Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-07, 11:02   #61
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

no chodziło mi o 60 km na mieście nie jestem az taką sadystką, żeby gnać po autostradzie 60km/h :P jakoś wtedy się zmuszam i do 100 dociskam, zresztą jak inne samochody i tak jadą szybciej, to tej prędkości tak nie czuć
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 11:06   #62
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
no chodziło mi o 60 km na mieście nie jestem az taką sadystką, żeby gnać po autostradzie 60km/h :P jakoś wtedy się zmuszam i do 100 dociskam, zresztą jak inne samochody i tak jadą szybciej, to tej prędkości tak nie czuć
NO, w mieście to wiadomo
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 17:33   #63
emilia525
Raczkowanie
 
Avatar emilia525
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Puck
Wiadomości: 83
GG do emilia525 Send a message via Skype™ to emilia525
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Cześć,jak wyżej ,kocham jazdę swoją kochaną alfą,choć prawko mam krótko i to pomimo wieeeeeeeeeeelu niepowodzeń-zdałam za 20razem :P.Zawsze kiedy już wejdę do samochodu to wybieram droge jak najdłuższą ,fakt ,na paliwo idzie kupa kasy ale co nam w tym życiu zostałoMogłabym nie wychodzić z samochodu,jako pasażer strasznie się męczę.Pozdrawiam
__________________
zapuszczanie włosów start 1.05.2012 = 23cm,1.01.2013=30cm, 09.04.2013 36cm,26.05.2013=39cm....c el 43cmCel osiągnięty-1.11.2013=43cmZap uszczamy dalej Cel 55 cm
emilia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 14:55   #64
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Cytat:
Napisane przez emilia525 Pokaż wiadomość
Cześć,jak wyżej ,kocham jazdę swoją kochaną alfą,choć prawko mam krótko i to pomimo wieeeeeeeeeeelu niepowodzeń-zdałam za 20razem :P.Zawsze kiedy już wejdę do samochodu to wybieram droge jak najdłuższą ,fakt ,na paliwo idzie kupa kasy ale co nam w tym życiu zostałoMogłabym nie wychodzić z samochodu,jako pasażer strasznie się męczę.Pozdrawiam
ja byłam chętna do jazdy samochodem kiedy tylko mam okazję, dopóki sobie nie uświadomiłam, że taka przejażdżka to jakieś np. 40zł
to na mnie podziałało jak kubeł zimnej wody, jednak wolę kasę wydawać na coś innego, niż wywalać przez rurę wydechową, jeśli akurat nie muszę gdzieś jechać
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 16:46   #65
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

To ja sie nie powinnam odzywać, bo jak chcę się wyżyć to 30 złotych zostawiam za 8 minut jazdy na samym torze gokartowym.
A poza tym jazda samochodem - tylko wiadomo. Ograniczenia prędkości i takie tam, więc czasem mi mało
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 21:49   #66
merszja
Raczkowanie
 
Avatar merszja
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 443
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

ja uwazam ze jezdzenie wolno i niepewnie jest znacznie niebezpieczniejsze od jazdy szybszej. ale to moje zdanie
__________________
kocham moje serduszko!
teoria: 17.07.13r
praktyka: 17.01.14r
śmigam: 27.01.14r
merszja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 08:20   #67
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

To zależy. Są osoby, które czując się niepewnie za kierownicą nie pchają się na lewy pas blokując ruch, widząc, że ktoś ich chce wyprzedzić nie jadą środkiem ulicy, planują sobie trasę zanim ruszą, wobec czego potem nie dostają paniki 'powinienem skręcić!' Tylko odpowiednio wcześnie to sygnalizują - słowem: starają się nie uprzykrzac życia innym. Owszem, są sytuację gdzie ktoś jedzie 50 na autostradzie, ale ktoś logicznie myślący i źle czujący się za kierownicą na tę autostradę pchać się nie będzie.

Każdy kiedyś za kierownicą jeździł wolno i niepewnie. Klucz to realnie oceniać swoje możliwości i zastanowic się jak nie powodować na drodze niebezpieczeństwa i nie utrudniać życia innym.

