Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-10-05, 21:13   #4501
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Dziewczyny tak sobie myślałam, czemu nie przedłużyli mi umowy a wy tu piszecie o tych ''widełkach na bycie mamą'' - i tak właśnie myślę, że to był jeden z powodów. Bo jakimś dziwnym trafem wszystkim dziewczynom w wieku do +/- 35 lat dają umowę na czas określony, a potem jej nie przedłużają...

Trochę mi też przykro, że w pracy nagle wszyscy mnie traktują trochę jak powietrze...nie to,że w ogóle się nie odzywają do mnie, ale czuję, że nie jestem już częścią zespołu, mimo, że nadal tam pracuję. Taka dziwna atmosfera jest. Szefostwo ma też straszne parcie na to, żebym podokańczała wszystkie rozpoczęte zadania, nawet te zaplanowane na przyszły rok, zanim mi się skończy umowa. W sumie myślałam, że będę wdrażać w to nowych pracowników, a wychodzi na to, że im nie zależy na know-how. Niech tylko spróbują do mnie zadzwonić po zakończeniu współpracy...


Życzę wszystkim wam nowej super pracy! Damy radę!
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-05, 21:32   #4502
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak sobie myślałam, czemu nie przedłużyli mi umowy a wy tu piszecie o tych ''widełkach na bycie mamą'' - i tak właśnie myślę, że to był jeden z powodów. Bo jakimś dziwnym trafem wszystkim dziewczynom w wieku do +/- 35 lat dają umowę na czas określony, a potem jej nie przedłużają...

Trochę mi też przykro, że w pracy nagle wszyscy mnie traktują trochę jak powietrze...nie to,że w ogóle się nie odzywają do mnie, ale czuję, że nie jestem już częścią zespołu, mimo, że nadal tam pracuję. Taka dziwna atmosfera jest. Szefostwo ma też straszne parcie na to, żebym podokańczała wszystkie rozpoczęte zadania, nawet te zaplanowane na przyszły rok, zanim mi się skończy umowa. W sumie myślałam, że będę wdrażać w to nowych pracowników, a wychodzi na to, że im nie zależy na know-how. Niech tylko spróbują do mnie zadzwonić po zakończeniu współpracy...


Życzę wszystkim wam nowej super pracy! Damy radę!
Nie ma innej opcji, kto nie próbuje ten nie ma. Ja ciągle wierzę, że w końcu znajdę odpowiednie miejsce dla siebie.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-05, 22:37   #4503
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Chyba będę dalej pracy szukać. Obawiam się, że ta to niewypał. Dzisiaj dowiedziałam się, że nie wolno ze sobą rozmawiać. Również na tematy 'pracowe', bo jeszcze jedna drugiej coś przekaże nie tak jak trzeba. Rano czekał mnie opieprz, że mam 'nie uczyć' nowej koleżanki (po prostu jak o coś zapytała, to odpowiedziałam). Gdy rozmawiałam z koleżanką dosłownie 5 minut, zostałam zbesztana i wysłana do innego pomieszczenia.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2018-10-05 o 22:40
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-05, 23:19   #4504
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Chyba będę dalej pracy szukać. Obawiam się, że ta to niewypał. Dzisiaj dowiedziałam się, że nie wolno ze sobą rozmawiać. Również na tematy 'pracowe', bo jeszcze jedna drugiej coś przekaże nie tak jak trzeba. Rano czekał mnie opieprz, że mam 'nie uczyć' nowej koleżanki (po prostu jak o coś zapytała, to odpowiedziałam). Gdy rozmawiałam z koleżanką dosłownie 5 minut, zostałam zbesztana i wysłana do innego pomieszczenia.
Masz rację, bez sensu, żebyś tam siedziała... Wiem, że to dla Ciebie spory zawód, ale szkoda Twojego zdrowia na tak toksyczną atmosferę, oczywiście o ile finansowo możesz sobie pozwolić na szukanie pracy.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 06:49   #4505
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Dziewczyny tak sobie myślałam, czemu nie przedłużyli mi umowy a wy tu piszecie o tych ''widełkach na bycie mamą'' - i tak właśnie myślę, że to był jeden z powodów. Bo jakimś dziwnym trafem wszystkim dziewczynom w wieku do +/- 35 lat dają umowę na czas określony, a potem jej nie przedłużają...

