Mamy Grudniowe 2019 ❤️- część 5 - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-23, 19:31   #4471
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Ja przestałam prasować po powrocie ze szpitala. Taki mamy przemiał ubranek i pieluch tetrowych, że nie nadążam prać, a co dopiero jeszcze prasować nawet próbowałam się tłumaczyć położnej bo te pieluchy takie wymymłane, a ona mówi, że mam się nie wydurniać bo skoro piorę na bieżąco i wszystko jest od razu chowane do komody to mam się nie bawić w prasowanie bo to szkoda czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam spaczenie i nic nie wsadze do szafy niewyprasowanego tak juz mam i nic nie poradzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Dziewczyny całkiem serio proszę podpowiedzcie mi. Pisałam wcześniej, że elektroniczny termometr pokazuje mi głupoty. Zmierzyłam pod paszką tradycyjnym i jest 37,2. Czy to jest gorączka czy to normalne u noworodzia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem normalna temp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
No i w necie tak piszą właśnie wszędzie ale jedna osoba mnie nakręciła. Człowiek ogłupieje do reszty na tym macierzyńskim. To 500 plus to drugie poproszę na leczenie głowy po roku w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z każdym tygodniem będzie lepiej uwierz!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-23, 21:47   #4472
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Misiaq, taka temp jest ok u noworodka.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-23, 22:06   #4473
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Misiaq 37,2 to normalna temperatura

Tez mam ten visiofocus tylko mini za 140 zeta a nie ten za 3 stówy i uważam ze jest super. Dla mnie microlife to porażka.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-23, 22:30   #4474
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ja mam spaczenie i nic nie wsadze do szafy niewyprasowanego tak juz mam i nic nie poradzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Moim zdaniem normalna temp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Z każdym tygodniem będzie lepiej uwierz!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak miałam. W jednej chwili mi się magicznie odmieniło, jak ssak wyskoczył na świat. Szkoda życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-23, 22:33   #4475
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Też tak miałam. W jednej chwili mi się magicznie odmieniło, jak ssak wyskoczył na świat. Szkoda życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja wlasnie zaczelam prasowac jak urodzil sie Leo ;D i uwielbiam to, bardzo mnie to relaksuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-23, 22:35   #4476
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
A ja wlasnie zaczelam prasowac jak urodzil sie Leo ;D i uwielbiam to, bardzo mnie to relaksuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja też właśnie bardzo lubię prasować, ale nie niekończące się kupki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-23, 22:43   #4477
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Mamy Grudniowe 2019 - część 5

U nas też codziennie pralka chodzi i dołączam do teamu nie prasujących. Po urodzeniu tyko raz taki miałam pomysł, teraz nie mam czasu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez arya09
Czas edycji: 2019-12-23 o 23:14
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-23, 23:07   #4478
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Kupka mi sie jeszcze ani razu nie sprała wiec po prostu wywalam ze złością te ciuchy. Strasznie silny barwnik maja te sraki czasami mi sie wlasnie nie chce poprasowac ale jak mam włożyć do wyprasowanych niewyprasowane no nie da sie ale jak juz sie zabiorę to żal mi kiedy sie ubranka kończą ;D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-23, 23:14   #4479
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤️- część 5

U mnie po wyjęciu ciuchów z suszarki nie widać różnicy, a pieluch nie będę prasować, wolę się przespać xD
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-23, 23:52   #4480
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Seven tez mam suszarkę i prawda nie sa pogniecione szczególnie gdy składa się ciepłe ale do wyprasowanych im daleko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 00:26   #4481
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Ja przestałam prasować po powrocie ze szpitala. Taki mamy przemiał ubranek i pieluch tetrowych, że nie nadążam prać, a co dopiero jeszcze prasować nawet próbowałam się tłumaczyć położnej bo te pieluchy takie wymymłane, a ona mówi, że mam się nie wydurniać bo skoro piorę na bieżąco i wszystko jest od razu chowane do komody to mam się nie bawić w prasowanie bo to szkoda czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I racja. Ja nadal twardo nie zamierzam prasować

W ogóle dzięki wszystkim za kciuki i dobre słowa!

Zastanawiam się, jak ogarnąć życie z noworodkiem po wyjściu z tego kieratu szpitalnego i bardzo mnie kusi opcja karmienie-spanie-zmiana pieluch i absolutnie nic więcej tak co najmniej przez 72h

Rany rany, trzymajcie proszę kciuki, żeby nas dzisiaj wypuścili!

