Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-14, 12:57   #481
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 129
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Brzmi jak oszust który nam nie zapłacił za faktury.
Robił jakąś cud wodę strukturalną, kubki robiące wodę strukturalną, jakieś krople cudowne na wszystkie choroby, coś.
Ścigany sądownie okazał się kompletnym gołodupcem z mega długami, ze nawet nie było z czego ściągać długu.
Grubawy, żabowaty z paszczy, włosy kręcone.
Ale to lata temu, to mógł wyłysieć.
A wygląd jaki ma zwiazek z oszustwami?
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 13:10   #482
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Sadako_ Pokaż wiadomość
Jak się poczyta wątki dla matek to w większości takie założenie się nie udaje, bo facet chodzi do pracy, musi się wyspać, nie może brać wolnego. Dlaczego? Bo jego pensja jest wyższa zazwyczaj, więc ważniejsza dla budżetu rodziny. Dla mnie to zamknięte koło.
No na to wychodzi, że znowu kobiety same robią sobie niedobrze

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 14:27   #483
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez DiabolloPomidorro Pokaż wiadomość
Też jest druga strona medalu- pracodawcy nie zawsze chcą dostosować stanowisko pracy do ciężarnej i sami wyganiają na l4.

Moim zdaniem, zwolnienie ciążowe powinno być też płatne tak jak każde inne.
Jak ja byłam w ciąży i zadeklarowałam chęć przychodzenia do pracy to usłyszałam,że mam iść od razu na L4, bo on (szef) nie będzie dostosowywał pracy do mnie, jedynej ciężarnej, a inni nie będą mnie w pracy wyręczać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 15:11   #484
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No na to wychodzi, że znowu kobiety same robią sobie niedobrze

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Rozwiniesz myśl?

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 16:11   #485
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Brzmi jak oszust który nam nie zapłacił za faktury.
Robił jakąś cud wodę strukturalną, kubki robiące wodę strukturalną, jakieś krople cudowne na wszystkie choroby, coś.
Ścigany sądownie okazał się kompletnym gołodupcem z mega długami, ze nawet nie było z czego ściągać długu.
Grubawy, żabowaty z paszczy, włosy kręcone.
Ale to lata temu, to mógł wyłysieć
.
[1=1e480a74c83b298335abeb1 9bb62a32399143eb5_629d357 241768;89218798]A wygląd jaki ma zwiazek z oszustwami?[/QUOTE]No właśnie ,też jestem ciekawa..
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 16:24   #486
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jak ja byłam w ciąży i zadeklarowałam chęć przychodzenia do pracy to usłyszałam,że mam iść od razu na L4, bo on (szef) nie będzie dostosowywał pracy do mnie, jedynej ciężarnej, a inni nie będą mnie w pracy wyręczać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dobra, ale masa kobiet pracuje na stanowiskach biurowych i nic do nikogo nie trzeba dostosowywać.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 16:27   #487
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=1e480a74c83b298335abeb1 9bb62a32399143eb5_629d357 241768;89218798]A wygląd jaki ma zwiazek z oszustwami?[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
No właśnie ,też jestem ciekawa..
Ja czytając o wyglądzie w ogóle nie powiązałam wyglądu w kontekście oszustwa. Ja to zrozumiałam tak, że cava po prostu opisała jak wyglądał.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-14, 16:31   #488
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja czytając o wyglądzie w ogóle nie powiązałam wyglądu w kontekście oszustwa. Ja to zrozumiałam tak, że cava po prostu opisała jak wyglądał.
Po to, by porównać, czy to przypadkiem nie ten sam pan. W końcu świat czasami serio jest mały. Zresztą, łatwo to zrozumieć z kontekstu i nie doszukiwać się w jej wypowiedzi nic złego. Mam kręcone włosy (w sensie, jak mam dłuższe, a nie obecny jeż) - jakoś nie pomyślałam, że Cava sugeruje, iż osoby z kręconymi włosami to oszuści.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 16:50   #489
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja czytając o wyglądzie w ogóle nie powiązałam wyglądu w kontekście oszustwa. Ja to zrozumiałam tak, że cava po prostu opisała jak wyglądał.
Tylko po co.