Trochę mi też przykro, że w pracy nagle wszyscy mnie traktują trochę jak powietrze...nie to,że w ogóle się nie odzywają do mnie, ale czuję, że nie jestem już częścią zespołu, mimo, że nadal tam pracuję. Taka dziwna atmosfera jest. Szefostwo ma też straszne parcie na to, żebym podokańczała wszystkie rozpoczęte zadania, nawet te zaplanowane na przyszły rok, zanim mi się skończy umowa. W sumie myślałam, że będę wdrażać w to nowych pracowników, a wychodzi na to, że im nie zależy na know-how. Niech tylko spróbują do mnie zadzwonić po zakończeniu współpracy...


Życzę wszystkim wam nowej super pracy! Damy radę!
Maskara :-( trzymam kciuki za szybkie znalezienie czegoś fajnego
Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Chyba będę dalej pracy szukać. Obawiam się, że ta to niewypał. Dzisiaj dowiedziałam się, że nie wolno ze sobą rozmawiać. Również na tematy 'pracowe', bo jeszcze jedna drugiej coś przekaże nie tak jak trzeba. Rano czekał mnie opieprz, że mam 'nie uczyć' nowej koleżanki (po prostu jak o coś zapytała, to odpowiedziałam). Gdy rozmawiałam z koleżanką dosłownie 5 minut, zostałam zbesztana i wysłana do innego pomieszczenia.
To będzie chyba najlepsza decyzja jaką możesz podjąć. Juz oprdl za rozmawianie o sprawach pracowych mnie zmiażdżył. Trzymam kciuki

Wysłane z przy użyciu Tapatalka
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 08:13   #4506
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta


To napiszę raz jeszcze - tutaj w takim przypadku idziesz na komisję lekarską, która sprawdza czy faktycznie masz daną dolegliwość. Jeśli okaże się że nie, to taki lekarz ma niemałe problemy, więc każdy pięć razy się zastanowi zanim takie zwolnienie wypisze. Koleżanka miala nawet problem, bo lekarka inaczej nazwała jej dolegliwość niż jest to sformułowane na oficjalnej "liście chorób uprawniających do zwolnienia w ciąży" i nie chcieli jej tego uznać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 09:07   #4507
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Franiczka88 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny.

A co powiecie na taką sytuację:

Pracodawca za plecami pracowników wystawia ogłoszenia o prace na ich stanowiska i gdy juz sobie kogos znajdzie na czyjeś miejsce, to taka osobe zwalnia z dnia na dzień.

Co o tym myślicie? Bo ja juz nie wiem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podobną praktykę stosował mój były szef, gdy kogoś chciał zwolnić to informował o tym wszystkich z wyjątkiem tego pracownika. Sam pracownik dowiadywał się o tym w dniu wręczenia mu wypowiedzenia. Na wypowiedzeniu niby pisało "likwidacja stanowiska pracy" a podobno zdarzały się sytuację, że ktoś przychodził na miejsce tej osoby, ale tak miesiąc przed zwolnieniem tej osoby żeby nie wyszło, że nowy pracownik jest zatrudniony na miejsce pracownika zwolnionego. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu na moje miejsce nie zatrudnili nikogo. Może dlatego, że poinformowałem jednego pracownika, że jak kogoś zatrudnią to naśle na nich PIP i pewnie im się poskarżył
Nie wiem co po niektórym "byznesmenom" daje stosowanie takich praktyk, bo bądźmy szczerzy znalezienie pracownika wcale nie jest takie proste jak parę lat wstecz.

