Solarium - a cera... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-24, 19:50   #31
IZKA30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 70
Unhappy Dot.: Solarium - a cera...

Roksanka zgadzam się POMIMO i właśnie o to mi chodzi, a znam sporo takich ludzi i rozmawiam z nimi jak to możliwe?? Dodam jeszcze,że ta kosmetyczka pali nałogowo papierosy.Rozmawiałam z nią co ona robi,że ma taką buźkę.(żadnych piegów, żadnych przebarwień,bez najmniejszej zmarszczki, żadnej krostki, żadnej blizenki,nie rozszerzone pory,ładny naturalny koloryt skóry- o ile kiedykolwiek widziałam bez działania solarium, żadnego łuszczenia wszystko idealnie) dodam jeszcze, że czasem "pali sie na bardzo intensywny brąz. Opisuję cerę kiedy twarz ma jaśniejszą i bardziej można się przyjrzeć.Mówiła mi,że odziedziczyła taką cerę po swojej mamie (jest starszą kobietą, pali papierosy i też bardzo ładną cerę - nie znam jej mamy, ale wierzę, bo inaczej nie umię sobie wytłumaczyć, że tak wygląda.
Natii4 - brudzi mi się bielizna kilka dni po nałożeniu. W technice nakładani samoopalaczy uważam, że jestem dobra (stosowałam przeróżne metody) Robią mi się smugi jeśli dobiorę za mocny krem (chyba bo nie po wszystkich mi się tak robi), a z twarzy to dawno zrezygnowałam - tragicznie to wygląda łaty , dziury, plamy ,szara cera, z daleka widać samoopalacz. Moja twarz reaguje na niego jak czerwona płachta na byka.
IZKA30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 20:59   #32
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Solarium - a cera...

co do tych smug to może podpowiem taki sposób, którego ja nie próbowałam ale mój TŻ i wygląda to nieżle, nakłada samoopalacz na twarz zmieszany z utrwalaczem Ziaji, wczesniej po samym samoopalaczu miał plamy i musialam ciągle mu zwracać uwage a teraz ma ładną i bezplamową delikatną opalenizne
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 21:04   #33
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Solarium - a cera...

Może zamiast samoopalacza wypróbować produkty brązujące.Zawartość DHA jest mniejsza,więc skóra nie będzie protestować,a bielizna będzie bardzo ładna. Chyba,że po balsamach nie widać u Ciebie różnicy w kolorze skóry-jeżeli tak to już nie wiem co napisać
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 21:05   #34
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Solarium - a cera...

Cytat:
Napisane przez Gabi2
co do tych smug to może podpowiem taki sposób, którego ja nie próbowałam ale mój TŻ i wygląda to nieżle, nakłada samoopalacz na twarz zmieszany z utrwalaczem Ziaji, wczesniej po samym samoopalaczu miał plamy i musialam ciągle mu zwracać uwage a teraz ma ładną i bezplamową delikatną opalenizne
Ja znowu po utrwalaczu Ziaji byłam jak dalamatyńczyk,ale w brązowe łatki
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 21:10   #35
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Solarium - a cera...

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja znowu po utrwalaczu Ziaji byłam jak dalamatyńczyk,ale w brązowe łatki
a mnie jak kiedyś go wypróbowałam to zero efektu!!!po prostu taki tłuściutki balsam...niestety ale każdy jest inny i nie ma uniwersalnych kosmetyków-cudów, oj niestety...
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 22:24   #36
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Solarium - a cera...

Oczywiście, że nasza cera w dużym stopniu geny i tak dalej, ale i tak na nasz wygląd pracujemy same, latami. Ja nikogo nie będę na siłę od solarium odciągać - chcesz, chodź. I tak już nie raz i nie dwa zpstałam nazwana nawiedzoną wariatką. Jeśli ktoś chce chodzić, to niech to robi nawet dwa razy dziennie - nie mój cyrk, nie moje małpy - ale na Zeusa, niech nie pisze o tym w kategorii zdrowe/bezpieczne i niech nie szuka na siłę usprawiedliwienia dla chodzenia na solarium... bo niestety, że jest to niezdrowe dla skóry nawet w maleńkich dawkach zostało już stwierdzone jakiś czas temu i można znaleźć masę artykułów na ten temat. Z filzjologicznego punktu widzenia, każda opalenizna jest stanem niezdrowym dla skóry, ale solarium z racji emitowania dużych ilości UVA tym bardziej - w końcu wiadomo już, że to UVA jest najbardziej szkodliwy typ promieniowania, oskarżony o przyśpieszone starzenie, zmarszczki przebarwienia, i także niestety, nowotwory skóry. Dlatego ja osobiście postrzegam chodzenie na solarium jako brak dbałości o własne zdrowie (zachorowań na czerniaka jest coraz więcej a i ta liczba bedzie rosła według przewidywań lekarzy).

