"Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-03, 09:57   #121
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
To nie jest tak, że nie przyjmuje tych faktów. Bo stoczyłam sama ze sobą i również z nim wiele rozmów na ten temat. Jak bardzo jestem mu bliska, jak bardzo się boi pewnych rzeczy, że ja jestem bardziej zaangażowana, jak w sumie jest to c*ujowa sytuacja.

I pewnie, gdyby nie była to dla mnie zawodowa/finansowa szansa to nigdy bym tego wyjazdu nie rozważała tylko jednak to wszystko skończyła.
To skończ to.
I pojedz gdzieś indziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:02   #122
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Ja bym na Twoim miejscu poleciała, ale ze względu na możliwość rozwoju, poznania innego kraju i przeżycia wspaniałej przygody i tylko i wyłącznie pod warunkiem, że od początku do końca mojego pobytu byłabym niezależna finansowo i mieszkaniowo. Myślę jednak, że Ty mniej lub bardziej podświadomie, ale myślisz o tym wyjeździe głównie przez niego. Masz świadomość, że będzie fajnie i że to dla Ciebie szansa, ale przede wszystkim gdzieś tam w duchu liczysz na to, że ta relacja się rozwinie. A może być różnie. Możecie po dwóch miesiącach tam przestać utrzymywać kontakt, możesz poznać kogoś innego, mogą mu się odwidzieć aktualne poglądy i może stwierdzić, że jesteś tą jedyną. Może być też tak, że przez ten rok będziecie żyć jak w związku, Ty się zakochasz, wkręcisz i przywiążesz, a on dalej będzie na nie. Będziesz musiała wrócić z bajki do rzeczywistości ze złamanym sercem i to może być bardzo bolesne zderzenie. Zastanów się czy chcesz fundować sobie takie rozczarowanie.

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
15 tys. km

Tu wszyscy uważają, że jestem jego dziewczyną do łóżka, którą miał kaprys zasponsorować. I ciężko mi wytłumaczyć, że seks nie jest powalająco istotnym aspektem tej znajomości, że wiem o nim w zasadzie tyle samo co o swoich przyjaciółkach, które znam 10 lat, nie wiem jak mam Wam wytłumaczyć, że mniej więcej co do godziny wiem co on robi i bardzo często dostaję tego zdjęcia, więc nie wiem kiedy miałby wyrywać te inne dziewczyny.
Że już jakiś czas temu ustaliliśmy, że z różnych względów taki normalny związek z tego nie wyjdzie, ale zawsze będziemy przyjaciółmi i będziemy dla siebie ważni i w każdej sytuacji możemy na siebie liczyć.

Ale zaraz i tak ktoś mi napisze, że on na pewno ma 5 takich lasek, na każdym kontynencie :p
Mało jeszcze w życiu widziałaś. Uwierz mi, że można mieszkać z kimś pod jednym dachem i robić go na boku jak ta lala, a co dopiero mieszkając na innym kontynencie. Oczywiście, nie twierdzę, że tak jest, ale możliwe jest wszystko.

Cytat:
Napisane przez luks_baba Pokaż wiadomość
Ale przecież zaraz będziecie jak para. Mieszkać, spać, robić rzeczy, uprawiać seks, oglądać telewizję, rozmawiać. To czym to się według Ciebie różni od deklaracji że jesteście razem? W jaki sposób go taka deklaracja ogranicza, skoro i tak robi co chce, a z Tobą zachowuje się jak para? To jest w ogóle nielogiczne.
Różni się tym, że pan po roku będzie mógł powiedzieć nara bez mrugnięcia okiem, bo przecież 'niczego ci nie obiecywałem i od początku mówiłem, że nie chce być w związku'. Tak samo może być w przypadku pojawienia się innej.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:06   #123
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Poza tym trochę mnie bawi, że jedyne perspektywy rozwoju w branży biotech masz tylko w Australii. Bo że w Polsce takich perspektyw raczej nie ma to fakt, ale przecież jest jeszcze reszta Europy, USA itd. Kraje gorące i zimne, z dostępem do morza i bez dostępu. Tańsze i droższe. W Europie nawet nie wiem czy by ci nie wyszło najkorzystniej finansowo jak by ci się udało szarpnąć jakieś stypendium dla młodych naukowców od UE. Nie jesteś skazana na przyjaciela z Tindera, więc sobie nie wmawiaj, że ta Australia to twoja jedyna szansa życiowa
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:13   #124
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