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Po to, by porównać, czy to przypadkiem nie ten sam pan. W końcu świat czasami serio jest mały. Zresztą, łatwo to zrozumieć z kontekstu i nie doszukiwać się w jej wypowiedzi nic złego. Mam kręcone włosy (w sensie, jak mam dłuższe, a nie obecny jeż) - jakoś nie pomyślałam, że Cava sugeruje, iż osoby z kręconymi włosami to oszuści.
Ja też nie ale dziwnie brzmiał na końcu ten opis w kontekście że pan był oszustem.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 16:53   #490
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Tylko po co.
No właśnie też zrozumiałam tak jak Ellen - czy to nie ten sam co u Limonki. Albo żeby po prostu opisać wygląd oszusta? Mam wrażenie, że teraz nie można w ogóle odnieść się do czyjegoś wyglądu, bo ktoś poczuje się urażony.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 16:59   #491
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;89218943]Rozwiniesz myśl?

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Pytanie nie do mnie, ale tak jest dokladnie: rynek pracy i polityka w Polsce jest tak bardzo przeciwna kobietom i to sie jeszcze bardziej poglebia i utrwala. Zatrwazajace jest tez to, ze praktycznie najwiekszy czynnik i powod tej dyskryminacji (mozliwosc zajscia w ciaze i rodzenie dzieci) jest tak zaowalowany, ze same kobiety widza to jako bonus (bo l4 100% platne i macierzynski i mozna siup w kolejna ciaze i tak to ciagnac latami).
Tu trzeba systemowych i mentalnych zmian i jedna czy druga, ktore akurat l4 nie wezma, albo firmy dzialajace zgodnie z prawem (dostosowywujace stanowisko pracy do stanu i mozliwosci ciezarnej) tego nie zmienia. Nawet tutaj widac, jak usprawiedliwiane i tlumaczone jest branie lewych zwolnien (bo stresujaca praca, bo wygodniej pracodawcy itp).
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-14, 17:00   #492
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No właśnie też zrozumiałam tak jak Ellen - czy to nie ten sam co u Limonki. Albo żeby po prostu opisać wygląd oszusta? Mam wrażenie, że teraz nie można w ogóle odnieść się do czyjegoś wyglądu, bo ktoś poczuje się urażony.
Spokojnie , nie poczułam sie , niemniej mnie to dziwi a od tego jest przecież ten wątek.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 17:23   #493
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Spokojnie , nie poczułam sie , niemniej mnie to dziwi a od tego jest przecież ten wątek.
Z tym urażaniem to nie myślałam akurat o Tobie, ale mam wrażenie, że ostatnio często się z tym spotykam.

Albo np zdziwił mnie jeden komentarz w necie. Trafiłam na filmik, na którym jakaś babka pokazuje skakany zestaw ćwiczeń w dość szybkim tempie. I ludzie zaczęli komentować, że kolana się wykoślawiają, że może zrobić sobie krzywdę, żeby wzmacniała pośladki, żeby mięśnie dobrze trzymały itd. A jakaś babka napisała coś w stylu, że ta dziewczyna jest po 2 porodach i jakim prawem ludzie komentują kształt jej pupy. Eeee, tyle że nikt nie mówił o kształcie pupy, tylko o wzmacnianiu mięśni

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2022-05-14 o 17:28
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 17:51   #494
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No to ja jednak "winę" upatruję w januszostwie firmy, niestety. To nie ona "rozwaliła miejsce pracy", tylko kierownictwo, które ma w nosie pracownika.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
W tym konkretnym przypadku, to trochę "wart Pac palaca", bo ona nam nieźle napsula krwi tymi wiecznymi zwolnieniami, więcej jej chyba nie było niż zdążyła przepracować. Jeżeli ktoś ma takie problemy ze zdrowiem, to może w ogóle odpuścić sobie pracę albo przynajmniej taką pracę, bo ona wymagała jakiejś odpowiedzialności jednak i dostępności pracownika dla klientów.

To nie jest obowiązek ani szefostwa ani ludzi w zespole, żeby utrzymywać w pracy chorującego kolegę/koleżankę, zwłaszcza kiedy jest łatwo zastepowalny.

Wiadomo, że nie wywala się specjalisty, a jak ktoś non-stop nawala i skutecznie rozwala tym zespół, to o czym tu gadać?

Tak, firma była "Januszowa", to wiadomo, ale nawet im się do pewnego stopnia nie dziwię, bo były momenty, że sami rozkladali ręce, nie umiejac sobie poradzić z taka niefrasobliwoscia.