Edytowane przez Takion94
Czas edycji: 2018-10-06 o 09:22
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-06, 10:36   #4508
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 10:58   #4509
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

U mnie dół związany z szukaniem pracy, bo nawet nie miałam gdzie CV wysłać dzisiaj Masakra jakaś, nic nie ma.
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 12:07   #4510
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;85955691]U mnie dół związany z szukaniem pracy, bo nawet nie miałam gdzie CV wysłać dzisiaj Masakra jakaś, nic nie ma.[/QUOTE]

Też się zastanawiam co się dzieje, okres wakacyjny już minął a w ogłoszeniach pustka. Jak tak dalej pójdzie to będę musiała wysyłać CV do Warszawy.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 12:24   #4511
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cześć. Czy można dołączyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-06, 12:30   #4512
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Cześć. Czy można dołączyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No pewnie cześć
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 12:37   #4513
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
No pewnie cześć
Mimo iż jeszcze nie szukam pracy zawzięcie ale rozglądam się postanowiłam już dołączyć. Jestem na wypowiedzeniu do 31.10 ale chyba zrobię sobie przerwę bo muszę odpocząć psychicznie i nabrać dystansu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 12:41   #4514
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Ja z ciekawości dziś przeglądałam ogłoszenia i też nic ciekawego nie widzę. Bardzo mało ogłoszeń. Nawet w Warszawie przeglądałam pracuj.pl z branży, która mnie interesuje i też nic specjalnego. Może jest jakiś przestój.
Swoją drogą, przy okazji przeglądania natrafiłam na ogłoszenia z umową na czas określony na 12, 15 msc z możliwością przedłużenia, zawsze widząc takie ogłoszenia myślałam, że szukają kogoś na zastępstwo, ale pewnie jest tak jak piszecie, że nie chcą ryzykować ewentualnej ciąży.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 12:44   #4515
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Też dostałam wypowiedzenie miesiąc po ślubie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 12:50   #4516
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam co się dzieje, okres wakacyjny już minął a w ogłoszeniach pustka. Jak tak dalej pójdzie to będę musiała wysyłać CV do Warszawy.
U mnie zmiana miejsca zamieszkania nie wchodzi w grę, bo właśnie od 2 miesięcy mieszkam z narzeczonym w Trójmieście i myślałam, że szybko i łatwo znajdę pracę a tutaj Najpierw chciałam złapać coś w zawodzie a potem spróbować się przebranżowić na korpo z tym, że muszę podszkolić angielski. Żeby to zrobić chciałabym mieć pracę, żeby inwestować w siebie z wypłaty a nie oszczędności. A teraz to już sama nie wiem co zrobić
Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Też dostałam wypowiedzenie miesiąc po ślubie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matko... Ja mam ślub w kwietniu następnego roku. Jak mnie potencjalny pracodawca pyta czemu się przeprowadziłam to mówię, że ze względów prywatnych i na stałe, domyślam się, że zbliżający ślub pogarsza moją sytuację, więc o tym nic nie mówię nawet.

Wysłane z mojego LG-K500n przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 12:53   #4517
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;85956024]U mnie zmiana miejsca zamieszkania nie wchodzi w grę, bo właśnie od 2 miesięcy mieszkam z narzeczonym w Trójmieście i myślałam, że szybko i łatwo znajdę pracę a tutaj Najpierw chciałam złapać coś w zawodzie a potem spróbować się przebranżowić na korpo z tym, że muszę podszkolić angielski. Żeby to zrobić chciałabym mieć pracę, żeby inwestować w siebie z wypłaty a nie oszczędności. A teraz to już sama nie wiem co zrobićO matko... Ja mam ślub w kwietniu następnego roku. Jak mnie potencjalny pracodawca pyta czemu się przeprowadziłam to mówię, że ze względów prywatnych i na stałe, domyślam się, że zbliżający ślub pogarsza moją sytuację, więc o tym nic nie mówię nawet.