[/COLOR]

Zabraniałabyś mu to robić? Związek nie musi być ograniczeniem i on pewnie o tym wie, ale jakieś wymówki ci wcisnąć musi.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, to trochę jak bycie dziewczyną, nie wiem, himalaisty. Bywa trudne. Byłam dziewczyną kolarza- amatora i już bardzo dużo rzeczy było dopasowane pod jego treningi, wyjazdy itd.

A jak ktoś ma milion hobby, na które wydaje milion pieniędzy, i potrzeba na to naprawdę dużo czasu, a ma też pomysły w stylu "chciałbym na rok pojechać na Antarktydę" to trochę się kłóci z takim normalnym związkiem.[/QUOTE]
autorko nie wiem czy zauwazylas ze duzo dziewczyn ci pisze- jedz, sprobuj jezeli chcesz.

Natomiast do tej pory zignorowalas glosy moje i Cavy i xFridy- odnosnie miesznia na swoim i nie korzystania z * pomocy* przyjaciela. To by ci dalo czysta sytacje ( czy lubi czy nie lubi, szacunek faceta i dume z samej siebie.*
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:16   #125
nightingale__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 256
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

No i super, że będziesz w stanie sama się utrzymać bez problemu. Jedź tym bardziej, jeśli ma być to dla kariery, przygody, miejsca. Też bym skorzystała z takiej możliwości. Ale na Twoim miejscu dałabym sobie spokój z tym facetem. Nie znam ani jednej historii, która skończyłaby się happy endem kiedy facet na wstępie mówi, że nie chce związku, jest skrzywdzony, niczego nie obiecuje itp. Żadnej. Ty ewidentnie się zakochałaś i nic w tym dziwnego. Spędziłaś z gościem miesięczne wakacje, które okazały się rewelacyjne. Nie masz serca z kamienia, nie jesteś robotem, nie dziwię się więc, że się zaangażowałaś. Tylko piszesz, że to on nie chce związku. Ty domyślam się mogłabyś chcieć. I liczysz, że on zmieni zdanie, kiedy wprowadzisz się do niego i pokażesz jacy jesteście zgrani i jak jest Wam wspaniale. Ktoś napisał, że z jego strony to całkiem sprytne zapewnianie, że przecież on nic nie obiecuje, on chce być wolnym ptakiem itd, a w każdej chwili może się wycofać bez wyrzutów sumienia, bo przecież Wy nie byliście w związku. To jest egoistyczne i perfidne wręcz. W tym wszystkim jesteście na wyłączność i piszesz, że on Cię nie zdradza. Przecież nie jesteście w związku, jesteście wolnymi ludźmi, możecie robić co chcecie, gdzie tu miejsce na zdradę. W tej całej historii nie byłoby nic złego, gdybyście oboje chcieli układu friends with benefis. Ale Ty się zakochałaś, on nie, więc z takiej relacji wypisałabym się na Twoim miejscu. Tylko coś czuję, że wtedy pewnie Australia nie wydaje się tak atrakcyjna bez niego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nightingale__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:18   #126
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87388261]Poza tym trochę mnie bawi, że jedyne perspektywy rozwoju w branży biotech masz tylko w Australii. Bo że w Polsce takich perspektyw raczej nie ma to fakt, ale przecież jest jeszcze reszta Europy, USA itd. Kraje gorące i zimne, z dostępem do morza i bez dostępu. Tańsze i droższe. W Europie nawet nie wiem czy by ci nie wyszło najkorzystniej finansowo jak by ci się udało szarpnąć jakieś stypendium dla młodych naukowców od UE. Nie jesteś skazana na przyjaciela z Tindera, więc sobie nie wmawiaj, że ta Australia to twoja jedyna szansa życiowa [/QUOTE]

