli ludzie są tak fantastyczni Hiszpański zawsze swoją droga chciałam znać
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 06:42   #4293
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dzień dobry. Macierzyństwo pochłonęło mnie na maksa.

Moja mała ssie pierś jakieś 5-10 min. i zasypia i potrafi tak spać 2-3 godziny... Czasem nawet się martwię, ze za mało zjada w tak krótkim czasie. Chociaż chyba pokarm szybko leci mi z piersi, bo widzę, że czasami nie nadąża połykać, a i laktator jestem w stanie szybko wypełnić...


Boli mnie kręgosłup. W końcu kiedyś nie wstanę.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 07:11   #4294
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Icannotfly Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Macierzyństwo pochłonęło mnie na maksa.

Moja mała ssie pierś jakieś 5-10 min. i zasypia i potrafi tak spać 2-3 godziny... Czasem nawet się martwię, ze za mało zjada w tak krótkim czasie. Chociaż chyba pokarm szybko leci mi z piersi, bo widzę, że czasami nie nadąża połykać, a i laktator jestem w stanie szybko wypełnić...


Boli mnie kręgosłup. W końcu kiedyś nie wstanę.
Widocznie jej wystarczy taka ilość, mój za to potrafi i 2 godziny wisieć na cycu zanim uśnie..szczególnie w nocy
Czy Wasze maluchy jak leżą na pleckach odchylają główkę do tyłu i się patrzą? Mój tak robi i się martwię.. a wizytę patronażową mamy dopiero 6 sierpnia..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 07:47   #4295
pelnoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 706
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

dziewczyny, doradzcie w co mala dzisiaj ubrac? Mamy 27 stopni, pelne slonce, zero wiatru. wychodzimy w samo poludnie. Nie chce zeby mnie te baby jeszcze pouczaly w kwestiach ubioru..
pelnoletnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 07:51   #4296
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez pelnoletnia Pokaż wiadomość
dziewczyny, doradzcie w co mala dzisiaj ubrac? Mamy 27 stopni, pelne slonce, zero wiatru. wychodzimy w samo poludnie. Nie chce zeby mnie te baby jeszcze pouczaly w kwestiach ubioru..
Moja ma tylko body na krótki rękaw, wczoraj też tak byliśmy na dworze, na nogi zarzuciłam pieluszkę.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 08:00   #4297
57358d5eaa2ba5832713bfc6887653c221c8aa55_603d8068b70a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 180
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja też bym tak swoją wcześniej ubrała ale ewidentnie jest ciepłolubna więc nawet tego nie wiem, jak ubierać własne dziecko.
57358d5eaa2ba5832713bfc6887653c221c8aa55_603d8068b70a4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-26, 08:07   #4298
pelnoletnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 706
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

no wlasnie tak myslalam body na krotki rekaw i zaloze cienkie skarpetki bo ona ma te nogi lodowate i rece to samo. plus pieluszka. A niech mi tylko ktoras zwroci uwage to naprawde dzisiaj ten szpital stanie w plomieniach😀
pelnoletnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 08:09   #4299
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

U nas w szpitalu nikt nie patrzył jak dziecko ubrane, ale teściowa nas zwyzywała za brak czapeczki
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 08:20   #4300
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

syn mi sie zepsuł nocka do kitu, ale to norma. bo zyjemy w systemie jeden do jednego, a i tak wyjatkowo kielismy dwie z rzędu dobre. Za to drugi dzień chce być ciągle przy mamie. Chuste planuję odpalic dopiero po miesiącu, jak troszke mu sie utyje

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

My chodzimy w body na krotki, skarpetki i cienkie spodenki lub bez spodenek. Na wyjście ze szpitala zalozylambym jednak jakies cienkie spodenki
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 08:37   #4301
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Mam wrażenie, że w domu jest o wiele lepiej. Już trzeci czy czwarty dzień nie dokarmiam małej mm, w nocy też budzi się tylko raz na karmienie. Dzisiaj czeka mnie wyzwanie, muszę z nią sama pojechać do tego lekarza. Serio żałuje, że mój mąż nie ma urlopu na razie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Icannotfly Pokaż wiadomość
Dzień dobry. Macierzyństwo pochłonęło mnie na maksa.

Moja mała ssie pierś jakieś 5-10 min. i zasypia i potrafi tak spać 2-3 godziny... Czasem nawet się martwię, ze za mało zjada w tak krótkim czasie. Chociaż chyba pokarm szybko leci mi z piersi, bo widzę, że czasami nie nadąża połykać, a i laktator jestem w stanie szybko wypełnić...


