Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-21, 12:42   #31
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Na ten moment niestety nie bo mam mieszkanie i własne życie do udźwignięcia

Może w tym tygodniu coś ruszy w kwestii rekrutacji.
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 17:13   #32
Euro36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 4
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Ja zmieniłam pracę w tym roku i nie było łatwo znaleźć nową. Niestety często tak jest, ale nie zdajemy sobie z tego sprawy. Mam nadzieje, że jakoś uda się zamknąć ten etap.
Euro36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 10:52   #33
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Hej Wam

Przychodzę z kolejnymi newsami.

Byłam na jednej rozmowie. Wydawało mi się, że poszło mi co najmniej średnio. Nie robiłam sobie nadziei. Zadzwonili i zaprosili mnie na drugi etap- zadanie typowo praktyczne plus dalsza rozmowa. Jestem strasznie szczęśliwa mimo, że nie powinnam się na nic nastawiać bo to jeszcze nic nie znaczy.

Co do drugiej rekrutacji to wstępnie jestem zaproszona na assesment centre ale jeszcze nie znam dokładnej daty.

Obie powyższe rekrutacje będą kontynuowane w przyszłym tygodniu. Tutaj już będę musiała sobie zarezerwować ok. 4 godzin więc wyjście z pracy pod jakimś pretekstem raczej nie wypali bo się nie zgodzą.

Moje pytanie do Was- czy powinnam poprosić o rozbicie urlopu na dwa dni po 4 godziny bo muszę wyjść do lekarza?
Poprosić o HO bo ma być kontrola elektryka?

Nienawidzę kłamać, nie umiem tego robić. Możecie mi jakoś poradzić?

Pomijam stres związany z drugim etapem rekrutacji do firmy, w której nawet w marzeniach nie myślałam, że dojdę do 2 etapu.
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 11:18   #34
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Cytat:
Napisane przez taka_jakas Pokaż wiadomość
Hej Wam

Przychodzę z kolejnymi newsami.

Byłam na jednej rozmowie. Wydawało mi się, że poszło mi co najmniej średnio. Nie robiłam sobie nadziei. Zadzwonili i zaprosili mnie na drugi etap- zadanie typowo praktyczne plus dalsza rozmowa. Jestem strasznie szczęśliwa mimo, że nie powinnam się na nic nastawiać bo to jeszcze nic nie znaczy.

Co do drugiej rekrutacji to wstępnie jestem zaproszona na assesment centre ale jeszcze nie znam dokładnej daty.

Obie powyższe rekrutacje będą kontynuowane w przyszłym tygodniu. Tutaj już będę musiała sobie zarezerwować ok. 4 godzin więc wyjście z pracy pod jakimś pretekstem raczej nie wypali bo się nie zgodzą.

Moje pytanie do Was- czy powinnam poprosić o rozbicie urlopu na dwa dni po 4 godziny bo muszę wyjść do lekarza?
Poprosić o HO bo ma być kontrola elektryka?

Nienawidzę kłamać, nie umiem tego robić. Możecie mi jakoś poradzić?

Pomijam stres związany z drugim etapem rekrutacji do firmy, w której nawet w marzeniach nie myślałam, że dojdę do 2 etapu.
Super, że się ruszyło

Jeśli chodzi o urlop, to zależy jak jest u Ciebie. Np. w moim dziale możemy bez większych problemów wyskoczyć "coś załatwić" w ciągu pracy, o ile oczywiście nie mamy wtedy dużego nawału naszych zadań do wykonania, ale już na czele innego działu stoi osoba, u której pracownicy wpisują się do książki spóźnień, jeśli przyjdą o 15 min za późno i biorą urlopy na godziny. 4 godziny to sporo czasu. Ja bym zakręciła z lekarzem lub elektrykiem, że potrzebuję pół dnia, jeśli się nie da pół to całego, bo nie ma siły - spec nie poczeka i ty MUSISZ.
Wiem, nie ładnie, ale w takich sytuacjach nie ma sentymentów i czucia się źle, trzeba po prostu robić tak, żeby wyjść na swoje.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 11:21   #35
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Super, że się ruszyło