Jezu, nigdy nie powiedziałam, że to jedyna taka szansa. Jasne jest wiele innych krajów do których mogłabym pojechać. Ale też nigdy nie ukrywałam, że on jest dodatkową motywacją i pomocą.
I że jara mnie sporo rzeczy, które robi. I że czekam, aż wyremontuje ten swój jacht w końcu i będziemy mogli popływać. Że jesteśmy umówieni, ze jak trochę podciągniemy kondycję (a ja odłożę pieniądze) to jedziemy zrobić trek pod baze Mount everest. Że nauczy mnie jeździć 4WD.
Jasne to tylko takie gadanie i milion rzeczy może się wydarzyć. Ale zostając tu czy wyjeżdzając do Niemiec, nie mam na to żadnej szansy.
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:20   #127
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Podsumowanie wątku:

Autorka się zakochała w chłopaku z Tindera, więc korzystając z tego, że jest po doktoracie to przekopała cały internet w poszukiwaniu stanowiska, które całkiem przypadkiem jest w tym samym mieście, co facet. Teraz potrzebuje naszej walidacji tego, że to nie desperacja zapierdzielać przez pół globu prostu na kanapę faceta, którego zna od pół roku z czego na żywo 2 miesiące, a który mówi "no ja w sumie nic nie chcę, ale SKORO TAK BARDZO NIE CHCESZ SIĘ ODE MNIE ODCZEPIĆ, to możemy być przyjaciółmi", co autorka bierze za wstęp do związku.
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 10:20   #128
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
Ale zostając tu czy wyjeżdzając do Niemiec, nie mam na to żadnej szansy.
Sorry, ale...co Ty chrzanisz Masz na to szanse nawet w Polsce
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:21   #129
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
Jezu, nigdy nie powiedziałam, że to jedyna taka szansa. Jasne jest wiele innych krajów do których mogłabym pojechać. Ale też nigdy nie ukrywałam, że on jest dodatkową motywacją i pomocą.
I że jara mnie sporo rzeczy, które robi. I że czekam, aż wyremontuje ten swój jacht w końcu i będziemy mogli popływać. Że jesteśmy umówieni, ze jak trochę podciągniemy kondycję (a ja odłożę pieniądze) to jedziemy zrobić trek pod baze Mount everest. Że nauczy mnie jeździć 4WD.
Jasne to tylko takie gadanie i milion rzeczy może się wydarzyć. Ale zostając tu czy wyjeżdzając do Niemiec, nie mam na to żadnej szansy.
No to mów wprost, że jedziesz za facetem, który cię nie chce, bo ci imponuje pieniędzmi i stylem życia, a nie mydlisz oczy sobie i innym, że robisz to przede wszystkim dla kariery.

Nie robisz nic obiektywnie złego, ale bądź ze sobą szczera, że chodzi o mężologię, a nie biotechnologię. Poza tym przyjmij do wiadomości, że możesz się na takim podejściu przejechać jak omen nomen stąd do Australii, bo kochanki i utrzymanki mają to do siebie, że nie pyta się ich o zdanie, rzadko awansują na żony, a poza tym zwykle się nudzą

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-12-03 o 10:26
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:26   #130
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87388325]No to mów wprost, że jedziesz za facetem, który cię nie chce, bo ci imponuje pieniędzmi i stylem życia, a nie mydlisz oczy sobie i innym, że robisz to przede wszystkim dla kariery.

Nie robisz nic obiektywnie złego, ale bądź ze sobą szczera, że chodzi o mężologię, a nie biotechnologię. Poza tym przyjmij do wiadomości, że możesz się na takim podejściu przejechać jak omen nomen stąd do Australii, bo kochanki i utrzymanki mają to do siebie, że nie pyta się ich o zdanie, a poza tym zwykle się nudzą [/QUOTE]Dokładnie.
Rob co chcesz Autorko tylko się nie zakochaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:29   #131
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

