Tajlandia - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-06, 11:03   #1561
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
Ohhh, chętnie też bym się przeprowadziła na kilka miesięcy. Ostanio natrafiłam nawet na formum ludzi, którzy takie przeprowadzki sobie zapewniają i co mnie zdziwiło to większość mieszkała w okolicach Chiang Mai, a nie na rajskich wyspach. Koszty które podawali to średnio ok. 4000 zł / mc za mieszkanie, jedzenie, net, transport. Z tym, że to chyba bardziej budżetowo.
W okolicach Chiang Mai jest bajecznie tanio więc taka kwota hmm wydaje mi sie bardzoooo wygórowana
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 11:55   #1562
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Tajlandia

bajecznie tanio to bym nie powiedziała, mi tez szło ok 1000,00 zł na tydzień a wyjazd był bardzo budżetowy z tym ze każdy wydaje inaczej, ja wolałam mniej zapłacic za nocleg, a wiecej wydac na jedzenie i picie
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 14:30   #1563
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
W okolicach Chiang Mai jest bajecznie tanio więc taka kwota hmm wydaje mi sie bardzoooo wygórowana
Też wydaje mi się to bardzo dużo - my w 2 osoby przeżyliśmy za tyle miesiąc na Phuket (a raczej przeżylibyśmy gdyby odliczyć nurkowania) a bynajmniej nie liczyliśmy się z każdym groszem (wynajem mieszkania, skutera, jedzenie i picie)
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 14:56   #1564
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Tajlandia

dodam jeszcze ze ceny np za noclegi bardzo sie różnią od tego kiedy jestesmy, np u nas 1go listopada ceny magicznie podniosły się o 100% bo "zaczął się sezon" :/ także podawanie kosztów jest w sumie bez sensu bo róznie to bywa w zależności od wielu czynników
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 16:58   #1565
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia

No ale wiekszosc ludzi, ktorzy sie tam przeprowadzaja robia to wlasnie w okresie listopad-marzec.
Mysle, ze w takim dluzszym okresie budzet zalezy od stylu zycia. My np nie pijemy alkoholu (poza singha czy tigerem do obiadu), nie palimy, nie uzywamy w domu klimatyzacji ani nawet wiatrakow, zywimy sie glownie tam gdzie miejscowi gdzie nawet menu nie ma po angielsku, nie chodzimy do klubow, wiec nasze wydatki nie sa duze. Ale widzialam ile potrafili tam znajomi wydac w knajpie przez 1 wieczor na zagraniczny alkohol, papierosy i np europejskie czy bardziej wyszukane tajskie jedzenie.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 18:59   #1566
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Dzieki dziewczyny za wszystkie wskazowki
Jako ze ja nie toleruje zbytnich upalow i zdaza mi sie mdlec gdy temperatura przekracza 32 stopnie postanowilismy zostawic Tajlandie na grudzien. Jedziemy za to na Kube.

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość

Wejdz sobie na mojego bloga, tam masz podane wszystkie ceny:
http://www.addicted-to-passion.blogs...abel/tajlandia
Dziekuje Swietny blog. Napewno skorzystam ze wskazowek przed wyjazdem.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 20:05   #1567
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Tajlandia