Wysłane z mojego LG-K500n przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]U mnie i tak ogólnie problemy zaczęły się wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 12:58   #4518
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

W Trójmieście ciężko o pracę? Podobno jeden z lepiej rozwijających się regionów w Polsce. Moje marzenie to zamieszkać w Sopocie kiedyś. Gdańsk mi się nie podoba i nie wiem czemu się wszyscy zachwycają, ale co kto lubi.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 13:05   #4519
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Masz rację, bez sensu, żebyś tam siedziała... Wiem, że to dla Ciebie spory zawód, ale szkoda Twojego zdrowia na tak toksyczną atmosferę, oczywiście o ile po możesz sobie pozwolić na szukanie pracy.
[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;85954945]Maskara :-( trzymam kciuki za szybkie znalezienie czegoś fajnegoTo będzie chyba najlepsza decyzja jaką możesz podjąć. Juz oprdl za rozmawianie o sprawach pracowych mnie zmiażdżył. Trzymam kciuki

Wysłane z przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Ja tam pracuję dopiero miesiąc, mam umowę na okres próbny na 3 miesiące. Jak to będzie w CV wyglądało? Na pewno każdy będzie o to pytał. Jednak na początku miałam zapał do pracy i dużo entuzjazmu, teraz już zauważyłam że przemykam po kątach, ciągle czuję że jestem obserwowana, wstaję i o 5 rano pierwsza myśl to 'do czego znowu się przyczepi', zaczęliśmy szeptem rozmawiać. Nie wiem co robić? Może się poprawi?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-06, 13:07   #4520
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ja tam pracuję dopiero miesiąc, mam umowę na okres próbny na 3 miesiące. Jak to będzie w CV wyglądało? Na pewno każdy będzie o to pytał. Jednak na początku miałam zapał do pracy i dużo entuzjazmu, teraz już zauważyłam że przemykam po kątach, ciągle czuję że jestem obserwowana, wstaję i o 5 rano pierwsza myśl to 'do czego znowu się przyczepi', zaczęliśmy szeptem rozmawiać. Nie wiem co robić? Może się poprawi?
Wątpię że się poprawi :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 13:09   #4521
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ja tam pracuję dopiero miesiąc, mam umowę na okres próbny na 3 miesiące. Jak to będzie w CV wyglądało? Na pewno każdy będzie o to pytał. Jednak na początku miałam zapał do pracy i dużo entuzjazmu, teraz już zauważyłam że przemykam po kątach, ciągle czuję że jestem obserwowana, wstaję i o 5 rano pierwsza myśl to 'do czego znowu się przyczepi', zaczęliśmy szeptem rozmawiać. Nie wiem co robić? Może się poprawi?
Ja też miałam epizod, w którym zakończyłam pracę po okresie próbnym. Cześć pracodawców to olewala, bo bardziej ich interesowało doświadczenie i to co robiłam, a pozostali gdy pytali mówiłam wprost, że praca była ciekawa, ale atmosfera już nie i nie zdecydowałam się na przedłużenie współpracy. Przeważnie każdy rozumiał i nie było z tym problemu.

Wysłane z przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Poza tym okres próbny jest nie tylko dla pracownika ale i dla pracodawcy

Wysłane z przy użyciu Tapatalka
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 13:15   #4522
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 13:24   #4523
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
W Trójmieście ciężko o pracę? Podobno jeden z lepiej rozwijających się regionów w Polsce. Moje marzenie to zamieszkać w Sopocie kiedyś. Gdańsk mi się nie podoba i nie wiem czemu się wszyscy zachwycają, ale co kto lubi.
W moim zawodzie okazało się, że tak Próbuję nadal i zobaczymy jak będzie. Dziś mam doła i narzekam

Wysłane z mojego LG-K500n przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 13:49   #4524
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;85956079]Ja też miałam epizod, w którym zakończyłam pracę po okresie próbnym. Cześć pracodawców to olewala, bo bardziej ich interesowało doświadczenie i to co robiłam, a pozostali gdy pytali mówiłam wprost, że praca była ciekawa, ale atmosfera już nie i nie zdecydowałam się na przedłużenie współpracy. Przeważnie każdy rozumiał i nie było z tym problemu.

Wysłane z przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Poza tym okres próbny jest nie tylko dla pracownika ale i dla pracodawcy

Wysłane z przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

A dokładniej to dlaczego nie zdecydowałaś się na przedłużenie umowy?

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Wątpię że się poprawi :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A Ty jakie miałaś problemy w pracy?

