Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011 - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytul kolejnego wątku
Raczkujemy i wstajemy, wszsytko w domu popsujemy II-IV 2011 9 23,68%
Kilka ząbków już mamy, teraz pierwsze kroki stawiamy III-IV 2011 0 0%
Pół roczku już za nam,i coraz mniej czasu mamy III-IV 2011 0 0%
Dzieci nasze już raczkują, a mamusie ciągle plotkują III-IV 2011 0 0%
Dzieci wiosną się rodziły.. pierwszą gwiazdkę obchodzimy III-IV 2011 1 2,63%
Lato, jesień już za nami, pierwsza choinka z maluchami III-IV 2011 2 5,26%
Coraz mniej czasu na wizaz mamy, ale chętnie tu zaglądamy III-IV 2011 0 0%
"Mama" mówić zaczynają, dzieci łezka w oku się kręci III-IV 2011 0 0%
I do taty i do mamy sami już się przemieszczamy - III-IV 2011 1 2,63%
Zęby szczerzą, wszędzie właźą, co potrafią nam pokażą III-IV 2011 22 57,89%
Kilka ząbków już mamy, więc raczkować zaczynamy III-IV 2011 0 0%
Na czworaka świat zwiedzamy, pierwszego Mikołaja wyglądamy III-IV 2011 3 7,89%
Głosujący: 38. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-12, 22:19   #4831
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez marta_27 Pokaż wiadomość
to wystarczy poprosić o skierowanie na iGe? czy jakoś inaczej to się nazywa? opis prawie cały pasuje do Mateusza. ma placki czerwone i suche na nóżce (2szt), na klatce piersiowej ma jedną plamkę i sporą część klatki taką w kaszce jakby, i na policzku jedna plamka mu się zrobiła. i brewki ma zaczerwienione, zwłaszcza po kąpieli. kurcze czy to faktycznie może być skaza muszę do lekarza po weekendzie się udać
Nie robiłam tych badań w Polsce, ale wszedzie badaja to samo - test RAST IgE. W Polsce do wypisania recepty na mleko wystarczyły objawy, wywiad. Badania zrobiłam tutaj dla pewności, bo miałam powody do wątpliwości czy nie były to po prostu kolki + nietolerancja laktozy (nie miala typowych objawow alergii na białko mleka krowiego). Mnie wysłano tutaj do dietetyka dziecięcego, a pozniej krew.
Lila miała na całej skórze kaszkę, wszędzie, nawet w uszach, takie chropawe kropeczki jedna obok drugiej. Do tego dochodziły błyszczące jakby naoliwione policzki, podobno charakterystyczny objaw nietol.laktozy. Skóra tam, gdzie była czerwona była zawsze sucha, aż łuszcząca i dlatego, aż biała. Kremowanie Oilatum pomagało średnio. Musiałam smarować co chwilę, póxniej smarowałam czystą parafiną te łuszczące miejsca i było lepiej, bo schodziło w 3-4dni. Inne maści, kremy nie działały wcale, sudokremu nie próbowałam (choć mówiono mi, że będzie lepiej, wolałam tą opcję zostawić na czarną godzinę). Kąpiele w Oilatum Soft znacznie pomogły (polecam! Sama kąpię się w tym od dawna). Dermatolog dziecięcy doradził mi, żeby po kąpieli w Oilatum Soft całe ciałko smarować minimalną ilością czystej parafiny w zaczerwienionych miejscach i już do nocy ją stosować, rano i w dzień kremik Oilatum i właściwie taki schemat przynosił u nas najlepsze efekty.
Alergia na białko to jeszcze objawy brzuszkowe. Lilę na początku karmiłam piersią, odstawiłam mleko i jego przetwory np. masło, ale nie było lepiej. Odstawiłam jeszcze brukselkę, kapustę i wzdymające takie jak kalafior, brokuł. Było trochę lepiej, przestała mieć biegunki (straszne zielone, śluzowe, często z krwią), ale nadal skóra tragedia. Miałam odstawić mięso i faktycznie była wtedy duża poprawa skóry, ale niestety ja ledwo dawałam radę funkcjonować, bo mam alergie pokarmowe i sporo rzeczy nie mogę jeść, a po odstawieniu tego, co mogę, właściwie został mi chleb i woda. Większości owoców nie mogę, części warzyw tez. Przeszła na mm i w końcu zaczęła rosnąć, przestała r.zy.gać (nie ulewać), zrobiła się silniejsza, kolki były mniejsze (ale stosowałam jeszcze masaże, infacol, koperki i inne dupelki, nie wiem co jej pomogło najbardziej), po prostu inne dziecko, w końcu zaczęła spać i przestała się męczyć na pierdziochy.

Tajka - macie w Maladze Primarka? Ciuszki rewelacja! podoba mi sie ta bluzeczka z długim rękawkiem i spodenki, ale w moim nie widziałam ich.

Edytowane przez kasienkakg
Czas edycji: 2011-11-12 o 22:21
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 07:51   #4832
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011



my wczoraj byłyśmy na imprezie,
moja babcia miała 80te urodziny, taki huczne
było bardzo fajnie,
ale szybko się musieliśmy zebrać bo młoda spać

a i tak poszła późno spac jak nigdy bo po 20.


Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
niezły patent
butelki kochana to ja mam wszystkie chyba jakie istnieją na rynku
nakupowałam tego pełen arsenał jak uczyłam Malwinę picia z butelki.
a wczoraj wypiła mleko ze zwykłej butelki i smoczka z Nuka.
a do kaszek/kleików musze mieć chyba ten smoczek z krzyzykiem, tak?
no własnie smok potrzebny,
my mamy butle z TT to ona pije z tego krzyzyka (tylko że musiałam jej go poszerzyć)
typowy do kaszki z TT ma olbrzymią dziurę i by mi się zadławiła

wiem, że z Avent jest jakiś fajny smoczek trójprzepływowy

a na Nuk to się nie znam

Cytat:
Napisane przez marta_27 Pokaż wiadomość
i sypiesz malinową do mleka?
tak
kiedys kupiłam i trzeba wykorzystać,
poza tym ostanio szukłam tej bezsmakowej to nie mogę dostać
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 08:14   #4833
kwartalinka
Raczkowanie
 
Avatar kwartalinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 446
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

dzień dobry

my na nogach standardowo czyli od 7

teraz MaLusia ucina sobie drzemkę

kąpałyśmy się wczoraj z Łucją - pierwszy raz razem
było bardzo fajnie, ale chyba na mnie zrobiło to większe wrażenie niż na moim dziecku, dla niej najważniejsze było gryzienie kaczuchy

dawno nie brałam kąpieli i zapomniałam już jaki to relaks

przed chwilą byłam na tarasie i ziiiiimmmmmnnnnoooo strasznie u nas, aż się nie chce wychodzić na zewnątrz
dziś może wyskoczymy tylko na chwilkę bo od tygodnia siedzimy w domu
ale jutro czeka nas dalsza wyprawa bo idę do pracy na szkolenie w ramach przygotowań do kwietniowego powrotu


Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość

MAMY PIERWSZEGO ZĄBKA!!!!


Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
jutro mam 40lecie ślubu moich rodziców. obiecałam mamie że zrobię jej szarlotkę. kurcze nie chce mi się... no ale może jakoś to zrobię.
Malwinę wygoniłam z tż na podwórko. powiedziałam im żeby przyszli jak się ściemni

aaa zapomniałam napisać, że moja córka antybutelkowa i cycoholik straszny wypiła wczoraj 180 mm z butli
kurde byliśmy z mężem w szoku. opróżniała mi piersi co godzinę w nocy no i stwierdziłam że nie ma juz co jeść że się tak budzi i jest po prostu głodna , zrobiłam jej butlę i wypiła jednym tchem i jakbym zrobiła 200 też by chyba wypiła.
zaskoczyła nas bardzo!
piękna rocznica
to Wam Malwisia niespodziankę zrobiła

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość

Kurcze Wy tutaj wszystkie pieczecie Ja jestem antytalencie jeśli chodzi o ciasta Wszystko inne w kuchni ugotuję, ale z ciastami niestety mi nie wychodzi
oj nie wszystkie
chociaż przyznaję, że mnie dziewczyny na forum mobilizują do działań w kuchni, z czego się oczywiście męska część naszej rodziny cieszy

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
Maja wcina jabłko w siateczce aż jej ślina wisi jak sznurówki


Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
Malwina ostatnio że tak powiem bardzo wulgarnie je
ciągnie tego sutka jakby miał jej ktoś zabrać no i zrobiła mi takie rany, pomijając to że w jeden mnie ugryzła

chodzę po domu z cyckami na wierzchu, mam nadzieję że szybko przejdzie

ja też sobie wymysliłam oduczanie małej od jedzenia w nocy.
życzę tobie i sobie powodzenia
a to ten dał Ci wczoraj popalić?
co za perwersja Castia teraz u siebie to już możesz bo u rodziców to pewnie ciężko było

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość
Ja wagi nie włączam Kilka tygodni po porodzie wróciłam do swojej wagi i nawet tyłek i uda mi wyszczuplały. Ale karmiąc nie odmawiałam sobie niczeg - de facto to dostałam takiego sząłu naptasie mleczko, że jedno opakowanie zjadałam w dwa dni
I efekty tego są - niestety niezadowalające mnie
ja włączam co jakiś czas ale u mnie raczej w tą drugą stronę idzie...
ja karmię i niiiiiczeeeeegoo sobie nie odmawiam, opycham się wręcz a waga i tak leci w dół
ostatnio znów schudłam 1kg ale mnie to już nie cieszy bo zaczynam wyglądać niezbyt zdrowo....biust mi jeszcze został ale pupa

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
ja ajkos sie na słodycze nie rzucam na szczęście, choć w domu maz non stop je, bo chudy jest i może, w pracy tez co i rusz ciasteczka czy ciasto jakieś. diet niskokalorycznych nie polecam, bo po nich łatwo o efekt jojo. Ja sobie codziennie zapisuje, co jem i w ten sposób unikam podjadania. A cwiczenia to 8 min abs, 8 min legs, hulahoop, brzuszki, przysiady, teraz chce kupic agrafke an uda, bo ponoc super efekty sa.
co to jest? nie słyszałam o czymś takim nigdy

Cytat:
Napisane przez Eirene1987 Pokaż wiadomość
nie mam siły nadrabiać ten weekend mam szkołę.. ale fajnie jest dziś bawiliśmy się w pomidora i głuchy telefon


zajrzę po weekendzie całuski dla was
fajne zabawy macie na studiach
studiujesz coś związanego z pedagogiką?