A co najlepsze - w centrali mieli świetnie zorganizowany 4-osobowy zespół, który bez problemu się ze sobą dogadywal i pracował w tym samym systemie zmianowym od pn do nd.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 17:59   #495
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Z tym urażaniem to nie myślałam akurat o Tobie, ale mam wrażenie, że ostatnio często się z tym spotykam.

Albo np zdziwił mnie jeden komentarz w necie. Trafiłam na filmik, na którym jakaś babka pokazuje skakany zestaw ćwiczeń w dość szybkim tempie. I ludzie zaczęli komentować, że kolana się wykoślawiają, że może zrobić sobie krzywdę, żeby wzmacniała pośladki, żeby mięśnie dobrze trzymały itd. A jakaś babka napisała coś w stylu, że ta dziewczyna jest po 2 porodach i jakim prawem ludzie komentują kształt jej pupy. Eeee, tyle że nikt nie mówił o kształcie pupy, tylko o wzmacnianiu mięśni
W przypadku skakanych ćwiczeń jest inne zagrożenie: praktycznie gwarantowane na dłuższą metę nietrzymanie moczu (oczywiście jeżeli się tego ćwiczy sporo i regularnie).
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 18:03   #496
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Pytanie nie do mnie, ale tak jest dokladnie: rynek pracy i polityka w Polsce jest tak bardzo przeciwna kobietom i to sie jeszcze bardziej poglebia i utrwala. Zatrwazajace jest tez to, ze praktycznie najwiekszy czynnik i powod tej dyskryminacji (mozliwosc zajscia w ciaze i rodzenie dzieci) jest tak zaowalowany, ze same kobiety widza to jako bonus (bo l4 100% platne i macierzynski i mozna siup w kolejna ciaze i tak to ciagnac latami).
Tu trzeba systemowych i mentalnych zmian i jedna czy druga, ktore akurat l4 nie wezma, albo firmy dzialajace zgodnie z prawem (dostosowywujace stanowisko pracy do stanu i mozliwosci ciezarnej) tego nie zmienia. Nawet tutaj widac, jak usprawiedliwiane i tlumaczone jest branie lewych zwolnien (bo stresujaca praca, bo wygodniej pracodawcy itp).
A kto przepraszam orzeka, że zwolnienie jest "lewe"? Forumowiczki na podstawie opisów "a koleżanka mojej bratowej to cośtam"?
Ja nie widziałam tu usprawiedliwania, tylko przyznanie, że nikt nie wie co się dzieje z ciężarną poza nią i jej lekarzem. I to że koleżanka z pracy nie widziała jej mdlejącej czy rzygającej, to nie oznacza że jest oszustką. A jak kobiety mają prawo ze zwolnień korzystać, to korzystają. Chyba nikt normalny nie będzie narażać zdrowia swojego i dziecka dlatego, żeby uniknąć obgadywania koleżanek z pracy, to by dopiero było chore.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 18:03   #497
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
W przypadku skakanych ćwiczeń jest inne zagrożenie: praktycznie gwarantowane na dłuższą metę nietrzymanie moczu (oczywiście jeżeli się tego ćwiczy sporo i regularnie).
Niestety wiem coś o tym, latami uwielbiałam takie ćwiczenia, a teraz czasami boję się kichnąć
Problemów z kolanami też się w ten sposób nabawiłam. Zresztą jeden trener na siłowni kiedyś powiedział coś takiego, że tempo zabija technikę i to jest prawda. Z tego powodu przestałam chodzić na ulubione zajęcia ze sztangami, bo bałam się, że chcąc robić wszystko w tempie, zrobię coś źle i coś sobie uszkodzę.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 18:05   #498
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Dziwi mnie wynalazek, który zareklamował mi się na IG - gąbka do ścierania włosów z ciała! Bezbolesna (?), wielorazowa i ekologiczna alternatywa golarek i wosku do depilacji.
Mam obecnie w głowie WTF, bo może to rzeczywiście działa? Może wystarczy zetrzeć włosy jak gumką do ścierania i nogi będą gladziutkie? Przede wszystkim ma działać pozytywnie na kondycję skóry i pożegnać wygląd takich "truskawkowych" nóg.
Sama nie wiem, czy to jakiś fake, czy naprawdę działa Przedziwne.Screenshot_2022-05-14-19-00-51-023_com.instagram.android.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 18:22   #499
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Pytanie nie do mnie, ale tak jest dokladnie: rynek pracy i polityka w Polsce jest tak bardzo przeciwna kobietom i to sie jeszcze bardziej poglebia i utrwala. Zatrwazajace jest tez to, ze praktycznie najwiekszy czynnik i powod tej dyskryminacji (mozliwosc zajscia w ciaze i rodzenie dzieci) jest tak zaowalowany, ze same kobiety widza to jako bonus (bo l4 100% platne i macierzynski i mozna siup w kolejna ciaze i tak to ciagnac latami).
Tu trzeba systemowych i mentalnych zmian i jedna czy druga, ktore akurat l4 nie wezma, albo firmy dzialajace zgodnie z prawem (dostosowywujace stanowisko pracy do stanu i mozliwosci ciezarnej) tego nie zmienia. Nawet tutaj widac, jak usprawiedliwiane i tlumaczone jest branie lewych zwolnien (bo stresujaca praca, bo wygodniej pracodawcy itp).
Zgadzam się z Tobą w jednym - tu trzeba zmian systemowych i mentalnych, żeby do pracodawców (i do społeczeństwa) dotarło że i mężczyzna może byc przez jakiś czas niedyspozycyjny z powodu opieki nad dzieckiem, że ciężarna może iść na zwolnienie, że obowiązkiem pracodawcy jest zmiana organizacji pracy. Póki co mężczyźni bywają karani za urlop rodzicielski odsuwaniem od projektów, zwolnieniami z pracy i wyśmiewaniem, a kobietom wmawia się, że ich kiepska sytuacja na rynku pracy jest spowodowana innymi kobietami, tymi ciężarnymi. I wszyscy oczywiście eksperci - bo "zwolnienia lewe", bo "w innych krajach". Widocznie w innych krajach nie odkryto jeszcze systemu ubezpieczeń społecznych, pozwalającego kobiecie w ciąży zająć się swoim samopoczuciem i zdrowiem dziecka ( z tego co czytam to i na zajęcie się własnym zdrowiem nawet bez ciąży też chyba nie bardzo)
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2022-05-14 o 18:28
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-14, 18:24   #500
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Treść usunięta