A ten facet jakiej jest narodowosci? Bo zachowuje sie tak bardzo znajomo. Nie mowie, ze nie Polacy nie bajeruja dziewczyn. Oczywiscie, ze bajeruja, ale ten akurat opowiada takie popularne w Polsce gadki, ze az dziwne skad on je tak dobrze zna.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 10:31   #132
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A ten facet jakiej jest narodowosci? Bo zachowuje sie tak bardzo znajomo. Nie mowie, ze nie Polacy nie bajeruja dziewczyn. Oczywiscie, ze bajeruja, ale ten akurat opowiada takie popularne w Polsce gadki, ze az dziwne skad on je tak dobrze zna.
Te gadki są chyba uniwersalne na całym świecie Może faceci z całego świata uczą się ich na jakichś specjalnych kursach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:31   #133
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A ten facet jakiej jest narodowosci? Bo zachowuje sie tak bardzo znajomo. Nie mowie, ze nie Polacy nie bajeruja dziewczyn. Oczywiscie, ze bajeruja, ale ten akurat opowiada takie popularne w Polsce gadki, ze az dziwne skad on je tak dobrze zna.
Skoro przyjechał do Polski do rodziców to spora szansa, że jest Polakiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:36   #134
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Rob co chcesz Autorko tylko się nie zakochaj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za późno. Ona już się zakochała.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:43   #135
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Za późno. Ona już się zakochała.
E, może to na razie tylko zachłyśnięcie jachtem i trekkingiem w Himalajach. Tak by było dla niej bezpieczniej generalnie rzecz biorąc.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 10:59   #136
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Jeszcze długa droga do tego wyjazdu poza tym ona planuje jakaś pracę tam ale czy ja zaakceptują pewnie będzie wielu chętnych ?czy na 100% tam sie dostanie tego nie wie nikt
Autorka się poprostu rozmarzyla zobaczyła inny świat jacht na fotkach i logiczne myślenie się wylaczylo, hamulce puściły teraz za wszelką cenę chce się w ten związek zaangażować bo widzi szansę na narzyczenska wize i zycie w luksusach to wszystko
Żadna kariera żadna miłość do Australii
Gdyby on był Niemcem z tym samym jachtem to by szukała pracy w Niemczech
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 11:14   #137
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87388493]
Autorka się poprostu rozmarzyla zobaczyła inny świat jacht na fotkach i logiczne myślenie się wylaczylo, hamulce puściły teraz za wszelką cenę chce się w ten związek zaangażować bo widzi szansę na narzyczenska wize i zycie w luksusach to wszystko
Żadna kariera żadna miłość do Australii
Gdyby on był Niemcem z tym samym jachtem to by szukała pracy w Niemczech[/QUOTE]


Dokladnie tak, ile razy byl ten jacht wspominany? Jedz Aurorko, czemu by nie? Przeciez sama siebie juz przekonalas. Madrze dziewczyny pisza, zebys przygotowala sie finansowo do wyjazdu i zadbala o wlasne lokum. Zrobisz jak uwazasz, tylko nie zapomnij tylka przygotowac do bolesnego zderzenia z rzeczywistoscia. Przynajmniej bedziesz miec mile wspomnienia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 11:24   #138
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87388493]Jeszcze długa droga do tego wyjazdu poza tym ona planuje jakaś pracę tam ale czy ja zaakceptują pewnie będzie wielu chętnych ?czy na 100% tam sie dostanie tego nie wie nikt
Autorka się poprostu rozmarzyla zobaczyła inny świat jacht na fotkach i logiczne myślenie się wylaczylo, hamulce puściły teraz za wszelką cenę chce się w ten związek zaangażować bo widzi szansę na narzyczenska wize i zycie w luksusach to wszystko
Żadna kariera żadna miłość do Australii
Gdyby on był Niemcem z tym samym jachtem to by szukała pracy w Niemczech[/QUOTE]