Atsenka czy masz już tą Kubę zaplanowaną? Wiesz co i jak? Ja szukam destynacji na maj. Móż TŻ chce Wietnam i ja tez przez długi czas byłam za, ale teraz zastanawiam się coraz mocniej czy nie zmienić kierunku na Kubę lub Meksyk. Najbardziej chciałabym Zanzibar, ale trochę się boję tam jechać na własną rękę :/
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 16:21   #1568
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
Atsenka czy masz już tą Kubę zaplanowaną? Wiesz co i jak? Ja szukam destynacji na maj. Móż TŻ chce Wietnam i ja tez przez długi czas byłam za, ale teraz zastanawiam się coraz mocniej czy nie zmienić kierunku na Kubę lub Meksyk. Najbardziej chciałabym Zanzibar, ale trochę się boję tam jechać na własną rękę :/
Tak juz kupilam wycieczke. Mamy do dyspozycji tylko tydzien niestety wiec czasu na Havane nie starczy, bedziemy w Guardalavaca na poludniu wyspy. Wybralam hotel przy jednej z najpiekniejszych plaz na Kubie- Esmeralda beach gdzie rowniez mozna plywac z maska (na czym nam zalezalo) bo sa przepiekne rafy koralowe. A Tajlandie i Kambodze zaplanuje na grudzien
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 23:41   #1569
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
Atsenka czy masz już tą Kubę zaplanowaną? Wiesz co i jak? Ja szukam destynacji na maj. Móż TŻ chce Wietnam i ja tez przez długi czas byłam za, ale teraz zastanawiam się coraz mocniej czy nie zmienić kierunku na Kubę lub Meksyk. Najbardziej chciałabym Zanzibar, ale trochę się boję tam jechać na własną rękę :/
Kuba? Kto leci na Kube i kiedy? My lecimy w marcu Wlasnie dopinam plan
A na Zanzi bylismy na wlasna reka, zaden problem. Spokojnie i bezpiecznie. Na moim blogu znajdziesz relacje. My polaczylismy Zanzi z Tanzania i Safari. Tyle, że to nie jest najtanszy kierunek.

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:29 ----------

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Tak juz kupilam wycieczke. Mamy do dyspozycji tylko tydzien niestety wiec czasu na Havane nie starczy, bedziemy w Guardalavaca na poludniu wyspy. Wybralam hotel przy jednej z najpiekniejszych plaz na Kubie- Esmeralda beach gdzie rowniez mozna plywac z maska (na czym nam zalezalo) bo sa przepiekne rafy koralowe. A Tajlandie i Kambodze zaplanuje na grudzien
A to juz wiem kto Kiedy lecicie Atsenka? Najpiekniejsze plaze na Kubie to Cayo Coco, Cayo Largo i Cayo Guillermo choć jak dla mnie to do Dominikanskich sie nie umywaja, dlatego my calkiem sobie plaze odpuszczamy. Mamy tylko dwa tygodnie i szkoda mi tego czasu na plaze, wolimy zobaczyc Kube od innej strony.

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
Ohhh, chętnie też bym się przeprowadziła na kilka miesięcy. Ostanio natrafiłam nawet na formum ludzi, którzy takie przeprowadzki sobie zapewniają i co mnie zdziwiło to większość mieszkała w okolicach Chiang Mai, a nie na rajskich wyspach. Koszty które podawali to średnio ok. 4000 zł / mc za mieszkanie, jedzenie, net, transport. Z tym, że to chyba bardziej budżetowo.
Wcale sie nie dziwie, bo Chiang Mai jest najpiekniejsze i duzo tasze niz poludnie. My spotkalismy holendra, ktory sie tam przeprowadził i jak nam mowil o kosztach zycia tam to byly jakies smieszne pieniadze. Nie pamietam dokladnie, ale na pewno nie wiecej jak 400-500 euro miesiecznie.
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 23:43   #1570
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
dodam jeszcze ze ceny np za noclegi bardzo sie różnią od tego kiedy jestesmy, np u nas 1go listopada ceny magicznie podniosły się o 100% bo "zaczął się sezon" :/ także podawanie kosztów jest w sumie bez sensu bo róznie to bywa w zależności od wielu czynników
ceny niby idą w górę (byłam na początku listopada), ale 4000zł to ja wydałam przez 2,5 tyg na dwie osoby ze wszystkimi atrakcjami, wycieczkami,, jedzeniem i nawet jednym super noclegiem ...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 06:53   #1571
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Tajlandia

Kuba <3 jak wrocicie to załóżcie wątek o Kubie !!! Jest strasznie mało na polskich forach
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 07:51   #1572
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Tajlandia

Tak zrobię! Azja jest bardzo urokliwa i na lajcie zwiedziłabym Wietman, wróciłabym do Tajlandii. Z drugiej strony świat jest taki duży i tyle ciekawych miejsc do zobaczenia ...
Wiecie czego się boję, że np. w Afryce ludzkie życie nie ma żadnej wartości i boję się po prostu, ze coś nam się stanie lub że będziemy trafiać na naciągaczy czy oszustów. Mi co prawda nigdy nic złego podczas podróży się nie stało, ale słyszałam przeróżne historie. Natomiast Azja pd-wch jest już oswojona i przez to chyba wydaje mi się bardziej bezpieczna.

