zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-05, 13:06   #1
BlueManiaczka
Raczkowanie
 
Avatar BlueManiaczka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ciechanów :)
Wiadomości: 286
GG do BlueManiaczka

zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych


witam.
no jak w temacie.. przedłużyłam sobie włosy, pomalowałam na brąz . zawsze chodziłam w blondzie. i nie mam pojęcia co zrobić, by nie ściągać tych włosów a w ciągu 2 miesięcy być blondynką? dodam, że swoje włosy mam okropne, krótkie i do tego b. zniszczone.
__________________
Chcę Lepiej. Chyba pora iść spać.
BlueManiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 20:58   #2
kruszyna90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 628
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

nie da rady. te wlosy co masz doczepiane poprostu są takiego koloru i tyle. nie zawierają naturalnych barwników które mozna usunac (np. przy pomocy rozjasniacza) i pofarbowac na inne. Ewentualnie mozna przyciemnic rozjasnic sie nie da niestety. Proponuje sciagnac, podciac wlosy na krótka fryzurke i zaczac o nie dbac. Przedluzanie nie jest dobrym sposobem, te wlosy co masz musza ci starczyc do konca zycia wiec radze inną drogę
__________________
kruszyna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 21:00   #3
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

jak naturalne włosy doprowadzic szybko i bez niszczenia do blondu moge ci powiedziec bo jestem fryzjerka niestety doczepionych włosów ci niepowiem bo niema takiej mozliwosci włosów doczepionych sie nierozjasnia tylko farbuje na ciemno jak juz
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 21:03   #4
kruszyna90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 628
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
jak naturalne włosy doprowadzic szybko i bez niszczenia do blondu moge ci powiedziec bo jestem fryzjerka niestety doczepionych włosów ci niepowiem bo niema takiej mozliwosci włosów doczepionych sie nierozjasnia tylko farbuje na ciemno jak juz
a powiesz jak z czarnych mozna zrobić ciemną czekoladę?
__________________
kruszyna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 21:22   #5
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

Cytat:
Napisane przez kruszyna90 Pokaż wiadomość
a powiesz jak z czarnych mozna zrobić ciemną czekoladę?

nie ma sprawy zrob lekką dekoloryzajce czyli to powino byc robione z waga akurat wiec tak powinac do miseczki wsypac np 10g proszku rozjasniajacego 10g wodyz kranu 10g wody tutaj akurat 30% 10g szamponu i 10g odzywki do włosów i to wszystko pasemko po pasemku nałozyc na włosy ciagle emulgujac czyli mieszajac zostawic tak włosy na 10min nastempnie zmyc i nalozyc farbe do włosów w ten sposub sciagniesz kolor o kilka tonów

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2010-01-05 o 22:52
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 12:55   #6
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

Dlaczego piszecie, że nie da sie rozjaśnić? Da się oczywiście jeśli tylko do przedłużania użyto włosów naturalnych a nie syntetycznych. Syntetyku nic nie ruszy ale włosy naturalne można do woli farbować, rozjaśniać, kręcić, prostować itd. Zwłaszcza włosy słowiańskie są podatne na rozjaśnianie o wiele bardziej niż np. indyjskie czy chińskie, które z natury maja więcej ciemnych pigmentów.

Jaka metodą mialaś przedłużane włosy? Bo istnieje ryzyko, że miejsce łączenia swoich włosów z dodatkowymi jest dopasowane do koloru tych włosów i po rozjaśnieniu będzie widac ciemne zgrzewy/ringi/taśmy.

Inną sprawą jest to, ze jesli masz zniszczone wlosy, pofarbowałaś je na ciemno i teraz znowu rozjaśnisz to tylko im zaszkodzisz. Lepiej zostań przy tym ciemniejszym kolorze i odżywiaj wlosy.

angela2906: Twój przepis na kapiel rozjaśniającą jest błędny. Nie dodajemy wody z kranu do tej mieszanki bo tylko obniża procentowość wody utlenionej. Odżywka tez właściwie jest zbędna bo podczas tego procesu nie będzie działać na włosy. Rozumiem, że chodziło ci o 3% a nie 30% oksydant :0
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."