Tajka fajne zakupy

i zdrowia dla chorych mamusiek życzę - Izunia, N.ik.a, Ego_ego


miłej niedzieli
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same." Phil Bosmans

*mój wiosenny promyczek*

**moje jesienne słoneczko**

Edytowane przez kwartalinka
Czas edycji: 2011-11-13 o 08:46
kwartalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 08:30   #4834
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez marta_27 Pokaż wiadomość
to wystarczy poprosić o skierowanie na iGe? czy jakoś inaczej to się nazywa? opis prawie cały pasuje do Mateusza. ma placki czerwone i suche na nóżce (2szt), na klatce piersiowej ma jedną plamkę i sporą część klatki taką w kaszce jakby, i na policzku jedna plamka mu się zrobiła. i brewki ma zaczerwienione, zwłaszcza po kąpieli. kurcze czy to faktycznie może być skaza muszę do lekarza po weekendzie się udać
U Mateusza też wczoraj pojawiły się suche, czerwone plamki. Już kilka dni temu na nóżce pojawiła się jedna, ale myślała, że to może obtarcie. A wczoraj przy kąpieli zauważyłam już na drugiej nóżce i na rączkach. CO TO MOŻE BYĆ???
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 08:47   #4835
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

kwartalinka -agrafka/motylek do ud to taki przyrzad kosztujacy kilkanascie zeta, jes t na alle, w wiekszych hipermarketach, wszyscy bardoz zachwalaja, ze przy rwgularnych cwiczeniach mozna po kilka cm z ud w miesiac zgubic nawet i pozbyc sie tluszczu

najlepszego dla Filipka z okazji 8 miesiecy i Lili z okazji 7
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 09:27   #4836
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

traicionera - dzięki bardzo, gdyby nie Ty, to nie wiedziałabym, że dzisiaj jest 13sty
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 09:36   #4837
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez kasienkakg Pokaż wiadomość
Tajka - macie w Maladze Primarka? Ciuszki rewelacja! podoba mi sie ta bluzeczka z długim rękawkiem i spodenki, ale w moim nie widziałam ich.
Od 2 tygodni mamy prikarka, super, bo ostatnio z kasa krucho a takie rzeczy jak body, skarpetki czy rajstopki maja super, tzn za ta cene


U nas nocka ok spanie od 20.40 do 5.3o i do 8.30 wtedy Lena zaczela krzyczec, zeby nas obudzic:P
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-13, 09:36   #4838
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez Harrods Pokaż wiadomość
U Mateusza też wczoraj pojawiły się suche, czerwone plamki. Już kilka dni temu na nóżce pojawiła się jedna, ale myślała, że to może obtarcie. A wczoraj przy kąpieli zauważyłam już na drugiej nóżce i na rączkach. CO TO MOŻE BYĆ???

może skaza, mala nietolerancja

mój siostrzeniec ma skazę i azs,
to właśnie ma takie suche plamy czerwone,
do teraz miał dosłownie 2 plamy na nodze,
a teraz od 2 tyg. cały wysypany bo zima to się nasila
i musi ograniczyć nabial prawie do 0
a latem jadł i było ok
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 09:39   #4839
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez kasienkakg Pokaż wiadomość
traicionera - dzięki bardzo, gdyby nie Ty, to nie wiedziałabym, że dzisiaj jest 13sty
dobrze, ze nie piątek 13-tego
My meczymy się z ząbkiem, mam nadzieje,z e juz na dniach sie wyrznie.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 09:56   #4840
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Hej dziewczyny!
A ja dzisiaj spadłam z łóżka Dziecko mnie prawie zepchnęło, a zapomniałam, że na samym brzeżku leżę...Noc znowu okropna, nie daje się Leon do łóżka odłożyć i co chwilę pobudka. Mam nadzieję, że to ząbek i szybko wyjdzie, ale macam i nic nie mogę wymacać.
tracionera a u Was są już jakieś ząbki? Po czym poznajesz, że to ząbek?
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 10:05   #4841
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
A ja dzisiaj spadłam z łóżka Dziecko mnie prawie zepchnęło, a zapomniałam, że na samym brzeżku leżę...Noc znowu okropna, nie daje się Leon do łóżka odłożyć i co chwilę pobudka. Mam nadzieję, że to ząbek i szybko wyjdzie, ale macam i nic nie mogę wymacać.
tracionera a u Was są już jakieś ząbki? Po czym poznajesz, że to ząbek?

sporo już dzieciaczków spadło, ale mama byś była pierwszą
Nadia od dwóch miesięcy ma dwie jedynki dolne, teraz są już naprawdę spore i dobrze widoczne w uśmiechu. Ostatnio znowu zaczęła się ślinić, pchać wszystko do buzi, wieczorami marudkuje no i jej się zrobił policzek czerwony po tej stronie, gdzie będzie ząb szedł. Oprócz tego widać w dziąsłach juz ząbka.

na zdjęciu dwa zebulki
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania

Edytowane przez traicionera
Czas edycji: 2011-11-13 o 21:17
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-13, 10:40   #4842
marta_27
Zadomowienie
 