Co do Tajlandii to nie byłam w Chiang Mai, ale podczas nastęnej podróży jest na mojej liście miejsc must see i do tego kilka dni w BKK. Najlepiej w jednej podróży ta część Tajlandii i Wietnam
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 10:54   #1573
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
Tak zrobię! Azja jest bardzo urokliwa i na lajcie zwiedziłabym Wietman, wróciłabym do Tajlandii. Z drugiej strony świat jest taki duży i tyle ciekawych miejsc do zobaczenia ...
Wiecie czego się boję, że np. w Afryce ludzkie życie nie ma żadnej wartości i boję się po prostu, ze coś nam się stanie lub że będziemy trafiać na naciągaczy czy oszustów. Mi co prawda nigdy nic złego podczas podróży się nie stało, ale słyszałam przeróżne historie. Natomiast Azja pd-wch jest już oswojona i przez to chyba wydaje mi się bardziej bezpieczna.

Co do Tajlandii to nie byłam w Chiang Mai, ale podczas nastęnej podróży jest na mojej liście miejsc must see i do tego kilka dni w BKK. Najlepiej w jednej podróży ta część Tajlandii i Wietnam
Molka w kazdym miejscu gdzie jedziemy trzeba zachowac podstawowe zasady bezpieczenstwa. Nie wloczyc sie pozna noca po niebezpieczych miejsccah. A w ciagu dnia, w miejsach gdzie przebywaja turysci nie ma raczej szans na jakiekolwiek nieprzyjemnosci. Zanzi jest bardziej cywilizowany niz Tanzania. My przemierzalismy plaze po kilka kilometrow dziennie, czesto spotykajac jedynie tubylcow i nie odczulismy ani przez chwile jakiegos niebezpieczenstwa. Ale nie ukrywam, ze przed wylotem mielismy podobne dylematy co ty.
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 11:13   #1574
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
Wejdz sobie na mojego bloga, tam masz podane wszystkie ceny:
http://www.addicted-to-passion.blogs...abel/tajlandia
świetny blog
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 12:33   #1575
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
Kuba? Kto leci na Kube i kiedy? My lecimy w marcu Wlasnie dopinam plan
A na Zanzi bylismy na wlasna reka, zaden problem. Spokojnie i bezpiecznie. Na moim blogu znajdziesz relacje. My polaczylismy Zanzi z Tanzania i Safari. Tyle, że to nie jest najtanszy kierunek.[COLOR="Silver"]


A to juz wiem kto Kiedy lecicie Atsenka? Najpiekniejsze plaze na Kubie to Cayo Coco, Cayo Largo i Cayo Guillermo choć jak dla mnie to do Dominikanskich sie nie umywaja, dlatego my calkiem sobie plaze odpuszczamy. Mamy tylko dwa tygodnie i szkoda mi tego czasu na plaze, wolimy zobaczyc Kube od innej strony.[COLOR="Silver"]
My lecimy w kwietniu takze jeszcze zdaze zobaczyc Twoja relacje przed wyjazdem Slyszalam ze plaze ladniejsze na Dominikanie ale my uwielbiamy snorkeling i znalazlam hotel z ktorego bezposrednio na plazy mozna plywac z maska dlatego zdecydowalismy sie na Kube. Bedziemy tylko tydzien (mialy byc dwa ale ciezko zorganizowac urlop jak sie ma wlasny biznes, ciagle cos niespodziewanego wyskakuje) wiec nastawiamy sie na snorkeling, odpoczynek i ze 3 dni zwiedzania. Bedziemy w Guardalavaco wiec napewno zahaczymy o Holguin, Santiago de Cuba, National Park Bariay, ogolnie jak ludzie zyja, moze jakis catamaran na wysepki. Jezeli nam sie spodoba to nastepny, razem uderzymy w okolice Havany i Varadero A wy jaki macie plan?


Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
Kuba <3 jak wrocicie to załóżcie wątek o Kubie !!! Jest strasznie mało na polskich forach
Wlasciwie to zaraz sie tym zajme bo nie chce tu robic off topa
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 13:44   #1576
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
My lecimy w kwietniu takze jeszcze zdaze zobaczyc Twoja relacje przed wyjazdem Slyszalam ze plaze ladniejsze na Dominikanie ale my uwielbiamy snorkeling i znalazlam hotel z ktorego bezposrednio na plazy mozna plywac z maska dlatego zdecydowalismy sie na Kube. Bedziemy tylko tydzien (mialy byc dwa ale ciezko zorganizowac urlop jak sie ma wlasny biznes, ciagle cos niespodziewanego wyskakuje) wiec nastawiamy sie na snorkeling, odpoczynek i ze 3 dni zwiedzania. Bedziemy w Guardalavaco wiec napewno zahaczymy o Holguin, Santiago de Cuba, National Park Bariay, ogolnie jak ludzie zyja, moze jakis catamaran na wysepki. Jezeli nam sie spodoba to nastepny, razem uderzymy w okolice Havany i Varadero A wy jaki macie plan?
Bedziecie w pięknym miejscu, wlasnie w tej poludniow-wschodniej czesci Kuby juz duzo mniej turystów i przez to mozna jeszcze zobaczyc te prawdziwa Kube. My planujemy tak:
Havana 3 dni
Baracoa 3 dni
Santiago de Cuba 1 dzien
Trinidad 3 dni
Cinfuegos 1 dzien
Zapata 1 dzien

Jak utworzysz watek o Kubie, to chetnie dolacze

I jeszcze pytanko mam do ciebie bo widzialam ze na Santorini bylas, tez planujemy w tym roku. Bylas na jednodniowej wycieccze z Krety czy mieszkaliscie tam dluzej?

Edytowane przez marylka80
Czas edycji: 2015-02-08 o 13:47
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 14:43   #1577
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
Bedziecie w pięknym miejscu, wlasnie w tej poludniow-wschodniej czesci Kuby juz duzo mniej turystów i przez to mozna jeszcze zobaczyc te prawdziwa Kube. My planujemy tak:
Havana 3 dni
Baracoa 3 dni
Santiago de Cuba 1 dzien
Trinidad 3 dni
Cinfuegos 1 dzien
Zapata 1 dzien

Jak utworzysz watek o Kubie, to chetnie dolacze

I jeszcze pytanko mam do ciebie bo widzialam ze na Santorini bylas, tez planujemy w tym roku. Bylas na jednodniowej wycieccze z Krety czy mieszkaliscie tam dluzej?
Juz zalozylam Bylismy 7 nocy na Krecie i 5 nocy na Santorini. Jak masz jakies pytania o Santorini to pytaj na watku o Santorini, wklejalam tam nawet zdjecia.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 15:42   #1578
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Juz zalozylam Bylismy 7 nocy na Krecie i 5 nocy na Santorini. Jak masz jakies pytania o Santorini to pytaj na watku o Santorini, wklejalam tam nawet zdjecia.
O super! To już lece czytac i pytac
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 08:37   #1579
marta_julia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 21
Dot.: Tajlandia

Ja właśnie wróciłam... Było bosko!! leciałam xxx - i tu mogę polecić jak najbardziej!! widać że nowe samoloty, jedzenie ok- i bez opóźnień. Jeśli chodzi o Tajlandie...zakupy porobione, Bangkok zwiedzony no i zahaczyliśmy o Angkor Wat.. no i oczywiście 6 dni leżakowania na krabi i phi phi. Wcale nie było tak zatłoczonych plaż jak straszono, więc było super!!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-14 o 20:35 Powód: Reklama.
marta_julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 20:03   #1580
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Tajlandia