Boli mnie kręgosłup. W końcu kiedyś nie wstanę.
Wszystko zależy od przybierania na wadze. Tydzień temu Marysia miała wagę 3180 g, jak wychodzilismy do domu. Położna przyszła w poniedziałek i w raptem 3 dni to sobie odbiła i już było 3310 g. Dlatego położna mówiła, żeby nie wybudzać w nocy specjalnie na karmienie, pilnować jedynie tego w dzień, choć mała sama się budzi co jakieś 3 godziny na jedzenie. I nie ma czegoś takiego, jak za krótki czas karmienia. Niektóre dzieci najadaja się w pięć minut i na siłę nie wciśniesz im tego pokarmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Cytat:
Napisane przez pelnoletnia Pokaż wiadomość
no wlasnie tak myslalam body na krotki rekaw i zaloze cienkie skarpetki bo ona ma te nogi lodowate i rece to samo. plus pieluszka. A niech mi tylko ktoras zwroci uwage to naprawde dzisiaj ten szpital stanie w plomieniach
Sprawdza się kark, nie nóżki czy rączki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-26, 08:56   #4302
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja mojemu zakładam bodziaka na długi rękaw i cienkie skarpetki ale Twoja ma pare dni więc bym założyła spodenki do bodziaka albo po prostu przykryć nóżki pieluchą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 09:16   #4303
Marcellait
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 14
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

U mnie w szpitalu sie wkurzali, jak się przegrzewalo. W pokoju była Klima włączona, tak, że mnie uszy bolały od niej, a wszystkie dzieci w samym body z krótkim. Właśnie też mówią, żeby na karku sprawdzać czy ciepły. Moja w samym body z krótkim jest często spodoba i czerwona na twarzy (rączki i nóżki chłodne, ale jak już ktoś powiedział na nie się nie zwraca uwagi, bo zawsze takie są praktycznie)
Marcellait jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 09:26   #4304
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez pelnoletnia Pokaż wiadomość
dziewczyny, doradzcie w co mala dzisiaj ubrac? Mamy 27 stopni, pelne slonce, zero wiatru. wychodzimy w samo poludnie. Nie chce zeby mnie te baby jeszcze pouczaly w kwestiach ubioru..
Moj praktycznie bez tluszczyku jak lezal w inkubatorze nastawionym na 30 stopni, to mial.sama pieluche. Dlatego mysle, ze body na krotki rekaw i cieniutkie spodenki, powinny wystarczyc przy 27 stopniach bez wiatru.

U nas noc nie byla zla. Walczylismy do 12 w nocy z glodem, ulewaniem i kupami. Balam sie, ze go przekarmie, ale ciagle wrzeszczal z glodu, wiec go dokarmialam. Pozniej juz ladnie spal 4 godziny, zjadl i nastepne 3 godziny przespal.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 10:35   #4305
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Z tym czasem jedzenia to chce mi się śmiać, bo mnie ostatnio położna, jak była pytała, ile mała je. Mówię jej, że 5-10 minut, czasem wisi godzinę :P Mówiła, że najlepiej, jakby 20 minut jadła. Tia... bo jak przysypia, to na pewno ją wybudzę i powiem - Hania, jeszcze 4 minuty musisz jeść W tej Anglii to czasem takie głupoty gadają, że szok. Dziecko ładnie na wadze przybiera, w 5. dobie po porodzie miała tylko 15 gram na minusie, teraz już na bank ponad 4kg ma i widzę w oczach, jak rośnie. Kupy robi 3-4 dziennie takie duże, sika non stop, a ta mi mówi, że mam dziecko karmić najlepiej 20 minut
Ale śmiałam się ostatnio ze znajoma stąd, że te położne środowiskowe tutaj, to jakiś odrzut jest spośród położnych :P Do niczego innego się chyba nie nadają :P
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 10:55   #4306
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Z tym czasem jedzenia to chce mi się śmiać, bo mnie ostatnio położna, jak była pytała, ile mała je. Mówię jej, że 5-10 minut, czasem wisi godzinę :P Mówiła, że najlepiej, jakby 20 minut jadła. Tia... bo jak przysypia, to na pewno ją wybudzę i powiem - Hania, jeszcze 4 minuty musisz jeść W tej Anglii to czasem takie głupoty gadają, że szok. Dziecko ładnie na wadze przybiera, w 5. dobie po porodzie miała tylko 15 gram na minusie, teraz już na bank ponad 4kg ma i widzę w oczach, jak rośnie. Kupy robi 3-4 dziennie takie duże, sika non stop, a ta mi mówi, że mam dziecko karmić najlepiej 20 minut
Ale śmiałam się ostatnio ze znajoma stąd, że te położne środowiskowe tutaj, to jakiś odrzut jest spośród położnych :P Do niczego innego się chyba nie nadają :P