Edytowane przez Zafirah
Czas edycji: 2010-01-06 o 12:58
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 14:53   #7
angela2906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
GG do angela2906
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
Dlaczego piszecie, że nie da sie rozjaśnić? Da się oczywiście jeśli tylko do przedłużania użyto włosów naturalnych a nie syntetycznych. Syntetyku nic nie ruszy ale włosy naturalne można do woli farbować, rozjaśniać, kręcić, prostować itd. Zwłaszcza włosy słowiańskie są podatne na rozjaśnianie o wiele bardziej niż np. indyjskie czy chińskie, które z natury maja więcej ciemnych pigmentów.

Jaka metodą mialaś przedłużane włosy? Bo istnieje ryzyko, że miejsce łączenia swoich włosów z dodatkowymi jest dopasowane do koloru tych włosów i po rozjaśnieniu będzie widac ciemne zgrzewy/ringi/taśmy.

Inną sprawą jest to, ze jesli masz zniszczone wlosy, pofarbowałaś je na ciemno i teraz znowu rozjaśnisz to tylko im zaszkodzisz. Lepiej zostań przy tym ciemniejszym kolorze i odżywiaj wlosy.

angela2906: Twój przepis na kapiel rozjaśniającą jest błędny. Nie dodajemy wody z kranu do tej mieszanki bo tylko obniża procentowość wody utlenionej. Odżywka tez właściwie jest zbędna bo podczas tego procesu nie będzie działać na włosy. Rozumiem, że chodziło ci o 3% a nie 30% oksydant :0


co do rozjaśniania teoretycznie można rozjaśnic tez miałam włosy niestety przedłozone naturalne i po rozjasnieniu sa okropne wiec ja bym tego na swoich włosach nierozbiła pozatym nieznam zadnej fryzjerki która farbuje włosy przedłużone bynajmniej nie w salonie zreszta kobiety które sie zajmuja przedłuzaniem tez mowią ze to jest kompletnie bez sensu bo włos jest naturalny ale to logiczne ze musi byc preparowany by ładnie wygladał i co do twojego stwierdzenia ze dekoloryzacja jest błedna niejest błedna !1 grudnia miałam szkolenie i nasz edukator powiedział ze przy letkiej dekoloryzacji jest głupota niszczyc włosy silna chemia i wsumie jest w szoku ze fryzjerzy sa tak głupi ze niedodaja wody gdzie nawet w szkole jest podany taki sposub dekoloryzacji niepamietam tego czy faktycznie tak pisze w ksiazkach ale tak twierdzi i niesadze by kłamał pozatym na szkoleniu robiłam dekoloryzacje i włosy z czarnych zrobiły sie brąz a odrost był blond tak wiec niejest błenda to tyle!

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

aha co do wody dzis w pracy sprawdzała nasze notatki i co do wody to wogle chciałam napisac 30vol czyli 9% ale to za silna woda przy tak letkiej dekoloryzacji a co do twojego stwierdzenia ze odzywka jest zbedna niewiem jak w innych firmach jest ja pracuje całe zycie na farouku i zawsze byłam innaczej uczona bo jesli dekoloryzacja jest silna to robimy poprostu pasta a przy letkiej moge ci dokładnie napisać 10g wody 10g wody 10vol 10g rozjasniacz 10g odzywka chi infra 10g chi szampon i w tym temacie sie wiecej rozpisywac niebede bo raczej to co napisałam jest wystarczająco wyczerpujaca odpowiedzia mojimj zdaniem

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

i jeszcze tylko jedno bo sie spiesze i zapomniałam o tym co napisałaś ze woda z kranu zmniejszy procentowość wody zgadza sie dlatego jest to letka dekoloryzacja bo w tej mieszance woda ma około 1,5% kolor ładnie schodzi i włos niejest mocno zniszczony i to juz wszystko napewno !
angela2906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-06, 15:06   #8
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