Edytowane przez 44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Czas edycji: 2022-05-14 o 18:25
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 18:37   #501
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;89219061]Treść usunięta[/QUOTE]Jakiś dziwny link podałaś chyba, bo to jakieś muzyczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 18:37   #502
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Niestety wiem coś o tym, latami uwielbiałam takie ćwiczenia, a teraz czasami boję się kichnąć
Problemów z kolanami też się w ten sposób nabawiłam. Zresztą jeden trener na siłowni kiedyś powiedział coś takiego, że tempo zabija technikę i to jest prawda. Z tego powodu przestałam chodzić na ulubione zajęcia ze sztangami, bo bałam się, że chcąc robić wszystko w tempie, zrobię coś źle i coś sobie uszkodzę.
I szkoda, że o tym mówią głównie męscy instruktorzy i fizykoterapeuci. Przynajmniej takie mam wrażenie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 18:39   #503
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No właśnie też zrozumiałam tak jak Ellen - czy to nie ten sam co u Limonki. Albo żeby po prostu opisać wygląd oszusta? Mam wrażenie, że teraz nie można w ogóle odnieść się do czyjegoś wyglądu, bo ktoś poczuje się urażony.
O, może.

Nie ten sam, choć nie będę dokładnie opisywać jego wyglądu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 18:54   #504
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=bceb01c221ea3319abad6ab 25f068feed7228d52_657f8c4 7e3c47;89219034]A kto przepraszam orzeka, że zwolnienie jest "lewe"? Forumowiczki na podstawie opisów "a koleżanka mojej bratowej to cośtam"?
Ja nie widziałam tu usprawiedliwania, tylko przyznanie, że nikt nie wie co się dzieje z ciężarną poza nią i jej lekarzem. I to że koleżanka z pracy nie widziała jej mdlejącej czy rzygającej, to nie oznacza że jest oszustką. A jak kobiety mają prawo ze zwolnień korzystać, to korzystają. Chyba nikt normalny nie będzie narażać zdrowia swojego i dziecka dlatego, żeby uniknąć obgadywania koleżanek z pracy, to by dopiero było chore.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Na wizażu jest taka gadka
-kobieta jak idzie na L4 w ciąży to na bank symuluje, jest leniwa, nie chce jej się pracować, inni muszą odwalać jej robotę, siedzi za kasę podatników w domu i pierdzi w stołek

- ta sama kobieta nie biorąca L4, kiedy źle się czuje, np. rozkłada ją grypa, jest egoistką, bo ludzie chorzy powinni siedzieć w domu.