Cóż, napiszę to szczerze - kosmetyczka, która pali i regularnie opala się w solarium a nawet "czasem pali sie na bardzo intensywny brąz" jest w moim oczach skreślona na dobre. I zapewnienia o jej pięknej cerze w żaden sposób tego faktu nie zmienią. Ale to oczywiście tylko moje zdanie
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 08:43   #37
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Solarium - a cera...

Witam
Tak czytam ten wątek...już kolejny o solarium,z reguły jest więcej pzreciwniczek niż zwolenniczek.jedna rzecz zastanawia mnie najbardziej,dlaczego jest tutaj tyle nagonek na osoby chodzące na solarium,a nie widziałam jeszcze ani jednej na temat zwolenniczek tytoniu???? No jak to możliwe?Dlaczego papierosy to temat tabu i nie mówi się o ich negatywnym wpływie na skórę zęby?
Przecież chodząc na solarium szkodzi się tylko sobie,a palacze szkodzą osobom biernym kiedy palą w ich towarzystwie...Dltego nie rozumiem prawionych morałów,że zoabczysz będziesz mieć zmarszczki i będziesz brzydka...dlaczego papirosy wtopiły się w ludzką rzeczywistość i traktuje się to jak normę ,a solarium jest tak szykanowane?
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-25, 08:55   #38
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Solarium - a cera...

a zauważułaś, żeby ktoś pisał, że palenie papierosów nie jest szkodliwe? (a o solarium tak) dlatego nie ma nagonek.
są za to posty odradzające palenie- przy okazji topików: "palę, i mam brzydką cerę".
więcej postów o papierosach znajdziesz na plotkowym.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 09:03   #39
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Solarium - a cera...

No i zawsze pojawiaja sie takie porownania do papierosow... A nie rozumiem co one maja wspolnego z tematem solarium... Poza tym sa dni palaczy, nagonki, reklamy, artykuly, a o szkodliwosci solarium nie natknelam sie na zaden... Co najwyzej na stronach kosmetycznych...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 09:08   #40
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Solarium - a cera...

No i zawsze pojawiaja sie takie porownania do papierosow... A nie rozumiem co one maja wspolnego z tematem solarium

solarium i papierosy powodują raka.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 09:14   #41
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Solarium - a cera...

No tak ale w ten sposob patrzac to karcinogennych rzeczy jest wiecej... tyle ze to temat o solarium... wiec po co zakrawac jeszcze na papierosy, toksyny w zywnosci, odzywki dla sportowcow...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-25, 09:22   #42
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Solarium - a cera...

Cytat:
Napisane przez boniulka
Witam
Tak czytam ten wątek...już kolejny o solarium,z reguły jest więcej pzreciwniczek niż zwolenniczek.jedna rzecz zastanawia mnie najbardziej,dlaczego jest tutaj tyle nagonek na osoby chodzące na solarium,a nie widziałam jeszcze ani jednej na temat zwolenniczek tytoniu???? No jak to możliwe?Dlaczego papierosy to temat tabu i nie mówi się o ich negatywnym wpływie na skórę zęby?
Przecież chodząc na solarium szkodzi się tylko sobie,a palacze szkodzą osobom biernym kiedy palą w ich towarzystwie...Dltego nie rozumiem prawionych morałów,że zoabczysz będziesz mieć zmarszczki i będziesz brzydka...dlaczego papirosy wtopiły się w ludzką rzeczywistość i traktuje się to jak normę ,a solarium jest tak szykanowane?

