Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-17, 12:16   #1
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136

Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość


Witam. Chciałabym poprosić o poradę Otóż jakiś czas temu rozstałam się z exem. Strasznie się wycierpiałam i obiecałam, że nigdy nie dopuszczę do siebie żadnego faceta. Lecz po rozstaniu tęskniłam za jego kolegami- w końcu w jakiś sposób zgrałam się z nimi skoro spotykałam się z Ex. Podczas jednego spotkania poznałam X. Od razu zaczęlismy sie dogadywać, troszkę razem potanczyliśmy. pomyslałam, że fajny z niego koleś. Ale po rozstaniu z exem przestalismy sie wiywać. Znalazł mnie na fb. Zaczęliśmy pisać. Mi było głupio, bo byłam pewna, że to dobry kolega TŻta. Wręcz szukałam na siłe podpuchy, że niby z drugiej strony siedzi ex. jednak jak się okazało, oni również się dawno nie widzieli i to są znajomi na,,cześć co tAM". jAKIŚ CZAS TEMU x WYZNAŁ MI MIŁOŚĆ/ Powiedział, że się zakochał, że podobałam mu się od pierwszego spotkania, ale skoro byłam z ex to musiał to trzymać w ukryciu. Od tego czasu jak się znamy ponad 2 lata. Powiedział, że bedzie czekał,aż dam mu szansę. Czy jest to fair, gdybym zaczęła się z nim spotykać?? W końcu to znajomy EX. Co prawda tylko na ,,cześć-cześć" ale jednak znajomy. Gdzieś tam w podświadomości mi się podoba, ale czy można kręcić z kolegą exa?? Rozstaliśmy sie z winy ex, on już dawno ma panienkę ale jednak nie wiem czy to byłoby fair??
__________________
"Nie szukaj szczescia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy wlasnie wisi Ci nad glowa"

54kg.
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 12:32   #2
Noa_
Zadomowienie
 
Avatar Noa_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: z Kwiatu Bzu
Wiadomości: 1 039
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

no właśnie, EX to EX a nie twój obecny chłopak. Moim zdaniem nie ma przeszkód do tego, abyście zaczęli się razem spotykać.
Noa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 12:38   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Cytat:
Napisane przez Mikusia321 Pokaż wiadomość
Witam. Chciałabym poprosić o poradę Otóż jakiś czas temu rozstałam się z exem. Strasznie się wycierpiałam i obiecałam, że nigdy nie dopuszczę do siebie żadnego faceta. Lecz po rozstaniu tęskniłam za jego kolegami- w końcu w jakiś sposób zgrałam się z nimi skoro spotykałam się z Ex. Podczas jednego spotkania poznałam X. Od razu zaczęlismy sie dogadywać, troszkę razem potanczyliśmy. pomyslałam, że fajny z niego koleś. Ale po rozstaniu z exem przestalismy sie wiywać. Znalazł mnie na fb. Zaczęliśmy pisać. Mi było głupio, bo byłam pewna, że to dobry kolega TŻta. Wręcz szukałam na siłe podpuchy, że niby z drugiej strony siedzi ex. jednak jak się okazało, oni również się dawno nie widzieli i to są znajomi na,,cześć co tAM". jAKIŚ CZAS TEMU x WYZNAŁ MI MIŁOŚĆ/ Powiedział, że się zakochał, że podobałam mu się od pierwszego spotkania, ale skoro byłam z ex to musiał to trzymać w ukryciu. Od tego czasu jak się znamy ponad 2 lata. Powiedział, że bedzie czekał,aż dam mu szansę. Czy jest to fair, gdybym zaczęła się z nim spotykać?? W końcu to znajomy EX. Co prawda tylko na ,,cześć-cześć" ale jednak znajomy. Gdzieś tam w podświadomości mi się podoba, ale czy można kręcić z kolegą exa?? Rozstaliśmy sie z winy ex, on już dawno ma panienkę ale jednak nie wiem czy to byłoby fair??
gdyby ludzie sie nie spotykali ze znajomymi (nawet nie bliskimi) swoich eks, to pewnie duuuuuuuuuza czesc zwiazkow nawet by nie zaistniala...
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 12:38   #4
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Cytat:
Napisane przez Noa_ Pokaż wiadomość
no właśnie, EX to EX a nie twój obecny chłopak. Moim zdaniem nie ma przeszkód do tego, abyście zaczęli się razem spotykać.
czyli to nie jest tak, że ja będe tą szują, bo się spotykam z jewgo znajomym?? On mi zaproponował, że jeśli nie chce, możemy się z nim nie spotykać, bo oni się na imprezy nigdy nie zapraszali. poprotu byli u wspólnego znajomego.
__________________
"Nie szukaj szczescia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy wlasnie wisi Ci nad glowa"

54kg.
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 12:39   #5
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
gdyby ludzie sie nie spotykali ze znajomymi (nawet nie bliskimi) swoich eks, to pewnie duuuuuuuuuza czesc zwiazkow nawet by nie zaistniala...
co prawda to prawda.... a jak spostrzegacie jeśli nop para ze sobą zerwie a przyjaciel zakochuje sie?? czy to jest nie fair wobec exa?? czy zależy kto zawinił w tamtym związku??
__________________
"Nie szukaj szczescia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy wlasnie wisi Ci nad glowa"