Dla mnie najbardziej niebezpieczny jest brak myślenia i wyobraźni, który się tyczy zarówno tych jedzących wolno jak i jeżdżących szybko. To, że ktoś pewnie i szybko wymusi na mnie pierwszeństwo nie sprawi, że będzie to mniej niebezpieczne od tego kto zrobi to wolno i niepewnie.

Tapnięte z mojego HTC ONE V
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 21:12   #68
usmiechprzezlzy
Raczkowanie
 
Avatar usmiechprzezlzy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 307
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Jeżdżę dopiero od 3 miesięcy, ale gdy tydzień byłam poza domem u koleżanki, to dziwnie się czułam bez auta. Pokochałam jazdę i mam nadzieję, że tak zostanie.
usmiechprzezlzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 14:01   #69
DoktorRamox
Raczkowanie
 
Avatar DoktorRamox
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 142
Send a message via Skype™ to DoktorRamox
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Moja niestety boi się prowadzić mój samochód ( ma trochę więcej mocy niż statystyczne auto Kowalskiego), ale za to uwielbia przejażdżki ze mną po krętych kartuskich drogach. Właśnie wczoraj zrobiliśmy sobie taki wypad od 23:00 do 2:00.
Choć nie tracę nadziei, że kiedyś się przekona, że mój samochód to nie taki nie do ogarnięcia Staram się ciągle sprawić by poczuła się pewniej

Czy jestem uzależniony od jazdy samochodem z wielkim sześciocylindrowym rzędowym silnikiem z niepoprawną politycznie pojemnością? WINNY !
__________________
Nic nie jest na tyle idealne, aby nie uznać tego za spier....ne.
DoktorRamox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 19:20   #70
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Cytat:
Napisane przez DoktorRamox Pokaż wiadomość
Moja niestety boi się prowadzić mój samochód ( ma trochę więcej mocy niż statystyczne auto Kowalskiego), ale za to uwielbia przejażdżki ze mną po krętych kartuskich drogach. Właśnie wczoraj zrobiliśmy sobie taki wypad od 23:00 do 2:00.
Choć nie tracę nadziei, że kiedyś się przekona, że mój samochód to nie taki nie do ogarnięcia Staram się ciągle sprawić by poczuła się pewniej

Czy jestem uzależniony od jazdy samochodem z wielkim sześciocylindrowym rzędowym silnikiem z niepoprawną politycznie pojemnością? WINNY !
Oj bym sobie pośmigała. Tyle, że nie na tych kartuskich drogach- toż tam dobrze się nie da rozpędzić
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 20:43   #71
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Oj bym sobie pośmigała. Tyle, że nie na tych kartuskich drogach- toż tam dobrze się nie da rozpędzić
Kolega twierdzi, że dobrze jest podjąć trud rozpędzenia, bo potem to nad dziurami się przelatuje i jest prościej
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 22:00   #72
DoktorRamox
Raczkowanie
 
Avatar DoktorRamox
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 142
Send a message via Skype™ to DoktorRamox
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

bernikula, oczywiście że się da Jeśli jesteś na bieżąco ze stanem tych najbardziej kluczowych to tylko kwestia odpowiedniego wchodzenia w zakręty. Ale trzymam kciuki, że będziesz miała okazję odkryć tę magię
__________________
Nic nie jest na tyle idealne, aby nie uznać tego za spier....ne.
DoktorRamox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 07:16   #73
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Cytat:
Napisane przez DoktorRamox Pokaż wiadomość
bernikula, oczywiście że się da Jeśli jesteś na bieżąco ze stanem tych najbardziej kluczowych to tylko kwestia odpowiedniego wchodzenia w zakręty. Ale trzymam kciuki, że będziesz miała okazję odkryć tę magię
Spróbuję kolejnym razem jadąc do Ikei do Gdańska
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 08:22   #74
Callen
Rozeznanie
 