Przepraszam, a co ma piernik do wiatraka? To wątek o solarium a nie o papierosach. I akurat trafiłaś jak kula w płot bo wątków o paleniu było już sporo i to całkiem burzliwych - zerknij na plotkowe. Oczywiście że papierosy są szkodliwe i powodują raka (to mają zresztą wspólne z solarium) i na forum też ten nałóg jest tępiony.
Tak jak napisałam w moim wcześniejszym poście - nie ma żadnej nagonki, nikt nie szykanuje wielbicielek solarium. Chcesz - to sobie chodź, nawet codziennie. Ale nie oczekuj, że ktoś napisze że to jest dobre i zdrowe. Nie szukaj na siłę usprawiedliwienia przywołując papierosy. Tak, papierosy też są szkodliwe, w moim otoczeniu tępię ze wszystkich sił. Szkodliwy jest również stres, zanieczyszczone powietrze, niezdrowe jest wysoko przetworzone pozywienie i żarcie z MacDonalda. Oraz cała masa innych rzeczy.
I zawsze jak pojawi się post dziewczyny na forum, która się pyta czy z powodu problemów z cerą powinna chodzic na solarium - zawsze będzie się jej pisać o szkodliwości tegoż. Bez odwoływania sie do szkodliwości innych rzeczy, np. papierosów.

Tyle z mojej strony (musiałam się zdenerwować juz od samego ranka).
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 09:49   #43
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Solarium - a cera...

Witam
....jeju nie wiedziałałam,że tak szybko na mnie naskoczycie...myślałam,że mozna tu wypowiadać to co kto uważa,a widzę,że niektore osoby miały rację,że jak wypowiesz się nie tak jak trzeba to ''po Tobie''rzeczywiscie...no cóż...najlepiej by było gdybym napisała:
"Tak tak macie racje solarium nas zabije..."
A tak na marginesie nie wiedziałam Smoczyco,że jesteś aż tak nerwowa i łatwo dajesz się sprowokować wypowiedzią...no cóż...to tylko wizaż...mi szkoda byłoby zdrowia...
Wystarczy przeczytać post i ten spoósb wypowiadania się a nie trudno domyslic się,że to nagonka...i nie wmawiajcie mi,że tak nie jest.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 09:58   #44
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Solarium - a cera...

myślałam,że mozna tu wypowiadać to co kto uważa,

a dziwiłabyś sie tak nadal, gdyby chodziło o zaprzeczanie, że 2+2=4, albo że ziemia jest kulista?

to nie kwestia czyjejś opinii. solarium szkodzi, solarium powoduje raka. udowodnione. nie ma o czym dyskutować.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:06   #45
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Solarium - a cera...

A czy zauważyłaś w mojej wypowiedzi gdzieś zaprzeczenie szkodliwości solarium?
jeśli nie...to nie ma o czym dyskutować moja droga...
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:15   #46
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Solarium - a cera...

Cytat:
Napisane przez boniulka
....jeju nie wiedziałałam,że tak szybko na mnie naskoczycie...myślałam,że mozna tu wypowiadać to co kto uważa
Nie. Jeśli ktoś pisze bzdury, zawsze od nas usłyszy, że pisze bzdury

Cytat:
Napisane przez boniulka
Wystarczy przeczytać post i ten spoósb wypowiadania się a nie trudno domyslic się,że to nagonka...i nie wmawiajcie mi,że tak nie jest.
Tak naprawdę nikogo tu nie interesuje, czy smażysz sie na solarium 24 godziny na dobę, czy chodzisz zakryta od stóp do głowy, jak ortodoksyjna Talibka. To Twoja sprawa, nie nasza. Nam jest to obojętne.
Nikt tu nie urządza nagonki na osoby korzystające z solarium, jeśli już to na same solaria, chociaż ja akurat nie nazwałabym nagonką faktu, że po prostu wyraźnie i dobitnie przy każdej okazji mówimy, że solarium jest niezdrowe, czy szkodliwe (nie urządzamy przecież przed solariami pikiet, nie chodzimy tam z młotkiem i nie rozbijamy lamp w łóżkach, nie oblewamy kwasem solnym obsługujących je kosmetyczek). A bez wgledu na to ile razy ktoś zarzuci nam jeszcze urządzanie nagonek na solaria, nie staną się one przez to nagle w cudowny sposób dobrodziejstwem dla zdrowia.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2005-09-25 o 10:21 Powód: wycofuję to o wieku - brak dowodów ;)
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:31   #47
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Solarium - a cera...