No jasne, że nie wiem czy się dostane.
A co do innego świata, to oczywiście, że też masz trochę racji. Jacht nie był na fotkach, bo byliśmy na nim też pewne rzeczy razem robić . Ale fajnie w weekend zamiast do kina we Wrocławiu i marznąć na spacerze, móc przejechać się po plaży nad oceanem. I nie chce narzeczeńskiej wizy, bo jeśli się dostanę to potem prawdopobnie spokojnie dostanę swoją własną. Gdybym chciała zostać, ale już mówiłam, że tego na razie nie planuję. Mam starszych rodziców tutaj itd. Kontrakty są na rok/dwa z możliwością przedłużenia.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Dokladnie tak, ile razy byl ten jacht wspominany? Jedz Aurorko, czemu by nie? Przeciez sama siebie juz przekonalas. Madrze dziewczyny pisza, zebys przygotowala sie finansowo do wyjazdu i zadbala o wlasne lokum. Zrobisz jak uwazasz, tylko nie zapomnij tylka przygotowac do bolesnego zderzenia z rzeczywistoscia. Przynajmniej bedziesz miec mile wspomnienia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdybym się nie liczyła z bolesnymi opcjami to by nie było tego wątku. Już wrócenie po miesiącu do jednocyfrowych temperatur, ciemności o 18 i pustego łóżka był ciężki.

A jeśli wszystko rozsypie się tam na miejscu to będę sama. Bez najlepszych przyjaciół, którzy przytulą...


A jeszcze co do łódki, to mam patent żeglarski, natomiast nigdy nie pływałam poza jeziorem, w ogóel z różnych wzgledów ta pasja umarła, więc dlatego pewnie tak się jaram, że mogłabym popływać znowu. I to na oceanie.

Edytowane przez nefretam
Czas edycji: 2019-12-03 o 11:29
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 11:44   #139
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
No jasne, że nie wiem czy się dostane.
A co do innego świata, to oczywiście, że też masz trochę racji. Jacht nie był na fotkach, bo byliśmy na nim też pewne rzeczy razem robić . Ale fajnie w weekend zamiast do kina we Wrocławiu i marznąć na spacerze, móc przejechać się po plaży nad oceanem. I nie chce narzeczeńskiej wizy, bo jeśli się dostanę to potem prawdopobnie spokojnie dostanę swoją własną. Gdybym chciała zostać, ale już mówiłam, że tego na razie nie planuję. Mam starszych rodziców tutaj itd. Kontrakty są na rok/dwa z możliwością przedłużenia.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------



Gdybym się nie liczyła z bolesnymi opcjami to by nie było tego wątku. Już wrócenie po miesiącu do jednocyfrowych temperatur, ciemności o 18 i pustego łóżka był ciężki.

A jeśli wszystko rozsypie się tam na miejscu to będę sama. Bez najlepszych przyjaciół, którzy przytulą...


A jeszcze co do łódki, to mam patent żeglarski, natomiast nigdy nie pływałam poza jeziorem, w ogóel z różnych wzgledów ta pasja umarła, więc dlatego pewnie tak się jaram, że mogłabym popływać znowu. I to na oceanie.
No tak, nie wiem, ktora to czesc Queensland, bo ten stan jest olbrzymi, ale nawet w Brisbane nie jest az tak zimno zima jak bardziej na poludniu, wiec Ci tylek nie zmarznie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 11:48   #140
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
No jasne, że nie wiem czy się dostane.
A co do innego świata, to oczywiście, że też masz trochę racji. Jacht nie był na fotkach, bo byliśmy na nim też pewne rzeczy razem robić . Ale fajnie w weekend zamiast do kina we Wrocławiu i marznąć na spacerze, móc przejechać się po plaży nad oceanem. I nie chce narzeczeńskiej wizy, bo jeśli się dostanę to potem prawdopobnie spokojnie dostanę swoją własną. Gdybym chciała zostać, ale już mówiłam, że tego na razie nie planuję. Mam starszych rodziców tutaj itd. Kontrakty są na rok/dwa z możliwością przedłużenia.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------



Gdybym się nie liczyła z bolesnymi opcjami to by nie było tego wątku. Już wrócenie po miesiącu do jednocyfrowych temperatur, ciemności o 18 i pustego łóżka był ciężki.

A jeśli wszystko rozsypie się tam na miejscu to będę sama. Bez najlepszych przyjaciół, którzy przytulą...


