Jak reagować/reagujecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-15, 23:44   #1
hayir
Raczkowanie
 
Avatar hayir
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Pcim Dolny
Wiadomości: 468

Jak reagować/reagujecie?


Cześć mam do poruszenia kwestię.
Jak reagujecie na osoby których z pewnych względów nie lubicie/ nie lubią was a musicie z nimi przebywać/ rozmawiać (np.praca?)
Jak reagujecie na takie osoby które spotkacie ulicy/galerii?

Ja podam swój przykład:
Pierwsza praca, starałam się być miła, jednocześnie stres mnie zjadał. Pewna dziewczyna schowała pilot od klimy przed mną. Jak się jej zapytałam gdzie jest ten pilot to było stwierdzenie "ojej, nie pamiętam" Zawowałam szefa, pilot się znalazł a szef przybił go na ścianę
Potem zapytałam jej się czy ma coś do mnie? BO jeśli coś jej przeszkadza w moim zachowaniu, to niech powie. Nic wszytko ok.
__________________
I could go back to the past
2024 rok wielkich zmian pozytywnych... I hope
hayir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 08:42   #2
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 319
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Hmmm mam w pracy osoby za którymi nie przepadam i z wzajemnością. Relacje mamy poprawne. Mówimy sobie cześć i jak akurat wpadniemy na siebie w kuchni no to chwilę pogadamy o jakichś bzdurach. Jak kogoś z nich spotkam przypadkiem na ulicy czy w sklepie to też mówimy sobie cześć, nie udajemy że się nie znamy. Raz się nawet zdarzyło że musiałam pracować z nimi w grupie, praca to praca i staramy się zachowywać profesjonalnie, dało się przeżyć, nie było żadnych złośliwości. Na wszelkich pracowniczych imprezach nie zagaduje do nich ani oni do mnie, nie siadamy blisko siebie, kontakt ogranicza się tylko i wyłącznie do kwestii związanych z praca.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 09:14   #3
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 821
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Jeżeli to ktoś z pracy to staram się utrzymywać mimo wszystko poprawne relacje. Jeżeli spotkam się z taką osobą przy ekspresie do kawy, zamieniam parę słów, zwyczajowy small talk. Jak spotkam taką osobę gdzieś na mieście witam się, nie odwracam głowy. Nie dążę na siłę do kontaktu z kimś takim, ale jak już jestem zmuszona, to nie udaję, że tego kogoś nie widzę. Jednak spędzamy w pracy sporą część życia i lepiej nie mieć nie wiadomo jakich kwasów z współpracownikami.
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 09:26   #4
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Pytanie "masz coś do mnie" jest bezsensu. Nie usłyszysz prawdziwej odpowiedzi. Zagrywka z pilotem żenująca.

W pracy staram się zachowywać uprzejmie niezależnie od wszystkiego. Spędzamy razem dużo czasu i nie ma co robić sobie wrogów. W miejscu publicznym cześć - cześć.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 10:40   #5
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Cytat:
Napisane przez hayir Pokaż wiadomość
Cześć mam do poruszenia kwestię.
Jak reagujecie na osoby których z pewnych względów nie lubicie/ nie lubią was a musicie z nimi przebywać/ rozmawiać (np.praca?)
Jak reagujecie na takie osoby które spotkacie ulicy/galerii?