Noor
Jeśli ktoś pisze bzdury to oczywiście można to skorygować,jeśli w którejś z moich wypowiedzi zauważyłaś bzdury to prosze o korektę...co do nagonki to ja tak to odbieram,wiele wątków o solarium już czytałam...nie mówię tu o nagonce typu rozbijanie lamp,tylko słownej,jeśli jest to Wam obojetne czy ktoś się smaży codzinnie czy raz w tygodniu to po co prawić morały i kazania na kilka stron po co sie powtarzać...w kazdym poscie jest to samo...i tak się to kręci w kółko...
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:42   #48
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Solarium - a cera...

Dziewczyny poprostu przestrzegają przed solarium i piszą o jego szkodliwości. Nie wszyscy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że solarium jest szkodliwe. Takie przestrzeganie to przecież nic złego... a niejedną wizażankę może pomogło to uswiadomić
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:42   #49
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Solarium - a cera...

Boniulka, o co zapytała osoba zakładająca ten wątek? O solarium czy o papierosy?

Jeśli uważasz, że mówienie o szkodliwości solrium to nagonka to szkoda.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-25, 10:48   #50
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Solarium - a cera...

Cytat:
Napisane przez boniulka
Witam
....jeju nie wiedziałałam,że tak szybko na mnie naskoczycie...myślałam,że mozna tu wypowiadać to co kto uważa,a widzę,że niektore osoby miały rację,że jak wypowiesz się nie tak jak trzeba to ''po Tobie''rzeczywiscie...no cóż...najlepiej by było gdybym napisała:
"Tak tak macie racje solarium nas zabije..."
A tak na marginesie nie wiedziałam Smoczyco,że jesteś aż tak nerwowa i łatwo dajesz się sprowokować wypowiedzią...no cóż...to tylko wizaż...mi szkoda byłoby zdrowia...
Wystarczy przeczytać post i ten spoósb wypowiadania się a nie trudno domyslic się,że to nagonka...i nie wmawiajcie mi,że tak nie jest.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Nie jestem nerwowa, jestem dość porywcza i reaguję impulsywnie, ale na wizażu jestem już od dość dawna i gdybym się miała każdym postem takim jak Twój stresować to bym już dawno na zawał zeszła

Po prostu drazni mnie jak ktoś pisze idiotyzmy - ja o zupie a Ty o... no właśnie. To wątek o solarium. Nie o papierosach Przeczytaj cały wątek raz jeszcze uważnie. I o jakiej nagonce mówisz? Nie ma takowej. Pikiet pod solariami nie urządzamy. Opalających się tam nie wyzywamy. Przytaczamy niezbite fakty dotyczące solarium. Jesli ktoś się o solarium pyta, osobiście czuję się w obowiązku wspomnieć o potencjalnym ryzyku czy zagrożeniach. Tak naprawdę nie interesuje mnie ile razy chodzisz na solarium, możesz to robić nawet dwa razy dziennie - Twój wybór, Twoje ciało, Twoje zdrowie. Tak jak już napisałam - nie oczekuj usprawiedliwienia dla chodzenia na solarium. Jeśli brak akceptacji i mówienie o szkodliwości tegoż jest dla Ciebie nagonką - to trudno. W takim razie radzę Ci byś omijała tego typu wątki szerokim łukiem i już.

Swoją drogą widziałam Twoje zdjęcia na wizażu i masa zlośliwych komentarzy ciśnie się na usta - jasne dla mnie jest dlaczego te wątki o solarium Cię tak dotknęly...

Również pozdrawiam i milego dnia życzę
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:48   #51
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Solarium - a cera...

Nie zauważyłaś tylko, że autorka wątku pytała o opinię, chciała zasięgnąć rady czy chodząc na solarium pogorszy jej się stan cery. Co miałyśmy jej odpowiedzieć? Że będzie się cieszyła gładką cerą do końca życia korzystając ze solarium/słońca? Również nie rozumiem odwoływania się do innych używek (bo solarium można podciągnąć pod swego rodzaju używkę, nie raz ktoś napisał, że smaży się tam codziennie- to jest tanoreksja). Każdy ma swój rozum, jeśli chcesz, to smaż się codziennie, mnie to guzik obchodzi. Nie oczekuj jednak, że jeśli dziewczyna zapyta się czy solarium jest szkodliwe, będziemy twierdziły, że tak nie jest. Solarium/słońce wywołuje poważne zmiany w skórze i to nie tylko wtedy, kiedy korzystamy z niego w nadmiarze, zawsze!
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:55   #52
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Solarium - a cera...

