aparaty do badania cery - ufać czy nie ufać?? (dłuuugie) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-10, 08:41   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

aparaty do badania cery - ufać czy nie ufać?? (dłuuugie)


Pod koniec czerwca miałam robione badanie cery przez konsultantkę Avene takim aparatem z kamerą i monitorem. Z badania wyszło to, czego się spodziewałam, czyli, że moja cera jest mieszana (do tej pory zawsze była sucha) i płytko unaczyniona. Zatem mając już pewność zmieszania się cery zaczęłam stosować kosmetyki do niej odpowiednie. I odtąd zaczęły się problemy :/ Najpierw miałam Antirougeurs do cery mieszanej i naczynkowej i po jakimś czasie okazało się, że nie dość, że zaczyna mnie podrażniać, to jeszcze dziwnym trafem zaczęły mi się rozszerzać pory Po jego odstawieniu oba problemy zaczęły zanikać. Teraz od ponad 2 miesięcy stosuję żel nawilżająco-regulujący z Faberlica (też do cery mieszanej i naczynkowej) na dzień (tu jeszcze dodatkowo Photoderm Flush BioDermy) i na noc, do tego maseczka oczyszczająca z glinką białą 1-2 razy w tyg. i w sumie jest już dobrze: nie czerwnienię się, nie świecę, pory wyglądają w miarę ok. I w sumie nie miałabym żadnych wątpliwości, że postępuję właściwie, gdyby nie ostatnie badanie cery robione już takim zwykłym najpopularniejszym chyba aparatem (w jednej ręce trzyma się jakąś metalową końcówkę, a drugą końcówką dotyka się twarzy i świecące diody pokazują stan cery). No i z tego badania wyszło, że cerę mam raczej suchą (na policzkach bardzo nawet) z wyjątkiem brody i nosa, gdzie jest ona normalna. No i teraz sama już nie wiem, czy tym przesuszyłam sobie aż tak twarz (ale w sumie żadnych niedogodności nie odczuwam) i powinnam znowu stosować kremy do cery suchej czy po prostu ten aparat jest mniej dokładny, mniej wiarygodny i nie należy się nim zbytnio przejmować... Z moich obserwacji wynika, że cera na policzkach jest sucha, a na nosie i brodzie mieszana, gdyż tam najczęściej się świeci i niestety tam pojawiają się przeróżne niespodzianki (z zaskórnikami włącznie ). Za to czoło pozostaje dla mnie zagadką: z jednej strony zgodzę się z wynikiem tego badania, że jest suche (maseczki nawilżąjące tam się najszybciej wchłaniają), ale z drugiej strony i krostek i zaskórników też się trochę pojawia... Co robić w tej sytuacji? Zaufać sobie czy aparatowi? Jaki Wy macie doświadczenia z takimi badaniami? Co mi radzicie?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 19:05   #2
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: aparaty do badania cery - ufać czy nie ufać?? (dłuuugie)

Nikt nie ma żadnych doświadczeń z takimi aparatami?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-10, 21:36   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: aparaty do badania cery - ufać czy nie ufać?? (dłuuugie)

Wiesz, ja bym sie aż tak strasznie nie przejmowała tymi badaniami - nie mam specjalnie jakiegoś zaufania do nich, nie sądzę żeby to był jakiś super miarodajny wynik. Wydaje mi się że firmy mogą do woli manipulować takimi wynikami, gdziesz czytałam że wystarczy tylko przed badaniem przetrzeć skórę klientki jakims odtłuszczającym tonikiem i już wychodzi że ma cerę odwodnioną itd. Nie wiem czy to prawda, ale dla mnie te działania to jednak czysty marketing, ma to w końcu skłonić klientkę żeby kupiła dany produkt danej firmy?
Ja osobiście to wierzę chyba tylko w badanie lampą Wooda, na głębokosć zniszczeń dokonanych przez słońce w skórze...
A wracając do Twojej cery MagJa, to ja bym obserwowała i odpowiadała na jej potrzeby. Z opisu wydaje mi się że masz cerę przesuszoną - co niekoniecznie oznacza to samo co sucha. Nawilżałabym ją tymi kremami, które Ci służą i które skóra toleruje i oczywiście nie zapominała o naczynkach (łączę się w bólu mam teraz z nimi straszny problem...).