Jeśli chodzi o urlop, to zależy jak jest u Ciebie. Np. w moim dziale możemy bez większych problemów wyskoczyć "coś załatwić" w ciągu pracy, o ile oczywiście nie mamy wtedy dużego nawału naszych zadań do wykonania, ale już na czele innego działu stoi osoba, u której pracownicy wpisują się do książki spóźnień, jeśli przyjdą o 15 min za późno i biorą urlopy na godziny. 4 godziny to sporo czasu. Ja bym zakręciła z lekarzem lub elektrykiem, że potrzebuję pół dnia, jeśli się nie da pół to całego, bo nie ma siły - spec nie poczeka i ty MUSISZ.
Wiem, nie ładnie, ale w takich sytuacjach nie ma sentymentów i czucia się źle, trzeba po prostu robić tak, żeby wyjść na swoje.
U mnie wyjścia do 3 godzin są akceptowane ale powyżej już nie za bardzo. Wtedy urlop. Z drugiej strony wolałabym zaproponować, że wezmę 1 dzień urlopu i podzielę to na dwa dni bo i tak będę pod telefonem poza tymi 4 godzinami. Myślicie żeby już dzisiaj/ jutro o tym powiedzieć czy poczekać do poniedziałku?
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 11:27   #36
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Witam Was z dobrymi wieściami!

Udało się. Dostałam super pracę we wspaniałej firmie (a tak przynajmniej mi się wydaje).

Teraz pozostało mi złożyć wypowiedzenie.
Zastanawiam się jak je uzasadnić (wiem, nie muszę) i co powiedzieć aby pracodawca się na mnie nie mścił- nie wiem czego się spodziewać.

Szczerze powody są takie:

- tracimy głównego klienta- teoretycznie mamy być spokojni, a praktycznie słabo w to wierzę

- praca po 24h odbiła się na moim samopoczuciu- jestem ciągle zestresowana, kłócę się z chłopakiem, nie mam możliwości reklasu

- nie widzę szansy rozwoju

Jak to rozegrać? Co powiedzieć? Jestem mega zestresowana!
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 11:32   #37
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Powiedz, że dostałaś lepszą propozycje. I tyle, nie musisz się tłumaczyć.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 11:40   #38
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;68359506]Powiedz, że dostałaś lepszą propozycje. I tyle, nie musisz się tłumaczyć.[/QUOTE]

Ehhh jestem pełna obaw!
Dodatkowo dopóki nie podpiszę umowy z nowym pracodawcą, a złożę już wypowiedzenie zawsze będzie we mnie jakaś nutka niepewności.

Boję się, że moja szefowa może zadzwonić do nowego pracodawcy i zacząć mnie pogrążać... Wiem, wymyślam.

Dobrze rozumiem, że jeśli złożę wypowiedzenie w tym tygodniu to stosunek pracy będzie trwał do 24 grudnia (od niedzieli do soboty)?
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 11:50   #39
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Cytat:
Napisane przez taka_jakas Pokaż wiadomość
Ehhh jestem pełna obaw!
Dodatkowo dopóki nie podpiszę umowy z nowym pracodawcą, a złożę już wypowiedzenie zawsze będzie we mnie jakaś nutka niepewności.

Boję się, że moja szefowa może zadzwonić do nowego pracodawcy i zacząć mnie pogrążać... Wiem, wymyślam.

Dobrze rozumiem, że jeśli złożę wypowiedzenie w tym tygodniu to stosunek pracy będzie trwał do 24 grudnia (od niedzieli do soboty)?
Podpisz umowę z nowym pracodawcą przed wypowiedzeniem u starego. Nie masz się czego obawiać, nie próbuj się tłumaczyć staremu pracodawcy. Dostałaś lepsza propozycje i tyle.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 12:00   #40
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Wydaje mi się, że jeśli złożysz dziś wypowiedzenie, to okres wypowiedzenia zacznie się liczyć od 1 stycznia, ale głowy nie dam.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 12:46   #41
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Z tego co czytałam w internecie to mam 2 tygodnie licząc od pierwszej niedzieli od złożenia wypowiedzenia do drugiej soboty po tym terminie.
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-07, 12:48   #42
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Cytat:
Napisane przez taka_jakas Pokaż wiadomość
Z tego co czytałam w internecie to mam 2 tygodnie licząc od pierwszej niedzieli od złożenia wypowiedzenia do drugiej soboty po tym terminie.
Jaką masz umowę? Jaki masz w niej wpisany okres wypowiedzenia?
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:07   #43
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Jaką masz umowę? Jaki masz w niej wpisany okres wypowiedzenia?
Na czas określony. 2 tygodnie.
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:10   #44
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Cytat:
Napisane przez taka_jakas Pokaż wiadomość
Na czas określony. 2 tygodnie.
To jeśli to umowa o pracę, to dobrze pisałaś, że jak złożysz w tym tygodniu oświadczenie woli, to okres wypowiedzenia upłynie 24 grudnia.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 13:38   #45
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Dziękuję za odpowiedź.