Hahah no wlasnie powiedz to dziecku
mi polozna srodowiskowa w PL powiedziala,ze dziecko je za duzo bo szybko przybiera na wadze i powinnam ograniczac - tez ciekawa jestem jak? Powiedziec 3 tygodniowemu bobasowie: jesz juz 8 minutek, wystarczy, nie dobijaj do 10
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 11:14   #4307
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
Hahah no wlasnie powiedz to dziecku
mi polozna srodowiskowa w PL powiedziala,ze dziecko je za duzo bo szybko przybiera na wadze i powinnam ograniczac - tez ciekawa jestem jak? Powiedziec 3 tygodniowemu bobasowie: jesz juz 8 minutek, wystarczy, nie dobijaj do 10
A na piersi dziecko, tak?
Nie ma opcji przecież przekarmić dziecka na piersi :P Je ile mu trzeba i już :P
pi.e.r.do.lety takie opowiadają, że aż witki opadają :P Aż zrymowałam

Ja próbowałam dziś starym laktatorem odciągnąć coś ekstra mleka, ale moje piersi nijak nie współpracują tym razem - gdzie z synem uskuteczniałam kpi przez 4 miesiące i dawało to radę - 80% na moim mleku był, reszta mm. Ale tym razem nic, a mała jak je to leci że hej. Mam chyba blokadę psychiczną i się boję, że jak ściągnę, to jej zabraknie czy coś :P Nawet, jeśli to nielogiczne.
Nie będę już ściągać. Jeśli ona je, przybiera itd. to nie ma przecież sensu robić zapasów. Widać mam laktację na ten moment taką akurat. Ani nie mam kamieni, ani nie brakuje.
Chyba u hafiji czytałam, że jeśli kobieta ma akurat tyle mleka, żeby po prostu wykarmić dziecko, to jest ok i już. Nie ma co kombinować.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019

Edytowane przez mala_biegaczka
Czas edycji: 2019-07-26 o 11:15
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 11:51   #4308
57358d5eaa2ba5832713bfc6887653c221c8aa55_603d8068b70a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 180
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Nie tylko w UK takie gwiazdy wśród położnych znajdziesz. U nas też czasem takie głupoty gadają że szkoda gadać.
57358d5eaa2ba5832713bfc6887653c221c8aa55_603d8068b70a4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 11:59   #4309
Kasia32j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 234
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Moja mała śpi po 5/6 godzin je moje mleko i mm ..nie mam hurtowych ilości mleka mojego ale tak ok 250 ml jestem w stanie odciągnąć....grzeczna jest wczoraj zaliczyłyśmy pierwszy spacer.
Kasia32j jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-26, 14:10   #4310
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Młody ewidentnie ma ''problem'' z gazami, wybudzają go, popłakuje troszkę.
Nie ma tragedii, ale ile może puszczać bąków takie dziecko?
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 15:07   #4311
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Młody ewidentnie ma ''problem'' z gazami, wybudzają go, popłakuje troszkę.
Nie ma tragedii, ale ile może puszczać bąków takie dziecko?
Ojj możee mój puszcza jak stary

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 15:18   #4312
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Moj mial gazy bez przerwy przez kilka dni. Teraz sie troche uspokoilo.

Karmienie piersia chyba nie jest dla mnie przystawialam mlodego wczoraj i dzisiaj i tak to wyglada, ze ssie, za chwile wypluwa, nerwowo szuka, znow zlapie i chwile ssie i tak w kolko az przysnie, odloze go, za chwile budzi sie glodny i ryczy czyli sie nie najada. Myslalam, ze moze mam jakas blokade psychiczna i mleko nie leci, ale leci na 100% bo ewidentnie z piersi, ktora dzis mu podawalam, cos ubylo.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 17:08   #4313
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
Z tym czasem jedzenia to chce mi się śmiać, bo mnie ostatnio położna, jak była pytała, ile mała je. Mówię jej, że 5-10 minut, czasem wisi godzinę Mówiła, że najlepiej, jakby 20 minut jadła. Tia... bo jak przysypia, to na pewno ją wybudzę i powiem - Hania, jeszcze 4 minuty musisz jeść W tej Anglii to czasem takie głupoty gadają, że szok. Dziecko ładnie na wadze przybiera, w 5. dobie po porodzie miała tylko 15 gram na minusie, teraz już na bank ponad 4kg ma i widzę w oczach, jak rośnie. Kupy robi 3-4 dziennie takie duże, sika non stop, a ta mi mówi, że mam dziecko karmić najlepiej 20 minut
Ale śmiałam się ostatnio ze znajoma stąd, że te położne środowiskowe tutaj, to jakiś odrzut jest spośród położnych Do niczego innego się chyba nie nadają :P
Podobne głupoty gadali w szpitalu, że minimum pół godziny z jednej piersi dziecko musi ssać. Położna jednak powiedziała, że to nieprawda, trzeba patrzeć, czy dziecko się po prostu najada. Jeśli naje się w pięć minut, to masz na siłę wciskac tego cycka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 18:01   #4314
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Moj mial gazy bez przerwy przez kilka dni. Teraz sie troche uspokoilo.