Avatar marta_27
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 056
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

dzień dobry
coś ostatnio wyspać się nie mogę. Mateusz dziś o 5 się obudził i zasnął na pół godziny o 6:30. o 7 butla i od 8 pospał sobie godzinkę. teraz też śpi po kaszce

a krzesełko super się sprawuje. siedzi sobie wygodnie a mnie plecy nie bolą od schylania się

a za oknem u nas szara, bura jesień, brrrr aż się z domu nie chce wychodzić

sto lat dla Filipka z okazji 8 miesięcy i Lily z okazji 7

Cytat:
Napisane przez tajka88 Pokaż wiadomość

Nasze zakupy dla mlodej
super zakupy też muszę się wybrać i Matiego obkupić

Cytat:
Napisane przez kasienkakg Pokaż wiadomość
Nie robiłam tych badań w Polsce, ale wszedzie badaja to samo - test RAST IgE. W Polsce do wypisania recepty na mleko wystarczyły objawy, wywiad. Badania zrobiłam tutaj dla pewności, bo miałam powody do wątpliwości czy nie były to po prostu kolki + nietolerancja laktozy (nie miala typowych objawow alergii na białko mleka krowiego). Mnie wysłano tutaj do dietetyka dziecięcego, a pozniej krew.
Lila miała na całej skórze kaszkę, wszędzie, nawet w uszach, takie chropawe kropeczki jedna obok drugiej. Do tego dochodziły błyszczące jakby naoliwione policzki, podobno charakterystyczny objaw nietol.laktozy. Skóra tam, gdzie była czerwona była zawsze sucha, aż łuszcząca i dlatego, aż biała. Kremowanie Oilatum pomagało średnio. Musiałam smarować co chwilę, póxniej smarowałam czystą parafiną te łuszczące miejsca i było lepiej, bo schodziło w 3-4dni. Inne maści, kremy nie działały wcale, sudokremu nie próbowałam (choć mówiono mi, że będzie lepiej, wolałam tą opcję zostawić na czarną godzinę). Kąpiele w Oilatum Soft znacznie pomogły (polecam! Sama kąpię się w tym od dawna). Dermatolog dziecięcy doradził mi, żeby po kąpieli w Oilatum Soft całe ciałko smarować minimalną ilością czystej parafiny w zaczerwienionych miejscach i już do nocy ją stosować, rano i w dzień kremik Oilatum i właściwie taki schemat przynosił u nas najlepsze efekty.
Alergia na białko to jeszcze objawy brzuszkowe. Lilę na początku karmiłam piersią, odstawiłam mleko i jego przetwory np. masło, ale nie było lepiej. Odstawiłam jeszcze brukselkę, kapustę i wzdymające takie jak kalafior, brokuł. Było trochę lepiej, przestała mieć biegunki (straszne zielone, śluzowe, często z krwią), ale nadal skóra tragedia. Miałam odstawić mięso i faktycznie była wtedy duża poprawa skóry, ale niestety ja ledwo dawałam radę funkcjonować, bo mam alergie pokarmowe i sporo rzeczy nie mogę jeść, a po odstawieniu tego, co mogę, właściwie został mi chleb i woda. Większości owoców nie mogę, części warzyw tez. Przeszła na mm i w końcu zaczęła rosnąć, przestała r.zy.gać (nie ulewać), zrobiła się silniejsza, kolki były mniejsze (ale stosowałam jeszcze masaże, infacol, koperki i inne dupelki, nie wiem co jej pomogło najbardziej), po prostu inne dziecko, w końcu zaczęła spać i przestała się męczyć na pierdziochy.
dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. muszę zgłosić się po skierowanie na te badania.
oprócz tych plamek to Mateuszowi nic nie jest, czasem kupy luźne i zielone ale nie wiem od czego

aaaa i te krostki co miał to zeszły już, są tylko maleńkie strupki a jeden wczoraj przez przypadek zdrapałam. naprawdę nie wiem od czego to miał

Cytat:
Napisane przez kwartalinka Pokaż wiadomość
kąpałyśmy się wczoraj z Łucją - pierwszy raz razem
było bardzo fajnie, ale chyba na mnie zrobiło to większe wrażenie niż na moim dziecku, dla niej najważniejsze było gryzienie kaczuchy

dawno nie brałam kąpieli i zapomniałam już jaki to relaks

oj nie wszystkie
chociaż przyznaję, że mnie dziewczyny na forum mobilizują do działań w kuchni, z czego się oczywiście męska część naszej rodziny cieszy
wczoraj jak Mateusz zwymiotował to musiałam go pod prysznic władować, a mąż akurat był pod prysznicem. nie podobało się dziecku. chyba się wystraszył biedaczek. napuściłam wody do jego wanienki i było ok

mnie też mobilizują i do gotowania i do sprzątania. do tego ostatniego to mordka najbardziej, hehe

Cytat:
Napisane przez Harrods Pokaż wiadomość
U Mateusza też wczoraj pojawiły się suche, czerwone plamki. Już kilka dni temu na nóżce pojawiła się jedna, ale myślała, że to może obtarcie. A wczoraj przy kąpieli zauważyłam już na drugiej nóżce i na rączkach. CO TO MOŻE BYĆ???
Mati ma to samo i też nie wiem co to. takie różowe, suche i twarde.