Cytat:
Napisane przez boniulka
Jeśli ktoś pisze bzdury to oczywiście można to skorygować,jeśli w którejś z moich wypowiedzi zauważyłaś bzdury to prosze o korektę...
To było oczywiście stwierdzenie ogólne

Cytat:
Napisane przez boniulka
co do nagonki to ja tak to odbieram,wiele wątków o solarium już czytałam...nie mówię tu o nagonce typu rozbijanie lamp,tylko słownej,jeśli jest to Wam obojetne czy ktoś się smaży codzinnie czy raz w tygodniu to po co prawić morały i kazania na kilka stron po co sie powtarzać...w kazdym poscie jest to samo...i tak się to kręci w kółko...
Bo jeśli nie my, to kto? (i wcale nie chcę przez to powiedzieć, że traktujemy to jak jakąś naszą misję dziejową , a tylko podkreślić, że internet jest dziś największym nośnikiem informacji). 500 lat temu alkohol był polecanym remedium na wszystkie choroby, znany ówczesny alchemik Johannes von Rupescissa, autor dzieła "O kwintesencji", uważał go nawet za eliksir życia (miał powstrzymywać starzenie się organizmu, wywoływane według niego przez proces gnicia). Jeszcze na przełomie XIX/XX wieku uważano, że tytoń i morfina mają właściwości lecznicze. Dziś takie stwierdzenie rozśmieszyłoby nas do łez, bo WIEMY, że to nie jest prawdą. Na pudełku od papierosów straszy napis w żałobnej ramce, a na solarium nic nie straszy, więc jeśli nie my (forum internetowe), to kto?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2005-09-25 o 11:37
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 11:10   #53
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Solarium - a cera...

Smoczyco...nie mam zamiaru się tłumacz ze swojego wygladu,a napewno nie Tobie...inna sprawa to to,że ''przeprowadziłaś śledztwo'' jak wygladam...haha zabawna jesteś i to bardzo...ale chyba na robieniu zdjęc się nie znasz...swoje ,ja nie mam zamiaru się tłumaczyć ze swojego wyglądu...napewno nie Tobie...sama jestem przeciwniczką czestego chodzenia do solarium,wszystko dla ludzi ale z umiarem...Dam Ci radę-porównaj sobie moej zdjecia dokładnie cerę....a potem zastanów się nad tym co chcesz napisać/
I jeszcze jedno...radzę obejrzeeć wszystkie moje zdjęcia podkreślam wszystkie nie-wybrane...bardzo dokładnie... ,a jeśli ma to Tobie ulżyć to powiedz....to co ciśnie się na usta...
Noor-zgadzam się ze wszytskim co napisałaś,masz rację,że osoby które mają znikomą wiedzę na temat solarium dzieki tym którzy wiedzą więcej mają już rozeznanie...tylko nie rozumiem niektorych osob jesli chodzi o sposob wypowiadania się...na temat solarium ogólnie...
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 11:35   #54
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Solarium - a cera...

Cytat:
Napisane przez boniulka
Smoczyco...nie mam zamiaru się tłumacz ze swojego wygladu,a napewno nie Tobie...inna sprawa to to,że ''przeprowadziłaś śledztwo'' jak wygladam...haha zabawna jesteś i to bardzo...ale chyba na robieniu zdjęc się nie znasz...swoje ,ja nie mam zamiaru się tłumaczyć ze swojego wyglądu...napewno nie Tobie...sama jestem przeciwniczką czestego chodzenia do solarium,wszystko dla ludzi ale z umiarem...Dam Ci radę-porównaj sobie moej zdjecia dokładnie cerę....a potem zastanów się nad tym co chcesz napisać/
I jeszcze jedno...radzę obejrzeeć wszystkie moje zdjęcia podkreślam wszystkie nie-wybrane...bardzo dokładnie... ,a jeśli ma to Tobie ulżyć to powiedz....to co ciśnie się na usta...
Boniulko ciesze się że poprawiłam Ci humor skoro taka jestem zabawna ale musze Cię rozczarować - nie przeprowadzałam żadnego śledztwa, po prostu czytam wszystkie fora i zauważyłam na makijażach Twoje zdjęcia - oczywiste jest, że jesteś bardzo mocno opalona, co zauważyło bardzo wiele dziewczyn wtedy (stąd chyba Twoje bronienie solarium). Podkreślam raz jeszcze - nie musisz się przez nikim tłumaczyć, naprawdę nie interesuje na naszym forum nikogo ile razy i na jak długo chodzisz do solarium - Twoja sprawa i cześć.