Ja podam swój przykład:
Pierwsza praca, starałam się być miła, jednocześnie stres mnie zjadał. Pewna dziewczyna schowała pilot od klimy przed mną. Jak się jej zapytałam gdzie jest ten pilot to było stwierdzenie "ojej, nie pamiętam" Zawowałam szefa, pilot się znalazł a szef przybił go na ścianę
Potem zapytałam jej się czy ma coś do mnie? BO jeśli coś jej przeszkadza w moim zachowaniu, to niech powie. Nic wszytko ok.
Moze przestan brac wszystko do siebie? Schowanie pilota od klimy moze oznaczac ze bylo jej zimno/ goraco i tyle.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 10:42   #6
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Jak wyżej, nie unikam współpracowników, staram się zachować poprawne relacje i być pomocna, ale bez zbędnego spoufalania się z każdym. Lepiej nie robić sobie kwasów, raczej staram się nie wychylać, tylko solidnie wykonywać swoje zadania.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 11:01   #7
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Może nie miała nic do Ciebie tylko rozkręcałaś klimę tak że było jej zimno ? Ja mam taką osobę w biurze która potrafi ustawić 18 stopni jak na zewnątrz jest 30, i potem cały czas jestem przeziębiona. też najchętniej schowałabym przed nią pilota, mimo że personalnie nic do niej nie mam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-16, 12:06   #8
Nadiaa33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 126
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Jak ja kogoś nie lubię, to w pracy staram się z tym nie afiszować i utrzymywać poprawne stosunki. Gorzej jak widzę, że ktoś nie lubi mnie i się z tym afiszuje albo zachowuje się po prostu chamsko, wulgarnie itp Czasem dopiero po pewnym czasie potrafi wyjść na jaw, że ktoś cię obgadywał za plecami na przykład przed menedżerem, więc w takich wypadkach to ja bym się ograniczyła tylko do "dzień dobry" i unikania tej osoby, a jakichkolwiek problemów czy uchybień w pracy również zgłaszania do menedżera. Na ulicy raczej udawałabym, że nie widzę tej osoby, jeśli to możliwe. Czasem się zdarza, że skonfliktowani ludzie i tak potrafią nawet nie odpowiedzieć na dzień dobry, więc po co sobie język strzępić.
Nadiaa33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 12:28   #9
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 245
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Jestem dorosła, więc w sytuacjach służbowych zachowuję się formalnie miło. Wiadomo, że fajniej się pracuje z kimś, z kim ma się spoko relacje, no ale jak nie, to nie.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 20:47   #10
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Cytat:
Napisane przez Antoiineette Pokaż wiadomość
Jeżeli to ktoś z pracy to staram się utrzymywać mimo wszystko poprawne relacje. Jeżeli spotkam się z taką osobą przy ekspresie do kawy, zamieniam parę słów, zwyczajowy small talk. Jak spotkam taką osobę gdzieś na mieście witam się, nie odwracam głowy. Nie dążę na siłę do kontaktu z kimś takim, ale jak już jestem zmuszona, to nie udaję, że tego kogoś nie widzę. Jednak spędzamy w pracy sporą część życia i lepiej nie mieć nie wiadomo jakich kwasów z współpracownikami.
Jak wyżej. Plus postarałabym się załagodzić wszelkie konflikty w miejscu pracy. Nie za wszelką cenę, ale nie chowaj urazy, spróbuj raz, drugi normalnie do niej zagadać, jeśli będzie nie mila, to trudno.

Generalnie musi ktoś się bardzo postarać, żebym go nie lubiła.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 23:23   #11
hayir
Raczkowanie
 
Avatar hayir
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Pcim Dolny
Wiadomości: 468
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Dzięki za odp :róża: Jak chodzi o temp. klima była ustawiona na nawiew lekki 22 stopnie, sama ją tak ustawiła. Bez klimy robiła się sauna, gdyż miejsce pracy miałam w kontenerze
__________________
I could go back to the past
2024 rok wielkich zmian pozytywnych... I hope
hayir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-18, 14:54   #12
Nadiaa33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 126
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Może siedziała bezpośrednio pod wentylatorem i i tak jej wiało w głowę.
Nadiaa33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-18, 16:00   #13
HerbatkaKawka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-11
Wiadomości: 39
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

A czy ona nie mogła rzeczywiście zapomnieć, gdzie odłożyła? Potem, jak poszłaś po szefa, to miała więcej czasu i sobie przypomniała. Czemu zaraz taka myśl, że specjalnie schowała i udawała, że nie wie gdzie?
Ja czasem też zapomnę, gdzie coś położyłam, a po paru minutach mi się przypomni.
HerbatkaKawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-18, 20:08   #14
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Może nie miała nic do Ciebie tylko rozkręcałaś klimę tak że było jej zimno ? Ja mam taką osobę w biurze która potrafi ustawić 18 stopni jak na zewnątrz jest 30, i potem cały czas jestem przeziębiona. też najchętniej schowałabym przed nią pilota, mimo że personalnie nic do niej nie mam.
Tylko z drugiej strony jak to ustalić?