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
kwartalinka -agrafka/motylek do ud to taki przyrzad kosztujacy kilkanascie zeta, jes t na alle, w wiekszych hipermarketach, wszyscy bardoz zachwalaja, ze przy rwgularnych cwiczeniach mozna po kilka cm z ud w miesiac zgubic nawet i pozbyc sie tluszczu
kiedyś miałam taką agrafkę, fajna sprawa. siedzisz na kanapie, oglądasz coś i ćwiczysz

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
A ja dzisiaj spadłam z łóżka Dziecko mnie prawie zepchnęło, a zapomniałam, że na samym brzeżku leżę...Noc znowu okropna, nie daje się Leon do łóżka odłożyć i co chwilę pobudka. Mam nadzieję, że to ząbek i szybko wyjdzie, ale macam i nic nie mogę wymacać.
tracionera a u Was są już jakieś ząbki? Po czym poznajesz, że to ząbek?
hehe, jak nie dzieci to mamy spadają

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość

sporo już dzieciaczków spadło, ale mama byś była pierwszą
Nadia od dwóch miesięcy ma dwie jedynki dolne, teraz są już naprawdę spore i dobrze widoczne w uśmiechu. Ostatnio znowu zaczęła się ślinić, pchać wszystko do buzi, wieczorami marudkuje no i jej się zrobił policzek czerwony po tej stronie, gdzie będzie ząb szedł. Oprócz tego widać w dziąsłach juz ząbka.

na zdjęciu dwa zebulki
jakie śliczne zębolki
__________________
Mateusz - 25.03.2011

marta_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 10:43   #4843
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Dzień dobry

dzisiaj marudzenia ciąg dalszy- nic małemu się nie podoba - ani leżenie, ani noszenie, ani siedzenie Na zabawkach zawiesi wzrok do 3 min. i już mu nie pasi.
Ja mam nadzieję, że to nam pierwszy ząbek idzie - ale nie jestem pewna, bo mały nie chce nic pokazać, a jak dotykam to go nie boli. Choć wydaje mi się, że pod palcem coś poczułam

Teraz położyłam go do łóżeczka i mam nadzieję, że uśnie

Dobrze, że chociaż nocka nie była zła to się nawet wyspałam
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 10:43   #4844
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Marta- i jakie były u ciebie efekty tej agrafki?
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 10:59   #4845
marta_27
Zadomowienie
 
Avatar marta_27
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 056
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

nawet niezłe nie miałam nóg jak galareta bo wzmacniają się bardzo wewnętrzne mięśnie ud. tylko u mnie problem z systematycznością jest i znów by się przydało poćwiczyć ale agrafki już nie mam

mam taką piłkę dużą do ćwiczeń i czasem wkładam ją między nogi i ściskam, ale wolałam agrafkę bo więcej wysiłku mnie to kosztowało
__________________
Mateusz - 25.03.2011


Edytowane przez marta_27
Czas edycji: 2011-11-13 o 11:00
marta_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 11:00   #4846
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez marta_27 Pokaż wiadomość
nawet niezłe nie miałam nóg jak galareta bo wzmacniają się bardzo wewnętrzne mięśnie ud. tylko u mnie problem z systematycznością jest i znów by się przydało poćwiczyć ale agrafki już nie mam
to super, bo u mnie się tak tłuszcz na udach trzęsie, blee
z systematycznością akurat problemów nie mam, wiec to coś dla mnie
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 11:01   #4847
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Dla dzisiejszych solenizantów - Lilly i Filipka wszystkiego najlepszego


Cytat:
Napisane przez kwartalinka Pokaż wiadomość
dzień dobry

my na nogach standardowo czyli od 7

teraz MaLusia ucina sobie drzemkę

kąpałyśmy się wczoraj z Łucją - pierwszy raz razem
było bardzo fajnie, ale chyba na mnie zrobiło to większe wrażenie niż na moim dziecku, dla niej najważniejsze było gryzienie kaczuchy

dawno nie brałam kąpieli i zapomniałam już jaki to relaks
Ja właśnie wczoraj poszłam sobie do wanny - po północy już było- mąż i mały już spali. A ja zapaliłam sobie świeczki, winko do ręki ( w sumie wypiłam 2 łyki bo mąż się pomylił i kupił wytrawne ), zrobiłam pianę i pełen relaks I chyba pierwszy raz nie zostałam z niej wygoniona przez płacz Maksymiliana tylko mogłam posiedzieć ile dusza zapragnie


Cytat:
Napisane przez tajka88 Pokaż wiadomość
Od 2 tygodni mamy prikarka, super, bo ostatnio z kasa krucho a takie rzeczy jak body, skarpetki czy rajstopki maja super, tzn za ta cene


U nas nocka ok spanie od 20.40 do 5.3o i do 8.30 wtedy Lena zaczela krzyczec, zeby nas obudzic:P
tajka super Twoja Lenka śpi - kiedy ja doczekam podobnego
Choć mam ten plus, że mały jest kąpany o 18:30 i zwykle ok 19.15 , a czasami nawet wcześniej już śpi

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
A ja dzisiaj spadłam z łóżka Dziecko mnie prawie zepchnęło, a zapomniałam, że na samym brzeżku leżę...Noc znowu okropna, nie daje się Leon do łóżka odłożyć i co chwilę pobudka. Mam nadzieję, że to ząbek i szybko wyjdzie, ale macam i nic nie mogę wymacać.
tracionera a u Was są już jakieś ząbki? Po czym poznajesz, że to ząbek?
no proszę, w ślad za dzieciakami idą mamy
Tity ja też macam i wydaje mi się, że coś tam jest. Ale to nie jest pierwszy raz jak mi się wydaje - a zęba jak nie było tak nie ma

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość

na zdjęciu dwa zebulki
wow - super ząbki wystają - kasownik rewelacja

Cytat:
Napisane przez marta_27 Pokaż wiadomość
dzień dobry
coś ostatnio wyspać się nie mogę. Mateusz dziś o 5 się obudził i zasnął na pół godziny o 6:30. o 7 butla i od 8 pospał sobie godzinkę. teraz też śpi po kaszce

a krzesełko super się sprawuje. siedzi sobie wygodnie a mnie plecy nie bolą od schylania się

a za oknem u nas szara, bura jesień, brrrr aż się z domu nie chce wychodzić
O tak, u nas też krzesełko daje chwile wytchnienia
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 11:05   #4848
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Fajny taki relaks w wannie
a kasownik bardzo ostry, Nadia potrafi mnie np w kolano dziabnąć
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 11:16   #4849
marta_27
Zadomowienie
 