Hej wszystkim!
Planuję podróż do Tajlandii w listopadzie i najtańsze loty jakie znalazłam to ok 2000zł w obie strony, ale ukraińskimi liniami lotniczymi.
W obecnej sytuacji politycznej chyba jednak zrezygnuje z nich jako przewoźnika, ale może macie jakieś opinie? Ktoś leciał teraz niedawno ich liniami?
I to samo pytanie odnośnie Aeroflotu - czy teraz jest bezpiecznie z nimi latać?
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 13:03   #1581
Apolinka
Zadomowienie
 
Avatar Apolinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: Tajlandia

Hej W wrześniu będę lecieć ukraińskimi liniami, to dam znać Mam pytanie o szczepienia, z góry przepraszam jeśli temat się już pojawił w wątku, ale nie zdążyłam jeszcze dobrze go przeczytać, a w tym tygodniu planuję tę część załatwić. Na co się szczepiłyście przed wyjazdem do Tajlandii? Właśnie zastanawiamy się, na które szczepienia się zdecydować.
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach."- Maya Angelou
Apolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 17:54   #1582
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Apolinka Pokaż wiadomość
Hej W wrześniu będę lecieć ukraińskimi liniami, to dam znać Mam pytanie o szczepienia, z góry przepraszam jeśli temat się już pojawił w wątku, ale nie zdążyłam jeszcze dobrze go przeczytać, a w tym tygodniu planuję tę część załatwić. Na co się szczepiłyście przed wyjazdem do Tajlandii? Właśnie zastanawiamy się, na które szczepienia się zdecydować.
Szczepienia zależą od ciebie. Moja lekarka w klinice (taka klinika co specjalizuje się w szczepieniach podróżnych) mówiła, że o ile trzymasz się normalnych miejsc w Tajlandii to spokojnie można obejść się bez, ale wiadomo zaleca się kilka.
Jeśli jesteś osobą urodzoną '86r lub później to byłaś szczepiona na wzw typu B. Często jest tak, że nawet jak się zrobi antyciała to może tego nie wykazać, bo są uśpione. Ja jestem troszkę starsza, więc się zaszczepiłam, ale planowałam później pobyt w szpitalu więc to bardziej przyszłościowo. Lekarka w klinice mówiła, że o ile nie planujesz tatuaży, powiększania piersi czy zmiany płci to nie masz się co martwić haha
Wzięliśmy tez wzw typu A, i B (tzn ja wzięłam B, mój tż już nie)tężec- ale to uważam ogólnie warto mieć i dur brzuszny.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-07, 07:31   #1583
Apolinka
Zadomowienie
 
Avatar Apolinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: Tajlandia

Dziękuję za odpowiedź Ostatecznie zdecydowaliśmy się na dur brzuszny i wzw-A.
__________________
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach."- Maya Angelou
Apolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 20:43   #1584
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Tajlandia

Dziewczyny,

we wrzesniu lece do tajlandii - i dopiero zabieram sie za organizacje wycieczki bo wciaz nie mam czasu, bede przegladac watek ale mam takie 2 pytania na dzien dobry bo planujemy wpasc na jakas wyspe, biorac pdo uwage pogode i latwosc dojazdu myslimy o koh-samui, ale jak patrze na ceny to wychodzi mi ,ze noclegi w jakis sensowych okolicach wychodz ok 200zl/za noc(niby sa tansze dalej ale boje sie ,ze cena taxowek i dojazdow przewyzszy koszt noclegow)- no i sie zastanawiam:

-czy to tylko ta wyspa jest taka droga, bo zaczelam sie martwic ile wydam na cala wycieczke , liczylam ze na 2 osoby 4-5 tys starczy,

-czy moze znacie jakies inne godne polecenia wyspy, gdzie bedzie w miare fajna pogoda ?