Nilka, Ola, trzymam kciuki za Wasze sprawne i lekkie rozwiązania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez black___raven
Czas edycji: 2019-12-24 o 00:28
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-24, 00:36   #4482
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Znowu nocka z glowy. Nieodkladalny jest ten maly ssak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 00:36   #4483
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Co do niedoczasu , paradoksalnie im ma się wiecej obowiązków tym tego czasu jest na wszystko tez więcej. Jakas organizacja jest chyba inna. Teraz perspektywy czasu nie wiem co ja robilam majac jedno dziecko w domu teraz mam sporo czasu dla Leo bo ogarnelam karmienie Tymka na dywanie , przy autkach, kolorowankach i puzzlach. wszyscy szczęśliwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 01:53   #4484
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
I racja. Ja nadal twardo nie zamierzam prasować

W ogóle dzięki wszystkim za kciuki i dobre słowa!

Zastanawiam się, jak ogarnąć życie z noworodkiem po wyjściu z tego kieratu szpitalnego i bardzo mnie kusi opcja karmienie-spanie-zmiana pieluch i absolutnie nic więcej tak co najmniej przez 72h

Rany rany, trzymajcie proszę kciuki, żeby nas dzisiaj wypuścili!

Nilka, Ola, trzymam kciuki za Wasze sprawne i lekkie rozwiązania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Należy Ci się właśnie karmienie, spanie, zmiana pieluch i to co najmniej tydzień Jeśli ktoś jest w stanie ogarnąć Ci żarcie i względny ład dookoła to proś bez skrępowania. Urodziłaś dziecko! Halllo należy Ci się chociaż taki "urlop" regeneracyjny

Myślałam, że to ja źle trafiłam z termometrem ale jednak microlife to po prostu g*wno.

A z prasowaniem to dzięki bogu, że jest to forum bo myślałam, że tylko ja cisnę na podium CHPD. No nie nadążam prać a co dopiero prasować. Choć zdarza mi się, ubranka ładniejsze po wyprasowaniu są. Jednak moja wizja prasowania przedporodowa już się zmyła

U nas odpukać lepiej.. Mała wieczorem po turbo drzemce wstała odmieniona. Mnie po odpoczynku napłynęło trochę mleka. Poczytałam sporo co w mojej sytuacji robić i widzę światełko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 01:54   #4485
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤️- część 5

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
U mnie po wyjęciu ciuchów z suszarki nie widać różnicy, a pieluch nie będę prasować, wolę się przespać xD
Wychodzę z takiego samego założenia. Tym bardziej, że mamy taką taryfę prądową, że po 13-15 i po 22 mamy tańszy prąd, w dzień droższy. A po 22 jedyne o czym ja myślę to żeby położyć się spać żebym o północy znowu mogła się zwinąć z łóżka na karmienie.

Po co mi prasować pieluchę tetrową która kładę na przewijak i przy pierwszym lepszym przebieraniu zostanie osikana albo upaćkana kupą i pójdzie znowu do prania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 02:06   #4486
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Gosia ale nikt nie każe przeciez tego robic jak nie lubisz/ nie masz czasu /ochoty to po co.
Ja lubie, sprawia mi to przyjemność i mnie relaksuje , uwielbiam ukladac uprasowane ubrania, a mam na tyle czasu ze to ogarniam przy ulubionym serialu i herbacie. Dla odmiany na stojąco bo siedzenia z T. przy cycku mam wystarczająco
Ja nawet majtki Leonowi prasuje których zasikuje kilka dziennie nadal

Misiaq dalam dzis 1 raz w zyciu mm i tez cale wyrzygal....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 02:23   #4487
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Gosia ale nikt nie każe przeciez tego robic jak nie lubisz/ nie masz czasu /ochoty to po co.
Ja lubie, sprawia mi to przyjemność i mnie relaksuje , uwielbiam ukladac uprasowane ubrania, a mam na tyle czasu ze to ogarniam przy ulubionym serialu i herbacie. Dla odmiany na stojąco bo siedzenia z T. przy cycku mam wystarczająco
Ja nawet majtki Leonowi prasuje których zasikuje kilka dziennie nadal

Misiaq dalam dzis 1 raz w zyciu mm i tez cale wyrzygal....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale takie gotowe rozrobione czy z proszku?