Karmienie piersia chyba nie jest dla mnie przystawialam mlodego wczoraj i dzisiaj i tak to wyglada, ze ssie, za chwile wypluwa, nerwowo szuka, znow zlapie i chwile ssie i tak w kolko az przysnie, odloze go, za chwile budzi sie glodny i ryczy czyli sie nie najada. Myslalam, ze moze mam jakas blokade psychiczna i mleko nie leci, ale leci na 100% bo ewidentnie z piersi, ktora dzis mu podawalam, cos ubylo.
Moja też tak, czasami to długa walka zanim dobrze zaciągnie, ale z karmienia na karmienie jest lepiej, widzę to. Mniej się wkurza, ładniej łapie. Nauczycie się siebie.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 18:05   #4315
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez mala_biegaczka Pokaż wiadomość
A na piersi dziecko, tak?
Nie ma opcji przecież przekarmić dziecka na piersi :P Je ile mu trzeba i już :P
pi.e.r.do.lety takie opowiadają, że aż witki opadają :P Aż zrymowałam

Ja próbowałam dziś starym laktatorem odciągnąć coś ekstra mleka, ale moje piersi nijak nie współpracują tym razem - gdzie z synem uskuteczniałam kpi przez 4 miesiące i dawało to radę - 80% na moim mleku był, reszta mm. Ale tym razem nic, a mała jak je to leci że hej. Mam chyba blokadę psychiczną i się boję, że jak ściągnę, to jej zabraknie czy coś :P Nawet, jeśli to nielogiczne.
Nie będę już ściągać. Jeśli ona je, przybiera itd. to nie ma przecież sensu robić zapasów. Widać mam laktację na ten moment taką akurat. Ani nie mam kamieni, ani nie brakuje.
Chyba u hafiji czytałam, że jeśli kobieta ma akurat tyle mleka, żeby po prostu wykarmić dziecko, to jest ok i już. Nie ma co kombinować.

no wlasnie nie wiem, moze i mozna przekarmic piersia dziecko, juz 3 lekarz z kolei mowi, ze moja 3 tyg wyglada jak 3 mies, ale co zrobie..


z laktatorem mam tak samo - jak tylko chce nakarmic mala to juz mleko leci samo, jak sciagne wtdy to rzeka mleka, jak pomiedzy karmieniami to chocby cyc byl nabrzmialy do granic nie leci nic - probowalam oszukiwac mozg i wyobrazac sobie,ze karmie mala ale nie dal sie oszukac



Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
Młody ewidentnie ma ''problem'' z gazami, wybudzają go, popłakuje troszkę.
Nie ma tragedii, ale ile może puszczać bąków takie dziecko?

moja wybudza ulewanie, kurcze to zawsze jest smutek jak pieczolowicie uspione dziecko sie obudzi od czegos takiego a czlowiek chcialby chwile spokoju


za to teraz ona budzi mnie-spie z nia w 1 lozku i na poczatku bylo spoko a teraz juz sie nie da. Zaczely sie jej fazy snu aktywnego i jest 2 godz przewalania sie w lozku przez sen-wiecie, machanie rekami, przechodzenie z pozycji zabki do kung fu panda i kopanie na wszystkie strony, do tego mnostwo odglosow i ciezko mi czasem odroznic czy sie obudzila czy spi dalej
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 18:53   #4316
57358d5eaa2ba5832713bfc6887653c221c8aa55_603d8068b70a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 180
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ciekawe co powiedzą na moją za kilka tygodni. Jest głodomorem. Teraz od 18.30 zjadła na raz 60 ml, a do 19.40 kolejne 30 ml bo była ewidentnie głodna. Trochę dużo jak na 5dniowe dziecko.
57358d5eaa2ba5832713bfc6887653c221c8aa55_603d8068b70a4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 20:06   #4317
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dziś była u nas położna, mój waży już 4380 także w 8 dni przybrał 320 gram.. chyba same głodomorki nam się urodziły druga broda i fałdki na golonkach się robią

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-26, 20:29   #4318
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Moj dzisiaj skonczyl 3 tygodnie i dalej chudzinek, ale juz mu sie buzia robi okraglejsza. Z jego apetytem pewnie szybko nadgoni, bo ostatnio je sporo. Nastepne wazenie mamy za niecaly miesiac.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 13:53   #4319
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dziewczyny jak to jest z tym odbijaniem? Każde dziecko trzeba odbijać, po każdym karmieniu? Jak tak to w jakiej pozycji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-27, 14:14   #4320
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

ja przy kp nie odbijam
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-15 20:17:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.