A jeszcze co do łódki, to mam patent żeglarski, natomiast nigdy nie pływałam poza jeziorem, w ogóel z różnych wzgledów ta pasja umarła, więc dlatego pewnie tak się jaram, że mogłabym popływać znowu. I to na oceanie.
No właśnie już po miesiącu było Ci ciężko wrócić do pustego łóżka i myślę, że to było największym problemem, a nie temperatury. A myślałaś co będzie po roku? Jak się mega przywiążesz, a koleś powie papa?
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 11:51   #141
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
A jeszcze co do łódki, to mam patent żeglarski, natomiast nigdy nie pływałam poza jeziorem, w ogóel z różnych wzgledów ta pasja umarła, więc dlatego pewnie tak się jaram, że mogłabym popływać znowu. I to na oceanie.
Samodzielnie to z tym patentem po oceanie nie poszalejesz, 2 mile od brzegu maksymalnie dwunastometrowcem
A to że Twoja pasja umarła, to akurat nie wina zim we Wrocławiu


Fajnie że ten facet i jego tryb życia obudziły w Tobie chęć życia na podobnej stopie, w podobny sposób, walki o lepszy byt, ale walcz o to patrząc na siebie, a nie na to co on ewentualnie może Ci zaoferować jak będzie chciał.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 12:13   #142
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87388325]No to mów wprost, że jedziesz za facetem, który cię nie chce, bo ci imponuje pieniędzmi i stylem życia, a nie mydlisz oczy sobie i innym, że robisz to przede wszystkim dla kariery.

Nie robisz nic obiektywnie złego, ale bądź ze sobą szczera, że chodzi o mężologię, a nie biotechnologię. Poza tym przyjmij do wiadomości, że możesz się na takim podejściu przejechać jak omen nomen stąd do Australii, bo kochanki i utrzymanki mają to do siebie, że nie pyta się ich o zdanie, rzadko awansują na żony, a poza tym zwykle się nudzą [/QUOTE]

Miałem pisać to samo, ale pewnie by było, że mizogin itp.
Przecież nasza autorka, to klasyczny przykład, że choćby Chad nie był w ogóle zainteresowany związkiem i mówił to wprost, to i tak ona spróbuje go usidlić. Pozwoli się potraktować jak dziewczynę do towarzystwa i nie tylko.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 12:30   #143
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;87388320]Podsumowanie wątku:

Autorka się zakochała w chłopaku z Tindera, więc korzystając z tego, że jest po doktoracie to przekopała cały internet w poszukiwaniu stanowiska, które całkiem przypadkiem jest w tym samym mieście, co facet. Teraz potrzebuje naszej walidacji tego, że to nie desperacja zapierdzielać przez pół globu prostu na kanapę faceta, którego zna od pół roku z czego na żywo 2 miesiące, a który mówi "no ja w sumie nic nie chcę, ale SKORO TAK BARDZO NIE CHCESZ SIĘ ODE MNIE ODCZEPIĆ, to możemy być przyjaciółmi", co autorka bierze za wstęp do związku.[/QUOTE]

Idealne podsumiwanie, tak samo to widze.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 13:02   #144
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Skoro przyjechał do Polski do rodziców to spora szansa, że jest Polakiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie tak, bo mentalnosc ma typowo polska.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 13:09   #145
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Pewnie tak, bo mentalnosc ma typowo polska.
Co to znaczy? Z opisu to raczej na obcokrajowca wygląda, bo statystyczny Polak o wiele szybciej rwie się do małżeństwa niż ludzie z krajów zachodnich.

Gdyby nie to, że to faktycznie Polak, to myślałabym że Australijczyk lub z Europy Zachodniej
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 13:10   #146
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Pewnie tak, bo mentalnosc ma typowo polska.
Czyli jaką?
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 14:07   #147
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No właśnie już po miesiącu było Ci ciężko wrócić do pustego łóżka i myślę, że to było największym problemem, a nie temperatury. A myślałaś co będzie po roku? Jak się mega przywiążesz, a koleś powie papa?
Zawsze ktoś Ci może powiedzieć papa. A chyba mniej boli jak od początku wiedziałaś, że są marne szanse, niż jak już miałaś wybraną suknie ślubną, a on wybrał wózek i rowerek dla dziecka. Więc jak już przeżyłam coś takiego to chyba jest mi łatwiej jak nikt mi nic nie obiecuje.


Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Samodzielnie to z tym patentem po oceanie nie poszalejesz, 2 mile od brzegu maksymalnie dwunastometrowcem
A to że Twoja pasja umarła, to akurat nie wina zim we Wrocławiu


Fajnie że ten facet i jego tryb życia obudziły w Tobie chęć życia na podobnej stopie, w podobny sposób, walki o lepszy byt, ale walcz o to patrząc na siebie, a nie na to co on ewentualnie może Ci zaoferować jak będzie chciał.

W Australii w ogóle są inne przepisy itd. I nigdzie nie napisałam, że to umarło bo zimno w Polsce :p, po prostu tak jakoś wyszło.
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 14:25   #148
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87388493]Jeszcze długa droga do tego wyjazdu poza tym ona planuje jakaś pracę tam ale czy ja zaakceptują pewnie będzie wielu chętnych ?czy na 100% tam sie dostanie tego nie wie nikt
Autorka się poprostu rozmarzyla zobaczyła inny świat jacht na fotkach i logiczne myślenie się wylaczylo, hamulce puściły teraz za wszelką cenę chce się w ten związek zaangażować bo widzi szansę na narzyczenska wize i zycie w luksusach to wszystko
Żadna kariera żadna miłość do Australii
Gdyby on był Niemcem z tym samym jachtem to by szukała pracy w Niemczech[/QUOTE]Szczerze mówiąc też tak to widzę. Włączyła się w głowie bajka o Australii, bogactwie, jachtach i przygodach na innym kontynencie. Mam wrażenie, że nie jest to uczucie do konkretnego faceta, a chęć złapania się na inny poziom życia. Przy czym facet ma być takim narzędziem do spełniania marzeń. Na jego miejscu mogłabym mieć wrażenie, że dziewczyna traktuje mnie nieco instrumentalnie. Chce mi się radośnie władować na chatę i jacht, nie ma problemu z korzystaniem z moich pieniędzy do oporu (było gdzieś napisane, że wszystko finansował).
No i jeśli faktycznie jest z niego taki żądny przygód podróżnik i boi się zobowiązań... Myślę, że to zupełnie nie rokuje na stabilny związek. Na romans może. Też mi się zdaje, że takich dziewczyn jak Autorka może być więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 14:41   #149
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

[1=7ccce98bd1fb37e774261cb 8463420b8c7814618_5eb735f 295b28;87388983]Co to znaczy? Z opisu to raczej na obcokrajowca wygląda, bo statystyczny Polak o wiele szybciej rwie się do małżeństwa niż ludzie z krajów zachodnich.

Gdyby nie to, że to faktycznie Polak, to myślałabym że Australijczyk lub z Europy Zachodniej[/QUOTE]

Ale daleko idące wnioski wyciągasz Polacy też nie wszyscy tacy chętni.

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
Zawsze ktoś Ci może powiedzieć papa. A chyba mniej boli jak od początku wiedziałaś, że są marne szanse, niż jak już miałaś wybraną suknie ślubną, a on wybrał wózek i rowerek dla dziecka. Więc jak już przeżyłam coś takiego to chyba jest mi łatwiej jak nikt mi nic nie obiecuje.
Nie jest łatwiej, bo nie oszukasz tego co czujesz i tego, że w głębi serca będziesz miała cały czas nadzieję. I nie mam w tym nic złego. Tylko, że boleć będzie i tak.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 14:45   #150
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: "Nie chcę mieć dziewczyny", Australia, praca - dylematy

Cytat:
Napisane przez nefretam Pokaż wiadomość
Zawsze ktoś Ci może powiedzieć papa. A chyba mniej boli jak od początku wiedziałaś, że są marne szanse, niż jak już miałaś wybraną suknie ślubną, a on wybrał wózek i rowerek dla dziecka. Więc jak już przeżyłam coś takiego to chyba jest mi łatwiej jak nikt mi nic nie obiecuje.
Fajnie. Tylko Ty się oszukujesz, że go zaobrączkujesz.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-16 23:11:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.