Widzisz u nas to gotowe się nie sprawdza. Jeśli podam cokolwiek jeszcze to tylko z proszku już na świeżo. Młoda po tym rzyganku była innym człowiekiem. Dopiero dobę później się normuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 02:47   #4488
Smarfetka
Zakorzenienie
 
Avatar Smarfetka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14 099
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Melduje się na karmieniu

Ja teraz większość prasuje, ale dlatego ze nam na to czas, l jest tz w domu i to on ogarnia życie i przejmuje małego jak odcina mi prąd. Potem pewnie zrezygnuje z prasowania albo będę to robić wybiórczo.
W ogóle to nie wyobrażam dobie jakby tz niej teraz chodzić do pracy a ja cały dzień sama z małym dzieckiem, którego człowiek dopiero poznaje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Smarfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 04:18   #4489
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
I racja. Ja nadal twardo nie zamierzam prasować

W ogóle dzięki wszystkim za kciuki i dobre słowa!

Zastanawiam się, jak ogarnąć życie z noworodkiem po wyjściu z tego kieratu szpitalnego i bardzo mnie kusi opcja karmienie-spanie-zmiana pieluch i absolutnie nic więcej tak co najmniej przez 72h

Rany rany, trzymajcie proszę kciuki, żeby nas dzisiaj wypuścili!

Nilka, Ola, trzymam kciuki za Wasze sprawne i lekkie rozwiązania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Black ja przezpierwszw 48h tylko leżałam, spałam, karmiłam (ale to tak po 5min co 6-8h ) i wstawałam do łazienki opłukać się z krwi. Nawet pieluchy nie zmieniłam a silu i tak mi się zablokowało .
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-24, 06:00   #4490
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
I racja. Ja nadal twardo nie zamierzam prasować

W ogóle dzięki wszystkim za kciuki i dobre słowa!

Zastanawiam się, jak ogarnąć życie z noworodkiem po wyjściu z tego kieratu szpitalnego i bardzo mnie kusi opcja karmienie-spanie-zmiana pieluch i absolutnie nic więcej tak co najmniej przez 72h

Rany rany, trzymajcie proszę kciuki, żeby nas dzisiaj wypuścili!

Nilka, Ola, trzymam kciuki za Wasze sprawne i lekkie rozwiązania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Black dziękuję za kciuki dziś mój termin z OM. Ale nic nie zapowiada zbliżającego się porodu.

Wczorajsze zakupy kosztowały mnie jedynie okropny ból łydek, pachwin i lędźwiowej części kręgosłupa no nie nadaje się już do tego

Korzystając z okazji życzę Wam dziewczyny spokojnych, pełnych miłości, radosnych świąt, większej ilości snu, powodzenia w karmieniu i spełnienia marzeń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ola0731
Czas edycji: 2019-12-24 o 06:26
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 06:43   #4491
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Hej dziewczyny! Ja też rylko raz po porodzie ubranka prasowalam, faktycznie jakoś ciężko z czasem...
U nas kolek ciąg dalszy, naprawdę nic nie pomaga
Do tego doszedł dzis katar.... mala strasznie ciężko oddycha i troche chrapie, myślicie że to może być katar faktycznie..?
Czy można takiemu miesiecznemu dziecku odciągac katar tym aspiratorem co się podłącza pod odkurzacz?

Black, a czemy mogą Was dziś nie wypuścić że szpitala? Trzymam kciuki żebyście wyszli !

Edytowane przez maddd
Czas edycji: 2019-12-24 o 08:41
maddd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 06:59   #4492
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Black, kciuki!
Cytat:
Napisane przez Smarfetka Pokaż wiadomość
Melduje się na karmieniu

Ja teraz większość prasuje, ale dlatego ze nam na to czas, l jest tz w domu i to on ogarnia życie i przejmuje małego jak odcina mi prąd. Potem pewnie zrezygnuje z prasowania albo będę to robić wybiórczo.
W ogóle to nie wyobrażam dobie jakby tz niej teraz chodzić do pracy a ja cały dzień sama z małym dzieckiem, którego człowiek dopiero poznaje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja też nie wyobrażam sobie zostać sama teraz z dzieckiem, bez TZta. Właśnie zmieniliśmy się w spaniu i ja uważam na tego małego brzdąca, bo na plecach spać nie chce, więc leży cały czas od ostatniego karmienia na brzuszku.
Te rączki jej wszędzie latają, gdy leży na boku lub plecach, przez co bardzo niespokojnie śpi. Próbowałam zawinąć ją raz w Kokon to niezbyt się jej to spodobalo. Może się jeszcze przyzwyczai.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Ja też rylko raz po porodzie ubranka prasowalam, faktycznie jakoś ciężko z czasem...
U nas kółek ciąg dalszy, naprawdę nic nie pomaga
Do tego doszedł dzis katar.... mala strasznie ciężko oddycha i troche chrapie, myślicie że to może być katar faktycznie..?
Czy można takiemu miesiecznemu dziecku odciągac katar tym aspiratorem co się podłącza pod odkurzacz?