Też tak myślę, ale jeszcze się łudzę. Jak zaczęłam pracę, to starałam się być otwarta, rozmawiałam z paniami, które tam pracują itd. Teraz już nic się nie odzywam. Moje słowa są przekręcane przez jedną panią, przekazywane kierowniczce i uslyszalam, że niby źle przyjmuję krytykę, źle przyjmuję uwagi od niej na temat pracy, raz powiedziałam, że nie miałam czasu czegoś zrobić, to spadła na mnie za to krytyka, że nie powinnam tak mówić i lekceważe tą panią. Mam wrażenie, że jestem całkiem lekceważona, jak wypowiem jakieś neutralne zdanie, to zaraz jestem krytykowana że podważam czyjeś zdanie i nie mam dość doświadczenia, żeby cokolwiek oceniać. Gdy chcę pokazać wyniki, kierowniczka mówi, że nie ma czasu, a potem mnie opieprza że wyniki są zle, po co to wpisywałam, że robię z dokumentów brudnopis itd. Ja zostałam pogoniona do innego pokoju, gdy się odezwałam do koleżanki, a panie sobię plotkują w najlepsze i śmieją się. Myślę, że nie nadaje się do tej pracy, staram się robić wszystko jak najlepiej, jedna rzecz mi nie wychodzi (sprzęt przecieka), ale jest z góry założone, że to moja wina i jak o tym powiedziałam, to pani stwierdziła, że jej się to nigdy nie zdazylo i że nie da się nic z tym zrobić. Myślę że jestem tak traktowana, bo nie robię wszystkiego od razu w 100% dobrze. Usłyszałam że mam nic nie mówić nowej koleżance bo powiem jej źle, przecież nic nie umiem. Moje wyniki są zle, ale jak taka sama różnica była u innej pani to było ok i nikt nie zwracał na to uwagi. Jeśli wszystko jest źle to dlaczego nikt nie wskaże mi błędu? Mam dość takiego negatywnego odbioru mojej pracy i mojej osoby. To że jestem mloda i rozpoczęłam pracę to znaczy, że można mnie całkiem lekceważyc i nie mogę się odezwać, bo nie mam 20-30 lat doświadczenia? Jestem naprawdę rozczarowana. Może gdybym od razu wszystko robiła bezbłędnie byłoby lepiej.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 14:02   #4525
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Syklamen nie chcę cię martwić ale wygląda na to, że cokolwiek byś nie zrobiła to będzie źle. Ja bym się w tej sytuacji zapytała tej kierowniczki po co cię zatrudniła skoro wszystko co robisz jest źle, nie wolno ci pytać, rozmawiać z innymi, zaraz ci zakażą oddychać jak tak dalej pójdzie Jesteś tam dopiero miesiąc, możesz spokojnie zrezygnować i nawet tego nie wpisywać do cv - bo i po co..
W obecnej pracy tez mi nikt nie pomagał i atmosfera była fatalna na początku ale przynajmniej szef był po mojej stronie i z czasem udało mi się jakoś tam odnaleźć. Choć tych straconych nerwów przez ten czas to mi nikt nie wróci
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 14:14   #4526
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość


A Ty jakie miałaś problemy w pracy?
U mnie problemy zaczęły się w momencie podpisania umowy o pracę. Przez ponad rok pracowałam na zleceniu gdzie nawet na dniu wolnym byłam non stop pod telefonem czy musiałam jeździć do pracy. Gdy podpisałam UoP to zaczęłam słyszeć od szefostwa że źle pracuję i zastanawiają się nad zmianą kadry. Potem gdy chciałam wykorzystać urlop w określonych dniach powiedziano że w takim układzie to mogę dostać dyscyplinarkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez MrsSeductive
Czas edycji: 2018-10-06 o 14:22
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 14:16   #4527
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
A dokładniej to dlaczego nie zdecydowałaś się na przedłużenie umowy?



A Ty jakie miałaś problemy w pracy?