Avatar Callen
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 696
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Cytat:
Napisane przez DoktorRamox Pokaż wiadomość
Moja niestety boi się prowadzić mój samochód ( ma trochę więcej mocy niż statystyczne auto Kowalskiego), ale za to uwielbia przejażdżki ze mną po krętych kartuskich drogach. Właśnie wczoraj zrobiliśmy sobie taki wypad od 23:00 do 2:00.
Choć nie tracę nadziei, że kiedyś się przekona, że mój samochód to nie taki nie do ogarnięcia Staram się ciągle sprawić by poczuła się pewniej

Czy jestem uzależniony od jazdy samochodem z wielkim sześciocylindrowym rzędowym silnikiem z niepoprawną politycznie pojemnością? WINNY !
Przeważnie spotykam się raczej u facetów z podejściem że nie da swojego kochanego autka kobiecie prowadzić szkoda że jesteś zajęty
__________________
21.01.14 jestem kierowcą
Callen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 09:33   #75
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Cytat:
Napisane przez Callen Pokaż wiadomość
Przeważnie spotykam się raczej u facetów z podejściem że nie da swojego kochanego autka kobiecie prowadzić szkoda że jesteś zajęty
Jest jeszcze jeden - ale też zajęty. Przeze mnie. Mój TŻet uwielbia swoje auto, nie chce go pożyczać nikomu poza mną. Budzi to niesamowite zdziwienie zarówno pośród facetów, jak i kobiet
Pamiętam jak kiedyś zabierał auto koleżanki z pracy do swojego warsztatu [mieszka za miastem, a koleżanka bała się sama tak daleko wyjeżdząć wtedy]. Zostałam postawiona przed faktem dokonanym na jakieś dwie sekundy przed tym jak tym autem miałam jeździć, dostałam kluczyki, dokumenty i nie było zmiłuj się. Masz jechać moim autem i koniec A ja nawet nie umiałam włączyć swiateł i wycieraczek w jego samochodzie [są w innych miejscach niż u mnie w aucie, więc musiałam trochę poszukac i pomyślec ]
Koledzy i koleżanki TŻeta z pracy zaliczyli wtedy opad szczęki.
Mój TŻet skwitował to krótko: To ja uczyłem ją jeździć i wiem na co ją stać. Jakby to świadczyło o mnie i moich umiejętnościach, gdybym nie umiał nauczyć jeździć swojej dziewczyny tak, zeby nie bac się jej dać swój samochód?

I chyba dobrze mnie wyuczył, bo o dziwo koledzy ode mnie z pracy, ci sami, którzy za żadne skarby świata nie dadzą swoim dziewczynom/żonom samochodu do ręki, mnie bezproblemowo dają do ręki kluczyki

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2014-03-15 o 09:34
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 09:39   #76
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Jest jeszcze jeden - ale też zajęty. Przeze mnie. Mój TŻet uwielbia swoje auto, nie chce go pożyczać nikomu poza mną. Budzi to niesamowite zdziwienie zarówno pośród facetów, jak i kobiet
Pamiętam jak kiedyś zabierał auto koleżanki z pracy do swojego warsztatu [mieszka za miastem, a koleżanka bała się sama tak daleko wyjeżdząć wtedy]. Zostałam postawiona przed faktem dokonanym na jakieś dwie sekundy przed tym jak tym autem miałam jeździć, dostałam kluczyki, dokumenty i nie było zmiłuj się. Masz jechać moim autem i koniec A ja nawet nie umiałam włączyć swiateł i wycieraczek w jego samochodzie [są w innych miejscach niż u mnie w aucie, więc musiałam trochę poszukac i pomyślec ]
Koledzy i koleżanki TŻeta z pracy zaliczyli wtedy opad szczęki.
Mój TŻet skwitował to krótko: To ja uczyłem ją jeździć i wiem na co ją stać. Jakby to świadczyło o mnie i moich umiejętnościach, gdybym nie umiał nauczyć jeździć swojej dziewczyny tak, zeby nie bac się jej dać swój samochód?