Wiem, że ciąża to nie choroba, ale tak jak piszesz, na wizażu same wykwalifikowane osoby do osadzania komu się należy L4, a komu nie.

I już nie chodzi o samą ciążę. Jest sporo chorób, których "nie widać", lub ktoś zwyczajnie nie chce ujawniać, a które uprzykrzają życie i uniemożliwiają pracę.

Ja tam nie wnikam kto na na co ma L4. Jak się pracodawcy nie podoba, to zawsze może zgłosić delikwenta do ZUS, żeby mu kontrolę zrobili.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 19:31   #505
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
W tym konkretnym przypadku, to trochę "wart Pac palaca", bo ona nam nieźle napsula krwi tymi wiecznymi zwolnieniami, więcej jej chyba nie było niż zdążyła przepracować. Jeżeli ktoś ma takie problemy ze zdrowiem, to może w ogóle odpuścić sobie pracę albo przynajmniej taką pracę, bo ona wymagała jakiejś odpowiedzialności jednak i dostępności pracownika dla klientów.

To nie jest obowiązek ani szefostwa ani ludzi w zespole, żeby utrzymywać w pracy chorującego kolegę/koleżankę, zwłaszcza kiedy jest łatwo zastepowalny.

Wiadomo, że nie wywala się specjalisty, a jak ktoś non-stop nawala i skutecznie rozwala tym zespół, to o czym tu gadać?

Tak, firma była "Januszowa", to wiadomo, ale nawet im się do pewnego stopnia nie dziwię, bo były momenty, że sami rozkladali ręce, nie umiejac sobie poradzić z taka niefrasobliwoscia.

A co najlepsze - w centrali mieli świetnie zorganizowany 4-osobowy zespół, który bez problemu się ze sobą dogadywal i pracował w tym samym systemie zmianowym od pn do nd.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Ciekawe i w tym super zespole nikt nie mial nigdy grypy, biegunki, nigdy sie niczyje dziecko nie rozchorowalo....
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 21:12   #506
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jak ja byłam w ciąży i zadeklarowałam chęć przychodzenia do pracy to usłyszałam,że mam iść od razu na L4, bo on (szef) nie będzie dostosowywał pracy do mnie, jedynej ciężarnej, a inni nie będą mnie w pracy wyręczać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie podobnie, tylko u mnie główie rozchodziło się o to, że moje nocki musiały przejmować inne osoby. I tak dobrnęłam jakoś do 5 mca, ale od 3mca już mnie kierownik 'wyganiał'.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 21:16   #507
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89219119]Ciekawe i w tym super zespole nikt nie mial nigdy grypy, biegunki, nigdy sie niczyje dziecko nie rozchorowalo....[/QUOTE]No ale wtedy nieobecność to tydzień, dwa a nie kilka miesięcy.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 21:40   #508
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No ale wtedy nieobecność to tydzień, dwa a nie kilka miesięcy.
Dokładnie. Znajmy skalę...

Tak, 3 tyg. nieobecności pracownika odbijają się na kondycji zespołu i pozostałych pracowników. Tym bardziej w małym zespole taka kilkutygodniowa nieobecność na pewno będzie odczuwalna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-14, 22:08   #509
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Treść usunięta
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-15, 05:18   #510
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No ale wtedy nieobecność to tydzień, dwa a nie kilka miesięcy.
Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Dokładnie. Znajmy skalę...
Tak, 3 tyg. nieobecności pracownika odbijają się na kondycji zespołu i pozostałych pracowników. Tym bardziej w małym zespole taka kilkutygodniowa nieobecność na pewno będzie odczuwalna.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale rozumiesz ze to wina pracowawcy, ze nie zorganizuje systemu zastepstwa tak funkcjonujacego ze jak zachorujesz to bez stresu idziesz na zwolnienie lekarskie? Czy 3 tygodniowy urlop?
Kolezanka z pracy miala jakis czas temu zwolnienie z tyt. Opieki nad chorym czlonkiem rodziny. Dlugie. I to jej szef musial tak zorganizowac prace zeby nie zaorac pozostalych pracownikow.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-23 23:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.