-jesli bylyscie na koh samui to mozecie mi powiedziec jak wam to wyszlo cenowo ?

powiem Wam, ze szczerze mowiac to bylam w malezji 2 lata temu i wydawalo mi sie ,ze tam bylo sporo taniej, mielismy na wyspie domek na plazy za 140 ze sniadaniem w high sezonie, a teraz jak patrze na ceny tajlandii to sie uboga poczulam

zwlaszcza,ze wiekszosc cen nie obejmuje sniadan a wiele hoteli nie ma darmowego wifi ;/
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 20:58   #1585
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

we wrzesniu lece do tajlandii - i dopiero zabieram sie za organizacje wycieczki bo wciaz nie mam czasu, bede przegladac watek ale mam takie 2 pytania na dzien dobry bo planujemy wpasc na jakas wyspe, biorac pdo uwage pogode i latwosc dojazdu myslimy o koh-samui, ale jak patrze na ceny to wychodzi mi ,ze noclegi w jakis sensowych okolicach wychodz ok 200zl/za noc(niby sa tansze dalej ale boje sie ,ze cena taxowek i dojazdow przewyzszy koszt noclegow)- no i sie zastanawiam:

-czy to tylko ta wyspa jest taka droga, bo zaczelam sie martwic ile wydam na cala wycieczke , liczylam ze na 2 osoby 4-5 tys starczy,

-czy moze znacie jakies inne godne polecenia wyspy, gdzie bedzie w miare fajna pogoda ?

-jesli bylyscie na koh samui to mozecie mi powiedziec jak wam to wyszlo cenowo ?

powiem Wam, ze szczerze mowiac to bylam w malezji 2 lata temu i wydawalo mi sie ,ze tam bylo sporo taniej, mielismy na wyspie domek na plazy za 140 ze sniadaniem w high sezonie, a teraz jak patrze na ceny tajlandii to sie uboga poczulam

zwlaszcza,ze wiekszosc cen nie obejmuje sniadan a wiele hoteli nie ma darmowego wifi ;/
Nie wiem jak jest na Koh Samui bo tam akurat nie byłam, kilka dni spędziłam na Koh Phi Phi ( której imo nie polecam ) ale 200 zł to rzeczywiście sporo i to poza sezonem.
My byłyśmy w szczycie sezonu i za domek z dwoma sypialniami przy samej plaży płaciłyśmy 120zł ze śniadaniem ale szukałyśmy noclegu na miejscu, bo przez net ceny noclegów były wieksze.

Ty jedziesz poza sezonem wiec specjalnego oblożenia nie musisz sie obawiać wiec może zaryzykujcie z szukaniem już na miejscu
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 21:22   #1586
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Nie wiem jak jest na Koh Samui bo tam akurat nie byłam, kilka dni spędziłam na Koh Phi Phi ( której imo nie polecam ) ale 200 zł to rzeczywiście sporo i to poza sezonem.
czemu nie polecasz?

wlasnie patrzymy na inne wyspy w poblizu... ale troche sie boje jechac na wyspy bez rezerwacji - ale czy tansze byly noclegiw tych hostelach, ktore widzialas w necie czy po prostu znalezliscie takie , ktore nie mialy strony internetowej?
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 21:44   #1587
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
czemu nie polecasz?

wlasnie patrzymy na inne wyspy w poblizu... ale troche sie boje jechac na wyspy bez rezerwacji - ale czy tansze byly noclegiw tych hostelach, ktore widzialas w necie czy po prostu znalezliscie takie , ktore nie mialy strony internetowej?
Za bardzo komercyjna, za dużo ludzi, rozrabiający pijani angole , którzy później rządkiem stali w kolejkach do miejscowych klinik bo albo sie poparzyli skaczac przez ognie,albo skaleczyli czy połamali.
My akurat wybrałyśmy domki na samym skraju wyspy wiec była cisza i spokój, ale centralna czesc wyspy to masakra.

czy ten ośrodek miał stronę w necie to nie wiem ale przed wyjazdem jak szukałyśmy to ogólnie ceny w necie były sporo wyższe niż te na miejscu i naprawdę było w czym wybierać.