Black, a czemy mogą Was dziś nie wypuścić że szpitala? Trzymam kciuki żebyście wyszli !
My odciągamy naszej wody płodowe z noska katarkiem. Działa super.
Z utęsknieniem czekam chwili jak już się te wody skończą bo też nam charczy i często ma przez to problemy z zassaniem się do piersi.


Wesołych świąt!

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:59 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Używa któraś z was wody morskiej marimer do higieny nosa? Kurcze, mam ten spray w domu ale jakoś nie przekonuje mnie sposób aplikacji. Strasznie dużo tej wody wypryskuje przy pojedynczym naciśnięciu.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 07:10   #4493
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Ja też rylko raz po porodzie ubranka prasowalam, faktycznie jakoś ciężko z czasem...
U nas kółek ciąg dalszy, naprawdę nic nie pomaga
Do tego doszedł dzis katar.... mala strasznie ciężko oddycha i troche chrapie, myślicie że to może być katar faktycznie..?
Czy można takiemu miesiecznemu dziecku odciągac katar tym aspiratorem co się podłącza pod odkurzacz?

Black, a czemy mogą Was dziś nie wypuścić że szpitala? Trzymam kciuki żebyście wyszli !
Może być katar, ale zobacz czy nie ma śluzu w nosku. u nas szpitalu po porodzie nie odsluzowywuja (czy jak to tam się zwie) i jak jeszcze byliśmy w szpitalu to poprosiłam pielęgniarkę bo Maks nie mógł w ogóle oddychać przy karmieniu taki katar miał. Wacik nasączony solą fizjologiczną zwinęła w rożek i włożyła do noska i wyciągnęła cały syf z wód płodowych i śluzu. I ostatnio w domku zrobiło nam się to samo i ja sama nie dałam rady wyciągnąć to położna prosiłam i znowu dużo tego wyszło. I położna dodatkowo kazała kilka razy dziennie po kropli soli fizjologicznej do każdej dziurki żeby nawilżyć śluzówkę. Bo Maksiu kataru nie ma a strasznie charczy noskiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:09 ----------

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Black, kciuki! Ja też nie wyobrażam sobie zostać sama teraz z dzieckiem, bez TZta. Właśnie zmieniliśmy się w spaniu i ja uważam na tego małego brzdąca, bo na plecach spać nie chce, więc leży cały czas od ostatniego karmienia na brzuszku.
Te rączki jej wszędzie latają, gdy leży na boku lub plecach, przez co bardzo niespokojnie śpi. Próbowałam zawinąć ją raz w Kokon to niezbyt się jej to spodobalo. Może się jeszcze przyzwyczai.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

My odciągamy naszej wody płodowe z noska katarkiem. Działa super.
Z utęsknieniem czekam chwili jak już się te wody skończą bo też nam charczy i często ma przez to problemy z zassaniem się do piersi.


Wesołych świąt!

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:59 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Używa któraś z was wody morskiej marimer do higieny nosa? Kurcze, mam ten spray w domu ale jakoś nie przekonuje mnie sposób aplikacji. Strasznie dużo tej wody wypryskuje przy pojedynczym naciśnięciu.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja mam marimer i dla mnie to tragedia. Albo nie leci w ogóle albo poleci tak że napsikam Maksowi do oczu, albo idzie takie ciśnienie że mu druga dziurką wylatuje i się krztusi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 07:29   #4494
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Też widziałam płukanie solą fizjologiczną tak, żeby wszystko od razu spływało do gardla. Było to w szpitalu i Aligator w swej mądrości zrzygala się nosem, zatykając go zalkowicie śluzem z mlekiem. Najpierw musieli ją odessać, potem miała jakieś resztki i podrażnienie.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 07:40   #4495
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ja zakraplam solą fizjologiczną i wyciągam Fridą gluty. Katarkiem też robiliśmy i lepiej to idzie tylko nie chce mi się ciagle tachać odkurzacza.
Ten Marimer też wg mnie dziwnie leci, za mocno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 07:43   #4496
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Może być katar, ale zobacz czy nie ma śluzu w nosku. u nas szpitalu po porodzie nie odsluzowywuja (czy jak to tam się zwie) i jak jeszcze byliśmy w szpitalu to poprosiłam pielęgniarkę bo Maks nie mógł w ogóle oddychać przy karmieniu taki katar miał. Wacik nasączony solą fizjologiczną zwinęła w rożek i włożyła do noska i wyciągnęła cały syf z wód płodowych i śluzu. I ostatnio w domku zrobiło nam się to samo i ja sama nie dałam rady wyciągnąć to położna prosiłam i znowu dużo tego wyszło. I położna dodatkowo kazała kilka razy dziennie po kropli soli fizjologicznej do każdej dziurki żeby nawilżyć śluzówkę. Bo Maksiu kataru nie ma a strasznie charczy noskiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:09 ----------