Pierwszy raz słyszę o takiej mieszance
Ps. Nie prościej zrobić dekoloryzację preparatem przygotowanym do tego celu?
__________________
Umysł w stanie blond

Edytowane przez Ninedin
Czas edycji: 2010-01-06 o 15:07
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 15:12   #9
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

Cytat:
Napisane przez angela2906 Pokaż wiadomość
co do rozjaśniania teoretycznie można rozjaśnic tez miałam włosy niestety przedłozone naturalne i po rozjasnieniu sa okropne wiec ja bym tego na swoich włosach nierozbiła pozatym nieznam zadnej fryzjerki która farbuje włosy przedłużone bynajmniej nie w salonie zreszta kobiety które sie zajmuja przedłuzaniem tez mowią ze to jest kompletnie bez sensu bo włos jest naturalny ale to logiczne ze musi byc preparowany by ładnie wygladał i co do twojego stwierdzenia ze dekoloryzacja jest błedna niejest błedna !1 grudnia miałam szkolenie i nasz edukator powiedział ze przy letkiej dekoloryzacji jest głupota niszczyc włosy silna chemia i wsumie jest w szoku ze fryzjerzy sa tak głupi ze niedodaja wody gdzie nawet w szkole jest podany taki sposub dekoloryzacji niepamietam tego czy faktycznie tak pisze w ksiazkach ale tak twierdzi i niesadze by kłamał pozatym na szkoleniu robiłam dekoloryzacje i włosy z czarnych zrobiły sie brąz a odrost był blond tak wiec niejest błenda to tyle!
Do pogrubionego tekstu:

- o to mi właśnie chodzi - da się
- ja znam i to niejedną - włosy przedłużane nawet trzeba stonować aby ich kolor nie różnił się od wlosów klientki ponieważ bardzo trudno dobrać odcień wlosów idealnie taki jak włosy na głowie - sama tak robię w salonie
- nie napisałam, że dekoloryzacja jest błędna tylko, że dolewanie wody z kranu do kąpieli rozświetlającej jest błędem - używając delikatnego oksydantu 3% i dolewając do niego tyle samo wody z kranu otrzymujesz mieszankę o stężeniu 1,5% która może nie wystarczyc do rozjaśnienia. 3% woda nie zniszczysz włosów. Wykonuję kąpiele rozjaśniające trochę dłużej niż od grudnia więc raczej wiem co piszę. Owszem często fryzjerzy używają zbyt mocnych oksydantów ale ja nie piszę teraz o takich sytuacjach. A tak a'propos - w ksiązkach tak nie piszą
- nie letkiej tylko lekkiej ortografia też jest ważna w życiu bo po podobnych postach ludzie właśnie maja fryzjerów za niedouczone persony
- czyli dekoloryzacje wykonałaś błędnie bo nie powinnaś dopuścić do rozjaśnienia odrostu aż do blondu skoro na całości miał być brąz.

Ale generalnie to nie zamierzam sie kłócić. Pracuj tak jak się nauczyłaś Chociaż wnioskuję, że nie pracujesz za długo w zawodzie.

Ninedin: taka mieszanka jest właśnie przystosowana do delikatnego ściągania kolor 1-3 tonów, jej niezaprzeczalną zaletą jest łatwość aplikacji i możliwość kontrolowania na bieżąco procesu rozjaśniania.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."


Edytowane przez Zafirah
Czas edycji: 2010-01-06 o 15:16
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 15:29   #10
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

Aaaaa .... mimo wszystko wolę pozostać przy środkach, że tak się wyrażę "gotowych"
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 18:08   #11
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Aaaaa .... mimo wszystko wolę pozostać przy środkach, że tak się wyrażę "gotowych"
Jeśli używasz takiego środka w domu (pewnie Elgon?) i jest sprawdzony to jak najbardziej. Jednak bardzo często fryzjerzy robią w salonach właśnie takie kąpiele rozjaśniające
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 13:15   #12
BlueManiaczka
Raczkowanie
 
Avatar BlueManiaczka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ciechanów :)
Wiadomości: 286
GG do BlueManiaczka
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