Co do noclegów to jeszcze w PL przed wyjazdem zrobiłyśmy rezerwacje noclegów w Bangkoku i Chiang Mai, a co do pobytu na wyspach to zostawiłyśmy sobie wolną rekę i była to bardzo dobra decyzja

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2015-08-09 o 21:45
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 21:32   #1588
ogwiazdka
Wtajemniczenie
 
Avatar ogwiazdka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 831
GG do ogwiazdka
Dot.: Tajlandia

Hej dziewczyny,
ja już się zdecydowałam na wyjazd w listopadzie i właśnie kupuje bilety.

Czy któraś z Was nurkowała i oglądała rafę koralową? Nie znalazłam nic konkretnego na ten temat, a miałabym dwa pytania:
1) polecana miejscówka gdzie rafa na 100% jest (naczytałam się o naciągaczach)
2) czy do takiego nurkowania żeby obejrzeć rafę trzeba mieć zrobiony kurs nurkowania?

Jeśli któraś z Was coś o tym słyszała, widziała, czytała, to będę wdzięczna za wszelkie informacje.
__________________
Mój blog --> http://fashionable-lady.blogspot.com/
Zapraszam

Blog zawieszony





ogwiazdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 21:44   #1589
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Tajlandia

Też chciałam nurkować będąc w Taj ale niestety czasu zabrakło na wszystko...za to sporo czytałam o tym przed wyjazdem . Warte zobaczenia podobno są dwie miejscówki - okolice Koh Tao oraz Similiany.
Na nurkowania intro-diving z instruktorem nie trzeba mieć żadnego kursu
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 12:12   #1590
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

we wrzesniu lece do tajlandii - i dopiero zabieram sie za organizacje wycieczki bo wciaz nie mam czasu, bede przegladac watek ale mam takie 2 pytania na dzien dobry bo planujemy wpasc na jakas wyspe, biorac pdo uwage pogode i latwosc dojazdu myslimy o koh-samui, ale jak patrze na ceny to wychodzi mi ,ze noclegi w jakis sensowych okolicach wychodz ok 200zl/za noc(niby sa tansze dalej ale boje sie ,ze cena taxowek i dojazdow przewyzszy koszt noclegow)- no i sie zastanawiam:

-czy to tylko ta wyspa jest taka droga, bo zaczelam sie martwic ile wydam na cala wycieczke , liczylam ze na 2 osoby 4-5 tys starczy,

-czy moze znacie jakies inne godne polecenia wyspy, gdzie bedzie w miare fajna pogoda ?

-jesli bylyscie na koh samui to mozecie mi powiedziec jak wam to wyszlo cenowo ?

powiem Wam, ze szczerze mowiac to bylam w malezji 2 lata temu i wydawalo mi sie ,ze tam bylo sporo taniej, mielismy na wyspie domek na plazy za 140 ze sniadaniem w high sezonie, a teraz jak patrze na ceny tajlandii to sie uboga poczulam

zwlaszcza,ze wiekszosc cen nie obejmuje sniadan a wiele hoteli nie ma darmowego wifi ;/
jak dla mnie 4-5tys na osobę to dużo. Ja rezerwowałam wszystko z wyprzedzeniem w tym nocleg na Koh Lipe który kosztował sporo, ale to w ramach naszej podróży poślubnej i w samej Tajlandii może wydaliśmy 1,5 euro gdzie dużo jeździliśmy, zwiedzaliśmy i właściwie na niczym nie oszczędzaliśmy (w tym dwa loty).

To może wybierz się na Koh Lantę. Bardzo fajna wysepka... choć mi się nawet znienawidzony przez wszystkich Phuket podobał, bo pojeździliśmy sobie z różne miejsca (polecam Kata Beach), to jest też dobra baza wypadowa.
Z całego serca polecam też Koh Lipe (czyli tajskie Malediwy)... ale tam dość długa podróż.
Ja Phi Phi bym odwiedziła, ale nie wiem czy bym tam nocowała... jednak nie mam większego doświadczenia z tą wyspą.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-13 11:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.