Avatar marta_27
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 056
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
to super, bo u mnie się tak tłuszcz na udach trzęsie, blee
z systematycznością akurat problemów nie mam, wiec to coś dla mnie
u mnie też się trzęsie, mięśni nie widać tylko przydałaby mi się twoja systematyczność, hehe

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość

Ja właśnie wczoraj poszłam sobie do wanny - po północy już było- mąż i mały już spali. A ja zapaliłam sobie świeczki, winko do ręki ( w sumie wypiłam 2 łyki bo mąż się pomylił i kupił wytrawne ), zrobiłam pianę i pełen relaks I chyba pierwszy raz nie zostałam z niej wygoniona przez płacz Maksymiliana tylko mogłam posiedzieć ile dusza zapragnie

O tak, u nas też krzesełko daje chwile wytchnienia
fajna taka kąpiel, tylko że mi po 5minutach już słabo jest i wnerwia mnie takie leżenie
ja mam właśnie taką chwilę teraz. mąż myje gary, Mateusz siedzi w krzesełku i tacie pomaga a ja jem i siedzę na wizażu, hehe
__________________
Mateusz - 25.03.2011

marta_27 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-13, 11:16   #4850
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Tak piszecie o tej agrafce i aż weszłam na allegro, bo nie wiedziałam o co chodzi

Tanie to jest i zasatnawiam się czy by nie kupić U mnie też z udami pasuje coś zrobić Bo się trzęsą
I muszę sobie też jakiś porządny krem na cellulit kupić, bo niestety już się pokazał

Oj błogo było w wannie
A co do kolan to Maksymilian już się do nich dobiera, więc nawet nie chcę myśleć co będzie jak się zęby pojawią- chyba trzeba będzie wochraniacze zainwestować

marta ja uwielbiam gorącą wodę Wiem, że to niezdrowo, ale jak nie ma 43, a czasami nawet 45 stopni to ja nie wchodzę do wanny
Piany musi dużo być, książka w rękę i mogę tak nawet godzinę siedzieć
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński

Edytowane przez madalena83
Czas edycji: 2011-11-13 o 11:18
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 11:19   #4851
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość

na zdjęciu dwa zebulki
Fajnie wygląda z ząbkami
Objawy ząbków to my już mamy od kilku miesięcy, tylko ząbków nie widać... Ale może te ostatnie noce, to już znak, że są blisko...
madalena zapomniałam Cię przywitać
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 11:31   #4852
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość
Tak piszecie o tej agrafce i aż weszłam na allegro, bo nie wiedziałam o co chodzi

Tanie to jest i zasatnawiam się czy by nie kupić U mnie też z udami pasuje coś zrobić Bo się trzęsą
I muszę sobie też jakiś porządny krem na cellulit kupić, bo niestety już się pokazał

Oj błogo było w wannie
A co do kolan to Maksymilian już się do nich dobiera, więc nawet nie chcę myśleć co będzie jak się zęby pojawią- chyba trzeba będzie wochraniacze zainwestować

marta ja uwielbiam gorącą wodę Wiem, że to niezdrowo, ale jak nie ma 43, a czasami nawet 45 stopni to ja nie wchodzę do wanny
Piany musi dużo być, książka w rękę i mogę tak nawet godzinę siedzieć
z tego, co czytalam, to wszystkim pomaga agrafka przy systematycznym stosowaniu

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Fajnie wygląda z ząbkami
Objawy ząbków to my już mamy od kilku miesięcy, tylko ząbków nie widać... Ale może te ostatnie noce, to już znak, że są blisko...
madalena zapomniałam Cię przywitać
najpierw sie zawiazki tworza, stad tak dlugo trwa te zabkowanie
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 11:43   #4853
agaaga89
Zakorzenienie
 
Avatar agaaga89
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 756
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Nie sposób was nadrobić ... Wybaczcie, ale nie mam w ogóle czasu żeby nadrabiać tyle stron wstecz, a w międzyczasie jak będę nadganiała to wy wyprodukujecie 5 następnych
U nas znów katar i kaszel, a właściwie nie nie, nie kaszel... KASZLICHO Małemu spływa katar do gardła i cherla jak stary, mnie w dodatku też coś złapało i tak w weekend mieliśmy domowy szpital. Szkoda mi Małego, złapał znów wirusa od chorej córci mojej szwagierki, która przychodzi do nas dzień w dzień i spędza całe dnie to już 3 raz w ciągu 1,5 miesiąca, jestem taka zła!!!! Żadne gadanie do niej nie przemawia, ma w nosie, że przychodząc z chorym dzieckiem zaraża Filipa...
Uciekam bo ten gałgan dorwał się do miski z jabłkami
__________________

agaaga89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 11:54   #4854
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

tra a agrafka tylko na uda pomaga czy pupa tez pracuje?

zreszta mam w domu steperek i nie używam to pewnie agrafka tez skończy w końcie
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 12:07   #4855
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość

marta ja uwielbiam gorącą wodę Wiem, że to niezdrowo, ale jak nie ma 43, a czasami nawet 45 stopni to ja nie wchodzę do wanny
Piany musi dużo być, książka w rękę i mogę tak nawet godzinę siedzieć
Ja uwielbiam goraaaaaaaaaaaca wode Jak kapie sie z Lana to neistety musze troszke zimniejsza dac, ale dalej goraca:P