Pozdrawiam serdecznie
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 09:00   #4
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: aparaty do badania cery - ufać czy nie ufać?? (dłuuugie)

Smoczyco Na Ciebie zawsze można liczyć Wiesz, to ostatnie badanie na pewno nie było manipulowane, gdyż robiła mi je znajoma i żadnych kosmetyków ani nic takiego nie miała zamiaru mi wciskać. A co do tego wyniku, to również uznałam, że to powakacyjne przesuszenie (w końcu włosy mam teraz przesuszone), kupiłam lekki kremik nawilżający, przeprosiłam się z maseczką nawilżającą (trochę mi się o niej zapominało ostatnio) i chyba jest już lepiej - cera jakaś taka gładsza i wcale nie świeci się bardziej ani nic z tych rzeczy Więc chyba dobrze robię.
A co do naczynek, co sądzisz o nowym kremie wzmacniającym Anew Retroactive Day Defense Avon'u ? Wiem, że to Avon i jakoś do tej pory nie miałam wątpliwej przyjemności stosować ich kremów do buźki, ale ten mnie kusi. Jak na ochronę naczynkową, pojemnik z pompką i filtry UVA/UVB SPF15 ma dość przystępną cenę. Niby zawsze mogę go oddać jak mi nie spasuje, tylko czy mi bardziej nie zaszkodzi niż pomoże? Moja mama już od dawna używa kremu na noc z tej serii i baaardzo go sobie chwali, więc może jednak takie złe one nie są (ją też czasem coś uczuli). Chyba się skuszę...
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 13:30   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: aparaty do badania cery - ufać czy nie ufać?? (dłuuugie)

No właśnie - wydaje mi się że bardzo rozsądnie robisz, kremik lekki i maseczka, super moim zdaniem
Nie znam tego kremu niestety - bo ja choć uwielbiam niektóre produkty Avonu, to od kremów trzymam się z daleka - te które testowałam parę lat temu (miałam znajomą konsultantkę) bardzo silnie drażniły mi twarz i potwornie zatykały mi pory. Mam podejrzenia żwe to własnie owym kremom zawdzięczam atak trądziku dorosłych, który mnie wtedy dopadł mam uraz do kremów tej firmy od tej pory. Ale bzdurą byłoby się tak uprzedzać. Na Twoim miejscu poprosiłabym o próbkę, przeanalizuj sklad i jeśli nie podrażni skóry to bym zaryzykowała może to całkiem porządny krem! Tylko nie mam bladego pojęcia jakie filtry stosuje Avon i czy są one tak naprawdę do końca skuteczne...

__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-11, 20:04   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: aparaty do badania cery - ufać czy nie ufać?? (dłuuugie)

rady Smoczycy są bardzo trafne (hej,kiedy obronisz dyplom z kosmetologii - dobra w tym jesteś!),badanie aparatem aby było wiarygodne wymaga odpowiedniego przygotowania skóry,odpowiednich warunków otoczenia.Chyba ,że było to badanie polegające tylko na tym ,że konsultantka oglądała cerę w dużym powiększeniu na monitorze i z obrazu ,polegając na swoim doświadczeniu oceniła stan cery.
Ten prosty aparat ,o którym piszesz wskazuje poziom nawilżenia skóry (nie wskazuje czy cera jest tłusta czy sucha tylko czy nawilżenie jest dobre czy zbyt małe, bardzo prosty aparat ,ale wiarygodny pod warunkiem ,że skóra będzie czysta,nie będa na nią przed badaniem nakładane żadne kosmetyki).Cera tłusta może być przesuszona i wówczas aparat pokaże ,że nawilżenie jest zbyt małe.Polegaj na swojej intuicji -jeśli stan cery poprawił się to najlepszy dowód ,że postępujesz właściwie.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-12, 11:38   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: aparaty do badania cery - ufać czy nie ufać?? (dłuuugie)

Beata Krajnik napisał(a):
> rady Smoczycy są bardzo trafne (hej,kiedy obronisz dyplom z kosmetologii - dobra w tym jesteś!)

Dziekuje za uznanie Beatko chyba takiego dyplomu to mi sie nigdy nie uda jednak zrobic moja praca ma zero wspólnego z kosmetyką
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.