I chyba dobrze mnie wyuczył, bo o dziwo koledzy ode mnie z pracy, ci sami, którzy za żadne skarby świata nie dadzą swoim dziewczynom/żonom samochodu do ręki, mnie bezproblemowo dają do ręki kluczyki
Ja też nigdy nie miałam problemu z tym, żeby mój TŻ albo w przeszłości ojciec dał mi samochód. Prawo jazdy odebrałam dzień przed Świętem Zmarłych i w największy ruch 1go listopada wzięłam od ojca kluczyki, wyprowadziłam Mercedesa z garażu i pooooojechałam! Gorzej było z zaparkowaniem pod cmentarzem Parę tygodni później jechałam już z TŻ-tem w trasę i dał mi prowadzić samochód z przyczepką Dzisiaj jeżdżę na co dzień swoim autem, a w trasy jeździmy męża, bo jest o wiele większy i wygodniejszy (7-osobowy). Czuję się wtedy jakbym autobus prowadziła. W ogóle to ja nigdy nie prowadziłam małych samochodów typu Seicento itp.- nawet nie wiem, jak się takim "kurduplem" jeździ. Dla mnie im większy tym lepszy
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 09:53   #77
Callen
Rozeznanie
 
Avatar Callen
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 696
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Gdzie mogę znaleźć takiego faceta? Najlepiej takiego który mnie nauczy dobrze jeździć i przede wszystkim parkować bo prostopadłe to dla mnie czarna magia (na kursie raz wychodziło, raz nie...). Na razie jak o tym myślę to się nie boję, wsiadłabym i pojechała ale to się jeszcze okaże jak na prawdę w końcu do auta wsiądę
__________________
21.01.14 jestem kierowcą
Callen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 09:56   #78
DoktorRamox
Raczkowanie
 
Avatar DoktorRamox
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 142
Send a message via Skype™ to DoktorRamox
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Bernikula, Cinquecento prowadzi sie jak wózek na zakupy W razie poślizgu prawie zero kontroli. Cisniesz do dechy a tu nie wiele. Ale za to zaparkujesz zawsze bo miejsca tyle nagle jest


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________
Nic nie jest na tyle idealne, aby nie uznać tego za spier....ne.
DoktorRamox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 13:09   #79
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Cytat:
Napisane przez DoktorRamox Pokaż wiadomość
Bernikula, Cinquecento prowadzi sie jak wózek na zakupy W razie poślizgu prawie zero kontroli. Cisniesz do dechy a tu nie wiele. Ale za to zaparkujesz zawsze bo miejsca tyle nagle jest


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Także uważam, że im mniejszy samochód tym mniej bezpieczny. Wolę duże auta- nauczyłam się już nimi przeciskać w razie czego na milimetry
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 12:14   #80
zakochanaLili
Raczkowanie
 
Avatar zakochanaLili
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 75
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Tak, wątek jak najbardziej dla mnie
od 4 lat jazdy autem i posiadania prawka jestem uzależniona od samochodu
uwielbiam jeździć moją Hondą, ale miała okazję też prowadzić na przykład Renault Clio I z 1996 roku, Poloneza, Opla Corsę, Opla Astrę Kombi, Hondę "UFO" Civic z 2009 roku czy też słynnego Matiza
Jazda samochodem daje mi relaks, wolność i wspaniałą frajdę
Mam bardzo ciężką nogę i uwielbiam moment przerzucania z 4-ki na 5-tkę i ryk silnika
U mnie ceny paliwa nie są jeszcze takie straszne
A odbiegając od tematu, czy jest ktoś z okolic Rzeszowa również mający ciężką nogę ?

Edytowane przez zakochanaLili
Czas edycji: 2014-03-17 o 12:16
zakochanaLili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 12:56   #81
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Uzależnienie od kierowania pojazdem- macie tak?

Ufo, Polonez i Clio

Civic pod każdą postacią mi się marzy. Polonez był pierwszym samochodem [mieliśmy go w rodzinie prawie 18 lat] którym jeździłam, a Clio było autem mojego TŻeta, na którym też się uczyłam jeździć równolegle o Poldka
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-17 13:56:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.