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Fajny taki relaks w wannie
a kasownik bardzo ostry, Nadia potrafi mnie np w kolano dziabnąć
moja mnie gryzie w palce jak chce sprawdzic czy jakis nowy zab na choryzoncie, albo w stopy gryzie:P

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
:

na zdjęciu dwa zebulki
Piekne duze zebole

Lena poszla spac o 11.00 a wstala o 11.25 to sie naspala.... a chcialam posprzatac... wzielam ja do nosidla na plecy i skonczylam myc naczynia, umylam meble kuchenne, poslzysmy do gory i posegregowalam ciuchy letnie i zimowe, zrobilysmy i rozwiesilysmy pranie i pozbieralysmy suche... terazLena siedzi w kojcu bo tz podlogi myje juz poltorej godizny, bo syf straszny tu. trzeba 4 razy na dzien czyscic oczywiscie my nie czyscimy, to po dwoch dniach jest syf kila i mogila
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 12:08   #4856
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
tra a agrafka tylko na uda pomaga czy pupa tez pracuje?

zreszta mam w domu steperek i nie używam to pewnie agrafka tez skończy w końcie
z tego, co wiem, to na uda tylko
ja akurat z pupa nigdy problemow nie mialam, ladnie mi sie ksztaltuje przy okazji, kiedy robie cwiczenia na nogi
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 13:12   #4857
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

hej, ja na razie nie nadrobię, za co z góry przepraszam
Nawet pisałam do Was dwa dni temu, ale widzę, że zjadło mi odpowiedź i nic się nie zapisało
Jestem u rodziców, wcześniej byłam u teściów, mały spał w ogrodzie, a ja grabiłam liście - Castia mi swoim postem przypomniała, że dawno tego nie robiłam przydał mi się ruch

Sto lat dla Filipka i Lily!


Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
może skaza, mala nietolerancja

mój siostrzeniec ma skazę i azs,
to właśnie ma takie suche plamy czerwone,
do teraz miał dosłownie 2 plamy na nodze,
a teraz od 2 tyg. cały wysypany bo zima to się nasila
i musi ograniczyć nabial prawie do 0
a latem jadł i było ok
o, nie wiedziałam, ze zimą się nasila - ja muszę Krzysia obserwować na razie, bo lekarz u nas wykluczył niby skazę, ale powiedział, że jeśli po maści te plamki nie zejdą (a one czasem są, a czasem nie), to będziemy myśleć...


Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
Nie sposób was nadrobić ... Wybaczcie, ale nie mam w ogóle czasu żeby nadrabiać tyle stron wstecz, a w międzyczasie jak będę nadganiała to wy wyprodukujecie 5 następnych
U nas znów katar i kaszel, a właściwie nie nie, nie kaszel... KASZLICHO Małemu spływa katar do gardła i cherla jak stary, mnie w dodatku też coś złapało i tak w weekend mieliśmy domowy szpital. Szkoda mi Małego, złapał znów wirusa od chorej córci mojej szwagierki, która przychodzi do nas dzień w dzień i spędza całe dnie to już 3 raz w ciągu 1,5 miesiąca, jestem taka zła!!!! Żadne gadanie do niej nie przemawia, ma w nosie, że przychodząc z chorym dzieckiem zaraża Filipa...
Uciekam bo ten gałgan dorwał się do miski z jabłkami
nie wpuszczaj szwagierki do domu!

tity, biedna, zepchnięta z łóżka przez własne dziecko
jeszcze chciałam się pochwalić, że Krzyś dzisiaj usiadł sam i powtórzył ten wyczyn dwa razy, więc tym razem to raczej nie był przypadek
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 13:31   #4858
coralady
Wtajemniczenie
 
Avatar coralady
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 296
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Wszystkiego dobrego dla Lilly za skończone 7 miesięcy i dla Filipka za skończone 8 miesięcy

Castia to nieźle Malwinka wypiłaSzkoda,że dłużej nie pospała,ale moze następnym razem się więcej naje jak zagęścisz?

Moja Lilka nadal pije ok.100ml na noc zagęszczone kaszka i wczoraj przespała na tym 4,5 h.Dla mnie to i tak sukces

A w ogóle to dodaj do albumu nowe zdjęcia Malwinki

agaaga współczuje takiej niezręcznej sytuacji,ale musisz postawić sprawę jasno i byc stanowacza,bo tutaj chodzi o zdrowie Filipka

prunelle brawa dla Krzysia za siadanie

iza brawa dla Idalki za pierwszego ząbka

tajka fajowe zakupy,a rajstopki śliczne
__________________
Córeczka Lilianka i Synek Filip
8 kwietnia 2011 o godzinie 12:53 świat stał sie piękniejszy!