54kg.
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 12:40   #6
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Moim zdaniem mozesz sie z nim spotykac. Sa dla siebie tylko kolegami, nie przyjaciolmi.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 12:41   #7
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Podobno od każdego człowieka na ziemi dzieli nas pięć uścisków dłoni
Co ma Twój ex do tego chłopaka? Gdyby to był jego brat albo najlepszy przyjaciel - nie warto psuć sobie nerwów, ale zwykły kumpel? Nawet się nie zastanawiaj
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-17, 12:52   #8
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Podobno od każdego człowieka na ziemi dzieli nas pięć uścisków dłoni
Co ma Twój ex do tego chłopaka? Gdyby to był jego brat albo najlepszy przyjaciel - nie warto psuć sobie nerwów, ale zwykły kumpel? Nawet się nie zastanawiaj
dzięki coraz bardziej jestem przekonana , ze to nic złego...Mój ex mnie o wszystko obwinial, przez co teraz ciagle się zastanawiam, co robić, aby nie zostać znówobwiniona.
__________________
"Nie szukaj szczescia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy wlasnie wisi Ci nad glowa"

54kg.
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 12:53   #9
Noa_
Zadomowienie
 
Avatar Noa_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: z Kwiatu Bzu
Wiadomości: 1 039
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Cytat:
Napisane przez Mikusia321 Pokaż wiadomość
czyli to nie jest tak, że ja będe tą szują, bo się spotykam z jewgo znajomym?? On mi zaproponował, że jeśli nie chce, możemy się z nim nie spotykać, bo oni się na imprezy nigdy nie zapraszali. poprotu byli u wspólnego znajomego.
Co innego jakby łączyła ich przyjaźń / inna bliska relacja np .rodzinna . Wtedy można mieć jakieś obiekcje, ale w twojej sytuacji nawet bym się nie zastanawiała.Po prostu się znają / są jakimiś tam kolegami i nic więcej, więc nie powinno mieć to znaczenia.
To czy twój były związek rozpadł się z winy twojego byłego czy twojej też nie ma tu znaczenia moim zdaniem.
Noa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 14:18   #10
LaCandy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 502
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Ja także uważam że nie ma żadnych przeciwwskazań do tego żebyś się spotykała z tym facetem. Nie robisz nic złego, to tylko jego znajomy, jedyne co ich łączy to jak sama napisałaś fakt że od czasu do czasu jak spotkają się na ulicy to powiedzą sobie cześć. Walcz śmiało o swoje szczęście i nie oglądaj się na byłego bo już zbyt dużo czasu straciłaś na myślenie o nim - on nie zasługuje na to żeby myśleć o nim jeszcze więcej.
__________________
If it is important to you, you will find a way.
If it is not important to you, you will find an excuse.
LaCandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 14:59   #11
lala2506
Zakorzenienie
 
Avatar lala2506
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wygodny fotel
Wiadomości: 4 726
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Pewnie, że możesz się z nim spotykać
lala2506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:02   #12
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Oczywiście, że możesz się z nim spotkać!
Eks to eks, nie ma go już w Twoim życiu, Ciebie nie ma w jego. On kogoś ma, więc Tobie też nic nie stoi na przeszkodzie żeby mieć.
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:14   #13
Puchatek0807
Wtajemniczenie
 
Avatar Puchatek0807
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice krakowa
Wiadomości: 2 736
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Jasne, że możesz a nawet powinnaś i napewno to nie jest nic złego. Twój EX może znać połowe miasta i być z nimi na "cześć" co nie znaczy że Ty masz tych ludzi omijać szerokim łukiem
__________________
Focus T25!

Niebawem zrozumiesz, że to co dziś wygląda jak poświęcanie się, okaże się zamiast tego najwspanialszą inwestycją, jaką kiedykolwiek zrobisz.
Puchatek0807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:19   #14
Mikusia321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 136
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Macie racje tym bardziej, że jemu serio chyba zalezy, bo nie czekałby 2 lata...
__________________
"Nie szukaj szczescia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy wlasnie wisi Ci nad glowa"

54kg.
Mikusia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:47   #15
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Cytat:
Napisane przez Mikusia321 Pokaż wiadomość
dzięki coraz bardziej jestem przekonana , ze to nic złego...Mój ex mnie o wszystko obwinial, przez co teraz ciagle się zastanawiam, co robić, aby nie zostać znówobwiniona.
Daj sobie szansę na trochę szczęścia ex to już przeszłość, pamiętaj.
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 16:27   #16
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

daj spokój. nawet gdyby byli przyjaciółmi, to możesz. nikt nikomu nic nie zabroni. gdyby to był kolega,czy przyjaciel ex byłoby trochę gorzej, bo faceci wygadują czasem niestworzone rzeczy na temat swoich byłych, albo stawiają ultimatum- ona,albo nasza męska przyjaźń, ale w tym wypadku Ci to nie grozi. każde miasto wbrew pozorom jest małe i w grupie znajomych każdy gdzieś kogoś tam kojarzy.
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 18:09   #17
clara morfina
Raczkowanie
 