Ja jestem fanką odgórnego narzucania przez szefostwo i wpisywania w umowę, bo to strasznie konfliktogenna kwestia.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-20, 20:32   #15
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Może koleżanka chciała zrobić taki kawał z tym chowaniem pilota? Raczej staram się utrzymywać neutralne stosunki, które poza pracą nie mają w ogóle miejsca.

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Może nie miała nic do Ciebie tylko rozkręcałaś klimę tak że było jej zimno ? Ja mam taką osobę w biurze która potrafi ustawić 18 stopni jak na zewnątrz jest 30, i potem cały czas jestem przeziębiona. też najchętniej schowałabym przed nią pilota, mimo że personalnie nic do niej nie mam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie z kolei koleżanka zimorodek potrafi ustawić temperaturę na maksa gdy reszta załogi zrobi sobie przerwę, przez co wszyscy w pokoju później się gotują... a z kolei latem również ma jakieś ale co do ustawionej przez nas temperatury, jest jej wiecznie zimno.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-21, 12:45   #16
marynowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-11
Wiadomości: 6
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tylko z drugiej strony jak to ustalić?
Chyba lepiej, jak komuś jest za zimno, a nie za ciepło, bo łatwiej jest się ubrać niż się rozebrać.
marynowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-21, 17:58   #17
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Cytat:
Napisane przez marynowana Pokaż wiadomość
Chyba lepiej, jak komuś jest za zimno, a nie za ciepło, bo łatwiej jest się ubrać niż się rozebrać.
Też jestem tego zdania.


No ale jednak chyba jest jakaś granica.


Ja nie wiem, dla mnie 18 stopni to temperatura akurat, ale tak do 22 jestem w stanie się dogadać.


Nie chcę być wredną mendą, bo jako osobnik zimnolubny w pełni się zgadzam. Tylko nie może być tak, że kolega obok siedzi w czapce i rękawiczkach.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-21, 18:10   #18
hayir
Raczkowanie
 
Avatar hayir
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Pcim Dolny
Wiadomości: 468
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Cytat:
Napisane przez HerbatkaKawka Pokaż wiadomość
A czy ona nie mogła rzeczywiście zapomnieć, gdzie odłożyła? Potem, jak poszłaś po szefa, to miała więcej czasu i sobie przypomniała. Czemu zaraz taka myśl, że specjalnie schowała i udawała, że nie wie gdzie?
Ja czasem też zapomnę, gdzie coś położyłam, a po paru minutach mi się przypomni.
Nie. Tam były puste blaty i dwa komputery, bez szufladek.
__________________
I could go back to the past
2024 rok wielkich zmian pozytywnych... I hope
hayir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-22, 11:01   #19
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 320
Dot.: Jak reagować/reagujecie?

Cytat:
Napisane przez hayir Pokaż wiadomość
Nie. Tam były puste blaty i dwa komputery, bez szufladek.
Z tego, co piszesz, nie ma opcji, żeby koleżanka przypadkiem schowała pilot od klimy. Czy oprócz tej sytuacji tamta koleżanka sprawiała Ci jeszcze problemy w innych sprawach? Historia z klimą skończyła się dobrze i szef umieścił pilot w wybranym miejscu, więc koleżanka już nie może go dowolnie przenosić. Ja już nie pytałabym jej po całej akcji "czy masz coś do mnie?", bo i tak raczej nie powie Ci tego prosto w twarz, ale gdyby sytuacja powtarzała się powiedziałabym wprost koleżance, żeby zajęła się swoją pracą i odczepiła ode mnie.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-22 12:01:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.