I ostrzegam Cię - bardzo nie podoba mi się Twój ton w tym wątku - bardzo już niegrzeczny w stosunku do mnie, zwłaszcza zważywszy fakt iż ja tu jestem moderatorką. Pokazuję Ci ostrzegawczo czerwoną kartkę - Twoje uwagi w tym wątku są coraz bardziej nie na temat - jeśli chcesz się odszczekiwać dalej, to chętnie - zapraszam na priv, ale kolejne teksty jak ten powyżej zacytowany przeze mnie będą natychmiast przeze mnie usuwane, jako wypowiedzi nie związane z tematem. Nie żartuję.

Żegnam, tym razem już chłodno - starczy już tej zabawy.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 11:42   #55
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Solarium - a cera...

Cytat:
Napisane przez boniulka
tylko nie rozumiem niektorych osob jesli chodzi o sposob wypowiadania się...na temat solarium ogólnie...
Jak my się niby wypowiadamy o solarium,a jak wg Ciebie powinnyśmy?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 12:16   #56
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Solarium - a cera...

Nati4 jak to jak powinnysmy ? ENTUZJASTYCZNIE
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 18:27   #57
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Solarium - a cera...

Cytat:
Napisane przez tutti_frutti
A ja ostatnio słyszałam opinie, że solarium wcale nie jest takie złe, nie pamiętam jak to dokładnie ujęto, ale tam było, że np zimą skóra potrzebuje ciepła i słońca i solarium jest na to bardzo dobre a pozatym to nie prawda że skóra się starzeje po solarium bardziej niż po opalaniu takim zwykłym. <tak tam pisali> Ale raz na tydzień to zdecydowanie za często!! raz na miesiąc wporządku ale nie raz na tydzień!!
tak, a później się okazało, że napisała to osoba ściśle powiązania z branżą solariów

Cytat:
Napisane przez Nati02
brazujace kremy nie dla mnie- za drogie.
kremy brązujące za drogie? to dziwne, bo taki krem kosztuje 5-6 zł! czyli dokładnie tyle, ile płacisz za jedną wizytę w solarium, a krem wystarczy Ci na kilka miesięcy...

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Cóż, napiszę to szczerze - kosmetyczka, która pali i regularnie opala się w solarium a nawet "czasem pali sie na bardzo intensywny brąz" jest w moim oczach skreślona na dobre. I zapewnienia o jej pięknej cerze w żaden sposób tego faktu nie zmienią. Ale to oczywiście tylko moje zdanie
już to kiedyś pisałam, że powtórzę, że również nie chciałabym trafić do takiej kosmetyczki
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 19:03   #58
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Solarium - a cera...

Cytat:
Napisane przez Noor
nie urządzamy przecież przed solariami pikiet, nie chodzimy tam z młotkiem i nie rozbijamy lamp w łóżkach, nie oblewamy kwasem solnym obsługujących je kosmetyczek

no nie wiem jak ty, ale ja regularnie polewam te panie kwasem
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 19:08   #59
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Solarium - a cera...

Cytat:
Napisane przez boniulka
No tak...przeciez tu jest klika antysolarystyczna a Smoczyco skoro nie masz pewności skad ta moja opalenizna....to się nie wypowiadaj...jesli nie podoba Ci się ton...to do mnie mów także innym tonem...a nie ze ja o ...a Ty o zupie...Ja też nie żartuje...a to,że jesteś moderatorem to już inna sprawa...przeciez nie będę achować, ochować aby Tobie się przypodobać...mówię to co uważam,a skoro Ty wiesz lepiej to inna sprawa...
Skoro Ty zakładasz ze jestem zwolenniczką solarium bo widziałas fotki,to ja mogę założyć ze Ty jesteś starsznym bleduchem???? To bez sensu....
Zegnam ...chłodno....
Osoby propagujące zdrowy tryb życia to klika.Może jeszcze mafia ??
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 21:05   #60
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Solarium - a cera...

Boniulko, skończ już co? Skoro nie masz już więcej nic do powiedzenia odnośnie pytania jakie zadała autorka wątku. Nie jesteśmy na gazecie.pl, a prywatne sprawy załatwiamy na privie. Nie każdy chce być świadkiem tych solaryjnych dramatów.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.