Avatar clara morfina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: P.
Wiadomości: 256
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

pewnie, że możesz.
sama byłam w podobnej sytuacji i też miałam mnóstwo wątpliwości ale zaryzykowałam i udało nam się.
trzymam kciuki!
__________________
cm
clara morfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 18:28   #18
malowanareggae
Raczkowanie
 
Avatar malowanareggae
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: kraków!
Wiadomości: 236
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Uważam, że to nie jest nie fair. Po pierwsze to ex zostawił Ciebie, a nie Ty jego, a po drugie to nie jest jakiś bliski kolega, tylko znajomy... W małych miasteczkach praktycznie wszyscy się znają, są na "cześć", "co słychać?", jeśli tam ludzie mieliby takie wątpliwości jak Ty, to prawie nikt nie mógłby się z nikim związać...

Ja jestem w takiej sytuacji, że rozstałam się z eksem (ja tego chciałam), a potem związałam się z jego bliskim kolegą, no i zarazem moim, bo kiedy byłam z eksem to spotykaliśmy się wszyscy razem. Nie było łatwo, ale większość znajomych to zaakceptowała, a ja bardzo cieszę się z tej decyzji.
malowanareggae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 20:54   #19
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Cytat:
Napisane przez malowanareggae Pokaż wiadomość

Ja jestem w takiej sytuacji, że rozstałam się z eksem (ja tego chciałam), a potem związałam się z jego bliskim kolegą, no i zarazem moim, bo kiedy byłam z eksem to spotykaliśmy się wszyscy razem. Nie było łatwo, ale większość znajomych to zaakceptowała, a ja bardzo cieszę się z tej decyzji.
Mam dokładnie to samo. Jestem w dość długim już związku z dobrym znajomym (o ile nie przyjacielem) mojego ex. Co prawda od naszego rozstania minęło 1,5 roku zanim jego przyjaciel zaczął się mną interesować. Ale nie zmienia to faktu, że ani ex, ani ja, ani nikt na to krzywo nie patrzył. I wszyscy mamy ze sobą dobre stosunki (a wkoło biegają jednorożce i wszyscy są szczęśliwi )
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 07:35   #20
malowanareggae
Raczkowanie
 
Avatar malowanareggae
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: kraków!
Wiadomości: 236
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Pokaż wiadomość
Mam dokładnie to samo. Jestem w dość długim już związku z dobrym znajomym (o ile nie przyjacielem) mojego ex. Co prawda od naszego rozstania minęło 1,5 roku zanim jego przyjaciel zaczął się mną interesować. Ale nie zmienia to faktu, że ani ex, ani ja, ani nikt na to krzywo nie patrzył. I wszyscy mamy ze sobą dobre stosunki (a wkoło biegają jednorożce i wszyscy są szczęśliwi )
U mnie jest inaczej, bo praktycznie od razu po rozstaniu z ex zaczęłam spotykać się z tym obecnym... Od dawna mi się podobał, nie wiem czemu byłam z tamtym. Już od jakiegoś czasu mówiłam mu, że źle się czuję w tym związku, ale do niego jakoś to nie docierało, widywaliśmy się coraz rzadziej, aż w końcu to skończyłam. Pewnie wszystko wyglądałoby inaczej, gdybym widziała zainteresowanie z strony obecnego, gdy byłam z ex a on to ukrywał, z resztą ja też. Teraz się z tego śmieję, ale exowi nie było do śmiechu i nie mamy ze sobą kontaktu.
Uważam, że nie ma czym się przejmować, wiadomo że ludzie trochę pogadają, ale bardzo szybko się przyzwyczają.
malowanareggae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 09:08   #21
0nasty0
Wtajemniczenie
 
Avatar 0nasty0
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wlkp. / NL
Wiadomości: 2 075
GG do 0nasty0
Dot.: Znajomy Exa- czy uwierzyć w miłość

czym Ty się przejmujesz?
ja z byłym byłam 2 lata, poznałam go i mojego obecnego, w tym samym czasie.
byli najlepszymi przyjaciółmi.
po rozstaniu z pierwszym, zaczełam się spotykać z jego (w sumie już nie najlepszym) kolegą. i z nim jestem.
a żebyś Ty nie widziała jakiś problemów,to powiem Ci, że mieszkają w tej samej klatce. a żeby było jeszcze śmieszniej, na tym samym piętrze, tylko na przeciwko siebie
także jeśli ciągnie Cię do Niego, to warto spróbować. zresztą jak sama nazwa mówi "były" to były.
__________________
Szczęśliwa od 05.08.2007


lexie
Generalnie termin wzrokowiec tyczy się tego, że dana osoba się najłatwiej uczy,
zapamiętuje materiał wizualny, a nie tego, że musi się patrzeć na gołe panie.
0nasty0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.