Czyli rozumiem, że nie ma znaczenia czy to czwartek czy piątek? Czas liczymy od niedzieli?
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:25   #46
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

U mnie zawsze sprawdzało się powiedzenie prawdy, jednak każdy jest inny. Sama wiesz najlepiej jak to rozegrać.
Jeśli pracodawcy zależy na tobie to powinien być bardziej elastyczny co do godzin rekrutacji.
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 19:11   #47
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 06:07   #48
AnnaAleksndra
Raczkowanie
 
Avatar AnnaAleksndra
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 278
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Kiedyś powiedziałam szefowej ze będę przechodziła do innej firmy za miesiac. Dwa dni później zostałam zwolniona. Bez pracy przez miesiąc.
Lepiej myśleć o sobie. Dobrze radze.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________
Za dnia aniołem, w nocy diabłem.
Blog o zabiegach kosmetycznych na twarz
Moje Legginsy sportowe

AnnaAleksndra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 10:33   #49
venir
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 586
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Hej taka_jakas, i jak rozwiązała się Twoja sytuacja? Jak nowa praca?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
venir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-06, 19:30   #50
Nenufar2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 4
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Najlepiej się nie denerwować. Podejść do sprawy na luzie i po prostu wybrać się na lajcie.
Nenufar2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-31, 18:10   #51
Ravdarzyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1
Przejście z jednej pracy do drugiej

Hej.
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak to zrobić? tzn tak jak w tytule. Za jakiś czas będę przechodzić do innej pracy, w swojej cały czas jeszcze pracuję i mam 3 miesiące wypowiedzenia. Chcę rozwiązać umowę za porozumieniem stron, nie powinno być z tym problemu. Może mi ktoś podpowiedzieć jaka jest kolejność czynności w takim wypadku?
Najpierw idę pogadać z moimi, czy jest możliwość skrócenia okresu wypowiedzenia? A co zrobić z przyszłym pracodawcą, żeby się zabezpieczyć? Podpisać z nim umowę przedwstępną? Pracodawcy zgadzają się na takie umowy?
Proszę o pomoc bardziej doświadczonych
Ravdarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-03, 11:23   #52
Nowyloging
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 3
Dot.: Przejście z jednej pracy do drugiej

Jest możliwość podpisania umowy o pracę na określony dzień, ale nie wiem czy jest to obowiązek. Zawsze można zapytać nowego pracodawcy. A co do obecnej pracy, najlepiej od razu iść i złożyć wypowiedzenie, jeżeli będą chcieli skrócić i w tamtej firmie od razu Cię przyjmą wcześniej, to tylko się cieszyć myślę też, że jeżeli masz dobre relacje w aktualnej firmie, to spokojnie gdyby Cie w nowej jednak nie przyjeli, możesz wrócić do starej
Nowyloging jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-08, 22:52   #53
studio5
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 24
Dot.: Zmiana pracy - jak chodzic na rozmowy kwalifikacyjne?

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania nowej pracy, to z pewnością już nie raz zetknąłeś się z procesem rozmowy kwalifikacyjnej. To właśnie w czasie rozmowy z rekruterem lub potencjalnym pracodawcą, możesz zdecydować o swojej karierze zawodowej na kolejne lata. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć jak się zachować podczas rozmowy, aby w jak najlepszym świetle pokazać swoje umiejętności i kwalifikacje.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej:

Poznaj firmę: Przed rozmową kwalifikacyjną, zrób research na temat firmy, w której chcesz pracować. Dowiedz się jakie są ich wartości i jaka jest ich misja, aby mieć świadomość, jakie są ich oczekiwania wobec pracownika.

Przygotuj odpowiedzi na pytania: Najczęstsze pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej dotyczą Twojego doświadczenia zawodowego i umiejętności. Dlatego ważne jest, aby wcześniej przygotować odpowiedzi na te pytania.

Bądź punktualny: Punktualność jest niezwykle ważna podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Bądź punktualny, aby pokazać rekruterowi, że jesteś zorganizowany i zaangażowany w proces rekrutacji.

Bądź szczery: Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, bądź szczery i odpowiadaj na pytania bezpośrednio. Nie ukrywaj swoich słabości, ale pokaż, jak starasz się je poprawiać.

Pamiętaj o dobrym wyglądzie: Wygląd jest bardzo ważny podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
studio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-08 23:52:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.