Ja mam włosy naturalne, na tulejki. czyli chyba najlepiej będzie jak je ściągnę i obetnę jeszcze swoje ale w krótkich i brązowych mi nie za ciekawei ;p
__________________
Chcę Lepiej. Chyba pora iść spać.
BlueManiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 17:44   #13
delan0ue
Raczkowanie
 
Avatar delan0ue
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 470
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

dziewczyny podbijam.. mam problem.. zamówiłam na all naturalne clip on na studniówkę i kolor (niby naturalny średni blond który na stronie wygladał na jasny) okazał się o wiele za ciemniejszy niż na zdięciach... da rade to rozjaśnic u fryzjera?? czytałam te posty wyżej i dostrzegam dla siebie cień nadziei.. plisss robiła tak któraś??
delan0ue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 19:45   #14
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

A czy zapytałaś sprzedawcę o możliwość odesłania i wymiany na jaśniejsze? Zwykle poważni kontrahenci nie maja oporów przed taka wymianą...
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 20:44   #15
delan0ue
Raczkowanie
 
Avatar delan0ue
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 470
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

odesłałam dzisiaj ale nie wiem czy łaskawie wymienia bo chociaż w regulaminie aukcji pisze że "Klient ma prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni o ile ten nie nosi śladów użytkowania." ale w e mailu od nich zostałam poinstruowania że (oryginalna pisownia) "wymian mozliwa jesli towar nie odpakowany i w stanie nie naruszonym" a te włosy były w takiej foli i ja je z niej wyjechałam. były przyczepione to takiej wielkiej papierowej metki ale jej już nie ruszałam i zapakowałam je z powrotem w tą folie i odesłałam i teraz się boje żeby się nie czepiali ze je wyjęłam z tej foli (chociaż się zastanawiam czy to w ogóle do zauważenia jest ze były wyjmowane). tyle tylko ze nikt wcześniej nie napisał w regulaminie ze przy takim czymś nie wymienia... no ale nie odrywałam tego papieru do którego były przyczepione wiec chyba oczywiste ze nie były używane.. myślicie ze będą robic problemy??
delan0ue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 15:49   #16
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

Cytat:
Napisane przez kruszyna90 Pokaż wiadomość
nie da rady. te wlosy co masz doczepiane poprostu są takiego koloru i tyle. nie zawierają naturalnych barwników które mozna usunac (np. przy pomocy rozjasniacza) i pofarbowac na inne. Ewentualnie mozna przyciemnic rozjasnic sie nie da niestety. Proponuje sciagnac, podciac wlosy na krótka fryzurke i zaczac o nie dbac. Przedluzanie nie jest dobrym sposobem, te wlosy co masz musza ci starczyc do konca zycia wiec radze inną drogę
Przedłużam od patu lat.
Radze przeczekać, nic nie robić, a jak bedziesz kładła nowe włosy to dopiero wtedy zmień kolor. Nie polecam rozjasniac włosów doczepionych, może i chwyci ale nie gwarantuję, że bedzie ładnie i napewno zrobi się niezłe siano.
Przedłużanie włosów nie musi niszczyc, wystarczy dobrac odpowiednią metodę.
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 08:18   #17
Jagoodka1989
Raczkowanie
 
Avatar Jagoodka1989
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 188
Dot.: zejście z brązu do blondu przy włosach przedłużanych

Witam Ja kupilam wlosy na clipsy sredni braz. W pewnym momencie zachcialo mi sie czarnych wlosow i na swoje nalozylam czarny szampon, a na te doczepiane szamponetke. Oczywiscie wtedy sie okazalo ze zostalam oszukana. Wlosy mialy byc naturalne, a okazalo sie ze byly mieszane ze sztucznymi. Sztuczne zostaly bez zmian a naturalne sa czarne. Da sie cos zrobic zeby spowrotem byly takie jak na poczatku? Takie jak te sztuczne. Bo to co jest teraz do niczego sie nie nadaje, jedynie do kosza.
Jagoodka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.