Też tak myślę, ale jeszcze się łudzę. Jak zaczęłam pracę, to starałam się być otwarta, rozmawiałam z paniami, które tam pracują itd. Teraz już nic się nie odzywam. Moje słowa są przekręcane przez jedną panią, przekazywane kierowniczce i uslyszalam, że niby źle przyjmuję krytykę, źle przyjmuję uwagi od niej na temat pracy, raz powiedziałam, że nie miałam czasu czegoś zrobić, to spadła na mnie za to krytyka, że nie powinnam tak mówić i lekceważe tą panią. Mam wrażenie, że jestem całkiem lekceważona, jak wypowiem jakieś neutralne zdanie, to zaraz jestem krytykowana że podważam czyjeś zdanie i nie mam dość doświadczenia, żeby cokolwiek oceniać. Gdy chcę pokazać wyniki, kierowniczka mówi, że nie ma czasu, a potem mnie opieprza że wyniki są zle, po co to wpisywałam, że robię z dokumentów brudnopis itd. Ja zostałam pogoniona do innego pokoju, gdy się odezwałam do koleżanki, a panie sobię plotkują w najlepsze i śmieją się. Myślę, że nie nadaje się do tej pracy, staram się robić wszystko jak najlepiej, jedna rzecz mi nie wychodzi (sprzęt przecieka), ale jest z góry założone, że to moja wina i jak o tym powiedziałam, to pani stwierdziła, że jej się to nigdy nie zdazylo i że nie da się nic z tym zrobić. Myślę że jestem tak traktowana, bo nie robię wszystkiego od razu w 100% dobrze. Usłyszałam że mam nic nie mówić nowej koleżance bo powiem jej źle, przecież nic nie umiem. Moje wyniki są zle, ale jak taka sama różnica była u innej pani to było ok i nikt nie zwracał na to uwagi. Jeśli wszystko jest źle to dlaczego nikt nie wskaże mi błędu? Mam dość takiego negatywnego odbioru mojej pracy i mojej osoby. To że jestem mloda i rozpoczęłam pracę to znaczy, że można mnie całkiem lekceważyc i nie mogę się odezwać, bo nie mam 20-30 lat doświadczenia? Jestem naprawdę rozczarowana. Może gdybym od razu wszystko robiła bezbłędnie byłoby lepiej.
Myślę że po prostu trafiłaś w specyficzne towarzystwo i cokolwiek byś nie zrobiła będzie źle. Niestety.

A odeszłam faktycznie bo atmosfera była bardzo zła, podśmiewuje, zero wdrożenia, wymaganie że będę wszystko wiedziała mimo że bylam świeża w temacie.

Wysłane z przy użyciu Tapatalka
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 14:21   #4528
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Syklamen nie chcę cię martwić ale wygląda na to, że cokolwiek byś nie zrobiła to będzie źle. Ja bym się w tej sytuacji zapytała tej kierowniczki po co cię zatrudniła skoro wszystko co robisz jest źle, nie wolno ci pytać, rozmawiać z innymi, zaraz ci zakażą oddychać jak tak dalej pójdzie Jesteś tam dopiero miesiąc, możesz spokojnie zrezygnować i nawet tego nie wpisywać do cv - bo i po co..
W obecnej pracy tez mi nikt nie pomagał i atmosfera była fatalna na początku ale przynajmniej szef był po mojej stronie i z czasem udało mi się jakoś tam odnaleźć. Choć tych straconych nerwów przez ten czas to mi nikt nie wróci
Usłyszałam też, że moze mi dać 'piwko na rozluźnienie, żebym sobie wypiła' i że za bardzo się przejmuję. Nie mam takiego charakteru, żeby ktoś robił że mnie idiotę, a ja mam udawac że nic się nie stało. To jest jakaś porażka. Oczywiście koleżanka i kolega mówią, żeby się nie przejmować, że będzie lepiej. Jednak już mi ta praca obrzydła i jak mam tam efektywnie pracować po tych ciągłych nieprzyjemnościach? Nawet gdy nie mam nic złego na myśli, to zostaje to przeinaczone i obrócone w moją stronę. Usłyszałam, że poprzednia pracownica robiła pełen zestaw próbek już za drugim razem. Rozumiem, że miało mi to dać do myślenia, jaka jestem beznadziejna.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2018-10-06 o 14:23
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 15:13   #4529
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
A dokładniej to dlaczego nie zdecydowałaś się na przedłużenie umowy?