Ja mam marimer i dla mnie to tragedia. Albo nie leci w ogóle albo poleci tak że napsikam Maksowi do oczu, albo idzie takie ciśnienie że mu druga dziurką wylatuje i się krztusi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eh, czyli jednak nawet nie będę próbować go używać na małej.


Nie wiem, czy już o tym rozmawiałyście... Polecacie jakieś aplikacje dotyczące noworodków? Coś typu ciąża plus czy preglife?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Ja zakraplam solą fizjologiczną i wyciągam Fridą gluty. Katarkiem też robiliśmy i lepiej to idzie tylko nie chce mi się ciagle tachać odkurzacza.
Ten Marimer też wg mnie dziwnie leci, za mocno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas odkurzacz chwilowo zamieszkał w salonie, ale najpierw probujemy odetkac nos solą fizjologiczną.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 07:44   #4497
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Eh, czyli jednak nawet nie będę próbować go używać na małej.


Nie wiem, czy już o tym rozmawiałyście... Polecacie jakieś aplikacje dotyczące noworodków? Coś typu ciąża plus czy preglife?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

U nas odkurzacz chwilowo zamieszkał w salonie, ale najpierw probujemy odetkac nos solą fizjologiczną.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


U nas w ogóle Jasiek tego nie lubi więc ciężko mu zakroplić cokolwiek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 08:09   #4498
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
I racja. Ja nadal twardo nie zamierzam prasować

W ogóle dzięki wszystkim za kciuki i dobre słowa!

Zastanawiam się, jak ogarnąć życie z noworodkiem po wyjściu z tego kieratu szpitalnego i bardzo mnie kusi opcja karmienie-spanie-zmiana pieluch i absolutnie nic więcej tak co najmniej przez 72h

Rany rany, trzymajcie proszę kciuki, żeby nas dzisiaj wypuścili!

Nilka, Ola, trzymam kciuki za Wasze sprawne i lekkie rozwiązania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz do tego prawo, niech inni ogarniają za Ciebie a ty masz odpoczywać!
Daj znać czy wychodzicie, kciuki!!

Ja nie rodzę nadal, ale będę się tym przejmować w styczniu, myślę, że mały wyjdzie w twrminie po prostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 08:24   #4499
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Najlepsze życzenia świąteczne dla Was wszystkich!!!
Żebysmy byly zdrowe i szczesliwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-24, 08:40   #4500
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cześć dziewczyny!
Zdrowych, spokojnych, WYSPANYCH Świąt Bożego Narodzenia!
Wszystkiego najpiekniejszego dla was i waszych rodzin! W tym magicznym czasie cieszcie się sobą po stokroć
Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Black dziękuję za kciuki dziś mój termin z OM. Ale nic nie zapowiada zbliżającego się porodu.

Wczorajsze zakupy kosztowały mnie jedynie okropny ból łydek, pachwin i lędźwiowej części kręgosłupa no nie nadaje się już do tego

Korzystając z okazji życzę Wam dziewczyny spokojnych, pełnych miłości, radosnych świąt, większej ilości snu, powodzenia w karmieniu i spełnienia marzeń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola ! Współczuję jutro Twoj termin
Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Ja zakraplam solą fizjologiczną i wyciągam Fridą gluty. Katarkiem też robiliśmy i lepiej to idzie tylko nie chce mi się ciagle tachać odkurzacza.
Ten Marimer też wg mnie dziwnie leci, za mocno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak samo robie. Codziennie po 2 kropelki soli i po chwili fridą ladnie wychodzi.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 18:22:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.