28 października 2013 o godzinie 14:20 świat stał się piękniejszy po raz drugi




Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.
Fiodor Dostojewski
coralady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 13:35   #4859
kwartalinka
Raczkowanie
 
Avatar kwartalinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 446
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

my również przyłączamy się do życzeń dla Lilly z okazji 7 miesięcy

moje dziecię wreszcie coś przełknęło
okazuje się, że gruszki Williamsa to jedyne do czego jeszcze jakoś buzię otworzy

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
kwartalinka -agrafka/motylek do ud to taki przyrzad kosztujacy kilkanascie zeta, jes t na alle, w wiekszych hipermarketach, wszyscy bardoz zachwalaja, ze przy rwgularnych cwiczeniach mozna po kilka cm z ud w miesiac zgubic nawet i pozbyc sie tluszczu
dzięki
aż z ciekawości zerknęłam na alle
widziałam to kiedyś ale że się tak nazywa to nie wiedziałam

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość

na zdjęciu dwa zebulki
super już widać Nadii zębuchy

Cytat:
Napisane przez marta_27 Pokaż wiadomość
fajna taka kąpiel, tylko że mi po 5minutach już słabo jest i wnerwia mnie takie leżenie
ja mam właśnie taką chwilę teraz. mąż myje gary, Mateusz siedzi w krzesełku i tacie pomaga a ja jem i siedzę na wizażu, hehe
ja sobie nie robię super ciepłej kąpieli bo też zaczynam rozpływać się po kilku minutach
ale tak 15-20 minut lubię się powylegiwać

Cytat:
Napisane przez agaaga89 Pokaż wiadomość
Nie sposób was nadrobić ... Wybaczcie, ale nie mam w ogóle czasu żeby nadrabiać tyle stron wstecz, a w międzyczasie jak będę nadganiała to wy wyprodukujecie 5 następnych
U nas znów katar i kaszel, a właściwie nie nie, nie kaszel... KASZLICHO Małemu spływa katar do gardła i cherla jak stary, mnie w dodatku też coś złapało i tak w weekend mieliśmy domowy szpital. Szkoda mi Małego, złapał znów wirusa od chorej córci mojej szwagierki, która przychodzi do nas dzień w dzień i spędza całe dnie to już 3 raz w ciągu 1,5 miesiąca, jestem taka zła!!!! Żadne gadanie do niej nie przemawia, ma w nosie, że przychodząc z chorym dzieckiem zaraża Filipa...
Uciekam bo ten gałgan dorwał się do miski z jabłkami
biedny Filip, jakoś nie może się wykurować
a ta szwagierka to, przepraszam bardzo, ale niepoważna kobieta
mnie by coś trafiło, a w ostateczności udawałabym że nie ma mnie w domu



Prunelle dla Krzysia za siadanie


Cora rozumiem zachwyt nad 4,5 godzinnym snem
też bym tak chciała, u nas na razie co 3 godziny pobudka


mamy-specjalistki od BLW - mam pytanie
chciałam dać dziś Lusi marchewkę
jak ją pokroić - w ćwiartki?
a ugotować? tak żeby była miękka, rozpadająca się w buzi czy taka lekko twarda?

podzielcie się wiedzą
__________________
"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same." Phil Bosmans

*mój wiosenny promyczek*

**moje jesienne słoneczko**

Edytowane przez kwartalinka
Czas edycji: 2011-11-13 o 13:43
kwartalinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-13, 13:52   #4860
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: Dzieci nasze już siadają i zupeczki zajadają, III-IV.2011

Cytat:
Napisane przez kwartalinka Pokaż wiadomość
my również przyłączamy się do życzeń dla Lilly z okazji 7 miesięcy

moje dziecię wreszcie coś przełknęło
okazuje się, że gruszki Williamsa to jedyne do czego jeszcze jakoś buzię otworzy


dzięki
aż z ciekawości zerknęłam na alle
widziałam to kiedyś ale że się tak nazywa to nie wiedziałam


super już widać Nadii zębuchy


ja sobie nie robię super ciepłej kąpieli bo też zaczynam rozpływać się po kilku minutach
ale tak 15-20 minut lubię się powylegiwać


biedny Filip, jakoś nie może się wykurować
a ta szwagierka to, przepraszam bardzo, ale niepoważna kobieta
mnie by coś trafiło, a w ostateczności udawałabym że nie ma mnie w domu

mamy-specjalistki od BLW - mam pytanie
chciałam dać dziś Lusi marchewkę
jak ją pokroić - w ćwiartki?
a ugotować? tak żeby była miękka, rozpadająca się w buzi czy taka lekko twarda?

podzielcie się wiedzą
kwartalinka a co dawałaś jej już do rączki??
Bo z marchewką i jabłkiem różnie bywa
Jeśli chcesz dać to na pewno nie surową, a ugotowaną lub na parze zrobioną. Tak żeby była mięciutka, ale dana do rączki dała się złapać. I kroisz w paski - czyli marchew na pół jeszcze raz na pół. A na długość to tak, żeby Łucji z rączki wystawała, żeby miała co do buzi włożyć

Ja tam specjalistka nie jestem (i radykalnego BLW nie stosuję - bo tam nie można dawać papek, karmić łyżeczką itp.) małego tak karmię, ale staram się dawać jednak rzeczy miękkie - lub takie z których jest w stanie sok wycyckać.
Mały jadł już kalafior,brukselkę, brokuła, ziemniaka, marchew(ale mu nie podpasowała), fasolkę szparagową, dynie, awokado, melona, gruszkę, makaron, ryż, wędlinkę, ser żółty, pomidora, wafelki ryżowe - to tyle pamiętam.
Jeśli chcę mu dać coś twardszego to jednak z reguły miksuję i daję taką papkę - którą raz zjada innym razem wywala

Dzisiaj znowu wróciła mu ochota na papki i też zjadł cały słoiczek gruszek Williamsa
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński

Edytowane przez madalena83
Czas edycji: 2011-11-13 o 13:53
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.