A Ty jakie miałaś problemy w pracy?

Też tak myślę, ale jeszcze się łudzę. Jak zaczęłam pracę, to starałam się być otwarta, rozmawiałam z paniami, które tam pracują itd. Teraz już nic się nie odzywam. Moje słowa są przekręcane przez jedną panią, przekazywane kierowniczce i uslyszalam, że niby źle przyjmuję krytykę, źle przyjmuję uwagi od niej na temat pracy, raz powiedziałam, że nie miałam czasu czegoś zrobić, to spadła na mnie za to krytyka, że nie powinnam tak mówić i lekceważe tą panią. Mam wrażenie, że jestem całkiem lekceważona, jak wypowiem jakieś neutralne zdanie, to zaraz jestem krytykowana że podważam czyjeś zdanie i nie mam dość doświadczenia, żeby cokolwiek oceniać. Gdy chcę pokazać wyniki, kierowniczka mówi, że nie ma czasu, a potem mnie opieprza że wyniki są zle, po co to wpisywałam, że robię z dokumentów brudnopis itd. Ja zostałam pogoniona do innego pokoju, gdy się odezwałam do koleżanki, a panie sobię plotkują w najlepsze i śmieją się. Myślę, że nie nadaje się do tej pracy, staram się robić wszystko jak najlepiej, jedna rzecz mi nie wychodzi (sprzęt przecieka), ale jest z góry założone, że to moja wina i jak o tym powiedziałam, to pani stwierdziła, że jej się to nigdy nie zdazylo i że nie da się nic z tym zrobić. Myślę że jestem tak traktowana, bo nie robię wszystkiego od razu w 100% dobrze. Usłyszałam że mam nic nie mówić nowej koleżance bo powiem jej źle, przecież nic nie umiem. Moje wyniki są zle, ale jak taka sama różnica była u innej pani to było ok i nikt nie zwracał na to uwagi. Jeśli wszystko jest źle to dlaczego nikt nie wskaże mi błędu? Mam dość takiego negatywnego odbioru mojej pracy i mojej osoby. To że jestem mloda i rozpoczęłam pracę to znaczy, że można mnie całkiem lekceważyc i nie mogę się odezwać, bo nie mam 20-30 lat doświadczenia? Jestem naprawdę rozczarowana. Może gdybym od razu wszystko robiła bezbłędnie byłoby lepiej.
Nie chodzi o to, że nie nadajesz się do pracy, to z tym towarzystwem jest problem. Pewnie chcą się dowartościować czyimś kosztem. Toksyczne środowisko z którego najlepiej się ewakuować.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;85956024]U mnie zmiana miejsca zamieszkania nie wchodzi w grę, bo właśnie od 2 miesięcy mieszkam z narzeczonym w Trójmieście i myślałam, że szybko i łatwo znajdę pracę a tutaj Najpierw chciałam złapać coś w zawodzie a potem spróbować się przebranżowić na korpo z tym, że muszę podszkolić angielski. Żeby to zrobić chciałabym mieć pracę, żeby inwestować w siebie z wypłaty a nie oszczędności. A teraz to już sama nie wiem co zrobićO matko... Ja mam ślub w kwietniu następnego roku. Jak mnie potencjalny pracodawca pyta czemu się przeprowadziłam to mówię, że ze względów prywatnych i na stałe, domyślam się, że zbliżający ślub pogarsza moją sytuację, więc o tym nic nie mówię nawet.

Wysłane z mojego LG-K500n przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Też nie chciałabym się przeprowadzać, ale w Warszawie na moje stanowisko jest znacznie więcej ofert. Zobaczymy, może w końcu coś się ruszy.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-06, 16:31   #4530
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIII

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
https://www.wko.at/service/arbeitsre...ngsverbot.html
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 21:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.